لتس گو یونی
city

تحصیل در ولف ویل و راهنمای پذیرش تحصیلی

23,000 دلار
هزینه زندگی
23,000 دلار
10,000 دلار
اجاره خانه
10,000 دلار
4,400
جمعیت
4,400
854 کیلومتر
فاصله تا کبک
854 کیلومتر

دانشگاه های ولف ویل

acadia university

کشور
canada
استان
nova scotia
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
1531
تعداد رشته
50

زندگی و تحصیل در ولف ویل

ساعت به وقت ولف ویل

تحصیل در ولف ویل برای متقاضیان تحصیل در کانادا که علاقمند به زندگی در شهرهای کوچک‌تر به دور ازدحام کلان‌شهرها هستند، گزینه بسیار مناسبی محسوب می‌شود. هزینه زندگی در ولف ویل از جمله هزینه مسکن همچون دیگر شهرهای کوچک استان نوا اسکوشیا به نسبت ارزان‌تر از کلان‌شهرهای کاناداست؛ حمل‌ونقل آسان، هوای پاک و طبیعت چشم‌نواز این شهر باعث شده بسیاری از مهاجران کانادا زندگی در ولف ویل را برگزینند. برای این هدف دو مرحله پیش روی متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا وجود دارد؛ دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه یا کالج‌های شهر و دریافت ویزای تحصیلی کانادا. اما پیش از هر اقدامی باید اطلاعات کافی از این شهر و موسسات آموزشی واقع در ولف ویل کسب کرد. در این نوشتار لتس گو یونی این اطلاعات مهم را برای متقاضیان تحصیل در کانادا مرور می‌کند.

ولف ویل کجاست؟

ولف‌ویل wolfville یکی از شهرهای کوچک منطقه دره اناپُلیسِ کینگز در استان نوا اسکوشیا و در جنوبِ شرقی کاناداست که در 100 کیلومتری شمالِ غربیِ مرکز استان، یعنی کلان‌شهر هَلیفَکس قرار دارد. این شهر ساحلی بر دماغه بلومیدون Cape Blomidon در خلیجک فاندی Bay of Fundy گسترده شده و از چشم‌اندازهای شگفت‌انگیز آن‌ها بهره‌مند شده است. طبیعت دره گاسپرو Gaspereau Valley زیبایی طبیعی این شهر را دو چندان کرده است.

برای متقاضیان تحصیل در کانادا که به دنیال زندگی و تحصیل در شهرهای ارزان و آرام هستند، شهر ولف ویل را پیشنهاد می‌کنیمم

این شهر ساحلی زیبا در حدود 26 کیلومتری شهر وینزور (یا وینسور) واقع شده که با استفاده از وسایل نقلیه عمومی تنها با صرف 20 دقیقه زمان می‌توان به وینزور سفر کرد. شهر سنت جان نیز در 220 کیلومتری ولف ویل قرار دارد؛ برای سفر به این شهر باید مسیر زمینی و دریایی را طی کرد که حدود 4 ساعت زمان می‌برد.

تحصیل در ولف ویل 2020

در قوانین پذیرش دانشجویی اکثر موسسات آموزشی کانادا آزمون ورودی خاصی مطرح نشده است؛ تنها با احراز شرایط و ارائه مدارک مشخصی می‌توان پذیرش تحصیلی را از دانشگاه‌ها یا کالج‌های کانادا دریافت کرد. جهت دریافت لیست مدارک و شرایط تحصیل در دانشگاه‌های کانادا باید به سایت رسمی موسسه آموزشی مراجعه کرد. هر یک از این موسسات مدارک مشخصی برای دریافت پذیرش تحصیلی نیاز دارند؛ اما مدارک و سوابق تحصیلی، سوابق شغلی، مدرک زبان انگلیسی، شرط معدل آخرین مدرک تحصیلی و شرایط سنی از جمله مواردی‌ست که در بیشتر این موسسات مورد توجه قرار می‌گیرد. 

پس از آماده‌سازی مدارک مورد نیاز جهت دریافت پذیرش تحصیلی باید با بخش پذیرش دانشجویان بین‌المللی دانشگاه یا کالج مورد نظر مکاتبه کرد و با ارسال مدارک درخواست پذیرش تحصیلی را به طور رسمی به ثبت رساند. در صورت واجد شرایط بودن، پس از این مرحله نامه پذیرش تحصیلی موقت و اولیه برای متقاضی ارسال می‌شود. در این نامه نقصی مدارک ارسال‌شده و مبلغ مورد نظر شهریه تحصیلی نیز به دانشجو اعلام می‌شود. با تکمیل مدارک و ارسال فیش‌های پرداختی نامه پذیرش تحصیلی اصلی و معتبر صادر می‌شود.

با دریافت نامه پذیرش تحصیلی اصلی در این مرحله نوبت به درخواست ویزای تحصیلی کانادا می‌رسد. برای این منظور باید لیستی از مدارک مشخص آماده کرد و با پر کردن فرم سفارت به صورت آنلاین درخواست ویزای تحصیلی را ثبت یا به اصطلاح سابمیت کرد. ویزای تحصیلی کانادا نیازی به جلسه مصاحبه حضوری ندارد؛ اما پس از توقف فعالیت سفارت کانادا در ایران برای شرکت در جلسه بایومتریک یا انگشت‌نگاری ویزای تحصیلی باید به یکی از دفترهای کارگزاری کانادا (یا همان وک) واقع در یکی کشورهای همسایه مراجعه کرد. برای دریافت پاسپورت ویزا شده دیگر نیازی به سفر و مراجعه حضوری نیست و می‌توان آن مرحله را به سرویس پیکاپ واگذار کرد. 

دانشگاه های ولف ویل 

در نیمه دوم قرن هجدهم میلادی جنبش باپتیست در این شهر قوت گرفت، در نتیجه فعالیت‌های این جنبش موسسات آموزشی بسیاری در این شهر بنیان نهاده شد. بسیاری از این موسسات امروز تبدیل به کالج یا دانشگاه‌های معتبر و نامی شده‌اند؛ یکی از بزرگ‌ترین کالج‌های باپتیست امروز به دانشگاه آکادیا از برجسته ترین دانشگاه های کانادا تبدیل شده است.

دانشگاه آکادیا

این شهر زیبای ساحلی محل استقرار دانشگاه آکادیا Acadia University نیز شده است؛ این دانشگاه توسط مجله مک‌لین به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های هنرهای لیبرال کانادا توصیف شده است. پردیس اصلی دانشگاه آکادیا به وسعت 250 هکتار است که فضای سبزی بسیار خوش منظر را ایجاد کرده و اقامتگاه‌های مسکونی متنوع و متعددی در این فضای وسیع بنا شده است. 

جالب است بدانید که ساختمان اصلی دانشگاه آکادیا یکی از بناهای تاریخی این شهر برشمرده می‌شود. قدمت این بنای قدیمی ریشه در آغاز فعالیت‌های جنبش باپتیست در نیمه قرن 19 یا به طور دقیق‌تر در سال 1838 دارد. دانشگاه ولف ویل در زمینه هنر، دو و میدانی و بسیاری از رشته‌های دیگر برای شهروندان ولف ویل و دانشجویان بین‌المللی فرصت‌های ارزنده تحصیلی فراهم می‌کند.
دانشگاه آکادیا که دو قرن از حیاتش می‌گذرد، نام‌های متفاوتی در طول این سال‌ها اختیار کرده است؛ در روزهای نخست دانشگاه آکادیا با نام کالج کویین در سال 1838 تاسیس شد و در سال 1841 به کالج آکادیا تغییر نام داد. این کالج در سال 1891 تبدیل به دانشگاه آکادیا Acadia University Act شد.

مجله مک‌لین که یکی از جامع‌ترین راهنمای دانشگاه‌های کانادا محسوب می‌شود، در سال 2020 دانشگاه آکادیا را در جایگاه چهارمین دنشگاه کلی کانادا قرار داده است. در همین سال ژورنال‌های مختلف ملی کانادا همزمان با مک‌لین دانشگاه آکادیا را بیست و نهمین دانشگاه مشهور کانادا معرفی کردند.

دانشگاه آکادیا در چهار دانشکده حدود 3,737 دانشجو پذیرش می‌کند؛ دانشکده هنر، علوم محض و کاربردی، مطالعات حرفه‌ای و الهیات. هر یک از دانشکده‌های دانشگاه آکادیا به بخش‌های کوچک‌تر و موسسات تخصصی در زمینه‌های تدریس و تحقیق تقسیم شده است.

دانشگاه آکادیا یکی از دانشگاه های مشهور کاناداست که در ولف ویل نوا اسکوشیا واقع شده است.

آب و هوای ولف ویل

استان نوا اسکوشیا در منطقه‌ای معتدل واقع شده و به نسبت دیگر شهرهای کانادا، زمستان‌های چندان شدید و سوزانی را تجربه نمی‌کند. آب و هوای ولف‌ویل هم مانند بسیاری از شهرهای استان معتدل و قاره‌ای طبقه‌بندی می‌شود. احاطه شدن در آب‌های اقیانوس اطلس، جوی‌ها و دریاچه‌های پر آب منطقه تاثیر مستقیمی در تعدیل آب و هوای این منطقه گذاشته است. میانگین دمای این شهر ساحلی در سرمای زمستان 5 درجه سانتی‌گراد زیر صفر و میانگین دمای تابستان در اوج حدود 19 درجه سانتی گراد بالای صفر است. این شهر بسیار تحت نفوذ اقیانوس و آب‌های جاری منطقه قرار گرفته و بارش باران حتی در گرم‌ترین فصل سال امری عادی محسوب می‌شود. بر اساس گزارش‌های سالانه معمولا میزان بارش 85 تا 130 میلی‌لیتری در طول سال دور از ذهن نیست. 

هزینه زندگی در ولف ویل

هزینه زندگی در هر شهر و کشوری به سبک زندگی افراد بستگی دارد اما به‌طور میانگین زندگی در ولف‌ویلِ wolfville کانادا ماهانه حدود 1,211.44 دلار هزینه دارد و از طرفی دیگر میانگین درآمد خالص کارِ تمام‌وقت در این شهر حدود 4,956.67 دلار برآورد می‌شود. پیش از هر اقدامی برای مهاجرت و سفر باید هزینه‌های زندگی در این شهر به دقت بررسی شود. 

هزینه خورد و خوراک در ولف ویل

هزینه یک‌وعده غذا در رستوران‌های معمولی این شهر برای یک نفر 15 دلار کانادا اعلام شده که این رقم در رستوران‌های فست‌فود زنجیره‌ای مانند مک‌دونالد به 9.50 دلار کاهش می‌یابد. یک فنجان کاپوچینوی معمولی 4 دلار و یک بطری نوشیدنی 330 میلی‌لیتری پپسی 1.75 دلار هزینه دارد. برای یک بطری آب‌معدنی 330 میلی‌لیتری نیز باید 1.68 دلار کانادا پرداخت کرد. 

هزینه‌های خورد و خوراک عمده مخارج ماهانه فرد یا خانوده برشمرده می‌شود؛ در خرید‌های سوپرمارکتی برای یک‌لیتر شیر معمولی 2.81 دلار، یک قرص نان سفید 500 گرمی 3.83 دلار، و یک بسته 12 عددی تخم‌مرغ معمولی 3 دلار باید پرداخت کرد. 

میانگین قیمت هر کیلو برنج سفید معمولی حدود 3.50 دلار، هر کیلو پنیر محلی 7.50 دلار، فیله مرغ 12.01 دلار، گوشت قرمز 8 دلار، سیب 4.50 دلار، موز 2.75 دلار، پرتقال 3.50 دلار، گوجه 3.28 دلار، سیب‌زمینی 4.17 دلار، و پیاز 1.50 دلار کانادا برآورد می‌شود.

هزینه مسکن در ولف ویل

یکی از مهم‌ترین هزینه‌های تحصیل در خارج از کشور پس از شهریه، هزینه اقامت دانشجو در شهر مقصد است. هزینه مسکن در شهرهای کوچک کانادا بسیار کمتر از کلان‌شهرهایی نظیر ونکوور یا تورنتو است؛ میانگین کرایه ماهانه آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر حدود 930 دلار کاناداست در حالی که آپارتمان سه‌خوابه 1500 دلار کانادا کرایه ماهانه دارد. البته برای کاهش هزینه‌های مسکن، بسیاری از دانشجویان زندگی در حومه شهر را برمی‌گزینند؛ میانگین کرایه ماهانه آپارتمان یک‌خوابه در حومه شهر 725 دلار و آپارتمان سه‌خواب در این مناطق 900 دلار کانادا برآورد می‌شود. 

هزینه حمل و نقل در ولف ویل

برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومیِ این شهر باید بلیط تک‌سفره یا ماهانه تهیه کرد؛ بلیط‌های تک‌سفره که برای استفاده معدود مناسب است، 4 دلار هزینه دارد و بلیط‌های ماهانه که درخورِ سفرهای داخلی مکرر است، 75 دلار هزینه دارد. تعرفه ورودی تاکسی‌های این شهر نیز 4 دلار است که به ازای هر کیلومتر مسیر 1.25 دلار به مبلغ ورودی افزوده می‌شود. 

زندگی در ولف ویل

در کنار بوتیک‌ها و کافه‌های خوش‌منظر شهر دو موسسه فرهنگی - آموزشیِ مهم کانادا در خیابان اصلی قرار گرفته است؛ دانشگاه آکادیا و گالری هنر، و فستیوال تئاتر. تاریخِ شهر در موزه راندال Randall House Museum خودنمایی می‌کند و فستیوال سالانه موسیقی عمق فرهنگ و هنر را در دره اناپلیس طنین‌افکن می‌کند. جشنواره‌های مختلف هنری و اجتماعی در رشته‌های متنوع به‌صورت سالانه در این شهر برگزار می‌شود که بهانۀ به‌جایی را برای بازدید از این منطقه به دست گردشگران می‌اندازد. 

جاذبه های گردشگری وولف ویل سالانه گردشگران بسیاری را روانه این شهر میکند.

جاذبه های گردشگری ولف ویل

کافه‌ها، فروشگاه‌های کوچک و زیبا و چشم‌اندازهای ساحلی این شهر توریستی در میان دیدنی‌های کانادا زبان‌زد است و توریست‌های بسیاری را روانه این شهر کوچک می‌کند. بازار ولف‌ویل فارمر (Wolfville Farmer) یکی از جاذبه‌های این شهر است که با ارائه محصولات مختلفی نظیر صنایع دستی، آثار هنری، محصولات کشاورزی و همچنین غذاهای محلی، گردشگران را با فرهنگ و آداب و رسوم اهالی این منطقه آشنا می‌کند. ازدحام گردشگران در سال‌های اخیر موجب شده خانه‌های ویکتوریایی واقع در این شهر به پانسیون (B&B) و اقامتگاه‌های کوتاه‌مدت مسافران تبدیل شود. 

نگاهی بر تاریخ ولف ویل

در گذشته رودهای جاری، جنگل‌زارها و خلیج فاندی در منطقه ولف‌ویل wolfville امروزی، شکارگاه اقوام اولیه کانادا محسوب می‌شد؛ اما با ورود فرانسوی‌ها و پس از آن انگلیسی‌ها در این منطقه، شهرنشینی در این منطقه رواج یافت و به‌تدریج صنعت به این شهر نیز پا گذاشت. اما تاسیس شهر ولف ویل wolfville با تاسیس موسسات آموزشی مهم دوران یعنی آکادمی هورتون Horton Academy  در سال 1828 و کالج کویینQueen's College  در سال 1838 گره خورده است. 

این شهر ساحلی در روزهای آغازین حیاتش به عنوان شهری نظامی و محلی برای تعلیم جوانان و سربازان نظامی طراحی شد، اما رفته رفته به یکی از شهرهای دانشگاهی منطقه تبدیل شد. در سال 1985  این شهر به عنوان منطقه آزاد هسته‌ای اعلام شد. نام این شهر در 17 آوریل 2007 به عنوان اولین شهر تجاری عادلانه کانادا بر سر زبان‌ها افتاد و در ماه می 2016 به عنوان سومین سیتاسلو (شهر عضو پیمان غذای آهسته) در کانادا انتخاب شد.
 

هزینه های زندگی
canada nova scotia wolfville
مشاهده همه تصاویر

سایر شهرهای کانادا

سوالات متداول

هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست ؟
"درمان و پوشش بیمه در استان های کانادا باهم متفاوت است . اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشگی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از 600 دلار الی 900 دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://nilgam.com/canada-international-student-insurance."
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "
گران ترین استان کانادا کدام است ؟
گرانتری شهر کانادا ونکور و تورنتو است که ونکور در استان بریتیش کلمبیا و تورنتو در استان انتاریو واقع است.
هزینه زندگی در کانادا چقدر است ؟
هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است به طور مثال سالیانه برای یک فرد از 16000 دلار تا 40000 دلار می باشد ولی میانگین متوسط ماهانه برای یک فرد تقریبا 2300 دلار معادل 28000 دلار کانادا می باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو سالیانه 40000 دلار می باشد.
ارزان ترین دانشگاه های کانادا کدامند؟
در مقطع کارشناسی: Brandon University، Université de Saint-Boniface، University of Guelph، Canadian Mennonite University، Memorial University of Newfoundland در مقطع کارشناسی ارشد: Memorial University of Newfoundland، University of Northern British Columbia، University of Calgary، Simon Fraser University،University of Saskatchewan

نظرات کاربران

امتیاز دهید
نظر خود را ثبت کنید