لتس گو یونی
city

تحصیل در پرنس جورج

25,000 دلار
هزینه زندگی
25,000 دلار
12,000 دلار
اجاره خانه
12,000 دلار
74,000
جمعیت
74,000
520 کیلومتر
فاصله تا ونکوور
520 کیلومتر

زندگی و تحصیل در پرنس جورج

ساعت به وقت پرنس جورج

پرنس جرج یا پرینس جورج (Prince George) نام شهری در قلب استان بریتیش کلمبیای کاناداست که در قلمرو سنتی Lheidli T’enneh واقع شده و پایتخت شمالی بریتیش کلمبیا محسوب می‌شود. پرنس جورج در فاصله 800 کیلومتری شمالِ ونکوور و 740 کیلومتری غربِ ادمونتون و در محل تلاقی رودخانه‌های فریزر و نچاکو قرار گرفته است. در سال‌های آغازینِ قرن نوزدهم میلادی این شهر به دست تاجر و کاوشگر اسکاتلندی به نام سایمون فریزر پایه‌گذاری شد؛ نام بلندترین رود استان از نام فریزر گرفته شد و نام شهر به افتخار پادشاه جورج سوم که پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند را در دست داشت، پرنس جورج نام‌گذاری شد. سرآغاز آبادانی این شهر به تبادل پوست و خز در شرکت نورث وست بازمی‌گردد و با پشت‌سرگذاشتن تاریخی نه‌چندان ژرف اما غنی، پرنس جورج رفته رفته تبدیل به شهری صنعتی و پررفت‌وآمد شد.


آب‌وهوای پرنس جورج


پرنس جورج در منطقه فریزر فورت جورج (RDFFG) در نزدیکیِ گذارِ بخش‌های شمالی و جنوبی رشته‌کوه‌های راکی واقع شده و توسط دو رود پرآب فریزر و نچاکو احاطه شده است. موقعیت جغرافیایی این شهر تاثیر مستقیمی بر آب‌وهوای آن گذاشته و موجب شده اقلیمی در میانۀ مرطوب قاره‌ای و زیرشمالگانی داشته باشد. زمستان‌های حاکم بر پرنس جورج سردتر از منطقه عرض جغرافیایی‌ست و میانگین دمای آن فراتر از نقطه انجام می‌رود. اواخر زمستان توده‌های هوای اقیانوس آرام بر منطقه تسلط دارند و حداکثر دمای روزانه 1.5 درجه سانتی‌گراد است. 
تابستان‌های پرنس جورج به نسبت گرم است؛ دمای هوای ماه جولای به‌طور میانگین 23 درجه است و معتدل. انتقال دو فصل گرم و سرد سال بسیار کوتاه است؛ بهار و پاییز چندروزی بیش مهمان این شهر نیستند. جغرافیای منطقه حکم کرده بارش در پرنس جورج بی‌امان باشد، اما فوریه تا آوریل روزهای خشک سال محسوب می‌شوند. 
با وجود کارخانجات تولید خمیر کاغذ، کارخانه‌های چوب‌بری و الوارسازی و پالایشگاه‌های متعدد نفت در شهر، پرنس جورج یکی از شهرهای صنعتی بریتیش کلمبیا محسوب می‌شود که فرصت‌های شغلی بسیاری را در اختیار مهاجران قرار می‌دهد اما از سویی دیگر تولید گازهای گلخانه‌ای در این مراکز صنعتی موجب آلودگی هوای نیز شده است.


هزینه زندگی در پرنس جورج


زندگی در پرنس جورج به نسبت بسیاری از شهرهای بزرگ کانادا به‌صرفه‌تر است؛ برای مثال هزینه زندگی در پرنس جورج 31درصد ارزان‌تر از زندگی در کلان‌شهری همچون تورنتو برآورد می‌شود. هزینه زندگی یک فرد مجرد فارغ از احتساب هزینه مسکن 1,130.46 دلار کانادا تخمین زده می‌شود که این هزینه برای یک خانواده 4نفری 3,986.48 دلار اعلام شده است. باید در نظر داشت که هزینه زندگی به سبک زندگی افراد بستگی دارد اما پیش از سفر و مهاجرت باید میزان دقیق هزینه‌ها را بررسی کرد.
هزینه مسکن در پرنس جورج 52.57درصد کمتر از شهر تورنتو برآورد می‌شود؛ کرایه آپارتمان تک‌خوابه در مرکز شهر پرنس جورج ماهانه 946.67 دلار است که با کرایه 2,210.32 دلاری تورنتو تفاوت 57.17 درصدی دارد. آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر پرنس جورج نیز 1,488.89 دلار است. برای کاهش میزان کرایه ماهانه مسکن، بسیاری زندگی در حومه شهر را برمی‌گزینند که به دور از آلودگی و شلوغی مرکزِ شهر، هزینه کمتری نیز متحمل شوند. میانگین کرایه ماهانه آپارتمان یک‌خوابه در حومه شهر پرنس جورج 903.12 دلار و آپارتمان سه‌خوابه 1,482.14 دلار اعلام شده است.
پس از هزینه مسکن، هزینه خوردوخوراک در مهاجرت نیز اهمیت دارد؛ برای خرید شیر معمولی در بطری‌های یک لیتری 3.02 دلار، یک قرص نان سفید 500 گرمی 2.75 دلار، و یک‌بسته 12 عددی تخم‌مرغ معمولی 3.82 دلار باید هزینه کرد. قیمت هر کیلو برنج سفید 4.90 دلار، پنیر محلی 12.12 دلار، فیله مرغ 10.20 دلار، گوشت قرمز 15.08 دلار، سیب 5.61 دلار، موز 2.04 دلار، پرتقال 4.55 دلار، گوجه 6.17 دلار، سیب‌زمینی 4.15 دلار و پیاز 2.88 دلار کاناداست. 
هزینه حمل‌ونقل از جمله هزینه‌های متداول در مهاجرت است که با استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی می‌تواند کاهش یابد. بلیط تک‌سفره استفاده از این وسایل در پرنس جورج کانادا 2.50 دلار اعلام شده که برای سفرهای درون شهری گاه و بی‌گاه مناسب است. اما در صورتی که تردد در داخل شهر روزانه و شایع باشد، استفاده از بلیط‌های ماهانه 58.15 دلاری به‌صرفه‌تر است. قیمت بلیط‌های ماهانه حمل‌ونقل عمومی در تورنتو 151.15 دلار است که در مقایسه با پرنس جورج 61.13 درصد ارزان‌تر است. تعرفه ورودی تاکسی در پرنس جورج 4.45 دلار اعلام شده که به ازای هر کیلومتر مسافت 2 دلار به مبلغ اولیه افروده می‌شود.


زندگی در پرنس جورج


بخش کوچکی از جامعه شهر پرنس جورج به زبان فرانسوی تکلم دارند و بیشینه جمعیت انگلیسی‌زبان هستند. توسعه و ترقی این شهر در سال‌های اخیر موجب افزایش جمعیت مهاجران در این شهر شده که در میان آن‌ها  شمار مهاجران آلمانی، پرتغالی، هندی، چینی و فیلیپینی بیش از دیگران است. بیشتر این مهاجران در موسسات آموزش عالی این شهر همچون دانشگاه (Northern British Columbia (UNBC و کالج  (New Caledonia (CNC مشغول به تحصیل شده‌اند. دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از مشهورترین و معتبرترین موسسات آموزشی کانادا محسوب می‌شود که رتبه دوم در بین دانشگاه‌های کوچک کانادا را کسب و حفظ کرده است. 
 

هزینه های زندگی
canada british columbia prince george
مشاهده همه تصاویر

سوالات متداول

چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
هزینه های زندگی در کانادا چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در کانادا طبق جدول سفارت به شرح زیر است. ۱۲,۴۷۵$ ۱ ۱۵,۵۳۱$ ۲ ۱۹,۰۹۳$ ۳ ۲۳,۱۸۱$ ۴ ۲۶,۲۹۲$ ۵ این مبالغ از سوی سفارت کانادا تعیین شده و قابل تغییر هستند. نکته مهم در بحث هزینه، نحوه بودجه بندی هر شخص و مدیریت هزینه های جاری است. همچنین، زندگی در شهرهای بزرگ تر، ناگزیر هزینه های بیشتری را تحمیل خواهد نمود. به طور کلی، تورنتو و ونکور هزینه های بیشتری را در مقایسه با شهرهای دیگر خواهند داشت. میزان اجاره بها، هزینه رفت و آمد، خدمات و ... از جمله این عوامل هستند. شیر: ۲ $ یک تکه نان: ۳ $ تخم مرغ (۱۰ عدد): ۳ $ سیب زمینی (۱ کیلو): ۲.۸ $ خورد و خوراک ۱ نفر در یک ماه: ۲۰۰ تا ۳۰۰ $ ۱ لیتر بنزین: ۱.۲ تا ۱.۴ $ اجاره آپارتمان تکخوابه در شهرهای بزرگ کانادا در ماه: ۱,۳۰۰ $ اجاره آپارتمان تکخوابه در شهرهای کوچک کانادا در ماه: ۱,۰۰۰ $ هزینه حمل و نقل عمومی در کانادا در ماه: ۹۰ تا 120 دلار یک وعده غذا در رستوران معمولی در کانادا: ۱۰ تا ۲۰ $ بلیت سینما: ۱۳ $ بیمه درمانی در هر ماه: ۸۰ تا ۱۰۰ $
شهریه دانشگاه ها در کانادا چقدر است؟
شهریه دانشگاه ها در کانادا بر اساس چندین عامل مشخص می شود: دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه، رنک داخلی و جهانی، رشته های ارائه شده (رشته های پزشکی و آزمایشگاهی معمولا پرهزینه تر هستند)، شهر و لوکیشن دانشگاه و ... بنابراین رقم مشخصی قابل ارائه نیست. به طور کلی، هزینه تحصیل دانشجویان خارجی به مراتب بیشتر از هزینه دانشجویانی است که اقامت دائم یا پاسپورت کانادا را دارند. به صورت آماری، میانگین متوسط شهریه در مقطع لیسانس حدود 18000 دلار، و در مقطع ارشد حدود 17000 دلار هستند. متوسط شهریه سالانه برای رشته های مربوط به مدیریت و MBA حدود 18000 تا 20000 دلار است. طبعا دانشگاه هایی وجود دارند که هزینه تحصیلی بسیار کمتر یا بسیار بیشتری دارند که با توجه به فاکتورهای عنوان شده متغیر است.
هزینه زندگی و تحصیل در کانادا چقدر است؟
هزینه های تحصیل و زندگی با توجه به دانشگاه ها ، رشته ها و شهر ها متغیر میباشد . اما به طور میانگین هزینه های تحصیل در مقطع لیسانس بین 13 تا 22 هزار دلار کانادا در سال ، هزینه های ارشد بین 15 تا 21 هزار دلار کانادا در سال و هزینه های زندگی در سال معادل 13 هزار دلار کانادا میباشد
هزینه های زندگی در شهر وینزور چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در وینزور کانادا سالیانه تقریبا 23000 دلار کانادا و هزینه اجاره مسکن به طور متوسط سالیانه 11000 دلار کانادا می باشد.
شرایط اقامت دائم (PR) شدن چیست؟
یک فرد برای دریافت PR کانادا ، می بایست حداقل برای 2 سال در یک دوره 5 ساله در کانادا اقامت داشته باشد . کانادا اخذ PR را برای دانشجویان بین المللی با ساده سازی روند مهاجرت آنلاین ساده تر کرده است . دولت کانادا تغییرات مهمی در برنامه Express Entry ، یک سیستم انتخاب مهاجرتی آنلاین که اپلیکیشن های PR کانادا را مدیریت می کند ایجاد کرده است ، و به فاکتورهایی از اپلیکیشن چون سابقه کار ، سن ، مهارت زبان و سطح تحصیلات رتبه می دهد . قوانین جدید دانشجویان را در موقعیت بهتری قرار می دهد . جستجوی فرصت کاری پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا و اخذ PR آسان است . Express Entry جدید و تبدیل شده برای دولت کانادا قدرت انتخاب مهاجران با مهارت فراوان و جذب آن ها به کشور و تقویت اقتصاد و جامعه را به ارمغان آورده است.
هزینه های زندگی در شهر ونکور چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در شهر ونکور سالیانه تقریبا 37000 دلار کانادا و هزینه اجاره مسکن به طور متوسط سالیانه 22000 دلار کانادا می باشد.
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
آیا پدر و مادر همراه اجازه کار دارند؟
خیر پدر و مادر جز ویزای همراه open work permit که اجازه کار داشته باشند محسوب نمیشوند. ویزای توریستی اجازه کار ندارد.
آیا داشتن مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه لازم است؟
بله . مدرک زبان یکی از مدارک مهم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا میباشد. هرچند شرایطی مبنی بر پذیرش بدون مدرک زبان در برخی دانشگاه ها وجود دارد اما توصیه نمیشود.

نظرات کاربران

امتیاز دهید
نظر خود را ثبت کنید