لتس گو یونی
city

تحصیل در کینگستون و راهنمای پذیرش تحصیلی

27,000 دلار
هزینه زندگی
27,000 دلار
13,000 دلار
اجاره خانه
13,000 دلار
178,000
جمعیت
178,000
173 کیلومتر
فاصله تا اتاوا
173 کیلومتر

دانشگاه های کینگستون

queens university

کشور
canada
استان
ontario
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
239
تعداد رشته
173

زندگی و تحصیل در کینگستون

ساعت به وقت کینگستون

کینگستون یکی از شهرهای دانشگاهی استان انتاریو و یکی از مقاصد مهاجرت تحصیلی به کانادا است که میزبان موسسات آموزشی نامداری مانند دانشگاه کویین و کالج سنت لورنس شده است. تحصیل در کینگستون به واسطه این دو موسسه آموزشی مورد توجه متقاضیان تحصیل در کانادا قرار گرفته است. اما پیش از هر گونه اقدامی باید اطلاعات جامع و کافی از موقعیت شهر کینگستون و نحوه تحصیل در کانادا کسب کرد. به دلیل اهمیت این موضوع در این برگ از مجموعه شهرهای کانادا به معرفی آب و هوای کینگستون، هزینه زندگی در کینگستون و نحوه رسیدن به هدف تحصیل در کینگستون اختصاص داده‌ایم؛ برای آشنایی با نحوه اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا با لتس گو یونی همراه شوید.

کینگستون کجاست؟

کینگستون شهری در انتاریوی شرقی‌ست که در منطقه فرونتناک واقع شده است و در انتهای شرقی دریاچه انتاریو در حوزه رودخانه سنت لارنس، محل تولد رودخانه کاتاراکی قرار دارد. جاری شدن رود سنت لورنس و هم‌جواری با دریاچه انتاریو به چشم‌اندازهای این شهر زیبایی حیرت‌انگیزی بخشیده است.

تحصیل در کینگستون نیازمند اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کاناداست.

کینگستون به شهر سنگ آهک هم مشهور شده؛ چراکه بیشتر بناهای تاریخی آن از سنگ‌های آهک محلی ساخته شده‌اند. در کنار زیبایی‌های طبیعی جوار رودخانه و ساحل دریاچه، جزیره‌های کوچک و بزرگ بسیاری در این شهر وجود دارد که موجب رونق صنعت گردشگری در این شهر شده است.

شهر کینگستون در 180 کیلومتری همسایه غربی خود پیتربرو قرار دارد و تا پایتخت یعنی شهر اوتاوا حدود 196 کیلومتر فاصله دارد. مونترال یکی دیگر از کلا‌ن‌شهرهای کانادا در فاصله 288 کیلومتری این شهر قرار گرفته است و تورنتو نیز تا کینگستون حدود 263 کیلومتر فاصله دارد.

تحصیل در کینگستون 2020

طبق قوانین سیستم آموزشی در دانشگاه های کانادا اولین گام برای تحصیل در کینگستون اخذ پذیرش تحصیلی از موسسات آموزشی این شهر و ویزای تحصیلی کانادا از سفارت است. با انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاه (یا کالج) باید سایت رسمی موسسه آموزشی مورد نظر را به دقت مطالعه کرد. با دریافت اطلاعات کافی درباره شرایط و خدمات دانشگاه، باید برای اخذ پذیرش تحصیلی اقدام کرد.

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کینگستون

با مهیا کردن مدارک و شرایط مورد نیاز دانشگاه، نوبت به مکاتبه با مسئولان پذیرش تحصیلی می‌رسد تا با ارسال مدارک ترجمه شده درخواست پذیرش تحصیلی به صورت رسمی ثبت شود. برای بررسی وضعیت تحصیلی متقاضی تحصیل در کینگستون برخی دانشگاه های کانادا مبلغی دریافت می‌کنند. 

در صورت واجد شرایط بودن، نامه پذیرش تحصیلی اولیه با اعتبار موقت صادر می‌شود؛ در این نامه لیستی از پرداختی‌ها (بخشی از شهریه ترم اول یا تمام شهریه طول دوره، بیمه دانشجویی، رزرو خوابگاه و ...) و نقصی مدارک به دانشجو ارائه می‌شود. با تکمیل مدارک و ارسال فیش‌های پرداختی نامه پذیرش تحصیلی اصلی صادر می‌شود. 

ویزای تحصیلی کانادا

پس از اخد پذیرش تحصیلی اصلی باید برای ثبت درخواست ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرد. برای این هدف نیز باید لیستی از مدارک مشخصی را همراه با فرم تکمیل شده ویزای تحصیلی برای سفارت ارسال و درخواست ویزای تحصیلی را سابمیت کرد.

در طول پروسه درخواست ویزای تحصیلی کانادا معمولا جلسه مصاحبه برگزار نمی‌شود؛ اما برای ثبت اثر انگشت باید در جلسه‌ای موسوم به جلسه بایومتریک (یا جلسه انگشت‌نگاری) شرکت کرد. این امر نیاز به یک سفر کوتاه‌مدت به یکی از کشورهای همسایه دارد؛ چراکه فعالیت‌های سفارت کانادا در تهران متوقف شده و باید به یکی از کارگزاری های سفارت در شهرهای آنکارا، استانبول، دبی، تفلیس و ... مراجعه کرد. اما ارسال و دریافت پاسپورت برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا نیازی به سفر دوباره ندارد.

دانشگاه های کینگستون

شهر کینگستون میزبان موسسات آموزشی مهمی مانند دانشگاه دولتی کویین Queen's University، کالج نظامی کانادا Royal Military College of Canada، کالج سنت لورنس St. Lawrence College و دیگر موسسات آموزشی عالی است که سالانه دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند. بر اساس آمار کشور کانادا، این شهر به نسبت دیگر شهرهای دانشگاهی بیشترین فارغ‌التحصیل را از مقطع دکترا دارد.

دانشگاه کویین

یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه های کانادا دانشگاه کویین Queen's University نام دارد که تحت نظارت خانواده سلطنتی در سال 1841 تاسیس شد. این دانشگاه دولتی که در شمار دانشگاه‌های تحقیقاتی کانادا نیز آمده است، هزار و چهارصد هکتار از اراضی شهر کینگستون کانادا و همچنین ساسکس انگستان را به تصرف خود درآورده است. کمپوس اصلی دانشگاه کویین هم‌مرز با سواحل جنوبی دریاچه انتاریو در شهر کینگستون واقع شده است. 

سالانه بیش از 28 هزار دانشجو موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه کویین می‌شوند که حدود 23 هزار نفر از این جمعیت در مقطع کارشناسی و حدود 5 هزار نفر در مقاطع عالی مشغول به تحصیل می‌شوند. حدود 85 درصد از دانشجویان در پردیس دانشگاه کویین زندگی می‌کنند که تا دانشکده‌ها حدود 15 دقیقه پیاده‌روی دارد.

دانشگاه کویین کانادا رشته‌های متنوعی را در دانشکده علوم و هنر، دانشکده آموزش، دانشکده مهندسی و علوم کاربردی، دانشکده علوم بهداشتی، دانشکده حقوق، دانشکده اسمیت (کسب و کار)، دانشکده تحصیلات تکمیلی، و دانشکده مطالعات سیاسی ارائه می‌دهد. 

دانشگاه کویین کانادا در کینگستون واقع شده است.

در سال‌های اخیر پروژه‌های مطالعاتی جدید در زمینه‌های علوم محاسباتی و مهندسی، مطالعات جهانی شدن، سلامت و بهداشت روان، علوم پایه و بالینی پزشکی، محیط زیست سالم و سیستم های انرژی پایدار، و مسائل اجتماعی از قبیل نظارت، فقر، تحکم و زورگویی موجب درخشش نام دانشگاه کویین در سطح جهانی شده است.

کالج سنت لورنس

کالج هنرهای کاربردی و تکنولوژی سنت لورنس St. Lawrence College of Applied Arts and Technology چهار پردیس در غرب استان انتاریو دارد؛ پردیس براکویل (تاسیس شده در سال 1970)، پردیس کورنوال (1968)، پردیس کینگستون و پردیس آلفا در تورنتو.

پردیس کینگستون کالج سنت لورنس سپتامبر سال 1969 به فاصله کمی از پردیس اصلی بنا شد و امروز در دانشکده‌های هنرهای کاربردی، خدمات اجتماعی، مدیریت کسب و کار، فناوری کامپیوتر و مهندسی، مطالعات عدالت، علوم بهداشتی، معاملات و بازرگانی، مهمانداری و هنرهای آشپزی، زبان‌های خارجی،  و طراحی گرافیک برای نزدیک به 7 هزار دانشجوی تمام وقت و بیش از 20 هزار دانشجوی پاره‌وقت پذیرش تحصیلی صادر کرده است.

آب و هوای کینگستون

شهر کینگستون در دشت مملو از درختان مخروطیان و برگریزان بر روی منابع آبی بسیار گسترده شده است که تاثیر چشمگیری در آب و هوای کینگستون دارد. بر اساس سامانه رده‌بندی کوپن این شهر آب و هوای معتدل و مرطوب قاره‌ای دارد؛ یعنی مانند اکثر مناطق انتاریو جنوبی تابستان‌هایی خنک و زمستان‌هایی سرد. اگرچه همسایگی با دریاچه انتاریو تأثیر تعدیل کننده‌ای در آب و هوای این شهر گذاشته، اما این امر در افزایش دما نیز موثر خواهد بود. جاری بودن رودهای روان و نزدیکی به دریاچه موجب بارش‌ها فراوان باران و برف سنگین هم می‌شود.

میانگین دمای هوای تابستانی در کینگستون در خنک‌ترین زمان 14 درجه و در گرم‌ترین روزهای جولای 25 درجه سانتی‌گراد بالای صفر است. میانگین پایین‌ترین دمای زمستانی در سرترین روزهای سال 12 درجه زیر صفر و به‌طور معمول منفی 3 درجه سانتی‌گراد گزارش می‌شود. پایین‌ترین دمای ثبت‌شده از کینگستون مربوط به 17 فوریه 1896 با دمای منفیِ 35.6 درجه سانتی گراد است. گرم‌ترین روز کینگستون هم در تاریخ 9 جولای 1936 ثبت شده که دما به 35.6 درجه سانتی‌گراد رسیده بود.

هزینه زندگی در کینگستون

بر اساس برآورد مرکز آماری نومبئو، میانگین هزینه زندگی دانشجویی در این شهر حدود 1,122.23 دلار کانادا اعلام شده است. به نسبت کلان‌شهرهای کانادا که در نزدیکی این شهر واقع شده‌اند، زندگی در کینگستون بسیار به‌صرفه و ارزان‌تر است؛ برای مثال، در کینگستون کرایه‌ها حدود 73 درصد، و به‌طور کلی هزینه زندگی حدود 24.44 درصد ارزان‌تر از تورنتو  اعلام شده است؛ اما برای مطالعه دقیق هزینه‌های زندگی باید به بررسی عمده مخارج زندگی مانند هزینه خورد و خوراک، مسکن و حمل و نقل بپردازیم.

هزینه خورد و خوراک در کینگستون

صرف یک وعده غذایی در رستوران‌های معمولی کینگستون حدود 15.50دلار برآورد می‌شود که با انتخاب رستوران‌های فست‌فود این هزینه تا 11.50 دلار نیز کاهش می‌یابد. یک فنجان کاپوچینوی معمولی بیرون‌بر حدود 3.61 دلار است، یک بطری 330 میلی‌لیتری نوشیدنی پپسی 2.34 و بطری آب کوچک 1.96 دلار هزینه دارد.

در خریدهای سوپرمارکتی باید 3.50 دلار برای یک لیتر شیر معمولی، 3.56 دلار برای یک قرص نان سفید 500 گرمی، و 2.73 دلار برای یک بسته تخم‌مرغ 12 عددی در نظر داشت. قیمت هر کیلو برنج سفید معمولی در کینگستون 11 دلار، قیمت هر کیلو فیله مرغ 13.6 دلار، گوشت قرمز 14 دلار، سیب 4.33 دلار، موز 2.91 دلار، پرتقال 4.09 دلار، گوجه 4.42 دلار، سیب‌زمینی 3.50 دلار، و پیاز 3.62 دلار کاناداست.

هزینه حمل و نقل در کینگستون

برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در کینگستون باید بلیت تک‌سفره با نرخ 3 دلار یا بلیت ماهانه با نرخ 76 دلار تهیه کرد. تعرفه ورودی تاکسی‌های داخل شهر هم 4 دلار است که به ازای هر کیلومتر مسیر 1.80 دلار کانادا به مبلغ اولیه افزوده می‌شود.

هزینه مسکن در کینگستون

باید توجه داشت که زندگی در کمپوس دانشگاه های کینگستون در کاهش هزینه‌های رفت‌وآمد و مسکن بسیار موثر است و از اتلاف وقت دانشجو در مسیر جلوگیری می‌کند. اما در صورت تمایل به زندگی در آپارتمان اختصاصی باید ماهانه حداقل 800 دلار برای کرایه سوئیت دانشجویی در نظر داشت. میانگین کرایه آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر کینگستون 1,224.44 دلار است و برای آپارتمان یک‌خوابه در حومه شهر هم حدود 990.95 دلار باید هزینه کرد. 

معماری سازه های دانشگاه کویین در کینگستون کانادا بسیار جذاب است.

زندگی در کینگستون

شهر کینگستون یکی از 5 شهر برتر دانشجویی در کاناداست که معمولا در لیست ده شهر برتر این کشور برای زندگی جایگاه ثابتی را دارد. مشاغل و اقتصاد شهر به نهادها و موسسات زیرمجموعه‌های دولتی وابسته است؛ مهم‌ترین و موثرترین بخش‌ها زمینه‌هایی در حوزه‌های مراقبت‌های بهداشتی، تحصیلات عالی (دانشگاه کویین، کالج نظامی سلطنتی کانادا و کالج سنت لارنس)، دولت (از جمله خدمات نظامی و انتظامی)، گردشگری و فرهنگ دارند.

کینگستون یکی از امن‌ترین شهرهای دنیاست و به علت مالیات کمتر برای مسکن از شهرهای مناسب برای سرمایه‌گذاری و گذراندن دوره بازنشستگی برشمرده می‌شود. نرخ جرم و جنایت این شهر از استانداردهای کانادا نیز بسیار پایین‌تر است. اگر قصد دارید پس از دوران تحصیل اقامت دائم کانادا را بگیرید و در این کشور ماندگار شوید، شهر کینگستون برای زندگی به دور از ازدحام کلان‌شهرها بسیار مناسب است. سواحل خوش‌منظر و معماری چشم‌نواز بناها در شهر کینگستون گردشگران بسیاری را به این شهر دعوت کرده است.

میانگین درآمد حاصل از کار دانشجویی در شهر کینگستون 19.52 تا 26 دلار اعلام شده است. با اشتغال در کار دانشجویی می‌توان سابقه کار در کانادا را به رزومه کاری افزود و در کنار مدرک فارغ‌التحصیلی از دانشگاه های کانادا به کارفرمایان ارائه داد تا مسیر دریافت اقامت دائم کانادا پس از دوران تحصیل آسان‌تر شود.

مروری کوتاه بر تاریخ کینگستون

جالب است که بدانید شهر کینگستون در تاریخ دهم فوریه سال 1841 به عنوان اولین پایتخت کشور کانادا معرفی شد. مراکز اداری و نظامی کشور در این شهر بزرگ پا گرفت اما دیری نپایید که شهرهای بزرگ دیگر این عنوان را از کینگستون ربودند. 

پیش از ورود مهاجران اروپایی به این سرزمین به بهانه اکتشاف، کاتاراکی نام شهری که بود که بومیان کانادا بر سرزمین مادری خود نهاده بودند. اما در سال  1787 به افتخار جورج سوم نام این شهر به کینگستون یا شهر پادشاه "King's Town" تغییر کرد.
 

هزینه های زندگی
canada ontario kingston
مشاهده همه تصاویر

سایر شهرهای کانادا

سوالات متداول

هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست ؟
"درمان و پوشش بیمه در استان های کانادا باهم متفاوت است . اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشگی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از 600 دلار الی 900 دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://nilgam.com/canada-international-student-insurance."
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "
گران ترین استان کانادا کدام است ؟
گرانتری شهر کانادا ونکور و تورنتو است که ونکور در استان بریتیش کلمبیا و تورنتو در استان انتاریو واقع است.
هزینه زندگی در کانادا چقدر است ؟
هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است به طور مثال سالیانه برای یک فرد از 16000 دلار تا 40000 دلار می باشد ولی میانگین متوسط ماهانه برای یک فرد تقریبا 2300 دلار معادل 28000 دلار کانادا می باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو سالیانه 40000 دلار می باشد.
ارزان ترین دانشگاه های کانادا کدامند؟
در مقطع کارشناسی: Brandon University، Université de Saint-Boniface، University of Guelph، Canadian Mennonite University، Memorial University of Newfoundland در مقطع کارشناسی ارشد: Memorial University of Newfoundland، University of Northern British Columbia، University of Calgary، Simon Fraser University،University of Saskatchewan

نظرات کاربران

1 نفر
نظر خود را ثبت کنید
کاربر
30 مهر 99
دانشگاه سنت لورنس یکی از بهترین دانشگاه های کاناداست.
پاسخ
کاربر
30 مهر 99
توی جلسه انگشت نگاری ویزا مصاحبه هم صورت میگیره؟
پاسخ
کاربر
30 مهر 99
معمولا در این جلسه فقط اثر انگشت متقاضی ثبت می‌شود.
پاسخ
کاربر
30 مهر 99
اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کینگستون چه مدارکی نیاز داره؟
پاسخ
پشتیبان
30 مهر 99
لیست مدارک مورد نیاز براساس قوانین دانشگاه و رشته تحصیلی مشخص می‌شود؛ اما به طور کلی سوابق تحصیلی، نمره معدل آخرین مدرک تحصیلی، نمره مدرک زبان انگلیسی، و شرایط سنی برای دریافت پذیرش تحصیلی اهمیت دارد.
پاسخ