لتس گو یونی
city

تحصیل در وینیپگ و راهنمای پذیرش تحصیلی

25,000 دلار
هزینه زندگی
25,000 دلار
12,000 دلار
اجاره خانه
12,000 دلار
817,000
جمعیت
817,000
1,327 کیلومتر
فاصله تا کلگری
1,327 کیلومتر

دانشگاه های وینیپگ

the university of winnipeg

کشور
canada
استان
manitoba
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
1146
تعداد رشته
58

university of manitoba

کشور
canada
استان
manitoba
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
601-650
تعداد رشته
129

زندگی و تحصیل در وینیپگ

ساعت به وقت وینیپگ

وینیپِگ یکی از شهرهای بزرگ کاناداست که بزرگ‌ترین شهر و مرکز استان منیتوبا شناخته شده و در رده‌بندی ملی هفتمین شهر بزرگ کانادا محسوب می‌شود. چشم‌اندازهای زیبای این شهر مقصد بسیاری از سفرهای گردشگری قرار گرفته، اما افزون بر جاذبه‌های طبیعی، وینیپگ Winnipeg میزبان موسسات آموزشی مشهور و معتبر کانادا نیز بوده است؛ چهار دانشگاه برجسته کانادا با نام‌های دانشگاه منیتوبا، دانشگاه وینیپگ، دانشگاه سنت بانیفیس و دانشگاه منونایت‌های در شهر وینیپگ واقع شده‌اند. جهت ورود به این دانشگاه‌ها مانند دیگر موسسات آموزشی کانادا باید ابتدا برای دریافت پذیرش تحصیلی اقدام کرد. بعد از دریافت نامه پذیرش تحصیلی اصلی، نوبت به اقدام برای ویزای تحصیلی کانادا می‌رسد. جهت آشنایی بیشتر با پروسه دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی، تحصیل و زندگی در وینیپگ، آب و هوای وینیپگ و ... تا پایان این نوشتار همراه لتس گو یونی باشید.

وینیپگ کجاست؟

وینیپگ که قلب قاره آمریکای شمالی را تسخیر کرده، در میان دریاچه‎های بزرگ و کوچکی گسترده شده که با رودهایی روان و خروشان تغذیه می‌شوند. این شهر زیبا که از سویی به دریاچه وینیپگ می‌رسد و از سویی توسط منابع آبی دیگر احاطه شده است. چهار رود پرآب جریان زندگی طبیعت این شهر را تامین می‌کند؛ رود رِد (قرمز) شمال، رود آسینیبوین، رود سِین یا رود منیتوبا و رود لا سال که در ادامه به رود رِد می‌پیوندند. آب‌های جاری یا راکد در منطقه وینیپگ Winnipeg به سپر کانادا مشهور شده‌اند. 

وینیپگ مرکز استان منیتوبا در کاناداست.

شهر برندن تا وینیپگ 214 کیلومتر فاصله دارد و با استفاده از وسایل نقلیه عمومی می‌توان با صرف حدود 2 ساعت و 20 دقیقه به این شهر سفر کرد. رجینا نیز در فاصله 573 کیلومتری وینیپگ قرار دارد و برای سفر به این شهر با وسایل نقلیه عمومی باید حدود 6 ساعت زمان در نظر گرفت. شهر آمریکایی گرند فورک نیز در 235 کیلومتری وینیپگ قرار گرفته و حدود 2 ساعت و 30 دقیقه برای سفر به این شهر با وسایل نقلیه عمومی زمان صرف می‌شود.

تحصیل در وینیپگ 2020

برای رسیدن به هدف تحصیل در وینیپگ باید لیست موسسات آموزش عالی این شهر را بررسی کرد. پس از انتخاب یکی از دانشگاه‌ها یا کالج‌های این شهر در اولین قدم باید لیست مدارک مورد نیاز دریافت پذیرش تحصیلی را در سایت رسمی موسسه مورد نظر به دقت مطالعه و آماده کرد. معمولا تحصیل در کانادا نیاز به شرکت در آزمون ورودی خاصی ندارد؛ مگر رشته‌های زیر مجموعه علوم پزشکی یا برخی رشته‌های مهندسی. اما ارائه نمره متوسط به بالا در مدرک زبان انگلیسی بین‌المللی از جمله مدارک مورد نیاز برای این امر محسوب می‌شود. پس از آماده‌سازی و ارسال مدارک درخواست پذیرش تحصیلی ثبت می‌شود. اگر متقاضی واجد شرایط تحصیل در موسسه آموزشی مورد نظر باشد، نامه پذیرش تحصیلی صادر خواهد شد.

ویزای تحصیلی کانادا

پس از دریافت نامه پذیرش اصلی نوبت به ثبت درخواست ویزای تحصیلی کانادا می‌رسد. تعداد زیادی از مدارک مورد نیاز این مرحله، در گام پیشین یعنی ثبت درخواست پذیرش تحصیلی نیز دیده می‌شود؛ سوابق تحصیلی، سوابق شغلی، و مدرک زبان انگلیسی از جمله مدارک مشترک برای این دو مرحله برشمرده می‌شود. ویزای تحصیلی کانادا هم نیاز به شرکت در جلسه بیومتریک یا همان انگشت‌نگاری دارد. به دلیل توقف فعالیت سفارت کانادا در ایران برای انجام این مرحله باید به یکی از کشورهای همسایه سفر کرد و در شهرهایی همچون آنکارا، استانبول، دبی، تفلیس و ... به دفتر کارگزاری سفارت کانادا مراجعه کرد. اما برای دریافت ویزای تحصیلی و الصاق آن به پاسپورت می‌توان از خدمات پیکاپ استفاده کرد و نیازی به سفر دوباره نیست. 

دانشگاه های وینیپگ

زبان تحصیل در دانشگاه‌های وینیپگ زبان انگلیسی اعلام شده، اما در برخی موسسات نیز به زبان فرانسوی تدریس می‌شود. دانشگاه منیتوبا و دانشگاه وینیپگ از دانشگاه‌های انگلیسی زبان این شهر هستند، البته برای تحصیل به زبان فرانسوی باید تنها دانشگاه فرانسوی‌زبان شهر یعنی دانشگاه سنت بانیفس Université de Saint-Boniface (USB) را برگزید. کالج رِد ریور Red River College (RRC) و کالج بوث Booth University College (Booth UC or BUC) نیز دو کالج مستقل مستقر در این شهر هستند که پذیرای دانشجویان بین‌المللی می‌شوند.

دانشگاه منیتوبا

یکی از دانشگاه‌های برجسته دولتی در کانادا دانشگاه منیتوبا نام دارد که در این شهر واقع شده است. دانشگاه منیتوبا در تاریخ 28 فوریه سال ۱۸۷۷ به عنوان اولین دانشگاه در غرب کانادا تاسیس شد، اما امروز 22 دانشکده در سه پردیس مختلف میزبان دانشجویان بین‌المللی می‌شود؛ پردیس بنتین، پردیس فروت گرِی، و مرکز ویلیام نوری سه پردیس اصلی دانشگاه منیتوبا هستند که به طور جداگانه انشعابات دیگری در سطح استان تاسیس کرده‌اند.

دانشگاه منیتوبا یکی از مطرح‌ترین دانشگاه‌های کاناداست که در رتبه‌بندی مجله آماری QS در سال 2020 جایگاه 21 ملی کانادا و جایگاه 650-601 جهانی را از آن خود کرده است. بر اساس رتبه‌بندی موسسه آماری تایمز در سال 2020 نیز دانشگاه منیتوبا در رتبه 351-400 جهانی می‌درخشد.

آقای محمود ترابی دانشیار رشته آمار در گروه علوم و بهداشت عمومی، بانو ژیلا قمشی زبان‌شناس مشهور ایرانی، دکتر سعید قوامی و دکتر فرشید نجفی استاد دانشگاه تهران از جمله فارغ‌التحصیلان دانشگاه منیتوبا از کانادا هستند که در میان چهره‌های سرشناس ایرانی مشغول به فعالیت شده‌اند.

دانشگاه وینیپگ 

یکی دیگر دانشگاه‌های دولتی و مشهور کانادا در این شهر دانشگاه وینیپگUniversity of Winnipeg  نام دارد یا به اختصار از آن به UWinnipeg یا  U of Wیاد می‌شود. دانشگاه وینیپگ در سال 1871 به عنوان کالج منیتوبا تاسیس شد و در همان سال با پذیرش دانشجو آغاز به کار کرد. اما دانشگاه وینیپگ در اول جولای سال 1967 با ادغام چند کالج مختلف تشکیل و معرفی شد. این دانشگاه در حال حاضر در 23 سازه رفیع میزبان دانشجویان بین‌المللی شده است. تنوع اقامتگاه‌های دانشجویی این دانشگاه متقاضیان تحصیل در وینیپگ را از اجاره آپارتمان و هزینه‌های گراف مسکن این شهر رها کرده است. 

وینیپگ یکی از شهرهای بزرگ استان منیتوبا محسوب می شود.

آب و هوای وینیپگ

وینیپگ در دشت‌های وسیع و سبز کانادا واقع شده؛ منطقه‌ای شناخته‌شده در غرب کانادا که استان‌های آلبرتا، ساسکاچوان و منیتوبا را در بر گرفته است. این دشت‌های فراخ و گسترده موجب شده آب و هوای وینیپگ اقلیم قاره‌ای مرطوب داشته باشد؛ یعنی اختلاف دما میان فصل‌ها چشمگیر شود، تابستان‌هایی گرم و مرطوب و زمستان‌هایی سرد و طولانی در این عرصه حکم‌فرمایی کند.

تابستان های وینیپگ

در این شهر گرمای تابستان در ماه جولای خودنمایی می‌کند؛ میانگین دمای این فصل از سال 19.7 درجه سانتی‌گراد است. هوای صاف و آفتابی در تابستان‌های وینیپگ یکی از بهترین روزهای سفر به این شهر پر آب است. وینیپگ با 2353 ساعت آفتاب در آسمان، از جمله شهرهای آفتابی کانادا محسوب می‌شود؛ البته در تابستان انتظار رعد و برق هم می‌رود. اما زمستان‌های وینیپگ زودتر از انتظار قدم به شهر می‌گذارد. 

زمستان در وینیپگ

سرمای اواخر اکتبر کم‌کم نزدیک شدن زمستان به شهر را نمایان می‌کند؛ اما میانگین دمای 5 درجه زیر صفر در ماه نوامبر خبر رسیدن زمستان را تایید می‌کند. میانگین دمای ماه دسامبر حدود 13 درجه سانتی‌گراد زیر صفر است، اما قدرت زمستان در ماه بعد با میانگین دمای 16.4 درجه سانتی‌گراد زیر صفر نشان داده می‌شود. در ژانویه باید انتظار هوایی سرد و خشن داشت. در ماه فوریه کم‌کم شدت بوران کاهش می‌یابد و زمستان در ماه مارس با میانگین دمای 5 درجه زیر صفر از شهر خداحافظی می‌کند.

هزینه زندگی در وینیپگ 

پیش از هر چیز باید هزینه زندگی در شهر مقصد را قبل از سفر و مهاجرت بررسی کرد. با اینکه وینیپگ از شهرهای بزرگ کاناداست اما نام این شهر در لیست شهرهای به‌نسبت ارزان کانادا دیده می‌شود؛ بدون احتساب هزینه مسکن، میانگین هزینه زندگی برای یک‌فرد مجرد 1,072.74 دلار کانادا اعلام شده است. برای محاسبه هزینه‌های ماهانه زندگی باید به مطالعه بخش‌های اساسی و عمده هزینه‌ها مانند هزینه خورد و خوراک، هزینه مسکن و هزینه حمل و نقل در این شهر بپردازیم.

هزینه خورد و خوراک در وینیپگ

بخش عمده هزینه‌های زندگی در کانادا شامل خوراک روزانه می‌شود. اگر صرف وعده‌های غذایی در رستوران‌های متوسط شهر صورت بگیرد، باید برای یک روز و سه وعده صبحانه، ناهار شام مبلغی حدود 67.75 دلار کانادا را برای دو نفر در نظر گرفت. به‌طوری که صرف یک‌وعده غذا در رستوران‌های معمولی وینیپگ 15 دلار هزینه دارد، اما با انتخاب رستوران‌های زنجیره‌ای فست‌فود یک‌وعده مک‌دونالد یا هر فست‌فود معمولی دیگر به حدود 10 دلار کانادا کاهش هزینه خواهیم داشت. برای یک فنجان کاپوچینوی معمولی باید 4.61 دلار، یک بطری 550 میلی‌لیتری نوشیدنی پپسی حدود 2.40 دلار و برای یک بطری کوچک آب حدود 2 دلار کانادا باید پرداخت کرد.

خریدهای سوپرمارکتی از جمله مواردی‌ست که هزینه آن باید بررسی شود. در وینیپگ هر بطری یک‌لیتری شیر معمولی 1.79 دلار کانادا هزینه دارد، برای یک قرص نان سفید 500 گرمی تازه باید 2.57 دلار پرداخت و قیمت یک بسته 12 عددی تخم‌مرغ معمولی 3.14 دلار است. قیمت هر کیلو برنج سفید معمولی 4.82 دلار، هر کیلو پنیر محلی 10.82 دلار، هر کیلو فیله مرغ 13.71 دلار، و هر کیلو گوشت قرمز 13.31 دلار کاناداست. برای خرید میوه و صیفی هم برای سیب کیلویی 3.58 دلار، موز کیلویی 1.80 دلار، پرتقال کیلویی 3.51 دلار، گوجه کیلویی 4.19 دلار، سیب‌زمینی کیلویی 3.08 دلار و پیاز کیلویی 2.91 دلار کانادا باید در نظر داشت. 

هزینه حمل و نقل در وینیپگ

وسایل نقلیه عمومی در این شهر از سال 1882 مشغول خدمت‌رسانی به شهروندان است. مسیر درشکه اولین خط عمومی این شهر بود، اما امروز اتوبوس‌های سریع‌السیر برقی و مجهز جایگزین شده‌اند. جدیدترین خط وسایل نقلیه عمومی در این شهر به Winnipeg RT مشهور شده که شامل مسیر اتوبوس‌رانی به طول 3 کیلومتری می‌شود، این مسیر که به نحوی مسیر ویژه دانشگاه منیتوبا به دیگر نقاط شهر محسوب می‌شود در سال 2020 به بهره‌برداری رسیده است.

حمل‌ و نقل روزانه در سطح شهر نیز در هر نقطه از استان‌های کانادا هزینه‌های متفاوتی دارد که به وسعت شهر وابسته است. بلیط تک‌سفره استفاده از حمل‌ونقل عمومی در وینیپگ 2.95 دلار است. در صورت استفاده مکرر از وسایل حمل‌ونقل عمومی، می‌توان برای کاهش هزینه‌ها از بلیط‌های ماهانه استفاده کرد که در وینیپگ 100.10 دلار کانادا هزینه دارد. تعرفه ورودی تاکسی‌ها در وینیپگ 3.75 دلار اعلام شده و به ازای هر کیلومتر مسافت طی‌شده باید 1.75 دلار دیگر به این مبلغ افزود. 

هزینه مسکن در وینیپگ

هزینه مسکن در شهر مقصد یکی از مهم‌ترین مواردی‌ست که پیش از مهاجرت باید به آن توجه کرد. البته با انتخاب اقامتگاه‌های دانشجویی به خصوص در شهرهای بزرگ می‌توان به میزان چشم‌گیری در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرد. با زندگی دانشجویی در پردیس‌های دانشگاه‌ها و کالج‌های این شهرها، کرایه مسکن، کرایه حمل و نقل و از همه مهم‌تر زمان دانشجو صرفه‌جویی می‌شود.
در صورت تمایل به زندگی در آپارتمان‌های وینیپگ باید ماهانه حدود هزار دلار به عنوان کرایه در نظر گرفت؛ چراکه میانگین کرایه آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر وینیپگ حدود 1,000.05 دلار کاناداست و کرایه آپارتمان سه‌خوابه در این منطقه از شهر حدود 1,474.77 دلار کانادا برآورد می‌شود. 

زندگی در حومه شهرهای بزرگ تا حدودی از هزینه‌های مسکن می‌کاهد؛ کرایه آپارتمان در حومه شهر وینیپگ نیز کمتر از مناطق مرکزی و پر رفت‌وآمد شهر است؛ میانگین کرایه آپارتمان تک‌خوابه در حومه شهر حدود 958.03 دلار اعلام شده است و آپارتمان سه‌خوابه در این مناطق را با ماهانه 1.457.83 دلار می‌توان کرایه کرد.

وینیپگ به قلب فاره مشهور است  (Heart of the Continent)

زندگی در وینیپگ

وینیپگ در غرب کشور پهناور کانادا قرار گرفته و از مهم‌ترین مراکز ترابری، مالی، صنعتی، کشاورزی و آموزشی کانادا محسوب می‌شود. این شهر از گذشته در شاخصه‌های راهبردی در شبکه ترابری پیش افتاده بود ولی به دروازه غرب مشهور شده بود. طبق آخرین آمار ارائه شده اشتغال در این شهر در بخش‌های مختلفی تقسیم شده؛ تجارت (15.2٪) ، تولید (9.8٪) ، آموزشی (7.7٪) و مراقبت های بهداشتی و کمک های اجتماعی (15.2٪).

دانشگاه وینیپگ بزرگترین و مهم‌ترین مرکز آموزشی این شهر است که در دانشکده‌های هنر، اقتصاد و بازرگانی، آموزش و پرورش، حرکت شناسی و بهداشت کاربردی، علوم و دانشکده تحصیلات تکمیلی تقریبا تمامی رشته‌های تحصیلی را پوشش می‌دهد.

نگاهی گذرا بر تاریخ وینیپگ

وینیپگ در محل تلاقی رودهای رِد و آسینیبوین گسترده شده؛ مکانی که امروز از آن به فورکس  "The Forks" یاد می‌شود. یافته‌های باستان‌شناسی سکونت انسان در این منطقه را بیش از 11 هزار سال پیش تخمین زده‌اند. پیش از ورود اروپایی‌ها، این شهر مرکز دادوستد، کشارزی و تجارت خَز بومیان کانادا محسوب می‌شد. با ورود بازرگانان فرانسوی در اواخر قرن هجدهم میلادی به این شهر،‌ اولین قلعه بنا گشت و روستایی مملو از جمعیت بومیان کانادا و فرانسویان استعمارگر شکل گرفت؛ رفته رفته به تعداد کارخانه‌های تولید خز و چرم افزوده شد اما شهر وینیپگ پس از ایجاد خط آهن در سال 1881 تشکیل شد. در سال  1911 وینیپگ سومین شهر بزرگ کانادا محسوب می‌شد، اما گسترش شهرهایی مانند ونکوور در خِلال جنگ‌های جهانی نام این شهر را از میان کلان‌شهرهای کانادا خارج کرد.

زبان شهروندان وینیپگ

جالب است بدانید که بیش از صد زبان در شهر وینیپگ مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما عمده شهروندان این منطقه به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. 99 درصد از جمعیت وینیپگ به زبان انگلیسی مسلط هستند اما تنها 88 درصد آن‌ها زبان انگلیسی زبان مادری‌شان محسوب می‌شود. حدود 1 درصد از شهروندان به زبان فرانسوی صحبت‌می‌کنند که در کنار زبان انگلیسی، زبان ملی این کشور معرفی شده است. حدود 1.3 درصد از جمعیت این شهر، به زبانی غیر از زبان‌های ملی کانادا صحبت می‌کنند.

جاذبه های گردشگری وینیپگ

در سال 2010 وینیپگ توسط میراث فرهنگی کانادا به عنوان پایتخت فرهنگ این کشور معرفی شد. تلفیق جاذبه‌های طبیعی و تاریخی در وینیپگ موجب رونق صنعت گردشگری در این شهر شده و سالانه  4 میلیون گردشگر را جذب می‌کند. طبیعت خیره‌کننده کرانه‌های رودهای منطقه از زیباترین چشم‌اندازهای کشور کانادا محسوب می‌شوند که در کنار پیشینه‌ای ژرف و تاریخی غنی مورد توجه گردشگران واقع می‌شوند. افزون بر این، برگزاری فستیوال‌های فرهنگی و ورزشی سالانه در این شهر به صنعت گردشگری وینیپگ رونق بخشیده است.

هزینه های زندگی
canada manitoba winnipeg
مشاهده همه تصاویر

سایر شهرهای کانادا

سوالات متداول

هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست ؟
"درمان و پوشش بیمه در استان های کانادا باهم متفاوت است . اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشگی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از 600 دلار الی 900 دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://nilgam.com/canada-international-student-insurance."
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "
گران ترین استان کانادا کدام است ؟
گرانتری شهر کانادا ونکور و تورنتو است که ونکور در استان بریتیش کلمبیا و تورنتو در استان انتاریو واقع است.
هزینه زندگی در کانادا چقدر است ؟
هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است به طور مثال سالیانه برای یک فرد از 16000 دلار تا 40000 دلار می باشد ولی میانگین متوسط ماهانه برای یک فرد تقریبا 2300 دلار معادل 28000 دلار کانادا می باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو سالیانه 40000 دلار می باشد.
ارزان ترین دانشگاه های کانادا کدامند؟
در مقطع کارشناسی: Brandon University، Université de Saint-Boniface، University of Guelph، Canadian Mennonite University، Memorial University of Newfoundland در مقطع کارشناسی ارشد: Memorial University of Newfoundland، University of Northern British Columbia، University of Calgary، Simon Fraser University،University of Saskatchewan

نظرات کاربران

1 نفر
نظر خود را ثبت کنید