لتس گو یونی
city

تحصیل در سکویل و راهنمای پذیرش تحصیلی

16,000 دلار
هزینه زندگی
16,000 دلار
6,000 دلار
اجاره خانه
6,000 دلار
6,000
جمعیت
6,000
214 کیلومتر
فاصله تا هلیفکس
214 کیلومتر

دانشگاه های سکویل

mount allison university

کشور
canada
استان
new brunswick
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
1740
تعداد رشته
48

زندگی و تحصیل در سکویل

ساعت به وقت سکویل

یکی از شهرهای کوچک دانشگاهی کانادا سکویل Sackville (یا ساکویل) نام دارد که در استان نیوبرانزویک واقع شده است. شهر ساکویل که میزبان موسسه آموزش عالی رتبه‌دار و‌ خوشنامی با نام دانشگاه مونت الیسون Mount Allison University است، مقصد مهاجرت تحصیلی به کانادا هم بوده است؛ تحصیل در سکویل کانادا برای متقاضیانی که تمایل دارند به دور از ازدحام شهرهای بزرگ به تحصیل و زندگی بپردازند، بسیار مناسب است. تحصیل در سکویل یا به طور کلی‌تر تحصیل در کانادا نیازمند دریافت پذیرش تحصیلی و پس از آن ویزای تحصیلی کاناست که هر مرحله خود شامل فرآیندهای متعددی می‌شود. جهت آشنایی با این پروسه و کسب اطلاعات لازم از شهر سکویل تا پایان این نوشتار همراه لتس گو یونی باشید.

سکویل کجاست؟

سکویل یا ساکویل Sackville شهرکی نه‌چندان وسیع در وست‌مورلند و جنوب شرق استان نیوبرانزویک کاناداست. شهر سکویل بر روی حاشیه منابع آبی استان واقع شده است؛ رود تانترامار Tantramar River که پس از گردشی در سطح شهر بر مقصد اصلی خود یعنی خلیج شیگنکتو Chignecto Bay می‌ریزد، بر مناظر طبیعی شهر جلوه خاصی بخشیده است. پهنه شبه‌جزیره‌ایِ ساکویل در کرانه‌های خلیج فاندی Bay of Fundy گسترده شده است؛ جایی که پناه امنی برای پرندگان مهاجر است.

دریافت پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا دو مرحله اصلی تحصیل در کاناداست.

شهر سکویل Sackville در 50 کیلومتری مونکتون قرار گرفته است؛ با صرف کمتر از سی دقیقه می‌توان با وسایل نقلیه عمومی به شهر مونکتون و مراکز اداری آن دسترسی داشت. جزیره پرینس ادوارد تا این شهر حدود 120 کیلومتر فاصله دارد؛ با استفاده از وسایل نقلیه عمومی می‌توان در زمانی کمتر از یک ساعت و سی دقیقه به جزیره سفر کرد. شهر فردریکتون نیز در فاصله 225 کیلومتری ساکویل واقع شده و برای سفر به این مقصد باید حدود 2 ساعت زمان در نظر گرفت. شهر آمریکایی هولتن Houlton نیز در فاصله 340 کیلومتری ساکویل واقع شده است. 

تحصیل در سکویل 2020

بر اساس سیستم آموزشی کانادا برای تحصیل در سکویل مانند دیگر شهرهای این کشور پهناور باید نامه پذیرش تحصیلی دریافت کرد. اما پیش از هر اقدامی باید اطلاعات کافی از مقصد مهاجرت تحصیلی به کانادا کسب کرد؛ چراکه آب و هوای محل زندگی و وضعیت اقتصادی شهر مقصد در انتخاب بسیار تاثیرگذار است. پس از گزینش شهر، دانشگاه و رشته تحصیلی باید سایت رسمی شهر و دانشگاه مورد نظر به دقت مطالعه شود. معمولا در سایت رسمی دانشگاه منتخب شرایط دریافت پذیرش تحصیلی، هزینه‌های تحصیل و اقامت و خدمات دانشگاه به تفضیل بیان می‌شود. پس از شناخت شهر و دانشگاه مورد نظر نوبت به دریافت لیست مدارک مورد نیاز پذیرش تحصیلی می‌رسد.

پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا

هر یک از دانشگاه‌های کانادا به تفکیک رشته‌ها و برنامه‌ها تحصیلی ارائه شده، شرایط مشخصی برای جذب دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته‌اند؛ اما به طور کلی شرط معدل آخرین مدرک تحصیلی، نمره مدرک زبان انگلیسی، شرایط سنی متقاضی تحصیل در کانادا و سوابق تحصیلی و شغلیِ او برای مسئولان پذیرش تحصیلی اهمیت ویژه‌ای دارد.

پس از آماده‌سازی مدارک مشخص شده، باید با مسئولان پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی مکاتبه و مدارک را به صورت آن‌لاین یا پستی ارسال کرد. برخی از دانشگاه های کانادا در این مرحله مبلغی به عنوان Application fee برای بررسی وضعیت تحصیلی متقاضی دریافت می‌کنند. در صورت واجد شرایط بودن متقاضی، نامه پذیرش تحصیلی اولیه در این مرحله صادر می‌شود؛ در این نامه مسئولان شرحی از مبالغ پرداختی و نقصی مدارک به دانشجو اعلام می‌کنند. با ارسال فیش‌های پرداختی و تکمیل مدارک در نهایت نامه پذیرش تحصیلی اصلی صادر می‌شود.

ویزای تحصیلی کانادا

پس از دریافت نامه پذیرش تحصیلیِ اصلی از کالج‌ها یا دانشگاه های کانادا می‌توان برای ویزای تحصیلی اقدام کرد. اگر متقاضی تنها با نامه پذیرش تحصیلی اولیه اقدم به ثبت درخواست ویزای تحصیلی کند، قطع به یقین درخواست او رد خواهد شد؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا زمان دریافت نامه پذیرش تحصیلیِ «اصلی» صبر پیشه کنید و بعد درخواست ویزای تحصیلی را ثبت کنید.

در این مرحله نیز باید مدارک مشخصی را به همراه فرم درخواست ویزای تحصیلی به سفارت کانادا ارسال و به اصطلاح درخواست را سابمیت کرد. پس از این مرحله برای شرکت در جلسه انگشت‌نگاری بازه زمانی 30 روزه از سوی سفارت مشخص می‌شود.

پس از توقف فعالیت سفارت کانادا در تهران، متقاضیان ویزای تحصیلی برای انجام مراحل انگشت‌نگاری باید به یکی از دفترهای کارگزاری سفارت کانادا یا VAC واقع در کشورهای همسایه مراجعه کنند. انتخاب زمان دقیق و شهر برای شرکت در جلسه انگشت‌نگاری به عهده متقاضی است؛ شهرهای آنکارا، استانبول، دبی، و تفلیس از جمله شهرهای محبوب ایرانی‌ها برای این سفر کوتاه مدت هستند.

معمولا پس از این مرحله پاسپورت متقاضی برای الصاق ویزای تحصیلی به دفتر کارگزاری سپرده می‌شود. برای ارسال و دریافت پاسپورت ویزا شده نیازی به سفر دوباره نیست و می‌توان از خدمات پیکاپ بهره‌مند شد.

دانشگاه های سکویل

دانشگاه مونت الیسون تنها دانشگاه مشهور این شهر است که به همراه موسسات آموزشی نام‌آوری همچون دانشگاه نیوبرانزویک و دانشگاه یورک‌ویل نام استان نیوبرانزویک را در لیست مقاصد مهاجرت تحصیلی به کانادا آورده‌اند.

دانشگاه مونت الیسون

شهر سکویل به دلیل میزبانی از دانشگاه مونت الیسون Mount Allison University (یا دانشگاه مانت آلیسون) در میان پژوهشگران و محققان به شهرت رسیده است. دانشگاه موت الیسون که به اختصار Mount A یا  MtAهم خوانده می‌شود، یکی از دانشگاه های دولتی کانادا برشمرده می‌شود که در مرکز شهر سکویل قرار گرفته است. نام دانشگاه مونت الیسون در29 سال گذشته 21 بار توسط مجله مکلین به عنوان برترین دانشگاه کانادا معرفی شده است. نسبت یک به 17 دانشجو به استادان دانشگاه نام این دانشگاه را در موسسات رتبه‌بندی جهانی ثبت و تکرار کرده است.

سالانه بیش از 2200 دانشجو دانشگاه مونت الیسون را برای ادامه تحصیل برمی‌گزینند؛ بیش از 2200 دانشجو در مقاطع کارشناسی و باقی با انتخاب برنامه تحصیلی متنوع در مقاطع عالی این دانشگاه مشغول به تحصیل می‌شوند.

دانشگاه مونت الیسون امروزی اولین دانشگاه امپراتوری بریتانیاست که به یک زن مدرک لیسانس اعطا کرده است؛ خانم گریس آنی لاکهارت Grace Annie Lockhart در سال 1875 از این دانشگاه مدرک لیسانس دریافت کرد. 

دانشگاه مونت الیسون از دانشگاه های دولتی کاناداست که در سکویل واقع شده است

پردیس دانشگاه مونت الیسون اقامتگاه‎های مناسبی برای دانشجویان بین‌المللی تدارک دیده است؛ خوابگاه دانشگاه مونت الیسون در 8 سالن مختلف و متنوع امکانات رفاه و آرامش دانشجویان را فراهم کرده است. افزون بر خوابگاه‌ها، مراکز تفریحی و ورزشی مناسبی نیز در پردیس دانشگاه ایجاد شده است.

آب و هوای سکویل

سکویل در محل تلاقی شبه‌جزیره نوا اسکوشیا و آمریکای شمالی در جوار رود تانترامار  Tantramar River در پست‌ترین نقطه این منطقه واقع شده است. از این رو، سکویل آب و هوایی سرد و معتدل دارد. در خشک‌ترین ماه از سال هم در این شهر انتظار بارش باران می‌رود؛ تا جایی که متوسط بارش سالانه به 1121 میلی‌متر می‌رسد. 

بالاترین دما در طول سال معمولا متعلق به ماه جولای با متوسط دمای 18.1 درجه بالای صفر است. پایین‌ترین دما هم در ماه ژانویه گزارش می‌شود که به‌طور میانگین 7درجه زیر صفر است. بالاترین دمای ثبت شده از شهر سکویل تاکنون 23.6 درجه و پایین دمای آن 11.9 درجه سانتی‌گراد زیر صفر است. ماه‌های نوامبر، دسامبر و ژانویه هم پربارش‌ترین ماه‌های سال سکویل لقب گرفته‌اند.

هزینه زندگی در سکویل

معمولا سبک زندگی افراد است که میزان دقیق هزینه زندگی را مشخص می‌کند؛ اما پیش از سفر یا مهاجرت باید مخارج ماهانه به‌طور دقیق مطالعه و تامین شود. برای آگاهی از میزان دقیق مخارج زندگی در سکویلِ نیوبرانزویک باید هزینه خورد و خوراک، مسکن و حمل و نقل را که عمده هزینه زندگی دانشجویی را شامل می‌شود، بررسی کرد.

هزینه خورد و خوراک در سکویل

صرف یه‌وعده غذا در رستوران‌های معمولی سکویل به‌طور میانگین 10.83 دلار کانادا هزینه دارد. با احتساب این مبلغ، صرف هر سه وعده غذایی در رستوران برای دو نفر حدود 40 دلار آب می‌خورد. البته با انتخاب رستوران‌های زنجیره‌ای فست‌فود مانند مک‌دونالد و کی‌اف‌سی هزنیه یک وعده غذایی به 10 دلار کاهش پید می‌کند. یک‌فنجان کاپوچینوی بیرون‌بر حدود 4 دلار، یک بطری 2 لیتری نوشیدنی پپسی یا کوکاکولا حدود 2.42 دلار کاناداست. 

در خریدهای سوپرمارکتی که به گزارش سایت نومبئو بیشینه هزینه ماهانه را به خود اختصاص داده است؛ باید به مبلغ دقیق کالاها در این شهر توجه کرد. یک لیتر شیر معمولی در سکویل حدود 1.75 دلار، یک قرص نان سفید 500 گرمی تازه حدود 2 دلار، و یک بسته تخم‌مرغ 12 عددی معمولی 2.98 دلار کانادا هزینه دارد. قیمت هر کیلو برنج سفید معمولی در سکویل کانادا 1.90 دلار، قیمت هر کیلو پنیر محلی 8.87 دلار، فیله مرغ 7 دلار،  گوشت قرمز 8.56 دلار، سیب 3.11 دلار، موز 1.24 دلار، پرتقال 2.99 دلار، گوجه 2.87 دلار، سیب‌زمینی 1.22 دلار، و پیاز کیلویی 2 دلار است. 

هزینه حمل و نقل در سکویل

استفاده از حمل و نقل عمومی در سکویل بهترین گزینه برای دانشجویان است؛ بلیت‌های تک‌سفره 2 دلار و بلیط‌های ماهانه که برای سفرهای مکرر مناسب است هم 45 دلار کاناداست. تعرفه ورودی تاکسی‌های سکویل 5 دلار است مه به‌ازای هر کیلومتر مسیر 3 دلار دیگر به این مبلغ افزوده می‌شود. البته با دریافت کارت دانشجویی می‌توان بلیت ماهانه قابل شارژ وسایل نقلیه عمومی را با تخفیف ویژه‌ای تهیه کرد.

هزینه مسکن در سکویل

به نسبت دیگر شهرهای کانادا، هزینه مسکن در سکویل بسیار ارزان‌قیمت است؛ گرچه دانشجویان با زندگی در اقامتگاه‌های دانشجویی می‌توانند در هزینه‌ها و زمان صرفه‌جویی کنند، اما درصورتی که این امکان فراهم نشد هم چیزی از دست نداده‌اند. چراکه میانگین کرایه ماهانه آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر سکویل 560 دلار و آپارتمان سه‌خوابه حدود 800 دلار کاناداست. انتخاب آپارتمان در حومه شهر هم تا حدودی ارزان‌تر است؛ میانگین کرایه ماهانه برای آپارتمان تک‌خوابه 450 دلار و آپارتمان سه‌خوابه 839 دلار برآورد می‌شود. 

حدود 85 درصد دانشجویان سال اولیِ دانشگاه مونت الیسون در پردیس دانشگاهی مستقر می‌شوند. به این ترتیب میزان چشمگیری از هزینه های مربوط به مسکن، حمل و نقل و حتی خورد و خوراک کاهش پیدا می‌کند؛ مهم‌تر از همه دانشجو بدون اتلاف زمان و انرژی می‌تواند خود را به محل برگزاری کلاس‌ها در دانشکده برساند. منوی غذاخوری دانشگاه در ساعات مشخصی از دانشجویان پذیرایی می‌کند؛ در این صورت با هزینه کمتری می‌توان وعده‌های غذایی را نیز در پردیس دانشگاه میل کرد.

زندگی در سکویل

میانگین درآمد خالص ماهانه مشاغل تمام‌وقت در سکویل 3,815.56 اعلام شده است؛ با مطالعه مخارج ماهانه در این شهر به آسانی می‌توان دریافت که زندگی در سکویل کانادا به نسبت ارزان و به‌صرفه است. از سویی دیگر آرامش و امنیت اولین هدیه برای مهاجرانی‌ست که زندگی در این شهر کوچک را برگزیده‌اند. 

بیشینه جمعیت این شهر زیبا را انگلیسی‌زبان‌ها تشکیل داده‌اند، اما حدود 200 خانواده فرانسوی زبان نیز در این شهر زندگی می‌کنند. 

بیشتر مردم شهر در مراکزی مانند بیمارستان مموریال ساکویل، دانشنگاه مونت الیسون، کارخانه فلزات راسل، و در مرکز مخابراتی مونریس، بزرگترین شرکت فناوری مالی کانادا مشغول به کار می‌شوند. بنابراین یافتن شغل در این شهر کوچک چندان دشوار نیست.

کار در سکویل

بسیاری از دانشجویان در طول دوران تحصیل به کارهای پاره‌وقت دانشجویی مشغول می‌شوند؛ بر اساس سیتم آموزشی کانادا دانشجویان بین‌المللی اجازه اشتغال تا سقف 20 ساعت در هفته را دارند. با کسب تجربه کار در کانادا پس از دوران تحصیل بهتر می‌توان کارفرمایان را برای استخدام متقاعد کرد. 

هزینه های زندگی
canada new brunswick sackville
مشاهده همه تصاویر

سایر شهرهای کانادا

سوالات متداول

هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست ؟
"درمان و پوشش بیمه در استان های کانادا باهم متفاوت است . اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشگی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از 600 دلار الی 900 دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://nilgam.com/canada-international-student-insurance."
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "
گران ترین استان کانادا کدام است ؟
گرانتری شهر کانادا ونکور و تورنتو است که ونکور در استان بریتیش کلمبیا و تورنتو در استان انتاریو واقع است.
هزینه زندگی در کانادا چقدر است ؟
هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است به طور مثال سالیانه برای یک فرد از 16000 دلار تا 40000 دلار می باشد ولی میانگین متوسط ماهانه برای یک فرد تقریبا 2300 دلار معادل 28000 دلار کانادا می باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو سالیانه 40000 دلار می باشد.
ارزان ترین دانشگاه های کانادا کدامند؟
در مقطع کارشناسی: Brandon University، Université de Saint-Boniface، University of Guelph، Canadian Mennonite University، Memorial University of Newfoundland در مقطع کارشناسی ارشد: Memorial University of Newfoundland، University of Northern British Columbia، University of Calgary، Simon Fraser University،University of Saskatchewan

نظرات کاربران

1 نفر
نظر خود را ثبت کنید
کاربر
01 مهر 99
اگه تو اون زمان مشخص یه ماهه نریم برای انگشت نگاری چی میشه؟ چطور باید پیگیری کرد؟
پاسخ