لتس گو یونی
city

تحصیل در سنت کاترینز و راهنمای پذیرش تحصیلی

28,000 دلار
هزینه زندگی
28,000 دلار
12,000 دلار
اجاره خانه
12,000 دلار
141,000
جمعیت
141,000
112 کیلومتر
فاصله تا تورنتو
112 کیلومتر

دانشگاه های سنت کاترینز

brock university

کشور
canada
استان
ontario
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
771
تعداد رشته
113

زندگی و تحصیل در سنت کاترینز

ساعت به وقت سنت کاترینز

طبیعتی چشم‌نواز، آب‌وهوایی پاک و فرهنگی ژرف موجب شده تحصیل در سنت کاترینز مورد توجه متقاضیان تحصیل در کانادا قرار بگیرد. دوری از ازدحام کلان‌شهرهای پرترافیک و در عین حال بهره‌مندی از فضای آموزشی غنی تحصیل در سنت کاترینز را به هدف مناسبی برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا تبدیل کرده است. اما برای این منظور پیش از هرچیز باید برای اخذ پذیرش تحصیلی ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرد. جهت آشنایی با شهر سنت کاترینز و مراحل دریافت پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی تا پایان این نوشتار همراه لتس گو یونی باشید.

سنت کاترینز کجاست؟

این سرزمین بزرگ‌ترین شهر حوزه نیاگارای کاناداست که در جنوب مرکزی استان انتاریو و در نزدیکی مزر طبیعی آمریکا واقع شده است. زیبایی‌های طبیعی این شهر یکی از دلایل دانشجویان برای تحصیل در سنت کاترینز کاناداست. سنت کاترینزِ زیبا که ششمین شهر بزرگ کانادا محسوب می‌شود، به دلیل طبیعت محسورکننده‌اش به «باغ شهر» یا The Garden City نیز مشهور است.

تحصیل در کانادا نیازمند اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کاناداست.

این شهر در 111 کیلومتری مرکز شهر تورنتو و 19 کیلومتری آبشارهای نیاگارا یا مرز طبیعی کانادا - آمریکا قرار گرفته و تا نیویورک سیتی تنها  726 کیلومتر فاصله دارد.

تحصیل در سنت کاترینز 2020

بر اساس سیستم آموزشی این کشور، تحصیل در کانادا نیازمند اخذ پذیرش تحصیلی از موسسات آموزشی (کالج یا دانشگاه) و دریافت ویزای تحصیلی کانادا از سفارت این کشور است؛ هر یک از این دو مرحله که خود شامل پروسه‌های جداگانه‌ای می‌شوند، زمان مشخصی لازم دارند تا به هدف برسند. به همین علت پیشنهاد می‌کنیم حداقل شش‌ماه پیش از آغاز سال تحصیلی برای تحصیل در سنت کاترینز اقدام کنید.

پذیرش تحصیلی

پس از گزینش شهر و موسسه آموزشی محل تحصیل، باید سایت دانشگاه یا کالج موردنظر مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد تا شرایط مورد نیاز رشته تحصیلی برای دریافت پذیرش تحصیلی مشخص شود. با آماده‌سازی مدارک و مهیا کردن شرایط نوبت به مکاتبه با مسئولان پذیرش تحصیلی و ثبت درخواست پذیرش تحصیلی می‌رسد. برخی از موسسات در این مرحله مبلغی به عنوان application fee جهت بررسی وضعیت تحصیلی متقاضی دریافت می‌کنند. 

در صورت واجد شرایط بودن، نامه پذیرش تحصیلی اولیه با اعتباری محدود صادر می‌شود؛ در این نامه نقصی مدارک و لیست پرداختی‌ها به متقاضی ارائه می‌شود. پس از تکمیل مدارک و ارسال فیش‌های پرداختی نامه پذیرش تحصیلی اصلی صادر خواهد شد.

ویزای تحصیلی کانادا

پس از اخذ پذیرش تحصیلی نوبت به اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا می‌رسد. همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره کردیم، نامه پذیرش تحصیلی اولیه اعتبار موقتی دارد و برای ثبت درخواست ویزای تحصیلی مدرک معتبری محسوب نمی‌شود. برای ثبت درخواست ویزای تحصیلی کانادا باید لیستی از مدارک به همراه فرم تکمیل‌شده درخواست به سفارت ارسال شود. پس از سابمیت درخواست ویزای تحصیلی کانادا سفارت بازه زمانی 30 روزه برای انگشت‌نگاری مشخص می‌کند اما انتخاب زمان دقیق و شهر به عهده متقاضی است. 

پس از توقف فعالیت‌های سفارت کانادا در تهران متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا برای شرکت در جلسه انگشت‌نگاری (بایومتریک) باید به یکی از دفترهای کارگزاری سفارت در کشورهای همسایه مراجعه کنند. اما برای دریافت ویزای تحصیلی (ارسال و دریافت پاسپورت ویزاشده) نیازی به سفر مجدد نیست.

دانشگاه های سنت کاترینز

دانشگاه براک (بروک) Brock University، و دانشکده پزشکی دانشگاه مک‌مستر McMaster University از مشهورترین و مهم‌ترین موسسات آموزشی کانادا برشمرده می‌شوند که در شهر سنت کاترینز قرار گرفته‌اند و در کنار دیگر مجتمع‌های آموزشی مانند کالج ریدلی Ridley College، و کالج نیاگارا Niagara College برای دانشجویان بین‌المللی نیز پذیرش تحصیلی اعطا می‌کنند.

دانشگاه براک کانادا

دانشگاه تحقیقاتی و دولتی براک (بروک) تنها دانشگاه کاناداست که برنامه انسان و زیست‌کره یونسکو فعالیت می‌کند. این دانشگاه به افتخار سرلشکر سر آیزاک براک Major-General Sir Isaac Brock (مسئول منطقه در جنگ موسوم به 1812 با ایالات متحده) دانشگاه براک نام گذاشته شده است. 

دانشگاه براک (یا بروک) تنها موسسه آموزشی کانادا در سطح بین المللی است که برنامه MICA (ریاضیات کاربردی) را ارائه می‌دهد. دانشکده علوم بهداشتی دانشگاه براک تنها موسسه‌ای‌ست که در کانادا مدرک کارشناسی بهداشت عمومی ارائه می دهد. افزون‌بر این موارد، در مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه براک در 49 برنامه تحصیلی از جمله 9 برنامه برای مقطع دکترا پذیرش تحصیلی اعطا می‌کند.

دانشگاه براک یا دانشگاه بروک یکی از مهم ترین دانشگاه های آنتاریو کانادا است.

پردیس دانشگاه براک بیش از 2 هزار و پانصد دانشجو را در هفت اقامتگاه متفاوت پذیرا می‌شود. برای زندگی در این اقامتگاه‌ها باید همزمان با پذیرش تحصیلی درخواست داد. در اقامتگاه‌های پردیس دانشگاه براک امکانات ورزشی و تفریحی متنوعی برای دانشجویان ایجاد شده است.

آب و هوای سنت کاترینز

این شهر خوش‌منظر در سواحل دریاچه انتاریو واقع شده و از جنوب به دریاچه اری منتهی می‌شود. از طرفی دیگر جوی‌های روان به مقصد رودخانه نیاگارا شریان‌های جان‌بخش این سرزمین هستند که در مسیر خود شگفتی مشهور آبشارهای نیاگارا را رقم زده‌اند. تمامیِ این پدیده‌های طبیعی حیرت‌انگیز در آب و هوای شهر تاثیر بسزایی گذاشته‌اند.

بر اساس سامانه طبقه‌بندی کوپن، آب و هوای این شهر در رده مرطوب قاره‌ای قرار گرفته است. همسایگی این شهر با دو دریاچه انتاریو و اری موجب شده هوا به نسبت دیگر مناطق معتدل باشد، اما نمی‎توان از بارش‌های متأثر از دریاچه‌ها چشم پوشید. قرار گرفتن در منطقه دره نیاگارا موجب رخداد اتفاقات طبیعی منحصر به‌فردی در آب‌وهوای این ناحیه شده است؛ طوفان، رعدوبرق، و بارش‌های رگباری از ویژگی‌های آب‌وهوای منطقه نیاگاراست.

میانگین دمای تابستانی شهر حدود 27 درجه سانتی‌گراد گزارش شده که در ماه جولای به اوج می‌رسد. شاید وقوع طوفان تابستانی از نظر بعید باشد، اما در این منطقه امری عادی محسوب می‌شود! میانگین کمینه دما در زمستان‌های شهر حدود 7.04 درجه زیر صفر است که مانند بسیاری از شهرهای کانادا در ماه فوریه به اوج خود می‌رسد.

بالاترین دمای به‌ثبت رسیده از این شهر 40 درجه سانتی‌گراد بالای صفر بود که در 10 جولای سال 1936 اتفاق افتاد. سردترین روز این شهر نیز در 18 فوریه سال 1979 با دمای 14.03 درجه زیر صفر تجربه شد. 

هزینه زندگی در سنت کاترینز

شهر سنت کاترینز یکی از شهرهای مقرون به صرفه کانادا برای زندگی و استفاده از رفاه اجتماعی‌ست. هزینه زندگی در سنت کاترینز حدود 5.5 درصد پایین‌تر از میانگین ملی این کشور اعلام شده است. برای مطالعه بیشتر هزینه‌ها باید مخارج متداول زندگی در این شهر را بررسی کرد. 

هزینه خورد و خوراک در سنت کاترینز

هزینه خورد و خوراک بیشینه مخارج زندگی ماهانه را شامل می‌شود. در این شهر برای صرف یک‌وعده در رستوران‌های معمولی این شهر باید 15 دلار پرداخت کرد؛ هزینه صرف سه‌وعده غذای نه‌چندان گران برای دو نفر حدود 55 دلار کاناداست. البته با انتخاب رستوران‌های فست‌فود هزینه هر وعده برای هر نفر تا 10 دلار کاهش پیدا می‌کند. قیمت یک فنجان کاپوچینوی معمولی حدود 4 دلار، نوشیدنی 330 میلی‌لیتری پپسی 1.89 دلار و یک بطری آب کوچک 1.74 دلار است.

در خریدهای سوپرمارکتی برای یک‌لیتر شیر معمولی 1.38 دلار، یک قرص نان سفید 500 گرمی 3.03 دلار و برای یک بسته تخم‌مرغ معمولی 3 دلار کانادا باید در نظر گرفت. قیمت هر کیلو برنج سفید معمولی حدود 2.50 دلار است. جهت خرید هر کیلو پنیر محلی 23.33 دلار، هر کیلو فیله مرغ 8.40 دلار، هر کیلو گوشت قرمز 11.27 دلار، سیب 4.41 دلار، موز 1.28 دلار، پرتقال 3.47 دلار، گوجه 3.52 دلار، سیب‌زمینی 3.81 دلار و قیمت هر کیلو پیاز در این شهر حدود 3 دلار کاناداست.

هزینه حمل و نقل در سنت کاترینز

استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی بهترین گزینه‌ پیش روی دانشجو است؛ برای استفاده از این امکانات و خدمات شهری باید بلیت تک‌سفره با نرخ 3 دلار یا بلیت ماهانه با نرخ 91 دلار تهیه کرد. در ترددهای و استفاده‌های مکرر از وسایل حمل‌ونقل عمومی، انتخاب بلیت‌های ماهانه به‌صرفه‌تر است. تعرفه ورودی تاکسی‌های داخل شهر نیز 3 دلار کانادا اعلام شده که به ازای هر کیلومتر در طول مسیر حدود 2.40 دلار به مبلغ اولیه افزوده می‌شود.

هزینه مسکن در سنت کاترینز

زندگی در پردیس‌های دانشگاهی بهترین گزینه برای متقاضی تحصیل در کانادا محسوب می‌شود؛ با انتخاب زندگی در خوابگاه‌های دانشجویی و با استقرار در پردیس‌های دانشگاه، افزون بر هزینه حمل‌ونقل و مسکن در زمان گران‌بهای دانشجو نیز صرفه‌جویی می‌شود. اما در صورت تمایل به زندگی در بیرون پردیس، باید ماهانه حدود 1200 دلار جهت هزینه مسکن در نظر گرفت؛ چراکه میانگین کرایه آپارتمان در مرکز شهر حدود 1,078.75 دلار و میانگین کرایه برای آپارتمان سه‌خوابه در همین حوالی حدود 1,580.00 دلار برآورد می‌شود. 

زندگی در خارج از شهر تاثیر چشم‌گیری در کاهش هزینه‌ها ندارد؛ میانگین کرایه آپارتمان یک‌خوابه در حومه شهر حدود 900 دلار کانادا تخمین زده می‌شود، برای آپارتمان سه‌خوابه در حومه شهر هم باید ماهانه حدود 1,566.67 دلار کانادا پرداخت کرد. البته ناگفته نماند که میانگین درآمد ماهانه برای مشاغل تمام‌وقت در این شهر حدود 2,318 دلار کانادا اعلام شده است.

تحصیل در کانادا نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی دارد.

زندگی در سنت کاترینز 

طبق آخرین مطالعات آماری در میان سال‌های 2006 تا 2011 رشد جمعیت در این شهر حدود 0.4٪ كاهش داشته است؛ این در حالی‌ست که استان انتاریو در این برهه زمانی حدود 5.7٪ رشد جمعیتی را نشان می‌دهد. با تکیه بر این آمار می‌توان به وضوح گفت که این شهر توانایی بالقوه برای رشد و زندگی موفق را دارد. 

شرکت‌های خصوصی مستقر در شهر نقش مهمی در صنعت و تولید، و در نهایت اقتصاد این شهر دارند؛ اما از تاثیر درآمدی و اقتصادی موسسات آموزش عالی این شهر در چرخه اقتصاد نباید غافل شد. 

مروری بر تاریخ سنت کاترینز

لویالیست‌های آمریکایی اولین ساکنان شهر سنت کاترینز محسوب می‌شوند که در دهه 70 قرن هجدهم میلادی پا به این سرزمین سبزجامه گذاشتند؛ تا اینکه این سرزمین در سال 1874 به عنوان شهر تاسیس و معرفی شد. حدود یک قرن بعد در سال 1964 یکی از مهم‌ترین مراکز آموزشی کانادا در این شهر تاسیس شد که بعدها به عنوان تنها دانشگاه ارائه‌دهنده برنامه انسان و زیست‌کره یونسکو در کانادا شناخته شد. دانشگاه براک در یک سازه نه‌چندان وسیع کار خود را در اواسط قرن بیست آغاز کرد، اما امروز پردیس‌ها و مجتمع‌های متعددی را شامل می‌شود.
 

هزینه های زندگی
canada ontario st. catharines
مشاهده همه تصاویر

سایر شهرهای کانادا

سوالات متداول

ارزان ترین استان کانادا برای زندگی کدام است ؟
شهر شربوک در استان کبک،مونکتون در استان نیوبرزانویک،ثاندر بی ،سنت کاترینز ؛ کیچنر، لاندن در استان انتاریو، ابوتسفورد دراستان برریتیش کلمبیا
هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست ؟
"درمان و پوشش بیمه در استان های کانادا باهم متفاوت است . اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشگی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از 600 دلار الی 900 دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://nilgam.com/canada-international-student-insurance."
هزینه اجاره خانه در ارزان ترین و گرانترین شهر کانادا به چه صورت است ؟
"گرانترین شهرهای کانادا تورنتو، اتاوا، مونترال و ونکور است که میانگین هزینه برای یک نفر هر ماه بین2314 الی 2475 دلار است . میانگین هزینه در ونکور برای 2 نفر تقریبا3058 دلار الی 3150 دلار می باشد. میانگین هزینه در ادمونتن در هر ماه 1163 الی 1216 دلار می باشد. ارزان ترین شهرهای کانادا مانند ساسکوچوان از 1000 دلار الی 1050 دلار در هر ماه می باشد. و در شهر سنت جونز تقریبا 820 دلار می باشد. به طور کلی میانگین هزینه برای یک نفر در هر ماه در گرانترین شهر 1500 الی 2000 دلار ودر ارزان ترین شهر 1000 دلار می باشد."
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "
گران ترین استان کانادا کدام است ؟
گرانتری شهر کانادا ونکور و تورنتو است که ونکور در استان بریتیش کلمبیا و تورنتو در استان انتاریو واقع است.

نظرات کاربران

1 نفر
نظر خود را ثبت کنید
کاربر
01 آبان 99
مطلب مفیدی بود. سپاس.
پاسخ
کاربر
01 آبان 99
از اطلاعاتی که دادید ممنونم
پاسخ