لتس گو یونی
city

تحصیل در ساسکاتون و راهنمای پذیرش تحصیلی

26,000 دلار
هزینه زندگی
26,000 دلار
12,000 دلار
اجاره خانه
12,000 دلار
325,000
جمعیت
325,000
522 کیلومتر
فاصله تا ادمونتون
522 کیلومتر

دانشگاه های ساسکاتون

university of saskatchewan

کشور
canada
استان
saskatchewan
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
439
تعداد رشته
241

زندگی و تحصیل در ساسکاتون

ساعت به وقت ساسکاتون

سَسکَتون یا ساسکاتون نام شهری در استان ساسکاچوان کاناداست که به دلیل وجود دانشگاه ساسکچوان و دیگر مراکز متعدد تحقیقاتی در حوزه‌های مختلف ساسکاتون به شهر علمی کانادا مشهور شده است. تحصیل در موسسات آموزشی ساسکاتون مانند بیشتر شهرهای کانادا نیازمند دریافت پذیرش تحصیلی و پس از آن ویزای تحصیلی کاناداست. اگر شما هم قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارید، برای آگاهی از شرایط زندگی در ساسکاتون کانادا مانند بررسی هزینه‌های زندگی در ساسکاتون، آب و هوای ساسکاتون و پروسه تحصیل در ساسکاتون تا پایان این برگ از لتس گو یونی ما را همراهی کنید. 

ساسکاتون کجاست؟

ساسکاتون که پرجمعیت‌ترین شهر استان ساسکاچوان کانادا محسوب می‌شود، از غرب همسایه استان آلبرتاست و از شرق به استان منیتوبا می‌رسد. رودخانه روان و وسیع ساسکاچوانِ جنوبی جان تازه‌ای به طبیعت زیبای شهر می‌دهد و ساسکاتون را به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می‌کند. علاوه‌بر رود ساسکاچوان، رودخانه‌ها و دریاچه‌های دیگری در اطراف شهر ساسکاتون نیز وجود دارد تا هوای پاک و طبیعت زیبای شهر را محافظت کند. کیفیت آب و هوای این شهر موجب شده بسیاری از مهاجران ساسکاتون را برای زندگی و تحصیل برگزینند. کیفیت زندگی در این شهر زیبا موجب شده خانواده‌های سلطنتی بریتانیا نیز در ساسکاتون اقامت داشته باشند. 

ساسکاتون پر جمعیت ترین استان ساسکاچوان کاناداست.

شهر رجینا در 258 کیلومتری این شهر واقع شده که در 2 ساعت و 30 دقیقه می‌توان این بُعد مسافتی را طِی کرد. ساسکاتون در حدود 700 کیلومتریِ وینیپِگ، 618 کیلومتریِ کلگری و در 525 کیلومتریِ ادمونتون واقع شده است. 

تحصیل در ساسکاتون

دریافت پذیرش تحصیلی (اپلای) و ویزای تحصیلی کانادا از جمله مهم‌ترین مراحل پیش روی متقاضیان تحصیل در کانادا برشمرده می‌شود؛ این دو مرحله که خود پروسه مشخص خود را دارند، پله‌های ورود به دانشگاه های کانادا هستند. متقاضی تحصیل در کانادا پیش از هر چیز باید سایت رسمی موسسه آموزشی مورد نظر را مورد مطالعه قرار دهد و شرایط دریافت پذیرش تحصیلی را بررسی کند. 

شرایط سنی، سوابق تحصیلی و شغلی، تسلط به زبان انگلیسی (در استان کبک زبان فرانسوی) از جمله شرایط تحصیل در کانادا هستند. اقدام به دریافت پذیرش تحصیلی باید در زمان مشخصی صورت بگیرد؛ چراکه تاریخ شروع ترم پاییز در ماه سپتامبر و تاریخ شروع ترم بعدی در ژانویه اعلام شده است. درواقع ددلاین ثبت درخواست پذیرش تحصیلی از پیش اعلام شده و مشخص است. در صورتی که متقاضی دیرتر از موعد درخواست پذیرش تحصیلی را ثبت کند، آغاز سال تحصیلی به ترم بعدی موکول خواهد شد.

دریافت پذیرش تحصیلی

پس از مهیا کردن مدارک و شرایط مورد نیاز باید با مسئولان پذیرش تحصیلی دانشگاه یا کالج مورد نظر مکاتبه کرد و به صورت رسمی درخواست پذیرش تحصیلی را به ثبت رساند. در صورت واجد شرایط بودن، نامه اولیه پذیرش تحصیلی به دست متقاضی تحصیل در کانادا خواهد رسید. در این نامه که از آن به نامه پذیرش موقت نیز یاد می‌شود، مبلغ پرداختی و نقصی مدارک نیز مشخص شده است. مبلغی که در این مرحله متقاضی یا حامی مالی او باید بپردازد، بسته به قوانین موسساه آموزشی محل تحصیل متفاوت است؛ برخی دانشگاه یا کالج‌ها شهریه تمامِ دوره را در این مرحله دریافت می‌کنند و برخی دیگر تنها بخشی از شهریه ترم اول را برای پرداخت اعلام می‌کنند. پس از ارسال فیش پرداختی و تکمیل مدارک، نامه پذیرش تحصیلی اصلی صادر می‌شود.

دریافت ویزای تحصیلی کانادا

پس از صدور نامه پذیرش تحصیلی، نوبت به ثبت درخواست ویزای تحصیلی کانادا می‌رسد. در این مرحله نیازی به حضور فیزیکی در سفارت یا کارگزاری‌های سفارت کانادا نیست؛ با ارسال فرم درخواست ویزای تحصیلی کانادا و مدارک مورد نیاز به صورت آنلاین، درخواست ویزای تحصیلی کانادا ثبت با به اصطلاح سابمیت می‌شود. تنها برای انجام مرحله انگشت‌نگاری یا همان جلسه بیومتریک باید به یکی از کارگزاری‌های ویزای کانادا مراجعه کرد. پس از توقف فعالیت سفارت کانادا در تهران، برای ثبت اثر انگشت باید به یکی از کشورهای همسایه سفر کرد؛ اما جهت دریافت پاسپورت یا ویزای تحصیلی می‌توان از سرویس پیکاپ بهره‌مند شد. 

دانشگاه های ساسکاتون

ساسکاتون Saskatoon میزبان یکی از برجسته‌ترین دانشگاه‌های کاناداست؛ دانشگاه تحقیقاتی ساسکاچوان University of Saskatchewan که در لیست برترین دانشگاه‌های کانادا به چشم می‌خورد، در این شهر واقع شده است. اما دانشگاه ساسکاچوان تنها موسسه آموزشی عالی این شهر نیست؛ کالج سنت توماس مور St. Thomas More College، دانشگاه فِرست نِیشنز First Nations University of Canada، موسسه علمی کاربردی ساسکاچوان Saskatchewan Institute of Applied Science and Technology، موسسه تحقیقاتی گابریل دومونت Gabriel Dumont Institute of Native Studies and Applied Research Inc، و موسسه فناوری ساسکاچوان Saskatchewan Indian Institute of Technologies نیز در شهر ساسکاتون قرار گرفته‌اند و آغوش گرمشان را سوی متقاضیان تحصیل در کانادا گشوده‌اند.

دانشگاه ساسکاچوان

دانشگاه دولتی ساسکاچوان (University of Saskatchewan (U of S که در شرق رودخانه ساسکاچوان جنوبی واقع شده، در نوزدهم مارس سال 1907 تاسیس شده است. دانشگاه ساسکاچوان که عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه استان را یدک می‌کشد، یکی از مهم‌ترین دانشگاه‌های تحقیقاتی کانادا محسوب می‌شود و به عضویت گروه U15 ( پانزده دانشگاه تحقیقاتی برتر کانادا) نیز درآمده است. نام دانشگاه ساسکاچوان در رشته‌های زیرمجموعه علوم پزشکی و کشاورزی زبان‌زد است، اما در سال‌های اخیر دانشگاه ساسکاچوان در رشته‌های بیوتکنولوژی کشاورزی و ژنوم دامی اعتبار جهانی به دست آورده است.

افزون‌بر ارزش آموزشی و علمی، دانشگاه ساسکاچوان میراث فرهنگی شهر نیز محسوب می‌شود؛ چرا که پردیس اصلی این دانشگاه در سال 1907 بنا شده و سازه‌های زیبای آن با معماری گوتیک بسیار زیبا می‌درخشد. پیرامون این دانشگاه نیز جزو زیباترین موسسات آموزشی کانادا برشمرده می‌شود. گرتارد هنسبرگ و هنری تاپ از فارغ‌التحصیلان دانشگاه ساسکاچوان هستند که جایزه نوبل دریافت کرده‌اند. صفدر حسینی وزیر کار و امور اجتماعی ایران و وزیر امور اقتصاد دارایی از ایرانیان فارغ‌التحصیلِ این دانشگاه است. محمود فتوحی فیروزآباد، سیاستمدار و اقتصاددان ایرانی که تجربه ریاست دانشگاه صنعتی شریف را نیز در سوابق شغلی دارد، از جمله فارغ‌التحصیلان دانشگاه ساسکاچوان است.

کالج سنت توماس مور

یکی از موسسات آموزشی زیر نظر دانشگاه ساسکاچوان، کالج سنت توماس مور St. Thomas More College یا به اختصار STM (توماس مور مقدس) نام دارد. کالج سنت توماس مور که تنها کالج دانشگاه ساسکاچوان است، در سال 1936 بنا شده است و امروز حدود هزار و 500 دانشجوی تمام‌وقت در سال می‌پذیرد. این دانشجویان از خدمات رفاهی و آموزشی دانشگاه ساسکاچوان نیز بهره‌مند می‌شوند. فارغ‌التحصیلان کالج سنت توماس مور مدارک فارغ‌التحصیلی را از دانشگاه ساسکاچوان دریافت می‌کنند. کتابخانه غنی و کیفیت خوب غذاهای کالج سنت توماس مور در میان دیگر کالج های کانادا به شهرت بسیاری رسیده است. 

دانشگاه ساسکاچوان از مهمترین دانشگاه های کاناداست که در ساسکاتون قرار گرفته است.

آب و هوای ساسکاتون

شهر ساسکاتون Saskatoon در سرزمین هموار و پر آب گسترده شده است. پست‌ترین نقاط این سرزمین حوزه آب‌ریز رودخانه ساسکاچوان است و ارتفاعات آن حومه ساترلند در ضلع شرقی و حوزه رودخانه سیلور وود در بخش‌های شمالی شهر است. دریاچه پایک و پارک‌های طبیعی استانی Pike Lake Provincial Park در فاصله 40 کیلومتری از شهر واقع شده‌اند و تاثیر بسیاری بر آب و هوای این منطقه گذاشته‌اند. 

ساسکاتون اقلیم نیمه‌خشکِ نزدیک به مرطوب قاره‌ای با تابستان‌هایی گرم و زمستان‌هایی سرد و طولانی دارد. با 2,268 ساعت حضور خورشید در آسمان ساسکاتون، این شهر یکی از شهرهای آفتابی کانادا محسوب می‌شود. حُرم آفتاب موجب شده صنعت کشاورزی در این منطقه بیش از دیگر استان‌های کانادا رونق پیدا کند و تبدیل به یکی از قوی‌ترین منابع مالی شهر و استان شود. 

تابستان در ساسکاتون

تابستان‌ها در ساسکاتون آفتابی و گرم است اما وقوع طوفان، بارش شدید باران و تگرگ و وزش باد شدید دور از تصور نیست؛ به همین دلیل تابستان مرطوب‌ترین فصل ساسکاتون به حساب می‌آید. با وجود دریاچه‌ها و رودهای کوچک و بزرگ در شهر ساسکاتون تابستان‌ها رطوبت آزاردهنده‌ای احساس نمی‌شود و بیشینه دما معمولا 30 درجه سانتی‌گراد است؛ اما سرمای آگوست خبر از ورود پاییز دارد. پاییز و بهار معمولا زمان کوتاهی را مهمان ساسکاتون هستند. بالاترین دمایی که تا به حال از این شهر گزارش شده 41.5 درجه سانتی‌گراد بود که به ششم ژوئن سال 1988 مربوط می‌شود.

زمستان در ساسکاتون

زمستان پیش از انتظار وارد ساسکاتون Saskatoon می‌شود، اما در ماه ژانویه با میانگین دمای 13.9 تا 8.8 درجه سانتی‌گراد زیر صفر قدرت‌نمایی می‌کند. سرمای زمستانی در ماه نوامبر احساس می‌شود؛ در این ماه میانگین دمای هوا حدود 5.2 تا 0.8 درجه زیر صفر گزارش می‌شود و در ماه مارس با میانگین دمای 5.2 تا 0.8 درجه زیر صفر رخت از این شهر می‌بندد. پایین‌ترین دمایی که تاکنون در ساسکاتون به ثبت رسیده است، به اول فوریه سال 1893 مربوط می‌شود؛ در این تاریخ دمای هوای شهر به 50 درجه زیر صفر رسیده بود!

هزینه زندگی در ساسکاتون 

بررسی هزینه زندگی در شهرهای مختلف بیش از هر چیز به سبک زندگی افراد بستگی دارد. اما سازمان مهاجرت کانادا سالانه عدد مشخصی را به عنوان هزینه سالانه زندگی دانشجویی اعلام می‌کند. به نسبت دیگر شهرهای بزرگ کانادا همچون مونترال، ونکوور، تورنتو و ... ساسکاتون هزینه زندگی پایین‌تری دارد؛ بدون احتساب هزینه مسکن، مخارج زندگی یک فرد مجرد در ساسکاتون ماهانه 1,133.12 دلار کانادا پیش‌بینی شده است. جهت مطالعه دقیق هزینه‌های زندگی در اسن شهر باید به سه مقوله عمده مخارج زندگی یعنی خورد و خوراک، حمل و نقل و هزینه مسکن بپردازیم.

هزینه خورد و خوراک در ساسکاتون

برای بررسی حدودی هزینه‌ها در ساسکاتون می‌توان به خود و خوراک روزمره اشاره کرد؛ میانگین هزینه صرف یک وعده در رستوران‌های معمولی ساسکاتون حدود 16 دلار کاناداست، اما با صرف غذا در رستوران‌های زنجیره‌ای فست‌فود می‌توان این هزینه را تا حدودی کاهش داد؛ برای مثال در شهر ساسکاتون کانادا یک وعده غذای مک‌دونالد 10 دلار هزینه دارد. میانگین قیمت یک فنجان کاپوچینوی معمولی 4.22 دلار و یک بطری 330 میلی‌لیتری نوشیدنی پپسی 2.37 دلار اعلام شده است.

خریدهای سوپرمارکتی هم از جمله هزینه‌های قابل‌توجه روزمره محسوب می‌شود که به بررسی آن می‌پردازیم. در ساسکاتون برای خرید یک لیتر شیر معمولی 2.23 دلار، یک قرص نان سفید 500 گرمی 2.62 دلار و یک بسته 12 عددی تخم‌مرغ معمولی 3.15 دلار باید هزینه کرد.

در ساسکاتون کانادا برای هر کیلو برنج سفید 4.75 دلار، هر کیلو پنیر محلی 11.25 دلار، فیله مرغ 11.98 دلار، گوشت قرمز 12.17 دلار، سیب 3.57 دلار، موز 1.56 دلار، پرتقال 4.10 دلار، گوجه 3.57 دلار، سیب‌زمینی 2.10 دلار، پیاز 2.25 دلار و کاهو 3.75 دلار کانادا باید پرداخت.

هزینه حمل و نقل در ساسکاتون

مانند دیگر شهرهای کانادا، برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در ساسکاتون Saskatoon کانادا دو نوع بلیط تک‌سفره و ماهانه وجود دارد. برای افرادی که هرروز در شهر تردد دارند، بلیط‌های ماهانه به‌صرفه‌تر است؛ در غیر این صورت بلیط‌های تک‌سفره گزینه مناسبی برای استفاده از حمل‌ونقل عمومی ساسکاتون محسوب می‌شود. بلیط‌های تک‌سفره 3 دلار و بلیط‌های ماهانه 83 دلار کانادا هزینه دارند. برای استفاده از تاکسی‌های خطی شهر ساسکاتون باید در نظر داشت که تعرفه ورودی 3.75 دلار کاناداست که به ازای طیِ هر کیلومتر 1.90 دلار به آن افزوده می‌شود. 

هزینه مسکن در ساسکاتون

هزینه مسکن مهم‌ترین دغدغه مهاجران است که پیش از هر اقدامی باید بررسی شود. میانگین کرایه ماهانه آپارتمان تک‌خوابه در مرکز شهر ساسکاتون کانادا 1,082.14 دلار است. برای کرایه آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر نیز باید ماهانه 1,626.32 دلار پرداخت کرد. بسیاری از افراد برای کاهش هزینه‌ها زندگی در حومه شهر را انتخاب می‌کنند؛ میانگین کرایه آپارتمان یک‌خوابه در حومه شهر ساسکاتون حدود 881.58 دلار و کرایه آپارتمان سه‌خوابه در این منطقه حدود 1,388.10 دلار کاناداست. البته باید در نظر داشت که میانگین درآمد خالصِ ماهانه برای شغل تمام‌وقت در ساسکاتون کانادا هم 3,593.98 دلار اعلام شده است.

بهترین راه کاهش مخارج زندگی دانشجویی، زندگی در پردیس‌های دانشگاه‌ها و کالج‌های کاناداست؛ چراکه با کاهش هزینه‌های مربوط به مسکن، حمل و نقل و خورد و خوراک، در زمان دانشجو نیز صرفه‌جویی می‌شود و به جای اتلاف آن در رفت‌وآمود به محیط آموزشی، می‌تواند به استراحت، تفریح و مطالعه بپردازد. موسسات آموزشی این شهر امکانات در خوری را در اختیار دانشجویان قرار داده‌اند. 

ساسکاتون از شهرهای خوش آب و هوای کانادا به حساب می‌آید.

نگاهی گذرا بر تاریخ ساسکاتون

اولین ساکنان کانادایی ساسکاتون، اجتماعی نه چندان پرازدحام از جامعه استعماری میانه‌روی تورنتو بودند که در بخش جنوبی شهر، میان وارمن و داندرن امروزی در سال 1882 ساکن شدند. ساسکاتون بزرگ و بزرگ‌تر شد، در سال 1906 به رسمیت شناخته شد و امروز مهد تولیدات و تجهیزات کشاورزی در دنیا محسوب می‌شود و در علوم بیوتکنولوژی، ذخیره کربن و فناوری یکی از شهرهای پیشرو در جهان است.

شهر ساسکاتون در سال 1903 با نصب منشور شهروندی در ضلع غربی رودخانه ساسکاچوان ثبت شد. سه سال بعد با پیوستن روستاهای ریورسدال و نوتانا جمعیت این شهر به 4 هزار و 500 نفر رسید. با گسترش شهر و پیوستن شهرک‌های اطراف به بافت شهری ساسکاتون به وسعت امروز درآمد. 

زندگی در ساسکاتون

نرخ بیکاری در ساسکاتون به نسبت بسیاری از شهرهای بزرگ‌‌تر معمولا پایین‌تر است؛ نرخ بیکاری در این شهر 3.5% اعلام شده که در بین دیگر شهرهای بالا 20 هزار نفر جمعیت پایین‌ترین میزان برشمرده می‌شود. سیستم بهداشت عمومی و خدمات درمانی شهر به عهده سه بیمارستان است که تحت نظر دانشگاه ساسکاچوان خدمت‌رسانی می‌کنند. ساسکاتون با 1.28% آمار جرم و جنایت از جمله شهرهای امن کانادا برشمرده می‌شود و در سال‌های اخیر افت شدیدی در آمار نیز تجربه شده است. بنابراین زندگی در ساسکاچوان و پرجمعیت‌ترین شهر این استان می‌توان آینده خوبی برای متقاضیان تحصیل در کانادا رقم بزند. 

اقتصاد ساسکاتون

ساسکاتون به لحاظ فرهنگی و هنری نیز بسیار پویاست و منابع غنی از پتاس، نفت و گندم دارد. چرخش اقتصاد این شهر برپایه کشاورزی، نفت و گاز، عناصر معدنی و آموزش است؛ مشهورترین شرکت تولید و مبادله اورانیوم و بزرگ‌ترین تولیدکننده پروکسین پتاش در این شهر واقع شده است. حضور دانشگاه ساسکاچوان در این شهر و در کنار موسسات آموزشی معتبر و مشهوری مانند کالج سنت توماس مور، گابریل دومان، مدرسه پلی‌تکنیک ساسکاتون و ... موجب شده ساسکاتون میزبان پژوهشگران و محققان عرصه‌های مختلفی باشد. 

میانگین درآمد خالص سالانه از مشاغل تمام‌وقت در شهر ساسکاتون حدود 115,000 دلار کانادا اعلام شده است؛ بنا به گزارش سایت سَلِری اکسپلورر پایین‌ترین میزان درآمد سالانه 29 هزار دلار و بالاترین درآمد جدود 512 هزار دلار اعلام شده است. درآمد ساعتی در ساسکاتون کانادا حدود 30 دلار اعلام شده است؛ با توجه به اجازه کار دانشجویی تا سقف 20 ساعت در هفته، دانشجویان می‌توانند بخشی از مخارج زندگی در کانادا را با کسب درآمد از راه کار نیمه‌وقت دانشجویی پوشش دهند. علاوه بر درآمد ناچیز در این مرحله، با اشتغال در کار نیمه‌وقت دانشجویی می‌توان تجربه کار در کانادا را در سوابق شغلی ثبت کرد تا مسیر دریافت اقامت دائم کانادا پس از دوران تحصیل هموارتر شود. 
 

هزینه های زندگی
canada saskatchewan saskatoon
مشاهده همه تصاویر

سایر شهرهای کانادا

سوالات متداول

هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست ؟
"درمان و پوشش بیمه در استان های کانادا باهم متفاوت است . اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشگی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از 600 دلار الی 900 دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://nilgam.com/canada-international-student-insurance."
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "
گران ترین استان کانادا کدام است ؟
گرانتری شهر کانادا ونکور و تورنتو است که ونکور در استان بریتیش کلمبیا و تورنتو در استان انتاریو واقع است.
هزینه زندگی در کانادا چقدر است ؟
هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است به طور مثال سالیانه برای یک فرد از 16000 دلار تا 40000 دلار می باشد ولی میانگین متوسط ماهانه برای یک فرد تقریبا 2300 دلار معادل 28000 دلار کانادا می باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو سالیانه 40000 دلار می باشد.
ارزان ترین دانشگاه های کانادا کدامند؟
در مقطع کارشناسی: Brandon University، Université de Saint-Boniface، University of Guelph، Canadian Mennonite University، Memorial University of Newfoundland در مقطع کارشناسی ارشد: Memorial University of Newfoundland، University of Northern British Columbia، University of Calgary، Simon Fraser University،University of Saskatchewan

نظرات کاربران

1 نفر
نظر خود را ثبت کنید