مدرسه خصوصی سنچری (Century Private School) یکی از بهترین مدارس واقع در شهر تورنتو بوده که هر ساله پذیرای دانش آموزان خارجی است. از سال 1994، مدرسه خصوصی سنچری محیطی امن و دلپذیر را برای دانش آموزان از پیش دبستانی مونته سوری تا دبیرستان ارائه کرده است. پایه و اساس آموزش در این بر سه اصل رهبری، توسعه شخصیت و خدمات اجتماعی است. با ما در طول این مقاله از لتسگو یونی همراه باشید تا به بررسی این مدرسه بپردازیم.

تحصیل در مدرسه خصوصی سنچری

مدرسه خصوصی سنچری محلی برای تحصیل دانش آموزان از سطح پیش دبستانی تا پایه 12 است. این مدرسه دارای کلاس‌های روشن و کوچک و یک برنامه درسی یکپارچه و غنی شده است. دانش آموزان ابتدایی این مدرسه از یک زمین بازی بزرگ که برای کودکان طراحی شده‌اند، لذت می‌برند. دانش آموزان دوره متوسطه دسترسی به انواع ورزش و فعالیت‌های فضای باز از جمله سه زمین فوتبال و یک زمین بسکتبال دارند. 

دانش‌آموزان فرصت‌هایی برای تعامل اجتماعی و ایجاد دوستی‌های مادام العمر دارند. این مدرسه متقاضیان را به یادگیری از طریق کشف تشویق می‌کند تا درک عمیق‌تر و کاربردی‌تری از دانش داشته باشند. این مدرسه بر این باور است که متخصصان برای رسیدن به موفقیت نقش مهمی دارند. ظرفیت کلاس ها بین 16 تا 20 نفر است و به معلمان اجازه می‌دهد تا به راحتی به هر دانش آموز توجه کرده و به رفع مشکلات آن‌ها بپردازند.

شرایط تحصیل در مدرسه خصوصی سنچری

به صورت کلی، الزامی برای ارائه نمره زبان به منظور دریافت پذیرش وجود ندارد؛ اما به متقاضیانی که قصد تحصیل در تورنتو و این مدرسه را دارند، توصیه می‌شود که اگر مدرک زبان دارند آن را ارائه داده تا شانس پذیرش افزایش یابد. مأموریت مدرسه این است که به ساخت شخصیت و توسعه رهبری افراد کمک کند. دیدگاه مدرسه این است که هر دانش‌آموز را با یک برنامه فردی هدایت کند و مسیری را برای موفقیت به عنوان فارغ التحصیل دبیرستان و متقاضی ورود به دانشگاه یا کالج فراهم کند. هزینه درخواست پذیرش پذیرش در این مدرسه 300 دلار کانادا است.

مدارک لازم برای درخواست پذیرش

بهتر است آن دسته از متقاضیانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند از این موضوع آگاه باشند که هر مدرسه در این کشور آزاد است که معیارهای خود را تعیین و به صورت فردی ارزیابی کند. با این حال، معمولاً برای ثبت نام متقاضیان در مدرسه خصوصی Century به ارائه مدارک زیر نیاز است:

•    گذرنامه یا شناسنامه
•    مجوز تحصیل (در صورت نیاز)
•    نتایج آزمون زبان (در صورت وجود)

هزینه تحصیل در مدرسه خصوصی سنچری

یکی از مهم‌ترین مواردی که در هنگام تحصیل دانش آموزان در خارج از کشور باید به آن توجه ویژه‌ای کرد، شهریه و هزینه های تحصیل است. هزینه تحصیل در این مدرسه برای سال 2022 مبلغ 18،200 دلار کانادا است. هزینه کتاب‌های درسی و اردو علمی سالانه 800 دلار و هزینه یونیفرم 550 دلار کانادا است.

شرایط اسکان دانش آموزان مدرسه Century

با توجه به سخت‌گیری‌های اعمال شده از سوی سفارت کانادا در رابطه با ویزای همراهی والدین، اقامت فرزندان در طول تحصیل به نگرانی اصلی والدین آن‌ها تبدیل شده است. این مدرسه برای کاهش نگرانی ها شرایطی را مهیا کرده است تا دانش آموزان امکان اقامت در stay home را داشته باشند. این کار به دانش‌آموزان فرصت می‌دهد تا زندگی با یک خانواده کانادایی را تجربه کرده و مهارت‌های زبان انگلیسی خود را در یک محیط امن افزایش دهند.

زندگی در stay home به آن‌ها امکان آشنایی با فرهنگ کانادایی خواهند داد. هزینه سالانه اقامت در این مکان‌ها سالانه 1800 دلار است. خانواده ها باید شرایط زیر را برای دانش آموز فراهم کنند:

•    سن هر کدام از اعضای خانواده بالای 25 سال باشد.
•    مدرسه و دولت اجازه بازرسی خانه و شرایط زندگی دانش آموزان را داشته باشند.
•    بیش از دو دانش آموز بین المللی به طور همزمان در این خانه ها اقامت نداشته باشند.
•    آماده کردن سه وعده غذای مقوی برای دانش آموز
•    ارائه یک اتاق خواب خصوصی با یک میز، صندلی و روشنایی کافی برای انجام تکالیف و در صورت امکان اینترنت به ازای هر متقاضی
•    دانش آموزان باید مانند سایر اعضای خانواده دارای کلید منزل و رمز درهای ورودی باشند.

در این مقاله تمام سعی خود را به کار گرفتیم تا به اصلی‌ترین موارد تحصیل در مدرسه خصوصی سنچری در شهر تورنتو بپردازیم. در واقع، این مدرسه می‌تواند ضامن آینده تحصیلی و کاری متقاضیان باشد و باعث پیشرفت آن‌ها شود. چنان چه شما متقاضیان عزیز قصد ورود به این کشور از طریق پذیرش تحصیلی را داشته و به دنبال کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان مجرب مجموعه لتسگویونی هستید، با ما در ارتباط باشید.