لتس گو یونی
city

تحصیل در ثاندر بی

24,000 دلار
هزینه زندگی
24,000 دلار
11,000 دلار
اجاره خانه
11,000 دلار
107,000
جمعیت
107,000
1,399 کیلومتر
فاصله تا تورنتو
1,399 کیلومتر

دانشگاه های ثاندر بی

زندگی و تحصیل در ثاندر بی

ساعت به وقت ثاندر بی

ثاندر بی پرجمعیت‌ترین شهر انتاریوی شمالِ غربی و دومین شهر پس از سادبری در شمال آنتاریو است که در سواحل دریاچه سوپریور گسترده شده است. این شهر ساحلی با عرضه طبیعت و جاذبه‌های دیدنی متعدد و همچنین موسسات آموزشی عالی متنوع گردشگران و مهاجران بسیاری را به سوی خود جلب کرده است. دانشگاه لِیکهِد Lakehead University یکی از دانشگاه‌های نام‌آور انتاریو برشمرده می‌شود که پردیس اصلی آن در شهر ثاندر بِی واقع شده است. پس از دریافت پذیرش اصلی از این دانشگاه در مقاطع مختلف کارشناسی یا کارشناسی ارشد می‌توان برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرد.
سکونت و شهرک‌سازی مهاجرانِ اروپایی در این منطقه به قرن 17 میلادی باز می‌گردد؛ زمانی که تجارت خز در سواحل دریاچه کامینیستیکوا Kaministiquia River توسط فرانسویان آغاز شد و بعدها با دادوستد غلات رونق گرفت اما امروز تحقیقات و پژوهش‌هایی در زمینه دانش اقتصاد و علوم بهداشتی موجب شهرت این شهر در میان دیگر شهرهای مهاجرپذیر کانادا شده است.
موقعیت جغرافیایی این شهر بر گزینش نام آن نیز تاثیرگذار بوده است؛ شواهدی مکتوب در نقشه‌های قرن هفدهمی وجود دارد که از این منطقه به عنوان Baie du Tonnerre یا همان Bay of Thunder به معنای خلیج تندر یاد می‌شود. البته به دلیل موقعیت این شهر در شمال دریاچه سوپریور در برخی از مستندات تاریخی از این منطقه با عنوان لِیکهد هم یاد شده است.


آب و هوای ثاندر بی

منطقه ثاندر بی در سامانه طبقه‌بندی کوپن در رده آب‌وهوای مرطوب قاره قرار دارد. تاثیر هوای سرد شمالی بر این منطقه و بر دریاچه سوپریور ثاندر بی را در اقلیم زیرشمالگانی نیز جای داده است. تابستان ملایم و خنک بر این شهر قدم می‌گذارد و همواره نسیمی خوشایند از شهر عبور می‎کند. 


میانگین دما در ثاندر بی

میانگین دمای تابستانی در ثاندر بی حدود 17.7 درجه سانتی‌گراد است، اما در ماه جولای که تابستان اوج قدرت خود را نمایش می‌دهد، دما به 24.3 درجه سانتی‌گراد هم می‌رسد. زمستان نیز با میانگین دمای 3 تا 10 درجه زیر صفر بر شهر حکم‌رانی می‌کند، اما در اوج سرما که معمولا ماه ژانویه است، هوای ثاندر بی به 20.6 درجه زیر صفر هم می‌رسد.
گرم‌ترین روز ثبت‌شده از ثاندر بی مربوط به تاریخ 7 آگوست 1983 می‌شود که دما به 40.3 درجه سانتی‌گراد رسیده بود و هوایی گرم و شرجی در شهر جولان می‌داد. سردترین روز ثبت‌شده از این شهر نیز در 31 ژانویه سال1996 بود که شهروندان ثاندر بی دمای 43.02 درجه زیر صفر را تجربه کردند.


روزهای آفتابی ثاندر بی

ساندر بی از جمله شهرهای آفتابی کانادا برشمرده می‌شود. در طول سال 2,121 روز آفتابی مهمان شهر است که به طور میانگین از 268.1 ساعت در جولای آغاز می‌شود و تا 86.2 ساعت در نوامبر ثبت می‌شود. معمولا هوا در زمستان‌ها سرد است اما به نسبت دیگر شهرهای همسایه بارش برف زیاد نیست. برف متاثر از دریاچه سوپریور در شهرهای جنوبی که در بخش‌های آمریکایی واقع شده‌اند، بارش بیشتری در مقایسه با ثاندر بی دارد.


هزینه زندگی در ثاندر بی

معمولا نام ثاندر بی در لیست ارزان‌ترین شهرهای برای زندگی به چشم می‌خورد. در مقایسه با برخی شهرهای هم‌سطح مانند همیلتون، گوئلف یا برنتفورد، هزینه زندگی در ثاندر بی به میزان چشم‌گیری کمتر است. برای مطالعه بهتر و ژرف‌تر هزینه زندگی در این شهر باید به بررسی عمده مخارج خورد و خوراک، حمل و نقل و مسکن پرداخت.


هزینه خورد و خوراک در ثاندر بی

در رستوران‌های معمولی ثاندر بی هزینه یک وعده غذایی حدود 15 دلار است. در این صورت صرف هر سه وعده برای دو نفر در رستوران‌های متوسط حدود 75 دلار می‌شود. البته با انتخاب رستون‌های زنجیره‌ای فست‌فود مانند مک دونالد این هزینه به 10 دلار کاهش پیدا می‌کند. یک قوطی نوشیدنی 330 میلی‌لیتری پپسی حدود 2 دلار و بطری کوچک آب حدود 1.67 دلار کاناداست. هزینه یک فنجان کاپوچینوی معمولی هم حدود 4.19 دلار برآورد می‌شود. 
در خریدهای سوپرمارکتی از ثاندر بی حدود 2.28 دلار برای یک لیتر شیر معمولی، 2.63 دلار برای یک قرص نان سفیر 500 گرمی، و 3.14 دلار برای یک بسته 12 عددی تخم‌مرغ معمولی باید در نظر گرفت. قیمت هر کیلو برنج سفید معمولی در ثاندر بی حدود 2.75 دلار، قیمت هر کیلو پنیر محلی حدود 6 دلار، هر کیلو فیله مرغ حدود 13.67 دلار، و هر کیلو گوشت قرمز حدود 8.50 دلار کاناداست. در ثاندر بی کانادا قیمت سیب کیلویی حدود 3.17 دلار، موز کیلویی 1.82 دلار، پرتقال کیلویی 5.79 دلار، گوجه کیلویی 2.95 دلار، سیب‌زمینی 3.75 دلار و قیمت پیاز کیلویی حدود 1.50 دلار کاناداست.


هزینه حمل و نقل در ثاندر بی 

در بین شهرهای کانادا ثاندر بی هم یکی از قدیمی‌ترین خط‌های حمل‌ونقل عمومی را دارد؛ از سال 1892 تا دهه چهل از هر دو بندر آرتور و فورت ویلیام اتومبیل‌های خطی برای استفاده عمومی مهیا بود تا اینکه در دهه چهل اتوبوس‌های برقی جایزین شدند. با ادغام شهرک‌ها و گسترش شهر، حمل‌ونقل عمومی ثاندر بی هم مجهزتر شدند. 
برای استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی در ثاندر بی باید بلیت تک‌سفره با نرخ 2.75 دلار یا بلیت ماهانه با نرخ 65 دلار تهیه کرد. تعرفه ورودی تاکسی‌ها هم 5.17 دلار اعلام شده که به ازای هر کیلومتر از طول مسیر حدود 2.50 دلار دیگر به این مبلغ افزوده می‌شود. 


هزینه مسکن در ثاندر بی

زندگی در پردیس‌های دانشگاهی در هزینه‌های زندگی تاثیر بسیاری دارد؛ در کنار کاهش هزینه مربوط به حمل‌ونقل و مسکن، در زمان دانشجو نیز صرفه‌جویی می‌شود. موسسات آموزشی عالی واقع در ثاندر بی اقامتگاه‌های متنوعی دارند تا پاسخگویی نیازهای دانشجویان باشد. اما در صورت تمایل به زندگی در آپارتمان باید ماهانه حداقل 800 دلار کانادا به عنوان کرایه در نظر داشت.
میانگین کرایه آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر ثاندر بی حدود 980 دلار اعلام شده است و برای آپارتمان سه‌خوابه در همین حوالی باید به‌طور میانگین 1,712.50 دلار پرداخت کرد. زندگی در حومه شهر می‌تواند تا حدی در هزینه مسکن بکاهد؛ میانگین کرایه آپارتمان یک‌خوابه در حومه شهر ثاندر بی حدود 850 دلار و آپارتمان سه خوابه حدود 1,416.67 دلار کاناداست.
به‌طور کای هزینه مسکن در ثاندر بی به نسبت دیگر شهرهای همسایه ارزان‌تر است؛ برای مثال میانگین کرایه آپارتمان یک‌خوابه در یکی از محله‌های ثاندر بی حدود 831 دلار اعلام شده، در حالی که آپارتمانی با همین شرایط در همیلتون 907 دلار، در برندفورد 900 دلار، در گوئلف 1034 و در ونکوور 1307 دلار کانادا کرایه ماهانه دارد. 


زندگی در ثاندر بی

شهر زیبای ثاندر بی برای زندگی به دور از ازدحام کلان‌شهرها مناسب است. لذت بردن از چشم‌اندازهایی حیرت‌انگیز از طبیعت شگرف، تنفس هوایی پاک و زندگی در شهری فرهنگی در کنار ملیت‌های مختلف فرصت‌ها و تجربه‌های جدیدی‌ست که ثاندر بی به مهاجران می‌دهد. 
موسسات آموزشی عالی متعددی در این شهر دایر هستند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به دانشگاه لِیک‌هد Lakehead University، کالج کنفدریشن Confederation College و دانشکده پزشکی آنتاریوی شمالی Northern Ontario School of Medicine اشاره کرد. این دانشگاه‌ها خود به‌صورت مستقل زیرمجموعه‌های مشخصی برای آموزش بهینه و رفاه بیشتر دانشجویان تاسیس کرده‌اند. 

هزینه های زندگی
canada ontartio thunder bay
مشاهده همه تصاویر

سوالات متداول

چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
هزینه های زندگی در کانادا چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در کانادا طبق جدول سفارت به شرح زیر است. ۱۲,۴۷۵$ ۱ ۱۵,۵۳۱$ ۲ ۱۹,۰۹۳$ ۳ ۲۳,۱۸۱$ ۴ ۲۶,۲۹۲$ ۵ این مبالغ از سوی سفارت کانادا تعیین شده و قابل تغییر هستند. نکته مهم در بحث هزینه، نحوه بودجه بندی هر شخص و مدیریت هزینه های جاری است. همچنین، زندگی در شهرهای بزرگ تر، ناگزیر هزینه های بیشتری را تحمیل خواهد نمود. به طور کلی، تورنتو و ونکور هزینه های بیشتری را در مقایسه با شهرهای دیگر خواهند داشت. میزان اجاره بها، هزینه رفت و آمد، خدمات و ... از جمله این عوامل هستند. شیر: ۲ $ یک تکه نان: ۳ $ تخم مرغ (۱۰ عدد): ۳ $ سیب زمینی (۱ کیلو): ۲.۸ $ خورد و خوراک ۱ نفر در یک ماه: ۲۰۰ تا ۳۰۰ $ ۱ لیتر بنزین: ۱.۲ تا ۱.۴ $ اجاره آپارتمان تکخوابه در شهرهای بزرگ کانادا در ماه: ۱,۳۰۰ $ اجاره آپارتمان تکخوابه در شهرهای کوچک کانادا در ماه: ۱,۰۰۰ $ هزینه حمل و نقل عمومی در کانادا در ماه: ۹۰ تا 120 دلار یک وعده غذا در رستوران معمولی در کانادا: ۱۰ تا ۲۰ $ بلیت سینما: ۱۳ $ بیمه درمانی در هر ماه: ۸۰ تا ۱۰۰ $
شهریه دانشگاه ها در کانادا چقدر است؟
شهریه دانشگاه ها در کانادا بر اساس چندین عامل مشخص می شود: دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه، رنک داخلی و جهانی، رشته های ارائه شده (رشته های پزشکی و آزمایشگاهی معمولا پرهزینه تر هستند)، شهر و لوکیشن دانشگاه و ... بنابراین رقم مشخصی قابل ارائه نیست. به طور کلی، هزینه تحصیل دانشجویان خارجی به مراتب بیشتر از هزینه دانشجویانی است که اقامت دائم یا پاسپورت کانادا را دارند. به صورت آماری، میانگین متوسط شهریه در مقطع لیسانس حدود 18000 دلار، و در مقطع ارشد حدود 17000 دلار هستند. متوسط شهریه سالانه برای رشته های مربوط به مدیریت و MBA حدود 18000 تا 20000 دلار است. طبعا دانشگاه هایی وجود دارند که هزینه تحصیلی بسیار کمتر یا بسیار بیشتری دارند که با توجه به فاکتورهای عنوان شده متغیر است.
هزینه زندگی و تحصیل در کانادا چقدر است؟
هزینه های تحصیل و زندگی با توجه به دانشگاه ها ، رشته ها و شهر ها متغیر میباشد . اما به طور میانگین هزینه های تحصیل در مقطع لیسانس بین 13 تا 22 هزار دلار کانادا در سال ، هزینه های ارشد بین 15 تا 21 هزار دلار کانادا در سال و هزینه های زندگی در سال معادل 13 هزار دلار کانادا میباشد
هزینه های زندگی در شهر وینزور چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در وینزور کانادا سالیانه تقریبا 23000 دلار کانادا و هزینه اجاره مسکن به طور متوسط سالیانه 11000 دلار کانادا می باشد.
شرایط اقامت دائم (PR) شدن چیست؟
یک فرد برای دریافت PR کانادا ، می بایست حداقل برای 2 سال در یک دوره 5 ساله در کانادا اقامت داشته باشد . کانادا اخذ PR را برای دانشجویان بین المللی با ساده سازی روند مهاجرت آنلاین ساده تر کرده است . دولت کانادا تغییرات مهمی در برنامه Express Entry ، یک سیستم انتخاب مهاجرتی آنلاین که اپلیکیشن های PR کانادا را مدیریت می کند ایجاد کرده است ، و به فاکتورهایی از اپلیکیشن چون سابقه کار ، سن ، مهارت زبان و سطح تحصیلات رتبه می دهد . قوانین جدید دانشجویان را در موقعیت بهتری قرار می دهد . جستجوی فرصت کاری پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا و اخذ PR آسان است . Express Entry جدید و تبدیل شده برای دولت کانادا قدرت انتخاب مهاجران با مهارت فراوان و جذب آن ها به کشور و تقویت اقتصاد و جامعه را به ارمغان آورده است.
هزینه های زندگی در شهر ونکور چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در شهر ونکور سالیانه تقریبا 37000 دلار کانادا و هزینه اجاره مسکن به طور متوسط سالیانه 22000 دلار کانادا می باشد.
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
آیا پدر و مادر همراه اجازه کار دارند؟
خیر پدر و مادر جز ویزای همراه open work permit که اجازه کار داشته باشند محسوب نمیشوند. ویزای توریستی اجازه کار ندارد.
آیا داشتن مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه لازم است؟
بله . مدرک زبان یکی از مدارک مهم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا میباشد. هرچند شرایطی مبنی بر پذیرش بدون مدرک زبان در برخی دانشگاه ها وجود دارد اما توصیه نمیشود.

نظرات کاربران

امتیاز دهید
نظر خود را ثبت کنید