لتس گو یونی
city

تحصیل در کیچنر و راهنمای پذیرش تحصیلی

27,000 دلار
هزینه زندگی
27,000 دلار
14,000 دلار
اجاره خانه
14,000 دلار
285,000
جمعیت
285,000
107 کیلومتر
فاصله تا تورنتو
107 کیلومتر

دانشگاه های کیچنر

conestoga college institute of technology

کشور
canada
استان
ontario
موسسه
دولتی
نوع
college
رتبه جهانی
6069
تعداد رشته
180

زندگی و تحصیل در کیچنر

ساعت به وقت کیچنر

تحصیل در کیچنرِ استان انتاریو به دلیل میزبانی از موسسات آموزشی شهیری مانند کالج کنستاگو و پردیسی از دانشگاه واترلو محبوبیت بسیاری میان متقاضیان تحصیل در کانادا یافته است. برای آگاهی از نحوه اخذ پذیرش تحصیلی از دنشگاه های کیچنر و ویزای تحصیلی کانادا باید اطلاعاتی جامع کسب کرد. اما پیش از این باید از شهر کیچنر نیز شناخت کافی به دست آورد. به علت اهمیت این موارد در پروسه رسیدن به هدف تحصیل در کانادا، این برگ از لتس گو یونی را به شهر کیچنر و دانشگاه‌های آن اختصاص داده‌ایم.

کیچنر کجاست؟ 

شهر کیچنر Kitchener، با جمعیتی نزدیک به 250 هزار نفر، در بخش واترلو واقع در جنوب شرقی آنتاریوی کانادا قرار گرفته است. این شهر در دره گرند ریور و در فاصلة 95 کیلومتری تورنتو، توسط مهاجران آلمانی در سال 1807 بنا شده است. 

تحصیل در کیچنر مورد توجه متقاضیان تحصیل در کانادا قرار گرفته است.

تحصیل در کیچنر 2020 

مانند دیگر شهرهای کانادا تحصیل در کیچنر نیز نیاز به اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی دارد؛ اقدام برای هر یک از این مراحل لیستی از مدارک و شرایط منحصر به فردی دارد که باید در زمان مشخصی به دست مسئولان برسد.

دانشگاه های کیچنر

سه مورد از بهترین نهادهای آموزش عالیِ کانادا در شهر کیچنر قرار دارند: کالج کانستوگا Conestoga College Institute Of Technology، دانشگاه واترلو University of Waterloo و دانشگاه لوریه Wilfrid Laurier University که در رتبه‌بندی‌های جهانی هم از آنها نام برده می‌شود. همچنین، چندین کالج کسب و کارِ مهم هم در این شهر هستند که گزینه‌ای عالی برای شروع یک مسیر شغلی جدید برای دانشجویان به شمار می‌روند. 

دانشگاه واترلو 

دانشگاه واترلو (UW) با 33 هزار دانشجوی تمام‌وقت و نیمه‌وقت در دوره‌های لیسانس و فوق‌لیسانس، به یکی از دانشگاه‌های جامع و برتر کانادا بدل شده است. پردیس علوم پزشکی تازه تاسیس دانشگاه واترلو در مرکز شهر کیچنر، که با دانشکدة داروسازی UW همکاری مستقیم دارد، به یک مرکز نوآوری تبدیل شده است که بر روی پزشکی و سلامت تمرکز دارد و آموزش، تشخیص، درمان، پژوهش و کاربردهای تجاری را به شیوه‌های نوین برای دانشجویان به ارمغان می‌آورد. دانشگاه واترلو در رتبه‌بندی جهانی QS توانسته است رتبه 166 را به خودش اختصاص بدهد. سالانه نزدیک به 10 هزار دانشجوی بین‌المللی موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه واترلو می‌شوند.

کالج کانستوگا 

کالج کانستوگا (متخصص در فناوری و یادگیری پیشرفته) در سال‌های گذشته به یکی از پیشروترین موسسه‌های پلی‌تکنیک کانادا بدل شده است. کالج کانستوگا آموزش عالی کاربری و عملی را در کنار کارهای پژوهشی در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد که می‌تواند به تجاری‌سازی خلاقیت‌ها و نو‌آوری‌ها در جنوب غربی آنتاریو منتهی شود. نرخ اشغال برای فارغ‌التحصیلان کالج کانستوگا در طی 6 ماه بعد از اتمام تحصیلات نزدیک به 95 درصد بوده است. کالج کانستوگا سالانه برای 11 هزار دانشجوی تمام‌وقت و 30 هزار دانشجوی نیمه‌وقت پذیرش تحصیلی صادر می‌کند.

دانشگاه ویلفرد لوریه

دانشگاه ویلفرید لوریه (WLU) به تعالی در یادگیری، پژوهش، دانش و خلاقیت از طریق توسعة دانش، حمایت و بهبود تحصیل باکیفیت در مقاطع لیسانس، فوق‌لیسانس و دکتری، و تاکید بر توسعة کلی دانشجویان متعهد است. دانشگاه ویلفرید لوریه در رتبه‌بندی جهانی QS بین رتبه‌های 451 تا 500 قرار می‌گیرد و سالانه برای نزدیک به 19 هزار دانشجوی متقاضی تحصیل در کانادا در مقاطع لیسانس و فوق‌لیسانس پذیرش تحصیلی صادر می‌کنند. دانشگاه ویلفرید لوریه برنامه‌های تحصیلی نوآورانه‌ای در رشته‌های علوم اجتماعی و هنر، کسب‌و‌کار و اقتصاد، موسیقی، علوم و آموزش ارائه می‌دهد و هدف اصلی دانشگاه رسیدگی به مشکلات و معضلات جهانی است. 

تحصیل در کانادا نیازمند اجذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی است

آب و هوای کیچنر

تابستان‌های کیچنر گرم و زمستان‌هایش بسیار سرد و خشک هستند و باد میزبان همیشگی شما خواهد بود. در طول سال نیز آسمان در بیشتر روزها نیمه‌ابری است و دما بین -10 تا 26 درجه فارنهایت متغیر خواهد بود. کم پیش می‌آید که دمای هوا در کیچنر از 30 درجه فارنهایت بالاتر یا از -20 درجه فارنهایت پایین‌تر بیاید. 

فصل گرم در این شهر 3.7 ماه ماندگار می‌شود، از 26 می تا 17 سپتامبر و دمای متوسط روزانه بالاتر از 20 درجه فارنهایت خواهد بود. گرمترین روز سال اواسط جولای است که دمای متوسط بین 15 تا 26 درجه خواهد بود. فصل سرد هم 3.3 ماه طول می‌کشد، از 1 دسامبر تا 12 مارس، و دمای متوسط روزانه کمتر از 2.7 درجه خواهد بود. فصل بارش کیچنر 7 ماه است، از‌ آپریل تا نوامبر و در این مدت 23% احتمال وجود یک روز بارانی وجود دارد. 

هزینه های زندگی در کیچنر 

یک خانواده 44 نفره در کیچنر ماهانه 3835 دلار کانادا هزینه خواهند داشت و این رقم برای یک فرد مجرد حدود 1100 دلار کانادا در ماه است. شاخص زندگی در این شهر 63% است و رتبه آن به لحاظ گرانی در میان 573 شهر، 262 بوده است.

هزینه خورد و خوراک در کیچنر

یک وعده غذای دونفره در یک رستوران معمولی 70 دلار برایتان خرج برمی‌دارد، اما اگر بخواهید فست‌فود بخورید می‌توانید هزینه خود را به 10 دلار برای هر پرس کاهش بدهید. قیمت یک فنجان کاپوچینو 7.25 دلار و یک آب معدنی کوچک 1.56 دلار است. 

قیمت اقلام مصرفی منزل نیز به این صورت خواهد بود: هر لیتر ‌شیر 2.12 دلار، یک قرص نان سفید 500 گرمی 2.77 دلار، هر کیلو برنج 3.62 دلار، بسته 12 عددی تخم‌مرغ معمولی 3.33 دلار، هر کیلو فیله مرغ 11.73 دلار، هر کیلو گوشت قرمز 11.95 دلار.

در خرید میوه و صیفی برای هر کیلو سیب 3.24 دلار، هر کیلو پرتقال5.23 دلار، هر کیلو سیب‌زمینی 3.05 دلار و قیمت هر کیلو پیاز در این شهر حدود 2.86 دلار کانادا برآورد می‌شود.

هزینه حمل و نقل در کیچنر

بلیط تک سفره حمل و نقل عمومی در این شهر 3.25 دلار و کارت ماهانه 90 دلار خواهد بود. ورودی تاکسی 3.50 دلار است و به ازای هر کیلومتر 2.10 دلار یا برای هر ساعت معطلی 31.20 دلار به آن اضافه می‌شود. 

هزنیه مسکن در کیچنر

اجاره یک آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر کیچنر به طور میانگین 1300 دلار کانادا اعلام شده است. کرایه ماهانه آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر نیز 1,970 دلار است. با زندگی در حومه شهر تا حدودی از کرایه آپارتمان کاسته می‌شود؛ آپارتمان یک خوابه و سه خوابه به ترتیب 1000 و 1,660 دلار کانادا کرایه ماهانه دارد.

تحصیل در کیچنر برایدا نشجویان بین‌المللی امکان داشتن کار دانشجویی را نیز فراهم می‌کند.

زندگی در کیچنر

کیچنر یک مرکز صنعتی، مالی و مرکز توزیع مهم در یکی از پرجمعیت‌ترین نواحی کانادا به شمار می‌رود و فعالیت‌های صنعتی این منطقه عبارتند از بسته‌بندی گوشت، تولید نوشیدنی، ساخت اثاثیه، و تولید پارچه، کفش، محصولات پلاسیتیکی و دستگاه‌های برقی. 

کیچنر امکانات و هیجانات یک شهر بزرگ را در محیط‌های خلوت و خودمانی که فقط در شهرهای کوچک پیدا می‌شود، ارائه می‌کند. اینکه کیچنر ریشه‌های آلمانی دارد را می‌توان در فستیوال‌های موسیقی مخصوصی که سالانه در این شهر برگزار می‌شود مشاهده کرد، اما اگر می‌خواهید ریشه‌های ایرلندی مردمانش را هم کشف کنید، بهتر است سری به موزه‌های متعددش بزنید. مثلا خانه و گالری تاریخی هومر واتسون یکی از برجسته‌ترین استاتید کانادا را به شما معرفی می‌کند، یا موزة منطقه‌ای واترلو و روستای میراثیِ دون سبک زندگی مردمان این سرزمین در اوایل قرن بیستم را به نمایش می‌گذارد. 

بیست‌و‌دو ساختمان تاریخی و لباس‌های محلی برخی مردم گذشتة این شهر را پیش چشمان شما زنده خواهد کرد. با توجه به گالری هنر کیچنر-واترلو و تئاتر هنرهای نمایشی این شهر، یعنی مرکز میدان (Center in the Square)، می‌توان اذعان کرد که کیچنر یک مرکز هنری و فرهنگی هم هست. به علاوه، رستوران‌ها و کافه‌های متعدد، دریاچة زیبای کنار پارک تاریخی ویکتوریا و... از این شهر یک مقصد توریستی محبوب ساخته‌اند. سیستم حمل و نقل کیچنر که به اختصار GRT خوانده می‌شود، در مناطق کیچنر، واترلو، کمبریج، المیرا، سنت جیکوب و نیو هامبورگ خدمات می‌دهد. این سیستم برای معلولین هم مینی‌بوس‌های ویژه دارد و از فناوری نوین ION در اتوبوس‌های سریع خود بهره می‌گیرد. 

هزینه های زندگی
canada ontario kitchener
مشاهده همه تصاویر

سایر شهرهای کانادا

سوالات متداول

ارزان ترین استان کانادا برای زندگی کدام است ؟
شهر شربوک در استان کبک،مونکتون در استان نیوبرزانویک،ثاندر بی ،سنت کاترینز ؛ کیچنر، لاندن در استان انتاریو، ابوتسفورد دراستان برریتیش کلمبیا
هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست ؟
"درمان و پوشش بیمه در استان های کانادا باهم متفاوت است . اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشگی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از 600 دلار الی 900 دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://nilgam.com/canada-international-student-insurance."
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "
گران ترین استان کانادا کدام است ؟
گرانتری شهر کانادا ونکور و تورنتو است که ونکور در استان بریتیش کلمبیا و تورنتو در استان انتاریو واقع است.
هزینه زندگی در کانادا چقدر است ؟
هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است به طور مثال سالیانه برای یک فرد از 16000 دلار تا 40000 دلار می باشد ولی میانگین متوسط ماهانه برای یک فرد تقریبا 2300 دلار معادل 28000 دلار کانادا می باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو سالیانه 40000 دلار می باشد.

نظرات کاربران

امتیاز دهید
نظر خود را ثبت کنید