لتس گو یونی
city

تحصیل در سگنه و راهنمای پذیرش تحصیلی

15,000 دلار
هزینه زندگی
15,000 دلار
5,500 دلار
اجاره خانه
5,500 دلار
148,000
جمعیت
148,000
211 کیلومتر
فاصله تا کبک
211 کیلومتر

زندگی و تحصیل در سگنه

ساعت به وقت سگنه

یکی از شهرهای فرانسوی زبان کانادا سگنه نام دارد که به علت میزبانی از یکی از دانشگاه های کبک شهرت بسیاری یافته است. کیفیت زندگی بالای این شهر موجب شده نام آن در لیست مقصد مهاجرت تحصیلی به کانادا قرار بگیرد. این شهر برای متقاضیان تحصیل در کانادا و شهرهای کوچک آن بسیار مناسب است. تحصیل در سگنه نیز نیازمند اخذ پذیرش تحصیلی از موسسات آموزشی این شهر و ویزای تحصیلی کانادا از سفارت است؛ برای کسب اطلاعات کافی درباره این شهر و نحوه تحصیل در سگنه تا پایان این نوشتار لتس گو یونی را دنبال کنید.

سگنه کجاست؟

شهر سَگِنه (Saguenay) که قبلا با نام چیکوتیمی (Chicoutimi) شناخته می‌شد، در ناحیه سگنه-لاک-سن-ژانِ استان کبک واقع شده است. این منطقه در سال 2002 با ادغام چند بخش و شهرک به یک شهر تبدیل شد. 

تحصیل در کانادا نیازمند اخد پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی است.

سگنه در بالادست رودخانه‌ای با همین نام جای گرفته و در اصل در سال 1676 به عنوان یک بندرگاه تجاری بنا شده است. این شهر با فاصلۀ 190 کیلومتری در شمال شهر کبک، یکی از مراکز اصلی خطوط راه‌آهن استان و مرکزی اداری، تجاری و صنعتی به شمار می‌رود.

تحصیل در سگنه 2020

تجربه تحصیل در سگنه به عنوان شهری کوچک اما در کشوری پیشرفته و بزرگ، با توجه به جمعیت کم و هزینه‌های به‌نسبت پایینِ تحصیل در سگنه، می‌تواند برای بسیاری از دانشجویان بین‌المللی تجربه‌ای منحصربه‌فرد و مطلوب باشد. به طور میانگین هزینه تحصیل در سگنه نیز بسته به رشته و مقطع تحصیلی بین سالانه 5000 تا 13000 دلار کانادا برآورد می‌شود.

یکی از مزایای تحصیل در سگنه این است که بر خلاف دانشگاه‌ها و شهرهای بزرگ سایر نقاط کانادا، برای اخذ پذیرش تحصیلی با افراد معدودی رقابت می‌شود و شانس دریافت پذیرش تحصیلی بالاتر می‌رود. البته این بدان معنا نیست که به محض ثبت درخواست می‌توانید در یکی از موسسات آموزشی سگنه پذیرفته شد، بلکه باید با مشاوره و تحقیق در مورد نحوه دریافت پذیرش تحصیلی این دانشگاه‌ها، خیالتان را از بابت قبولی راحت کنید.

پس از اخذ پذیرش تحصیلی نوبت به ثبت درخواست ویزای تحصیلی کانادا می‌رسد که خود شامل پروسه طولانی و زمان‌بری است. به همین علت حداقل 6 ماه پیش از شروع سال تحصیلی باید برای دریافت پذیرش تحصیلی و سپس ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرد.

زبان

از آنجایی که این شهر فرانسوی‌زبان است، تسلط به زبان فرانسه می‌تواند شانس درخواست پذیرش تحصیلی را بالا ببرد. اگر متقاضی تحصیل در کانادا تسلط کافی به زبان فرانسوی نداشت، می‌تواند شانس خود را در برنامه‌های تحصیلی ارائه شده به زبان انگلیسی امتحان کند. 

دانشگاه های سگنه

مهم‌ترین موسسه آموزشی سگنه دانشگاه کبک در چیکوتیمی است؛ دیگر مراکز آموزشی مهم سگنه عبارتند از کالج Cégep de Jonquière و کالج Cégep de Chicoutimi که هر دو خدمات آموزش عالی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهند و ساختمان اصلی آن‌ها در خود شهر سگنه واقع شده است. این دو کالج از سال 1967 فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و رتبه‌های جهانی آن‌ها نزدیک به 10 هزار است. 

دانشگاه کبکِ چیکوتیمی در سگنه

دانشگاه کبک چیکوتیمی University of Quebec at Chicoutimi در سال 1971 تاسیس شده است و رتبه جهانی آن بر اساس گزارش سالانه QS در سال جاری 1643 بوده است. با اینکه دانشگاه کبک چیکوتیمی چندان بزرگ نیست و سالانه 6500 دانشجو موفق به دریافت پذیرش تحصیلی می‌شوند، برنامه‌های تحصیلی بسیار متنوعی در مقاطع لیسانس و فوق‌لیسانس ارائه می‌دهد. دانشگاه کبک چیکوتیمی به توسعه و گسترش برنامه‌های خود اهمیت ویژه‌ای می‌دهد؛ در کنار اصلاح برنامه‌های موجود، هر ساله برنامه‌های جدیدی به رشته های تحصیلی اضافه می‌شوند. 

زیرساخت‌های دانشگاه کبک چیکوتیمی نیز همواره در حال بروزرسانی هستند. دانشگاه کبک چیکوتیمی یا به اختصار UQAC به دانشجویانی از سایر شهرهای بزرگ کانادا نیز در رشته‌های مختلفی از جمله مدیریت، مدیریت منابع انسانی، علوم پزشکی، علوم آموزشی، روانشناسی، هنر و علوم انسانی، محیط زیست و علوم کامپیوتر پذیرش تحصیلی اعطا می‌کند. 

آب و هوای سگنه

سگنه در ارتفاع 110 متر از سطح دریا واقع شده است و آب و هوای سردی دارد. در طول سال بارش چشمگیری در این شهر اتفاق می‌افتد؛ این شهر حتی در خشک‌ترین ماه‌های سال هم بارش زیادی را شاهد است. هر سالانه به طور میانگین 935 میلی‌متر باران می‌بارد. کمترین بارش باران در ماه آپریل است که متوسط آن به 50 میلی‌متر می‌رسد. بیشتر باران‌های سال در جولای می‌بارند که متوسطی برابر با 120 میلی‌متر دارد.

دمای متوسط سالانه در این منطقه 2.6 درجه سانتیگراد است؛ گرمترین ماه سال در سگنه ماه جولای است که در آن دمای متوسط به 18 درجه می‌رسد. در ژانویه هم کمترین دماها را خواهیم داشت که به منفی 15 درجه افت می‌کند.

سگنه یکی از شهرهای فرنسوی زبان کاناداست که در استان کبک واقع شده است.

هزینه زندگی در سگنه 

همان‌طور که پیشتر هم گفتیم، هزینه زندگی در سگنه به نسبت دیگر شهرهای بزرگ کانادا ارزان‌تر است. برای کسب اطلاعات دقیق از عمده مخارج زندگی در سگنه به سه رکن اصلی هزینه‌های زندگی یعنی خورد و خوراک، حمل و نقل، و هزینه مسکن در سگنه می‌پردازیم.

هزینه خورد و خوراک در سگنه

هزینه یک وعده غذا در یک رستوران معمولی برای دو نفر 30 دلار کانادا خواهد شد، اما اگر فست‌فود را ترجیح می‌دهید، می‌توانید با پرداخت 10 دلار خود را یک مک‌دونالد مهمان کنید. هر فنجان کاپوچینو نیز 2.88 دلار و یک بطری آب معدنی کوچک 1.90 دلار کانادا است. 

قیمت اقلام مصرفی منزل نیز به این صورت است: یک لیتر شیر 6.62 دلار، یک قرص نان 3.20 دلار، یک کیلو برنج سفید 1.36 دلار، یک بسته تخممرغ (12 عددی) 3 دلار، یک کیلو پنیر محلی 4.99 دلار، یک کیلو فیله مرغ 6.96 دلار، یک کلیو گوشت 6.64 دلار. شما در سگنه برای خرید یک کیلو سیب 5.51 دلار، یک کیلو موز 0.31 دلار، یک کیلو پرتقال 2.27 دلار، یک کیلو گوجه 2.27 دلار و یک کیلو سیب‌زمینی 0.91 دلار پرداخت خواهید کرد. 

هزینه حمل و نقل در سگنه

بلیط یک‌طرفه سیستم حمل و نقل عمومی در داخل شهر 3.20 دلار اعلام شده است و کارت‌بلیط ماهانه 70 دلار خرج برمی‌دارد. تعرفه ورودی تاکسی‌های داخل شهر 3.45 دلار است که به ازای هر کیلومتر 2.74 دلار (و هر ساعت معطلی 37.80 دلار) به آن اضافه می‌شود. 

هزینه مسکن در سگنه

اگر یک آپارتمان 1 خوابه در مرکز این شهر اجاره کنید باید ماهی 487 دلار به عنوان کرایه پرداخت کنید. آپارتمان‌های سه‌خوابه مرکز شهر نیز به صورت متوسط ماهانه 1000 دلار اجازه دریافت می‌کنند. البته اگر همین آپارتمان‌ها را در خارج از مرکز شهر اجاره کنید، هزینه اجاره شما به طور میانگین ماهانه 400 دلار برای آپارتمان یک‌خوابه و 687 دلار برایه آپارتمان سه خوابه خواهد بود. 

تحصیل در سگنه به زبان انگلیسی و فرانسوی صورت می‌گیرد.

زندگی در سگنه

نکته‌ای که تقریبا تمام مهاجران سگنه به آن اذعان دارند این است که کیفیت زندگی در این شهر بسیار بالاست و شما در یک محیط شهری زندگی خواهید که درست در مجاورت طبیعت قرار گرفته است و می‌تواند با مراکز شهری بزرگتر رقابت کند.

این شهر از نظر فرهنگ، باسوادی و پیشرفت در رتبه‌های بالایی قرار دارد و هیچ خبری از ترافیک در خیابان‌های آن نیست. این شهر در کل کشور کانادا به خاطر سرزندگیِ فرهنگی مشهور است و در طول سال فستیوال‌های جالبِ بسیاری در آن برگزار می‌شود که برخی از آنها در سطح بین‌المللی هستند، به طوری که این شهر در سال 2010 به عنوان پایتخت فرهنگی کانادا برگزیده شد. 

مراکز پزشکی و خدمات اجتماعی این شهر فعالیت‌های خوبی دارند و سه بیمارستان در سه منطقۀ مختلف شهر وجود دارد که یکی از آن‌ها اتفاقا بیمارستان علوم‌پزشکی است. هزینه زندگی در این شهر در مقایسه با سایر شهرهای کبک پایین‌تر است و خانواده‌ها می‌توانند در مدت‌زمان کمتری صاحب خانه شوند. 

تمام بخش‌های سگنه تسهیلات تفریحی، پارک و فضاهای باز متعددی را در اختیار شهروندان قرار می دهند. حتی مناطق جنگلی هم در قسمت مرکز شهر وجود دارد! فعالیت‌های ورزشی نیز در طول سال ارائه می‌شوند و از هایکینگ گرفته تا پیست‌های اسکی و دوچرخه‌سواری در اختیار مردم قرار داده می‌شود. 

این شهر ارتباط نزدیکی با توسعۀ نیروگاه‌های برق‌آبی بر روی رودخانۀ سگنه دارد که برق لازم برای یک کارخانۀ آلومینیوم عظیم را تامین می‌کند. کارخانه‌های دیگری از قبیل کاغذسازی، اسباب منزل، قاب‌های پنجره آلومینیومی، آهن، کالاهای چرمی و منسوجات نیز در این منطقه جای دارند.

هزینه های زندگی
canada quebec saguenay
مشاهده همه تصاویر

سایر شهرهای کانادا

سوالات متداول

هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست ؟
"درمان و پوشش بیمه در استان های کانادا باهم متفاوت است . اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشگی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از 600 دلار الی 900 دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://nilgam.com/canada-international-student-insurance."
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "
گران ترین استان کانادا کدام است ؟
گرانتری شهر کانادا ونکور و تورنتو است که ونکور در استان بریتیش کلمبیا و تورنتو در استان انتاریو واقع است.
هزینه زندگی در کانادا چقدر است ؟
هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است به طور مثال سالیانه برای یک فرد از 16000 دلار تا 40000 دلار می باشد ولی میانگین متوسط ماهانه برای یک فرد تقریبا 2300 دلار معادل 28000 دلار کانادا می باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو سالیانه 40000 دلار می باشد.
ارزان ترین دانشگاه های کانادا کدامند؟
در مقطع کارشناسی: Brandon University، Université de Saint-Boniface، University of Guelph، Canadian Mennonite University، Memorial University of Newfoundland در مقطع کارشناسی ارشد: Memorial University of Newfoundland، University of Northern British Columbia، University of Calgary، Simon Fraser University،University of Saskatchewan

نظرات کاربران

امتیاز دهید
نظر خود را ثبت کنید