لتس گو یونی
city

تحصیل در ادمونتون

28,000 دلار
هزینه زندگی
28,000 دلار
13,000 دلار
اجاره خانه
13,000 دلار
1,461,000
جمعیت
1,461,000

زندگی و تحصیل در ادمونتون

ساعت به وقت ادمونتون

«شهر جشنواره‌های کانادا» و «دروازه شمال» لقب شهر سرسبز و زیبایی‌ست که مرکز استان آلبرتای کانادا شناخته می‌شود؛ ادمونتون لنگرگاه شمالی گذرگاه کلگری – ادمونتون، دومین شهر آلبرتا و پنجمین منطقه بزرگ شهری در کانادا محسوب می‌شود. کلان‌شهر ادمنتون در نزدیکی مرکز جغرافیایی استان آلبرتا واقع شده و اولین گزینه ایرانیان برای سکونت در این استان برشمرده می‌شود؛ طبق آماری که در سال 2016 منتشر شد و به شمار ایرانیان مقیم کانادا پرداخته بود، بیش از  ۲۶۰۰ ایرانی در این شهر زندگی می‌کردند که همراه با دیگر هموطنان مقیم استان انجمن فرهنگی ایرانیان کانادا را تشکیل دادند. 
ادمونتون با تلفیق جمعیت 5 شهر همسایه در سال ۱۹۸۲ شکل گرفت؛ این شهر نوپا و مدرن تراکم شهری پایینی دارد و علیرغم جذب مهاجر، تراکم جمعیت در هر کیلومتر مربع 1,186.8 نفر است. رودخانه پرآب ساسکاچوان شمالی از میان شهر می‌گذرد و به طبیعت مجاور جان تازه‌ای می‌بخشد. 


آب‌وهوای ادمونتون 


خورشید در طولانی‌ترین روز تابستان بیش از 17 ساعت مهمان شهر است؛ خورشید در ساعت 5 صبح طلوع می‌کند و تا ساعت 22 دل از آسمان ادمونتون نمی‌کَند. اما در زمستان ادمونتون میزبانی خوبی برای آفتاب نیست؛ خورشید در ساعت 8:49 طلوع می‌کند و در ساعت 16:16 دقیقه پس از 7 ساعت و 27 دقیقه با آسمان ادمونتون وداع می‌کند.
اقلیم قاره‌ای مرطوب در این شهر حکم‌فرماست اما بوران زمستان در ادمونتون به نسبت خفیف‌تر از دیگر شهرهای مجاور است. شروع فصل زمستان از آبان است و تا پایان اسفندماه بر این شهر سایه می‌افکند. تابستان نیز از تیرماه وارد ادمونتون می‌شود و تا اواسط شهریورماه مهمان این شهر است. ادمونتون بهاران و خزان کوتاهی دارد اما زمستان‌ها طولانی‌ست. دمای در زمستان‌ها تا منفی 10.04 درجه سانتی‌گراد افت دارد و ادمونتون در ماه ژانویه سردترین روزها را تجربه می‌کند. اوج دمای هوا در ماه جولای است که به 30 درجه سانتی‌گراد می‌رسد، اما روزهای معمول تابستانی هوایی با دمای 14 تا 23 درجه را تجربه می‌کند.

 
هزینه زندگی در ادمونتون


حداقل هزینه زندگی ماهانه در ادمونتون برای یک‌نفر 1,186.19 دلار کانادا اعلام شده است و از سویی دیگر میانگین درآمد خالص ماهانه برای شغل تمام‌وقت 4,029.06 دلار کاناداست. برای یک وضعیت اقتصادی ادمونتون و همچنین بازار کار در این شهر شرایط مطلوبی دارد؛ اما هزینه مسکن به نسبت شهرهای همسایه بیشتر است. البته با بررسی هزینه‌های مسکن در دیگر کلان‌شهرهای کانادا همچون کلگری، ونکوور و تورنتو ادمونتون شرایط مناسب‌تری دارد. 
به‌طور دقیق‌تر، میانگین کرایه آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر کانادا 1,182.62 دلار و آپارتمان سه خوابه 1,888.88 دلار تخمین زده می‌شود. البته هزینه مسکن در حومه شهر به نسبت ارزان‌تر است؛ میانگین کرایه آپارتمان یک خوابه در حومه شهر ادمونتون 966.86 دلار و آپارتمان سه‌خوابه 1,546.97 دلار برآورد می‌شود.
صرف یک‌وعده غذا در رستوران‌های معمولی ادمونتون 20 دلار هزینه دارد؛ درحالی که یک وعده مک‌دونالد یا فست‌فودهای مشابه 10 دلار کاناداست. برای یک فنجان کاپوچینوی معمولی باید 4.41 دلار پرداخت و قیمت یک بطری نوشیدنی 330 میلی‌گرمی 2.10 دلار است. 

خریدهای سوپرمارکتی بخش اعظمی از هزینه‌های زندگی را شامل می‌شود؛ برای خرید یک بطری یک لیتری شیر معمولی 2.58 دلار، یک قرص نان سفیر 500 گرمی 2.70 دلار، و یک بسته تخم‌مرغ 12 عددی باید 3.26 دلار پرداخت. 
برای خرید هر کیلو برنج سفید 3.16 دلار، هر کیلو پنیر محلی 33.67 دلار، فیله مرغ 14.99 دلار، گوشت قرمز 16.22 دلار، سیب 4.04 دلار، موز 1.69 دلار، پرتقال 4.26 دلار، گوجه 4.75 دلار، سیب‌زمینی 3.53 دلار، پیاز 2.22 دلار و کاهو 2.56 دلار کانادا باید هزینه کرد.
استفاده از حمل‌ونقل عمومی یکی از راه‌های کاهش هزینه‌هاست که در ادمونتون نیاز به تهیه بلیط دارد؛ بلیط تک سفره برای استفاده کمتر از وسایل حمل‌ونقل عمومی با هزینه 3.50 دلار، و بلیط‌های ماهانه مناسب برای استفاده مکرر از این خدمات با هزینه 97 دلار کانادا. تعرفه ورودی تاکسی‌های ادمونتون 3.75 دلار است و به ازای هر کیلومتر مسیر 1.65 دلار به این مبلغ افزوده می‌شود.
 

زندگی در ادمونتون


ادمونتون یک مرکز فرهنگی و آموزشی‎ست که میزبان مراکز مهم و مشهور آلبرتا شده است. این شهر در طول سال جشنواره‌های گوناگونی را برگزار می‌کند که به همین دلیل به «شهر جشنواره های کانادا» مشهور شده است. بزرگ‌ترین مراکز خرید آمریکای شمالی، بزرگ‌ترین موزه‌های تاریخی و فرهنگی، و پارک‌های مهم کانادا در شهر ادمونتون واقع شده‌اند؛ از همه این‌ها که بگذریم از دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی بزرگ آلبرتا مانند دانشگاه کنکوردیا (Concordia University)، ادمونتون، دانشگاه مک ایوان، دانشگاه کینگز، کالج نورکویست (NorQuest College)، موسسه فناوری شمال آلبرتا (NAIT)، دانشگاه آلبرتا (University of Alberta)، دانشگاه‌های دولتی آتاباسکا (Athabasca University) و دانشگاه لتبریج (University of Lethbridge) نمی‌توان گذشت. 
 

هزینه های زندگی
canada alberta edmonton
مشاهده همه تصاویر

سوالات متداول

چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
هزینه های زندگی در کانادا چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در کانادا طبق جدول سفارت به شرح زیر است. ۱۲,۴۷۵$ ۱ ۱۵,۵۳۱$ ۲ ۱۹,۰۹۳$ ۳ ۲۳,۱۸۱$ ۴ ۲۶,۲۹۲$ ۵ این مبالغ از سوی سفارت کانادا تعیین شده و قابل تغییر هستند. نکته مهم در بحث هزینه، نحوه بودجه بندی هر شخص و مدیریت هزینه های جاری است. همچنین، زندگی در شهرهای بزرگ تر، ناگزیر هزینه های بیشتری را تحمیل خواهد نمود. به طور کلی، تورنتو و ونکور هزینه های بیشتری را در مقایسه با شهرهای دیگر خواهند داشت. میزان اجاره بها، هزینه رفت و آمد، خدمات و ... از جمله این عوامل هستند. شیر: ۲ $ یک تکه نان: ۳ $ تخم مرغ (۱۰ عدد): ۳ $ سیب زمینی (۱ کیلو): ۲.۸ $ خورد و خوراک ۱ نفر در یک ماه: ۲۰۰ تا ۳۰۰ $ ۱ لیتر بنزین: ۱.۲ تا ۱.۴ $ اجاره آپارتمان تکخوابه در شهرهای بزرگ کانادا در ماه: ۱,۳۰۰ $ اجاره آپارتمان تکخوابه در شهرهای کوچک کانادا در ماه: ۱,۰۰۰ $ هزینه حمل و نقل عمومی در کانادا در ماه: ۹۰ تا 120 دلار یک وعده غذا در رستوران معمولی در کانادا: ۱۰ تا ۲۰ $ بلیت سینما: ۱۳ $ بیمه درمانی در هر ماه: ۸۰ تا ۱۰۰ $
شهریه دانشگاه ها در کانادا چقدر است؟
شهریه دانشگاه ها در کانادا بر اساس چندین عامل مشخص می شود: دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه، رنک داخلی و جهانی، رشته های ارائه شده (رشته های پزشکی و آزمایشگاهی معمولا پرهزینه تر هستند)، شهر و لوکیشن دانشگاه و ... بنابراین رقم مشخصی قابل ارائه نیست. به طور کلی، هزینه تحصیل دانشجویان خارجی به مراتب بیشتر از هزینه دانشجویانی است که اقامت دائم یا پاسپورت کانادا را دارند. به صورت آماری، میانگین متوسط شهریه در مقطع لیسانس حدود 18000 دلار، و در مقطع ارشد حدود 17000 دلار هستند. متوسط شهریه سالانه برای رشته های مربوط به مدیریت و MBA حدود 18000 تا 20000 دلار است. طبعا دانشگاه هایی وجود دارند که هزینه تحصیلی بسیار کمتر یا بسیار بیشتری دارند که با توجه به فاکتورهای عنوان شده متغیر است.
هزینه زندگی و تحصیل در کانادا چقدر است؟
هزینه های تحصیل و زندگی با توجه به دانشگاه ها ، رشته ها و شهر ها متغیر میباشد . اما به طور میانگین هزینه های تحصیل در مقطع لیسانس بین 13 تا 22 هزار دلار کانادا در سال ، هزینه های ارشد بین 15 تا 21 هزار دلار کانادا در سال و هزینه های زندگی در سال معادل 13 هزار دلار کانادا میباشد
هزینه های زندگی در شهر وینزور چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در وینزور کانادا سالیانه تقریبا 23000 دلار کانادا و هزینه اجاره مسکن به طور متوسط سالیانه 11000 دلار کانادا می باشد.
شرایط اقامت دائم (PR) شدن چیست؟
یک فرد برای دریافت PR کانادا ، می بایست حداقل برای 2 سال در یک دوره 5 ساله در کانادا اقامت داشته باشد . کانادا اخذ PR را برای دانشجویان بین المللی با ساده سازی روند مهاجرت آنلاین ساده تر کرده است . دولت کانادا تغییرات مهمی در برنامه Express Entry ، یک سیستم انتخاب مهاجرتی آنلاین که اپلیکیشن های PR کانادا را مدیریت می کند ایجاد کرده است ، و به فاکتورهایی از اپلیکیشن چون سابقه کار ، سن ، مهارت زبان و سطح تحصیلات رتبه می دهد . قوانین جدید دانشجویان را در موقعیت بهتری قرار می دهد . جستجوی فرصت کاری پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا و اخذ PR آسان است . Express Entry جدید و تبدیل شده برای دولت کانادا قدرت انتخاب مهاجران با مهارت فراوان و جذب آن ها به کشور و تقویت اقتصاد و جامعه را به ارمغان آورده است.
هزینه های زندگی در شهر ونکور چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در شهر ونکور سالیانه تقریبا 37000 دلار کانادا و هزینه اجاره مسکن به طور متوسط سالیانه 22000 دلار کانادا می باشد.
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
آیا پدر و مادر همراه اجازه کار دارند؟
خیر پدر و مادر جز ویزای همراه open work permit که اجازه کار داشته باشند محسوب نمیشوند. ویزای توریستی اجازه کار ندارد.
آیا داشتن مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه لازم است؟
بله . مدرک زبان یکی از مدارک مهم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا میباشد. هرچند شرایطی مبنی بر پذیرش بدون مدرک زبان در برخی دانشگاه ها وجود دارد اما توصیه نمیشود.

نظرات کاربران

1 نفر
نظر خود را ثبت کنید