لتس گو یونی
city

تحصیل در اوشاوا و راهنمای پذیرش تحصیلی

30,000 دلار
هزینه زندگی
30,000 دلار
14,000 دلار
اجاره خانه
14,000 دلار
398,000
جمعیت
398,000
60 کیلومتر
فاصله تا تورنتو
60 کیلومتر

دانشگاه های اوشاوا

ontario tech university

کشور
canada
استان
ontario
موسسه
دولتی
نوع
institute
رتبه جهانی
7548
تعداد رشته
97

زندگی و تحصیل در اوشاوا

ساعت به وقت اوشاوا

تحصیل در اوشاوا به واسطه نزدیکی این شهر به تورنتو طرفداران بسیاری در میان متقاضیان تحصیل در کانادا پیدا کرده است؛ افزون بر این، اوشاوا میزبان سه مؤسسات آموزش عالی مهم استان انتاریو نیز شده است؛ کالج دورهام، دانشگاه ترنت و پردیس تکنولوژی دانشگاه انتاریو. تحصیل در اوشاوا و به عبارت کلی‌تر تحصیل در کانادا نیامند اخذ پذیرش تحصیلی از موسسات آموزشی و اخذ ویزای تحصیلی از سفارت این کشور است. اما پیش از هر اقدامی برای این دو مرحله باید شناخت کافی از شهر اوشاوا و نحوه تحصیل در اوشاوا به دست آورد. به همین منظور، این نوشتار از لتس گو یونی را به شرح آن اختصاص داده‌ایم.

اوشاوا کجاست؟

اوشاوا نام شهری در جنوب استان انتاریوست که در سواحل دریاچه انتاریو گسترده شده است. نام این شهر از اصطلاح «اوجبوا aaz haway» به معنای محل عبور یا صلیب گرفته شده است.

تحصیل در اوشاوا مانند دیگر مراحل تحصیل در کانادا نیازمند اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کاناداست.

این شهر در 60 کیلومتری شرقیِ مرکز شهر تورنتو واقع شده و لنگرگاه منطقه تورنتوی بزرگ و گلن هورس شو محسوب می‌شود. سفر به تورنتو و دسترسی به مراکز این کلان‌شهر کمتر از یک ساعت زمان می‌برد. شهر پیتربرو هم در فاصله 76 کیلومتری این شهر واقع شده است که با صرف کمتر از یک ساعت زمان می‌توان به آن دسترسی پیدا کرد. 

تحصیل در اوشاوا 2020

بر اساس سیستم آموزشی کانادا برای رسیدن به هدف تحصیل در اوشاوا باید از دو مرحله عبور کرد؛ اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی. برای آگاهی از شرایط مورد نیاز پذیرش تحصیلی باید سایت رسمی دانشگاه یا کالج مورد نظر را به دقت مطالعه کرد و پس از آماده‌سازی مدارک و مهیا کردن شرایط با مسئولان پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی تماس گرفت. با ارسال مدارک درخواست پذیرش تحصیلی ثبت می‌شود.

پس از اخذ پذیرش تحصیلی باید برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرد؛ در این مرحله نیز باید لیستی از مدارک را آماده و به همراه فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی کانادا به سفارت ارسال کرد. در پروسه دریافت ویزای تحصیلی کانادا یک سفر کوتاه مدت به کشورهای همسایه الزامی‌ست؛ چراکه پس از توقف فعالیت‌های سفارت کانادا در ایران برای شرکت در جلسه بایومتریک و ثبت اثر انگشت باید به یکی از دفترهای کارگزاری سفارت این کشور در شهرهای استانبول، آنکارا، دبی، تفلیس و ... مراجعه کرد. اما ارسال و دریافت پاسپورت ویزا شده به صورت پیکاپ نیز مکان‌پذیر است.

دانشگاه های اوشاوا

سالانه حدود 22هزار دانشجوی تمام‌وقت از سه موسسه آموزشی برجسته این شهر موفق به اخذ پذیرش تحصیلی می‌شوند. قدیمی‌ترین موسسه آموزش عالی این شهر، کالج دورهام Durham College است که در سال 18 سپتامبر سال 1967 با 205 دانشجو و 14 کارمند کار خود را آغاز کرد اما امروز این موسسه به همراه دانشگاه دولتی فناوری انتاریو University of Ontario Institute of Technology میزبان خوبی برای دانشجویان بین‌المللی هستند.

آب و هوای اوشاوا

همانند بسیاری از شهرهای مستقر در جنوب انتاریو، رده‌بندی کوپن آب و هوای اوشاوا را نیز در جایگاه مرطوب قاره‌ای (طبقه بندی آب و هوا Köppen Dfb) قرار داده است. زمستان‌ها در این شهر چندان بوران و یخبندان نیست و تابستان‌ها نیز سوزان و گرم نبوده است. میانگین دمای زمستانی در سردترین ماه سال یعنی ژانویه 8.5 درجه زیر صفر گزارش می‌شود. گرم‌ترین روزهای تابستان نیز در ماه جولای پا به این شهر می‌گذارد که میانگین دمای آن معمولا از 25.1 درجه سانتی‌گراد فراتر نمی‌رود.

تحصیل در اوشاوا به زبان انگلیسی است و نیازمند اخذ پذیرش از دانشگاه های کاناداست.

هزینه زندگی در اوشاوا

به نسبت تورنتو به عنوان نزدیک‌ترین کلانشهر به اوشاوا، تحصیل و زندگی در این شهر بسیار ارزان‌تر است. در این شهر دانشجویی هزینه زندگی حدود 24.35 درصد و هزینه مسکن حدود 67.53 ارزان‌تر از تونتو برآورد می‌شود. اما جهت بررسی دقیق هزینه زندگی در اوشاوا باید به مطالعه دقیق سه رکن پر هزینه خوردوخوراک، مسکن و حمل‌ونقل بپردازیم.

هزینه خورد و خوراک در اوشاوا

صرف یک‌وعده در رستوران‌های معمولی در این شهر حدود 16 دلار هزینه دارد و یک وعده فست‌فود 12.50 دلار است. یک فنجان کاپوچینوی معمولی بیرون‌بر حدود 4.30 دلار و یک بطری 330 میلی‌لیتری نوشیدنی پپسی حدود 2.45 دلار اعلام شده است. 

در خریدهای سوپرمارکتی باید 3.95 دلار برای یک‌لیتر شیر، 2.95 دلار برای یک قرص نان سفید 500 گرمی و 5.22 دلار برای یک بسته تخم‌مرغ 12 عددی درنظر داشت. قیمت هر کیلو برنج سفید معمولی در این شهر  6.66 دلار، قیمت هرکیلو پنیر محلی 15.50 دلار، هر کیلو فیله مرغ 13.23 دلار، هر کیلو گوشت قرمز 15.85 دلار، هر کیلو سیب 4.02 دلار، موز2.48 دلار، پرتقال 4.92 دلار، گوجه 3 دلار، سیب‌زمینی 3 دلار و قیمت هر کیلو پیاز در اوشاوای انتاریو 2 دلار کاناداست.

هزینه حمل و نقل در اوشاوا

برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی این شهر باید بلیت تک‌سفره با نرخ 3.75 دلار یا بلیت ماهانه با نرخ 117 دلار تهیه کرد. تعرفه ورودی تاکسی‌های اوشاوا هم 4 دلار است که به ازای هر کیلومتر مسیر حدود 1.45 دلار به آن افزوده می‌شود.

هزینه مسکن در اوشاوا

زندگی در کمپوس دانشگاه در کاهش هزینه‌ها تاثیر چشمگیری دارد؛ افزون بر کاهش هزینه حمل‌ونقل، استفاده از خوابگاه‌ها در شهرهای بزرگ می‌تواند در هزینه مسکن صرفه‌جویی کند. اما در صورت تمایل به زندگی خصوصی در آپارتمان باید ماهانه حداقل 1000دلار به عنوان کرایه آپارتمان در نظر گرفت. چراکه میانگین کرایه آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر اوشاوا 1,233.33 دلار کاناداست و آپارتمان سه‌خوابه حدود 1,968.75 دلار کرایه ماهانه دارد. مسکن در حومه شهر چندان تفاوتی در مبلغ کرایه ندارد؛ آپارتمان تک خوابه در حومه شهر حدود 1,140.00 دلار کاناداست و آپارتمان سه خوابه حدود 1,822.22 دلار کرایه دارد.

زندگی در اوشاوا

به واسطه حضور بسیاری از شرکت‌های بزرگ در این شهر، اوشاوا یکی از شهرهای کاناداست که آمادگی لازم برای پذیرش نیروی کار را دارد و برای اقامت پس از تحصیل می‌تواند گزینه خوبی باشد. ریشه‌های این شهر از صنعت خودروسازی جان گرفته است. در سال 1876 شرکت حمل‌ونقل مک لوگلین توسط رابرت مک لوگلین در این شهر تأسیس شد و بعدها دفتر مرکزی جنرال موتورز کانادا در اوشاوا تاسیس شد. بناهای ماندگار از آن دوران مورد توجه فیلمسازان قرار گرفت و در آثاری مانند بیلی مدیسون Billy Madison، شیکاگو Chicago و مردان ایکس X-Men به نمایش درآمد. 

این شهر در زمینه شامل تولید پیشرفته، فناوری بهداشت، لجستیک، انرژی و فناوری اطلاعات پیشتاز است؛ بر اساس گزارش‌های استیت‌کن  StatsCan اوشاوا در سال 2016 در جایگاه ششم شهرهای با فرصت‌های شغلی کافی در کانادا قرار گرفت. صنعت گردشگری، معدن و استخراج نمک در برخی از فصل‌های سال، و همچنین تولید کود کشاورزی از دیگر منابع درآمد مردم اوشاوا هستند.

مروری بر تاریخ اوشاوا

سکونت در این شهر با تجارت پوست گره خورده است. سرخپوستان بومی کانادا پوست و خز را از طریق قایق‌ به دیگر نقاط آن سمت دریاپه منتقل می‌کردند تا اینکه در سال 1850 اوشاوا به عنوان یک روستا ثبت شد. با افزایش جمعیت آن روستای اوشاوا تبدیل به مرکز صنعتی مربوط به چرم و پوست شد. یا ورود اروپایی‌ها به این منطقه و رسیدن راه‌آهن به اوشاوا این شهر وارد مرحله جدیدی از تاریخ خود شد.

هزینه های زندگی
canada ontario oshawa
مشاهده همه تصاویر

سایر شهرهای کانادا

سوالات متداول

هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست ؟
"درمان و پوشش بیمه در استان های کانادا باهم متفاوت است . اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشگی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از 600 دلار الی 900 دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://nilgam.com/canada-international-student-insurance."
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "
گران ترین استان کانادا کدام است ؟
گرانتری شهر کانادا ونکور و تورنتو است که ونکور در استان بریتیش کلمبیا و تورنتو در استان انتاریو واقع است.
هزینه زندگی در کانادا چقدر است ؟
هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است به طور مثال سالیانه برای یک فرد از 16000 دلار تا 40000 دلار می باشد ولی میانگین متوسط ماهانه برای یک فرد تقریبا 2300 دلار معادل 28000 دلار کانادا می باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو سالیانه 40000 دلار می باشد.
ارزان ترین دانشگاه های کانادا کدامند؟
در مقطع کارشناسی: Brandon University، Université de Saint-Boniface، University of Guelph، Canadian Mennonite University، Memorial University of Newfoundland در مقطع کارشناسی ارشد: Memorial University of Newfoundland، University of Northern British Columbia، University of Calgary، Simon Fraser University،University of Saskatchewan

نظرات کاربران

2 نفر
نظر خود را ثبت کنید
کاربر
01 آبان 99
امکان همراهی خانواده در طول دوران تحصیل وجود داره؟
پاسخ
پشتیبان
01 آبان 99
در طول دوران تحصیل در دانشگاه، دانشجوی بالای 18 سال می‌تواند به همراه همسر و فرزندان زیر 18 سال در این کشور زندگی کند. خانواده دانشجو با ویزایی تحت عنوان «ویزای همراه» می‌توانند تا پایان دوره تحصیل در کانادا اقامت داشته باشد.
پاسخ
کاربر
01 آبان 99
چه مدارکی برای اخذ پذیرش تحصیلی برای ارسال کرد؟
پاسخ
پشتیبان
01 آبان 99
لیست مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست پذیرش تحصیلی را دانشگاه بر اساس رشته تحصیلی مشخص می‌کند.
پاسخ