لتس گو یونی
city

تحصیل در سنت کاترینز

28,000 دلار
هزینه زندگی
28,000 دلار
12,000 دلار
اجاره خانه
12,000 دلار
141,000
جمعیت
141,000
112 کیلومتر
فاصله تا تورنتو
112 کیلومتر

دانشگاه های سنت کاترینز

زندگی و تحصیل در سنت کاترینز

ساعت به وقت سنت کاترینز

سنت کاترینز بزرگ‌ترین شهر حوزه نیاگارای کاناداست که در جنوب مرکزی استان انتاریو و در نزدیکی مزر طبیعی آمریکا واقع شده است. زیبایی‌های طبیعی این شهر یکی از دلایل دانشجویان برای تحصیل و درخواست ویزای تحصیلی کاناداست. سنت کاترینزِ زیبا که ششمین شهر بزرگ کانادا محسوب می‌شود، به دلیل طبیعت محسورکننده‌اش به «باغ شهر» یا The Garden City نیز مشهور است. این شهر در 111 کیلومتری مرکز شهر تورنتو و 19 کیلومتری آبشارهای نیاگارا یا مرز طبیعی کانادا - امریکا قرار گرفته و تا نیویورک سیتی تنها  726 کیلومتر فاصله دارد.
لویالیست‌های آمریکایی اولین ساکنان شهر سنت کاترینز محسوب می‌شوند که در دهه 70 قرن هیجدهم میلادی پا به این سرزمین سبزجامه گذاشتند؛ تا اینکه در سال 1874 سنت کاترینز به عنوان شهر تاسیس و معرفی شد. حدود یک قرن بعد در سال 1964 یکی از مهم‌ترین مراکز آموزشی کانادا در این شهر تاسیس شد که بعدها به عنوان تنها دانشگاه ارائه‌دهنده برنامه انسان و زیست‌کره یونسکو در کانادا شناخته شد. دانشگاه بروک در یک سازه نه‌چندان وسیع کار خود را در اواسط قرن بیست آغاز کرد، اما امروز پردیس‌ها و مجتمع‌های متعددی را شامل می‌شود. دریافت پذیرش تحصیلی از این دانشگاه آرزوی بسیاری از دانشجویان فرداست.


آب‌و هوای سنت کاترینز

سنت کاترینز در سواحل دریاچه انتاریو واقع شده و از جنوب به دریاچه اری منتهی می‌شود. از طرفی دیگر، جوی‌های روان به مقصد رودخانه نیاگارا شریان‌های جان‌بخش این سرزمین هستند که در مسیر خود شگفتی مشهور آبشارهای نیاگارا را رقم زده‌اند. تمامیِ این پدیده‌های طبیعی خوش‌منظر در آب‌وهوای سنت کاترینز تاثیر بسزایی گذاشته‌اند.
براساس سامانه طبقه‌بندی کوپن، آب‌وهوای سنت کاترینز در رده مرطوب قاره‌ای قرار گرفته است. همسایگی این شهر با دو دریاچه انتاریو و اری موجب شده هوا به نسبت دیگر مناطق معتدل باشد، اما نمی‎توان از بارش‌های متأثر از دریاچه‌ها چشم پوشید. قرار گرفتن در منطقه دره نیاگارا موجب رخداد اتفاقات طبیعی منحصر به‌فردی در آب‌وهوای این ناحیه شده است؛ طوفان، رعدوبرق، و بارش‌های رگباری از ویژگی‌های آب‌وهوای منطقه نیاگاراست.
میانگین دمای تابستانی شهر سنت کاترینز حدود 27 درجه سانتی‌گراد گزارش شده که در ماه جولای به اوج می‌رسد. شاید وقوع طوفان تابستانی از نظر بعید باشد، اما در این منطقه امری عادی محسوب می‌شود! میانگین کمینه دما در زمستان‌های سنت کاترینز حدود 7.04 درجه زیر صفر است که مانند بسیاری از شهرهای کانادا در ماه فوریه به اوج خود می‌رسد.
بالاترین دمای به‌ثبت رسیده از شهر سنت کاترینز 40 درجه سانتی‌گراد بالای صفر بود که در 10 جولای سال 1936 اتفاق افتاد. سردترین روز این شهر نیز در 18 فوریه سال 1979 با دمای 14.03 درجه زیر صفر تجربه شد. 

هزینه زندگی در سنت کاترینز

سنت کاترینز یکی از شهرهای مقرون به صرفه کانادا برای زندگی و استفاده از رفاه اجتماعی‌ست. هزینه زندگی در سنت کاترینز حدود 5.5 درصد پایین‌تر از میانگین ملی این کشور اعلام شده است. برای مطالعه بیشتر هزینه‌ها باید مخارج متداول زندگی را در این شهر بررسی کرد.
هزینه خوردوخوراک بیشینه مخارج زندگی ماهانه را شامل می‌شود. در سنت کارترینز کانادا برای صرف یک‌وعده در رستوران‌های معمولی این شهر باید 15 دلار پرداخت کرد؛ هزینه صرف سه‌وعده غذای نه‌چندان گران برای دونفر حدود 55 دلار کاناداست. البته با انتخاب رستوران‌های فست‌فود هزینه هر وعده برای هر نفر تا 10 دلار کاهش پیدا می‌کند. قیمت یک فنجان کاپوچینوی معمولی حدود 4 دلار، نوشیدنی 330 میلی‌لیتری پپسی 1.89 دلار و یک بطری آب کوچک 1.74 دلار است.
در خریدهای سوپرمارکتی برای یک‌لیتر شیر معمولی 1.38 دلار، یک قرص نان سفید 500 گرمی 3.03 دلار و برای یک بسته تخم‌مرغ معمولی 3 دلار کانادا باید در نظر گرفت. قیمت هر کیلو برنج سفید معمولی در سنت کاترینز انتاریو حدود 2.50 دلار است. جهت خرید هر کیلو پنیر محلی 23.33 دلار، هر کیلو فیله مرغ 8.40 دلار، هر کیلو گوشت قرمز 11.27 دلار، سیب 4.41 دلار، موز 1.28 دلار، پرتقال 3.47 دلار، گوجه 3.52 دلار، سیب‌زمینی 3.81 دلار و قیمت هر کیلو پیاز در سنت کاترینز حدود 3 دلار کاناداست.
استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی بهترین گزینه‌ پیش روی دانشجو است؛ در سنت کاترین برای استفاده از این امکانات و خدمات شهری باید بلیت تک‌سفره با نرخ 3 دلار یا بلیت ماهانه با نرخ 91 دلار تهیه کرد. در ترددهای و استفاده‌های مکرر از وسایل حمل‌ونقل عمومی، انتخاب بلیت‌های ماهانه به‌صرفه‌تر است. تعرفه ورودی تاکسی‌های سنت کاترینز نیز 3 دلار کانادا اعلام شده که به ازای هر کیلومتر در طول مسیر حدود 2.40 دلار به مبلغ اولیه افزوده می‌شود.
زندگی در پردیس‌های دانشگاهی بهترین گزینه برای دانشجو محسوب می‌شود؛ با نتخاب زندگی در خوابگاه‌های دانشجویی و با استقرار در پردیس‌های دانشگاه، افزون بر هزینه حمل‌ونقل و مسکن در زمان گران‌بهای دانشجو نیز صرفه‌جویی می‌شود. اما در صورت تمایل به زندگی در بیرون پردیس، باید ماهانه حدود 1200 دلار جهت هزینه مسکن در نظر گرفت؛ چراکه میانگین کرایه آپارتمان در مرکز شهر سنت کاترینز حدود 1,078.75 دلار و میانگین کرایه برای آپارتمان سه‌خوابه در همین حوالی حدود 1,580.00 دلار برآورد می‌شود. 
زندگی در خارج از شهر تاثیر چشم‌گیری در کاهش هزینه‌ها ندارد؛ میانگین کرایه آپارتمان یک‌خوابه در حومه شهر سنت کاترینز حدود 900 دلار کانادا تخمین زده می‌شود، برای آپارتمان سه‌خوابه در حومه شهر هم باید ماهانه حدود 1,566.67 دلار کانادا پرداخت کرد. البته ناگفته نماند که میانگین درآمد ماهانه برای مشاغل تمام‌وقت در این شهر حدود 2,318 دلار کانادا اعلام شده است.


زندگی در سنت کاترینز 

طبق آخرین مطالعات آماری در میان سال‌های 2006 تا 2011 رشد جمعیت در شهر سنت کاترینز حدود 0.4٪ كاهش داشته است؛ این درحالی‌ست که استان انتاریو در این برهه زمانی حدود 5.7٪ رشد جمعیتی را  نشان می‌دهد. با تکیه بر این آمار می‌توان به وضوح گفت که  این شهر توانایی بالقوه برای رشد و زندگی موفق را دارد. 
شرکت‌های خصوصی مستقر در شهر سنت کاترینز نقش مهمی در صنعت و تولید، و در نهایت اقتصاد این شهر دارند؛ اما از تاثیر درآمدی و اقتصادی موسسات آموزش عالی این شهر در چرخه اقتصاد نباید غافل شد. دانشگاه براک Brock University، و دانشکده پزشکی دانشگاه مک‌مستر McMaster University از مشهورترین و مهم‌ترین موسسات آموزشی کانادا برشمرده می‌شوند که در شهر سنت کاترینز قرار گرفته‌اند و در کنار دیگر مجتمع‌های آموزشی مانند کالج ریدلی Ridley College، و کالج نیاگارا Niagara College میزبان خوبی برای دانشجویان بین‌المللی هستند.
 

هزینه های زندگی
canada ontartio st. catharines
مشاهده همه تصاویر

سوالات متداول

چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
هزینه های زندگی در کانادا چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در کانادا طبق جدول سفارت به شرح زیر است. ۱۲,۴۷۵$ ۱ ۱۵,۵۳۱$ ۲ ۱۹,۰۹۳$ ۳ ۲۳,۱۸۱$ ۴ ۲۶,۲۹۲$ ۵ این مبالغ از سوی سفارت کانادا تعیین شده و قابل تغییر هستند. نکته مهم در بحث هزینه، نحوه بودجه بندی هر شخص و مدیریت هزینه های جاری است. همچنین، زندگی در شهرهای بزرگ تر، ناگزیر هزینه های بیشتری را تحمیل خواهد نمود. به طور کلی، تورنتو و ونکور هزینه های بیشتری را در مقایسه با شهرهای دیگر خواهند داشت. میزان اجاره بها، هزینه رفت و آمد، خدمات و ... از جمله این عوامل هستند. شیر: ۲ $ یک تکه نان: ۳ $ تخم مرغ (۱۰ عدد): ۳ $ سیب زمینی (۱ کیلو): ۲.۸ $ خورد و خوراک ۱ نفر در یک ماه: ۲۰۰ تا ۳۰۰ $ ۱ لیتر بنزین: ۱.۲ تا ۱.۴ $ اجاره آپارتمان تکخوابه در شهرهای بزرگ کانادا در ماه: ۱,۳۰۰ $ اجاره آپارتمان تکخوابه در شهرهای کوچک کانادا در ماه: ۱,۰۰۰ $ هزینه حمل و نقل عمومی در کانادا در ماه: ۹۰ تا 120 دلار یک وعده غذا در رستوران معمولی در کانادا: ۱۰ تا ۲۰ $ بلیت سینما: ۱۳ $ بیمه درمانی در هر ماه: ۸۰ تا ۱۰۰ $
شهریه دانشگاه ها در کانادا چقدر است؟
شهریه دانشگاه ها در کانادا بر اساس چندین عامل مشخص می شود: دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه، رنک داخلی و جهانی، رشته های ارائه شده (رشته های پزشکی و آزمایشگاهی معمولا پرهزینه تر هستند)، شهر و لوکیشن دانشگاه و ... بنابراین رقم مشخصی قابل ارائه نیست. به طور کلی، هزینه تحصیل دانشجویان خارجی به مراتب بیشتر از هزینه دانشجویانی است که اقامت دائم یا پاسپورت کانادا را دارند. به صورت آماری، میانگین متوسط شهریه در مقطع لیسانس حدود 18000 دلار، و در مقطع ارشد حدود 17000 دلار هستند. متوسط شهریه سالانه برای رشته های مربوط به مدیریت و MBA حدود 18000 تا 20000 دلار است. طبعا دانشگاه هایی وجود دارند که هزینه تحصیلی بسیار کمتر یا بسیار بیشتری دارند که با توجه به فاکتورهای عنوان شده متغیر است.
هزینه زندگی و تحصیل در کانادا چقدر است؟
هزینه های تحصیل و زندگی با توجه به دانشگاه ها ، رشته ها و شهر ها متغیر میباشد . اما به طور میانگین هزینه های تحصیل در مقطع لیسانس بین 13 تا 22 هزار دلار کانادا در سال ، هزینه های ارشد بین 15 تا 21 هزار دلار کانادا در سال و هزینه های زندگی در سال معادل 13 هزار دلار کانادا میباشد
هزینه های زندگی در شهر وینزور چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در وینزور کانادا سالیانه تقریبا 23000 دلار کانادا و هزینه اجاره مسکن به طور متوسط سالیانه 11000 دلار کانادا می باشد.
شرایط اقامت دائم (PR) شدن چیست؟
یک فرد برای دریافت PR کانادا ، می بایست حداقل برای 2 سال در یک دوره 5 ساله در کانادا اقامت داشته باشد . کانادا اخذ PR را برای دانشجویان بین المللی با ساده سازی روند مهاجرت آنلاین ساده تر کرده است . دولت کانادا تغییرات مهمی در برنامه Express Entry ، یک سیستم انتخاب مهاجرتی آنلاین که اپلیکیشن های PR کانادا را مدیریت می کند ایجاد کرده است ، و به فاکتورهایی از اپلیکیشن چون سابقه کار ، سن ، مهارت زبان و سطح تحصیلات رتبه می دهد . قوانین جدید دانشجویان را در موقعیت بهتری قرار می دهد . جستجوی فرصت کاری پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا و اخذ PR آسان است . Express Entry جدید و تبدیل شده برای دولت کانادا قدرت انتخاب مهاجران با مهارت فراوان و جذب آن ها به کشور و تقویت اقتصاد و جامعه را به ارمغان آورده است.
هزینه های زندگی در شهر ونکور چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در شهر ونکور سالیانه تقریبا 37000 دلار کانادا و هزینه اجاره مسکن به طور متوسط سالیانه 22000 دلار کانادا می باشد.
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
آیا پدر و مادر همراه اجازه کار دارند؟
خیر پدر و مادر جز ویزای همراه open work permit که اجازه کار داشته باشند محسوب نمیشوند. ویزای توریستی اجازه کار ندارد.
آیا داشتن مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه لازم است؟
بله . مدرک زبان یکی از مدارک مهم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا میباشد. هرچند شرایطی مبنی بر پذیرش بدون مدرک زبان در برخی دانشگاه ها وجود دارد اما توصیه نمیشود.

نظرات کاربران

امتیاز دهید
نظر خود را ثبت کنید