لتس گو یونی
city

تحصیل در ونکوور

37,000 دلار
هزینه زندگی
37,000 دلار
22,000 دلار
اجاره خانه
22,000 دلار
2,581,000
جمعیت
2,581,000

زندگی و تحصیل در ونکوور

ساعت به وقت ونکوور

یکی از بنادر مهم اقتصادی در کانادا، کلان‌شهر ساحلی ونکوور است که در منطقه لوئِر مین‌لندِ استان بریتیش کلمبیا قرار دارد. منطقه لوئر مِین‌لند Lower Mainland (به‌معنای خشکی سفلی) میزبان شانزده شهر از سی شهر پرجمعیت این استان است که پرجمعیت‌ترین آن‌ها شهر ونکوور محسوب می‌شود.

موقعیت جغرافیایی ونکوور به عنوان یکی از بنادر مهم کانادا در اقتصاد این شهر و کشور اهمیت بسیاری دارد.
ونکوور بزرگ (مترو ونکوور)

ونکوور پرجمعیت‌ترین شهر استان بریتیش کلمبیا و سومین کلان‌شهر کشور کانادا بر شمرده می‌شود. ونکوور بزرگ Greater Vancouver به منطقه مسکونی بزرگ در مرکز شهر ونکوور و شهرک‌های اطراف آن گفته می‌شود که از سال ۱۹۶۶ به طور رسمی نامگذاری شد و مناطق شهری و حاشیه شهرها مانند اراضی بایر و مناطق کشاورزی در آن منطقه را نیز شامل می‌شود. 
مترو ونکوور Metro Vancouver نیز نام سیاسی منطقه است که توسط قوانین استانی‌ مشخص شده و به موقعیت جغرافیایی سرزمین‌های تحت اختیار سازمان مترو ونکوور اشاره دارد. مترو ونکوور شامل ۲۳ منطقه محلی می‌شود که پرجمعیت‌ترین شهر آن ونکوور است، اما دفتر اداری آن در شهر برنابی کانادا واقع شده است. این دولتِ منطقه‌ای، بر خدمات و برنامه‌ریزی‌های مترو ونکوور نظارت می‌کند؛ از جمله تأمین آبِ آشامیدنی، ساخت شبکه آب و فاضلاب و مدیریت زباله‌های جامد، حفاظت و نگهداری از پارک‌های منطقه‌ای، نظارت بر کیفیت هوا، کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای و سلامت اکولوژیکی، و هم‌چنین تأمین استراتژی کارآمد برای رشد منطقه‌ای و استفاده بهینه از اراضی.

ونکوور بزرگ یا مترو ونکوور عنوان سیاسی است که بر مجموع برخی شهرهای جزیره ونکوور گذاشته شده است.

زبان مردم شهر ونکوور

نکته جالب توجه در مورد مردم ونکوور، زبان آنهاست؛ با اینکه زبان ملی کانادا انگلیسی و در برخی مناطق فرانسوی اعلام شده؛ اما بیش از 50 درصد جمعیت این شهر به زبانی غیر از انگلیسی صحبت می‌کنند! حدود 30 درصد از ساکنان ونکوور، شهروندانی با اصالت چینی هستند که در دهه 1980 وارد خاک کانادا شدند. در اول ژانویه سال 1997 بریتانیا استعمار 156 ساله خود بر منطقه هنگ‌کنگ پایان داد و موجب مهاجرت بسیاری از شهروندان این منطقه به دیگر نقاط جهان به خصوص کانادا شد. در جریانِ این واقعه چینی‌ها از بریتانیا به چین دیپورت شدند؛ در این دوره تاریخی بود که افزایش  چشمگیری در آمار مهاجرت از کشور چین به دیگر نقاط جهان در تاریخ این کشور ثبت شد.
ایرانی‌های زیادی نیز ونکوور را به عنوان مقصد مهاجرت خود برگزیده‌اند؛ ایرانیان نزدیک به ۷.۶٪ از جمعیت ونکوور غربی و ۵.۱٪ از جمعیت ونکوور شمالی را تشکیل می‌دهند! دیگر گروه‌های مهاجرِ غالب که زبان منطقه را تحت تاثیر قرار داده‌اند، فیلیپینی‌ها (۵٪)، ژاپنی‌ها (۱/۷٪) و کره‌ای‌ها (۱/۵٪) هستند.

اقتصاد ونکوور

از آنجایی که ونکوور نقش بسیار مهم و اساسی در نظام اقتصادی جهانی ایفا می‌کند، این شهر در رده‌بندی شهرهای بتاگلوبال (یا شهر جهانی، آلفا یا مرکز جهانی) جای گرفته است. موقعیت جغرافیایی این کلان‌شهر در کرانه‌های تنگه جورجیا و اقیانوس آرام روابط تجاری و اقتصادی این شبه جزیره را آسان و جاری کرده است. ونکوور یکی از بزرگترین بنادر کشتی‌های کروز نه فقط در آمریکای شمالی بلکه در کل جهان است و گردشگران بسیاری را جذب کرده است.
طبیعت زیبای ونکوور موجب شده این شهر در صنعت گردشگری نیز پیشتاز باشد اما افزون بر جذب گردشگر خارجی، زیبایی‌های طبیعی منطقه موجب رونق صنعت فیلم‌سازی نیز شده است! در سال‌های اخیر، ونکوور به محل تولید بازی‌های ویدئویی، استودیوهای انیمیشن و صنعت فیلم و تلویزیون تبدیل شده ‌است. سالانه بیش از 65 فیلم سینمایی و 55 سریال تلویزیونی در این شهر تولید می‌شود. تولیدات سینمایی در این شهر بیش از 20هزار فرصت شغلی ایجاد کرده و ونکوور را به سومین مرکز صنعت فیلم‌سازی در آمریکای شمالی تبدیل کرده است؛ به‌طوری که در صنعت فیلمِ جهانی، ونکوور به «هالیوودِ شمال» مشهور شده‌ است!

موقعیت جغرافیایی ونکوور به عنوان یکی از بنادر مهم کانادا در اقتصاد این شهر و کشور اهمیت بسیاری دارد.

جاذبه های گردشگری ونکوور

جولان تاریخ و خودنمایی طبیعت در ونکوور این شهر را تبدیل به یکی از مقاصد گردشگری کانادا کرده است. موزه مردم شناسی در دانشگاه بریتیش کلمبیا، آکواریوم ونکوور و استنلی‌پارک از جمله مشهورترین جاذبه های گردشگری ونکوور به شمار می‌روند. 


پرواز نهایی کانادا

فلای اور کانادا FlyOver Canada  یا پرواز نهایی ultimate flying ride یکی از هیجان‌انگیزترین تفریحات در ونکوور است؛ با این تکنولوژی در یک گوی کروی می‌توان طبیعت اطراف ونکوور بزرگ را از نظر گذراند.

فلای اور کانادا در ونکوور واقع شده و یکی ازسرگرمی های جذاب این شهر است. تلفیق تکنولوژی با طبیعت زیبای ونکوور را در این جاذبه می توان مشاهده کرد.

گستاون

گَستاون یا Gastown  یکی از محله‌های تاریخی کاناداست که به ثبت ملی رسیده است. این محله جذاب و دیدنی در شمال شرقی شهر ونکوور واقع شده و در شمار اولین خیابان‌های شکل‌گرفته در این شهر است. این مرکز تاریخی پاتوق اهلِ رستوران‌ها و کافه‌های ونکوور است.

یکی از محله های تاریخی ونکوور محله گستاون نام دارد که در شرق مرکز شهر ونکوور واقع شده است.


کوه گروس

اطراف شهر ونکوور توسط رشته‎‌کوه‌هایی رفیع محافظت می‌شود. یکی از این کوه‌های محافط کوه گروس Grouse Mountain نام دارد که در تمامی فصول سال چشم‌اندازی شگفت انگیز از شهر را در معرض تماشای گردشگران قرار می‌دهد.

کوه گروس یکی از کوه های اطراف شهر ونکوور است که در تابستان ها سبز پوش و در زمستان ها پوشیده از برف است.

کیفیت زندگی در ونکوور

پس از وین، زوریخ و ژنو، ونکوور پنجمین شهر دنیا به لحاظ کیفیت و قابلیت زندگی شناخته می‌شود. بر اساس گزارش مجله اکونومیست نام ونکوور معمولا در میان 10 شهر برتر جهان برای زندگی دیده می‌شود. از زیبایی‌های طبیعی گرفته تا پیشرفت در صنعت و آموزش، برای شروع یک تغییر همه‌چیز در ونکوور مهیاست!
در سال 2017 خدمات بهداشتی و درمانیِ شهر ونکوور در رتبه پنجم جهان قرار گرفت. این شهر برترین بیمارستان‌های کودکان در سطح جهان را داراست. بسیاری از مردم شهر ونکوور تحت پوشش بیمه خدمات پزشکی MSP قرار دارند که بیشتر هزینه‌های درمانی را توسط دولت فدرال تامین می‌کند. مهاجران شهر ونکوور نیز می‌توانند از خدمات بیمه MSP استفاده کنند. 
در علم محیط زیست و جغرافیا، پایداریِ شهری به معنای جذب، نگهداشت و توسعه منابع طبیعی و انسانی در شهرهاست. در سال‌های اخیر ونکوور گام‌های رفیع و ثمربخشی در جهت ایجاد شهری پایدار برداشته است. برای مثال برق مصرفی در سطح شهر با منابع انرژی تجدید پذیر تولید می‌شود. از سویی دیگر مسئولان در تلاش هستند تا ونکوور را به سوی شهری سبزتر و زنده‌تر سوق دهند. از جمله اهداف پیش روی ونکوور کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای و کاهش زباله شهری است.

صحبت از شاخصه کیفیت زندگی با اکثر شهرهای کانادا به خصوص ونکوور گره خورده است.

نگاهی گذرا به تاریخ ونکوور

با استناد بر یافته‌های باستان‌شناسی، قدمت زندگی قبیله‌ایِ سرخپوستان بومی کانادا در منطقه کنونی ونکوور به 8 تا 10هزار سال پیش باز می‌گردد. منبع امرار معاش این قبایل حیات زیر آبِ رودخانه فریزر بود و با صنعت ماهیگیری روزگار می‌گذراندند. 
اروپایی‌ها همزمان با اکتشاف جدید دریانورد خوزه ماریا ناروئز (ناروائز) José María Narváez از اسپانیا با ونکوور آشنا شدند. البته گفته می‌شود پیش از این نیز فرانسیس در سال 1579 از این منطقه بازدید کرده است، اما تاریخ 1791 به عنوان تاریخ اکتشاف سواحل پوینت امروزی و بخش‌هایی از خلیجک بورارد Burrard Inlet ثبت شده است. یک سال بعد، کاپیتان ناوِ بریتانیایی یعنی کاپیتان جورج ونکوور یک روز را در این منطقه گذراند و این بهانه‌ای شد تا ما امروز این شهر را به نام او بخوانیم. 
با اتمام خط راه‌آهن پسیفیک کندین یا CPR در دهه 80 قرن نوزدهم میلادی، رشد جمعیت به طرز چشمگیری سیر صعودی را طی کرد؛ موجی از مهاجران از مبدا چین و موجی دیگر از شهرهای اروپای غربی، ونکوور را تبدیل به پرجمعیت‌ترین شهر استان بریتیش کلمبیا کردند.

خلیج پیر در ونکوور کانادا نمایان گر تاریخ این شهر است. پلی که مرکز شهر را به جزیره متصل کرده از سالها پیش دایر بوده است.

آب و هوای ونکوور

ونکوور به گرم‌ترین شهر کانادا در زمستان مشهور است؛ اما در قیاس با دیگر کلان‌شهرهای کانادا تابستان‌هایی خنک و دلچسب دارد. این شهر اقلیم معتدل اقیانوسی دارد و در مجاورت آب‌وهوای گرم مدیترانه‌ای واقع شده است. ماه‌های تابستانی معمولا خشک و بی‌بارش است؛ خصوصا روزهای میان جولای و آگوست. در مقابل، تقریبا نیمی از روزهای نوامبر تا مارس هوا بارانی‌ست. با توجه به موقعیت جغرافیایی ونکوور در میان آب‌های سرچشمه‌گرفته از اقیانوس آرام، این شهر یکی از بارانی‌ترین شهرهای کاناداست. 
میانگین دمای سالانه در ونکوور 11 درجه سانتی‌گراد گزارش شده؛ میانگین بالاترین دمای تابستانی 22 درجه بالای صفر و میانگین پایین‌ترین دمای زمستانی 6 درجه زیر صفر است. موقعیت ونکوور در کانادا به لحاظ تابش آفتاب شباهت بسیاری به پاریس در فرانسه دارد؛ در تابستان از حدود ساعت 8:10 دقیقه صبح تا حدود ساعت 4:15 خورشید مهمان آسمان شهر است.


زمستان در ونکوور

در ونکوور بزرگ ( یا همان مترو ونکوور) هوا ملایم و برفی‌ست. شهر ونکوور بعد از ویکتوریا، نانائیمو و دانکن، چهارمین شهر سرد جزیره است. میانگین دما در طول روزهای زمستانی معمولا به زیر صفر نمی‌رسد؛ اما اوج سرمای زمستان در شب‌های دسامبر و ژانویه رخ می‌دهد و دما در این ساعات به 17 درجه سانتی‌گراد زیر صفر هم می‌رسد. 

معمولا زمستان در ونکوور بسیار ملایم تر از دیگر شهرهای کاناداست و در طول روز دما به ندرت به زیر صفر می رسد.
تابستان در ونکوور

ورود تابستان در ماه مِی با میانگین دمای 16.7 درجه‌ای احساس می‌شود. اوج قدرت تابستان با دمای 22.2 درجه سانتی گراد در ماه جولای و آگوست خودنمایی می‌کند. در ماه سپتامبر با دمای 14.9 تا 18.9 درجه سانتی‌گراد حکمفرمایی تابستان کمرنگ‌تر می‌شود و جای خود را به پاییز می‌دهد.

روزهای آفتابی ونکوور

آسمان در زمستان و پاییز ونکوور تیره و ابری‌ست، اما در بیشتر روزهای تابستانی خوشید در آسمان این شهر می‌درخشد. به طور میانگین در ماه‌های جولای و آگوست 9 ساعت آفتاب بر ونکوور می‌تابد، اما با ورود پاییز این عدد را به 7 و 4 می‌رسد. در ماه‌های نوامبر تا فوریه ونکوور تنها 2 ساعت میزبان آفتاب بی‌رمق زمستانی می‌شود، اما از ماه مارچ رفته رفته بر ساعات آفتابی شهر افزوده می‌شود.

با اینکه زمستان در ونکوور طولانی است اما شدت بوران و سرما به نسبت دیگر شهرهای همجوارش کمتر پدیدار می شود.
تحصیل در ونکوور

ونکوور میزبان 5 دانشگاه دولتی کاناداست که هر یک در رتبه‌های جهانی ارزنده ای جای گرفته‌اند. حدود 24 درصد از شمار دانشجویان مشغول به تحصیل در موسسات آموزشی این شهر، دانشجویان بین‌المللی هستند که تعداد آن‌ها به بیش از 13هزار نفر می‌رسد. ونکوور میزبان 5 دانشگاه دولتی با کمپوس‌های متعدد است که همه آن‌ها جزو 40 دانشگاه برتر کانادا بر شمرده می‌شوند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

معمولا نام دانشگاه بریتیش کلمبیا The University of British Columbia یا به اختصار UBC معمولا در بین سه دانشگاه برتر کانادا دیده می‌شود. این دانشگاه که در سال 1908 تاسیس شده است، در 10 کیلومتری مرکز شهر ونکوور قرار گرفته و تجهیزات آموزشی وسیعی در اختیار دانشجویان قرار داده است؛ تا جایی که بزرگ‌ترین شتاب‌دهنده حلقوی یا سیکلوترون که در رشته‌های فیزیک مورد استفاده قرار می‌گیرد، در آزمایشگاه‌های هسته‌ای دانشگاه بریتیش کلمبیا به کار گرفته می‌شوند. از جمله مشهورترین فارغ‌التحصیلان این دانشگاه می‌توان به جاستین ترودو Justin Trudeau بیست و سومین نخست وزیر کانادا اشاره کرد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از مهم ترین دانشگاه های کانادا و جهان است که در شهر ونکوور و 10 کیلومتری مرکز شهر واقع شده است.


دانشگاه سایمون فریزر

یکی دیگر از دانشگاه‌های دولتی کانادا دانشگاه سایمون فریزر Simon Fraser University  یا به اختصار SFU نام دارد. این دانشگاه سه پردیس مختلف در شهرهای ونکوور، برنابی و سوری دایر کرده است. از دانشگاه فریزر به «برکلی شمال» نیز یاد می‌شود. بر اساس رتبه‌بندی جهانی موسسه QS دانشگاه سایمون فریزر در رتبه ۳۱۴ دنیا و جایگاه 13 در بین دانشگاه‌های کانادا قرار گرفته است. سامانه رتبه‌بندی موسسه تایمز هم در سال 2020، این دانشگاه را در رتبه 251 – 300 قرار داد.

دانشگاه سایمون فریزر از دانشگاه های دولتی کاناداست که پردیس اصلی آن در ونکوور واقع شده است.


هزینه زندگی در ونکوور 

کلان‌شهر ونکوور یکی از شهرهای گران‌قیمت کانادا محسوب می‌شود، اما ونکوور یکی از شهرهای مورد توجه دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل نیز برشمرده می‌شود. یک فرد مجرد برای زندگی در ونکوور ماهانه حدود 858.55 دلار کانادا هزینه پیش رو دارد. برای بررسی میزان دقیق مخارج زندگی در ونکوور باید هزینه خورد و خوراک، مسکن و حمل و نقل که بیشینه مخارج ماهانه را شامل می‌شوند، مورد مطالعه قرار دهیم.


هزینه خورد و خوراک در ونکوور

هزینه یک‌وعده غذا در رستوران‌های معمولی ونکوور 18 دلار و در رستوران‌های فست‌فود مانند مک‌دونالد 10.49 دلار کانادا برآورد می‌شود. یک فنجان کاپوچینوی معمولی 4.49 دلار و یک بطری 330 میلی‌لیتری نوشیدنی پپسی حدود 2.26 دلار است. 
از جمله موارد ضروری برای گذران زندگی می‌توان به یک لیتر شیر معمولی با میانگین قیمت 2.57 دلار، یک قرص نان سفید 500 گرمی 3.55 دلار، و یک بسته تخم‌مرغ 12عددی با میانگین قیمت 4.11 دلار اشاره کرد. قیمت هر کیلو برنج سفید معمولی 4.63 دلار، هر کیلو پنیر محلی 18.77 دلار، فیله مرغ 16.34 دلار، گوشت قرمز 19.57 دلار، سیب 3.98 دلار، موز 2.01 دلار، پرتقال 4 دلار، گوجه 4.87 دلار، سیب‌زمینی 3.60 دلار، و پیاز 3.50 دلار کانادا تخمین زده می‌شود. 

عمده مخارج زندگی در کانادا را هزینه های مربوط به خورد و خوراک شامل می‌شود.


هزینه حمل و نقل در ونکوور

ونکوور از اولین شهرهای کاناداست که سیستم مجهزی در سامانه حمل و نقل عمومی آن طراحی شد. سیستم ترن خیابانی ونکوور در 28 ژوئن سال 1890 وارد مرحله طراحی شد؛ در این طرح خیابان گرنویل به خیابان اصلی شهر در آن زمان یعنی خیابان وست مینیستر متصل می‌شد. راه‌آهن برقی استان نیز هفت سال بعد به ونکوور رسید تا مرکز شهر را به شهرک‌های اطراف متصل کند. اما امروز ونکوور دومین سامانه حمل و نقل شهری را پس از سانفرانسیسکو در آمریکای شمالی از آن خود کرده است.

وسایل حمل و نقل عمومی در ونکوور کانادا در کشور و جهان سرآمد است.


با توجه به وسعت شهر ونکوور بهترین گزینه برای حمل و نقل استفاده از وسایل نقلیه عمومی‌ست؛ برای استفاده از وسایل حمل ‌و نقل کانادا می‌توان دو نوع بلیط تک‌سفره یا ماهانه تهیه کرد که به ترتیب 3 و 98 دلار هزینه دارد. اگر تردد به‌صورت مکرر و روزانه صورت بگیرد، استفاده از بلیط‌های ماهانه مقرون به‌صرفه است. تعرفه ورودی تاکسی‌های ونکوور 3.75 دلار است و به ازای هر کیلومتر مسیر، 1.88 دلار نیز به آن افزوده می‌شود. 

برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در ونکوور کانادا باید بلیط های تک سفره یا بلیط های ماهانه تهیه کرد.


هزینه مسکن در ونکوور

استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی در کلان‌شهرهایی مانند ونکوور بهترین و به‌صرفه‌ترین گزینه برای اقامت است؛ چراکه هزینه کرایه مسکن در چنین شهرهایی بسیار گران است. میانگین کرایه آپارتمان تک‌خوابه در مرکز شهر ونکوور حدود 2,092.02 دلار و آپارتمان سه‌خوابه حدود 3,805.29 دلار کانادا برآورد می‌شود. بسیاری از مهاجران برای کاهش هزینه‌های مسکن زندگی در حومه شهر را برمی‌گزینند؛ میانگین کرایه آپارتمان یک‌خوابه در حومه شهر 1,641.67 دلار و آپارتمان سه‌خوابه در همین حوالی 2,864.29 دلار کانادا اعلام شده است.


سطح درآمد در ونکوور


حداقل درآمد در مشاغل تمام‌وقت ونکوور کانادا حدود 23,485 دلار کانادا اعلام شده است. بر اساس سیستم آموزشی کانادا، دانشجویان بین‌المللی اجازه دارند تا 20 ساعت در هفته به کار دانشجویی استغال داشته باشند؛ میانگین درآمد از این کار نیمه‌وقت حدود 36.07 دلار کانادا برای هر ساعت برآورد می‌شود.

هزینه زندگی در ونکوور کانادا به عنوان یکی از شهرهای گران قیمت کانادا بسیار بالاست.
مهاجرت به ونکوور 

مانند اغلب شهرهای کانادا ونکوور نیز سالانه میزبان مهاجران بسیاری از سراسر جهان است که با هدف تحصیل یا کار وارد این کشور می‌شوند. کانادا از جمله کشورهای انگلیسی‌زبان است که هزینه زندگی در تمام شهرهای آن به نسبت استرالیا یا امریکا ارزان‌تر است. چشمگیر بودن شاخصه رفاه اجتماعی و کیفیت زندگی مهاجران موجب شده کلان‌شهرهای کانادا مقصد اول مهاجران باشد. 
ونکوور از محله‌های مختلفی تشکیل شده که برخی از آن‌ها محل زندگی ملیت‌های مهاجر است؛ برای مثال چاینا تاون Chinatown محله چینی‌های مقیم ونکوور است، و محله لیلتل ایتلی Little Italy محل زندگی ژاپنی‌های مقیم ونکوور محسوب می‌شود. 
بر اساس آماری که در سال 2016 منتشر شد، حدود 46,255 ایرانی در شهر ونکوور زندگی می‌کنند. البته پیش‌بینی می‌شود این رقم تا به امروز افزایش چشمگیری داشته باشد!

هزینه های زندگی
canada british columbia vancouver
مشاهده همه تصاویر

سوالات متداول

چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
هزینه های زندگی در کانادا چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در کانادا طبق جدول سفارت به شرح زیر است. ۱۲,۴۷۵$ ۱ ۱۵,۵۳۱$ ۲ ۱۹,۰۹۳$ ۳ ۲۳,۱۸۱$ ۴ ۲۶,۲۹۲$ ۵ این مبالغ از سوی سفارت کانادا تعیین شده و قابل تغییر هستند. نکته مهم در بحث هزینه، نحوه بودجه بندی هر شخص و مدیریت هزینه های جاری است. همچنین، زندگی در شهرهای بزرگ تر، ناگزیر هزینه های بیشتری را تحمیل خواهد نمود. به طور کلی، تورنتو و ونکور هزینه های بیشتری را در مقایسه با شهرهای دیگر خواهند داشت. میزان اجاره بها، هزینه رفت و آمد، خدمات و ... از جمله این عوامل هستند. شیر: ۲ $ یک تکه نان: ۳ $ تخم مرغ (۱۰ عدد): ۳ $ سیب زمینی (۱ کیلو): ۲.۸ $ خورد و خوراک ۱ نفر در یک ماه: ۲۰۰ تا ۳۰۰ $ ۱ لیتر بنزین: ۱.۲ تا ۱.۴ $ اجاره آپارتمان تکخوابه در شهرهای بزرگ کانادا در ماه: ۱,۳۰۰ $ اجاره آپارتمان تکخوابه در شهرهای کوچک کانادا در ماه: ۱,۰۰۰ $ هزینه حمل و نقل عمومی در کانادا در ماه: ۹۰ تا 120 دلار یک وعده غذا در رستوران معمولی در کانادا: ۱۰ تا ۲۰ $ بلیت سینما: ۱۳ $ بیمه درمانی در هر ماه: ۸۰ تا ۱۰۰ $
شهریه دانشگاه ها در کانادا چقدر است؟
شهریه دانشگاه ها در کانادا بر اساس چندین عامل مشخص می شود: دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه، رنک داخلی و جهانی، رشته های ارائه شده (رشته های پزشکی و آزمایشگاهی معمولا پرهزینه تر هستند)، شهر و لوکیشن دانشگاه و ... بنابراین رقم مشخصی قابل ارائه نیست. به طور کلی، هزینه تحصیل دانشجویان خارجی به مراتب بیشتر از هزینه دانشجویانی است که اقامت دائم یا پاسپورت کانادا را دارند. به صورت آماری، میانگین متوسط شهریه در مقطع لیسانس حدود 18000 دلار، و در مقطع ارشد حدود 17000 دلار هستند. متوسط شهریه سالانه برای رشته های مربوط به مدیریت و MBA حدود 18000 تا 20000 دلار است. طبعا دانشگاه هایی وجود دارند که هزینه تحصیلی بسیار کمتر یا بسیار بیشتری دارند که با توجه به فاکتورهای عنوان شده متغیر است.
هزینه زندگی و تحصیل در کانادا چقدر است؟
هزینه های تحصیل و زندگی با توجه به دانشگاه ها ، رشته ها و شهر ها متغیر میباشد . اما به طور میانگین هزینه های تحصیل در مقطع لیسانس بین 13 تا 22 هزار دلار کانادا در سال ، هزینه های ارشد بین 15 تا 21 هزار دلار کانادا در سال و هزینه های زندگی در سال معادل 13 هزار دلار کانادا میباشد
هزینه های زندگی در شهر وینزور چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در وینزور کانادا سالیانه تقریبا 23000 دلار کانادا و هزینه اجاره مسکن به طور متوسط سالیانه 11000 دلار کانادا می باشد.
شرایط اقامت دائم (PR) شدن چیست؟
یک فرد برای دریافت PR کانادا ، می بایست حداقل برای 2 سال در یک دوره 5 ساله در کانادا اقامت داشته باشد . کانادا اخذ PR را برای دانشجویان بین المللی با ساده سازی روند مهاجرت آنلاین ساده تر کرده است . دولت کانادا تغییرات مهمی در برنامه Express Entry ، یک سیستم انتخاب مهاجرتی آنلاین که اپلیکیشن های PR کانادا را مدیریت می کند ایجاد کرده است ، و به فاکتورهایی از اپلیکیشن چون سابقه کار ، سن ، مهارت زبان و سطح تحصیلات رتبه می دهد . قوانین جدید دانشجویان را در موقعیت بهتری قرار می دهد . جستجوی فرصت کاری پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا و اخذ PR آسان است . Express Entry جدید و تبدیل شده برای دولت کانادا قدرت انتخاب مهاجران با مهارت فراوان و جذب آن ها به کشور و تقویت اقتصاد و جامعه را به ارمغان آورده است.
هزینه های زندگی در شهر ونکور چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در شهر ونکور سالیانه تقریبا 37000 دلار کانادا و هزینه اجاره مسکن به طور متوسط سالیانه 22000 دلار کانادا می باشد.
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
آیا پدر و مادر همراه اجازه کار دارند؟
خیر پدر و مادر جز ویزای همراه open work permit که اجازه کار داشته باشند محسوب نمیشوند. ویزای توریستی اجازه کار ندارد.
آیا داشتن مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه لازم است؟
بله . مدرک زبان یکی از مدارک مهم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا میباشد. هرچند شرایطی مبنی بر پذیرش بدون مدرک زبان در برخی دانشگاه ها وجود دارد اما توصیه نمیشود.

نظرات کاربران

امتیاز دهید
نظر خود را ثبت کنید