لتس گو یونی
city

تحصیل در برنابی و راهنمای پذیرش تحصیلی

34,000 دلار
هزینه زندگی
34,000 دلار
19,000 دلار
اجاره خانه
19,000 دلار
257,000
جمعیت
257,000
13 کیلومتر
فاصله تا ونکوور
13 کیلومتر

دانشگاه های برنابی

british columbia institute of technology

کشور
canada
استان
british columbia
موسسه
دولتی
نوع
institute
رتبه جهانی
3828
تعداد رشته
1

simon fraser university

کشور
canada
استان
british columbia
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
323
تعداد رشته
144

زندگی و تحصیل در برنابی

ساعت به وقت برنابی

یکی از شهرهای استان بریتیش کلمبیای کانادا که در منطقه «مترو ونکوور» یا ونکوور بزرگ قرار دارد، برنابی نام دارد که به مرز شرقیِ شهر ونکوور متصل شده است. شاید به دلیل نزدیکی بعد مسافتی این شهر به مرکز شهر ونکوور باشد که تحصیل در برنابی در سال‌های اخیر متقاضیان بسیاری پیدا کرده است. پیش از هر اقدامی برای مهاجرت تحصیلی به برنابی باید در مورد آب و هوای برنابی هزینه زندگی در برنابی و از همه مهم‌تر نحوه تحصیل در برنابی مطلع شد. تحصیل در کانادا آزمون ورودی خاصی ندارد و معمولا با دریافت پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی می‌توان به این هدف رسید؛ تحصیل در برنابی نیز از این جرگه دور نمانده و نیاز به مدارک و شرایط مشخصی است. برای کسب اطلاعات کافی درباره پروسه دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی تا پایان با لتس گو یونی همراه باشید. 

برنابی کجاست؟

این شهر پر رفت و آمد در مرکز جغرافیایی مترو-ونکوور واقع شده و میزبان دولت ونکوور بزرگ و هیئت مدیره منطقه ونکوور بزرگ است. به لحاظ جمعیت برنابی سومین شهر بزرگ استان بعد از سوری و ونکوور محسوب می‌شود. این شهر در ضلع شرقی مرکز شهر ونکوور گسترده شده است و در همسایگی شهرهای کوکیتلام، بندر مودی و نیو وست مینستر قرار دارد. این منطقه شهری از سمت شمال در احاطه خلیجک بورارد درآمده و از جنوب رود فرِیزر این سرزمین را در آغوش کشیده است. درواقع سرزمین‌های برنابی، ونکوور و نیو وست‌مینیستر بخش عمده‌ای از شبه جزیره بورارد را تشکیل داده‌اند.

برنابی یکی از شهرهای استان بریتیش کلمبیای کاناداست

این شهر در فاصله 13 کیلومتری مرکز شهر ونکوور واقع شده و برای تردد به آن با وسایل نقلیه عمومی حدود 30 دقیقه زمان لازم است. شهر سوری نیز در حدود 14 کیلومتر با این شهر فاصله دارد که این مسافت در کمتر از 30 دقیقه طی می‌شود. شهر بلینگهام ایالت واشینگتن آمریکا کمتر از 80 کیلومتر با برنابی فاصله دارد و با استفاده از وسایل نقلیه شخصی می‌توان با صرف 1 ساعت و 10 دقیقه به این شهر سفر کرد. 

تحصیل در برنابی 2020

همان‌طور که پیش‌تر هم گفتیم، معمولا تحصیل در برنابی کانادا نیازی به شرکت در آزمون ورودی دانشگاه‌ها یا آزمون‌های بین‌المللی ندارد. با ارائه مدراک مورد نیاز دانشگاه‌ها و کالج‌های این شهر می‌توان به تحصیل در کانادا امید داشت. با مطالعه سایت رسمی موسسات آموزشی این کشور می‌توان مزایای تحصیل در کانادا و همچنین مدارک مورد نیاز جهت دریافت پذیرش تحصیلی را دریافت کرد.

پذیرش تحصیلی

پس از مطالعه و کسب اطلاعات کافی درباره شهر مقصد مهاجرت تحصیلی و موسسه آموزشی موردنظر، باید لیست مدارک و شرایط مورد نیاز جهت دریافت پذیرش تحصیلی را آماده کرد. هر یک از موسسات آموزشی شرایط پذیرش مشخصی دارند اما به طور معمول مدارک شناسایی و هویتی، مدارک تحصیلی، مدارک شغلی (در صورت وجود)، مدرک زبان (انگلیسی یا فرانسوی بسته به قوانین استانی) و شرایط سنی مورد بررسی قرار می‌گیرد. 

با ارائه مدارک و مکاتبه با مسئول پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی درخواست پذیرش تحصیلی ثبت می‌شود. در صورت واجد شرایط بودن، نامه پذیرش اولیه برای متقاضی صادر می‌شود؛ اعتبار این نامه موقت است و مبالغ پرداختی متقاضی را به او اطلاع می‌دهد. با تکمیل مدارک و ارسال فیش‌های پرداختی نامه پذیرش تحصیلی اصلی از سوی دانشگاه یا کالج صادر می‌شود. 

ویزای تحصیلی

پس از دریافت نامه پذیرش تحصیلی می‌توان برای ثبت درخواست ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرد. در این مرحله نیز مدارک مشخصی را باید اسکن، ترجمه و آماده کرد و به همراه فرم درخواست تکمیل‌شده به صورت آنلاین به سفارت ارسال کرد. ویزای تحصیلی کانادا معمولا جلسه مصاحبه ندارد. پس از بررسی مدارک از سوی سفارت بازه زمانی یک ماهه برای انجام جلسه انگشت‌نگاری مشخص می‌شود. پس از توقف فعالیت سفارت کانادا در ایران، برای شرکت در این جلسه باید به یکی از دفترهای کارگزاری سفارت واقع در کشورهای همسایه مراجعه کرد. مشخص کردن مکان (شهر) و زمان دقیق (در بازه یک ماه) به عهده متقاضی ویزای تحصیلی کاناداست. پس از این مرحله دیگر نیازی به سفر نیست و برای دریافت پاسپورت ویزا شده می‌توان از خدمات پیکاپ بهره‌مند شد. سفر نهایی به سوی مقصد مهاجرت تحصیلی متقاضی خواهد بود!

دانشگاه های برنابی

مراکز آموزشی در برنابی که در آمار کشوری جایگاه ثابتی را از آنِ خود کرده‌اند، سالانه میزبان هزاران دانشجوی بین‌المللی هستند. از جمله برجسته‌ترین و مهم‌ترین دانشگاه‌های کانادا واقع در این شهر می‌توان به دانشگاه سایمون فریزر و دانشگاه فناوری بریتیش کلمبیا اشاره کرد. 

دانشگاه سایمون فریزر

یکی از دانشگاه‌های مهم تحقیقاتی و دولتی کانادا در استان بریتیش کلمبیا دانشگاه سایمون فریزر Simon Fraser University در شهر برنابی است. دانشگاه سایمون فریزر که به اختصار SFU هم خوانده می‌شود، سه پردیس دانشگاهی وسیع دارد که پردیس اصلی و قدیمی آن در شهر برنابی واقع شده است. پردیس برنابی دانشگاه سایمون فریزر در سپتامبر سال 1965 تاسیس شد و امروز سالانه نزدیک به 35 هزار نفر دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی جذب می‌کند.
دانشگاه سایمون فریزر در رده‌بندی سال 2020 مجله مکلین، بالاتر از دانشگاه واترلو، دانشگاه کنکوردیا و دانشگاه ویکتوریا رتبه نخست در رده‌بندی جامع را دارد و در میان دانشگاه‌های کانادا جایگاه نهم را به ‌نام خودش ثبت کرده است. پردیس‌های دیگر این دانشگاه نیز در شهرهای ونکوور و سوری دایر شده‌اند اما بخش‌های اصلی اداری دانشگاه سایمون فریزر در پردیس برنابی واقع شده است.

دانشگاه سایمون فریزر در برنابی قرار دارد.

آب و هوای برنابی

شمال و جنوب شهر به انحصار خلیجک بورارد و رود فریز درآمده که تاثیر بسیاری بر آب و هوای این شهر گذاشته‌اند. از سویی دیگر، کوه‌های یشمین‌جامه حومه شهر، ارتفاعات نه‌چندان رفیع اما پوشیده از درختچه‌ها و سبزه‌هایی هستند که افزون بر آب و هوا، بر مناظر زیبای این شهر نیز کارگر افتاده است. موقعیت جغرافیایی این شهر موجب شده تا دمای هوا در زمستان بوران و در تابستان سوزان نباشد. 

میانگین کمترین دمای ثبت شده از برنابی در طول سال در ماه سپتامبر با میانگین دمای منفی 19.4 درجه سانتی‌گراد گزارش شده است. بیشینه دما در برنابی نیز در ماه‌های جولای و آگوست حدود 21 درجه سانتی‌گراد بالای صفر ثبت شده است. ایستگاه آب و هوایی دانشگاه سیمون فریزر در ارتفاع 365 متری از سطح دریا بر بلندای کوه رفیع برنابی واقع شده است؛ بنابراین گزارش‌های آب و هوایی این منطقه نسبت به سطح شهر و دیگر نقاط کم‌ارتفاع‌تر، سردتر و مرطوب‌تر گزارش می‌شود و قطع به یقین بارش برف بیشتری در ایستگاه وجود دارد.

تابستان در برنابی

با افزایش دما در اواخر ماه مِی برنابی به استقبال فصل تابستان می‌رود. میانگین دمای ماه ژوئن به عنوان اولین ماه تابستان 18.2 درجه سانتی‌گراد بالای صفر گزارش می‌شود. اوج گرمای تابستانی در ماه جولای در شهر حکم‌فرمایی می‌کند و میانگین دمای هوا را تا 21.2 درجه سانتی‌گراد می‌رساند. ماه آخر تابستان نیز تفاوت دمای چندانی با جولای ندارد؛ میانگین دمای هوای آگوست نیز به حدود 21 درجه می‌رسد. کاهش میانگین دمای هوا در ماه سپتامبر به 18 درجه پایان فرمان‌روایی تابستان را گوش‌زد می‌کند.

زمستان در برنابی 

همان‌طور که گفتیم این شهر در رده آب و هوای نیمه خشک طبقه‌بندی می‌شود؛ زمستان‌ها چندان سرد و یخبندان نیست و معمولا در طول روزهای زمستان دمای هوای شهر به زیر صفر نمی‌رسد. با مطالعه گزارش‌های هواشناسی به قطع می‌توان گفت که سردترین ماه زمستانی ماه دسامبر است که میانگین دمای هوا به 0.8 درجه بالای صفر می‌رسد. اما میانگین دمای هوا در ماه ژانویه حدود 1.4 و در ماه فوریه حدود 1.7 درجه بالای صفر است. البته دما در شب‌ها زمستانی نسبت به زوها به شدت کاهش می‌یابد و به 13.9 درجه سانتی‌گراد زیر صفر هم می‌رسد!

برنابی در نزدیکی ونکوور قرار دارد

هزینه زندگی در برنابی

پیش از هر تصمیمی برای سفر و مهاجرت باید هزینه‌های زندگی و مسکن در شهر مقصد را به دقت بررسی کرد. در مهاجرت تحصیلی به کانادا شاید با اقامت در خوابگاه‌های دانشجویی هزینه مسکن تا حد چشم‌گیری کاهش یابد، و در کاهش هزینه‌های رفت و آمد موثر واقع شود؛ اما اطلاع از هزینه خورد و خوراک، حمل و نقل و کرایه آپارتمان که عمده مخارج زندگی ماهانه محسوب می‌شود، خالی از لطف نیست.

هزینه خورد و خوراک در برنابی

صرف یک‌وعده غذایی در رستوران‌های معمولی برنابی 18دلار و در رستوران‌های فست‌فود مانند مک‌دونالد 11 دلار هزینه دارد. یک‌فنجان کاپوچینوی معمولی 3.80 دلار و یک بطری 330 میلی‌لیتری نوشیدنی پپسی 2.42 دلار کانادا آب می‌خورد. باید در نظر داشت که فضای اقامتی برخی دانشگاه‌ها در پردیس‌ها وعده‌های غذایی را نیز پوشش می‌دهد و از اتلاف زمان و هزینه دانشجو تا حدودی جلوگیری می‌کند.

معمولا بخش اعظم مخارج زندگی به خریدهای سوپرمارکتی اختصاص می‌یابد؛ در این شهر نیز خرید یک لیتر شیر معمولی 2.40 دلار، یک قرص نان سفید 500 گرمی 4.52 دلار، و یک بسته 12 عددی تخم‌مرغ معمولی نیز 4.52 دلار کانادا هزینه دارد. در برنابی کانادا قیمت هر کیلو برنج سفید معمولی 6.06 دلار، هر کیلو پنیر محلی 22.32 دلار، فیله مرغ 19.33 دلار، گوشت قرمز 14 دلار برآورد می‌شود. در خرید میوه و صیفی‌جات برای سیب کیلویی 4.77 دلار، موز کیلویی 2.09 دلار، پرتقال کیلویی 3.42 دلار، گوجه کیلویی 5.27 دلار، سیب‌زمینی کیلویی 3.90 دلار، و برای پیاز کیلویی 3.44 دلار کانادا باید در نظر گرفت.

هزینه حمل و نقل در برنابی

برای استفاده از حمل و نقل عمومیِ این شهر باید بلیط تک‌سفره یا ماهانه تهیه کرد؛ بلیط‌های تک‌سفره 3 دلار و بلیط‌های ماهانه که برای سفرهای مکرر مناسب است، 128 دلار کاناداست. تعرفه ورودی تاکسی‌های داخل شهر هم 3.69 دلار است که به ازای هر کیلومتر از مسیر 1.90 دلار به مبلغ اولیه افزوده می‌شود.

هزینه مسکن در برنابی

با وجود کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از اتلاف زمان به خصوص در شهرهای بزرگ با زندگی در اقامتگاه‌ها دانشجویی، اگر دانشجو تمایل به کرایه آپارتمان داشته باشد، باید حداقل 1000 دلار کانادا به دیگر مخارج زندگی ماهانه بیافزاید. چراکه میانگین کرایه آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر حدود 1,808.33 دلار و میانگین کرایه آپارتمان سه‌خوابه حدود 2,950.00 دلار برآورد می‌شود. هزینه مسکن در حومه شهر چندان تفاوتی با مرکز ندارد؛ میانگین کرایه یک آپارتمان تک‌خوابه در حومه شهر 1,437.50 دلار و آپارتمان سه‌خوابه حدود 2,537.50 دلار کانادا برآورد می‌شود. 

برنابی در جزیره ونکوور استان بریتیش کلمبیا قرار دارد.

زندگی در برنابی

با گسترش شهر و افزایش جمعیت ساکن در ونکوور در سال‌های اخیر بسیاری از شهروندان این کلان‌شهر پر ازدحام زندگی در حاشیه را ترجیح داده‌اند و شهرهای اطراف ونکوور مهاجرت کرده‌اند. در کنار کانادایی‌ها، بسیاری از مهاجران این کشور نیز زندگی در شهرهای کوچک‌تر را برگزیده‌اند تا با پیمودن روزانه مسیر تا مرکز شهر ونکوور، به دور از ازدحام و ترافیک این کلان‌شهر زندگی کنند.

مجاورت شهر برنابی با ونکوور موجب شده مهاجران بسیاری در این شهر ساکن شود؛ بر اساس گزارش‌ها مهاجران چینی بیشترین آمار مهاجران در برنابی را به خود اختصاص داده‌اند، یعنی 33.9 درصد از جمعیت مهاجران! پس از شهروندان که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، زبان‌های مختلف چینی بیشترین متکلم را دارد. 

تحصیل در برنابی به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد و برای دریافت پذیرش تحصیلی باید مدرک زبان انگلیسی با نمره متوسط به بالا ارائه داد. اگر متقاضی نمره مرد نظر دانشگاه یا کالج را در مدرک زبان ارائه ندهد، پذیرش مشروط دریافت می‌کنند و باید پیش از شروع دوره تحصیلی در کلاس‌های زبان موسسه آموزشی مورد نظر شرکت کند. یافتن کار دانشجویی با نمره بالای زبان نیز آسان‌تر است.
برنابی شهر مهاجرپذیر کانادا محسوب می‌شود؛ به طوری که تنها 41.33 درصد از جمعیت کل زبان انگلیسی را به عنوان زبان مادری صحبت می‌کنند. جالب است که بدانید حدود 1.84 درصد از جمعیت این شهر به زبان فارسی صحبت می‌کنند! 

نگاهی بر تاریخ برنابی

پیش از استعمار اروپایی‌ها، برنابی محل زندگی قبیله‌های بومی کانادا بود. این منطقه خانه اصلی اقوام هالکوملم‌ها Halkomelem بود؛ هنوز هم یافته‌های تاریخی این محل در اماکنی مانند کوه برنابی، دریاچه دیِر (گوزن) Deer Lake، و رودخانه برانت Brunette River نمایان تاریخ است. در میان بومیان هنوز هم سنت های شفاهی آن‌ها به جا مانده است.

در حدود سال‌های 1858 بیش از 30 هزار اروپایی به دنبال یافتن طلا و ثروت این منطقه را اشغال کردند. بیشینه این گروه از مهاجران کارگران معدن بودند که مستعمره بریتیش کلمبیا در سال 1858 تأسیس کردند و شهر نیو وست‌مینستر به عنوان پایتخت آن اعلام شد. اما گسترش خط آهن و افزایش جمعیت در روستاهای اطراف نیو وست‌مینیستر شهر برنابی را ایجاد کرد. این شهر به نام رابرت برنابی کاشف و قانون‌گذار نامگذاری شده است. رابرت برنابی پیش از این وزیر امور خارجه سرهنگ ریچارد مودی، اولین کمیسر مستعمره بریتیش کلمبیا بود. برنابی در سال 1892 تاسیس و در سال 1992 به عنوان شهر معرفی شد.

گسترش مساحت شهرهای ونکوور و وست‌مینیستر موجب پیشرفت شهر برنابی شد و رونق کشاورزی در این منطقه اقتصاد را رونق بخشید. زمانی که ونکوور به یک کلان‌شهر گسترش یافت، برنابی شهری خوابگاهی در حومه بود؛ اما رفته‌رفته با گسترش شهرهای همسایه‌اش مستقل شد. بسیاری از مردم برای دوری از زندگی در ازدحام کلان‌شهرها و همزمان بهره‌بردن از مراکز، این شهر را برای زندگی برمی‌گزینند.

اقتصاد برنابی

افزون بر این، پردیس‌های اصلی دانشگاه سیمون فریزر و موسسه فناوری بریتیش کلمبیا در برنابی قرار دارد. بزرگ‌ترین مرکز خرید ونکوورِ بزرگ و دومین مجتمع تجاری کانادا در این شهر احداث شده است. شرکت‌های بزرگ فناوری مانند بالارد، دی-ویو سیستمز، الکترونیک آرتس کانادا و کپ‌کام نیز در برنابی کانادا واقع شده‌اند.

هزینه های زندگی
canada british columbia burnaby
مشاهده همه تصاویر

سایر شهرهای کانادا

سوالات متداول

هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست ؟
"درمان و پوشش بیمه در استان های کانادا باهم متفاوت است . اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشگی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از 600 دلار الی 900 دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://nilgam.com/canada-international-student-insurance."
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "
گران ترین استان کانادا کدام است ؟
گرانتری شهر کانادا ونکور و تورنتو است که ونکور در استان بریتیش کلمبیا و تورنتو در استان انتاریو واقع است.
هزینه زندگی در کانادا چقدر است ؟
هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است به طور مثال سالیانه برای یک فرد از 16000 دلار تا 40000 دلار می باشد ولی میانگین متوسط ماهانه برای یک فرد تقریبا 2300 دلار معادل 28000 دلار کانادا می باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو سالیانه 40000 دلار می باشد.
ارزان ترین دانشگاه های کانادا کدامند؟
در مقطع کارشناسی: Brandon University، Université de Saint-Boniface، University of Guelph، Canadian Mennonite University، Memorial University of Newfoundland در مقطع کارشناسی ارشد: Memorial University of Newfoundland، University of Northern British Columbia، University of Calgary، Simon Fraser University،University of Saskatchewan

نظرات کاربران

امتیاز دهید
نظر خود را ثبت کنید