لتس گو یونی
city

تحصیل در سارنیا و راهنمای پذیرش تحصیلی

26,000 دلار
هزینه زندگی
26,000 دلار
12,000 دلار
اجاره خانه
12,000 دلار
74,000
جمعیت
74,000
290 کیلومتر
فاصله تا تورنتو
290 کیلومتر

دانشگاه های سارنیا

lambton college

کشور
canada
استان
ontario
موسسه
دولتی
نوع
college
رتبه جهانی
8454
تعداد رشته
84

زندگی و تحصیل در سارنیا

ساعت به وقت سارنیا

شهر سارنیا بزرگترین شهر منطقه حاشیه دریاچه هیوران در جنوب غرب استان انتاریو است که مورد توجه متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا قرار گرفته است. این شهر کوچک و کم‌جمعیت از سال 1969 میزبان کالج لمبتون شده که سالانه پذیرای بیش از 3 هزار 500 دانشجوی بین‌المللی علاقه‌مند به تحصیل در کانادا می‌شود. برای آشنایی با نحوه تحصیل در سارنیا، اخذ پذیرش تحصیلی از موسسات آموزشی این شهر، ویزای تحصیلی کانادا و همچنین آشنایی بیشتر با این شهر ساحلی و زیبا تا پایان این نوشتار با لتس گو یونی همراه باشید.

سارنیا کجاست؟

شهر سارنیا یکی از شهرهای مرزی استان انتاریو محسوب می‌شود که در جنوب استان واقع شده است. دریاچه هیوران مرزهای شمالی شهر را در آغوش گرفته و رود سنت کلر مرزهای شرقی شهر را پیموده است. این رود مرز طبیعی کانادا و آمریکا نیز به حساب می‌آید. در سواحل شرقی این رودخانه شهر آمریکایی هیوران در ایالت میشیگان آمریکا واقع شده است و تا شهر سارنیا کمتر از 10 کیلومتر فاصله دارد. نزدیکی به مرزهای آمریکا موجب محبوبیت این شهر در میان متقاضیان مهاجرت تحصیلی شده است.

تحصیل در کانادا نیازمند اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی است.

شهر سارنیا در 100 کیلومتری شهر لندن، 210 کیلومتری شهر همیلتون، و 290 کیلومتری کلان‌شهر تورنتو واقع شده است. برای دسترسی به امکانات این شهر بزرگ راه‌های متفاوتی وجود دارد که ساده‌ترین آن‌ها استفاده از اتوبوس‌های خطی‌ست که با صرف کمتر از 3 ساعت شما را به تورنتو می‌رساند.

تحصیل در سارنیا 2020

بر اساس سیستم آموزشی کانادا تحصیل در سارنیا و اخذ پذیرش تحصیلی رایگان از موسسات آموزشی این شهر مبنی بر سوابق تحصیلی متقاضی تحصیل در کانادا صورت می‌گیرد. بنا بر قوانین نظام آموزشی این کشور در انتاریو، متقاضی باید مدارک و سوابق مورد توجه موسسه آموزشی مد نظر را آماده و برای مسئولان پذیرش تحصیلی ارسال کند.

برای اخذ پذیرش تحصیلی رایگان از دانشگاه های سارنیا و مهاجرت تحصیلی به کانادا باید مدارکی مانند سوابق تحصیلی و کاری، مدرک زبان انگلیسی با نمره متوسط به بالا، شرایط سنی و توجه به گپ تحصیلی، و معدل متوسط به بالا در آخرین مدرک تحصیلی را داشته باشد. گپ تحصیلی به فاصله زمانی از دریافت آخرین مدرک تحصیلی تا تاریخ ثبت درخواست پذیرش تحصیلی گفته می‌شود؛ اگر این بازه زمانی (یا همان گپ تحصیلی) بیش از 3 سال باشد، اخذ پذیرش تحصیلی رایگان از دانشگاه را دچار مشکل می‌کند و اگر بیش از 5 سال باشد، اخذ پذیرش تحصیلی رایگان از کالج و به طور کلی مهاجرت تحصیلی مختل می‌شود. چرا که این نکته، مورد توجه افیسر ویزای تحصیلی نیز قرار می‌گیرد.

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های سارنیا

پس از آماده‌سازی و ارسال مدارک و شرایط مورد نیاز موسسه آموزشی، باید منتظر نامه پذیرش تحصیلی اولیه بود. در صورت واجد شرایط، نامه اولیه پذیرش تحصیلی رایگان از سوی مسئولان پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی صادر می‌شود؛ در این نامه لیست نقصی مدارک و پرداختی‌ها به متقاضی اعلام می‌شود. پس از تکمیل مدارک و ارسال فیش‌های پرداختی، نامه پذیرش تحصیلی اصلی که یکی از مهم‌ترین مدارک برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا به حساب می‌آید، برای دانشجو ارسال می‌شود.

تحصیل در کانادا به مدرک زبان انگلیسی نیاز دارد.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا

در مرحله درخواست ویزای تحصیلی کانادا هم باید لیستی از مدارک مورد نیاز سفارت را مهیا و ارسال کرد؛ این مدارک شباهت بسیاری به مدارک مرحله قبل دارد، اما گواهی تمکن مالی را تنها برخی دانشگاه‌ها برای صدور پذیرش تحصیلی رایگان دریافت می‌کنند. گواهی تمکن مالی که بانک‌های ایرانی به زبان انگلیسی صادر می‌کنند، نامه‌ای است که توانایی مالی پرداخت هزینه‌های زندگی و تحصیل در سارنیا را به سفارت اعلام می‌دارد. به عبارتی دیگر، این گواهی گردش حساب سه‌ماهه متقاضی یا حامی مالی اوست که نشان می‌دهد متقاضی برای پرداخت هزینه‌های مهاجرت تحصیلی مشکلی ندارد.

با ارسال فرم تکمیل‌شده درخواست ویزای تحصیلی به همراه مدارک لازم، درخواست ویزای تحصیلی متقاضی به اصطلاح سابمیت می‌شود. پس از بررسی مدارک، سفارت بازه زمانی 30 روزه برای متقاضی تعیین می‌کند تا در جلسه انگشت‌نگاری شرکت و برای ثبت اثر انگشت در سیستم ویزای تحصیلی کانادا اقدام کند؛ تعیین زمان دقیق و مکان به عهده متقاضی است. پس از توقف فعالیت‌های سفارت کانادا در ایران، متقاضیان ویزای تحصیلی برای ثبت اثر انگشت باید به یکی از دفاتر کارگزاری سفارت کانادا در کشورهای همسایه سفر کند، اما برای ارسال پاسپورت و دریافت ویزای تحصیلی نیازی به سفر دوباره نیست.

دانشگاه های سارنیا

شهر سارنیا از شهرهای کوچک استان انتاریو و کانادا محسوب می‌شود؛ به همین دلیل این شهر تنها یک موسسه آموزش عالی دارد که کیفیت آموزش آن در سطح استانی و کشوری زبان‌زد است. کالج لمبتون یکی از 21 کالج‌های هنرهای زیبا در استان انتاریو محسوب می‌شود که موجب شهرت شهر سارنیا در میان متقاضیان تحصیل در سارنیا یا به طور کلی متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا شده است.

کالج لمبتون

یکی از مطرح‌ترین کالج‌های دولتی استان انتاریو، کالج لبمتون Lambton College نام دارد که پردیس اصلی آن در شهر سارنیا واقع شده است. پردیس‌های دیگر کالج لمبتون در شهرهای میسیساگا و تورنتو دایر شده است. هر ساله حدود 3 هزار و 500 دانشجو از کالج لمبتون برای دوره‌های تمام‌وقت پذیرش تحصیلی رایگان دریافت می‌کنند و بیش از 6 هزار و 500 دانشجو در دوره‌های پاره‌وقت کالج لمبتون مشغول به تحصیل در سارنیا می‌شوند؛ از میان جمعیت دانشجویان کالج لمبتون بیش از 3 هزار و پانصد نفر را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده‌اند که موفق به اخذ پذیرش تحصیلی رایگان از کالج لمبتون شده‌اند.

کالج لمپتون در دپارتمان‌های مختلف فناوری و بازرگانی، تجارت و آموزش بین الملل، بهداشت خدمات اجتماعی و طراحی خلاقانه، علوم آتش نشانی، فناوری اطلاعات و دپارتمان آموزش آنلاین بیش از 90 برنامه آموزشی ارائه می‌دهد. 

آب و هوای سارنیا

رطوبت ناشی از رود سنت کلر و دریاچه هیوران در تعدیل دمای شهر تاثیر به‌سزایی گذاشته است؛ بر اساس طبقه‌بندی موسسه کوپن شهر سارنیا آب و هوای قاره‌ای مرطوب دارد. در زمستان‌ها با نفوذ توده هوای سرد از شمال دما به 10 درجه زیر صفر می‌رساند اما این توده هوای سرد زمستان ناپایدار است و چندروزی را بیشتر مهمان شهر سارنیا نیست.

تابستان در شهر سارنیا گرم و مرطوب است؛ پس از شهر وینزور این شهر بالاترین میزان رطوبت را در استان تجربه می‌کند و اغلب با رگبارهایی گاه و بی‌گاه همراه است. میانگین دمای تابستانی این شهر از 18 تا 25.2 درجه سانتی‌گراد تجاوز نمی‌کند. 

تحصیل در سارنیا یکی از راه های دریافت اقامت کاناداست.

هزینه زندگی در سارنیا

به نسبت نزدیک‌ترین کلان‌شهر به سارنیا، هزینه زندگی در سارنیا به‌صرفه و کم‌تر است؛ به‌طوری که بدون احتساب هزینه مسکن (به دلیل تنوع بالا) یک خانواده چهار نفره ماهانه به طور متوسط 3,912.72 دلار و یک فرد مجرد حدود 1,109.49 دلار کانادا هزینه دارد. البته راهکارهای بسیاری برای کاهش هزینه‌های زندگی در سارنیا وجود دارد. برای مطالعه بیشتر به سه مقوله عمده مخارج زندگی یعنی خورد و خوراک، مسکن، و حمل و نقل می‌پردازیم.

صرف یک وعده غذایی در رستوران‌های متوسط و نه چندان گران‌قیمت این شهر حدود 15 دلار هزینه دارد. البته با انتخاب رستوران‌های زنجیره‌ای فست‌فود، می‌توان این هزینه را به 10 دلار کاهش داد. در خریدهای سوپرمارکتی برای هر لیتر شیر حدود 2.72 دلار، یک قرص نان سفید 500 گرمی تازه حدود 3 دلار، و یک بسته 12 عددی تخم‌مرغ معمولی 4.49 دلار باید پرداخت کرد. قیمت هر کیلو برنج سفید 4.97 دلار، پنیر محلی 12.71 دلار، فیله مرغ 12.87 دلار، گوشت قرمز 10.78 دلار، سیب 4.31 دلار، موز 2.63 دلار، پرتقال 4.40 دلار، گوجه 3.23 دلار، سیب زمینی 3.43 دلار و پیاز 3.58 دلار است.

برای استفاده از حمل و نقل شهری می‌توان از دو نوع بلیط تک سفره 3 دلاری و بلیط‌های ماهانه 75 دلاری استفاده کرد. تعرفه ورودی تاکسی‌های داخل شهر 4.50 دلار اعلام شده که به ازای هر کیلومتر از مسیر 2.56 دلار به مبلغ ورودی افزوده می‌شود. 

برای کرایه یک آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر ماهانه باید حدود 950 تا 1300 دلار در نظر گرفت؛ البته این متراژ آپارتمان را در حومه شهر می‌توان با حدود 700 تا 1200 دلار نیز کرایه کرد. 

زندگی در سارنیا

باتوجه به میانگین درآمد ماهانه 4 هزار دلار از مشاغل تمام‌وقت، زندگی در سارنیا بسیار به صرفه لذت‌بخش خواهد بود. این شهر با بیش از 70 هزار نفر جمعیت، بزرگ‌ترین شهر منطقه هیوران محسوب می‌شود. این وسعت و جمعیت بالا، در کنار مراکز اداری مهم منطقه، موجب اهمیت شهر سارنیا شده است. با اینکه بومیان کانادا قرن‌ها پیش از میلاد در این منطقه زندگی می‌کردند، اما در عصر مهاجران اروپایی این بندر طبیعی در اواخر قرن هفدهم کشف و تبدیل به شهری با صفا شد. 

هزینه های زندگی
canada ontario sarnia
مشاهده همه تصاویر

سایر شهرهای کانادا

سوالات متداول

هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست ؟
"درمان و پوشش بیمه در استان های کانادا باهم متفاوت است . اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشگی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از 600 دلار الی 900 دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://nilgam.com/canada-international-student-insurance."
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "
گران ترین استان کانادا کدام است ؟
گرانتری شهر کانادا ونکور و تورنتو است که ونکور در استان بریتیش کلمبیا و تورنتو در استان انتاریو واقع است.
هزینه زندگی در کانادا چقدر است ؟
هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است به طور مثال سالیانه برای یک فرد از 16000 دلار تا 40000 دلار می باشد ولی میانگین متوسط ماهانه برای یک فرد تقریبا 2300 دلار معادل 28000 دلار کانادا می باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو سالیانه 40000 دلار می باشد.
ارزان ترین دانشگاه های کانادا کدامند؟
در مقطع کارشناسی: Brandon University، Université de Saint-Boniface، University of Guelph، Canadian Mennonite University، Memorial University of Newfoundland در مقطع کارشناسی ارشد: Memorial University of Newfoundland، University of Northern British Columbia، University of Calgary، Simon Fraser University،University of Saskatchewan

نظرات کاربران

امتیاز دهید
نظر خود را ثبت کنید