لتس گو یونی
city

تحصیل در کبک و راهنمای پذیرش تحصیلی

21,000 دلار
هزینه زندگی
21,000 دلار
8,000 دلار
اجاره خانه
8,000 دلار
826,000
جمعیت
826,000

زندگی و تحصیل در کبک

ساعت به وقت کبک

با اینکه سیستم آموزشی کبک با دیگر شهرهای کانادا متفاوت است، اما تحصیل در کبک نیز نیازمند اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کاناداست. این شهر قدیمی موسسات آموزشی خوش‌نامی دارد که آغوش آن‌ها به سوی متقاضیان تحصیل در کانادا گشوده است. پیش از هر اقدامی جهت تحصیل در کبک باید با این شهر، آب و هوای کبک، هزینه زندگی در کبک و نحوه اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی اطلاعاتی کسب کرد. به دلیل اهمیت این موضوع لتس گو یونی در این نوشتار به شرح جزئیات تحصیل در کبک پرداخته است.

شهر کبک کجاست؟

کبک‌سیتی پایتخت استان کبک و هفتمین کلان‌شهر بزرگ کاناداست که با 4.30 درصد رشد جمعیت یکی از شهرهای مورد توجه متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا محسوب می‌شود. این شهر در جایگاه یازدهم شهرهای کانادا به لحاظ وسعت قرار گرفته و بزرگ‌ترین شهر در شرق استان است. 

تحصیل در کبک به مدرک زبان با نمره متوسط به بالا نیاز دارد.

این شهر در کرانه‌های رود سنت لورنس قرار دارد و در 254 کیلومتری شهر مونترال واقع شده است. سفر به اتاوا پایتخت کشور کانادا نیز حدود 4 ساعت و نیم زمان می‌برد تا 443 کیلومتر طی شود. فاصله این شهر تا شهر آمریکایی جکمن هم حدود 176 کیلومتر است.

تحصیل در کبک 2020

سیستم آموزشی استان کبک با دیگر استان‌های کانادا کمی متفاوت است. در دیگر شهرهای کانادا پس از به پایان رساندن مقطع دبیرستان می‌توان برای ورود به کالج یا دانشگاه تصمیم گرفت؛ اما در این استان پیش از ورود به دانشگاه‎‌های این استان، باید در کالج‌هایی تحت عنوان «سِژِپ» ادامه تحصیل داد. این دوره پیش‌دانشگاهی می‌تواند دوره‌های فنی بلندمدت یا بسته به رشته تحصیلی کوتاه‌مدت باشد.

تحصیل در کبک در دوره سژب نیز نیازمند اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کاناداست؛ با این تفاوت که پس از دوره سژپ تازه دوره تخصصی دانشگاهی آغاز می‌شود.

دوره سژپ در کبک

سژپ CÉGEP که فرم اختصار عبارت Collège d’enseignement general et professionnel است، به کالج‌های عمومی و حرفه‌ای گفته می‌شود که پیش از ورود به دانشگاه و پس از دوران دبیرستان باید از آن گذر کرد. این کالج‌ها بیش از 125 رشته تحصیلی مختلف را در سه گروه دوره‌های فنی، دوره پیش‌دانشگاهی و دوره کوتاه مدت پوشش می‌دهند. بسته به نوع رشته تحصیلی دوره کالج سژپ 2 تا 3 سال به ‌طول می‌انجامد.

سیستم آموزشی دوره‌های دانشگاهی در کبک

تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف دانشگاهی پس از دوره کالج سژپ با دوره لیسانس یا کارشناسی آغاز می‌شود؛ این دوره بسته به نوع رشته تحصیلی 3 تا 4 سال زمان نیاز دارد. دوره کارشناسی یا فوق لیسانس در دانشگاه های کبک 2 سال و دوره دکترا 3 سال و بیشتر طول می‌کشد. 

زبان تدریس در دانشگاه های کبک

همان‌طور که پیش از این خاطرنشان شد، استان کبک استان فرانسوی زبان کاناداست؛ با وجود بیش از 94 درصد فرانسوی‌زبان در این شهر، دریافت پذیرش تحصیلی از بیشتر موسسات آموزشی و دانشگاه های کبک نیز نیازمند ارائه مدرک زبان فرانسوی است؛ اما موسسات آموزشی انگلیسی‌زبان نیز وجود دارد، اخذ پذیرش تحصیلی از این موسسات نیز نیازمند ارائه مدرک زبان انگلیسی است. البته جهت اخذ پذیرش تحصیلی در برخی رشته‌های خاص مانند رشته‌های زیرمجموعه علوم پزشکی، از اهمیت مدرک زبان فرانسوی نمی‌توان گذشت.

لازم به یادآوری نیست که یکی از مهم‌ترین مدارک در نظر افیسر سفارت جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا نمره مدرک زبان (چه انگلیسی و چه فرانسوی) است. پس از دریافت نامه پذیرش تحصیلی اصلی از دوره سژپ باید با ارسال مدارک مورد نیاز به همراه فرم تکمیل‌شده درخواست، ویزای تحصیلی کانادا ثبت می‌شود. با اینکه در طول پروسه درخواست ویزای تحصیلی جلسه مصاحبه حضوری وجود ندارد، اما برای ثبت اثر انگشت متقاضیِ ویزای تحصیلی موظف است به کارگزاری‌های سفارت کانادا در کشورهای همسایه مراجعه کند. 

باید توجه داشت که اخذ پذیرش تحصیلی و پس از آن دریافت ویزای تحصیلی کانادا و به طور کلی مراحل اقدام برای تحصیل در کانادا پروسه زمان‌بری است؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم حداقل 6 ماه پیش از شروع دوره سژپ برای تحصیل در کبک اقدام کنید.

دانشگاه های کبک در میان متقاضیان تحصیل در کانادا محبوبیت بسیاری دارند.

دانشگاه های کبک

با مطالعه تاریخ این شهر می‌توان دریافت که تحصیلات عالیه در گذشته این شهر نیز از اهمیت بسیاری برخوردار بوده است؛ اولین موسسه آموزش عالی برای زنان در این شهر و به همت صومعه یورسیلن Monastère des Ursulines de Québec تاسیس شد، اما امروز برترین موسسات آموزشی کانادا در این شهر و استان واقع شده است.

دانشگاه لاوان کبک

یکی از قدیمی‌ترین موسسات آموزش عالی در کانادا دانشگاه دولتی لاوان The Université Laval  یا به انگلیسی Laval University نام دارد که در سال 1852 تاسیس شده است. ریشه تاسیس دانشگاه لاوال به برگزاری سمینار فرانسوا لاوان François de Laval در سال 1663 برمی‌گردد. دانشگاه لاوال که عنوان نخستین و قدیمی‌ترین دانشگاه فرانسه‌زبان کانادا را به خود اختصاص داده است، در سال 2020 رتبه 15 در بین دانشگاهی کانادا و جایگاه 164 در بین دانشگاه‌های جهان را در رتبه‌بندی QS به‌دست آورده است. بر اساس رتبه‌بندی موسسه تایمز نیز دانشگاه لاوان در رتبه ۳۰۰-۲۵۱ دانشگاه های جهان قرار گرفته است.

دانشگاه تلوک کبک

یکی دیگر از دانشگاه‌های فرانسوی‌زبان این شهر دانشگاه تلوک Université TÉLUQ نام دارد که در سال 1972 تاسیس شده است. این دانشگاه دولتی با جذب 20 هزار دانشجو که در دو سیستم آموزشیِ حضوری و غیر حضوری مشغول به تحصیل هستند، رشته‌های مختلفی در زیر شاخه‌های علوم انسانی، ارتباطات، علوم فناوری، مدیریت و ... ارائه می‌دهد.

کالج سنت لورنس

تنها کالج انگلیسی‌زبان سژپ در شهر کبک کالج سنت لورنس St. Lawrence College  نام دارد که در سال 1958 توسط کاردینال موریس روی Cardinal Maurice Roy تاسیس شد؛ می‌توان حدس زد کالج سنت لورنس محبوبیت بیشتری در میان متقاضیان تحصیل در کانادا داشته باشد. برنامه‌های پیش‌دانشگاهی کالج سنت لورنس در رشته‌های زیر مجموعه هنر، ادبیات، تربیت‌بدنی، روانشناسی، علوم ریاضی، علوم اجتماعی، علوم پزشکی و علوم کاربردی ارائه می‌شود.

آب و هوای کبک

شهر کبک در فضایی رشد کرده که رودخانه سنت لورنس قبل از ورود به مصب خود باریک‌تر می‌شود؛ نام شهر هم از این موقعیت جغرافیایی نشات گرفته است. به زبان بومی، کبک یعنی جایی که رودخانه باریک می‌شود! افزون بر نام و مناظر شگرف، موقعیت جغرافیایی این شهر در کرانه‌های شمالی رود سنت لونس بر دماغه دیامانت و شرق فلات دشت آبراهام، بر آب و هوای این شهر نیز تاثیرگذار بوده است. 

بر اساس سامانه طبقه‌بندی کوپن، آب و هوای کبک در طبقه مرطوب قاره‌ای جای گرفته است. تمایز آب و هوایی هر چهار فصل از سال در این شهر به وضوح دیده می‌شود. تابستان‌ها ملایم و گاهی گرم با رطوبت بالا نقش خود را در طبیعت منطقه ایفا می‌کند و زمستان‌ها با هوای سرد و برفی خودنمایی می‌کند. 

تابستان در کبک

میانگین دمای تابستانی معمولا بین 22 تا 25 درجه سانتی‌گراد است؛ اواخر ماه ژوئن دمای 17 درجه خبر از ورود ماه تابستان می‌دهد. در ماه جولای تابستان اوج قدرت خود را با دمای 25 درجه سانتی گراد نشان می‌دهد. هوا در اواخر آگوست رو به خنکی می‌گذارد و با رسیدن سپتامبر با میانگین دمای 17.9 درجه سانتی گراد پاییز از راه می‌رسد.

بهار و پاییز زمان کوتاهی را مهمان شهر می‌شوند، اما گاهی با موج گرمایی موسوم به تابستان گرمای پاییزه یا «Indian summer» دمای سرد و یخبندان را به دمای گرم و سوزان (یا به عکس) می‌رساند. در این شرایط آب و هوایی، هوا بیش از حد معمول صاف و آفتابی‌ست که از اواخر سپتامبر تا اواسط نوامبر اتفاق می‌افتد. این پدیده طبیعی که معمولا در این شهر رخ می‌دهد، مربوط به هوای گرم‌وخشک نابه‌هنگام است که گاهی در فصل پاییز و گاهی در بهار در نیم‌کره شمالی زمین خودنمایی می‌کند.

زمستان در کبک 

هوای بادی، برف و سرما با میانگین دمای 5 تا 8 درجه زیر صفر خصیصه هوای زمستان این شهر است. زمستان در بدو ورود با هوایی طوفانی و دمایی 4 درجه زیر صفر حکم‌رانی خود را بر شهر اعلام می‌کند، اما اوج قدرت خود را در ماه ژانویه با دمای 17.7 درجه زیر صفر نشان می‌دهد. ماه‌های نوامبر تا آوریل تحت فرمان زمستان سردترین روزها هستند.

بالا‌ترین دمای ثبت‌شده مربوط به 17 جولای سال 1953 می‌شود که دمای هوا به 36.01 درجه سانتی‌گراد رسیده بود. سردترین روزی که در تاریخ این شهر به ثبت رسیده نیز مربوط به 10 ژانویه سال 1890 و 14 ژانویه سال 2015 می‌شود که دمای 36.7 درجه زیر صفر تجربه شد.

روزهای آفتابی کبک

کبک سالانه 1,916 ساعت هوای آفتابی دارد؛ خورشید بیشتر در ماه‌های تابستانی مهمان آسمان است. در واقع روزهای تابستان آفتابی‌ترین آسمان و همچنین مرطوب‌ترین هوا را داراست. اما در زمستان معمولا زمین سفیدپوش و آسمان تیره است.

تحصیل در کبک نیازمند دریافت پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کاناداست.

هزینه زندگی در کبک

به‌طور کلی استان کبک یکی از اقتصادی‌ترین و مناسب‌ترین گزینه‌های اقامتی در کانادا به حساب می‌آید؛ برای مثال میانگین اجاره آپارتمان دوخوابه در مونترال به عنوان دومین شهر پرجمعیت کانادا ماهانه حدود 790 دلار است که تقریبا برابر با نصف اجاره خانه در تورنتو محسوب می‌شود. با توجه به معیارهای زندگی دانشجویی، برآورد هزینه‌هایی که اداره آمار کانادا منتشر کرده است، ماهانه حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار کاناداست. اما برای درک بهتر هزینه‌ها باید هزینه‌های مربوط به خورد و خوراک، مسکن و حمل و نقل را به دقت مطالعه کرد.

هزینه خورد و خوراک در کبک

حدود 40.09 درصد مخارج زندگی در کبک صرف خود و خوراک می‌شود. به‌طوری که صرف یک وعده غذا در رستوران‌های معمولی حدود 15 دلار کاناداست. با این حساب، میانگین هزینه صرف هر سه وعده غذایی در رستوران‌های معمولی برای دو نفر حدود 50 دلار آب می‌خورد. یک وعده فست‌فود در رستوران‌های زنجیره‌ای هم 11.50 دلار برآورد می‌شود. یک بطری 330 میلی‌لیتری نوشیدنی پپسی حدود 2.34 دلار، یک بطری کوچک آب 1.89 دلار و یک بطری 1.5 لیتری آب حدود 2.17 دلار هزینه دارد. قیمت یک فنجان کاپوچینوی معمولی حدود 3.83 دلار کاناداست.

در خریدهای سوپرمارکتی حدود 2.13 دلار برای یک لیتر شیر معمولی، 2.88 دلار برای یک قرص نان سفید 500 گرمی و حدود 3.26 دلار برای یک بسته 12 عددی تخم‌مرغ معمولی باید در نظر گرفت. قیمت هر کیلو برنج سفید معمولی 3.25 دلار، هر کیلو پنیر سفید محلی 16.90 دلار، هر کیلو فیله مرغ 15.24 دلار و قیمت هر کیلو گوشت قرمز 16.90 دلار کاناداست. سیب کیلویی 4.29 دلار، موز کیلویی 2.07 دلار، پرتقال کیلویی 4.65 دلار، گوجه کیلویی 4.33 دلار، سیب‌زمینی کیلویی 3.47 دلار و پیاز کیلویی 2.1 دلار کانادا اعلام شده است. 

هزینه حمل و نقل در کبک

وسایل حمل و نقل عمومی تحت نظر شرکت خدمات عمومی با عنوان «شبکه حمل و نقل پایتخت» Réseau de transport de la Capitale  یا به صورت مخفف (RTC) خدمت رسانی می‌کند. در سال 2001 که شهر کبک کنونی با ادغام شهر قدیمی و شهرک‌های اطراف آن شکل گرفت، این شرکت نیز گسترش یافت. 

برای استفاده از این خدمات باید بلیط‌های تک‌سفره با قیمت 3.50 دلار یا بلیط‌های ماهانه با قیمت 88.50 دلار تهیه کرد. البته باید در نظر داشت که درصورت استفاده مکرر از این خدمات، تهیه بلیط‌های ماهانه بسیار به‌صرفه‌تر از بلیط‌های تک‌سفره است. تعرفه ورودی تاکسی‌های داخل شهر هم 3.50 دلار کانادا اعلام شده که به ازای هر کیلومتر از مسیر 1.75 دلار دیگر به این مبلغ افزوده می‌شود.

هزینه مسکن در کبک

زندگی در پردیس‌های دانشگاهی بهترین گزینه برای صرفه‌جویی در هزینه‌های تحصیل در کبک است؛ با این انتخاب افزون بر کاهش هزینه‌های مربوط به حمل و نقل و مسکن، در زمانی که دانشجو برای رفت و آمد به اقامتگاه و محل تحصیل (و بالعکس) صرف می‌کند نیز صرفه‌جویی می‌شود. البته هزینه مسکن به نسبت بسیاری از کلان‌شهرهای کانادا ارزان‌تر است؛ برای مثال در مقایسه با تورنتو، هزینه مسکن در کبک 64 درصد ارزان‌تر است. 

میانگین کرایه ماهانه آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر حدود 775.33 دلار اعلام شده است. کرایه آپارتمان سه‌خوابه در حوالی مرکز شهر نیز ماهانه حدود 1,290.00 دلار هزینه دارد. البته زندگی در حومه شهر می‌تواند تا حدودی از هزینه مسکن بکاهد. میانگین کرایه آپارتمان یک‌خوابه در حومه شهر حدود 634.38 دلار کاناداست و برای کرایه آپارتمان سه‌خوابه باید چیزی حدود 978.16 دلار در نظر داشت.

میانگین درآمد در کبک

بر اساس سیستم آموزشی در کانادا، دانشجویان بین‌المللی حین تحصیل اجازه کار دانشجویی دارند. سقف کار دانشجویی در کبک هم مانند دیگر شهرهای کانادا 20 ساعت اعلام شده است. میانگین درآمد از کار دانشجویی ساعتی حدود 32.34 دلار است. حداقل درآمد سالانه از کار تمام‌وقت نیز 63058.30 دلار کانادا برآورد می‌شود.

درکنار دانشجویان متقاضی تحصیل در کبک گردشگران بسیاری نیز به دنبال سفر به این شهر قدیمی هستند.

زندگی در کبک

با اینکه شهر کبک یکی از کلان‌شهرهای مهم کانادا محسوب می‌شود، اما زندگی در کبک به نسبت دیگر کلان‌شهرهایی مانند به میزان چشمگیری ارزان‌تر است. بیشتر مشاغل در حیطه سازمان‌های دولتی، مدیریت عمومی، امور دفاعی، خدمات، تجارت، حمل و نقل و گردشگری متمرکز شده است. این شهر به عنوان مرکز استان، میزبان مراکز اداری و خدماتی متعددی شده؛ به‌طوری که دولت استانی بزرگ‌ترین کارفرمای شهر محسوب می‌شود.

امروز بیشتر شهروندان این شهر (و استان) به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند؛ زبان مادری حدود 94.6 درصد از جمعیت این شهر فرانسوی‌ست و تنها 1.5 درصد انگلیسی‌زبان در شهر کبک زندگی می‌کنند. اما زبان اجدادی ساکنان این منطقه، زبان الگونکین (الگونکوئین) Algonquin language که زبان مشترک مردم قبیله اجیبوا Ojibwe بود. این زبان هنوز هم متکلمانی در فرانسه، امریکای شمالی و کانادا دارد، اما در پس زبان‌های انگلیسی و فرانسوی به فراموشی سپرده شده و حتی در معرض انقراض قرار گرفته است.

جاذبه‌های گردشگری کبک

معمولا نام شهر کبک در بین 10 شهر برتر گردشگری کانادا دیده می‌شود؛ طبیعت شگفت‌انگیزی که زیبایی آن به لطف جاری شدن رودخانه سنت لونس دو چندان شده، در کنار بازمانده‌های تاریخی شهری پر از جاذبه ساخته است. کوهپایه‌های لورنتیان  Laurentiansمراتعی کوهستانی سبز است که در کرانه‌های رودخانه پر آب و روان گسترده شده و آشیانی امن برای حیات وحش منطقه است. 

رصدخانه «اوبسِرواتوار دُلا کَپیتَل» Observatoire de la Capitale بر فراز طبقه سی و یکم ساختمان ماری گیار Marie-Guyart شهر را از زاویه ۳۶۰ درجه‌ای به نمایش می‌گذارد و تاریخ نیز در قالب سازه قرن هفدهمی کاخ رویال Place Royale در نزدیکی کلیسای نتردام د ویکتوار Notre-Dame-des-Victoires خودنمایی می‌کند. 
آبشار مونمورانسی Montmorency با قامتی ۸۳ متری در کبک، 30 متر از آبشار نیاگارا در اونتاریو بلندتر است و یکی از جذاب‌ترین مناظر این شهر را به نمایش گذاشته است.

همان‌طور گه گفتیم به نسبت دیگر شهرهای کانادا، کبک قدمتی طولانی دارد؛ به‌طوری که با 400 سال قدمت بعد از سه شهر سنت‌جان، پرت‌رویال و تدوزاک قدیمی‌ترین شهر کانادا به شمار می‌رود که تا کنون پابرجاست و بهتر از گذشته به حیات ادامه می‌دهد. جاذبه‌های تاریخی این شهر در کنار دیدنی‌های طبیعی آن موجب شده نام ان همواره در جایگاه‌های نخست لیست برترین شهرهای گردشگری در آمریکای شمالی و کانادا قرار بگیرد.

گذری بر تاریخ کبک

بسیاری از شهرهای امریکای شمالی پیش از شهر کبک تاسیس شده‌اند، اما این شهر بازمانده‌ای استوار از فراز و نشیب‌های بی‌امان تاریخ است؛ ژاک کارتیه (Jacques Cartier) دریانورد فرانسوی بخش فرانسویِ کانادایِ کنونی را کشف کرد و در سال 1541 قلعه سلطنتی چارلزبرگ Charlesbourg را در نزدیکی شهر امروزی بنا کرد. در نخستین روزهای بقا این تمدن با 400 نفر از ساکنین نام خود را در تاریخ این شهر ثبت کرد که بازماندگان ساکنان اولیه آن در سال 2002 به کلان‌شهر امروزی پیوستند.

اما سال‌ها بعد از کارتیه، شهر در موقعیت جغرافیایی امروزی را دریانوردی دیگر به نام سموئل شپلنSamuel de Champlain در تاریخ 3 جولای سال 1608 تاسیس و عنوان «پدر فرانسه نوین» را از آن خود کرد. تا قرن 18 میلادی کبک پرجمعیت‌ترین شهر منطقه فرانسه نوین New France بود تا اینکه شهر مونترال با 18هزار نفر جمعیت از کبک پیشی گرفت؛ اما رشد جمعیت این شهر چیزی از اهمیت تاریخی و اجتماعی کبک نکاست.

هزینه های زندگی
canada quebec quebec city
مشاهده همه تصاویر

سایر شهرهای کانادا

montreal
تحصیل در مونترال
toronto
تحصیل در تورنتو
windsor
تحصیل در وینزور
kamloops
تحصیل در کملوپس
moncton
تحصیل در مونکتون
ottawa
تحصیل در اتاوا
london
تحصیل در لندن
winnipeg
تحصیل در وینیپگ
saskatoon
تحصیل در ساسکاتون
edmonton
تحصیل در ادمونتون
prince george
تحصیل در پرنس جورج
guelph
تحصیل در گوئلف
fredericton
تحصیل در فردریکتون
regina
تحصیل در رجاینا
wolfville
تحصیل در ولف ویل
st. john's
تحصیل در سینت جانز
calgary
تحصیل در کلگری
lethbridge
تحصیل در لث‌بریج
burnaby
تحصیل در برنابی
vancouver
تحصیل در ونکوور
victoria
تحصیل در ویکتوریا
langley
تحصیل در لنگلی
charlottetown
تحصیل در شارلوت تاون
brandon
تحصیل در برندن
sackville
تحصیل در سکویل
Antigonish
تحصیل در آنتیگونیش
sydney
تحصیل در سیدنی
halifax
تحصیل در هلیفکس
hamilton
تحصیل در همیلتون
kingston
تحصیل در کینگستون
north bay
تحصیل در نورث بی
oshawa
تحصیل در اوشاوا
peterborough
تحصیل در پیتربورو
waterloo
تحصیل در واترلو
st. catharines
تحصیل در سنت کاترینز
sudbury
تحصیل در سادبری
thunder bay
تحصیل در ثاندر بی
gatineau
تحصیل در گتینو
rimouski
تحصیل در ریموسکی
saguenay
تحصیل در سگنه
sherbrooke
تحصیل در شربروک
trois rivieres
تحصیل در تروا ریویر
digby county
تحصیل در شهرستان دیگبی
nanaimo
تحصیل در نانایمو
sault ste. marie
تحصیل در سو سنت‌ ماری
surrey
تحصیل در سوری
kitchener
تحصیل در کیچنر
saint john
تحصیل در سنت جان
sarnia
تحصیل در سارنیا

سوالات متداول

هزینه دوره زبان در کانادا چقدر است ؟
"هزینه زبان در موسسات کانادا متفاوت است ولی به صورت نمونه: تورنتو: دوره زبان انگلیسی ۱۲ هفته‌ای = 3515 دلار کانادا کبک سیتی: دوره زبان فرانسوی ۱۲ هفته‌ای = 3570 دلار کانادا ونکوور: دوره زبان انگلیسی ۱۲ هفته‌ای = 4,083 دلار کانادا کلگری: دوره زبان فرانسوی ۱۲ هفته‌ای = 3400 دلار کانادا"
هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست ؟
"درمان و پوشش بیمه در استان های کانادا باهم متفاوت است . اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشگی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از 600 دلار الی 900 دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://nilgam.com/canada-international-student-insurance."
بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزان ترین استان کانادا برای زندگی کدام است ؟
شهر شربوک در استان کبک،مونکتون در استان نیوبرزانویک،ثاندر بی ،سنت کاترینز ؛ کیچنر، لاندن در استان انتاریو، ابوتسفورد دراستان برریتیش کلمبیا
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
دولت کانادا چه تسهیلاتی برای دانشجویان بین المللی قائل هست ؟
کشور کانادا برای دانشجویان کانادا تسهیلاتی مانند بیمه دانشجویی، کمک هزینه دانشگاه، بورسیه تحصیلی و وام دانشجویی، خوابگاه، اجازه کار دانشجویی 20 الی 40 ساعت در هفته ارائه می دهد. بعضی از این تسهیلات فقط برای دانشجویان کانادایی ارائه داده می شود. به طور مثال بیمه دانشجویی در مناطق مختلف کانادا دارای قوانین متفاوتی است . در بعضی استان های بیمه درمانی برای دانشجویان بین الملل ارائه نمی گردد(مانند استان کبک) و باید از شرکت هایی که بیمه خصوصی ارائه می دهند استفاده کنند. بورسیه و کمک هزینه تحصیلی معمولا به شهروندان کانادایی ارائه می گردد مگر شرایط خیلی خاص و عالی دانشجوی بین المللی داشته باشد ولی وام تحصیلی می توانید استفاده کنید. اکثرا دانشگاه ها مکان هایی که برای سکونت دانشجویان ارائه می دهمد که معمولا نزدیک دانشگاه هست. دولت کانادا اجازه کار به دانشجویان بین الملل می دهد. دانشجویان می توانند در روزهای غیر تعطیل 20 ساعت در هفته و 40 ساعت در روزهای تعطیل کار کنند.
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "

نظرات کاربران

امتیاز دهید
نظر خود را ثبت کنید