مدرسه fieldstone school در شهر تورنتو کشور کانادا یکی از معروف‌ترین مدارس خصوصی در این کلانشهر کانادایی است که هر ساله پذیرای تعداد قابل توجهی از دانش آموزان داخلی و خارجی می‌باشد. ارائه برنامه درسی استاندارد، کیفیت بالای آموزش، برنامه‌های فوق برنامه جذاب و متنوع همراه با امکان تحصیل در محیطی امن و سالم، fieldstone school را به یکی از محبوب‌ترین مدارس کانادا در تورنتو تبدیل نموده است.

در این مدرسه غیر انتفاعی که ترکیبی جنسیتی از دانش آموزان دختر و پسر را در خود جای داده است، 350 دانش آموز مشغول به تحصیل هستند که میانگین سنی این دانش آموزان از سنین دوره مهد کودک تا پایان دوره متوسطه می‌باشد.

در صورتی که به دنبال ادامه تحصیل فرزندان خود در یکی از بهترین مدارس بین‌المللی کشور پیشرفته و ثروتمند کانادا هستید، fieldstone school می‌تواند انتخابی مناسب جهت تضمین آینده تحصیلی کودک و نوجوان شما در عرصه  بین‌المللی از طریق ورود به برترین دانشگاه‌های جهان باشد. 

تاریخچه fieldstone school

مدرسه شناخته شده فیلداستون فعالیت خود را در سال 1997 با 8 دانش آموز برای مقاطع مهد کودک تا ششم دبستان در زیر زمین یک کلیسا در مرکز شهر تورنتو آغاز نمود. از ابتدا مدیران و موسسان این مدرسه غیر انتفاعی رسالت خود را پرورش عزت نفس و اخلاق اجتماعی در دانش آموزان همراه با آموزش آکادمیک اعلام نموده و تا امروز در جهت تحقق این آرمان تلاش کرده‌اند.

پس از دو سال اقامت در زیر زمین، مدرسه به داخل یک کلیسا در شهر تورنتو منتقل شد و با پیچیدن آوازه کیفیت آموزش و پرورش در فیلداستون، تعداد دانش اموزان آن به 150 نفر افزایش یافت. در این زمان بود که مدرسه خصوصی فیلداستون مقطع دبیرستان را نیز به دوره‌های تحصیلی خود اضافه کرد. از آنجایی که فیلداستون در جهت شکل‌دهی برنامه درسی پویا و باکیفیت در محیط پرورشی سالم و شاد رشد بسیار چشمگیری داشت، در مدت کوتاهی نیاز به یک خانه دائمی پیدا کرد و اینگونه بود که در سال 2001 ساختمان فعلی fieldstone school در شمالی غربی شهر زیبای تورنتو همراه با فضای کافی برای کلاس درس، سالن بدنسازی، گالری هنر، اتاق‌های نمایش و خانه موسیقی متولد شد.

در این زمان بود که مدرسه فیلداستون پایه‌های تحصیلی خود را از مهدکودک تا پایه 12‌ام تثبیت نمود و در ژوئن سال 2003 اولین فارغ‌التحصیلان دبیرستان فیلداستون دیپلم خود را دریافت کرده و راهی برترین دانشگاه‌های کانادا شدند.

سیستم آموزشی در fieldstone school

بیش از یک دهه است که مدرسه خصوصی Fieldstone به عنوان یکی از رهبران آموزش ابتدایی و متوسطه در تورنتو شناخته شده و امروزه یکی از برترین مدارس کانادا برای آماده‌سازی دانش آموزان پرتلاش و بااستعداد جهت ورود به دانشگاه‌های ممتاز کانادا و جهان می‌باشد.

از سال 2009 این مدرسه در راستای ارتقاء برنامه درسی پویا و متمرکز جهانی خود تصمیم گرفت تا ارتباطی علمی با آزمون‌های بین‌المللی کمبریج برقرار کرده و شروع به برگزاری دوره‌ها و آزمون‌های کمبریج از پایه‌های ششم تا دوازدهم نمود. در این زمان و پس از این اتحاد و تبادل علمی بود که مدرسه فیلداستون به مدرسه کالج فیلداستون کینگ Fieldstone King’s College تغییر نام  یافت.

 بنابراین در حال حاضر این مدرسه غیرانتفاعی تحت نظارت سیستم آموزش کمبریج هر ساله از مهد کودک تا پایه 12‌ام در سه سطح مهد کودک، دبستان و دبیرستان از سرتاسر جهان دانش آموز می‌پذیرد.

امکانات و خدمات fieldstone school

با توجه به اینکه فیلداستون یکی از مدارس غیرانتفاعی در سطح بین‌المللی است که هزینه‌های خود را از طریق دریافت شهریه از دانش آموزان مدیریت می‌کند بنابراین همان طور که توقع می‌رود مانند اکثر مدارس خصوصی کانادا از خدمات و امکانت رفاهی قابل توجهی برخوردار است. به علاوه برگزاری مسابقات، نمایشگاه‌ها و اردوهای علمی از جمله برنامه‌های پرطرفدار این مرکز آموزشی ممتاز است.

امکانات خوابگاه و محل اقامت

در خصوص محل اقامت و خوابگاه لازم به ذکر است که با توجه به روزانه بودن فیلداستون این مدرسه خوابگاه شبانه‌روزی برای دانش آموزان در نظر نداشته و دانش آموزان خارجی می‌توانند در پانسیون‌های تحصیلی شهر ترنتو اقامت نموده و یا متقاضی زندگی همراه با یک خانواده کانادایی باشند. 

امکانات و تجهیزات مدرسه

آزمایشگاه
رستوران
کتابخانه
سالن کنفرانس
سایت کامپیوتر
سالن غذاخوری
سالن بازی
خانه موسیقی
دپارتمان ادبیات انگلیسی
دپارتمان زبان‌های خارجی
دپارتمان علوم اجتماعی
دپارتمان هنر 

خدمات رفاهی و امنیتی

زمین ورزشی (دو و میدانی، بسکتبال، والیبال و ....)
آشپزخانه
اتاق تلویزیون
فضای استراحت عمومی
اینترنت پرسرعت
امکانات ارتباطی مانند تلفن و فکس 
سالن مطالعه
دوربین مدار بسته
وعده غذایی
سرویس رفت و برگشت به شهر
آرایشگاه
نظافت منظم اتاق‌ها و سالن‌ها
رختشوی خانه
سیستم گرمایشی و سرمایشی 

مدرسه فیلداستون در راستای تحقق رسالت خود که حفظ شادی و تقویت روحیه دانش آموزان در کنار کسب نمرات ممتاز است در طول سال تحصیلی علاوه بر برنامه‌های تفریحی هفتگی، رویدادهای مناسبی خاصی نیز در نظر دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از:


February 25: پیجامه پارتی (Pajama Day)
April 29: روز تم رسمی (Formal Day)
May 27: روز تفریح در ساحل ( Beach Day)

هزینه تحصیل در fieldstone school

در این بخش به بررسی هزینه اعلام شده از سوی مدرس فیلداستون برای سال تحصیلی 2023-2022 در هر مقطع تحصیلی می‌پردازیم. دقت داشته باشید که تمام مبالغ بر حسب دلار کانادا بوده و هزینه‌های مذکور مربوط به دانش آموزان بین‌المللی است.

شهریه پایه‌های 5-1 (مهد کودک و پیش دبستانی): $24,405
شهریه پایه‌های 8-6 (دبستان): $26,360
شهریه پایه‌های12-9 (دبیرستان): $23,335

یکی از امتیازاتی که برای تحصیل در مدرسه فیلداستون در نظر گرفته شده امکان دریافت تخفیف شهریه در صورت ثبت نام بیش از یک فرزند از یک خانواده در این مدرسه است. به این شکل که فرزند اول باید شهریه را کامل پرداخت نموده اما فرزند دوم 10% کمتر و فرزندان بعدی تا 15% تخفیف شهریه خواهند داشت. 

هزینه تحصیل در این مدرسه خصوصی تنها محدود به شهریه ثابت هر پایه نبوده و هزینه‌های دیگری نیز دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

هزینه درخواست پذیرش: 250$
هزینه ثبت نام (تنها یکبار): 3500$
فعالیت‌های فوق برنامه: 475$
جزوات درسی: 600$

مدارک لازم برای پذیرش در fieldstone school

جهت تحصیل در مدرسه فیلداستون ابتدا باید از طریق سایت این مدرسه درخواست آنلاین برای پذیرش و ثبت نام در موعد مقرر توسط فرد متقاضی انجام گیرد. مدارکی که لازم است همراه درخواست ارسال شود عبارتند از:

  • فیش پرداخت هزینه درخواست به مبلغ 250$
  • کپی مدارک تحصیل دو سال پایانی 
  • کپی مدارک ارزیابی علمی و روانشناختی دانش آموز
  • گزارش جوایز و دستاوردهای علمی
  • عکس
  • پاسپورت معتبر
  • مدارک هویتی والدین و قیم قانونی (برای دانش آموزان کمتر از 18 سال)

پس از پذیرش در مدرسه، فرد متقاضی می‌تواند با در دست داشتن نامه پذیرش جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام نماید.