لتس گو یونی
city

تحصیل در تورنتو

40,000 دلار
هزینه زندگی
40,000 دلار
24,000 دلار
اجاره خانه
24,000 دلار
6,197,000
جمعیت
6,197,000

زندگی و تحصیل در تورنتو

ساعت به وقت تورنتو

پایتخت استان انتاریو، پرجمعیت‌ترین شهر کشور پهناور کانادا شهری مدرن و بین‌المللی‌ست که در کرانه‌های غربی دریاچه انتاریو واقع شده است. تورنتو بزرگترین شهر کانادا و مرکز فرهنگی، اقتصادی و تجاریِ انگلیسی‌زبان در این کشور محسوب می‌شود. تورنتو یکی از گزینه‌های محبوب مهاجران برای زندگی است؛ به‌طوری که تقریبا نصف جمعیت شهر را مهاجران تشکیل می‌دهند. از این رو گستره فرهنگ، زبان و هنر در این شهر به وضوح مشهود است. این چندفرهنگی کلید شعار شهر تورنتو شده است؛ “Diversity Our Strength” یا «تنوع و گوناگونی، قدرت ماست» انتخابی به‌جاست که نمایان‌گر رویکرد مثبت کانادایی‌ها نسبت به مهاجران است. 
کلان‌شهر تورنتو مهد فرهنگ و ورزش در کانادا محسوب می‌شود؛ بعد از نیویورک و لندن، تورنتو سومین منطقه هنری و فرهنگی است که هنرمندانی نظیر جیم کری و مایک مایزر را به دنیای سینما تقدیم کرد. تیم‌های ورزشی مشهور و حرفه‌ای امریکای شمالی نیز از شهر تورنتو برخواسته‌اند و در این قاره شهره شده‌اند. 


آب‌وهوای تورنتو

موقعیت جغرافیایی تورنتو در سواحل دریاچه انتاریو تاثیر مستقیمی بر آب‌وهوای این شهر گذاشته است. رطوبت دریاچه موجب شده این شهر هوای مرطوبِ قاره‌ای داشته باشد و به‌نسبت، هوای گرم‌تری در زمستان و هوای دلچسب و خنک‌تری در تابستان احساس شود. زمستان در اواسط آذرماه وارد این شهر وسیع می‌شود و تا اواسط اسفندماه بر تورنتو حکم‌فرمایی می‌کند. البته ناگفته نماند که وجود مجموعه جزایر Great Lakes نیز منبع رطوبت فراوان آب و هوای تورنتو در تابستان است.


هزینه زندگی در تورنتو

یکی از مهم‌ترین دغدغه مهاجران هزینه‌های زندگی در تورنتو و یافتن شغل در این شهر است. درآمد ماهانه هر مهاجر در تورنتو حدود 3362 دلار کانادا برآورد می‌شود؛ از سویی دیگر، اجاره‌بهای آپارتمان تک‌خوابه به‌طور میانگین حدود 2هزار دلار کاناداست. میانگین اجاره‌بهای آپارتمان تک‌خوابه در مرکز شهر تورنتو 2,204.14 دلار کاناداست؛ در حالی که آپارتمان مشابه را در حومه شهر می‌توان با اجاره‌بهای 1,759.72 دلار یافت. از هزینه مسکن که بگذریم، صرف یک‌وعده غذای معمولی در رستوران‌های تورنتو حداقل 20 دلار هزینه دارد، مک‌دونالد 12 دلار و کاپوچینو 4.46 دلار کاناداست. 
هزینه‌های خوردوخوراک روزانه در تورنتو هم یکی دیگر از مواردی‌ست که نمی‌توان از آن چشم پوشید. یک لیتر شیر 3.9 دلار، یک کیلو برنج معمولی 4 دلار، یک کیلو پنیر محلی 20.70 دلار، بسته 12عددی تخم‌مرغ  3.56 دلار ، یک کیلو فیله مرغ 15.57 دلار، یک‌کیلو گوجه 4.03 دلار، یک کیلو سیب‌زمینی 3.25 دلار و یک کیلو پیاز 3.19 دلار کانادا هزینه دارد.
یکی دیگر از اساسی‌ترین هزینه‌ها در تورنتو، هزینه حمل‌ونقل است. قطعا استفاده از حمل‌ونقل عمومی به‌صرفه‌تر است؛ بلیط تک‌سفره برای مترو و اتوبوس 3.25 دلار هزینه دارد، اما در صورتی که هر روز در داخل شهر تردد داشته باشید، استفاده از بلیط‌های ماهانه به‌صرفه‌تر خواهد بود. این بلیط‌ها در تورنتو 151.15 دلار هزینه دارد. قیمت ورودی تاکسی‌ها در تورنتو 4 دلار است که در هر کیلومتر 2 دلار دیگر به این مبلغ افزوده می‌شود.


زندگی در تورنتو

بر اساس آماری که در سال 2016 منتشر شد، جمعیت ایرانیان مقیم تورنتو 97,110 نفر اعلام شد. بیشتر مهاجران ایرانی یعنی چیزی حدود 44 درصد، شهر تورنتو را برای زندگی برگزیدند که بیشتر در محله‌های ویلو دیل و ریچموند هیل سکونت دارند. وجود دانشگاه‌های مهمی مانند رایرسون، جورج برون، دانشگاه تورنتو، هامبر کالج و ... موجب شده این شهر انتخاب اول متقاضیان تحصیل در کانادا باشد. در این کلان‌شهر گزینه‌های بسیاری هم برای اشتغال در کار دانشجویی وجود دارد که فرصت بسیار خوبی برای آمادگی کار در دوران پس از تحصیل را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.
 

هزینه های زندگی
canada ontartio toronto
مشاهده همه تصاویر

سوالات متداول

چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
هزینه های زندگی در کانادا چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در کانادا طبق جدول سفارت به شرح زیر است. ۱۲,۴۷۵$ ۱ ۱۵,۵۳۱$ ۲ ۱۹,۰۹۳$ ۳ ۲۳,۱۸۱$ ۴ ۲۶,۲۹۲$ ۵ این مبالغ از سوی سفارت کانادا تعیین شده و قابل تغییر هستند. نکته مهم در بحث هزینه، نحوه بودجه بندی هر شخص و مدیریت هزینه های جاری است. همچنین، زندگی در شهرهای بزرگ تر، ناگزیر هزینه های بیشتری را تحمیل خواهد نمود. به طور کلی، تورنتو و ونکور هزینه های بیشتری را در مقایسه با شهرهای دیگر خواهند داشت. میزان اجاره بها، هزینه رفت و آمد، خدمات و ... از جمله این عوامل هستند. شیر: ۲ $ یک تکه نان: ۳ $ تخم مرغ (۱۰ عدد): ۳ $ سیب زمینی (۱ کیلو): ۲.۸ $ خورد و خوراک ۱ نفر در یک ماه: ۲۰۰ تا ۳۰۰ $ ۱ لیتر بنزین: ۱.۲ تا ۱.۴ $ اجاره آپارتمان تکخوابه در شهرهای بزرگ کانادا در ماه: ۱,۳۰۰ $ اجاره آپارتمان تکخوابه در شهرهای کوچک کانادا در ماه: ۱,۰۰۰ $ هزینه حمل و نقل عمومی در کانادا در ماه: ۹۰ تا 120 دلار یک وعده غذا در رستوران معمولی در کانادا: ۱۰ تا ۲۰ $ بلیت سینما: ۱۳ $ بیمه درمانی در هر ماه: ۸۰ تا ۱۰۰ $
شهریه دانشگاه ها در کانادا چقدر است؟
شهریه دانشگاه ها در کانادا بر اساس چندین عامل مشخص می شود: دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه، رنک داخلی و جهانی، رشته های ارائه شده (رشته های پزشکی و آزمایشگاهی معمولا پرهزینه تر هستند)، شهر و لوکیشن دانشگاه و ... بنابراین رقم مشخصی قابل ارائه نیست. به طور کلی، هزینه تحصیل دانشجویان خارجی به مراتب بیشتر از هزینه دانشجویانی است که اقامت دائم یا پاسپورت کانادا را دارند. به صورت آماری، میانگین متوسط شهریه در مقطع لیسانس حدود 18000 دلار، و در مقطع ارشد حدود 17000 دلار هستند. متوسط شهریه سالانه برای رشته های مربوط به مدیریت و MBA حدود 18000 تا 20000 دلار است. طبعا دانشگاه هایی وجود دارند که هزینه تحصیلی بسیار کمتر یا بسیار بیشتری دارند که با توجه به فاکتورهای عنوان شده متغیر است.
هزینه زندگی و تحصیل در کانادا چقدر است؟
هزینه های تحصیل و زندگی با توجه به دانشگاه ها ، رشته ها و شهر ها متغیر میباشد . اما به طور میانگین هزینه های تحصیل در مقطع لیسانس بین 13 تا 22 هزار دلار کانادا در سال ، هزینه های ارشد بین 15 تا 21 هزار دلار کانادا در سال و هزینه های زندگی در سال معادل 13 هزار دلار کانادا میباشد
هزینه های زندگی در شهر وینزور چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در وینزور کانادا سالیانه تقریبا 23000 دلار کانادا و هزینه اجاره مسکن به طور متوسط سالیانه 11000 دلار کانادا می باشد.
شرایط اقامت دائم (PR) شدن چیست؟
یک فرد برای دریافت PR کانادا ، می بایست حداقل برای 2 سال در یک دوره 5 ساله در کانادا اقامت داشته باشد . کانادا اخذ PR را برای دانشجویان بین المللی با ساده سازی روند مهاجرت آنلاین ساده تر کرده است . دولت کانادا تغییرات مهمی در برنامه Express Entry ، یک سیستم انتخاب مهاجرتی آنلاین که اپلیکیشن های PR کانادا را مدیریت می کند ایجاد کرده است ، و به فاکتورهایی از اپلیکیشن چون سابقه کار ، سن ، مهارت زبان و سطح تحصیلات رتبه می دهد . قوانین جدید دانشجویان را در موقعیت بهتری قرار می دهد . جستجوی فرصت کاری پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا و اخذ PR آسان است . Express Entry جدید و تبدیل شده برای دولت کانادا قدرت انتخاب مهاجران با مهارت فراوان و جذب آن ها به کشور و تقویت اقتصاد و جامعه را به ارمغان آورده است.
هزینه های زندگی در شهر ونکور چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در شهر ونکور سالیانه تقریبا 37000 دلار کانادا و هزینه اجاره مسکن به طور متوسط سالیانه 22000 دلار کانادا می باشد.
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
آیا پدر و مادر همراه اجازه کار دارند؟
خیر پدر و مادر جز ویزای همراه open work permit که اجازه کار داشته باشند محسوب نمیشوند. ویزای توریستی اجازه کار ندارد.
آیا داشتن مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه لازم است؟
بله . مدرک زبان یکی از مدارک مهم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا میباشد. هرچند شرایطی مبنی بر پذیرش بدون مدرک زبان در برخی دانشگاه ها وجود دارد اما توصیه نمیشود.

نظرات کاربران

1 نفر
نظر خود را ثبت کنید