لتس گو یونی
city

تحصیل در لنگلی و راهنمای پذیرش تحصیلی

28,000 دلار
هزینه زندگی
28,000 دلار
14,000 دلار
اجاره خانه
14,000 دلار
168,000
جمعیت
168,000
46 کیلومتر
فاصله تا ونکوور
46 کیلومتر

دانشگاه های لنگلی

trinity western university

کشور
canada
استان
british columbia
موسسه
خصوصی
نوع
university
رتبه جهانی
2247
تعداد رشته
60

زندگی و تحصیل در لنگلی

ساعت به وقت لنگلی

یکی از شهرهای منطقه ونکوور بزرگ لنگلی یا لانگلی Langley نام دارد که در استان بریتیش کلمبیا و در نزدیکی مرز کانادا و آمریکا واقع شده است. به دلیل موقعیت جغرافیایی این شهر در نزدیکی کلان‌شهر ونکوور، موسسات آموزشی لنگلی مورد توجه متقاضیان تحصیل در کانادا قرار گرفته است. این شهر هم‌تراز با شهرهایی مانند برنابی، کوکیتلام و ریچموند با جمعیت بیش از صدهزار نفر، در رتبه دوم شهرهای پرجمعیت منطقه قرار گرفته است. برای افرادی که تمایل به زندگی در کلان‌شهرهای بزرگ ندارند، تحصیل در ونکوور مناسب نیست؛ اما تحصیل در لنگلی دسترسی به فرصت‌های شغلی و ادارات دولتی ونکوور را آسان می‌کند. برای آشنایی بیشتر با موقعیت جغرافیایی لنگلی در کانادا، آب و هوا و هزینه های زندگی در لنگلی این برگ از لتس گو یونی را تا پایان دنبال کنید.

لانگلی یکی از شهرهای استان بریتیش کلمبیا در کاناداست.

لنگلی کجاست؟

این شهر ساحلی بر مرزهای شرقی شهر سوری در ونکوور بزرگ تکیه کرده و در مجاورت منطقه کلووردیل واقع شده است. بخش‌های شمالی، شرقی و جنوبی این شهر را شهرک‌های متعددی در بر گرفته که در سال‌های اخیر به گسترش مرزهای شهری آن منتج شده است. این شهر در جنوب استان بریتیش کلمبیا و در ونکوور بزرگ واقع شده است. شهرسازی در شهر تازه تاسیس لنگلی Langley اولین جاذبه‌ای‌ست که توجه تازه‌واردان را به خود جلب می‌کند؛ گرچه موانع طبیعی و مصنوعی موجب بی‌نظمی‌های در گسترش این شهر کم‌جمعیت و نه‌چنان بزرگ شده است. 

جاری شدن رودخانه فریزر از شمال تاثیر بسزایی بر آب و هوای لنگلی و زیبایی‌های این شهر گذاشته است. خلیج بونداری این شهر مرزی را از ایالت واشینگتون آمریکا جدا کرده است. رودخانه نیکومکل Nicomekl River که شرق تا غرب شهر لنگلی را سیر می‌کند نیز به چشم‌اندازهای طبیعی شهر و حومه آن افزوده است.

این شهر در 43 کیلومتریِ مرکز شهر ونکوور واقع شده و با صرف کمتر از 40 دقیقه زمان می‌توان با وسایل نقلیه عمومی از مزایای این کلان‌شهر بهره‌مند شد. لانگلی Langley در جنوب ونکوور بزرگ قرار گرفته و تا شهر آمریکایی سیاتل کمتر از 200 کیلومتر فاصله دارد؛ به عبارتی دیگر با صرف حدود 2 ساعت زمان می‌توان با اتوبوس‌های خطی به آمریکا سفر کرد!

تحصیل در لنگلی 2020

تحصیل در کانادا نیازمند دریافت پذیرش تحصیلی از موسسه آموزشی مورد نظر است. پس از دریافت این نامه نوبت به اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی کاناداست که دریافت هر یک از آن‌ها مراحل مشخص و مدارک خاصی را نیاز دارند. دانشگاه های لنگلی نیز جدا از این جرگه نمانده و برای تحصیل در این شهر باید پس از کسب اطلاعات کافی مدارک مشخصی را آماده کرد.

پس از مطالعه درباره مهاجرت تحصیلی به کانادا و انتخاب شهر و موسسه آموزشی مورد نظر، باید برای دریافت پذیرش تحصیلی آماده شد. معمولا در سایت‌های رسمی دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش تحصیلی به تفضیل بیان شده است. هر دانشگاه یا کالج در کانادا شرایط و ضوابط منحصر به فردی دارد؛ اما به طور کلی مدارک و سوابق تحصیلی، مدارک و سوابق شغلی، مدارک شناسایی و هویتی و مدرک زبان با نمره متوسط به بالا را باید مهیا کرد.

پس از آماده کردن اسکن و ترجمه مدارک مشخص شده از سوی دانشگاه یا کالج، برای به ثبت رساندن درخواست پذیرش تحصیلی باید با مسئولان پذیرش دانشجویان بین‌المللی مکاتبه کرد. پس از بررسی وضعیت متقاضی تحصیل در کانادا، در صورت واجد شرایط بودن، نامه پذیرش تحصیلی اولیه صادر می‌شود؛ اعتبار این نامه موقتی‌ست و فقط برای تکمیل نقصیِ مدارک و پرداخت شهریه به دست متقاضی می‌رسد. پس از انجام این مراحل (تکمیل مدارک و ارسال فیش‌های پرداختی) نامه پذیرش تحصیلی اصلی صادر می‌شود.

پس از دریافت نامه پذیرش تحصیلی نوبت به درخواست ویزای تحصیلی کانادا می‌رسد. در این مرحله نیز باید مدارک مشخصی را آماده کرد؛ یکی از مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست ویزای تحصیلی کانادا گواهی تمکن مالی متقاضی یا حامی مالی اوست. این گواهی که از سوی بانک و به زبان انگلیسی صادر می‌شود، توانایی مالی دانشجو (یا حامی مالی او) جهت پرداخت هزینه زندگی و تحصیل در کاناد را به اثبات می‌رساند. 

پس از آماده‌سازی مدارک مشخص شده از سوی سفارت، باید فرم تکمیل شده ویزای تحصیلی به همراه مدارک نیز ارسال و درخواست ویزای تحصیلی به اصطلاح سابمیت شود. به طور کلی در پروسه درخواست ویزای تحصیلی کانادا جلسه مصاحبه وجود ندارد، اما متقاضی باید در جلسه‌ای موسوم به جلسه بایومتریک یا همان جلسه انگشت‌نگاری شرکت کند. پس از توقف فعالیت‌های سفارت کانادا در ایران، متقاضیان ایرانیِ ویزای تحصیلی کانادا باید به یکی از کارگزاری‌های سفارت کانادا در کشورهای همسایه مراجعه کنند. بازه زمانی یک ماهه برای این جلسه از سوی سفارت مشخص می‌شود، اما انتخاب زمان دقیق و شهر مورد نظر به عهده متقاضی ویزای تحصیلی خواهد بود. برای دریافت پاسپورت ویزاشده دیگر نیازی به سفر نیست و می‌توان از سرویس پیکاپ استفاده کرد.

لانگلی یکی از شهرهای جنوبی جزیره ونکوور کاناداست.

دانشگاه های لنگلی

علاوه‌بر جاذبه‌های طبیعی و مناظر باشکوه این شهر ساحلی و زیبا، به دلیل حضور دو دانشگاه برجسته کانادا دراین شهر، لنگلی در میان پژوهشگران و دانشجویان نیز به شهرت رسیده است. این شهر میزبان دانشگاه ترینیتیTrinity Western University  و پردیس دانشگاه کوانتلن Kwantlen Polytechnic University در لنگلی شده است.

دانشگاه وسترن ترینیتی

یکی از برجسته‌ترین دانشگاه‌های خصوصی کانادا در این شهر دایر شده است؛ دانشگاه وسترن ترینیتی Trinity Western University که به اختصار TWU نیز خوانده می‌شود، در سال 1962 به عنوان کالج خصوصی مسیحی تاسیس شد و در سال 1986 به دانشگاه ترینیتی تبدیل شده است. دانشگاه وسترن ترینیتی در حال حاضر سالانه بیش از 4 هزار دانشجو جذب می‌کنند که بیش از نیمی از آن‌ها در مقطع کارشناسی و نیمی دیگر در مقاطع عالی مشغول به تحصیل می‌شوند.

آب و هوای لنگلی

یکی از مزایای زندگی در لنگلی آب و هوای معتدل و دلچسب آن است. دمای هوای این شهر در گرم‌ترین روزهای سال به میانگین دمای 11 درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد که در ماه‌های جولای و آگوست تجربه می‌شود. در سردترین روزهای زمستانی کانادا که در بیشتر شهرها بوران و یخبندان تردد میان شهرها را دشوار می‌کند، دمای هوای لنگلی در ماه ژانویه به 6 درجه سانتی‌گراد زیر صفر می‌رسد؛ اما در دیگر ماه‌های زمستانی دمای هوا بالای صفر است. 

گرم‌ترین دمای ثبت‌شده از این شهر مربوط به ماه جولای با 35.6 درجه بالای صفر گزارش شده است. سردترین و پایین‌ترین دمایی که شهروندان این سرزمین در طول سال از سر می‌گذرانند، مربوط به ماه دسامبر با دمای 19.4 درجه زیر صفر بوده است. 

هزینه زندگی در لنگلی

زندگی دانشجویی یک‌فرد مجرد در لنگلی Langley به‌طور میانگین ماهانه هزار دلار کانادا هزینه دارد. با احتساب هزینه مسکن، در ونکوور باید حدود 6 هزار و 700 دلار پرداخت کرد، اما برای برقراری همان استاندارها و کیفیت زندگی در لنگلی باید 5 هزار و 600 دلار پرداخت کرد. در مقایسه با ونکوور هزینه کرایه ماهانه مسکن در لنگلی 33.28% ارزان‌تر است. برای مطالعه دقیق هزینه‌های زندگی در لنگلی به بررسی مواردی چون مخارج خورد و خوراک، حمل و نقل و کرایه ماهانه مسکن می‌پردازیم که عمده هزینه‌های خانوار را شامل می‌شوند.

هزینه خورد و خوراک در لنگلی

صرف یک‌وعده غذایی در رستوران‌های معمولی لنگلی میانگین 17 دلار کانادا هزینه دارد که با انتخاب رستوران‌های فست‌فود این هزینه تا 9 دلار نیز کاهش می‌یابد. یک فنجان کاپوچینوی معمولی حدود 5.08 دلار و یک بطری نوشیدنی 330 میلی‌لیتری پپسی 2.50 دلار کانادا قیمت دارد. 

در خریدهای سوپرمارکتی باید توجه داشت که یک لیتر شیر معمولی حدود 1.41 دلار، یک قرص نان سفید 500 گرمی 2.29 دلار، و یک بسته 12 عددی تخم‌مرغ معمولی 3.70 دلار در لنگلی کانادا هزینه دارد. قیمت هر کیلو برنج معمولی حدود 4.33 دلار، هر کیلو پنیر محلی حدود 22.26 دلار، هر کیلو فیله مرغ 11.93 دلار، گوشت قرمز کیلویی حدود 13 دلار، سیب 6.33 دلار، موز 1.48 دلار، پرتقال 6.22 دلار، گوجه 5.84 دلار، سیب‌زمینی 3.73 دلار و پیاز 8.80 دلار کانادا در لنگلی گزارش شده است.

هزینه حمل و نقل در لنگلی

در شهر مقصدِ مهاجرت بهترین گزینه استفاده از حمل و نقل عمومی‌ست؛ در لنگلی Langley کانادا نیز استفاده از بلیط‌های تک‌سفره 3.88 دلار کانادا آب می‌خورد. اگر تردد در سطح شهر به‌صورت مکرر اتفاق بیوفتد، استفاده از بلیط‌های ماهانه به‌صرفه‌تر است؛ این نوع بلیط‌ها در لنگلی کانادا 96.50 دلار قیمت دارد. تعرفه ورودی تاکسی‌های داخل شهر نیز 3 دلار است که به ازای هر کیلومتر مسافت طی شده 2.80 دلار به این مبلغ افزوده می‌شود.

هزینه مسکن در لنگلی

در مهاجرت تحصیلی به کانادا اقامت در خوابگاه‌های دانشجویی بهترین و به‌صرفه‌ترین گزینه برای دانشجویان بین‌المللی محسوب می‌شود؛ چراکه هزینه‌ها مربوط به مسکن و حمل و نقل به میزان چشم‌گیری کاهش می‌یابد و دانشجو زمان کمتری را برای تردد از محل اقامت به دانشگاه اتلاف می‌کند. اما در صورت تمایل به زندگی مستقل از دانشگاه و کرایه آپارتمان ماهانه حداقل 1000 دلار باید در نظر گرفت.

میانگین کرایه آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر ماهانه حدود 1,333.33 دلار برآورد می‌شود. کرایه آپارتمان‌های سه‌خوابه در این حوالی حدود 2,520.00 دلار کانادا آب می‌خورد. از طرفی دیگر، زندگی در حومه شهر هزینه کمتری دارد؛ کرایه‌های مسکن در این مناطق ارزان‌تر است و دسترسی به دانشگاه‌ها و کالج‌ها که عمدتا در حومه شهر دایر شده‌اند، آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر است. میانگین کرایه آپارتمان یک‌خوابه در حومه شهر ماهانه حدود 1,016.67 دلار اعلام شده است. برای کرایه آپارتمان سه خوابه در حومه نیز ماهانه حدود 2,025.00 دلار کانادا باید پرداخت کرد.

بسیاری از متقاضیان سرمایه گذاری در کانادا خرید ملک در لانگلی را اولویت قرار داده اند.

زندگی در لنگلی

شهروندان این سرزمین با اینکه از ازدحام کلان‌شهر ونکوور و آلودگی آن دور هستند، اما از مزایای زندگی در کلان‌شهرها بهره‌مند می‌شوند. چراکه با طیِ بُعد مسافتی کوتاه می‌توانند از مراکز و امکانات ونکوور بهره‌مند شوند و هم‌زمان در فضایی به دور از شلوغی زندگی کنند. افزون‌بر این، شهر زیبای لنگلی نیز همچون دیگر شهرهای کانادا میزبان مهاجران متعددی از آسیای جنوبی، چین، فیلیپین شده است. حدود 7 درصد از جمعیت این شهر را بومیان کانادا و بیش از 79 درصد را اروپایی‌ها تشکیل داده‌اند. با این حساب بیش از ده درصد از جمعیت لنگلی را مهاجران تشکیل داده است.

افزون بر مناظر زیبای طبیعی و ساحلی این شهر، بیش از 17 پارک عمومی برای تفریح و استفاده از هوای پاک در سطح این شهر ایجاد شده است. در این فضاهای گردشگری فرصت مناسبی برای طبیعت‌گردی، تماشای حیات وحش، بهره‌مندی از زمین‌ها و تجهیزات ورزشی رقم خورده است.

مروری بر تاریخ لنگلی

سکونت در این منطقه از سال 1911 با مهاجرت اروپایی‌ها آغاز شد تا سرانجام در 15 مارس سال ۱۹۵۵ به عنوان شهر به ثبت رسید. این رویداد به نوبه خود منجر به بهبود زیرساخت‌ها، بهداشت و افزایش امنیت شهر شد و امکانات رفاهی جدید و به‌روز شده در اختیار عموم قرار گرفت.

قرن بیستم مصادف شد با توسعه حمل و نقل الکترونیکی استان بریتیش کلمبیا و شهرهای آن؛ در پی این تصمیم، شهرهای تازه تاسیس‌یافته‌ای مانند لنگی Langley نیز از ورود تکنولوژی در سامانه حمل و نقل عمومی بی‌بهره نماندند و رفته رفته جرقه‌های پیشرفت در صنعت و آموزش زده شد.

هزینه های زندگی
canada british columbia langley
مشاهده همه تصاویر

سایر شهرهای کانادا

سوالات متداول

هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست ؟
"درمان و پوشش بیمه در استان های کانادا باهم متفاوت است . اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشگی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از 600 دلار الی 900 دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://nilgam.com/canada-international-student-insurance."
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "
گران ترین استان کانادا کدام است ؟
گرانتری شهر کانادا ونکور و تورنتو است که ونکور در استان بریتیش کلمبیا و تورنتو در استان انتاریو واقع است.
هزینه زندگی در کانادا چقدر است ؟
هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است به طور مثال سالیانه برای یک فرد از 16000 دلار تا 40000 دلار می باشد ولی میانگین متوسط ماهانه برای یک فرد تقریبا 2300 دلار معادل 28000 دلار کانادا می باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو سالیانه 40000 دلار می باشد.
ارزان ترین دانشگاه های کانادا کدامند؟
در مقطع کارشناسی: Brandon University، Université de Saint-Boniface، University of Guelph، Canadian Mennonite University، Memorial University of Newfoundland در مقطع کارشناسی ارشد: Memorial University of Newfoundland، University of Northern British Columbia، University of Calgary، Simon Fraser University،University of Saskatchewan

نظرات کاربران

امتیاز دهید
نظر خود را ثبت کنید