لتس گو یونی
city

تحصیل در گوئلف

28,000 دلار
هزینه زندگی
28,000 دلار
14,000 دلار
اجاره خانه
14,000 دلار
136,000
جمعیت
136,000
93 کیلومتر
فاصله تا تورنتو
93 کیلومتر

دانشگاه های گوئلف

زندگی و تحصیل در گوئلف

ساعت به وقت گوئلف

شهر گلف یا گوئلف Guelph در جنوبِ غربی استان انتاریو در کانادا واقع شده که با 131,794 نفر جمعیت در 28 کیلومتری شرقِ کیچِنِر و 100 کیلومتری غربِ مرکز شهر تورنتو قرار گرفته است. گوئلف در احاطه رودهای پر آب سپید و اِراموسا در آمده و جویبارهای متعدد دیگری هم در حومه این شهر روان است. ساختمان‌های دوران ویکتوریا و تالار قدیمی زینت‌بخش خیابان‌های مرکز شهر گوئلف شده، اما زیبایی‌های طبیعی و تاریخی آن درخشش پیشینش را ندارد.
 سکونت در گوئلف به دهه دوم قرن نوزدهم میلادی بازمی‌گردد؛ زمانی که جان گات رئیس کارخانه کانادا جامعه گوئلف را در شهر کنونی به یکجا جمع کرد. گوئلف توسعه و پیشرفت را مسیر حیات خود قرار داد و تا به امروز کم‌ترین نرخ بیکاری در کانادا را داشته باشد. اقتصاد گوئلف بر محور کشاورزی، آموزش و صنعت می‌چرخد و در سال‌های اخیر صنعت فیلمسازی را رونق بخشیده است.
 

آب‌وهوای گوئلف 


گوئلف در میان دو رودخانه مشهور انتاریو گسترده شده؛ رودخانه سپید از شمال و رودخانه اراموس از شرق. این دو رود پس از دور زدن شهر به هم می‌پیوندند و رود گرند یا انتاریو را تشکیل می‌دهند. جاری بودن این رودها در کنار دیگر جوی‌های روان حومه، تاثیر مستقیمی روی آب‌وهوای منطقه گذاشته و آب‌وهوای مرطوب قاره‌ای را در این ناحیه حکم‌فرما کرده است؛ میانگین بارش باران و برف در طول سال شدید است، زمستان‌ها سرد و تابستان‌ها گرم و مرطوب. بالاترین دمای ثبت شده از شهر گوئلف به ششم آگوست سال 1918 و سیزدهم جولای 1936 بازمی‌گردد. کمترین دمای ثبت شده هم متعلق به 25 ژانویه 1884 است با 37.2 درجه زیر صفر. 


هزینه زندگی در گوئلف


نام شهر گوئلف معمولا در لیست شهرهای ارزان کانادا دیده می‌شود؛ به همین دلیل شرایط مناسبی برای زندگی دانشجویی دارد. میانگین هزینه زندگی بدون احتساب هزینه مسکن برای یک فرد مجرد ماهانه 1,125.64 دلار کانادا و برای یک خانوده 4 نفری ماهانه 4,022.64 دلار کانادا اعلام شده که در مقایسه با تورنتو به عنوان نزدیک‌ترین کلان‌شهر حدود 30 درصد ارزان‌تر است.
عمده هزینه زندگی در کانادا به مسکن مربوط می‌شود. در مقایسه با کلان‌شهرهای کانادا مانند تورنتو، کرایه مسکن در گوئلف 40 درصد ارزان‌تر است؛ میانگین اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر گوئلف 1,310.71 دلار کانادا برآورد می‌شود و برای یک آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر باید 2,041.67 دلار کرایه ماهانه درنظر گرفت. از لحاظ محل اقامت تفاوت چندانی بین آپارتمان‌های مرکز شهر و حومه وجود ندارد؛ اما برای کاهش هزینه‌ها و دوری از ازدحام مرکز می‌توان زندگی در حومه شهر را برگزید؛ برای کرایه آپارتمان یک‌خوابه در حومه شهر گوئلف ماهانه حدود 1,092.31 دلار و برای آپارتمان سه‌خوابه 1,787.50 دلار باید در نظر داشت. 
خرید روزانه از دیگر هزینه‌های زندگی در کانادا محسوب می‌شود که پیش از مهاجرت باید به بررسی دقیق آن پرداخت. برای خرید یک لیتر شیر معمولی در گوئلف باید 2.13 دلار در نظر گرفت، یک قرص نان سفید 500 گرمی 3.11 دلار و یک بسته 12 عددی تخم‌مرغ معمولی 3.01 دلار کانادا هزینه دارد. قیمت هر کیلو برنج سفید 4.01 دلار، هر کیلو پنیر محلی 13.50 دلار، فیله مرغ 12.46 دلار، گوشت قرمز 14.50 دلار، سیب 4.71 دلار، موز 1.35 دلار، پرتقال 3.47 دلار، گوجه 3.52 دلار، سیب‌زمینی 3.81 دلار، و قیمت هر کیلو پیاز 3 دلار کاناداست.
از دیگر هزینه‌های محتمل می‌توان به هزینه حمل‌ونقل اشاره کرد؛ قیمت بلیط تک سفره استفاده از حمل‌ونقل عمومی گوئلف 3 دلار کاناداست. در صورت استفاده مکرر از وسائل حمل‌ونقل عمومی بلیط‌های ماهانه گزینه مناسبی‌ست که 80 دلار هزینه دارد. تعرفه ورودی تاکسی 3 دلار اعلام شده که به ازای هر کیلومتر مسیر 2.40 دلار به مبلغ اولیه افزوده می‌شود.


زندگی در گوئلف


 گوئلف یکی شهرهای در حال توسعه کانادا محسوب می‌شود و میزان میزان جرم و جنایت در این شهر کمترین آمار کانادا را دارد. افزون بر این، نرخ بیکاری در گوئلف پایین‌تر از 2.4 درصد است. سالانه جشنواره‌های متعددی در این شهر برگزار می‌شود که به مهم‌ترین آن می‌توان به جشنواره هیلتون در تابستان اشاره داشت. دانشگاه گوئلف با بیش از 25,300 دانشجو از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های تحقیقاتی کانادا در این شهر برشمرده می‌شود که در کنار کالج کشاورزی، کالج کانستوگا و کالج دامپزشکی انتاریو گزینه‌های مناسبی برای ادامه تحصیل دانشجویان هستند.

هزینه های زندگی
canada ontartio guelph
مشاهده همه تصاویر

سوالات متداول

چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
هزینه های زندگی در کانادا چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در کانادا طبق جدول سفارت به شرح زیر است. ۱۲,۴۷۵$ ۱ ۱۵,۵۳۱$ ۲ ۱۹,۰۹۳$ ۳ ۲۳,۱۸۱$ ۴ ۲۶,۲۹۲$ ۵ این مبالغ از سوی سفارت کانادا تعیین شده و قابل تغییر هستند. نکته مهم در بحث هزینه، نحوه بودجه بندی هر شخص و مدیریت هزینه های جاری است. همچنین، زندگی در شهرهای بزرگ تر، ناگزیر هزینه های بیشتری را تحمیل خواهد نمود. به طور کلی، تورنتو و ونکور هزینه های بیشتری را در مقایسه با شهرهای دیگر خواهند داشت. میزان اجاره بها، هزینه رفت و آمد، خدمات و ... از جمله این عوامل هستند. شیر: ۲ $ یک تکه نان: ۳ $ تخم مرغ (۱۰ عدد): ۳ $ سیب زمینی (۱ کیلو): ۲.۸ $ خورد و خوراک ۱ نفر در یک ماه: ۲۰۰ تا ۳۰۰ $ ۱ لیتر بنزین: ۱.۲ تا ۱.۴ $ اجاره آپارتمان تکخوابه در شهرهای بزرگ کانادا در ماه: ۱,۳۰۰ $ اجاره آپارتمان تکخوابه در شهرهای کوچک کانادا در ماه: ۱,۰۰۰ $ هزینه حمل و نقل عمومی در کانادا در ماه: ۹۰ تا 120 دلار یک وعده غذا در رستوران معمولی در کانادا: ۱۰ تا ۲۰ $ بلیت سینما: ۱۳ $ بیمه درمانی در هر ماه: ۸۰ تا ۱۰۰ $
شهریه دانشگاه ها در کانادا چقدر است؟
شهریه دانشگاه ها در کانادا بر اساس چندین عامل مشخص می شود: دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه، رنک داخلی و جهانی، رشته های ارائه شده (رشته های پزشکی و آزمایشگاهی معمولا پرهزینه تر هستند)، شهر و لوکیشن دانشگاه و ... بنابراین رقم مشخصی قابل ارائه نیست. به طور کلی، هزینه تحصیل دانشجویان خارجی به مراتب بیشتر از هزینه دانشجویانی است که اقامت دائم یا پاسپورت کانادا را دارند. به صورت آماری، میانگین متوسط شهریه در مقطع لیسانس حدود 18000 دلار، و در مقطع ارشد حدود 17000 دلار هستند. متوسط شهریه سالانه برای رشته های مربوط به مدیریت و MBA حدود 18000 تا 20000 دلار است. طبعا دانشگاه هایی وجود دارند که هزینه تحصیلی بسیار کمتر یا بسیار بیشتری دارند که با توجه به فاکتورهای عنوان شده متغیر است.
هزینه زندگی و تحصیل در کانادا چقدر است؟
هزینه های تحصیل و زندگی با توجه به دانشگاه ها ، رشته ها و شهر ها متغیر میباشد . اما به طور میانگین هزینه های تحصیل در مقطع لیسانس بین 13 تا 22 هزار دلار کانادا در سال ، هزینه های ارشد بین 15 تا 21 هزار دلار کانادا در سال و هزینه های زندگی در سال معادل 13 هزار دلار کانادا میباشد
هزینه های زندگی در شهر وینزور چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در وینزور کانادا سالیانه تقریبا 23000 دلار کانادا و هزینه اجاره مسکن به طور متوسط سالیانه 11000 دلار کانادا می باشد.
شرایط اقامت دائم (PR) شدن چیست؟
یک فرد برای دریافت PR کانادا ، می بایست حداقل برای 2 سال در یک دوره 5 ساله در کانادا اقامت داشته باشد . کانادا اخذ PR را برای دانشجویان بین المللی با ساده سازی روند مهاجرت آنلاین ساده تر کرده است . دولت کانادا تغییرات مهمی در برنامه Express Entry ، یک سیستم انتخاب مهاجرتی آنلاین که اپلیکیشن های PR کانادا را مدیریت می کند ایجاد کرده است ، و به فاکتورهایی از اپلیکیشن چون سابقه کار ، سن ، مهارت زبان و سطح تحصیلات رتبه می دهد . قوانین جدید دانشجویان را در موقعیت بهتری قرار می دهد . جستجوی فرصت کاری پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا و اخذ PR آسان است . Express Entry جدید و تبدیل شده برای دولت کانادا قدرت انتخاب مهاجران با مهارت فراوان و جذب آن ها به کشور و تقویت اقتصاد و جامعه را به ارمغان آورده است.
هزینه های زندگی در شهر ونکور چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در شهر ونکور سالیانه تقریبا 37000 دلار کانادا و هزینه اجاره مسکن به طور متوسط سالیانه 22000 دلار کانادا می باشد.
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
آیا پدر و مادر همراه اجازه کار دارند؟
خیر پدر و مادر جز ویزای همراه open work permit که اجازه کار داشته باشند محسوب نمیشوند. ویزای توریستی اجازه کار ندارد.
آیا داشتن مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه لازم است؟
بله . مدرک زبان یکی از مدارک مهم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا میباشد. هرچند شرایطی مبنی بر پذیرش بدون مدرک زبان در برخی دانشگاه ها وجود دارد اما توصیه نمیشود.

نظرات کاربران

امتیاز دهید
نظر خود را ثبت کنید