لتس گو یونی
city

تحصیل در سادبری

27,000 دلار
هزینه زندگی
27,000 دلار
11,000 دلار
اجاره خانه
11,000 دلار
165,000
جمعیت
165,000
400 کیلومتر
فاصله تا تورنتو
400 کیلومتر

زندگی و تحصیل در سادبری

ساعت به وقت سادبری

سود بری یا سادبری، یا به‌طور رسمی سادبریِ بزرگ Greater Sudbury نام پرجمعیت‌ترین شهر انتاریوی شمالی‌ست که عنوان پنجمین شهر بزرگ کانادا به لحاظ وسعت را از آن خود کرده است. اولین ساکنین این شهر سرخپوستان بومی کانادا بودند، اما در پی کشف معدن نیکل در سال 1883 در این منطقه و همچنین امتداد خط آهن بین قاره‌ای تا این منطقه، پای مهاجران اروپایی به خصوص فرانسوی‌ها به سادبری باز شد. سادبریِ بزرگ با ادغام سادبری کوچک و دیگر شهرک‌های کوچک اطرافدر سال 1973 تشکیل و در سال 2001 به این عنوان معرفی و ثبت شد. 
در کنار منابع طبیعی و صنایع مربوط به آن، حضور دو دانشگاه مهم کانادا در این شهر یعنی دانشگاه لورِنشِن Laurentian University‎ و دانشگاه سادبری University of Sudbury به اقتصاد این منطقه کمک شایانی کرده است. این دو دانشگاهِ دو زبانه که از موسسات آموزشی قدیمی کانادا برشمرده می‌شوند، در مقاطع تکمیلی و کارشناسی دانشجو می‌پذیرند. پس از دریافت نامه پذیرش اصلی از دانشگاه، می‌توان برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرد.


آب و هوای سادبری

در محدوده شهری سادبری حدود 330 دریاچه بزرگ و کوچک وجود دارد که با شریان‌هایی پر آب تغذیه می‌شوند. سادبری در کرانه‌های دریاچه واناپیتی Lake Wanapitei و دریاچه رمزی Ramsey Lake گسترده شده که تاثیر عمیقی بر آب‌وهوای این منطقه داشته‌اند. دو رود روان اسپانیایی Spanish River و رود فرانسوی French River در سطح شهر جاری هستند و افزون بر تعدیل دما، بر زیبایی‌های طبیعت منطقه بسیار افزوده‌اند.
سادبریِ بزرگ هم مانند شهرهای همسایه‌اش در طبقه‌بندیِ آب‌وهوای مرطوب قاره‌ای جای گرفته است. تابستان‌های گرم و مرطوب و زمستان‌هایی طولانی از جمله ویژگی‌های این نوع آب‌وهواست که درباره سادبری نیز صدق می‌کند. زمستان‌های سرد و برفی به دلیل توده هوای سرد قطب شمال در این شهر مهمان می‌شود؛ به‌طوری که بارش برف در شش ماه از سال دور از انتظار نیست. 


تابستان در سادبری

میانگین بالاترین دمای تابستانی در سادبری 24.8 درجه سانتی‌گراد است که در ماه جولای به اوج می‌رسد. ورود تابستان با میانگین دمای 22.2 درجه در ماه ژوئن احساس می‌شود و با دمای 23.4 درجه در ماه آگوست از سادبری خداحافظی می‌کند. 


زمستان در سادبری

میانگین پایین‌ترین دمای زمستانی در سردترین ماه از سال یعنی ژانویه 17.9 درجه سانتی‌گراد زیر صفر گزارش می‌شود. قدم‌های زمستان در ماه نوامبر با دمای 4.7 درجه زیر صفر به گوش می‌رسد و تا ماه آوریل با دمای زیر صفر شهر را سپیدپوش می‌کند.


هزینه زندگی در سادبری

سادبری به عنوان یکی از شهرهای پرجمعیت انتاریو میزبان مهاجران بسیاری‌ست که با هدف کار و تحصیل وارد این شهر زیبا می‌شوند. هزینه زندگی در این شهر هم مانند تمام نقاط جهان به سبک زندگی افراد بستگی دارد، اما به دلیل بالا بودن آمار مهاجرت دولت کانادا سالانه عددی به عنوان نرخ ملی برای هزینه‌های زندگی اعلام می‌کند. بنابر گزارش موسسه تحقیقاتی اکونومیک هزینه زندگی در سادبری حدود 6 درصد از میانگین ملی کانادا بالاتر است. جهت بررسی دقیق مخارج ماهانه زندگی در سادبری باید به سه رکن عمده هزینه‌ها یعنی خوردوخوراک، حمل‌ونقل و مسکن بپردازیم.


هزینه خورد و خوراک در سادبری 

با انتخاب رستوران‌های معمولی، صرف هر وعده غذا حدود 14.50 دلار هزینه دارد؛ با این حساب،صرف هر سه وعده غذایی در این نوع رستوران‌ها حدود 65 دلار کانادا آب ‌می‌خورد. البته صرف غذاهای فست‌فود در رستوران‌های زنجیره‌ای مانند مک‌دونالد حدود 8.50 دلار و یک‌بطری نوشیدنی 330 میلی‌لیتری پپسی حدود 2.91 دلار هزینه دارد. یک فنجان کاپوچینوی معمولی در سادبری کانادا حدود 3.25 دلار است.
در خریدهای سوپرمارکتی حدود 2.51 دلار برای یک لیتر شیر، 2.50 دلار برای یک قرص نان سفید 500 گرمی، و 2.99 دلار کانادا برای یک‌بسته 12 عددی تخم‌مرغ معمولی باید در نظر گرفت. در سادبری انتاریو قیمت هر کیلو برنج سفید معمولی حدود 2.90 دلار، هر کیلو پنیر محلی 9.98 دلار، هر کیلو فیله مرغ حدود 16.57 دلار، و قیمت هر کیلو گوشت قرمز حدود 16.07 دلار کاناداست. قیمت سیب کیلویی 3.99 دلار، موز کیلویی 1.36 دلار، پرتقال کیلویی 3.99 دلار، گوجه کیلویی 2.99 دلار، سیب‌زمینی کیلویی 2.99 دلار و قیمت پیاز کیلویی 2.60 دلار کانادا برآورد می‌شود. 


هزینه حمل و نقل در سادبری

استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی بهترین گزینه برای کاهش هزینه‌هاست. شبکه اتوبوس‌رانی در سادبری یکی از بزرگ‌ترین سیستم حمل‌ونقل در استان برشمرده می‌شود که برای استفاده از آن باید بلیط تک‌سفره با نرخ 3.30 دلار یا بلیط ماهانه با نرخ 89 دلار تهیه کرد. در صورت استفاده مکرر از حمل‌ونقل عمومی سادبری، تهیه بلیت‌های ماهانه به‌صرفه‌تر است. 
نرخ ورودی تاکسی‌های سادبری 5 دلار اعلام شده است که به ازای هر کیلومتر از مسیر حدود 1.50 دلار به مبلغ ورودی افزوده می‌شود. در صورت نیاز به توقف و انتظار در طول مسیر خود، به ازای هر ساعت حدود 28 دلار باید پرداخت کرد.


هزینه مسکن در سادبری

زندگی در پردیس‌های دانشگاهی بهترین گزینه برای دانشجویان بین‌المللی محسوب می‌شود؛ چراکه علاوه‌بر هزینه حمل‌ونقل و مسکن در زمان دانشجو نیز صرفه‌جویی می‌شود. اما در صورت تمایل به کرایه آپارتمان باید ماهانه حدود 1000 دلار به عنوان کرایه باید درنظر گرفت.
میانگین کرایه آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر سادبری حدود 992.86 دلار کانادا اعلام شده است. آپارتمان سه‌خوابه واقع در مرکز شهر ماهانه حدود 1,566.88 دلار کرایه دارند. کرایه‌ها در حومه شهر ارزان‌تر است، اما چندان چشمگیر نیست؛ میانگین کرایه آپارتمان یک‌خوابه در حومه شهر سادبری حدود 910.71 دلار و آپارتمان سه خوابه حدود 1,313.33 دلار تخمین زده می‌شود.


زندگی در سادبری

سادبری چشم‌انداز خوبی برای دوران پس از تحصیل دانشجو دارد؛ میانگین درآمد ماهانه از مشاغل تمام‌وقت حدود 2,847.29 دلار اعلام شده و دستمزد ساعتی حدود 28 دلار است. در قرن بیستم که صنعت معدن و شرکت‌های وابسته متعددی در سادبری ایجاد شد، اقتصاد این شهر رونق گرفت، اما رفته‌رفته با گسترش شهر و تولد سادبریِ بزرگ، زمینه‌های خلقِ چرخه اقتصادی جدید و درآمد مردم شهر نیز گسترش یافت. 
ایجاد موسسه‌های آموزشیِ بزرگی مانند دانشگاه لورنشن Laurentian University و دانشگاه سادبری University of Sudbury، کالج کمبرین Cambrian College، کالج فرانسوی‌زبان بورِئال Collège Boréal، مدرسه پزشکی انتاریوی شمالی Northern Ontario School of Medicine، و مدرسه معماری مک‌ایوان McEwen School of Architecture بر چرخه اقتصاد این شهر تاثیر بسیاری داشت. درهای این موسسات آموزشی به روی دانشجویان و علاقه‌مندان ادامه تحصیل در کانادا به گرمی گشوده شده است.
 

هزینه های زندگی
canada ontartio sudbury
مشاهده همه تصاویر

سوالات متداول

چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
هزینه های زندگی در کانادا چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در کانادا طبق جدول سفارت به شرح زیر است. ۱۲,۴۷۵$ ۱ ۱۵,۵۳۱$ ۲ ۱۹,۰۹۳$ ۳ ۲۳,۱۸۱$ ۴ ۲۶,۲۹۲$ ۵ این مبالغ از سوی سفارت کانادا تعیین شده و قابل تغییر هستند. نکته مهم در بحث هزینه، نحوه بودجه بندی هر شخص و مدیریت هزینه های جاری است. همچنین، زندگی در شهرهای بزرگ تر، ناگزیر هزینه های بیشتری را تحمیل خواهد نمود. به طور کلی، تورنتو و ونکور هزینه های بیشتری را در مقایسه با شهرهای دیگر خواهند داشت. میزان اجاره بها، هزینه رفت و آمد، خدمات و ... از جمله این عوامل هستند. شیر: ۲ $ یک تکه نان: ۳ $ تخم مرغ (۱۰ عدد): ۳ $ سیب زمینی (۱ کیلو): ۲.۸ $ خورد و خوراک ۱ نفر در یک ماه: ۲۰۰ تا ۳۰۰ $ ۱ لیتر بنزین: ۱.۲ تا ۱.۴ $ اجاره آپارتمان تکخوابه در شهرهای بزرگ کانادا در ماه: ۱,۳۰۰ $ اجاره آپارتمان تکخوابه در شهرهای کوچک کانادا در ماه: ۱,۰۰۰ $ هزینه حمل و نقل عمومی در کانادا در ماه: ۹۰ تا 120 دلار یک وعده غذا در رستوران معمولی در کانادا: ۱۰ تا ۲۰ $ بلیت سینما: ۱۳ $ بیمه درمانی در هر ماه: ۸۰ تا ۱۰۰ $
شهریه دانشگاه ها در کانادا چقدر است؟
شهریه دانشگاه ها در کانادا بر اساس چندین عامل مشخص می شود: دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه، رنک داخلی و جهانی، رشته های ارائه شده (رشته های پزشکی و آزمایشگاهی معمولا پرهزینه تر هستند)، شهر و لوکیشن دانشگاه و ... بنابراین رقم مشخصی قابل ارائه نیست. به طور کلی، هزینه تحصیل دانشجویان خارجی به مراتب بیشتر از هزینه دانشجویانی است که اقامت دائم یا پاسپورت کانادا را دارند. به صورت آماری، میانگین متوسط شهریه در مقطع لیسانس حدود 18000 دلار، و در مقطع ارشد حدود 17000 دلار هستند. متوسط شهریه سالانه برای رشته های مربوط به مدیریت و MBA حدود 18000 تا 20000 دلار است. طبعا دانشگاه هایی وجود دارند که هزینه تحصیلی بسیار کمتر یا بسیار بیشتری دارند که با توجه به فاکتورهای عنوان شده متغیر است.
هزینه زندگی و تحصیل در کانادا چقدر است؟
هزینه های تحصیل و زندگی با توجه به دانشگاه ها ، رشته ها و شهر ها متغیر میباشد . اما به طور میانگین هزینه های تحصیل در مقطع لیسانس بین 13 تا 22 هزار دلار کانادا در سال ، هزینه های ارشد بین 15 تا 21 هزار دلار کانادا در سال و هزینه های زندگی در سال معادل 13 هزار دلار کانادا میباشد
هزینه های زندگی در شهر وینزور چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در وینزور کانادا سالیانه تقریبا 23000 دلار کانادا و هزینه اجاره مسکن به طور متوسط سالیانه 11000 دلار کانادا می باشد.
شرایط اقامت دائم (PR) شدن چیست؟
یک فرد برای دریافت PR کانادا ، می بایست حداقل برای 2 سال در یک دوره 5 ساله در کانادا اقامت داشته باشد . کانادا اخذ PR را برای دانشجویان بین المللی با ساده سازی روند مهاجرت آنلاین ساده تر کرده است . دولت کانادا تغییرات مهمی در برنامه Express Entry ، یک سیستم انتخاب مهاجرتی آنلاین که اپلیکیشن های PR کانادا را مدیریت می کند ایجاد کرده است ، و به فاکتورهایی از اپلیکیشن چون سابقه کار ، سن ، مهارت زبان و سطح تحصیلات رتبه می دهد . قوانین جدید دانشجویان را در موقعیت بهتری قرار می دهد . جستجوی فرصت کاری پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا و اخذ PR آسان است . Express Entry جدید و تبدیل شده برای دولت کانادا قدرت انتخاب مهاجران با مهارت فراوان و جذب آن ها به کشور و تقویت اقتصاد و جامعه را به ارمغان آورده است.
هزینه های زندگی در شهر ونکور چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در شهر ونکور سالیانه تقریبا 37000 دلار کانادا و هزینه اجاره مسکن به طور متوسط سالیانه 22000 دلار کانادا می باشد.
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
آیا پدر و مادر همراه اجازه کار دارند؟
خیر پدر و مادر جز ویزای همراه open work permit که اجازه کار داشته باشند محسوب نمیشوند. ویزای توریستی اجازه کار ندارد.
آیا داشتن مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه لازم است؟
بله . مدرک زبان یکی از مدارک مهم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا میباشد. هرچند شرایطی مبنی بر پذیرش بدون مدرک زبان در برخی دانشگاه ها وجود دارد اما توصیه نمیشود.

نظرات کاربران

امتیاز دهید
نظر خود را ثبت کنید