لتس گو یونی
city

تحصیل در وینیپگ

25,000 دلار
هزینه زندگی
25,000 دلار
12,000 دلار
اجاره خانه
12,000 دلار
817,000
جمعیت
817,000
1,327 کیلومتر
فاصله تا کلگری
1,327 کیلومتر

زندگی و تحصیل در وینیپگ

ساعت به وقت وینیپگ

وینیپگ که قلب قاره آمریکا را گرفته، بزرگ‌ترین شهر و لقب استان منیتوباست. این شهر زیبا که از سویی به دریاچه وینیپگ می‌رسد و از سویی دیگر توسط دریاچه‌های بزرگ و کوچک که به سپر کانادا مشهور شده‌اند، احاطه شده است. چهار رود پرآب جریان زندگی طبیعت این شهر را تامین می‌کند؛ رود رِد (قرمز) شمال، رود آسینیبوین، رود سِین یا رود منیتوبا و رود لا سال که در ادامه به رود رِد می‌پیوندند. پیش از ورود اروپایی‌ها به این منطقه، وینیپگ مرکز دادوستد و تجارت بومیان کانادا محسوب می‌شود که با ورود بازرگانان فرانسوی‌ اولین قلعه این شهر ساخته شد. 
در سال 2010 وینیپگ توسط میراث فرهنگی کانادا به عنوان پایتخت فرهنگ این کشور معرفی شد. تلفیق جاذبه‌های طبیعی و تاریخی در وینیپگ موجب رونق صنعت گردشگری در این شهر شده و سالانه 4میلیون گردشگر را جذب می‌کند. 
 

آب‌وهوای وینیپگ

وینیپگ در دشت‌های کانادا واقع شده؛ منطقه‌ای شاخته‌شده در غرب کانادا که استان‌های آلبرتا، ساسکاچوان و منیتوبا را شامل می‌شود. این دشت‌های فراخ و گسترده موجب شده آب‌وهوای وینیپگ اقلیم قاره‌ای مرطوب داشته باشد؛ یعنی اختلاف دما میان فصل‌ها چشمگیر شود، تابستان‌هایی گرم و مرطوب و زمستان‌هایی سرد و طولانی در این عرصه حکم‌فرمایی کند.
در وینیپگ گرمای تابستان در ماه جولای خودنمایی می‌کند؛ میانگین دما در این فصل از سال 19.7 درجه سانتی‌گراد است. هوای صاف و آفتابی در تابستان‌های وینیپگ یکی از بهترین روزهای سفر به این شهر پر آب است. وینیپگ با 2353 ساعت آفتاب در آسمان، از جمله شهرهای آفتابی کانادا محسوب می‌شود؛ البته در تابستان انتظار رعدوبرق هم می‌رود. اما زمستان‌های وینیپگ زودتر از انتظار قدم به شهر می‌گذارد. در ژانویه باید انتظار هوایی سرد و خشن داشت؛ دمای هوا در این فصل از سال تا منفی 16.4 درجه می‌رسد و از 22 سپتامبر تا 23 مِی مهمان وینیپگ است.
 

هزینه زندگی در وینیپگ 

پیش هرچیز باید هزینه زندگی در شهر مقصد را قبل از سفر و مهاجرت بررسی کرد. وینیپگ یکی از شهرهای به‌نسبت ارزان کانادا برشمرده می‌شود؛ بدون احتساب هزینه مسکن، میانگین هزینه زندگی برای یک‌فرد مجرد 1,072.74 دلار کانادا اعلام شده است؛ به‌طوری که صرف یک‌وعده غذا در رستوران‌های معمولی وینیپگ 15 دلار هزینه دارد و یک‌وعده مک‌دونالد یا هر فست‌فود معمولی دیگر حدود 10 دلار کاناداست. برای یک فنجان کاپوچینوی معمولی در وینیپگ هم باید 4.61 دلار پرداخت.
خریدهای سوپرمارکتی از جمله مواردی‌ست که هزینه آن باید بررسی شود. در وینیپگ هر بطری یک‌لیتری شیر معمولی 1.79 دلار کانادا هزینه دارد، برای یک قرص نان سفید 500 گرمی باید 2.57 دلار پرداخت و قیمت یک بسته 12 عددی تخم‌مرغ معمولی 3.14 دلار است. قیمت هر کیلو برنج سفید 4.82 دلار، پنیر محلی 10.82 دلار، فیله مرغ 13.71 دلار، گوشت قرمز 13.31 دلار، سیب 3.58 دلار، موز 1.80 دلار، پرتقال 3.51 دلار، گوجه 4.19 دلار، سیب‌زمینی 3.08 دلار و پیاز 2.91 دلار کاناداست. 
حمل‌ونقل روزانه در شهر نیز در هر شهر کانادا هزینه‌های متفاوتی دارد که به وسعت شهر وابسته است. بلیط تک‌سفره استفاده از حمل‌ونقل عمومی در وینیپگ 2.95 دلار است. در صورت استفاده مکرر از وسایل حمل‌ونقل عمومی، می‌توان برای کاهش هزینه‌ها از بلیط‌های ماهانه استفاده کرد که در وینیپگ 100.10 دلار کانادا هزینه دارد. تعرفه ورودی تاکسی‌ها در وینیپگ 3.75 دلار اعلام شده و به ازای هر کیلومتر مسافت طی‌شده باید 1.75 دلار دیگر به این مبلغ افزود. 
هزینه مسکن در شهر مقصد یکی از مهم‌ترین مواردی‌ست که پیش از مهاجرت باید به آن توجه کرد. میانگین کرایه آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر وینیپگ 1,000.05 دلار کاناداست و کرایه آپارتمان سه‌خوابه در این منطقه از شهر حدود 1,474.77 دلار کانادا برآورد می‌شود. کرایه آپارتمان در حومه شهر وینیپگ کمتر از مناطق مرکزی‌ست؛ میانگین کرایه آپارتمان تک‌خوابه در حومه شهر 958.03 است و آپارتمان سه‌خوابه در این مناطق را با ماهانه 1.457.83 دلار می‌توان کرایه کرد.
 

زندگی در وینیپگ

وینیپگ در غرب کشور پهناور کانادا قرار گرفته و از مهم‌ترین مراکز ترابری، مالی، صنعتی، کشاورزی و آموزشی کانادا محسوب می‌شود. این شهر از گذشته در شاخصه‌های راهبردی در شبکه ترابری پیش افتاده بود ولی به دروازه غرب مشهور شده بود. طبق آخرین آمار ارائه شده اشتغال در این شهر در بخش‌های مختلفی تقسیم شده؛ تجارت (15.2٪) ، تولید (9.8٪) ، آموزشی (7.7٪) و مراقبت های بهداشتی و کمک های اجتماعی (15.2٪).
دانشگاه وینیپگ بزرگترین و مهم‌ترین مرکز آموزشی این شهر است که در دانشکده‌های هنر، اقتصاد و بازرگانی، آموزش و پرورش، حرکت شناسی و بهداشت کاربردی، علوم و دانشکده تحصیلات تکمیلی تقریبا تمامی رشته‌های تحصیلی را پوشش می‌دهد.
 

هزینه های زندگی
canada manitoba winnipeg
مشاهده همه تصاویر

سوالات متداول

چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
هزینه های زندگی در کانادا چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در کانادا طبق جدول سفارت به شرح زیر است. ۱۲,۴۷۵$ ۱ ۱۵,۵۳۱$ ۲ ۱۹,۰۹۳$ ۳ ۲۳,۱۸۱$ ۴ ۲۶,۲۹۲$ ۵ این مبالغ از سوی سفارت کانادا تعیین شده و قابل تغییر هستند. نکته مهم در بحث هزینه، نحوه بودجه بندی هر شخص و مدیریت هزینه های جاری است. همچنین، زندگی در شهرهای بزرگ تر، ناگزیر هزینه های بیشتری را تحمیل خواهد نمود. به طور کلی، تورنتو و ونکور هزینه های بیشتری را در مقایسه با شهرهای دیگر خواهند داشت. میزان اجاره بها، هزینه رفت و آمد، خدمات و ... از جمله این عوامل هستند. شیر: ۲ $ یک تکه نان: ۳ $ تخم مرغ (۱۰ عدد): ۳ $ سیب زمینی (۱ کیلو): ۲.۸ $ خورد و خوراک ۱ نفر در یک ماه: ۲۰۰ تا ۳۰۰ $ ۱ لیتر بنزین: ۱.۲ تا ۱.۴ $ اجاره آپارتمان تکخوابه در شهرهای بزرگ کانادا در ماه: ۱,۳۰۰ $ اجاره آپارتمان تکخوابه در شهرهای کوچک کانادا در ماه: ۱,۰۰۰ $ هزینه حمل و نقل عمومی در کانادا در ماه: ۹۰ تا 120 دلار یک وعده غذا در رستوران معمولی در کانادا: ۱۰ تا ۲۰ $ بلیت سینما: ۱۳ $ بیمه درمانی در هر ماه: ۸۰ تا ۱۰۰ $
شهریه دانشگاه ها در کانادا چقدر است؟
شهریه دانشگاه ها در کانادا بر اساس چندین عامل مشخص می شود: دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه، رنک داخلی و جهانی، رشته های ارائه شده (رشته های پزشکی و آزمایشگاهی معمولا پرهزینه تر هستند)، شهر و لوکیشن دانشگاه و ... بنابراین رقم مشخصی قابل ارائه نیست. به طور کلی، هزینه تحصیل دانشجویان خارجی به مراتب بیشتر از هزینه دانشجویانی است که اقامت دائم یا پاسپورت کانادا را دارند. به صورت آماری، میانگین متوسط شهریه در مقطع لیسانس حدود 18000 دلار، و در مقطع ارشد حدود 17000 دلار هستند. متوسط شهریه سالانه برای رشته های مربوط به مدیریت و MBA حدود 18000 تا 20000 دلار است. طبعا دانشگاه هایی وجود دارند که هزینه تحصیلی بسیار کمتر یا بسیار بیشتری دارند که با توجه به فاکتورهای عنوان شده متغیر است.
هزینه زندگی و تحصیل در کانادا چقدر است؟
هزینه های تحصیل و زندگی با توجه به دانشگاه ها ، رشته ها و شهر ها متغیر میباشد . اما به طور میانگین هزینه های تحصیل در مقطع لیسانس بین 13 تا 22 هزار دلار کانادا در سال ، هزینه های ارشد بین 15 تا 21 هزار دلار کانادا در سال و هزینه های زندگی در سال معادل 13 هزار دلار کانادا میباشد
هزینه های زندگی در شهر وینزور چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در وینزور کانادا سالیانه تقریبا 23000 دلار کانادا و هزینه اجاره مسکن به طور متوسط سالیانه 11000 دلار کانادا می باشد.
شرایط اقامت دائم (PR) شدن چیست؟
یک فرد برای دریافت PR کانادا ، می بایست حداقل برای 2 سال در یک دوره 5 ساله در کانادا اقامت داشته باشد . کانادا اخذ PR را برای دانشجویان بین المللی با ساده سازی روند مهاجرت آنلاین ساده تر کرده است . دولت کانادا تغییرات مهمی در برنامه Express Entry ، یک سیستم انتخاب مهاجرتی آنلاین که اپلیکیشن های PR کانادا را مدیریت می کند ایجاد کرده است ، و به فاکتورهایی از اپلیکیشن چون سابقه کار ، سن ، مهارت زبان و سطح تحصیلات رتبه می دهد . قوانین جدید دانشجویان را در موقعیت بهتری قرار می دهد . جستجوی فرصت کاری پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا و اخذ PR آسان است . Express Entry جدید و تبدیل شده برای دولت کانادا قدرت انتخاب مهاجران با مهارت فراوان و جذب آن ها به کشور و تقویت اقتصاد و جامعه را به ارمغان آورده است.
هزینه های زندگی در شهر ونکور چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در شهر ونکور سالیانه تقریبا 37000 دلار کانادا و هزینه اجاره مسکن به طور متوسط سالیانه 22000 دلار کانادا می باشد.
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
آیا پدر و مادر همراه اجازه کار دارند؟
خیر پدر و مادر جز ویزای همراه open work permit که اجازه کار داشته باشند محسوب نمیشوند. ویزای توریستی اجازه کار ندارد.
آیا داشتن مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه لازم است؟
بله . مدرک زبان یکی از مدارک مهم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا میباشد. هرچند شرایطی مبنی بر پذیرش بدون مدرک زبان در برخی دانشگاه ها وجود دارد اما توصیه نمیشود.

نظرات کاربران

امتیاز دهید
نظر خود را ثبت کنید