لتس گو یونی
شهرستان دیگبی
city

تحصیل در شهرستان دیگبی و راهنمای پذیرش تحصیلی

17,000 دلار
هزینه زندگی
17,000 دلار
9,000 دلار
اجاره خانه
9,000 دلار
17,000
جمعیت
17,000
228 کیلومتر
فاصله تا هلیفکس
228 کیلومتر

دانشگاه های شهرستان دیگبی

universite sainte anne

کشور
canada
استان
nova scotia
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
9806
تعداد رشته
40

زندگی و تحصیل در شهرستان دیگبی

ساعت به وقت شهرستان دیگبی

یکی از گزینه مناسب برای مهاجرت تحصیلی به کانادا، تحصیل در دیگبی استان نوا اسکوشیا است که به واسطه تاسیس دانشگاه سنت آن در این شهر در میان متقاضیان تحصیل در کانادا به شهرت رسیده است. تحصیل در دیگبی نیز مانند دیگر شهرهای این کشور پهناور نیازمند اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کاناداست. جهت آشنایی بیشتر با این شهر و شهرستان و همچنین نحوه دریافت پذیرش تحصیلی و پس از آن ویزای تحصیلی تا پایان این نوشتار با لتس گو یونی همراه باشید.

دیگبی کجاست؟

شهرستان دیگبی، واقع در جنوب شرق کانادا، استان نوا اسکوشیا، در سال 1837 تاسیس و تا سال 1879 از دو بخش دیگلی و کلِیر تشکیل می‌شد. امروزه شهرستان دیگبی علاوه بر این دو منطقه، شهر دیگبی، بخشی از سکونتگاه رودخانۀ بیر و گردنۀ دیگبی که به خلیج فاندی منتهی می شود و جزیرۀ بریِر (و چهار روستا) را هم شامل می شود. در سرشماری سال 2016، این شهرستان بیش از 17 هزار نفر جمعیت را در خودش جای داده بود که بیش از 65 درصد از آنها انگلیسی زبان و حدود 30 درصد فرانسه زبان هستند. 

مهاجرت تحصیلی به کانادا شرایط سنی و معدل دارد.

این شهر در فاصله 230 کیلومتری از شهرهای دارتموث و هلیفکس قرار گرفته است. سفر به مرکز استان حدود دو ساعت زمان می‌برد که معمولا با وسایل نقلیه عمومی صورت می‌گیرد.

تحصیل در دیگبی 2020

بر اساس سیستم آموزشی این کشو تحصیل در کانادا فارغ از مقطع تحصیلی و شهر مقصد مهاجرتی به کانادا، نیاز به اخذ پذیرش تحصیلی از موسسات آموزشی دارد. بر طبق قوانین دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور باید مدارک مشخصی را آماده و برای ثبت درخواست پذیرش به موسسه آموزشی ارسال کرد. برخی از دانشگاه‌های کانادا مدارک ارسالی را با پست دریافت می‌کنند و برخی دیگر به دریافت اسکن مدارک بسنده می‌کنند. برخی از موسسات نیز برای بررسی وضعیت تحصیلی متقاضی تحصیل در کانادا، مبلغی به عنوان application fee دریافت می‌کنند.

در صورت واجد شرایط بودن متقاضی نامه پذیرش تحصیلی اولیه صادر می‌شود که اعتباری موقت دارد. در این نامه شرح نواقص پرونده و پرداختی‌ها به متقاضی داده شده است. با تکمیل مدارک و ارسال فیش‌های پرداختی نامه پذیرش تحصیلی اصلی صادر و مجوز اقدام برای ویزای تحصیلی کانادا به دانشجو داده می‌شود.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا نیز مراحل خاص خود را دارد؛ پس از دریافت پذیرش تحصیلی باید لیست مشخصی از مدارک گردآوری و مهیا شود. با تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی و ارسال آن به همراه مدارک موردنیاز سفارت، درخواست ویزای تحصیلی به اصطلاح سفارت سابمیت می‌شود. 

در پروسه دریافت ویزای تحصیلی کانادا معمولا جلسه مصاحبه حضوری صورت نمی‌گیرد اما برای ثبت اثر انگشت در جلسه بایومتریک باید به یکی از دفترهای کارگزاری سفارت کانادا مراجعه کرد. این سفر کوتاه مدت باید در بازه زمانی 30 روزه انجام شود؛ اما انتخاب زمان دقیق و محل برگزاری جلسه انگشت‌نگاری به عهده متقاضی خواهد بود. پس از این مرحله برای ارسال و دریافت پاسپورت ویزا شده دیگر نیازی به سفر مجدد نیست و می‌توان از خدمات پیکاپ پاسپورت بهره گرفت.

دانشگاه های دیگبی

موسسات آموزشی موجود در شهرستان دیگبی در شهرهای وست پورت، ویموث، متگام، دیگبی و بیر ریور پراکنده شده اند. این دانشگاه ها عبارتند از دانشگاه دیگبی گات (Digby Gut)، دانشگاه گرند پاساژ (Grand Passage)، دانشگاه سنت آن Université Sainte-Anne و مرکز علوم جغرافیایی NSCC. 

تحصیل در کانادا نیازمند دریافت ویزای تحصیلی و پذیرش تحصیلی دارد.

آب و هوای دیگبی

دیگبی در ارتفاع 50 متر از سطح دریا قرار گرفته است و اقلیمی سرد و معتدل دارد. این شهر در طول سال شاهد بارش‌های نسبتا زیادی است (سالانه 1274 میلیمتر) و دمای متوسط سالانه آن به 6.3 درجه سانتیگراد می رسد. خشک‌ترین ماهِ سال جولای است، اما در همین ماه هم به طور متوسط 86 میلی‌متر باران می‌بارد. ماه دسامبر هم با میانگین 142 میلی‌متر بارش، پرباران‌ترین ماه سال در دیگبی به شمار می‌رود. دمای هوای دیگبی در ماه جولای به بالاترین حد خود، یعنی متوسط 16.5 درجه می‌رسد. سردترین ماه سال هم فوریه با متوسط دمای منفی 4.5 درجه است. در دیگبی بیشتر سال هوا را ابری خواهید یافت، اما صاف‌ترین هوا را از اواسط ماه ژانویه تا اوایل نوامبر تجربه می‌کنید. از نوامبر تا ژوئن به طور متوسط 65 درصد مواقع ابری و در باقی 35 درصد نیمه ابری یا صاف خواهد بود. 

هزینه زندگی در دیگبی

با اینکه  داده‌های دقیقی از هزینه زندگی در شهرستان دیگبی موجود نیست، اما ما داده های نزدیک ترین شهر به این شهرستان، یعنی شهر هالیفکس را در اختیار شما قرار می دهیم. باید توجه داشت که به علت کوچک بودن این شهر کم‌جمعیت به نسبت مرکز استان یعنی هالیفکس، می توان انتظار داشت هزینه های زندگی در این شهرستان کمی پایین تر باشد.

یک خانوادۀ چهارنفره، بدون احتساب هزینه اجاره خانه، به صورت متوسط ماهیانه 4300 دلار کانادا هزینه خواهد داشت. این مقدار برای یک فرد مجرد به 1200 دلار کانادا در ماه کاهش پیدا می کند. صرف یک وعده غذا در یک رستوان گران‌قیمت حدود 15 دلار کانادا و در یک رستوران معمولی برای دو نفر با سه نوع غذا 72 دلار کانادا خواهد بود. 
قیمت آب معدنی کوچک هم هر بطری 1.82 دلار است.

برای خرید یک لیتر شیر باید 2.54 دلار، یک قرص نان 3.09 دلار، یک کیلو برنج 5.65 دلار، یک بسته دوازده تایی تخم مرغ 3.68 دلار، یک کیلو پنیر محلی 12.40 دلار یک کیلو فیله مرغ 14.49 دلار، یک کیلو گوشت 15.52 دلار، یک کیلو سیب 6.19 دلار، یک کیلو موز 2.19 دلار، یک کیلو پرتقال 4.76 دلار، یک کیلو گوجه فرنگی 4.60 دلار، یک کیلو سیب زمینی 4.92 دلار، یک کیلو پیاز 3.98 دلار و یک سر کاهو 3.66 دلار پرداخت کنید. 

بلیط های یک طرفه سیستم حمل و نقل عمومی در این شهر 2.75 دلار کادانا قیمت دارند، اما اگر کارت ماهانه بخرید می توانید تمام رفت وآمدهای خود را با ماهی 82 دلار پرداخت کنید. ورودی تاکسی 3.5 دلار است و به ازای هر کیلومتر 1.71 دلار به آن اضافه می شود. 

اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1400 دلار در ماه و در خارج از شهر 1000 دلار هزینه دارد. این مبالغ برای یک آپارتمان سه خوابه به ترتیب 2300 و 1600 دلار خواهد بود. 

تحصیل در دیگبی و استان نوا اسکوشیا نیاز به آماده کردن مدارک مشخصی برای اخذ ویزای تحصیلی و پذیرش تحصیلی دارد.

زندگی در دیگبی

اگر به دنبال داشتن یک زندگی پر از آرامش هستید، شهرستان دیگبی را برای مهاجرت به کانادا انتخاب کنید. یکی از مهم‌ترین مزایای زندگی در دیگبی برای تحصیل در کانادا، نزدیکی به جاذبه‌های طبیعی متعدد است. این شهرستان دسترسی بسیار خوبی به دریا دارد و در خلیجک‌های زیبای آن می‌توانید تفریحاتی به یاد ماندنی را تجربه کنید. 

دیگبی در نزدیکی برخی از جذاب‌ترین شگفتی‌های دریایی دنیا قرار گرفته است و به آن لقب «آکواریوم طبیعی کانادا» را داده‌اند. این منطقه مقصد مهمی در خلیج فاندی به شمار می رود؛ خانۀ گوش‌ماهی‌های مشهور دیگبی، شهری با تاریخ هزارساله، امکان تماشای وال‌ها، سواحل جذاب و دیدنی، غذای دریایی تازه و رودخانه‌های خروشان، تنها بخشی از دیدنی‌های دیگبی را تشکیل می دهند.

رودخانه‌های متعدد، خط ساحلی زیبا، جزیره‌های آرامش بخش و تورهای تماشای وال از جمله دیدنی‌های این شهر هستند. در اینجا خبری از آسمان خراش‌ها و ترافیک‌های سرسام‌آور نیست و سیستم حمل و نقل این شهر نیز که از اتوبوس و مینی‌بوس تشکیل شده است، شما را به هر نقطه‌ای که بخواهید می‌رساند. وجود استخر، زمین‌های کلی و گلف، و کلوپ‌های متعدد می‌تواند مایۀ سرگرمی شما را فراهم کند. بیمارستان عمومی دیگبی که یکی از بزرگ‌ترین کارفرمایان این شهر برشمرده می‌شود؛ آمادۀ ارائۀ انواع خدمات سلامت و بهداشت است.

هزینه های زندگی
canada nova scotia digby county
مشاهده همه تصاویر

سایر شهرهای کانادا

سوالات متداول

هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست ؟
"درمان و پوشش بیمه در استان های کانادا باهم متفاوت است . اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشگی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از 600 دلار الی 900 دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://nilgam.com/canada-international-student-insurance."
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "
گران ترین استان کانادا کدام است ؟
گرانتری شهر کانادا ونکور و تورنتو است که ونکور در استان بریتیش کلمبیا و تورنتو در استان انتاریو واقع است.
هزینه زندگی در کانادا چقدر است ؟
هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است به طور مثال سالیانه برای یک فرد از 16000 دلار تا 40000 دلار می باشد ولی میانگین متوسط ماهانه برای یک فرد تقریبا 2300 دلار معادل 28000 دلار کانادا می باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو سالیانه 40000 دلار می باشد.
ارزان ترین دانشگاه های کانادا کدامند؟
در مقطع کارشناسی: Brandon University، Université de Saint-Boniface، University of Guelph، Canadian Mennonite University، Memorial University of Newfoundland در مقطع کارشناسی ارشد: Memorial University of Newfoundland، University of Northern British Columbia، University of Calgary، Simon Fraser University،University of Saskatchewan

نظرات کاربران

امتیاز دهید
نظر خود را ثبت کنید