لتس گو یونی

سوالات متداول

در این صفحه می توانید متداول ترین سوالات در رابطه با مراحل مختلف پذیرش و مهاجرت را ببینید و در بین آنها جستجو کنید. اگر سوال شما در بین این سوالات نیست می توانید سوال خود را در بخش پرسش و پاسخ بپرسید.

آیا همسر من اجازه کار در کانادا دارد ؟

بله- همزمان که شما در حال تحصیل به صورت تمام وقت هستید همسر و یا فردی که تکفل قانونی شما را دارد قادر به کار کردن هست و از ویزای open work permit استفاده می کند.

ارزان ترین استان کانادا برای زندگی کدام است ؟

شهر شربوک در استان کبک،مونکتون در استان نیوبرزانویک،ثاندر بی ،سنت کاترینز ؛ کیچنر، لاندن در استان انتاریو، ابوتسفورد دراستان برریتیش کلمبیا

مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟

"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "

در حین تحصیل در کانادا چقدر اجازه کار کردن دارم ؟ چند ساعت ؟ و در امد ان چقدر است ؟

دانشجویان بین المللی در دوران تحصیل میتواند به صورت پاره وقت (20 ساعت در هفته) کار کنند که ساعتی 8 الی 10 دلار کانادا می توانند به دست آورند و در زمان های تعطیل مانند تابستان و کریمس 40 ساعت در هفته می توانند کار کنند. همچنین زمان پایان تحصیل و در دوره کارآموزی می توانند به صورت تمام وقت کار کنند که ساعتی 10 الی 15 دلار به دست می آورند. به طور میانگین و متوسط 400 الی 1000 دلار کانادا دریک ماه می توانند به دست آورند.

ایا می توان به صورت رایگان در کانادا تحصیل کرد ؟

خیر- ولی می توان در مقطع ارشد ویا دکتری با داشتن شرایط کافی و لازم از بورسیه تحصیلی استفاده کرد

ایا میتوانم فقط برای دوره های زبان در کانادا اقدام کنم ؟

خیر - اگر صرفا هدف شما شرکت در دوره زبان هست اقدام نفرمایید چون احتمال ریجکت شدن در این زمینه بسیار بالاست. به طور کلی اگر فردی قصد اقامت در کانادا 6 ماه و یا کمتر دارد از ویزای TVR یا اقامت موقت باید استفاده کند و نیاز به گرفتن study permit ندارد و اگر بیشتر از 6 ماه قصد اقامت دارد باید از ویزای دانشجویی و study permit استفاده کند. این موارد برای تحصیل در کانادا می باشد معمولا سفارت کانادا به ایرانی ها صرفا برای شرکت در دوره زبان ویزا نمی دهند

گران ترین استان کانادا کدام است ؟

گرانتری شهر کانادا ونکور و تورنتو است که ونکور در استان بریتیش کلمبیا و تورنتو در استان انتاریو واقع است.

همسر من چه مدت میتواند در کانادا کار کند ؟

در تمام طول تحصیل شما همسر شما و یا همراه قانونی شما اجازه کار دارد.

خوش آب و هوا ترین شهر و استان کانادا کدام است ؟

کانادا دارای دو بخش شمالی و جنوبی می باشد. بخش شمالی آن نزدیک به قطب شمال است که دارای آب و هوای بسیار سرد می باشد. بخش جنوبی آن نزدیک به آمریکا می باشد. معتدل ترین و مناسب ترین منطقه بخش جنوبی آن در استان انتاریو و بریتیش کلمیبیا می باشد. خوش آب و هواترین شهر در استان انتاریو شهر وینزر و در استان بریتیش کلمبیا شهر ویکتوریا ست.

هزینه زندگی در کانادا چقدر است ؟

هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است به طور مثال سالیانه برای یک فرد از 16000 دلار تا 40000 دلار می باشد ولی میانگین متوسط ماهانه برای یک فرد تقریبا 2300 دلار معادل 28000 دلار کانادا می باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو سالیانه 40000 دلار می باشد.

شرایط اخذ پذیرش برای مدرسه در کانادا چگونه است ؟

امکان تحصیل برای متقاضیان ۷ تا ۱۸ سال در مدارس روزانه و مدارس شبانه روزی کانادا وجود دارد. در مدارس کانادا 2 زبان انگلیسی و فرانسه تدریس می شود. شرایط اخذ پذیرش هر مدرسه باهم متفاوت است. باید فرم های لازم پر شود، بیمه - شرایط پرداخت شهریه مدرسه - اجاره خوابگاه امتحان زبان و مدارکی که مورد نیاز است مطالعه و پر شود . در صورت پذیرش فرزند شما یک نامه به شما ارائه می گردد که بعد از دریافت آن نامه پرسه ویزای شخص شروع می شود. اگر شخص همراه پدر و یا مادر خود که اجازه کار یا تحصیل در کانادا را دارند اقدام می کند نیاز به study permit ندارد در غیر این صورت برای study permit فرزند باید اقدام شود

شرایط اخذ پذیرش برای دوره دیپلما در کانادا چگونه است ؟

"مدرک دیپلما در کانادا (متفاوت از دیپلم دبیرستان) معمولا با گذراندن ۳۰ واحد درسی در کالج یا دانشگاه دریافت می‌شود. این دوره‌ها پیش نیاز های کمی دارند و ورود به آنها نسبتا ساده است. طول این دوره‌ها معمولا دو سال است و برای ورود به آنها نیاز به ارائه مدرک دیپلم دبیرستان نیست. برای اخذ پذیرش دیپلما داشتن مدرک پیش دانشگاهی لازم است. لازم به ذکر است مدرک زبان مورد نیاز است. البته داشتن تافل یا ایتلس اجباری نیست در صورتی که نمرات شما در دوره دبیرستان رضایت بخش باشد ولی داشتن مدرک زبان معتبر بستگی به کالج انتخابی دارد. برای اقدام کردن نیزنامه پذیرش کالج؛ مدرک تحصیلی، پاسپورت، مدرک زبان و تمکن مالی مورد نیاز است برای study permit نیز باید اقدام کرد."

شرایط اخذ پذیرش برای پیس دانشگاهی در کانادا چگونه است ؟

"در مقطع پیش دانشگاهی کانادا امکان تحصیل به زبان انگلیسی و زبان فرانسوی وجود دارد. در مقطع پیش دانشگاهی در کانادا که دو سال به طول می‌انجامد شهریه حدود ۱۲۰۰۰ دلار در هر سال بوده و امکان دریافت بورسیه وجود ندارد. نمره آیلتس ۶ یا زبان فرانسوی B1 برای ثبت نام مورد نیاز است. برای اقدام کردن نیزنامه پذیرش کالج؛ مدرک تحصیلی، پاسپورت، مدرک زبان و تمکن مالی مورد نیاز است. برای study permit نیز باید اقدام کرد."

شرایط اخذ پذیرش برای لیسانس در دانشگاه های کانادا چگونه است ؟

"در مقطع کارشناسی کانادا امکان تحصیل به زبان انگلیسی و زبان فرانسوی وجود دارد. . برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید پیش دانشگاهی ایران را داشته باشید. اخذ اقامت دائم کانادا پس از تحصیل در این مقطع وجود دارد. لازم به ذکر است که برای اخذ پذیرش تحصیلی مقطع لیسانس در کانادا داشتن مدرک دیپلم، مدرک زبان انگلیسی (یا در برخی استان‌ها مدرک زبان فرانسوی)، ریز نمرات دوره‌های تحصیلی پیشین، اسکن پاسپورت، رزومه تحصیلی (CV) و پرداخت هزینه پذیرش یا همان Admission fee الزامی است."

شرایط اخذ پذیرش برای فوق لیسانس در دانشگاه های کانادا چگونه است ؟

"در مقطع کارشناسی ارشد کانادا امکان تحصیل به زبان انگلیسی و زبان فرانسوی وجود دارد. نمره آیلتس حداقل ۶ مورد نیاز است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید لیسانس ایران را داشته باشید.امکان اخذ اقامت دائم کانادا پس از تحصیل در این مقطع وجود دارد. برای اقدام کردن نیز مدرک کارشناسی،فرم درخواست تکمیل‌شده،رزومه تحصیلی،انگیزش‌نامه، 1تا 2توصیه‌نامه از اساتید دانشگاه،حداقل معدل 15،ریز نمرات و آخرین سوابق تحصیلی،مدرک زبان معتبر آیلتس و تافل با حداقل نمره 6 –5،مقالات علمی و تحقیقی، سابقه کاری مرتبط،پرداخت هزینه پذیرش تحصیلی،ارائه مدارک آزمون‌های بین‌المللی GMAT و یا GRE برحسب رشته و قوانین دانشگاه"

آیا تایید مهر دادگستری برای مدارک پذیرش مورد نیاز است ؟

برای ترجمه مدارک ترجمه رسمی مورد نیاز است ولی برای اطمینان بیشتر بهتر هست یک سری مدارک مانند ریزنمرات و مدرک تحصیلی مهر دادگستری و وزارت امور خارجه داشته باشد. البته نحوه ترجمه مدارک بستگی به دانشگاه، کالج و یا مدرسه انتخابی شما دارد و در هنگام اپلای کردن این مورد قید می شود.

از چه طریق میتوانم شهریه را برای دانشگاه کانادا واریز کنم ؟

بعضی دانشگاه ها قبل از ویزا شدن و در همان ابتدای پذیرش شهریه خود دریافت می کنند بعضی دیگر پس ویزا شدن و ورود به کانادا و ثبت نام در موسسه یا دانشگاه این کار را انجام می دهند. شهریه با کرید کارت و به صورت آنلاین برای دانشجویان بین الملل انجام می گیرد

ایا امکان بازگشت شهریه دانشگاه های کانادا در صورت کنسلی هست ؟

بله- ولی تقریبا 150 دلار برای application fee غیر قابل بازگشت هست. لازم به ذکر است برای کنسل کردن شهریه دانشگاه باید قبل از شروع ترم باشد و همچنین پروسه کنسلی معمولا انلاین انجام می شود و باید نامه ای برای کنسل کردن ویزای کانادا نیز نوشته شود . پروسه کنسلی معمولا 4 تا 6 هقته طول می کشد

آیا هزینه application fee برای دانشگاه های کانادا قابل بازگشت است ؟

خیر- قابل بازگشت نیست . بعد از پرداخت مدارک شما بررسی خواهد گردید و پرداخت آن نشان دهنده پذیرش شما نیز نمی باشد

application fee چیست ؟

برای گرفتن پذیرش تحصیلی دانشگاه های کشور کانادا ، باید فرم آنلاین اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا را پر کرده و سپس مبلغ Application Fee را برای بررسی مدارک پرداخت نمایید نحوه پرداخت اپلیکیشن فی (Application Fee) هر دانشگاه می تواند با دانشگاه های دیگر متفاوت باشد. مبلغ آن نیز متفاوت است ولی معمولا بین 100 الی 250 دلار می باشد.