لتس گو یونی

سوالات متداول

در این صفحه می توانید متداول ترین سوالات در رابطه با مراحل مختلف پذیرش و مهاجرت را ببینید و در بین آنها جستجو کنید. اگر سوال شما در بین این سوالات نیست می توانید سوال خود را در بخش پرسش و پاسخ بپرسید.

همسر من چه مدت میتواند در کانادا کار کند ؟

در تمام طول تحصیل شما همسر شما و یا همراه قانونی شما اجازه کار دارد.

هزینه یک وعده غذایی در کیف چقدر است؟

قیمت وعده های غذایی در کیف متفاوت است ، متوسط هزینه غذا در کیف $9 در روز است. بر اساس عادت های هزینه ای مسافران قبلی ، هنگام صرف یک وعده غذایی متوسط در کیف برای هر نفر باید حدود $4 هزینه شود. قیمت صبحانه معمولاً کمی ارزان تر از ناهار یا شام است.

دپوزیت دانشگاه چیست؟

معمولا شما قبل از ددلاین باید حدود 50 تا 500 دلار به عنوان دپوزیت به موسسه بپردازید تا جای شما را محفوظ نگه دارند. این مبلغ در بیشتر مواقع غیر قابل بازگشت است.

شهریه دانشگاه ها در کانادا چقدر است؟

شهریه دانشگاه ها در کانادا بر اساس چندین عامل مشخص می شود: دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه، رنک داخلی و جهانی، رشته های ارائه شده (رشته‌های پزشکی و آزمایشگاهی معمولا پرهزینه تر هستند)، شهر و لوکیشن دانشگاه و ... بنابراین رقم مشخصی قابل ارائه نیست. به طور کلی، هزینه تحصیل دانشجویان خارجی به مراتب بیشتر از هزینه دانشجویانی است که اقامت دائم یا پاسپورت کانادا را دارند.

آیا داشتن مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه لازم است؟

بله . مدرک زبان یکی از مدارک مهم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کانادا است. هرچند شرایطی مبنی بر پذیرش بدون مدرک زبان در برخی دانشگاه‌ها وجود دارد اما به جهت ریسک داشتن برای دریافت ویزا، توصیه نمی‌شود.

شرایط ویزا شدن و شانس گرفتن ویزا چگونه است؟

اینکه بتوان درصد مشخصی برای هر شخص مشخص شود امکان پذیر نیست. اما میتوان شانس ویزا شدن را افزایش داد. مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار برای ویزا، مدارک مالی متقاضی، مدارک شغلی، نامه SOP برای سفارت و رزومه متقاضی است.

شرایط اقامت و کار در حین تحصیل و بعد از تحصیل چگونه است؟

در حین تحصیل دانشجو 20 ساعت در هفته اجازه کار دارد و بعد از اتمام تحصیل در صورت پیدا کردن کار با شرط بیمه و پرداخت مالیات میتواند در خواست PR بدهد.

شرایط ویزای همراه و امکان کار کردن همراه چگونه است؟

ویزای همراه، در صورت داشتن پذیرش همسر انجام پذیر هست و به دو صورت انجام می پذیرد: 1. همزمان 2. ابتدا متقاضی تحصیل اقدام کند و بعد از دریافت نامه ثبت نام دانشگاه (enrollment letter) برای همسرشان نیز اقدام شود. برای کار نیز هفته ای 40 ساعت میتوانند کار پیدا کنند. چنانچه کار رسمی (همراه با بیمه باشد و مالیات پرداخت کنند) میتوانند بعد از 1 سال مدوام در آن کار، درخواست PR دهند.

مزیت تحصیل در کانادا نسبت به کشورهای دیگر چیست؟

کانادا میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا مانند دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. کشور کانادا بخاطر چند فرهنگی است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.

چه زمانی باید هزینه ثبت نام و شهریه دانشگاه را بپردازم؟

بعد از دریافت نامه ادمیشن دانشگاه ، مقدار مبلغ دپوزیت دانشگاه ، هزینه 1 سال تحصیل و هزینه های جانبی مشخص می‌شود. برای پرداخت مبلغ دپوزیت معمولاً زمانی 1 ماهه اختصاص داده می‌شود. هزینه الباقی شهریه در دانشگاه مشخص می‌شود که به چه صورتی باید پرداخت شود.

نامه پذیرش (LOA) چیست؟

نامه پذیرش (LOA) آخرین مرحله از پذیرش است که در واقع سند مربوط به پذیرش نهایی دانشجو از دانشگاه مربوطه می‌باشد و این نامه بعد از نامه Admission و بعد از پرداخت دپوزیت توسط دانشگاه صادر می‌شود.

چطور میتوانم نامه پذیرش بگیرم؟

نامه پذیرش یا اصطلاحا LOA بعد از دریافت نامه ادمیشن و پرداخت هزینه دپوزیت دریافت می‌شود.

آیا مشاوره غیر حضوری هم ممکن هست؟

بله مشاوره می تواند بصورت تلفنی یا از طریق واتساپ بصورت صوتی یا تصویری انجام شود که در این صورت در ساعت مشاوره با شما تماس می گیریم.

پذیرش در مقطع دکتری اگر رشته تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد متفاوت باشد چگونه است؟

اگر رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد مرتبط با رشته مورد نظر برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری باشد، مشکلی در پذیرش وجود نخواهد داشت. به عبارتی دیگر، ارتباط رشته تحصیلی آخرین مقطع با مقطع درخواستی برای پذیرش اهمیت دارد.

چگونه می‌توانم با مسئولان پذیرش تحصیلی دانشگاه های خارجی تماس بگیرم؟

با مطالعه سایت دانشگاه‌ها روش‌های ارتباطی با مسئولان را خواهید یافت. برای ثبت قرار ملاقات آنلاین می‌توانید وقت بگیرید. و یا از مشاوران زبده و مجرب ما در بخش اعزام دانشجو لتسگو یونی برای این کار کمک بگیرید.

آیا مدارک صادر شده از دانشگاه های ایران برای اپلای دانشگاه های خارجی اعتبار دارد و مورد قبول است؟

بله. مدارک فارغ‌التحصیلی اخذ شده از موسسات آموزشی مورد تایید وزارت علوم ایران هم مورد قبول مسئولان پذیرش تحصیلی و همین‌طور آفیسر ویزای تحصیلی قرار می‌گیرد. متقاضیان مهاجرت تحصیلی می‌توانند برای دریافت پذیرش و حتی بورسیه تحصیلی مدارک اخذ شده از دانشگاه‌های ایران را ارائه دهند.

کدام شهرهای اسپانیا ارزان و کدامیک برای اقامت دانشجویان بین‌المللی گران هستند؟

برخی از گرانترین شهرهای اسپانیا شامل بارسلون ، مادرید و ساراگوسا هستند. از سوی دیگر برخی از مقرون به صرفه‌ترین شهرهای اسپانیا کوردوبا یا قُرطَبه، سانتیاگو دو کامپوستلا ، سالامانکا و آلیکانته هستند.

گرفتن ویزای همراه به چه صورت است؟

اگر همسر شما از یک دانشگاه خارجی پذیرش تحصیلی بگیرد، ویزای همراه به شما تعلق خواهد گرفت که البته شرایط ویزای همراه برای هر کشور متفاوت است و در مجله لتس گو یونی به طور کامل به این موضوع پرداخته‌ایم.

اگر برنامه تحصیلی من به زبان انگلیسی باشد، آیا باید به زبان اسپانیایی هم تسلط داشته باشم؟

اگرچه به قوانین دانشگاه بستگی دارد، در صورتی که برنامه شما کاملا اسپانیایی یا کاملا انگلیسی باشد، نیازی به اثبات مهارت زبان دیگر نخواهید داشت. اما برای زندگی در کشور اسپانیا که اغلب شهروندانش به زبان انگلیسی تسلط ندارند، بهتر است کمی اسپانیولی بدانید.

آیا می‌توان برای کورس زبان فرانسوی پذیرش گرفت و بدون نامه پذیرش از دانشگاه برای تحصیل در دوره آکادمیک وارد خاک فرانسه شد؟

بله- سفارت فرانسه تنها برای شرکت در دوره زبان فرانسوی هم ویزا صادر می‌کند. این ویزا که به طول دوره زبان هم بستگی دارد، زیرمجموعه ویزای تحصیلی محسوب می‌شود؛ به عبارتی دیگر، از دیدگاه آفیسر ویزا، دانشجوی دوره زبان با دانشجوی دوره آکادمیک دانشگاهی تفاوتی وجود ندارد. درواقع دانشجوی دوره زبان می‌تواند از مزایای ویزای تحصیلی فرانسه که مهم‌ترین آن تردد میان مرزهای اتحادیه شنگن است، بهره‌مند شود. در پایان و پس از فارغ‌التحصیلی از دوره زبان، دانشجو می‌تواند وارد بازار کار شود یا به ادامه تحصیل در دانشگاه بپردازد. تغییر ویزای دانشجویی به کاری نیاز به خروج از این کشور ندارد و با ارائه مدارک مورد نیاز می‌توان از داخل کشور فرانسه اقدام کرد.