لتس گو یونی
city

تحصیل در هلیفکس و راهنمای پذیرش تحصیلی

29,000 دلار
هزینه زندگی
29,000 دلار
15,000 دلار
اجاره خانه
15,000 دلار
431,000
جمعیت
431,000

دانشگاه های هلیفکس

dalhousie university

کشور
canada
استان
nova scotia
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
280
تعداد رشته
113

mount saint vincent university

کشور
canada
استان
nova scotia
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
2630
تعداد رشته
51

nova scotia agricultural college

کشور
canada
استان
nova scotia
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
321
تعداد رشته
-

زندگی و تحصیل در هلیفکس

ساعت به وقت هلیفکس

در سال‌های اخیر با افزایش آمار متقاضیان تحصیل در کانادا، تحصیل در هالیفکس نیز به عنوان مرکز استان مورد توجه متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا قرار گرفته است. هلیفکس، هالیفاکس Halifax یا نام رسمی آن حوزه شهرداری هلیفکس Halifax Regional Municipality و به اختصار HRM مرکز استان نوا اسکوشیا در کاناداست که در سال 1996 از به هم پیوستن چهار منطقه دارتموث، بدفورد و شهر و شهرستان هلیفکس تشکیل شد. طی این سال‌ها مراکز آموزشی متعددی از جمله دانشگاه مانت سنت وینسنت و دانشگاه دالهاوزی در این شهر بنا شده که میزبان خوبی برای متقاضیان تحصیل در کانادا هستند. جهت آشنایی یا این  شهر ساحلی خوش‌منظر، نحوه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های هالیفکس و ویزای تحصیلی کانادا تا پایان این نوشتار با لتس گو یونی همراه باشید. 

هالیفاکس کجاست؟

مرکز استان نوا اسکوشیا در کرانه‌های اقانوس اطلس و در جنوب جزیره واقع شده است. این شهر با چشم‌اندازهای دل‌فریبش ده‌ها دریاچه بزرگ و کوچک دارد که به زیبایی‌های طبیعی آن بسیار افزوده است. حوزه رودخانه بَسین در شمال شهر واقع شده و در طول مسیر خود به مقصد اقیانوس کرانه‌های شمالی تا جنوب شرقی شهر را همسو با سواحلی صخره‌ای و ماسه‌ای همراهی می‌کند. خلیج سنت مارگارتس، بندر هالیفاکس، بندر بدفورد، و بندر کول از بزرگترین و مهمترین بندرگاه‌های شهر هستند.

تحصیل در هلیفکس به پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا نیاز دارد.

شهر هلیفکس Halifax در فاصله کمتر از 3 کیلومتری شهر وینزور واقع شده است. شهرهای شربروک و آنتیگونیش هم به ترتیب 196 و 212 کیلومتر با مرکز استان فاصله دارند. برای سفر به شهر مونکتون باید 261 کیلومتر را در کمتر از 3 ساعت با وسایل نقلیه عمومی طی کرد. شهر فردریکتون نیز تا مرکز استان نوا اسکوشیا 436 کیلومتر فاصله دارد و در بازه زمانی 2 ساعت و 40 دقیقه با وسایل نقلیه عمومی طی می‌شود.

تحصیل در هالیفاکس 2020

بر اساس قوانین سیستم آموزشی این کشور برای تحصیل در کانادا باید ابتدا از مراکز آموزشی مورد نظر درخواست پذیرش تحصیلی کرد. پس از اخذ پذیرش تحصیلی نوبت به سابمیت ویزای تحصیلی کانادا می‌رسد. در سال تحصیلی 2019-2020 نزدیک به 12 هزار دانشجوی بین‌المللی دانشگاه های هلیفکس Halifax را برای ادامه تحصیل برگزیده‌اند. این شهر میزبان دو دانشگاه برجسته کانادا شده است که در سطح استانی نیز خوش درخشیده‌اند. در اولین گام برای رسیدن به هدف تحصیل در هلیفکس با انتخاب موسسه آموزشی و رشته تحصیلی، باید برای اخذ پذیرش تحصیلی اقدام کرد. 

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های هالیفاکس

با انتخاب شهر و دانشگاه (یا کالج) مورد نظر، پیش از هر اقدامی باید سایت رسمی آن‌ها را مورد مطالعه قرار داد تا اطلاعات کافی درباره شهر و موسسه آموزشی دریافت کرد. با دریافت و مهیا کردن لیست مدارک و شرایط مورد نیاز برای درخواست پذیرش تحصیلی، باید با مسئولان پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی مکاتبه و مدارک را ارسال کرد. در صورت واجد شرایط بودن نامه پذیرش تحصیلی اولیه صادر می‌شود؛ در این نامه مدارک اصلاح و لیست پرداختی‌ها به دانشجو اعلام می‌شود. با تکمیل مدارک و ارسال فیش‌های پرداختی، مرحله اخذ پذیرش تحصیلی با موفقیت به پایان می‌رسد.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای تحصیل در هلیفکس

درخواست ویزای تحصیلی هم نیازمند ارائه مدارک مشخصی از سوی سفارت کاناداست. با ارسال مدارک و فرم تکمیل‌شده درخواست ویزای تحصیلی کانادا، درخواست متقاضی به اصطلاح سابمیت می‌شود. پروسه ویزای تحصیلی کانادا معمولا مصاحبه حضوری ندارد اما باید در جلسه‌ای تحت عنوان بایومتریک «یا همان انگشت‌نگاری» اثر انگشت متقاضی در سیستم ثبت شود. با توقف فعالیت سفارت در تهران، این پروسه در کارگزاری‌های سفارت کانادا در کشورهای همسایه انجام می‌شود؛ اما ارسال و دریافت پاسپورت ویزا شده نیازی به سفر مجدد ندارد. 

دانشگاه های هالیفاکس

پایتخت نوا اسکوشیا میزبان دانشگاه‌های بزرگ استان است؛ مانند دانشگاه دالهاوزی Dalhousi University، دانشگاه مونت سنت وینسنت Mount Saint Vincent University، دانشگاه کینگز کالج University of King's College، مدرسه الهیات آتلانتیک Atlantic School of Theology ، دانشگاهNSCAD University یا همان Nova Scotia College of Art and Design، کالج نوا اسکوشیا کمیونیتی Nova Scotia Community College و چندین موسسه آموزشی خصوصی که درهایی گشوده سوی دانشجویان بین‌المللی دارند.

تحصیل در کانادا یکی از روش های دریافت اقامت دائم این کشور است.

دانشگاه دالهاوزی

یکی از دانشگاه های دولتی کانادا که در پروژه‌های تحقیقاتی این کشور نقش مهمی نیز ایفا کرده است، دانشگاه دالهاوزی Dalhousie University نام دارد که سه پردیس دانشگاهی در شهر هلیفکس و یک پردیس در شهر بایبل هیل تاسیس کرده است؛ پردیس چهارم در شهر بایبل هیل مربوط به دانشکده کشاورزی این دانشگاه است. دانشگاه دالهاوزی (که بیشتر به نام دال Dal مشهور شده است) با بیش از 4 هزار برنامه تحصیلی عضو گروه تحقیقاتی U15 کاناداست و پروژه‌های عظیمی را مورد مطالعه و پژوهش قرار می‌هد. 

در پردیس‌های دانشگاه دالهاوزی مستقر در شهر هلیفکس ده اقامتگاه دانشجویی طراحی شده که در بزرگ‌ترین آن‌ها بیش از هفتصد دانشجو در طول سال تحصیلی اسکان داده می‌شوند. در پردیس دانشگاهی دالهاوزی هم سه خوابگاه مجزا برای اسکان دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش تحصیلی شده‌اند، در نظر گرفته شده است.

دانشگاه مانت سنت وینسنت

یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه های هالیفکس دانشگاه مانت سنت وینسنت Mount Saint Vincent University نامیده شده که به نام The Mount مشهور شده است. دانشگاه مانت سنت وینسنت یکی از دانشگاه های هنرهای لیبرال (آزاد) کاناداست که در سال 1873 تاسیس شده و امروز به بیش از 4 هزار دانشجو پذیرش تحصیلی اعطا کرده است. حدود 3 هزار دانشجو در مقطع لیسانس و هزارتای باقی در مقاطع عالی در دانشگاه مانت سنت وینیسنت مشغول به تحصیل می‌شوند.

برنامه‌های تحصیلی این دانشگاه شامل تغذیه، مدیریت بازرگانی، مطالعات کودک و جوانان، مطالعات خانواده و گراندولوژی، فناوری اطلاعات، روابط عمومی، مدیریت گردشگری و مهمانداری می‌شود. دانشجویان این رشت‌ها می‌توانند در برنامه‌های عملی (co-op) دانشگاه شرکت کنند و با گذراندن دوره عملی خود کسب درآمد نیز داشته باشند. جالب است که بدانید این دانشگاه به هیلاری کلینتون دکترای افتخاری تقدیم کرده است.

آب و هوای هالیفاکس

شهر هلیفکس Halifax یکی از مهم‌ترین بندرگاه‌های کاناداست. همجواری با اقیانوس اطلس افزون بر ترددهای اقتصادی، بر آب و هوای هلیفکس و این منطقه نیز تاثیرات عمیقی داشته است. این شهر در رده‌بندی کوپن آب‌وهوای قاره‌ایِ مرطوب دارد و اقلیم اقیانوسی بر منطقه حکم‌فرمایی می‌کند؛ موقعیت جغرافیایی شهر هلیفکس تابستان‌‌هایی خنک و زمستان‌هایی به مرتب ملایم‌تر را برای شهروندان به ارمغان آورده است. 

برخلاف بسیاری از شهرهای کانادا که گرم‌ترین روزهای سال در ماه‌های جوئن و جولای تجربه می‌شود، در شهر هلیفکس قدرت تابستان در ماهِ آگوست به اوج می‌رسد و در گرم‌ترین روزهای سال دمایی با 26 درجه بالای صفر را تجربه می‌کند. ژانویه هم سردترین روزهای زمستان را به شهر هلیفکس می‌آورد و تنها در این ماه است که دما به زیر صفر می‌رسد. میانگین دمای تابستانی 24 درجه بالای صفر و میانگین دمای زمستانی در شهر هلیفکس 8 درجه زیر صفر است.

هزینه زندگی در هالیفاکس کانادا

هزینه زندگی هلیفکس به عنوان پنجمین شهر صنعتی کانادا حدود 39 درصد ارزان‌تر از دیگر کلان‌شهرهای کانادا مانند تورنتو، ونکوور و اتاوا برآورد می‌شود. هزینه مسکن در هلیفکس 20 درصد ارزان‌تر از تورنتو، 27 درصد ارزان‌تر از مونترال و 51 درصد ارزان‌تر از اوتاواست. میانگین هزینه ماهانه زندگی در هلیفکس حدود 1,196.66 دلار کانادا اعلام شده است. اما برای مطالعه دقیق‌تر میزان دقیق هزینه خورد و خوراک، مسکن و حمل و نقل که عمده مخارج زندگی محسوب می‌شود، باید بررسی شود.

هزینه خورد و خوراک در هالیفاکس

صرف یک وعده غذایی در رستوران‌های معمولی هلیفکس حدود 15 دلار کانادا هزینه دارد که با انتخاب رستوران‌های زنجیره‌ای فست‌فود هزینه‌ها به 11.50 دلار کاهش خواهد یافت. در شهر هلیفکس یک فنجان کاپوچینوی معمولی 4.21 دلار، بطری 330 میلی‌لیتری نوشیدنی پپسی 2.01 دلار و بطری آب 1.81 دلار کانادا هزینه دارد.

در خریدهای سوپر مارکتی در شهر هلیفکس باید توجه داشت که قیمت یک‌لیتر شیر معمولی حدود 2.3 دلار، یک قرص نان سفید 500 گرمی حدود 3.32 دلار، و یک بسته 12 عددی تخم‌مرغ معمولی 3.76 دلار است. برای هر کیلو برنج معمولی 5.98 دلار، هر کیلو پنیر محلی 13 دلار، فیله مرغ 15.27 دلار، و برای هر کیلو گوشت قرمز باید 14.40 دلار پرداخت کرد. در خرید میوه و صیفی باید برای هر کیلو سیب 6.25 دلار، هر کیلو  موز 2.04 دلار، پرتقال 4.70 دلار، گوجه 4.52 دلار، سیب‌زمینی 4.90 دلار و برای هر کیلو پیاز 3.78 دلار کانادا باید در نظر گرفت.

هزینه حمل و نقل در هالیفاکس

برای استفاده از حمل و نقل عمومی شهر هلیفکس Halifax می‌توان بلیط‌های تک‌سفره با قیمت 2.75 دلار و بلیط‌های ماهانه با 82.50 دلار تهیه کرد. شایان ذکر است که با ارائه کارت دانشجویی دانشگاه های هالیفکس می‌توان بلیط‌های حمل و نقل عمومی را با تخفیف چشمگیری خریداری کرد. تعرفه ورودی تاکسی‌های هلیفکس 3.50 دلار اعلام شده که به ازای هر کیلومتر مسیر 1.70 دلار دیگر به این میزان افزوده می‌شود.

هزینه مسکن در هالیفاکس

زندگی در پردیس‌های دانشگاهی بهترین گزینه پیش رو برای دانشجوست؛ چراکه افزون بر هزینه مسکن و حمل و نقل، در وقت دانشجو نیز صرفه‌جویی می‌شود. اما در صورتی که دانشجو تمایل به کرایه آپارتمان داشته باشد، باید ماهانه حداقل 980 دلار به عنوان هزینه مسکن در نظر بگیرد. 

میانگین کرایه ماهانه سوییت دانشجویی در شهر هلیفکس 988.1 دلار کانادا برآورد می‌شود. میانگین کرایه آپارتمان تک‌خوابه در مرکز شهر هلیفکس 1,409 دلار است. برای کاهش هزینه‌ها می‌توان زندگی در حومه شهر را برگزید؛ میانگین کرایه آپارتمان تک‌خوابه در حومه شهر هلیفکس حدود 988.60 دلار کانادا تخمین زده می‌شود.

دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های هلیفکس شرط معدل و شرایط سنی دارد.

زندگی در هالیفاکس

هلیفکس پس از سیدنی در استرالیا، دومین بندر بزرگ طبیعی بدون یخ را در جهان دارد؛ به همین دلیل صنعت کشتی‌رانی و تجارت دریایی در این شهر رونق بسیاری دارد؛ اما لازم به ذکر است که مالیات در این شهر به نسبت دیگر شهرهای صنعتی کانادا بالاست. 

کمتر از 6 درصد جمعیت شهر هلیفکس را مهاجران تشکیل داده‌اند؛ از این شمار حدود 3 درصد سیاه‌پوست و باقی چینی، عرب، فیلیپینی، و کره‌ای هستند. ایرانی‌های بسیاری نیز مرکز استان نوا اسکوشیا را برای زندگی برگزیده‌اند؛ رستوران‌های ایرانی شهر هلیفکس توانسته فرهنگ و ذائقه ایرانیان را به شهروندان کانادایی نمایان کند. گردهمایی ایرانی‌ها در «انجمن فرهنگی ایرانیان نوا اسکوشیا در هلیفکس» Iranian Cultural Society of Nova Scotia فرهنگ ایرانی را در قالب لباس‌های قوم‌های مختلف، جشن‌های ملی مانند نوروز و معرفی غذاهای ایرانی به شهروندان این سرزمین نشان دهد. 

دریافت اقامت کانادا پس از تحصیل در هالیفاکس

با توجه به قوانین مهاجرتی کانادا، دانشجو پس از پایان دوره تحصیلی می‌توان در بازه زمانی شش ماه به شغلی تمام‌وقت مشغول به کار شود و با پرداخت مالیات ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری کانادا تبدیل کند. با سابقه اقامت کوتاه 5 ساله، شرایط دریافت اقامت دائم کانادا هموارتر می‌شود.

کار در هالیفاکس

سیستم آموزشی کانادا به دانشجویان بین‌المللی این اجازه را می‌دهد که در طول دوره تحصیلی و تنها با ارائه ویزای تحصیلی تا سقف 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند. درآمد حاصل از این کار نیمه‌وقت می‌تواند بخشی از از هزینه تحصیل در هلیفکس را پوشش دهد، اما مهم‌تر از آن سابقه کار در هلیفکس است که پس از دوران تحصیل و برای یافتن شغل تمام وقت می‌تواند موثر واقع شود؛ چراکه کارفرمایان به افرادی که سابقه کار در کانادا را در کنار رزومه تحصیلی ارائه کنند، بیشتر اعتماد می‌کند. میانگین درآمد ساعتی از کار دانشجویی در هلیفکس حدود 20,53 دلار و میانگین درآمد سالانه حاصل از کار تمام‌وقت حدود 67,808.60 دلار اعلام شده است.

اقتصاد هالیفاکس

کشاورزی، ماهیگیری، معدن، جنگلداری و استخراج گاز طبیعی از مهم‌ترین منابع اقتصادی حتی در نواحی روستایی این منطقه محسوب می‌شوند. شهرت این شهر تنها به دلیل مرکز استان نوا اسکوشیا نیست؛ هلیفکس مرکز اقتصاد کانادای آتلانتیک و مقر ارگان‌های دولتی و خصوصی‌ست. نیروهای مسلح کانادا، کشتی‌سازی و از همه مهم‌تر دانشگاه دالهاوزی و دانشگاه سنت مری در این شهر واقع شده‌اند.

مروری بر تاریخ هالیفاکس

مانند دیگر شهرهای نوا اسکوشیا، هلیفکس نیز پیش از ورود مهاجران اروپایی محل سکونت و زندگی سرخپوستان بومی کانادا بود. این گروه در قرن‌های 14 و 15 میلادی با ماهیگیری روزگار می‌گذراندند، تا اینکه در سال 1749 بریتانیایی‌های مهاجر شهر اسکاتلندی منحصر به خود را تاسیس کردند.

نام هلیفکس با حادثه غرق شدن کشتی تایتانیک ارتباط نزدیکی دارد؛ در زمان بروز آن حادثه؛ یعنی ساعات آغازین روز 15 آوریل 1912 قایق‌های نجات از سوی هلیفکس برای کمک به مسافران تایتانیک شتافتند؛ بسیاری از کشته‌شدگان نیز در این شهر آرام گرفتند. نمودهای تاریخی بسیاری از آن واقعه در موزه دائمی تایتانیک واقع در موزه دریایی اقیانوس اطلس تاریخ را نمایش می‌دهد.
 

هزینه های زندگی
canada nova scotia halifax
مشاهده همه تصاویر

سایر شهرهای کانادا

سوالات متداول

هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست ؟
"درمان و پوشش بیمه در استان های کانادا باهم متفاوت است . اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشگی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از 600 دلار الی 900 دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://nilgam.com/canada-international-student-insurance."
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "
گران ترین استان کانادا کدام است ؟
گرانتری شهر کانادا ونکور و تورنتو است که ونکور در استان بریتیش کلمبیا و تورنتو در استان انتاریو واقع است.
هزینه زندگی در کانادا چقدر است ؟
هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است به طور مثال سالیانه برای یک فرد از 16000 دلار تا 40000 دلار می باشد ولی میانگین متوسط ماهانه برای یک فرد تقریبا 2300 دلار معادل 28000 دلار کانادا می باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو سالیانه 40000 دلار می باشد.
ارزان ترین دانشگاه های کانادا کدامند؟
در مقطع کارشناسی: Brandon University، Université de Saint-Boniface، University of Guelph، Canadian Mennonite University، Memorial University of Newfoundland در مقطع کارشناسی ارشد: Memorial University of Newfoundland، University of Northern British Columbia، University of Calgary، Simon Fraser University،University of Saskatchewan

نظرات کاربران

1 نفر
نظر خود را ثبت کنید
sahra
30 مهر 99
دانشگاه دالهاوزی یکی از بهترین دانشگاه های کاناداست.
پاسخ
کاربر
30 مهر 99
برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این شهر باید مدرک زبان فرانسوی داشت؟
پاسخ
پشتیبان
30 مهر 99
ادامه تحصیل در هلیفکس هم به زبان انگلیسی و هم زبان فرانسوی امکان‌پذیر است. برای دریافت پذیرش تحصیلی کافیه مدرک زبان (چه فرانسوی و چه انگلیسی داشته باشید. اگه نمره زبان از حد نصاب دانشگاه کمتر بود، باید در دوره زبان شرکت کرد. در این صورت پذیرش تحصیلی مشروط ارائه میشه.
پاسخ