لتس گو یونی
city

تحصیل در پرنس جورج و راهنمای پذیرش تحصیلی

25,000 دلار
هزینه زندگی
25,000 دلار
12,000 دلار
اجاره خانه
12,000 دلار
74,000
جمعیت
74,000
520 کیلومتر
فاصله تا ونکوور
520 کیلومتر

دانشگاه های پرنس جورج

university of northern british columbia

کشور
canada
استان
british columbia
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
1506
تعداد رشته
66

زندگی و تحصیل در پرنس جورج

ساعت به وقت پرنس جورج

پرنس جرج یا پرینس جورج (Prince George) نام شهری در قلب استان بریتیش کلمبیای کاناداست که در قلمرو سنتی Lheidli T’enneh واقع شده و پایتخت شمالی استان بریتیش کلمبیا محسوب می‌شود. پرینس جرج بزرگ‌ترین شهر منطقه شمالِ استان بریتیش کلمبیاست و میزبان بسیاری از مراکز اداری استان شده است؛ شاید به همین دلیل باشد که بسیاری از متقاضیان تحصیل در کانادا این شهر را برای زندگی و تحصیل انتخاب می‌کنند. تحصیل در پرنس جورج کانادا نیز مانند دیگر شهرهای این کشور وسیع نیازمند دریافت پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کاناداست؛ اما پیش از هر اقدامی باید شناخت کافی از هزینه های زندگی در پرنس جورج، آب و هوای این شهر و پروسه تحصیل در پرنس جورج به دست آورد. به دلیل اهمیت این موضوع، لتس گو یونی این نوشتار را به معرفی این شهر اختصاص داده است.

پرنس جورج کجاست؟

این شهر خوش آب و هوا با حدود 74هزار نفر در محل تلاقی رودخانه‌های فریزر و نچاکو قرار گرفته است. این شهر خوش‌منظر در میان بخش‌های شمالی و جنوبی دامنه رشته‌کوه‌های راکی و روی جلگه‌ای حاصلخیز گسترده شده است. این شهر در فاصله 800 کیلومتری شمالِ ونکوور و 740 کیلومتری غربِ ادمونتون قرار گرفته که برای سفر به هر یک از این کلان‌شهرها با اتوبوس باید حدود 8 ساعت زمان صرف کرد.

یکی از شهرهای پرجمعیت استان بریتیش کلمبیا شهر پرینس جرج نام دارد.

پرینس جرج Prince George میزبان خوبی برای مهاجران بوده است؛ چراکه در درجه اول تاسیس دانشگاه‌ها و کالج‌های مهم استان بریتیش کلمبیا در این شهر متقاضیان مهاجرت تحصیلی را به خود جلب کرده است. مسکن به نسبت ارزان قیمت، مشاغلی با درآمد خوب و زیرساخت‌های شهری و حمل و نقل مناسب نام این شهر را در لیست مقاصد مهاجرت تحصیلی به کانادا قرار داده است.

تحصیل در پرنس جورج 2020

همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره کردیم، متقاضیان تحصیل در پرنس جورج Prince George کانادا موظف به دریافت پذیرش تحصیلی و ویزای دانشجویی هستند. شرایط درخواست پذیرش تحصیلی در سایت رسمی کالج یا دانشگاه موردنظر درج شده است؛ به همین دلیل، پیش از مکاتبه با مسئولان پذیرش تحصیلی بهتر است سایت رسمی موسسه آموزشی مورد نظر را به دقت مطالعه کرد. مدارک تحصیلی و شغلی و مدرک زبان انگلیسی با نمره متوسط به بالا از جمله مدارک مورد نیاز برای تحصیل در پرنس جورج استان بریتیش کلمبیاست. 

دریافت پذیرش تحصیلی

پس از آماده‌سازی و ترجمه مدارک، نوبت به مکاتبه با مسئولان پذیرش تحصیلی می‌رسد. در صورت واجد شرایط بودن، نامه پذیرش تحصیلی اولیه که اعتبار آن موقت است، صادر می‌شود؛ معمولا در محتوای این نامه به مبلغ شهریه و نقصی مدارک نیز اشاره می‌شود. بسته به قوانین موسسه آموزشی شهریه پرداختی در این مرحله می‌تواند بخشی از شهریه ترم اول باشد، یا تمامی شهریه طول دوره؛ بنابراین پیش از اقدام برای ثبت درخواست پذیرش تحصیلی، باید مقدار هزینه‌ها را از سایت مطالعه کرد و توانایی پرداخت هزینه‌ها را داشت. پس از ارسال فیش‌های پرداختی و تکمیل مدارک نامه پذیرش تحصیلی اصلی صادر می‌شود؛ حالا نوبت به اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا می‌رسد.

دریافت ویزای تحصیلی

نامه پذیرش تحصیلیِ اصلی از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست ویزای تحصیلی برشمرده می‌شود. اگر متقاضی با نامه پذیرش تحصیلی اولیه اقدام به ثبت درخواست ویزای تحصیلی کانادا کند، به طور حتم این اقدام نتیجه‌بخش نخواهد بود. برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا در کنار نامه پذیرش تحصیلی، معدل آخرین مدرک تحصیلی، مدرک زبان انگلیسی با نمره حداقل متوسط به بالا، شرایط سنی و شرایط مالی متقاضی نیز برای افیسر ویزای تحصیلی اهمیت دارد. توانایی مالی متقاضی یا حامی مالی او در گواهینامه تمکن مالی که از بانک دریافت می‌شود، برای افیسر ویزا آشکار خواهد شد. در برخی مواقع اسناد ملکی و دارایی دانشجو یا حامی مالی او می‌تواند نقش مهمی در نتیجه ویزای تحصیلی ایفا کند.

معمولا در پروسه دریافت ویزای تحصیلی کانادا جلسه مصاحبه حضوری تعریف نشده است؛ اما پس از توقف فعالیت سفارت این کشور در ایران، متقاضی موظف است برای شرکت در جلسه انگشت‌نگاری به یکی از دفترهای کارگزاری سفارت واقع در کشورهای همسایه مراجعه کند. پس از ثبت انگشت‌نگاری و گذر از این مرحله دیگر نیازی به سفر برای دریافت ویزای تحصیلی و پاسپورت نیست؛ می‌توان با استفاده از خدمات پیکاپ، پاسپورت ویزا شده را از سفارت دریافت کرد. 

دانشگاه های پرنس جورج

یکی از دلایل انتخاب این شهر به عنوان مقصد مهاجرت تحصیلی، وجود موسسات آموزشی معتبر کانادا مانند دانشگاه بریتیش کلمبیا (Northern British Columbia (UNBC و کالج  (New Caledonia (CNC در پرینس جرج کاناداست. در مدارس و موسسات آموز عالی این شهر به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی تدریس می‌شود؛ بنابراین در انتخاب دانشگاه یا کالج موردنظر باید به این نکته نیز توجه داشت.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی University of Northern British Columbia یا به اختصار UNBC یکی از مشهورترین و معتبرترین موسسات آموزشی کانادا محسوب می‌شود که رتبه دوم در بین دانشگاه‌های کوچک کانادا را کسب و حفظ کرده است. دانشگاه بریتیش کلمبیا با توجه ویژه‌ای به رشته‌های زیرمجموعه پزشکی در تاریخ 22 ژوئن سال 1990 به طور رسمی تاسیس شد. امروز هم دانشگاه بریتیش کلمبیا با معرفی برنامه پزشکی در شمال استان (NMP) مشغول به فعالیت است که با همکاری بین UBC و UNBC دایره پژوهش‌های خود را در این زمینه گسترده‌تر کرده است.

افزون بر علوم پزشکی، دانشگاه بریتیش کلمبیا در زمینه‌های کشاورزی و صنعت چوب نیز فعالیت‌ها و دستاوردهای ارزشمندی داشته است. این دانشگاه دولتی سالانه بیش از 3 هزار و پانصد دانشجو در کمپوس‌ها و پردیس‌های دانشگاهی مختلف می‌پذیرد که از میان آن‌ها حدود 2829 نفر در مقطع کارشناسی، نزدیک به 600 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و حدود 60 نفر در مقطع دکترا مشغول به تحصیل می‌شوند. 

کالج نیو کالدونیا

شهر پرینس جرج میزبان یکی از موسسات آموزشی دولتی و معتبر کانادا با نام کالج نیو کالدونیا College of New Caledonia و به اختصار CNC شده است که سالانه حدود 5 هزار دانشجو می‌پذیرد. پردیس اصلیِ کالج نیو کالدونیا در پرینس جرج واقع شده، اما 5 پردیس دیگر در شهرهای برنز لِیک، فورت سنت جیمز، مکنزی، سوزن و واندرهوف تاسیس شده‌اند. پردیس اصلی کالج نیو کالدونیا در سال 1969 تاسیس و توسط سایمون فریزر موسس این کالج به این نام خوانده شد. در پردیس اصلی کالج نیو کالدونیا باشگاه حرفه‌ای رشته‌های مختلف ورزشی نیز ایجاد شده است. 

رود پر آب فریزر موجب تعادل هوای منطقه شده است.

آب و هوای پرنس جورج

این شهر زیبا در منطقه فریزر فورت جورج (RDFFG) در نزدیکیِ گذارِ بخش‌های شمالی و جنوبی رشته‌کوه‌های راکی واقع شده و توسط دو رود پرآب فریزر و نچاکو احاطه شده است. موقعیت جغرافیایی این شهر تاثیر مستقیمی بر آب و هوای آن گذاشته تا بر اساس سامانه کوپن این شهر اقلیمی در میانه مرطوب قاره‌ای و زیرشمالگانی داشته باشد. 

تابستان در پرنس جورج

تابستان‌های این شهر ساحلی به نسبت گرم است؛ دمای هوای ماه جولای به‌طور میانگین 23 درجه سانتی گراد است و به نسبت معتدل. انتقال دو فصل گرم و سرد سال بسیار کوتاه است؛ بهار و پاییز چندروزی بیش مهمان این شهر نیستند. جغرافیای منطقه حکم کرده بارش در پرینس جرج بی‌امان باشد، اما به طور کلی از ماه فوریه تا اوایل ماه آوریل روزهای خشک سال محسوب می‌شوند. 

زمستان در پرنس جورج

زمستان‌های حاکم بر این شهر سردتر از دیگر شهرهای واقع در منطقه عرض جغرافیایی‌ست و میانگین دمای آن فراتر از نقطه انجماد می‌رود. اواخر زمستان توده‌های هوای اقیانوس آرام بر منطقه تسلط دارند و حداکثر دمای روزانه 1.5 درجه سانتی‌گراد است. 

هزینه زندگی در پرنس جورج

زندگی در پرنس جورج Prince George به نسبت بسیاری از شهرهای بزرگ کانادا به‌صرفه‌تر است؛ برای مثال هزینه زندگی در این شهر 31 درصد ارزان‌تر از زندگی در کلان‌شهری همچون تورنتو برآورد می‌شود. هزینه زندگی یک فرد مجرد فارغ از احتساب هزینه مسکن در این شهر 1,130.46 دلار کانادا تخمین زده می‌شود که این هزینه برای یک خانواده 4 نفری 3,986.48 دلار اعلام شده است. باید در نظر داشت که هزینه زندگی به سبک زندگی افراد بستگی دارد، اما پیش از سفر و مهاجرت باید میزان دقیق هزینه‌ها را بررسی کرد. به همین دلیل در این بخش به عمده مخارج ماهانه یعنی هزینه مسکن، حمل و نقل و خورد وخوراک در این شهر می‌پردازیم.

هزینه مسکن در پرنس جورج

به طور کلی هزینه مسکن در این شهر 52.57 درصد کمتر از شهر تورنتو برآورد می‌شود؛ برآورد میانگین کرایه آپارتمان تک‌خوابه در مرکز شهر ماهانه حدود 946.67 دلار است که با میانگین کرایه ماهانه 2,210.32 دلاری در تورنتو تفاوت 57.17 درصدی دارد!
آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر پرینس جرج نیز 1,488.89 دلار است. برای کاهش میزان کرایه ماهانه مسکن، بسیاری‌ از مهاجران و حتی‌ شهروندان زندگی در حومه شهر را برمی‌گزینند که به دور از آلودگی و شلوغی مرکزِ شهر، هزینه کمتری نیز برای مسکن متحمل شوند. میانگین کرایه ماهانه آپارتمان یک‌خوابه در حومه شهر پرینس جرج 903.12 دلار و میانگین کرایه ماهانه برای آپارتمان سه‌خوابه در این حوالی حدود 1,482.14 دلار اعلام شده است.

هزینه خورد و خوراک در پرنس جورج

پس از هزینه مسکن، هزینه خورد و خوراک در مخارج اولیه مهاجرت نیز اهمیت دارد؛ برای خرید شیر معمولی در بطری‌های یک لیتری 3.02 دلار، یک قرص نان سفید 500 گرمی 2.75 دلار، و یک‌بسته 12 عددی تخم‌مرغ معمولی 3.82 دلار باید هزینه کرد. قیمت هر کیلو برنج سفید 4.90 دلار، پنیر محلی 12.12 دلار، فیله مرغ 10.20 دلار، گوشت قرمز 15.08 دلار، سیب 5.61 دلار، موز 2.04 دلار، پرتقال 4.55 دلار، گوجه 6.17 دلار، سیب‌زمینی 4.15 دلار و پیاز 2.88 دلار کاناداست. 

هزینه حمل و نقل در پرنس جورج

هزینه حمل‌ونقل از جمله هزینه‌های متداول در مهاجرت است که با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی می‌تواند کاهش یابد. بلیط تک‌سفره استفاده از این وسایل در پرینس جرج کانادا 2.50 دلار اعلام شده که برای سفرهای درون شهری گاه و بی‌گاه مناسب است. اما در صورتی که تردد در داخل شهر روزانه و شایع باشد، استفاده از بلیط‌های ماهانه 58.15 دلاری به‌صرفه‌تر است. قیمت بلیط‌های ماهانه حمل و نقل عمومی در تورنتو 151.15 دلار است که در مقایسه با پرینس جرج 61.13 درصد ارزان‌تر است. تعرفه ورودی تاکسی در این شهر 4.45 دلار اعلام شده که به ازای هر کیلومتر مسافت 2 دلار به مبلغ اولیه افروده می‌شود.

زندگی در شهر پرینس جورج برای متقاضیان تحصیل در کانادا گزینه مناسبی محسوب می‌شود.

زندگی در پرنس جورج

بخش کوچکی از جامعه شهر پرنس جورج Prince George به زبان فرانسوی تکلم دارند و بیشینه جمعیت انگلیسی‌زبان هستند. توسعه و ترقی این شهر در سال‌های اخیر موجب افزایش جمعیت مهاجران در این شهر شده که در میان آن‌ها  شمار مهاجران آلمانی، پرتغالی، هندی، چینی و فیلیپینی بیش از دیگران است. طبیعت زیبای این شهر به قلم رودهایی روان و دامنه‌هایی سبز می‌درخشد و کیفیت هوای آن نام این شهر را در میان برترین شهرهای کانادا برای زندگی گنجانده است.

اقتصاد پرنس جورج

با وجود کارخانه‌جات تولید خمیر کاغذ، کارخانه‌های چوب‌بُری و الوارسازی و پالایشگاه‌های متعدد نفت در شهر، پرینس جرج Prince George یکی از شهرهای صنعتی بریتیش کلمبیا محسوب می‌شود که فرصت‌های شغلی بسیاری را در اختیار مهاجران قرار می‌دهد، اما از سویی دیگر تولید گازهای گلخانه‌ای در این مراکز صنعتی موجب آلودگی هوای نیز شده است.

نگاهی بر تاریخ پرنس جورج

در سال‌های آغازینِ قرن نوزدهم میلادی این شهر به دست تاجر و کاوشگر اسکاتلندی به نام سایمون فریزر پایه‌گذاری شد؛ نام بلندترین رود استان از نام فریزر گرفته شد و نام شهر به افتخار پادشاه جورج سوم که پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند را در دست داشت، پرنس جورج Prince George نام‌گذاری شد. سرآغاز آبادانی این شهر به تبادل پوست و خز در شرکت نورث وست بازمی‌گردد و با پشت‌سرگذاشتن تاریخی نه‌چندان ژرف اما غنی، رفته رفته تبدیل به شهری صنعتی و پررفت‌وآمد شد.

هزینه های زندگی
canada british columbia prince george
مشاهده همه تصاویر

سایر شهرهای کانادا

سوالات متداول

هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست ؟
"درمان و پوشش بیمه در استان های کانادا باهم متفاوت است . اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشگی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از 600 دلار الی 900 دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://nilgam.com/canada-international-student-insurance."
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "
گران ترین استان کانادا کدام است ؟
گرانتری شهر کانادا ونکور و تورنتو است که ونکور در استان بریتیش کلمبیا و تورنتو در استان انتاریو واقع است.
هزینه زندگی در کانادا چقدر است ؟
هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است به طور مثال سالیانه برای یک فرد از 16000 دلار تا 40000 دلار می باشد ولی میانگین متوسط ماهانه برای یک فرد تقریبا 2300 دلار معادل 28000 دلار کانادا می باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو سالیانه 40000 دلار می باشد.
ارزان ترین دانشگاه های کانادا کدامند؟
در مقطع کارشناسی: Brandon University، Université de Saint-Boniface، University of Guelph، Canadian Mennonite University، Memorial University of Newfoundland در مقطع کارشناسی ارشد: Memorial University of Newfoundland، University of Northern British Columbia، University of Calgary، Simon Fraser University،University of Saskatchewan

نظرات کاربران

امتیاز دهید
نظر خود را ثبت کنید