یکی از شهرهای دانشگاهی کانادا لَندَن نام دارد که در جنوبِ غربی استان انتاریو واقع شده است. دانشگاه وسترن انتاریو و کالج فَنشاو در شهر لندن از جمله موسسات آموزشی برجسته کانادا محسوب می‌شوند که موجب شهرت جهانی این شهر شده‌اند. بسیاری از متقاضیان تحصیل در کانادا نام شهر لندن را به دلیل محیط زیبا و منحصر به فرد دانشگاهی آن به‌خاطر دارند.

تحصیل در لندن کانادا نیاز به آزمون ورودی خاصی ندارند، با دریافت پذیرش تحصیلی و پس از آن ویزا تحصیلی کانادا می‌توان برای مهاجرت تحصیلی به کانادا مهیا شد. البته پیش از هر چیز باید برای شناخت بیشتر این شهر و جزئیات زندگی در لندن اطلاعات لازمی را کسب کرد؛ پس تا پایان این صفحه با لتس گو یونی همراه باشید.

لندن کانادا کجاست

لندن کانادا در مجاورت منطقه دریاچه بزرگ استان انتاریو و روی دالان کبک‌سیتی – وینزور واقع شده است. این شهر در میانه راه تورنتو در کانادا و دیترویت در آمریکا قرار گرفته و همسایگی آن با رودی به نام تیمز، یادآور پایتخت انگلیس است. این شهر در فاصله 200 کیلومتری شهر دیترویت و تورنتو واقع شده و تا شهر نیویورک تنها 230 کیلومتر فاصله دارد.

شهر همیلتون در استان انتاریو تا لندن کمتر از 130 کیلومتر فاصله دارد؛ با استفاده از وسایل نقلیه عمومی و صرف 1 ساعت بیست دقیقه می‌توان به این شهر سفر کرد. برای سفر به شهر تورنتو نیز حدود 2ساعت زمان نیاز است.

لندن یکی از شهرهای قدیمی استان انتاریو کاناداست.

تحصیل در لندن کانادا

مانند دیگر شهرهای کانادا، تحصیل در لندن نیز نیاز به دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌ها و کالج‌های مستقر در این شهر است. برای این منظور ابتدا باید لیست مدارک و شرایط مورد نیاز محل تحصیل را از سایت رسمی موسسه آموزش عالی مورد نظر دریافت کرد.

پذیرش تحصیلی دانشگاه های لندن

پس از آماده سازی این مدارک باید با مسئولان پذیرش تحصیلی مکاتبه و درخواست پذیرش تحصیلی را به ثبت رساند. در صورت واجد شرایط بودن نامه‌ای تحت عنوان پذیرش موقت برای متقاضی صادر می‌شود. در این نامه هزینه‌های پرداختی درج شده است؛ هزینه دریافتی کالج یا دانشگاه در این مرحله بسته به نظر مسئولان و قوانین موسسه آموزشی می‌تواند بخشی از هزینه ترم اول باشد یا کل هزینه دوره تحصیلی. پس از پرداخت هزینه‌ها و ارسال فیش‌های پرداختی، نامه پذیرش تحصیلی صادر می‌شود.

ویزای تحصیلی کانادا

پس از دریافت نامه پذیرش تحصیلی اصلی، باید برای ثبت درخواست ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرد. درخواست ویزای تحصیلی کانادا هم نیازمند مدارک مشخصی‌ست که وجه اشتراک بسیاری با درخواست پذیرش تحصیلی دارند؛ مدرک زبان انگلیسی معتبر، ترجمه سوابق و مدارک تحصیلی، سوابق شغلی و گواهی تمکن مالی از جمله مدارک مورد نیاز برای ثبت این دو درخواست هستند. معمولا در پروسه دریافت ویزای تحصیلی کانادا جلسه مصاحبه وجود ندارد، اما برای شرکت در جلسه انگشت‌نگاری باید به یکی از دفترهای کارگزاری در کشورهای کشورهای همسایه مراجعه کرد. 

دانشگاه های لندن کانادا

لندن میزبان دانشگاه‌های و کالج‌های قدیمی و جدید کاناداست؛ دانشگاه وسترن انتاریو در شمارِ برجسته‌ترین دانشگاه‌های کانادا آمده و کالج کالج فنشاو از جمله برترین موسسات آموزشی کاربردی و فناوری کانادا محسوب می‌شود. افزون بر این‌ها، موسسه آموزشی کسب‌وکار ایوی Ivey Business School، کالج دانشگاهی برشیا Brescia University College، کالج دانشگاهیِ هوران Huron University College، کالج دانشگاهی کینگ King's University College، و موسسه آموزشی لبستر پییِرسون Lester B. Pearson School for the Arts موسسات آموزش عالی کانادا در شهر لندن هستند.

دانشگاه وسترن انتاریو

دانشگاه تحقیقاتی و دولتی وسترن انتاریو The University of Western Ontario که به اختصار UWO گفته می‌شود، در سال 1878 با عنوان The Western University of London Ontario آغاز به کار کرد. دانشگاه وسترن انتاریو که از قدیمی‌ترین موسسات آموزشی پابرجای کاناداست، بنایی بسیار زیبا و محوطه‌ای خوش‌منظر دارد. پردیس اصلی دانشگاه وسترن انتاریو در کرانه‌های رود تیمز انتاریو واقع شده و در زمینی به وسعت 455 هکتار گسترده شده است. 12 دانشگاه و موسسه آموزشی زیر نظر دانشگاه وسترن انتاریو مشغول به فعالیت هستند. وسترن عضو قدیمی گروه تحقیقاتی U15 کاناداست و بالغ بر 24 هزار دانشجو دارد. 

حدود 24 درصد از دانشجویان دانشگاه وسترن در فضای پردیس دانشگاهی زندگی می‌کنند؛ اقامتگاه‌های متنوع و تجهیزات خوابگاه‌ها موجب شده که دانشجویان بین‌المللی نیز زندگی در پردیس دانشجویی این دانشگاه را برگزینند. موسسه آماری QS در سال 2021 دانشگاه وسترن را در رتبه 8 ملی کانادا و رتبه 203 جهانی جای داده است. بر اساس اعلام موسسه تایمز هم دانشگاه وسترن در رتبه 8-10 ملی کانادا و در جایگاه 201-250 جهانی جای گرفته است. از جمله برجسته‌ترین فارغ‌التحصیلان این دانشگاه می‌توان به جان روبارتز هفدهمین نخست وزیر کانادا و الیس مونرو نویسنده مشهور انگلیسی‌زبان اشاره کرد.

کالج فنشاو

کالج دولتی فنشاو Fanshawe College of Applied Arts and Technology از برجسته‌ترین و بزرگ‌ترین کالج‌های کانادا در استان انتاریو محسوب می‌شود که پردیس‌ها مختلفی در استان تاسیس کرده است. کالج فنشاو بیش از 200 برنامه تحصیلی را در هفت پردیس‌ پوشش داده و بالغ بر 43 هزار دانشجو دارد.

اولین دوره‌های آموزشی این کالج در 28 سپتامبر سال 1964 برگزار شد. در سال تحصیلی 2021 هشت برنامه تحصیلی جدید به برنامه‌های کالج فنشاو اضافه شد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به رشته‌های ساخت انیمیشن، حمل و نقل هوایی، تکنسین تعمیر هواپیما، و تجزیه و تحلیل سیستم‌های فنی اشاره کرد.

دانشگاه وسترن انتاریو از مهم‌ترین دانشگاه های کاناداست که در شهر لندن واقع شده است.

آب و هوای لندن

موقعیت جغرافیایی لندن در استان انتاریو کانادا در مجاورت دریاچه‌های بزرگ قاره آمریکا موجب شده که فصل‌هایی رنگین و متضاد در طول سال بر این شهر حکم‌فرما باشد. پاییز و بهاری کوتاه، تابستان‌هایی معتدل و زمستان‌هایی سرد و برفی، روزهای این شهر را زیباتر ساخته است. دریاچه هوران در موقعیت مرتفع‌تری نسبت به شهر واقع شده و مضاف بر تاثیرات رود تیمز موجب شده این شهر آب و هوای مرطوب قاره داشته باشد. موقعیت جغرافیایی این شهر و حومه آن  آب و هوای مرطوب قاره را برای لندن رقم زده است.

تابستان در لندن

گرم‌ترین هوای سال در لندن 20 تا 28 درجه سانتی‌گراد است که معمولا در ماه ژوئیه قدم به این شهر می‌گذارد. به‌طور معمول حدود 10 روز از این ماه که گرم‌ترین روزهای سال نیز هستند، دما به بالاتر از 30 درجه سانتی‌گراد می‌رسد. وقوع رعد و برق و بارش‌های طوفانی از ویژگی‌های تابستان‌ در لندن است. به دلیل نزدیکی دو دریاچه هوران و اری و همچنین دریاچه بزرگ به لندن، تابستان‌ها معمولا مرطوب و شرجی‌ست. 

زمستان در لندن

بارش‌ها و سرمای زمستانی در حومه شهر لندن تاثیر بیشتری می‌گذارد. توده هوای سرد و برفی ناشی از تاثیرات دریاچه‌ها معمولا در 60 کیلومتری شمال غربی خودنمایی می‌کند، اما گاهی وزرش باد شدید اثرات یخبندان این منطقه را به داخل شهر نیز می‌رساند. سرمای زمستانی لندن گاهی دمای هوا را تا منفیِ 32 درجه سرد می‌کند.

معمولا ماه‌های دسامبر تا مارس روزهای برفی و سردی دارد و حداکثر بارش برف در این فصل از سال به دومتر هم می‌رسد. در این فصل از سال معمولا مدارس و مشاغل به مدت سه روز تعطیل می‌شود و گاهی خدمات حمل و نقل عمومی پس از روز دوم بارش برف متوقف می‌شود. دمای زیر صفر تا اواسط ماه مارس در لندن حکم‌فرماست اما در روزهای پایانی این ماه نسیم بهاری دمای ملایم‌تری را در فضا می‌کراند. 

هزینه زندگی در لندن

در مقایسه با کلان‌شهرهای کانادا مانند تورنتو زندگی در لندن تا حدودی ارزان‌تر است. به‌طوری که هزینه زندگی دانشجو در لندن بدون احتساب هزینه مسکن ماهانه حدود 1,100.49 دلار کانادا برآورد می‌شود، در حالی که زندگی در تورنتو ماهانه 1,229.79 دلار هزینه دارد. اما برای مطالعه دقیق هزینه‌ها و برآورد مخارج زندگی باید به سه مقوله هزینه خورد و خوراک، هزینه حمل و نقل و هزینه مسکن به عنوان عمده مخارج ماهانه بپردازیم.

هزینه خورد و خوراک در لندن

صرف یک‌وعده غذا در رستوران‌های معمولی این شهر حدود 16 دلار کانادا هزینه دارد اما با انتخاب رستوران‌های فست‌فود زنجیره‌ای مانند مک‌دونالد فست‌فودهای مشابه یک‌وعده غذایی به حدود 12 دلار کاهش می‌یابد. یک‌فنجان کاپوچینوی معمولی در لندن 4.40 دلار هزینه دارد و یک بطری 330 میلی‌لیتری نوشیدنی پپسی 2.42 دلار کاناداست. 

جهت بررسی و برآورد هزینه‌های زندگی در شهر لندن باید نرخ میانگین نیازهای روزانه را درنظر گرفت. برای خرید بطری یک‌لیتری شیر 2.60 دلار، یک قرص نان سفید 500 گرمی تازه 2.62 دلار، بسته 12 عددی تخم‌مرغ معمولی 2.76 دلار و برای هر کیلو برنج سفید 2.92 دلار کانادا باید هزینه کرد. در لندن کانادا قیمت هر کیلو پنیر محلی 11.78 دلار، فیله مرغ 12.35 دلار و گوشت قرمز حدود 15.69 دلار، سیب 3.98 دلار، موز 1.46 دلار، پرتقال 3.31 دلار، گوجه 4.82 دلار، سیب‌زمینی 2.47 دلار و پیاز 2.45 دلار اعلام شده است. 

هزینه حمل و نقل عمومی در لندن

از اواخر قرن نوزدهم میلادی شهر لندن صاحب خطوط اتوبوس‌رانی شهری شد، اما امروز 44 خط اتوبوس سریع‌السیر تمام نقاط شهر را به همدیگر متصل کرده است. دانشجویان مشغول به تحصیل در مراکز آموزشی شهر لندن می‌توانند از بلیط‌های تخفیف‌دار استفاده کنند. برخی دانشگاه‌ها کارت‌هایی به دانشجویان اعطا می‌کنند تا از خدمات حمل و نقل رایگان بهره‌مند شوند. 

هزینه حمل‌ونقل عمومی در شهر مقصد یکی از مواردی‌ست که پیش از سفر و مهاجرت باید آن‌را مورد بررسی قرار داد. بلیط تک‌سفره حمل‌ونقل عمومی در لندن کانادا 3.00 دلار است که برای سفرهای معدود مناسب است؛ اگر هر روز از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده شود، بلیط‌های ماهانه گزینه مناسب‌تر و به‌صرفه‌تری‌ست که در لندن کانادا 89 دلار هزینه دارد. تعرفه ورودی تاکسی‌ها هم در این شهر 3.88 دلار اعلام شده که به ازای هر کیلومتر 2.48 دلار به آن افزوده می‌شود.

هزینه مسکن در لندن

استفاده از اقامتگاه‌های دانشجویی هزینه‌های تحصیل را به میزان چشم‌گیری کاهش می‌دهد. برخی از انواع اقامتگاه‌های دانشجویی وعده‌های غذایی دانشجویان را نیز پوشش می‌دهند. با این حساب افزون بر هزینه مسکن، در هزینه حمل و نقل و زمان دانشجو نیز صرفه‌جویی می‌شود. اما در صورتی که دانشجو تمایل به زندگی در آپارتمان داشته باشد باید کرایه‌های محله‌های مختلف را بررسی کند.

مهم‌ترین هزینه مهاجران کرایه مسکن است؛ میانگین کرایه آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر لندن کانادا حدود 1,402.28 دلار است و میانگین کرایه آپارتمان سه‌خواب در این مناطق 2,341.25 دلار برآورد می‌شود. معمولا آپارتمان‌های ارزان‌تر در حومه شهر قرار می‌گیرند؛ میانگین کرایه آپارتمان تک‌خوابه در حومه شهر لندن 1,122.56 دلار و کرایه آپارتمان سه‌خوابه 1,866.94 در این منطقه دلار کاناداست.

زندگی در لندن به نسبت کلان شهرهای کانادا ارزان تر است.

زندگی در لندن

اقتصاد لندن کانادا حول محور تولید، پژوهش‌های پزشکی، بیمه و فناوری می‌گردد. کارخانه الکتروموتیو دیزل که در گذشته با نام جنرال موتورز الکتروموتیو فعالیت داشت، در این شهر واقع شده و تولید و صادرات لوکومتیو کانادا را بر عهده گرفته است. جنرال دینامیکس ‌لند هم نام یکی دیگر از غول‌های تولیدی کاناداست که در لندن واقع شده و نفربرهای زرهی تولید می‌کند. میانگین درآمد خالص ماهانه در این شهر 3,971.45 دلار اعلام شده که البته بسته به نوع شغل متفاوت است. 

شهر لندن استان انتاریو کانادا مرکز پژوهش‌های وابسته به علوم زیستی و زیست فناوری محسوب می‌شود که تحت حمایت بزرگ‌ترین دانشگاه منطقه یعنی دانشگاه وسترن انتاریو واقع در همین شهر اداره می‌شود. جالب است بدانید که فعالیت‌های علمی - پژوهشی این دانشگاه سالانه بیش از یک‌ونیم دلار درآمد دارد و تا به امروز چرخش چرخ اقتصاد کانادا در این شهر را روان‌تر گردانیده است.

کیفیت زندگی در لندن

جمعیت منطقه شهری در شهر لندن انتاریو در بین سال‌های 2001 تا 2006 رشدی 4 درصدی داشته که رقم قابل‌توجهی محسوب می‌شود. جالب است بدانید که در سال 2015 موسسه تحقیقات مرکز کانادا با مطالعه روی شاخص‌های مختلفی مانند اقتصاد، آموزش و پرورش، بهداشت، رهبری، امنیت و کیفیت، در طی یک نظرسنجی لندن را به عنوان ششمین شهر کانادا برای زندگی زنان معرفی کرده است. لندن مرکز سلامت و آموزش منطقه نام گرفته؛ افزون بر سلامت و آموزش، لندن در گردشگری و صنعت هم مورد توجه قرار گرفته است.

نگاهی کوتاه بر تاریخ لندن

پیش از استعمار اروپایی‌ها سه قبیله سرخپوستی در این منطقه زندگی می‌کردند. مطالعات باستان‌شناسی در منطقه نشان می‌دهد که بومیان حداقل 10 هزار سال پیش از استعمار اروپایی‌ها در این منطقه سکونت داشتند؛ اما در جنگی که سال 1654 میان فرانسوی‌ها و سرخپوستان ایروکوا رخ داد، سرخپوستان از شهرهایشان رانده شدند. لندن کنونی در سال 1793 به عنوان روستا تاسیس و معرفی شد. 

نام شهر «لندن» و رود «تیمز» پیرو اقامت اروپایی‌تباران در محل فعلی شهر برگزیده و ثبت شد. اولین مهاجران این منطقه بریتانیایی‌ها بودند و برای همزادپنداری با شهر محل تولدشان، نام شهر و رود روان جاری در آن را  هم‌سان با پایتخت انگلیس نامگذاری کردند. لندن تا سال ۱۸۲۶ روستایی آباد بود؛ اما امروز مرکز شهر و حومه آن، با جمعیتی بالغ بر پانصدهزار نفر، بزرگ‌ترین شهر جنوبِ غربیِ انتاریو را شکل داده است.

شهر لندن انتاریو محل زندگی مشاهیر سرشناسی بوده است؛ والت ویتمن شاعر و نویسنده رئالیست مشهور امریکایی، کِلی آرمسترانگ نویسنده کتاب‌های جنایی و اِما داناهیو نویسنده کتاب اتاق در کنار دیگر مشاهیر ادبی این شهر زندگی کرده‌اند. لندن در زمینه‌های فرهنگی فعالیت‌های بسیاری داشته است؛ شاید به همین دلیل باشد که زندگی در لندن کانادا مورد توجه ادیبان و هنرمندان نیز قرار گرفته است.