لتس گو یونی
city

تحصیل در کبک و راهنمای پذیرش تحصیلی

21,000 دلار
هزینه زندگی
21,000 دلار
8,000 دلار
اجاره خانه
8,000 دلار
826,000
جمعیت
826,000

زندگی و تحصیل در کبک

ساعت به وقت کبک

کبک‌سیتی پایتخت استان کبک و هفتمین کلان‌شهر بزرگ کاناداست که با 4.30 درصد رشد جمعیت یکی از شهرهای میزبان مهاجران به مقصد کانادا محسوب می‌شود. کبک در جایگاه یازدهم شهرهای کانادا به لحاظ وسعت قرار گرفته و بزرگ‌ترین شهر در شرق استان است. به نسبت دیگر شهرهای کانادا، کبک قدمتی طولانی دارد؛ به‌طوری که با 400 سال قدمت بعد از سه شهر سنت جان، پرت رویال و تدوزاک قدیمی‌ترین شهر کانادا به شمار می‌رود که تا کنون پابرجاست و بهتر از گذشته به زندگی ادامه می‌دهد. جاذبه‌های تاریخی این شهر در کنار دیدنی‌های طبیعی آن موجب شده کبک در جایگاه‌های نخست لیست برترین شهرهای گردشگری در آمریکای شمالی و کانادا قرار بگیرد.

شهر کبک یکی از شهرهای مهم کانادا و ایالت کبک است که پس از مونترال پرجمعیت شهر استان نیز محسوب میشود.
موسسات آموزشی قدیمی و خوش‌نام در کبک سیتی هم دانشجویان بین‌المللی بسیاری را به خود فرا خوانده است. با اینکه سیستم آموزشی در ایالت کبک کمی با دیگر استان‌های کانادا متفاوت است، اما دانشگاه‌های مشهور و پرطرفدار بسیاری در این شهر آغوش خود را به سوی متقاضیان تحصیل در کانادا و تحصیل در کبک گشوده‌اند. پس از دریافت پذیرش تحصیلی از موسسات کانادا و دانشگاه های کبک باید برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرد.


زبان کبک

امروز بیشتر شهروندان این کشور به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند؛ زبان مادری حدود 94.6 درصد از جمعیت این شهر فرانسوی‌ست و تنها 1.5 درصد انگلیسی‌زبان در شهر کبک زندگی می‌کنند. اما زبان اجدادی ساکنان این منطقه، زبان الگونکین (الگونکوئین) Algonquin language که زبان مشترک مردم قبیله اجیبوا Ojibwe بود. این زبان هنوز هم متکلمانی در فرانسه، امریکای شمالی و کانادا دارد، اما در پس زبان‌های انگلیسی و فرانسوی به فراموشی سپرده شده و حتی در معرض انقراض قرار گرفته است.

در قرن هجدهم بومیان کبک با ارتش بریتانیا و فرانسه به جنگ برخاستند اما پیروز میدان و اولین ساکنان اروپایی کبک فرانسوی ها بودند.
گذری بر تاریخ کبک

بسیاری از شهرهای امریکای شمالی پیش از شهر کبک تاسیس شده‌اند، اما این شهر بازمانده‌ای استوار از فراز و نشیب‌های بی‌امان تاریخ است؛ ژاک کارتیه (Jacques Cartier) دریانورد فرانسوی بخش فرانسویِ کانادایِ کنونی را کشف کرد و در سال 1541 قلعه سلطنتی چارلزبرگ Charlesbourg را در نزدیکی شهر کبک امروزی بنا کرد. در نخستین روزهای بقا این تمدن با 400 نفر از ساکنین نام خود را در تاریخ کبک ثبت کرد که بازماندگان ساکنان اولیه آن در سال 2002 به کلان‌شهر کبک امروزی پیوستند.
اما سال‌ها بعد از کارتیه، شهر کبک در موقعیت جغرافیایی امروزی را دریانوردی دیگر به نام سموئل شپلن Samuel de Champlain در تاریخ 3 جولای سال 1608 تاسیس و عنوان «پدر فرانسه نوین» را از آن خود کرد. تا قرن 18 میلادی کبک پرجمعیت‌ترین شهر منطقه فرانسه نوین New France بود تا اینکه شهر مونترال با 18هزار نفر جمعیت از کبک پیشی گرفت؛ اما رشد جمعیت این شهر چیزی از اهمیت تاریخی و اجتماعی کبک نکاست. 

کلیسای فرانتک شهر کبک یکی از سازه های قدیمی و جاذبه های تاریخی این شهر است.
جاذبه‌های گردشگری کبک

معمولا نام کبک در بین 10 شهر برتر گردشگری کانادا دیده می‌شود؛ طبیعت شگفت‌انگیزی که زیبایی آن به لطف جاری شدن رودخانه سنت لونس دو چندان شده، در کنار بازمانده‌های تاریخی از کبک شهری پر از جاذبه ساخته است. کوهپایه‌های لورنتیان  Laurentiansمراتعی کوهستانی سبز است که در کرانه‌های رودخانه پر آب و روان گسترده شده و آشیانی امن برای حیات وحش منطقه است. 
رصدخانه «اوبسِرواتوار دُلا کَپیتَل» Observatoire de la Capitale بر فراز طبقه سی و یکم ساختمان ماری گیار Marie-Guyart شهر را از زاویه ۳۶۰ درجه‌ای به نمایش می‌گذارد و تاریخ نیز در قالب سازه قرن هفدهمی کاخ رویال Place Royale در نزدیکی کلیسای نتردام د ویکتوار Notre-Dame-des-Victoires خودنمایی می‌کند. 
آبشار مونمورانسی Montmorency با قامتی ۸۳ متری در کبک، 30 متر از آبشار نیاگارا در اونتاریو بلندتر است و یکی از جذاب‌ترین مناظر این شهر را به نمایش گذاشته است.

آبشار مونمورانسی در کبک یکی از جاذبه های گردشگری این شهر است. این پدیده طبیعی از آبشار نیاگارا بلندتر است.
آب و هوای کبک

شهر کبک در فضایی رشد کرده که رودخانه سنت لورنس قبل از ورود به مصب خود باریک‌تر می‌شود؛ نام شهر هم از این موقعیت جغرافیایی نشات گرفته است. به زبان بومی، کبک یعنی جایی که رودخانه باریک می‌شود! افزون بر نام و مناظر شگرف، موقعیت جغرافیایی این شهر در کرانه‌های شمالی رود سنت لونس بر دماغه دیامانت و شرق فلات دشت آبراهام، بر آب و هوای کبک نیز تاثیرگذار بوده است. 
بر اساس سامانه طبقه‌بندی کوپن، آب و هوای کبک در طبقه مرطوب قاره‌ای جای گرفته است. تمایز آب و هوایی هر چهار فصل از سال در این شهر به وضوح دیده می‌شود. تابستان‌ها ملایم و گاهی گرم با رطوبت بالا نقش خود را در طبیعت منطقه ایفا می‌کند و زمستان‌ها با هوای سرد و برفی خودنمایی می‌کند. 

نمایی زیبا از زمستان در کبک که برف سطح شهر را پوشانده است. زمستان در کبک طولانی، سرد و برفی است.
تابستان در کبک

میانگین دمای تابستانی کبک معمولا بین 22 تا 25 درجه سانتی‌گراد است؛ اواخر ماه ژوئن دمای 17 درجه خبر از ورود ماه تابستان می‌دهد. در ماه جولای تابستان اوج قدرت خود را با دمای 25 درجه سانتی گراد نشان می‌دهد. هوا در اواخر آگوست رو به خنکی می‌گذارد و با رسیدن سپتامبر با میانگین دمای 17.9 درجه سانتی گراد پاییز از راه می‌رسد.
بهار و پاییز زمان کوتاهی را مهمان کبک می‌شوند، اما گاهی با موج گرمایی موسوم به تابستان گرمای پاییزه یا «Indian summer» دمای سرد و یخبندان را به دمای گرم و سوزان (یا به عکس) می‌رساند. در این شرایط آب و هوایی، هوا بیش از حد معمول صاف و آفتابی‌ست که از اواخر سپتامبر تا اواسط نوامبر اتفاق می‌افتد. این پدیده طبیعی که معمولا در کبک رخ می‌دهد، مربوط به هوای گرم و خشک نابه‌هنگام است که گاهی در فصل پاییز و گاهی در بهار در نیم‌کره شمالی زمین خودنمایی می‌کند.

هتل فرمونت کبک یکی از زنجیره‌های هتل های فرمونت است که نمای آن در برف زمستانی سپید و درخشان شده است.
زمستان در کبک

 هوای بادی، برف و سرما با میانگین دمای 5 تا 8 درجه زیر صفر خصیصه هوای زمستان کبک است. زمستان در بدو ورود با هوایی طوفانی و دمایی 4 درجه زیر صفر حکم‌رانی خود را بر کبک اعلام می‌کند، اما اوج قدرت خود را در ماه ژانویه با دمای 17.7 درجه زیر صفر نشان می‌دهد. ماه‌های نوامبر تا آوریل تحت فرمان زمستان سردترین روزهای کبک هستند.
بالا‌ترین دمای ثبت‌شده از کبک مربوط به 17 جولای سال 1953 می‌شود که دمای هوا به 36.01 درجه سانتی‌گراد رسیده بود. سردترین روزی که در تاریخ این شهر به ثبت رسیده نیز مربوط به 10 ژانویه سال 1890 و 14 ژانویه سال 2015 می‌شود که دمای 36.7 درجه زیر صفر تجربه شد.


روزهای آفتابی کبک

کبک سالانه 1,916 ساعت هوای آفتابی دارد؛ خورشید بیشتر در ماه‌های تابستانی از آسمان کبک می‌تابد. در واقع روزهای تابستان آفتابی‌ترین آسمان و همچنین مرطوب‌ترین هوا را داراست. اما در زمستان معمولا زمین سفیدپوش و آسمان تیره است.

هزینه زندگی در شهر کبک به مراتب ارزان تر از دیگر کلان شهر های کاناداست.
هزینه زندگی در کبک

به‌طور کلی استان کبک یکی از اقتصادی‌ترین و مناسب‌ترین گزینه‌های اقامتی در کانادا به حساب می‌آید؛ برای مثال میانگین اجاره آپارتمان دوخوابه در مونترال به عنوان دومین شهر پرجمعیت کانادا ماهانه حدود 790 دلار است که تقریبا برابر با نصف اجاره خانه در تورنتو محسوب می‌شود. با توجه به معیارهای زندگی دانشجویی، برآورد هزینه‌هایی که اداره آمار کانادا منتشر کرده است، ماهانه حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار کاناداست. اما برای درک بهتر هزینه‌ها در کبک باید هزینه‌های مربوط به خورد و خوراک، مسکن و حمل و نقل را به دقت مطالعه کرد.

رستوران لو سنت اموق در شهر کبک ایالت کبک یکی از مشهورترین رستوران های کاناداست.
هزینه خورد و خوراک در کبک

حدود 40.09 درصد مخارج زندگی صرف خود و خوراک می‌شود. به‌طوری که صرف یک وعده غذا در رستوران‌های معمولی کبک حدود 15 دلار کاناداست. با این حساب، میانگین هزینه صرف هر سه وعده غذایی در رستوران‌های معمولی کبک برای دو نفر حدود 50 دلار آب می‌خورد. یک وعده فست‌فود در رستوران‌های زنجیره‌ای هم 11.50 دلار برآورد می‌شود. یک بطری 330 میلی‌لیتری نوشیدنی پپسی حدود 2.34 دلار، یک بطری کوچک آب 1.89 دلار و یک بطری 1.5 لیتری آب حدود 2.17 دلار هزینه دارد. قیمت یک فنجان کاپوچینوی معمولی در کبک حدود 3.83 دلار کاناداست.
در خریدهای سوپرمارکتی حدود 2.13 دلار برای یک لیتر شیر معمولی، 2.88 دلار برای یک قرص نان سفید 500 گرمی و حدود 3.26 دلار برای یک بسته 12 عددی تخم‌مرغ معمولی باید در نظر گرفت. قیمت هر کیلو برنج سفید معمولی در کبک 3.25 دلار، هر کیلو پنیر سفید محلی 16.90 دلار، هر کیلو فیله مرغ 15.24 دلار و قیمت هر کیلو گوشت قرمز 16.90 دلار کاناداست. در شهر کبک کانادا سیب کیلویی 4.29 دلار، موز کیلویی 2.07 دلار، پرتقال کیلویی 4.65 دلار، گوجه کیلویی 4.33 دلار، سیب‌زمینی کیلویی 3.47 دلار و پیاز کیلویی 2.1 دلار کانادا اعلام شده است. 

یکی از راه های صرفه جویی در هزینه های زندگی در کبک استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی این شهر است.
هزینه حمل و نقل در کبک

وسایل حمل و نقل عمومی در کبک تحت نظر شرکت خدمات عمومی با عنوان «شبکه حمل و نقل پایتخت» Réseau de transport de la Capitale  یا به صورت مخفف (RTC) خدمت رسانی می‌کند. در سال 2001 که شهر کبک کنونی با ادغام شهر قدیمی و شهرک‌های اطراف آن شکل گرفت، این شرکت نیز گسترش یافت. 
برای استفاده از این خدمات باید بلیط‌های تک‌سفره با قیمت 3.50 دلار یا بلیط‌های ماهانه با قیمت 88.50 دلار تهیه کرد. البته باید در نظر داشت که درصورت استفاده مکرر از این خدمات، تهیه بلیط‌های ماهانه بسیار به‌صرفه‌تر از بلیط‌های تک‌سفره است. تعرفه ورودی تاکسی‌های کبک هم 3.50 دلار کانادا اعلام شده که به ازای هر کیلومتر از مسیر 1.75 دلار دیگر به این مبلغ افزوده می‌شود.


هزینه مسکن در کبک

زندگی در پردیس‌های دانشگاهی بهترین گزینه برای صرفه‌جویی در هزینه‌های تحصیل در کبک است؛ با این انتخاب افزون بر کاهش هزینه‌های مربوط به حمل و نقل و مسکن، در زمانی که دانشجو برای رفت و آمد به اقامتگاه و محل تحصیل (و بالعکس) صرف می‌کند نیز صرفه‌جویی می‌شود. البته هزینه مسکن در کبک به نسبت بسیاری از کلان‌شهرهای کانادا ارزان‌تر است؛ برای مثال در مقایسه با تورنتو، هزینه مسکن در کبک 64 درصد ارزان‌تر است. 
میانگین کرایه ماهانه آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر کبک حدود 775.33 دلار اعلام شده است. کرایه آپارتمان سه‌خوابه در حوالی مرکز شهر نیز ماهانه حدود 1,290.00 دلار هزینه دارد. البته زندگی در حومه شهر می‌تواند تا حدودی از هزینه مسکن بکاهد. میانگین کرایه آپارتمان یک‌خوابه در حومه شهر کبک حدود 634.38 دلار کاناداست و برای کرایه آپارتمان سه‌خوابه باید چیزی حدود 978.16 دلار در نظر داشت.


میانگین درآمد در کبک

بر اساس سیستم آموزشی در کانادا، دانشجویان بین‌المللی حین تحصیل اجازه کار دانشجویی دارند. سقف کار دانشجویی در کبک هم مانند دیگر شهرهای کانادا 20 ساعت اعلام شده است. میانگین درآمد از کار دانشجویی ساعتی حدود 32.34 دلار است. حداقل درآمد سالانه از کار تمام‌وقت نیز 63058.30 دلار کانادا برآورد می‌شود.

در سال تحصیلی اخیر دانشجویان بین المللی رکورد تازه ای در آمار کبک زدند. تعداد دانشجویان خارجی در شهر کبک رو به افزایش است.
تحصیل در کبک

سیستم آموزشی استان کبک با دیگر استان‌ها کمی متفاوت است. در دیگر شهرهای کانادا پس از به پایان رساندن مقطع دبیرستان می‌توان برای ورود به کالج یا دانشگاه تصمیم گرفت؛ اما در استان کبک پیش از ورود به دانشگاه‎‌های این استان، باید در کالج‌هایی تحت عنوان «سِژِپ» ادامه تحصیل داد. این دوره پیش دانشگاهی می‌تواند دوره‌های فنی بلند مدت یا کوتاه مدت باشد.

دوره سژپ در کبک

سژپ CÉGEP که فرم اختصار عبارت Collège d’enseignement general et professionnel است، به کالج‌های عمومی و حرفه‌ای گفته می‌شود که پیش از ورود به دانشگاه و پس از دوران دبیرستان باید از آن گذر کرد. این کالج‌ها بیش از 125 رشته تحصیلی مختلف را در سه گروه دوره‌های فنی، دوره پیش‌دانشگاهی و دوره کوتاه مدت پوشش می‌دهند. بسته به نوع رشته تحصیلی دوره کالج سژپ 2 تا 3 سال به ‌طول می‌انجامد.


دوره دانشگاهی در کبک

تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف دانشگاهی پس از دوره کالج سژپ با دوره لیسانس یا کارشناسی آغاز می‌شود؛ این دوره بسته به نوع رشته تحصیلی 3 تا 4 سال زمان نیاز دارد. دوره کارشناسی یا فوق لیسانس در دانشگاه‌های کبک 2 سال و دوره دکترا 3 سال و بیشتر طول می‌کشد. 

دانشکده لویس جک کازال دانشگاه لاوال شهر کبک یکی از سازه های ارزشمند شهر کبک است. معماری این سازه به سبک گوتیک و بسیار دیدنی است.
زبان تدریس در دانشگاه‌های کبک

همان‌طور که پیش از این خاطر نشان شد، استان کبک استان فرانسوی زبان کاناداست و زبان مادری بیش از 94 درصد از مردم فرانسوی است. در بیشتر موسسات آموزشی و دانشگاه‌های کبک نیز به زبان فرانسوی تدریس می‌شود؛ اما موسسات آموزشی انگلی‌زبان نیز وجود دارد. البته برای تحصیل در برخی رشته‌های خاص مانند رشته‌های زیرمجموعه علوم پزشکی، از اهمیت زبان فرانسوی برای دریافت پذیرش از دانشگاه نمی‌توان گذشت.


دانشگاه‌های کبک

با مطالعه تاریخ این شهر می‌توان دریافت که تحصیلات عالیه در گذشته این شهر نیز از اهمیت بسیاری برخوردار بوده است؛ اولین موسسه آموزش عالی برای زنان در کبک و به همت صومعه یورسیلن Monastère des Ursulines de Québec تاسیس شد اما امروز برترین موسسات آموزشی کانادا در این شهر و استان واقع شده است.

دانشگاه لاوال در شهر کبک یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کبک و کاناداست که در قرن نوزدهم میلادی تاسیس شده است.
دانشگاه لاوال کبک

یکی از قدیمی‌ترین موسسات آموزش عالی در کانادا دانشگاه دولتی لاوال Université Laval یا به انگلیسی Laval University Theاست که در سال 1852 تاسیس شده است. ریشه تاسیس این دانشگاه به برگزاری سمینار فرانسوا لاوال François de Laval در سال 1663 برمی‌گردد. این دانشگاه که عنوان نخستین و قدیمی‌ترین دانشگاه فرانسه زبان در کانادا را به خود اختصاص داده است، در سال 2020 رتبه 15 در بین دانشگاهی کانادا و جایگاه 164 در بین دانشگاه‌های جهان را در رتبه‌بندی QS به‌دست آورده است. بر اساس رتبه‌بندی موسسه تایمز نیز دانشگاه لاوال در رتبه ۳۰۰-۲۵۱ دانشگاه های جهان قرار گرفته است.


دانشگاه تلوک کبک

یکی دیگر از دانشگاه‌های فرانسوی‌زبان کبک دانشگاه تلوک Université TÉLUQ نام دارد که در سال 1972 تاسیس شده است. این دانشگاه دولتی با جذب 20 هزار دانشجو که در دو سیستم آموزشیِ حضوری و غیر حضوری مشغول به تحصیل هستند، رشته‌های مختلفی در زیر شاخه‌های علوم انسانی، ارتباطات، علوم فناوری، مدیریت و ... ارائه می‌دهد.

دانشگاه تلوک یکی از دانشگاه های شهر کبک است که تدریس در این دانشگاه به زبان فرانسوی صورت می گیرد.

کالج سنت لورنس

تنها کالج انگلیسی‌زبان سژپ در شهر کبک کالج سنت لورنس St. Lawrence College  نام دارد که در سال 1958 توسط کاردینال موریس روی Cardinal Maurice Roy تاسیس شد. برنامه‌های پیش‌دانشگاهی این کالج در رشته‌های زیر مجموعه هنر، ادبیات، تربیت‌بدنی، روانشناسی، علوم ریاضی، علوم اجتماعی، علوم پزشکی و علوم کاربردی ارائه می‌کند.


زندگی در کبک

با اینکه شهر کبک یکی از کلان‌شهرهای مهم کانادا محسوب می‌شود، اما زندگی در کبک به نسبت دیگر کلان‌شهرهایی مانند به میزان چشمگیری ارزان‌تر است. بیشتر مشاغل در شهر کبک در حیطه سازمان‌های دولتی، مدیریت عمومی، امور دفاعی، خدمات، تجارت، حمل و نقل و گردشگری متمرکز شده است. کبک به عنوان مرکز استان، میزبان مراکز اداری و خدماتی متعددی شده؛ به‌طوری که دولت استانی بزرگ‌ترین کارفرمای شهر محسوب می‌شود. طبق آمار دولت از سال 2007 تا کنون حدود 28هزار نفر را به استخدام درآورده است.

هزینه های زندگی
canada quebec quebec city
مشاهده همه تصاویر

سوالات متداول

بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
ارزان ترین دانشگاه های کانادا کدامند؟
دانشگاه ارزان در مقطع کارشناسی: دانشگاه براندون (Brandon University)، Université de Saint-Boniface ، دانشگاه گوئلف (University of Guelph)، دانشگاه مانونیت کانادا (Canadian Mennonite University)، دانشگاه مموریال نیوفاندلند (Memorial University of Newfoundland) دانشگاه ارزان در مقطع کارشناسی ارشد: دانشگاه مموریال نیوفاندلند (Memorial University of Newfoundland)، دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی (University of Northern British Columbia)، دانشگاه کلگری (University of Calgary)، دانشگاه سایمون فریزر (Simon Fraser University)، دانشگاه ساسکاچوان (University of Saskatchewan)"
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "
گران ترین استان کانادا کدام است ؟
گرانتری شهر کانادا ونکور و تورنتو است که ونکور در استان بریتیش کلمبیا و تورنتو در استان انتاریو واقع است.
هزینه زندگی در کانادا چقدر است ؟
هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است به طور مثال سالیانه برای یک فرد از 16000 دلار تا 40000 دلار می باشد ولی میانگین متوسط ماهانه برای یک فرد تقریبا 2300 دلار معادل 28000 دلار کانادا می باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو سالیانه 40000 دلار می باشد.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
هزینه های زندگی در کانادا چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در کانادا طبق جدول سفارت به شرح زیر است. ۱۲,۴۷۵$ ۱ ۱۵,۵۳۱$ ۲ ۱۹,۰۹۳$ ۳ ۲۳,۱۸۱$ ۴ ۲۶,۲۹۲$ ۵ این مبالغ از سوی سفارت کانادا تعیین شده و قابل تغییر هستند. نکته مهم در بحث هزینه، نحوه بودجه بندی هر شخص و مدیریت هزینه های جاری است. همچنین، زندگی در شهرهای بزرگ تر، ناگزیر هزینه های بیشتری را تحمیل خواهد نمود. به طور کلی، تورنتو و ونکور هزینه های بیشتری را در مقایسه با شهرهای دیگر خواهند داشت. میزان اجاره بها، هزینه رفت و آمد، خدمات و ... از جمله این عوامل هستند. شیر: ۲ $ یک تکه نان: ۳ $ تخم مرغ (۱۰ عدد): ۳ $ سیب زمینی (۱ کیلو): ۲.۸ $ خورد و خوراک ۱ نفر در یک ماه: ۲۰۰ تا ۳۰۰ $ ۱ لیتر بنزین: ۱.۲ تا ۱.۴ $ اجاره آپارتمان تکخوابه در شهرهای بزرگ کانادا در ماه: ۱,۳۰۰ $ اجاره آپارتمان تکخوابه در شهرهای کوچک کانادا در ماه: ۱,۰۰۰ $ هزینه حمل و نقل عمومی در کانادا در ماه: ۹۰ تا 120 دلار یک وعده غذا در رستوران معمولی در کانادا: ۱۰ تا ۲۰ $ بلیت سینما: ۱۳ $ بیمه درمانی در هر ماه: ۸۰ تا ۱۰۰ $
شهریه دانشگاه ها در کانادا چقدر است؟
شهریه دانشگاه ها در کانادا بر اساس چندین عامل مشخص می شود: دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه، رنک داخلی و جهانی، رشته های ارائه شده (رشته های پزشکی و آزمایشگاهی معمولا پرهزینه تر هستند)، شهر و لوکیشن دانشگاه و ... بنابراین رقم مشخصی قابل ارائه نیست. به طور کلی، هزینه تحصیل دانشجویان خارجی به مراتب بیشتر از هزینه دانشجویانی است که اقامت دائم یا پاسپورت کانادا را دارند. به صورت آماری، میانگین متوسط شهریه در مقطع لیسانس حدود 18000 دلار، و در مقطع ارشد حدود 17000 دلار هستند. متوسط شهریه سالانه برای رشته های مربوط به مدیریت و MBA حدود 18000 تا 20000 دلار است. طبعا دانشگاه هایی وجود دارند که هزینه تحصیلی بسیار کمتر یا بسیار بیشتری دارند که با توجه به فاکتورهای عنوان شده متغیر است.

نظرات کاربران

امتیاز دهید
نظر خود را ثبت کنید