لتس گو یونی
city

تحصیل در نورث بی و راهنمای پذیرش تحصیلی

23,000 دلار
هزینه زندگی
23,000 دلار
10,000 دلار
اجاره خانه
10,000 دلار
53,000
جمعیت
53,000
358 کیلومتر
فاصله تا اتاوا
358 کیلومتر

دانشگاه های نورث بی

nipissing university

کشور
canada
استان
ontario
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
2281
تعداد رشته
68

زندگی و تحصیل در نورث بی

ساعت به وقت نورث بی

شهر نورث بِی North Bay یکی از شهرهای دانشگاهی استان انتاریو است که به واسطه میزبانی از دانشگاه نیپیسینگ مورد توجه متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا قرار گرفته است. اما پیش از هر اقدامی برای تحصیل در کانادا باید شناخت کافی از وضعیت شهر نورث بی پیدا کرد و با رویه اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا آشنا شد. به دلیل اهمیت این موضوع، در این فرصت از معرفی شهرهای کانادا به بررسی هزینه زندگی در نورث بی، آب و هوای نورث بی پرداخته‌ایم. برای شناخت مراحل دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های نورث بی و ویزای تحصیلی کانادا با لتس گو یونی همراه باشید.

نورث بی کجاست؟

نورث بِی North Bay یکی از شهرهای شمال شرقی استان اونتاریوست که در منطقه نیپیسینگ Nipissing واقع شده است. این شهر زیبا در 330 کیلومتریِ شمال کلان‌شهر تورنتو در سواحل آرام و خوش‌منظر دریاچه نیپیسینگ قرار گرفته؛ افزون بر زیبایی‌های طبیعی و آب‌وهوا، این موقعیت جغرافیایی بر روی نام این شهر (خلیج شمالی) نیز تاثیر عمیقی گذاشته است. در این منطقه تپه‌ها و کوه‌های آتش‌فشانی متعددی وجود دارد؛ باتولیت‌های دریاچه تیمبر، خلیج کالاندر و جزایر مانیتو از شگفتی‌های طبیعت این شهر هستند.

تحصیل در نورث بی و وتحصیل در کانادا به ویزای تحصیلی نیاز دارند.

شهر سادبری در فاصله 130 کیلومتری نورث بی واقع شده و برای سفر به این شهر با وسایل نقلیه عمومی باید حدود 1 ساعت و 30 دقیقه زمان صرف کرد. اتاوا پایتخت کانادا نیز تا این شهر حدود 358 کیلومتر فاصله دارد. 

تحصیل در نورث بِی کانادا 2020

بر اساس سیستم آموزشی کانادا تحصیل در نورث بی هم دو مرحله دارد؛ اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های شهر و دریافت ویزای تحصیلی کانادا از سفارت این کشور که دو رکن اصلی تحصیل در کانادا هستند. هر دوی این مراحل نیازمند آماده‌سازی مدارک و مهیا کردن شرایط خاص خود دارند که زمان‌بر است؛ به همین دلیل باید زمان ثبت درخواست پذیرش تحصیلی باید حداقل شش ماه قبل از شروع سال تحصیلی دانشگاه‌ها باشد. 

با دریافت نامه پذیرش تحصیلی اصلی از موسسه آموزشی محل تحصیل باید برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرد. ویزای تحصیلی کانادا به دانشجویان بین‌المللی اجازه داشتن شغل پاره‌وقت تا سقف 20 ساعت در هفته می‌دهد. داشتن تجربه کار در کانادا، هرچند پاره‌وقت، می‌تواند سابقه خوب و تاثیرگذاری در رزومه کاری دانشجو باشد؛ چراکه ارائه مدرک فارغ‌التحصیلی از دانشگاه های کانادا درکنار سابقه کاری می‌تواند مسیر رسیدن به اقامت دئم کانادا را هموار کند.

دانشگاه های نورت بِی 

موسسات آموزشی مطرح کانادا مانند دانشگاه نیپیسینگ Nipissing University، کالج کانادور Canadore College، کالج مدرن Modern College و کالج کانادیین کریئر Canadian Career College هم در توسعه اقتصاد این شهر بی تاثیر نیستند؛ چراکه سالانه صدها دانشجوی بین‌المللی این مراکز آموزشی را برای تحصیل برمی‌گزینند.

دانشگاه نیپیسینگ

یکی از دانشگاه‌های دولتی هنرهای لیبرال (آزاد) کانادا در شهر نورث بی واقع شده است. دانشگاه نیپیسینگ Nipissing University از سه دانشکده تشکیل شده است؛ دانشکده مطالعات کاربردی و حرفه‌ای، دانشکده هنر و علم، دانشکده آموزش شولیچ و همچنین دانشکده تحصیلات تکمیلی. سالانه بیش از 5 هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه نیپسینگ می‌شوند.

در پردیس دانشگاه نیپیسینگ 4 نوع خوابگاه برای دانشجویان تدارک دیده است. فعالیت انجمن دانشجویان در این دانشگاه در ارتقاع فعالیت‌های موازی با تحصیل دانشجویان بسیار تاثیرگذار بوده است. در انجمن دانشگاهی دانشگاه نیپیسینگ دانشجویان نمایندگان اجرایی انجمن را انتخاب می‌کنند؛ سمت‌های نظیر مدیر اجرایی، امور حقوقی، امور مالی، ارتباطات و خدمات. 

فعالیت‌های تیم‌های ورزشی دانشگاه نیپیسینگ در سطح استانی زبان‌زد است. با توقف برخی رشته‌های ورزشی در فصب زمستان دانشگاه نیپیسینگ گنبدی شیشه‌ای با ضخامت 16 اینچ در پردیس دانشگاه طراحی کرده تا از نفوذ بادهای ناگهانی و بارش بی وقفه برف جلوگیری کند. طرح ارائه شده را می‌توانید در عکس زیر مشاهده نمایید.

تحصیل در دانشگاه نیپیسینگ کانادا نیازمند ارائه مدرک زبان انگلیسی با نمره متوسط به بالاست.

آب و هوای نورث بِی

نورث بِی North Bay در احاطه بسترهای روان آب قرار گرفته؛ حوزه دریاچه‌های بزرگ، رودخانه اتاوا، دریاچه نیپیسینگ، و دریاچه‌ای کوچک‌تر به‌نام تروت Trout Lake این سرزمین را در آغوش گرفته‌اند و تاثیر بسزایی در آب‌وهوای منطقه گذاشته‌اند.

مانند بسیاری از شهرهای مستقر در انتاریوی شمالی، نورث بِی هم تابستان‌هایی گرم و زمستان‌های سرد دارد، اما به دلیل فاصله‌ای که تا حوزه دریاچه بزرگ دارد، میزان رطوبت در این منطقه به نسبت دیگر شهرها کمتر است. خنکای دریاچه نیپیسینگ هم دمای به نست بالاتر و تابستان‌های خنک‌تری را هم برای این شهر به ارمغان آورده است.

میانگین دمای تابستانی ماه جولای به عنوان گرمترین ماه سال در شهر حدود 24 درجه سانتی‌گراد می‌رسد. میانگین دمای زمستانی که در ماه ژانویه به اوج می‌رسد، 17.4 درجه زیر صفر گزارش شده است. 

طوفان‌های فصلی گاهی در نورث بِی North Bay شدید هستند؛ در 31 مِی 2002 و 20 آگوست 2009 طوفان موجب تخریب برخی از سازه‌های شهر شد. بیشینه دمای گزارش شده از این شهر با رکورد 37.02 درجه سانتی‌گراد مربوط اول جولایِ سال 1931 می‌شد و سردترین دمای ثبت شده از این شهر در 26 ژانویه سال 1892 با رکورد 44.4 درجه زیر صفر تجربه شد.

منظر دیدنی شهر نورث بی مورد توجه متقاضیان تحصیل در کانادا قرار گرفته است.

هزینه زندگی در نورث بی کانادا

هزینه استاندارد زندگی در نورث بِی North Bay به نسبت کلان‌شهرهای کانادا بسیار ارزان‌تر است؛ با احتساب کیفیت زندگی یکسان در تورنتو باید 6800 دلار هزینه کرد، اما در نورث بی با هزینه 4,578.21 دلار می‌توان به همان کیفیت زندگی کرد. به گزارش سامانه نومبئو هزینه مسکن در نورث بِی 54 درصد ارزان‌تر از تورنتو برآورد می‌شود. میانگین درآمد ماهانه در این شهر کوچک هم حدود 2,346 دلار تخمین زده می‌شود. اما برای بررسی دقیق هزینه زندگی باید به مطالعه هزینه خورد و خوراک، مسکن و حمل ‌و نقل به عنوان ارکان اصلی مخارج زندگی پرداخت.

هزینه خورد و خوراک در نورث بی

صرف یک وعده غذا در رستوران‌های معمولی این شهر حدود 15 دلار کانادا هزینه دارد؛ فست‌فود 8 دلار، نوشیدنی 330 میلی‌لیتری پپسی 1.75 دلار و هز بطری کوچک آب 1.50 دلار هزینه دارد. یک‌فنجان کاپوچینوی معمولیِ بیرون‌بر 4.25 دلار کاناداست.

در خریدهای سوپرمارکتی باید 3.75 دلار برای یک‌لیتر شیر معمولی، 2.87 دلار برای یک قرص نان سفید معمولی، و 3 دلار برای یک‌بسته 2 عددی تخم‌مرغ معمولی درنظر گرفت. قیمت هر کیلو برنج سفید معمولی 2.74 دلار، قیمت هرکیلو پنیر محلی 17.15 دلار، هر کیلو فیله مرغ 11.24 دلار، هر کیلو گوشت قرمز 12.61 دلار، هر کیلو سیب 4.47 دلار، موز 1.74 دلار، پرتقال 4.44 دلار، گوجه 3.48 دلار، سیب‌زمینی 3.68 دلار و پیاز 3.40 دلار کاناداست.

هزینه حمل و نقل در نورث بی

برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی باید بلیت تک‌سفره با نرخ 3 دلار یا بلیت ماهانه با نرخ 86 دلار تهیه کرد. تعرفه ورودی تاکسی‌های داخل شهر هم 5 دلار است که به ازای هر کیلومتر مسیر حدود 2.07 دلار به آن افزوده می‌شود. 

هزینه مسکن در نورث بی

این شهر از هفت محله تشکیل شده که هزینه مسکن در هر کدام متفاوت است؛ اما به‌طور کلی کرایه آپارتمان در این شهر به نسبت شهرهای بزرگ کانادا ارزان‌تر است؛ میانگین کرایه ماهانه آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر 908.87 دلار کاناداست. برای کاهش هزینه‌ها می‌توان زندگی در حومه شهر را برگزید و هزینه‌ها را تا 710 دلار کاهش داد.

تحصیل در نورث بی کانادا یکی از روش های دریافت اقامت دائم این کشور است.

زندگی در نورث بی

موقعیت جغرافیایی این شهر در اقتصاد این شهر نیز تاثیرگذار بوده است، اما ارکان دیگری مانند بهداشت، آموزش و شرکت‌های خصوصی تحت نظر دولت نیز در این امر دخیل هستند. چشم‌اندازهای این شهر در برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی تکرار شده است؛ از این رو این صنعت در شهر نورث بی حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.

مروری بر تاریخ نورث بی

ورود راه‌آهن اقیانوس آرام کانادا (CPR) در سال 1882 به این شهر، رفت‌وآمدها و فعالیت‌های صنعتی و تجاری را به سرزمین نورث بی North Bay کنونی رقم زد. در همین سال‌ها سواحل شمالی دریاچه نیپیسینگ میزبان ساکنانی جدید شد و با گسترش جمعیت و فعالیت‌های درآمدزا شهرک نورث بِی در سال 1891 به‌طور مستقل تاسیس شد. 

هزینه های زندگی
canada ontario north bay
مشاهده همه تصاویر

سایر شهرهای کانادا

سوالات متداول

ارزان ترین استان کانادا برای زندگی کدام است ؟
شهر شربوک در استان کبک،مونکتون در استان نیوبرزانویک،ثاندر بی ،سنت کاترینز ؛ کیچنر، لاندن در استان انتاریو، ابوتسفورد دراستان برریتیش کلمبیا
هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست ؟
"درمان و پوشش بیمه در استان های کانادا باهم متفاوت است . اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشگی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از 600 دلار الی 900 دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://nilgam.com/canada-international-student-insurance."
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "
گران ترین استان کانادا کدام است ؟
گرانتری شهر کانادا ونکور و تورنتو است که ونکور در استان بریتیش کلمبیا و تورنتو در استان انتاریو واقع است.
هزینه زندگی در کانادا چقدر است ؟
هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است به طور مثال سالیانه برای یک فرد از 16000 دلار تا 40000 دلار می باشد ولی میانگین متوسط ماهانه برای یک فرد تقریبا 2300 دلار معادل 28000 دلار کانادا می باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو سالیانه 40000 دلار می باشد.

نظرات کاربران

3 نفر
نظر خود را ثبت کنید
کاربر
01 آبان 99
پرداخت شهریه دانشگاه‌ها چطور است؟ همه هزینه موقع ثبت نام دریافت میشه؟
پاسخ
پشتیبان
01 آبان 99
بر اساس قوانین دانشگاه‌ها نحوه پرداخت شهریه‌ها متفاوت است. برخی از دانشگاه‌ها در مرحله ثبت نام تمامی شهریه طول دوره را یکجا دریافت می‌کنند و برخی دیگر بخشی از شهریه ترم اول را در این مرحله دریافت می‌کنند.
پاسخ
کاربر
01 آبان 99
تحصیل در این شهر چه مدارکی لازم داره؟
پاسخ
پشتیبان
01 آبان 99
لیست دقیق مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی را دانشگاه مورد نظر بر اساس رشته تحصیلی منتخب اعلام می‌کند. اما به طور کلی ارائه ترجمه سوابق تحصیلی و شغلی، نمره مدرک زبان انگلیسی، و گپ تحصیلی برای مسئولان پذیرش اهمیت دارد.
پاسخ