لتس گو یونی
city

تحصیل در سیدنی و راهنمای پذیرش تحصیلی

17,000 دلار
هزینه زندگی
17,000 دلار
9,000 دلار
اجاره خانه
9,000 دلار
30,000
جمعیت
30,000
399 کیلومتر
فاصله تا هلیفکس
399 کیلومتر

دانشگاه های سیدنی

cape breton university

کشور
canada
استان
nova scotia
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
2756
تعداد رشته
26

زندگی و تحصیل در سیدنی

ساعت به وقت سیدنی

تحصیل در سیدنی برای آن دسته از متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا که به دنبال شهری آرام و به دور از آلودگی هوا هستند، گزینه مناسبی است. سیدنی از شهرهای دانشگاهی استان نوا اسکوشیاست که میزبان یکی از برجسته‌ترین دانشگاه های کانادا شده است؛ دانشگاه کیپ برتون در سیدنی بسیاری از متقاضیان تحصیل در کانادا را به این شهر ساحلی فراخوانده است. تحصیل در کانادا و دانشگاه کیپ برتون نیازمند اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کاناداست؛ برای آشنایی با پروسه دریافت این دو مدرک و شناخت بیشتر شهر سیدنی کانادا تا پایان این بخش لتس گو یونی را همراهی کنید.

سیدنی کانادا کجاست؟

سیدنی نام شهری در جزیره کیپ برتون واقع در شمالِ شرق استان نوا اسکوشیای کاناداست و نباید با بزرگترین شهر کشور استرالیا اشتباه گرفته شود. شهر سیدنی در کرانه‌های شرقی رودی به همین نام گسترده شده است؛ رود سیدنی این پهنه را به اقیانوس اطلس شمالی متصل می‌کند.

تحصیل در سیدنی مورد توجه متقاضیان تحصیل در کانادا قرار گرفته است.

شهر سیدنی در فاصله 470 کیلومتری مونکتون و 640 کیلومتری فردریکتون قرار گرفته است. برای سفر به این شهرها باید از پل زیبایی بر فراز رود باریس عبور کرد و با گذر از جزیره پرینس ادوارد بزرگراه کانزو را پیش گرفت. شهر سیدنی تا مرکز استان یعنی هلیفکس حدود 400 کیلومتر فاصله دارد؛ با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی می‌توان با صرف 4 ساعت به مراکز اداری آن دسترسی پیدا کرد.

تحصیل در سیدنی کانادا 2020

اخذ پذیرش تحصیلی و سپس ویزای تحصیلی کانادا دو مرحله اصلیِ تحصیل در سیدنی یا به عبارت کلی‌تر تحصیل در کانادا هستند. هر یک از این دو مرحله پروسه طولانی مربوط به خود را دارد؛ برای کوتاه‌تر کردن زمان اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی باید به لیست مدارک مورد نیاز این دو توجه و دقت بالایی داشت. در کنار دانشگاه کیپ برتون، سیدنی موسسات آموزشی حرفه‌ای دیگری مانند کالج تجاری کیپ برتون و کالج گارد ساحلی کانادا دارد که میزبان گرمی برای دانشجویان بین‌المللی هستند.

دانشگاه کیپ برتون سیدنی کانادا

یکی از دانشگاه های دولتی کانادا در جزیره دانشگاه کیپ برتون Cape Breton University نام دارد که به اختصار CBU نیز خوانده می‌شود. پردیس اصلی دانشگاه کِیپ برتون در سال 1950 به عنوان کالج خاویر جونیور در سیدنی مستقر شد. دانشگاه کِیپ برتون که در گذشته کمپوس دانشگاه سنت فرانسیس خاویر در سیدنی کانادا بود، در دهه 70 مستقل شد و امروزه برای بیش از 5 هزار و پانصد دانشجو در سال پذیرش تحصیلی صادر می‌کند. کمپوس دانشگاهی کیپ برتون امکانات مناسبی را در اختیار دانشجویان بین‌المللی خود قرار می‌دهد.

دانشگاه کیپ برتون یکی از گزینه های تحصیل در سیدنی کاناداست

آب و هوای سیدنی کانادا

تابستان‌هایی خنک و زمستان‌هایی طوفانی و پر بارش از خصیصه‌های آب و هوای سیدنی‌ست. تاثیر اقیانوس اطلس در آب‌وهوای سیدنی موجب شده که این شهر در رده آب‌وهوای مرطوب قاره‌ای قرار بگیرد. میانگین بالاترین دمای تابستانی در سیدنی 23.1 درجه سانتی‌گراد است که در جولای تجربه می‌شود. میانگین پایین‌ترین دمای سالانه هم 10 درجه زیر صفر است که مربوط به ماه فوریه می‌شود. 

گرم‌ترین دمای ثبت‌شده از سیدنی کانادا در 18 آگوست سال 1935 بود که دما به 36.7 درجه سانتی‌گراد رسیده بود. سردترین دمایی که این شهر تاکنون تجربه کرده هم مربوط به 31 ژانویه 1873، 29 ژانویه 1877 و 15 فوریه 1916 می‌شود که دمای هوا به 31.7 درجه زیر صفر رسیده بود!

هزینه زندگی در سیدنی کانادا

زندگی دانشجویی در سیدنیِ نوا اسکوشیا ماهانه حدود 1400 دلار کانادا هزینه دارد. هزینه و مخارج زندگی ارتباط مستیمی با سبک زندگی افراد دارد؛ البته راه‌کارهایی هم برای کاهش هزینه‌ها و صرفه‌جویی پیش‌بینی می‌شود. زندگی در کمپوس‌های دانشگاهی افزون بر کاهش هزینه‌های مسکن و خورد و خوراک، در زمان دانشجو نیز صرفه‌جویی می‌کند. برای پیش‌بینی هزینه‌های زندگی در سیدنی نوا اسکوشیا باید مواردی چون هزینه خوردوخوراک، حمل‌ونقل و مسکن که بیشینه مخارج زندگی را شامل می‌شوند، مورد بررسی قرار بگیرد.

هزینه خود و خوراک در سیدنی کانادا

صرف یک‌وعده غذا در رستوران‌های معمولی سیدنی حدود 18 دلار و فست‌فود حدود 12 دلار کانادا هزینه دارد. هر فنجان کاپوچینوی معمولی بیرون‌بر 3.75 دلار، یک بطری نوشیدنی 330 میلی‌لیتری پپسی 1.50 دلار و بطری‌های کوچک آب 2.50 دلار کاناداست. 

در خریدهای سوپر مارکتی باید توجه داشت که در سیدنی نوا اسکوشیا یک‌لیتر شیر معمولی 2 دلار، یک قرص نان سفید 500 گرمی 2.83 دلار، و یک بسته تخم‌مرغ 12 عددی 3.12 دلار کاناداست. قیمت هر کیلو برنج سفید معمولی 2 دلار، قیمت هر کیلو پنیر محلی 7.50 دلار، هر کیلو فیله مرغ 7.90 دلار، گوشت قرمز کیلویی 8.94 دلار، سیب کیلویی 5 دلار، موز 1.50 دلار، پرتقال 4 دلار، گوجه 3.50 دلار، سیب زمینی 1 دلار و پیاز 2 دلار کاناداست. 

هزینه حمل و نقل در سیدنی کانادا

استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی بهترین گزینه برای کاهش هزینه‌هاست؛ بلیت تک‌سفره حمل‌ونقل عمومی در سیدنی 2 دلار و بلیت ماهانه 73.50 دلار کاناداست. تعرفه ورودی تاکسی‌های سیدنی 5 دلار اعلام شده که به ازای هر کیلومتر مسیر 2 دلار به این مبلغ افزوده می‌شود.

هزینه مسکن در سیدنی کانادا

اگر دانشجو تمایل به اقامت در خوابگاه‌های دانشجویی نداشته باشد، باید به‌طور میانگین ماهانه 1000 دلار (کانادایی) دیگر برای کرایه مسکن در نظر داشته باشد؛ چراکه میانگین کرایه آپارتمان یک‌خوابه در مرکز سیدنی نوا اسکوشیا حدود 860 دلار، و آپارتمان سه‌خوابه حدود 1600 دلار کانادا برآورد شده است. زندگی در حومه شهر تا حدودی از کرایه‌های مسکن می‌کاهد؛ میانگین کرایه آپارتمان یک‌خوابه در حومه شهر سیدنی 700 دلار و آپارتمان سه‌خوابه 1,250 دلار کانادا اعلام شده است. 

تحصیل در سیدنی کانادا نیاز به اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی دارد.

زندگی در سیدنی کانادا

شهر سیدنی در زمینه موسیقی و ورزش نیز فعالیت‌های چشمگیری دارد. این شهر میزبان فستیوال بین‌المللی سلتیک کالِر است که هر ساله در اوکتبر برگزار می‌شود و جشن موسیقی را در شهر راه‌ می‌اندازد. تیم‌های حرفه‌ایِ هاکی، ورزش‌های آبی، ورزش‌های زمستانی، تنیس و بسکتبال در این شهر دایر هستند.

مروری بر تاریخ سیدنی کانادا

این شهر در سال 1785 توسط بریتانیایی‌ها تاسیس و در سال 1904 به عنوان شهر معرفی شد. پیش از این سیدنی مرکز جزیره کیپ برتون محسوب می‌شد، اما در تقسیمات نواحی و استان‌های کانادا، در سال 1820 این شهر زیرمجموعه استان نوا اسکوشیا قرار گرفت. شهر سیدنی در قرن بیستم افزایش جمعیت چشمگیری را تجربه کرد و پس از جنگ‌های جهانی اول و دوم پیشرفت‌های قابل‌توجهی در زمینه تولید (استیل و ذغال) و گردشگری داشت. اما در اواخر قرن بیستم درآمد حاصل از آموزش در دانشگاه مشهور این شهر چرخ اقتصاد سیدنی را روان‌تر از گذشته چرخاند.
 

هزینه های زندگی
canada nova scotia sydney
مشاهده همه تصاویر

سایر شهرهای کانادا

سوالات متداول

هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست ؟
"درمان و پوشش بیمه در استان های کانادا باهم متفاوت است . اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشگی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از 600 دلار الی 900 دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://nilgam.com/canada-international-student-insurance."
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "
گران ترین استان کانادا کدام است ؟
گرانتری شهر کانادا ونکور و تورنتو است که ونکور در استان بریتیش کلمبیا و تورنتو در استان انتاریو واقع است.
هزینه زندگی در کانادا چقدر است ؟
هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است به طور مثال سالیانه برای یک فرد از 16000 دلار تا 40000 دلار می باشد ولی میانگین متوسط ماهانه برای یک فرد تقریبا 2300 دلار معادل 28000 دلار کانادا می باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو سالیانه 40000 دلار می باشد.
ارزان ترین دانشگاه های کانادا کدامند؟
در مقطع کارشناسی: Brandon University، Université de Saint-Boniface، University of Guelph، Canadian Mennonite University، Memorial University of Newfoundland در مقطع کارشناسی ارشد: Memorial University of Newfoundland، University of Northern British Columbia، University of Calgary، Simon Fraser University،University of Saskatchewan

نظرات کاربران

1 نفر
نظر خود را ثبت کنید
کاربر
30 مهر 99
کاش در مورد دانشگاه کیپ برتون بیشتر توضیح میدادین
پاسخ
کاربر
30 مهر 99
دانشگاه کیپ برتون جای خوبیه برای تحصیل.
پاسخ
کاربر
30 مهر 99
به نسبت هزینه ها جای خوبی برای زندگی به نظر میرسه.
پاسخ
پشتیبان
30 مهر 99
با مراجعه به این آدرس اطلاعات بیشتری از این دانشگاه به دست میارید: https://letsgouni.com/schools/cape-breton-university
پاسخ