لتس گو یونی
city

تحصیل در ثاندر بی و راهنمای پذیرش تحصیلی

24,000 دلار
هزینه زندگی
24,000 دلار
11,000 دلار
اجاره خانه
11,000 دلار
107,000
جمعیت
107,000
1,399 کیلومتر
فاصله تا تورنتو
1,399 کیلومتر

دانشگاه های ثاندر بی

lakehead university

کشور
canada
استان
ontario
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
981
تعداد رشته
107

زندگی و تحصیل در ثاندر بی

ساعت به وقت ثاندر بی

دانشگاه لیکهد در شهر تاندربی (یا ثاندر بی) موجب شهر این شهر میان متقاضیان تحصیل در کانادا شده است. تحصیل در ثاندر بی فرصت‌های بی‌شماری در اختیار متقاضیان مهاجرت تحصیلی در کانادا قرار می‌دهد که یکی از آن‌ها دریافت اقامت دائم این کشور است؛ اما جهت رسیدن به این هدف ابتدا باید برای اخد پذیرش تحصیلی از موسسات آموزشی این شهر و پس از آن ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرد. به دلیل اهمیت این موضوع در ادامه به چگونگی دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی و همچنین معرفی شهر تاندربی می‌پردازیم. با لتس گو یونی تا انتهای این مبحث همراه باشید.

ثاندر بی کجاست؟

شهر تاندربی یا ثاندر بی پرجمعیت‌ترین شهر انتاریوی شمالِ غربی و دومین شهر پس از سادبری در شمال آنتاریو محسوب می‌شود که در سواحل دریاچه سوپریور گسترده شده است. این شهر ساحلی با عرضه طبیعت و جاذبه‌های دیدنی متعدد و همچنین موسسات آموزشی عالی متنوع گردشگران و مهاجران بسیاری را به سوی خود جلب کرده است. 

تحصیل در کانادا نیاز به اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی دارد.

این شهر در 700 کیلومتری شهر وینیپگ استان منیتوبا و 550 کیلومتری شهر مینیاپولیس ایالت مینسوتا در آمریکا قرار دارد.

تحصیل در ثاندر بی 2020

مانند دیگر شهرهای کانادا، تحصیل در ثاندر بی برای دانشجویان خارجی نیز امکان‌پذیر است؛ متقاضی تحصیل در ثاندر بی پس از گزینش رشته تحصیلی و موسسه آموزشی باید جهت دریافت پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا اقدام کند.

برای اخذ پذیرش تحصیلی باید مدارک مشخصی را برای مسئولان پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی ارسال کرد. شرح این مدارک و شرایط تحصیل در ثاندر بی در سایت موسسات آموزشی به تفضیل آمده است. پس از ارسال مدارک و ثبت رسمی درخواست پذیرش تحصیلی باید مبلغی را برای بررسی شایط متقاضی پرداخت کرد. با تکمیل مدارک و ارسال فیش‌های پرداختی، نامه پذیرش تحصیلی اصلی صادر می‌‌شود.

نامه پذیرش تحصیلی اصلی مجوز ثبت درخواست ویزای تحصیلی کانادا محسوب می‌شود. با ارسال فرم درخواست به همراه دیگر مدارک مورد نیاز سفارت درخواست ویزای تحصیلی سابمیت می‌شود. پس از توقف فعالیت سفارت کانادا در تهران پیگیری تمامی مراحل درخواست ویزای تحصیلی آن‌لاین صورت می‌گیرد، اما برای ثبت اثر انگشت باید به یکی از دفترهای کارگزاری سفارت کانادا مراجعه کرد. 

دانشگاه های ثاندر بی

موسسات آموزشی عالی متعددی در این شهر دایر هستند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به دانشگاه لِیکهد Lakehead University، کالج کنفدریشن Confederation College و دانشکده پزشکی آنتاریوی شمالی Northern Ontario School of Medicine اشاره کرد. این دانشگاه‌ها خود به‌صورت مستقل زیرمجموعه‌های مشخصی برای آموزش بهینه و رفاه بیشتر دانشجویان تاسیس کرده‌اند. پس از دریافت پذیرش اصلی از این دانشگاه‌ها در مقاطع مختلف می‌توان برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرد.

دانشگاه لیکهد

دانشگاه لِیکهِد Lakehead University یکی از دانشگاه‌های نام‌آور انتاریو برشمرده می‌شود که پردیس اصلی آن در شهر تاندربِی و پردیس دیگر در شهر اوریلیا (150 کیلومتری شمال تورنتو) واقع شده است. سالانه نزدیک به 8 هزار دانشجو موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه می‌شوند؛ از این شمار حدود 7,848 در مقطع کارشناسی و باقی در مقاطع عالی مشغول به تحصیل می‌شوند. بیش از 1400 دانشجوی بین‌المللی هر ساله وارد دانشگاه لیکهد می‌شوند که در اقامتگاه‌های پردیس این دانشگاه استقرار می‌یابند.

دانشگاه لیکهد در شهر تاندربی قرار دارد.

آب و هوای ثاندر بی

منطقه تاندر بی در سامانه طبقه‌بندی کوپن در رده آب‌وهوای مرطوب قاره قرار دارد. تاثیر هوای سرد شمالی بر این منطقه و بر دریاچه سوپریور این شهر را در اقلیم زیرشمالگانی نیز جای داده است. تابستان ملایم و خنک بر این شهر قدم می‌گذارد و همواره نسیمی خوشایند از شهر عبور می‎کند. 

میانگین دما در ثاندر بی

میانگین دمای تابستانی در این شهر حدود 17.7 درجه سانتی‌گراد گزارش شده است، اما در ماه جولای که تابستان اوج قدرت خود را نمایش می‌دهد، دما به 24.3 درجه سانتی‌گراد هم می‌رسد. زمستان نیز با میانگین دمای 3 تا 10 درجه زیر صفر بر شهر حکم‌رانی می‌کند؛ اما در اوج سرما که معمولا ماه ژانویه است، هوای شهر به 20.6 درجه زیر صفر هم می‌رسد.

گرم‌ترین روز ثبت‌شده از این شهر مربوط به تاریخ 7 آگوست 1983 می‌شود که دما به 40.3 درجه سانتی‌گراد رسیده بود و هوایی گرم و شرجی در شهر جولان می‌داد. سردترین روز ثبت‌شده از این شهر نیز در 31 ژانویه سال1996 بود که شهروندان آن دمای 43.02 درجه زیر صفر را تجربه کردند.

روزهای آفتابی ثاندر بی

تاندر بی از جمله شهرهای آفتابی کانادا برشمرده می‌شود. در طول سال 2,121 روز آفتابی مهمان شهر است که به طور میانگین از 268.1 ساعت در جولای آغاز می‌شود و تا 86.2 ساعت در نوامبر ثبت می‌شود. معمولا هوا در زمستان‌ها سرد است اما به نسبت دیگر شهرهای همسایه بارش برف زیاد نیست. برف متاثر از دریاچه سوپریور در شهرهای جنوبی که در بخش‌های آمریکایی واقع شده‌اند، بارش بیشتری در مقایسه با تاندر بی دارد.

تحصیل در کانادا مدرک زبان انگلیسی با نمره بالا نیاز و شرایط سنی دارد.

هزینه زندگی در ثاندر بی

معمولا نام ثاندر بی در لیست ارزان‌ترین شهرهای برای زندگی به چشم می‌خورد. در مقایسه با برخی شهرهای هم‌سطح مانند همیلتون، گوئلف یا برنتفورد، هزینه زندگی در تاندر بی به میزان چشم‌گیری کمتر و برای زندگی دانشجویی جهت تحصیل در کانادا بسیار مناسب است. برای مطالعه بهتر و ژرف‌تر باید به بررسی عمده مخارج خورد و خوراک، حمل و نقل و مسکن پرداخت.

هزینه خورد و خوراک در ثاندر بی

در رستوران‌های معمولی هزینه یک وعده غذایی حدود 15 دلار است. در این صورت صرف هر سه وعده برای دو نفر در رستوران‌های متوسط حدود 75 دلار می‌شود. البته با انتخاب رستوران‌های زنجیره‌ای فست‌فود مانند مک‌دونالد این هزینه به 10 دلار کاهش پیدا می‌کند. یک قوطی نوشیدنی 330 میلی‌لیتری پپسی حدود 2 دلار و بطری کوچک آب حدود 1.67 دلار کاناداست. هزینه یک فنجان کاپوچینوی معمولی هم حدود 4.19 دلار برآورد می‌شود. 

در خریدهای سوپرمارکتی حدود 2.28 دلار برای یک لیتر شیر معمولی، 2.63 دلار برای یک قرص نان سفید 500 گرمی، و 3.14 دلار برای یک بسته 12 عددی تخم‌مرغ معمولی باید در نظر گرفت. قیمت هر کیلو برنج سفید معمولی حدود 2.75 دلار، قیمت هر کیلو پنیر محلی حدود 6 دلار، هر کیلو فیله مرغ حدود 13.67 دلار، و هر کیلو گوشت قرمز حدود 8.50 دلار کاناداست. قیمت سیب کیلویی حدود 3.17 دلار، موز کیلویی 1.82 دلار، پرتقال کیلویی 5.79 دلار، گوجه کیلویی 2.95 دلار، سیب‌زمینی 3.75 دلار و قیمت پیاز کیلویی حدود 1.50 دلار کانادا برآورد می‌شود. 

هزینه حمل و نقل در ثاندر بی 

در بین شهرهای کانادا تاندر بی یکی از قدیمی‌ترین خط‌های حمل‌ونقل عمومی را دارد؛ از سال 1892 تا دهه چهل از هر دو بندر آرتور و فورت ویلیام اتومبیل‌های خطی برای استفاده عمومی مهیا بود تا اینکه در دهه چهل اتوبوس‌های برقی جایزین شدند. با ادغام شهرک‌ها و گسترش شهر، حمل‌ونقل عمومی هم مجهزتر شدند. 

برای استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی باید بلیت تک‌سفره با نرخ 2.75 دلار یا بلیت ماهانه با نرخ 65 دلار تهیه کرد. تعرفه ورودی تاکسی‌های داخل شهر هم 5.17 دلار اعلام شده که به ازای هر کیلومتر از طول مسیر حدود 2.50 دلار دیگر به این مبلغ افزوده می‌شود. 

هزینه مسکن در ثاندر بی

زندگی در پردیس‌های دانشگاهی در هزینه‌های زندگی تاثیر بسیاری دارد؛ در کنار کاهش هزینه مربوط به حمل‌ونقل و مسکن، در زمان دانشجو نیز صرفه‌جویی می‌شود. موسسات آموزشی عالی واقع در تاندر بی اقامتگاه‌های متنوعی دارند تا پاسخگویی نیازهای دانشجویان باشد. اما در صورت تمایل به زندگی در آپارتمان باید ماهانه حداقل 800 دلار کانادا به عنوان کرایه در نظر داشت.

میانگین کرایه آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر تاندر بی حدود 980 دلار اعلام شده است و برای آپارتمان سه‌خوابه در همین حوالی باید به‌طور میانگین 1,712.50 دلار پرداخت کرد. زندگی در حومه شهر می‌تواند تا حدی در هزینه مسکن بکاهد؛ میانگین کرایه آپارتمان یک‌خوابه در حومه شهر حدود 850 دلار و آپارتمان سه خوابه حدود 1,416.67 دلار کاناداست.

به‌طور کلی هزینه مسکن در تاندر بی به نسبت دیگر شهرهای همسایه ارزان‌تر است؛ برای مثال میانگین کرایه آپارتمان یک‌خوابه در یکی از محله‌های ثاندر بی حدود 831 دلار اعلام شده، در حالی که آپارتمانی با همین شرایط در همیلتون 907 دلار، در برندفورد 900 دلار، در گوئلف 1034 و در ونکوور 1307 دلار کانادا کرایه ماهانه دارد. 

دانشگاه لیکهد یکی از برجسته ترین دانشگاه های کانادا است.

زندگی در ثاندر بی

شهر زیبای تاندر بی برای زندگی به دور از ازدحام کلان‌شهرها مناسب است. لذت بردن از چشم‌اندازهایی حیرت‌انگیز از طبیعت شگرف، تنفس هوایی پاک و زندگی در شهری فرهنگی در کنار ملیت‌های مختلف فرصت‌ها و تجربه‌های جدیدی‌ست که تاندر بی به مهاجران می‌دهد. 

مروری بر تاریخ ثاندر بی

سکونت و شهرک‌سازی مهاجرانِ اروپایی در این منطقه به قرن 17 میلادی باز می‌گردد؛ زمانی که تجارت خز در سواحل دریاچه کامینیستیکوا Kaministiquia River توسط فرانسویان آغاز شد و بعدها با دادوستد غلات رونق گرفت اما امروز تحقیقات و پژوهش‌هایی در زمینه دانش اقتصاد و علوم بهداشتی موجب شهرت این شهر در میان دیگر شهرهای مهاجرپذیر کانادا شده است.

موقعیت جغرافیایی این شهر بر گزینش نام آن نیز تاثیرگذار بوده است؛ شواهدی مکتوب در نقشه‌های قرن هفدهمی وجود دارد که از این منطقه به عنوان Baie du Tonnerre یا همان Bay of Thunder به معنای خلیج تندر یاد می‌شود. البته به دلیل موقعیت این شهر در شمال دریاچه سوپریور در برخی از مستندات تاریخی از این منطقه با عنوان لِیکهد هم یاد شده است.

هزینه های زندگی
canada ontario thunder bay
مشاهده همه تصاویر

سایر شهرهای کانادا

سوالات متداول

ارزان ترین استان کانادا برای زندگی کدام است ؟
شهر شربوک در استان کبک،مونکتون در استان نیوبرزانویک،ثاندر بی ،سنت کاترینز ؛ کیچنر، لاندن در استان انتاریو، ابوتسفورد دراستان برریتیش کلمبیا
هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست ؟
"درمان و پوشش بیمه در استان های کانادا باهم متفاوت است . اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشگی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از 600 دلار الی 900 دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://nilgam.com/canada-international-student-insurance."
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "
گران ترین استان کانادا کدام است ؟
گرانتری شهر کانادا ونکور و تورنتو است که ونکور در استان بریتیش کلمبیا و تورنتو در استان انتاریو واقع است.
هزینه زندگی در کانادا چقدر است ؟
هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است به طور مثال سالیانه برای یک فرد از 16000 دلار تا 40000 دلار می باشد ولی میانگین متوسط ماهانه برای یک فرد تقریبا 2300 دلار معادل 28000 دلار کانادا می باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو سالیانه 40000 دلار می باشد.

نظرات کاربران

1 نفر
نظر خود را ثبت کنید
کاربر
02 آبان 99
اگه با ویزای دانشجویی اقدام کنیم خانواده هم میتونن بعد از دوره تحصیلی اقامت بگیرن؟
پاسخ
پشتیبان
02 آبان 99
بله، خانواده دانشجو پس از دریافت ویزای همراه میتوانند تا پایان دوره تحصیل او را همراهی کنند و پس از اشتغال به کار دانشجو و پوشش مدت زمان اقامت کاری، برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند.
پاسخ