لتس گو یونی
city

تحصیل در لنگلی

28,000 دلار
هزینه زندگی
28,000 دلار
14,000 دلار
اجاره خانه
14,000 دلار
168,000
جمعیت
168,000
46 کیلومتر
فاصله تا ونکوور
46 کیلومتر

دانشگاه های لنگلی

زندگی و تحصیل در لنگلی

ساعت به وقت لنگلی

یکی از شهرهای منطقه ونکوور بزرگ لنگلی نام دارد که هم‌تراز با شهرهایی چون برنابی، کوکیتلام و ریچموند با جمعیت بیش از صدهزارنفر، در رتبه دوم شهرهای پرجمعیت این منطقه قرار گرفته است. لنگلی در مرزهای شرقی شهر سوری و در مجاورت منطقه کلووردیل واقع شده است.

سکونت در این منطقه با مهاجرت اروپایی‌ها از سال 1911 آغاز شد تا سرانجام در 15 مارس سال ۱۹۵۵ به عنوان شهر به ثبت رسید. قرن بیستم مصادف شد با توسعه حمل‌ونقل الکترونیکی استان بریتیش کلمبیا و شهرهای آن؛ در پی این تصمیم، شهرهای تازه تاسیس‌یافته‌ای مانند لنگی نیز از ورود تکنولوژی در سامانه حمل‌ونقل عمومی بی‌بهره نماندند و رفته رفته جرقه‌های پیشرفت در صنعت و آموزش زده شد.
شهرسازی در لنگلیِ تازه تاسیس اولین جاذبه‌ای‌ست که توجه تازه‌واردان را به خود جلب می‌کند؛ گرچه موانع طبیعی و مصنوعی موجب بی‌نظمی‌هایی در گسترش این شهر کم‌جمعیت و نه‌چنان بزرگ شده است. رودخانه نیکومکل Nicomekl River که شرق تا غرب شهر لنگلی را سیر می‌کند، در این امر تاثیرگذار بوده اما از طرفی دیگر، به چشم‌اندازهای طبیعی شهر و حومه آن بسیار افزوده است.


آب‌وهوای لنگلی


یکی از مزایای زندگی در لنگلی بهره‌مندی از آب‌وهوای معتدل و دلچسب آن است. لنگلی در گرم‌ترین روزهای سال به میانگین دمای 11 درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد که در ماه‌های جولای و آگوست تجربه می‌شود. در سردترین روزهای زمستانی کانادا که در بیشتر شهرها بوران و یخبندان تردد را دشوار می‌کند، دمای هوای لنگلی در ماه ژانویه به 6 درجه سانتی‌گراد زیر صفر می‌رسد، اما در دیگر ماه‌های زمستانی دمای هوا بالای صفر است. 
گرم‌ترین دمای ثبت‌شده از شهر لنگلی مربوط به ماه جولای با 35.6 درجه بالای صفر گزارش شده است. سردترین و پایین‌ترین دمایی که لنگلی تا کنون از سر گذرانده، مربوط به ماه دسامبر با دمای 19.4 درجه زیر صفر بوده است. 


هزینه زندگی در لنگلی


زندگی دانشجویی یک‌فرد مجرد در لنگلی به‌طور میانگین ماهانه هزار دلار کانادا هزینه دارد. با احتساب هزینه مسکن، در ونکوور باید 6هزار و 700 دلار پرداخت کرد، اما برقراری همان استاندارها و کیفیت زندگی در لنگلی باید 5هزار و 600 دلار پرداخت کرد. در مقایسه با ونکوور هزینه کرایه ماهانه مسکن در لنگلی 33.28% ارزان‌تر است. برای مطالعه دقیق هزینه‌های زندگی در لنگلی به بررسی مواردی چون مخارج خوردوخوراک، حمل‌ونقل و کرایه ماهانه مسکن می‌پردازیم که عمده هزینه‌های خانوار را شامل می‌شوند.
صرف یک‌وعده غذایی در رستوران‌های معمولی لنگلی میانگین 17 دلار کانادا هزینه دارد که با انتخاب رستوران‌های فست‌فود این هزینه تا 9 دلار کاهش می‌یابد. یک فنجان کاپوچینوی معمولی حدود 5.08 دلار و یک بطری نوشیدنی 330 میلی‌لیتری پپسی 2.50 دلار کانادا هزینه دارد. 
در خریدهای سوپرمارکتی باید توجه داشت که یک لیتر شیر معمولی حدود 1.41 دلار، یک قرص نان سفید 500 گرمی 2.29 دلار، و یک بسته 12 عددی تخم‌مرغ معمولی 3.70 دلار در لنگلی کانادا هزینه دارد. قیمت هر کیلو برنج معمولی حدود 4.33 دلار، هر کیلو پنیر محلی حدود 22.26 دلار، هر کیلو فیله مرغ 11.93 دلار، گوشت قرمز کیلویی حدود 13 دلار، سیب 6.33 دلار، موز 1.48 دلار، پرتقال 6.22 دلار، گوجه 5.84 دلار، سیب‌زمینی 3.73 دلار و پیاز 8.80 دلار کانادا در لنگلی گزارش شده است.
در شهر مقصد مهاجرت بهترین گزینه استفاده از حمل‌ونقل عمومی‌ست؛ در لنگلی کانادا نیز استفاده از بلیط‌های تک‌سفره 3.88 دلار هزینه دارد. اگر تردد به‌صورت مکرر اتفاق بیوفتد، استفاده از بلیط‌های ماهانه به‌صرفه‌تر است؛ این نوع بلیط‌ها در لنگلی کانادا 96.50 دلار است. تعرفه ورودی تاکسی‌های لنگلی 3 دلار است که به ازای هر کیلومتر مسافت طی شده 2.80 دلار به این مبلغ افزوده می‌شوند.
استفاده از خوابگاه‌ها در پردیس دانشگاه علاوه‌بر کاهش هزینه‌های مسکن، منجر به کاهش هزینه حمل‌ونقل هم می‌شود و دانشجو بهتر می‌تواند از زمان بهره ببرد؛ اما در صورت تمایل به کرایه مسکن، باید ماهانه حدود هزار و پانصد دلار کانادا درنظر گرفت. میانگین کرایه ماهانه آپارتمان تک‌خوابه در مرکز شهر لنگلی 1,333.33 دلار کانادا برآورد می‌شود و آپارتمان سه‌خوابه در این محدوده حدود 2,520.00 دلار هزینه دارد. میانگین کرایه ماهانه آپارتمان تک‌خوابه در حومه شهر لنگلی 1,016.67 دلار و آپارتمان سه‌خوابه حدود 2,025.00 دلار کرایه ماهانه دارد.
 

زندگی در لنگلی


لنگلی شهری واقع در ونکوور بزرگ است؛ شهروندان با اینکه از ازدحام شهر ونکوور و آلودگی آن دور هستند اما از مزایای زندگی در کلان‌شهرها بهره‌مند می‌شوند. افزون‌بر این، لنگلی میزبان کمپوس دانشگاه کوانتلن Kwantlen Polytechnic University و ترینیتی (Trinity Western University (TWU شده است.

هزینه های زندگی
canada british columbia langley
مشاهده همه تصاویر

سوالات متداول

چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
هزینه های زندگی در کانادا چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در کانادا طبق جدول سفارت به شرح زیر است. ۱۲,۴۷۵$ ۱ ۱۵,۵۳۱$ ۲ ۱۹,۰۹۳$ ۳ ۲۳,۱۸۱$ ۴ ۲۶,۲۹۲$ ۵ این مبالغ از سوی سفارت کانادا تعیین شده و قابل تغییر هستند. نکته مهم در بحث هزینه، نحوه بودجه بندی هر شخص و مدیریت هزینه های جاری است. همچنین، زندگی در شهرهای بزرگ تر، ناگزیر هزینه های بیشتری را تحمیل خواهد نمود. به طور کلی، تورنتو و ونکور هزینه های بیشتری را در مقایسه با شهرهای دیگر خواهند داشت. میزان اجاره بها، هزینه رفت و آمد، خدمات و ... از جمله این عوامل هستند. شیر: ۲ $ یک تکه نان: ۳ $ تخم مرغ (۱۰ عدد): ۳ $ سیب زمینی (۱ کیلو): ۲.۸ $ خورد و خوراک ۱ نفر در یک ماه: ۲۰۰ تا ۳۰۰ $ ۱ لیتر بنزین: ۱.۲ تا ۱.۴ $ اجاره آپارتمان تکخوابه در شهرهای بزرگ کانادا در ماه: ۱,۳۰۰ $ اجاره آپارتمان تکخوابه در شهرهای کوچک کانادا در ماه: ۱,۰۰۰ $ هزینه حمل و نقل عمومی در کانادا در ماه: ۹۰ تا 120 دلار یک وعده غذا در رستوران معمولی در کانادا: ۱۰ تا ۲۰ $ بلیت سینما: ۱۳ $ بیمه درمانی در هر ماه: ۸۰ تا ۱۰۰ $
شهریه دانشگاه ها در کانادا چقدر است؟
شهریه دانشگاه ها در کانادا بر اساس چندین عامل مشخص می شود: دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه، رنک داخلی و جهانی، رشته های ارائه شده (رشته های پزشکی و آزمایشگاهی معمولا پرهزینه تر هستند)، شهر و لوکیشن دانشگاه و ... بنابراین رقم مشخصی قابل ارائه نیست. به طور کلی، هزینه تحصیل دانشجویان خارجی به مراتب بیشتر از هزینه دانشجویانی است که اقامت دائم یا پاسپورت کانادا را دارند. به صورت آماری، میانگین متوسط شهریه در مقطع لیسانس حدود 18000 دلار، و در مقطع ارشد حدود 17000 دلار هستند. متوسط شهریه سالانه برای رشته های مربوط به مدیریت و MBA حدود 18000 تا 20000 دلار است. طبعا دانشگاه هایی وجود دارند که هزینه تحصیلی بسیار کمتر یا بسیار بیشتری دارند که با توجه به فاکتورهای عنوان شده متغیر است.
هزینه زندگی و تحصیل در کانادا چقدر است؟
هزینه های تحصیل و زندگی با توجه به دانشگاه ها ، رشته ها و شهر ها متغیر میباشد . اما به طور میانگین هزینه های تحصیل در مقطع لیسانس بین 13 تا 22 هزار دلار کانادا در سال ، هزینه های ارشد بین 15 تا 21 هزار دلار کانادا در سال و هزینه های زندگی در سال معادل 13 هزار دلار کانادا میباشد
هزینه های زندگی در شهر وینزور چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در وینزور کانادا سالیانه تقریبا 23000 دلار کانادا و هزینه اجاره مسکن به طور متوسط سالیانه 11000 دلار کانادا می باشد.
شرایط اقامت دائم (PR) شدن چیست؟
یک فرد برای دریافت PR کانادا ، می بایست حداقل برای 2 سال در یک دوره 5 ساله در کانادا اقامت داشته باشد . کانادا اخذ PR را برای دانشجویان بین المللی با ساده سازی روند مهاجرت آنلاین ساده تر کرده است . دولت کانادا تغییرات مهمی در برنامه Express Entry ، یک سیستم انتخاب مهاجرتی آنلاین که اپلیکیشن های PR کانادا را مدیریت می کند ایجاد کرده است ، و به فاکتورهایی از اپلیکیشن چون سابقه کار ، سن ، مهارت زبان و سطح تحصیلات رتبه می دهد . قوانین جدید دانشجویان را در موقعیت بهتری قرار می دهد . جستجوی فرصت کاری پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا و اخذ PR آسان است . Express Entry جدید و تبدیل شده برای دولت کانادا قدرت انتخاب مهاجران با مهارت فراوان و جذب آن ها به کشور و تقویت اقتصاد و جامعه را به ارمغان آورده است.
هزینه های زندگی در شهر ونکور چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در شهر ونکور سالیانه تقریبا 37000 دلار کانادا و هزینه اجاره مسکن به طور متوسط سالیانه 22000 دلار کانادا می باشد.
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
آیا پدر و مادر همراه اجازه کار دارند؟
خیر پدر و مادر جز ویزای همراه open work permit که اجازه کار داشته باشند محسوب نمیشوند. ویزای توریستی اجازه کار ندارد.
آیا داشتن مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه لازم است؟
بله . مدرک زبان یکی از مدارک مهم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا میباشد. هرچند شرایطی مبنی بر پذیرش بدون مدرک زبان در برخی دانشگاه ها وجود دارد اما توصیه نمیشود.

نظرات کاربران

امتیاز دهید
نظر خود را ثبت کنید