لتس گو یونی
city

تحصیل در شربروک و راهنمای پذیرش تحصیلی

16,000 دلار
هزینه زندگی
16,000 دلار
6,000 دلار
اجاره خانه
6,000 دلار
179,000
جمعیت
179,000
158 کیلومتر
فاصله تا مونترال
158 کیلومتر

دانشگاه های شربروک

bishops university

کشور
canada
استان
quebec
موسسه
خصوصی
نوع
university
رتبه جهانی
2602
تعداد رشته
58

université de sherbrooke

کشور
canada
استان
quebec
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
651
تعداد رشته
-

زندگی و تحصیل در شربروک

ساعت به وقت شربروک

شربروک یکی از شهرهای فرانسوی زبان استان کبک است. دانشگاه شربروک و کالج شربروک از جمله موسسات آموزشی این شهر هستند که در میان متقاضیان تحصیل در کانادا محبوبیت بسیاری دارند. تحصیل در شربروک نیازمند اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کاناداست و نیازی به شرکت در آزمون ورودی خاصی ندارد؛ مگر برخی رشته‌های خاص. جهت آشنایی با مراحله اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کبک و ویزای تحصیلی کانادا و همچنین شناخت این شهر با لتس گو یونی همراه باشید. 

شربروک کجاست؟ 

شربروک (Sherbrooke)، واقع در استان کبک و در فاصله 147 کیلومتری مونترال، در سال 1852 با تجمیع مناطق اطراف به شهر تبدیل شد. این شهر که در قلب منطقه‌ای پر از دریاچه‌ها و کوه‌های زیبا قرار گرفته است، فاصله چندانی هم با پارک ایالتی مونت اورفورد ندارد و سال ها به عنوان یک مرکز مهم از نظر تجاری، صنعتی و خط آهن به شمار می‌رفت. این شهر درست در همریزگاه رودخانه‌های ماگوگ و سنت فرانسیس گسترده شده است؛ شهروندان شربروک نظاره بر چشم‌‌اندازهای حیرت‌انگیز این شهر در اطراف رودِ پیچ در پیچ زندگی می‌کنند.

تحصیل در شربروک به ویزای تحصیلی کانادا و پذیرش تحصیلی احتیاج دارد.

این شهر خوش آب و هوا در نزدیکی مرزهای آمریکا واقع شده است؛ به طوری که شهر آمریکایی پیتزبرگ در فاصله 130 کیلومتری شربروک قرار دارد.

تحصیل در شربروک 2020

شربروک یکی از شهرهای دانشجویی مهم در استان کبک به شمار می‌رود. میزبانی از دو دانشگاه، 4 کالج و تعداد زیادی موسسه آموزشی تخصصی تحصیل در شربروک را مورد توجه متقاضیان تحصیل در کانادا قرار داده است.

تحصیل در شربروک نیز مانند دیگر شهرهای کانادا دو مرحله دارد؛ اخذ پذیرش تحصیلی از موسسات آموزشی و اخذ ویزای تحصیلی کانادا از سفارت. هر یک از این مراحل خود به طور جداگانه پروسه زمان‌بری دارند؛ به همین علت پیشنهاد می‌کنیم حداقل 6 ماه پیش از آغاز سال تحصیلی برای اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید. 

دانشگاه های شربروک 

ارائه رشته‌های مختلف با برنامه‌های منعطف و وجود بازار کار خوب از جمله مزایای تحصیل در شربروک است. تمرکز موسسات آموزشی بیشتر بر ورزش و آموزش پزشکی است. در این شهر دسترسی راحتی به سیستم حمل و نقل عمومی و تسهیلات ورزشی دانشگاه ها خواهید داشت. این شهر دارای بالاترین نسبت دانشجو به جمعیت در استان کبک است و بیش از 10 درصد از ساکنان این شهر دانشجویانی هستند که از شهرها یا کشورهای دیگر آمده‌اند.

دانشگاه بیشاپ و دانشگاه شربروک از جمله دانشگاه‌های برجسته استان کبک در این شهر هستند. کالج‌های مهم این شهر نیز عبارتند از کالج شربروک که بعد از کبک و مونترال، بزرگ‌ترین کالج استان به شمار می‌رود و تمرکز آن بر روی فناوری‌های نوین است؛ کالج سمیناری شربوک که یک کالج خصوصی فرانسه زبان است و برنامه‌های آموزشی فنی و پیش دانشگاهی ارائه می دهد؛ کالج چامپلین که دروس خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد و برنامه‌های آموزشی فنی و پیش‌دانشگاهی برای دانشجویان خود دارد؛ و کالج CDE که یک کالج خصوصی و معروف به مرکز آموزش مایکروسافت است، چرا که برنامه های آی تی فوق العاده‌ای ارائه می‌دهد. از دیگر مراکز و موسسات آموزشی این شهر می‌توان به بیمارستان علوم پزشکی شربروک، مرکز خدمات اجتماعی و بهداشتی موسسه دانشگاهی Geritatrie، و مرکز توسعه و تحقیق لبنیات و گوشت اشاره کرد. 

دانشگاه شربروک

دانشگاه شربروک (Universite de Sherbrooke) مهم‌ترین موسسه آموزشی این شهر به شمار می‌رود که در اصل یک موسسه عمومی فرانسه زبان است. دانشگاه شربروک 8 دانشکده دارد و در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس پذیرش تحصیلی صادر می‌کند. 

بیش از 100 واحد پژوهشی و فعالیت در توسعه کسب و کارهای فناورانه از جمله مزیت‌های دانشگاه شربروک به شمار می‌روند. دانشگاه شربروک در سال 2021 توانسته است در رتبه بندی جهانی QS رتبه 701-150 را از آن خود کند. سالانه نزدیک به 15 هزار دانشجو از دانشگاه شربروک پذیرش تحصیلی دریافت می‌کنند که از این میان حدود 1100 دانشجو از کشورهای دیگر تحصیل در کانادا را برگزیده‌اند.

به علاوه، حدود 85 درصد از دانشجویان دانشگاه شربروک از شهرهای دیگر کانادا به این شهر آمده اند. از دانشگاه شربروک می‌توان در رشته‌هایی مانند علوم مدیریتی، هنر، زیست شناسی، علوم رایانه، علوم آموزشی، علوم انسانی، ریاضیات، فلسفه، فیزیک، خداشناسی، مطالعات ادبی و فرهنگی و ... پذیرش تحصیلی دریافت کرد. 

دانشگاه بیشاپ

دانشگاه بیشاپ هم دیگر دانشگاه مهم شهر به شمار می‌رود. در این موسسه آموزشی می‌توانید به زبان انگلیسی تحصیل کنید. دانشگاه بیشاپ دارای 3 دانشکدهاست و در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس پذیرش تحصیلی اعطا می‌کند.

آب و هوای شربروک 

این شهر در ارتفاع 144 متری از سطح دریا واقع شده است و معمولا آب و هوایی سرد دارد. در طول سال باران فراوانی در این شهر می‌بارد (سالانه 1041 میلیمتر)؛ متوسط دمای سالانه 5 درجه سانتیگراد است. کمترین مقدار بارش در ماه فوریه است که متوسط ماهانه 57 میلیمتر است. از سوی دیگر، ماه اوت با متوسط 117 میلیمتر بارش، پرباران ترین ماهِ شربروک به شمار می‌رود. 

تحصیل در کانادا یکی از روش های دریافت اقامت دائم این کشور محسوب می شود.

اوج گرما را در ماه جولای تجربه خواهید کرد، زمانی که دما تا 19.5 درجه بالا می‌رود. کمترین متوسط دمایی را هم در ماه ژانویه با متوسط -10.8 درجه خواهید داشت. این شهر زمستان‌های طولانی و سرد دارد که عموما توام با بارش باران و برف هستند. تابستان‌ها کوتاه هستند و دما در طول روزهای تابستانی به ندرت از 20 درجه فراتر می‌رود. 

هزینه های زندگی در شربروک 

بدون احتساب اجاره خانه، یک خانواده چهارنفره در این شهر ماهانه به صورت متوسط 3.230 دلار هزینه خواهند داشت. این هزینه ماهانه برای افراد مجرد به زیر 900 دلار کانادا کاهش پیدا می‌کند؛ با این حساب به صراحت می‌توان گفت که این شهر یکی از شهرهای ارزان برای تحصیل در کانادا به شمار می‌رود. البته هزینه‌های اجازه خانه هم در این شهر به نسبت پایین هستند. شاخص هزینه‌ های زندگی در شربروک 53.47 است. 

هزینه خورد و خوراک در شربروک

برای صرف یک وعده غذا در یک رستوران نه‌چندان گران باید 13 دلار بپردازید. صرف سه‌وعده غذایی برای دونفر نیز 60 دلار آب می‌خورد. قیمت فست فود طبیعتا ارزان‌تر خواهد بود، مثلا یک وعده مک دونالد 10 دلار قیمت دارد. قیمت یک فنجان کاپوچینو 3.02 دلار و یک آب معدنی کوچک 1.35 دلار است. 

برای کاهش هزینه‌ها می توان به جای رفتن به رستوران، اقلام مورد نیاز را خرید و در خانه غذا آماده کرد. قیمت برخی از اقلام مصرفی منزل در شهر شربروک به این صورت است: یک گالن شیر 8.18 دلار کانادا، یک قرص نان 2.78 دلار، یک پوند برنج 0.98 دلار، یک بسته تخم مرغ 12 تایی 2.79 دلار، یک پوند پنیر محلی 6.76 دلار، یک پوند فیله مرغ 5.14 دلار، یک پوند گوشت 4.84 دلار. قیمت میوه و سبزیجات نیز به این صورت است: یک پوند سیب 1.50 دلار، یک پوند موز 0.60 دلار، یک پوند پرتقال 1.96 دلار، یک پوند گوجه 1.81 دلار، یک پوند سیب زمینی 0.94 دلار، یک پوند پیاز 1.16 دلار و یک سر کاهو 2 دلار.

هزینه حمل و نقل در شربروک

در شربروک همه چیز در دسترس شما قرار دارد و هیچ وقت خبری از ترافیک در این شهر نیست. شبکه حمل و نقل عمومی شامل تاکسی، مینی‌بوس و اتوبوس می‌شود که 30 مسیر مختلف دارند و تمام قسمت‌های شهر را پوشش می‌دهد.

بلیط‍‌های یک طرفه سیستم حمل و نقل عمومی در این شهر 3.30 دلار قیمت دارند، اما به صرفه‌تر است که با پرداخت 80 دلار کارت ماهانه بگیرید و هزینه‌های خود را کاهش دهید. ورودی تاکسی 3.50 دلار است و به ازای هر مایل 2.74 دلار (یا به ازای هر ساعت معطلی 38.40 دلار) به آن اضافه می‌شود.

اخذ ویزای تحصیلی کانادانیازمند ارائه مدرک زبان انگلیسی با نمره متوسط به بالاست.

هزینه مسکن در شربروک

اگر یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر اجاره کنید، باید ماهانه به صورت متوسط 500 دلار پرداخت کنید. یک آپارتمان سه خوابه نیز در مرکز شهر ماهیانه 860 دلار اجاره بها خواهد داشت. اگر بخواهید در خارج از مرکز شهر آپارتمان اجاره کنید، هزینه‌های شما به 450 و 850 دلار کاهش پیدا می‌کند که فرق چندانی با مرکز شهر ندارد، چون شربروک شهر کوچکی است. 

زندگی در شربروک 

شربروک به عنوان ششمین شهر بزرگ استان کبک، منطقه‌ای امن و دلپذیر برای تجربۀ یک کیفیت زندگی بالاست. این شهر به داشتن مناظر طبیعی و زندگی ورزشی و فرهنگیِ پرنشاط در کانادا مشهور است. ساکنین شهر شربروک تمام اقلام لازم برای داشتن یک زندگی اجتماعی شاد و باطراوت را در اختیار دارند؛ بی‌دلیل نیست که بسیاری از مهاجرانی که به صورت موقت در این شهر ساکن می شوند، تصمیم به اقامت دائم می‌گیرند.

اقتصاد شربروک عمدتا بر پایۀ صنایع پوشاک، منسوجات و ماشین آلات است، اما در سال‌های اخیر به صنعت قطعات الکترونیکی هم روی آورده است. البته از دهه 60 به بعد بیشتر نیروی کار این شهر در بخش‌های فرعی از جمله تجارت، آموزش، خدمات پزشکی و مدیریت منطقه‌ای فعالیت داشته‌اند.

نمایش‌ها و رویدادهای فرهنگی به وفور در شربروک برگزار می‌شوند؛ در گوشه گوشۀ شهر می‌توان اماکن ورزشی و تفریحی را یافت. برای مثال، در این شهر 5 زمین فوتبال، 12 استخر، 2 ساحل تفریحی، 3 زمین گلف، 13 مسیر پیاده‌روی، و 126 کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری را در قلب این شهر پیدا کرد.

شربروک یکی از شهرهای استان کبک کاناداست که میزبان دانشگاه شربروک شده است.

علاوه بر این موارد، این شهر یک مقصد توریستی جذاب محسوب می‌شود؛ اگر ترجیح می دهید تعطیلات خود را در شهرِ محل سکونت خود بگذرانید و به این ترتیب در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید، شربروک حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. در این شهر جاذبه‌های زیادی برای تمام سلیقه‌ها و بودجه‌ها وجود دارد که ارزش بازدید را دارند. از پارک عمومی ژاک کارتیه و کوه‌های بیلوو و اورفورد گرفته، تا مرکز نمایشگاهی و رودخانۀ زیبای ماگوگ، همه و همه می‌توانند یک تفریح خوب و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزنند.  

با ساخته شدن دانشگاه و مراکز تجاریِ بیشتر بعد از سال 1950، شهر به صورت شرقی و غربی رشد پیدا کرد. مرکز شهر که یک منطقۀ تجاری سنتی است در دهه 70 جان تازه‌ای گرفت. نواحی مسکونی متعددی در مرکز شهر وجود دارند که با ساختمان‌های چوبی قدیمی نشان از معماری ویکتوریایی و امریکاییِ قرن نوزدهم دارد. جمعیت شهر شربروک به 161 هزار نفر (سرشماری سال 2016) می رسد که از این جمعیت حدود 90% فرانسوی صحبت می‌کنند. 

هزینه های زندگی
canada quebec sherbrooke
مشاهده همه تصاویر

سایر شهرهای کانادا

سوالات متداول

هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست ؟
"درمان و پوشش بیمه در استان های کانادا باهم متفاوت است . اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشگی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از 600 دلار الی 900 دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://nilgam.com/canada-international-student-insurance."
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "
گران ترین استان کانادا کدام است ؟
گرانتری شهر کانادا ونکور و تورنتو است که ونکور در استان بریتیش کلمبیا و تورنتو در استان انتاریو واقع است.
هزینه زندگی در کانادا چقدر است ؟
هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است به طور مثال سالیانه برای یک فرد از 16000 دلار تا 40000 دلار می باشد ولی میانگین متوسط ماهانه برای یک فرد تقریبا 2300 دلار معادل 28000 دلار کانادا می باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو سالیانه 40000 دلار می باشد.
ارزان ترین دانشگاه های کانادا کدامند؟
در مقطع کارشناسی: Brandon University، Université de Saint-Boniface، University of Guelph، Canadian Mennonite University، Memorial University of Newfoundland در مقطع کارشناسی ارشد: Memorial University of Newfoundland، University of Northern British Columbia، University of Calgary، Simon Fraser University،University of Saskatchewan

نظرات کاربران

امتیاز دهید
نظر خود را ثبت کنید