لتس گو یونی
city

تحصیل در ویکتوریا و راهنمای پذیرش تحصیلی

32,000 دلار
هزینه زندگی
32,000 دلار
17,000 دلار
اجاره خانه
17,000 دلار
386,000
جمعیت
386,000
114 کیلومتر
فاصله تا ونکوور
114 کیلومتر

دانشگاه های ویکتوریا

royal roads university

کشور
canada
استان
british columbia
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
4223
تعداد رشته
67

university of victoria

کشور
canada
استان
british columbia
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
214
تعداد رشته
255

زندگی و تحصیل در ویکتوریا

ساعت به وقت ویکتوریا

شهر زیبای ویکتوریای کانادا میزبان موسسات آموزش عالی برجسته‌ای همچون دانشگاه رویال رودز و دانشگاه ویکتوریاست. متقاضیان تحصیل در کانادا که این شهر را به عنوان مقصد مهاجرت تحصیلی خود برمی‌گزینند، مانند دیگر موسسات آموزشی این کشور باید برای دریافت پذیرش تحصیلی و پس از آن ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنند. اما پیش از چیز باید اطلاعات کافی در رابطه با روند دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی، زندگی در ویکتوریا و هزینه‌های زندگی در این شهر به دست آورد. اهمیت این موضوعات لتس گو یونی را بر آن داشته تا این نوشتار را به توضیح این مطلب اختصاص دهد.

ویکتوریا کجاست؟

شهر ویکتوریا مرکز بریتیش کلمبیا یا به عبارتی غربی‌ترین استان کانادا محسوب می‌شود. این شهر ساحلیِ گسترده در جنوبی‌ترین نقطه جزیره ونکوور قرار گرفته است. بخش‌های شرقی این سرزمین در آغوش خلیج راک آرمیده است. جنوب شرقی این شهر را بندر ویکتوریا تشکیل داده و راه را به دریای سلیش باز کرده است.

ویکتوریا در استان بریتیش کلمبیا کانادا واقع شده است.

چشم‌اندازهای ساحلی این شهر در حدود 100 کیلومتریِ مرکز شهر ونکوور واقع شده است؛ برای سفر به این کلان‌شهر پر رفت‌وآمد باید حدود یک‌ساعت زمان صرف کرد. شهر آمریکایی سیاتل نیز در 100 کیلومتری ویکتوریا واقع شده است.

تحصیل در ویکتوریا 2020

بر اساس سیستم آموزشی این کشور تحصیل در کانادا نیازی به شرکت در آزمون ورودی خاصی ندارد؛ مانند دیگر شهرها، تحصیل در ویکتوریا دو مرحله دریافت پذیرش تحصیلی و پس از آن دریافت ویزای تحصیلی صورت می‌گیرد. پس از درک کلی از شرایط زندگی در کانادا باید سایت رسمی دانشگاه یا کالج مورد نظر را به دقت مطالعه کرد تا شرایط دریافت پذیرش تحصیلی، بورسیه تحصیلی، شرایط رزرو خوابگاه و ... را به دست آورد.

تنها با ویزای تحصیلی دانشجو می‌تواند همزمان با دوره تحصیل مشغول به کار نیمه‌وقت باشد. تجربه کار دانشجویی می‌تواند در دوران پس از تحصیل و یافتن شغل برای دریافت اقامت دائم کانادا نقش مهمی ایفا کند. ویزای تحصیلی کانادا این اجازه را به دانشجو می‌دهد که به کار پاره وقت دانشجویی مشغول شود؛ دانشجو تا سقف 20 ساعت در هفته مجاز است مشغول به کار شود و درآمد حاصل از این کار می‌تواند تا حدی هزینه‌های تحصیل و زندگی در کانادا را پوشش دهد. 

پذیرش تحصیلی 

با مطالعه دقیق سایت رسمی دانشگاه یا کالج مورد نظر باید مدارک و شرایط دریافت پذیرش تحصیلی را دریافت کرد. هر یک از موسسات آموزش عالی در کانادا شرایط و ضوابط خاص خود را برای پذیرش دانشجویان داخلی و خارجی دارند، اما معمولا مدارک شناسایی و هویتی، مدارک تحصیلی، سوابق شغلی، نمره مدرک زبان انگلیسی و شرایط سنی متقاضی برای مسئولان پذیرش تحصیلی اهمیت ویژه‌ای دارد.

پس از گردآوری و ترجمه مدارک مورد نیاز دانشگاه یا کالج مورد نظر باید مسئولان پذیرش تحصیلی مکاتبه کرد و با ارسال این مدارک درخواست پذیرش تحصیلی را به طور رسمی به ثبت رساند. بر اساس قوانین پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی در برخی دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا، جهت بررسی وضعیت تحصیلی متقاضی مبلغی از سوی دانشگاه یا کالج در این مرحله دریافت می‌شود. در صورت واجد شرایط بودن متقاضی نامه پذیرش تحصیلی اولیه پس از این مرحله صادر می‌شود.

نامه پذیرش تحصیلی اولیه که اعتباری موقت دارد، لیست نقصی مدارک و مبالغ پرداختی را در اختیار متقاضی قرار می‌دهد. شهریه‌ای که در این مرحله برای متقاضی درنظر گرفته می‌شود، بسته به قوانین دانشگاه یا کالج، کل شهریه دوره یا بخشی از شهریه ترم اول است. البته در کنار شهریه، هزینه‌های دیگری مانند رزرو اقامتگاه و خوابگاه، بیمه دانشجویی و ... نیز وجود دارد. با تکمیل مدارک و ارسال فیش‌های پرداختی، نامه پذیرش تحصیلی اصلی از سوی موسسه آموزشی مورد نظر صادر می‌شود.

ویکتوریا از شهرهای بزرگ استان بریتیش کلمبیاست.

ویزای تحصیلی

پس از دریافت نامه پذیرش تحصیلی اصلی می‌توان برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرد. این نامه اهمیت بسیاری برای سفارت دارد؛ به طوری که اگر تنها با نامه پذیرش تحصیلی اولیه برای ویزای تحصیلی کانادا کنید، قطع به یقین درخواست ویزا رد خواهد شد.

درخواست ویزای تحصیلی کانادا نیز مداک و شرایط خاص خود را دارد؛ در لیست این مدارک شباهت‌های زیادی  را با مرحله پیشین می‌توان دید. در کنار نامه پذیرش تحصیلی، مدارک شناسایی و هویتی، مدارک تحصیلی، مدارک شغلی، شرایط سنی، میزان آشنایی با زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی این کشور، و مدارک مالی از جمله مواردی‌ست که به هنگام ثبت در خواست ویزای تحصیلی باید به دست سفارت برسد.

پس از توقف فعالیت‌های سفارت کانادا در ایران، بخش اعظمی از مراحل دریافت ویزای تحصیلی به‌صورت آنلاین طی می‌شود؛ فرم تکمیل‌شده درخواست ویزای تحصیلی به همراه مدارک مورد نیاز باید در سایت سفارت بارگزاری و درخواست ویزای تحصیلی کانادا به اصطلاح سابمیت شود.

سفارت کانادا بازه زمانی 30 روزه‌ای را برای انگشت نگاری یا به اصطلاح بایمتریک تعیین می‌کند. جهت شرکت در جلسه انگشت‌نگاری باید به یکی از کارگزاری‌های سفارت کانادا واقع در کشورهای همسایه مراجعه کرد. انتخاب مکان (شهر) و زمان دقیق جلسه انگشت‌نگاری به عهده متقاضی است. کارگزاری سفارت کانادا یا همان وَک در شهرهای آنکارا، استانبول، دبی، تفلیس و ... دایر هستند. اما برای دریافت پاسپورت ویزا شده دیگر نیازی به سفر نیست و می‌توان از سرویس پیکاپ پاسپورت استفاده کرد. پس از دریافت ویزای تحصیلی می‌توان برای ویزای همراه دانشجو (برای همسر و فرزندان) اقدام کرد. 

دانشگاه رویال رودز کانادا از قدیمی ترین و مشهورترین دانشگاه های کاناداست.

دانشگاه های ویکتوریا

شهر ساحلی ویکتور میزبان چندی از مهم‌ترین موسسات آموزشی کاناداست که در حومه شهر و در بخش‌های دور از ازدحام و ترافیک شهری قرار گرفته‌اند. دانشگاه ویکتوریا: University of Victoria ، کالج کاموسان Camosun College ، و دانشگاه رویال رودز Royal Roads University در نزدیکی سواحل خلیج ویکتوریا واقع شده‌اند. تحصیل در دانشگاه های ویکتوریای کانادا به زبان انگلیسی است و برای دریافت پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی باید مدرک زبان انگلیسی با نمره متوسط به بالا ارائه داد.

دانشگاه رویال رودز

یکی از دانشگاه دولتی کانادا دانشگاه رویال رودز Royal Roads University نام دارد که به اختصار  RRU نیز خوانده می‌شود. دانشگاه رویال رودز در سال 1995 با عنوان آکادمی نظامی رویال رودز Royal Roads Military College  یا به اختصار RRMC تاسیس شد. در دانشگاه رویال رودز امروز بیش از 20 هزار دانشجو در رشته‌های مختلف تحصیلی و مقاطع کارشناسی و عالی مشغول به تحصیل هستند. در میان این آمار تعداد قابل توجهی از دانشجویان بین‌المللی در این دانشگاه مشغول به تحصیل می‌شوند.

دانشگاه ویکتوریا

یکی از برترین دانشگاه‌های تحقیقاتی کانادا با نام دانشگاه ویکتوریا University of Victoria در این شهر واقع شده است. دانشگاه ویکتوریا (به اختصار UVic) در خلیج اوک و در سواحل شهر ویکتوریا واقع شده است. دانشگاه ویکتوریا به عنوان یکی از کالج‌های وابسته به دانشگاه مک‌گیل در سال 1903 تاسیس شد و در تاریخ اول جولای سال 1963 تبه دانشگاه تبدیل شده است. 

دانشگاه ویکتوریا نخستین و تنها دانشگاه کاناداست که در برنامه‌های تحصیلی خود مدرک حقوق بومی کانادا را ارئه داده است. در مرکز تحقیقاتی اختصاصی دانشگاه ویکتوریا قوانین بومی و محیط زیست مطالعه می‌شود. بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان QS در سال ۲۰۲۰ دانشگاه ویکتوریا رتبه  ۳۶۴ جهانی و جایگاه چهاردهم ملیِ کانادا را به خود اختصاص داده است. رتبه‌بندی مؤسسه تایمز نیز دانشگاه ویکتوریا را در رتبه ۵۰۰–۴۰۱ دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۰ قرار دارد.

سالانه نزدیک به 22 هزار دانشجو در ده دانشکده دانشگاه ویکتوریا مشغول به تحصیل می‌شوند. در میان این دانشجویان بیش از 18 هزار نفر در مقطع کارشناسی و نزدیک به 4 هزار دانشجو در مقاطع عالی مشغول به تحصیل می‌شوند. 

دانشکده کسب و کار، دانشکده مهندسی، دانشکده توسعه اجتماعی و انسانی، دانشکده هنرهای زیبا، دانشکده حقوق، دانشکده آموزش، دانشکده علوم پایه، دانشکده علوم انسانی، دانشکده پزشکی، و از همه مشهورتر دانشکده مطالعات زمین و اقیانوس دانشگاه ویکتوریا از جمله مهم‌ترین مراکز آموشی و تحقیقاتی کانادا محسوب می‌شوند.

آب و هوای ویکتوریا

موقعیت جغرافیایی ویکتوریا مناظر چشم‌گیری در شهر و اطراف آن رقم زده اما از اثر آن بر روی آب و هوا نمی‌توان گذشت. افزون بر زیبایی مناظر طبیعی، آب و هوای معتدل و دلچسب این شهر مهاجران و گردشگران بسیاری را جذب خود کرده است. با این‌که ویکتوریا در جزیره ونکوور واقع شده و یکی از شهرهای ساحلی اقیانوسی محسوب می‌شود، اما رطوبت هوا آزاردهنده نیست.

ویکتوریا آب و هوای مدیترانه‌ای دارد و اعتدال دما در فصل‌های سرد و گرم سال حفظ می‌شود. متوسط دمای تابستانی ویکتوریا 11 تا 20 درجه سانتی‌گراد بالای صفر است و میانگین دمای زمستانی این شهر 4 تا 8 درجه گزارش می‌شود. برخلاف بسیاری از شهرهای کانادایی، یخبندان و بوران زمستانی در ویکتوریا دیده نمی‌شود. 

دانشگاه ویکتوریا یکی از مشهورترین دانشگاه های کاناداست که در شهر ویکتوریا واقع شده است.

هزینه زندگی در ویکتوریا

نسبت به دیگر شهرهای بزرگ کانادا همچون ونکوور و تورنتو، هزینه‌های زندگی ویکتوریا نسبت به میانگین ملی اعلام شده کمتر است. بر اساس سایت نومبئو، بدون احتساب هزینه مسکن که بسیار متنوع کمی بالاست، میانگین هزینه زندگی برای یک فرد مجرد در ویکتوریای کانادا ماهانه حدود 850.36 دلار اعلام شده است. البته ناگفته نماند، اگرچه هزینه‌های مسکن در ویکتوریا در مقایسه با سایر شهرهای کانادا بالاست، اما سایر مخارج زندگی مقرون به‌صرفه است. پیش از هر تصمیمی باید اطلاع دقیقی از عمده مخارج زندگی ماهانه یعنی هزینه خود و خوراک، مسکن و هزینه حمل و نقل کسب کرد.

هزینه خورد و خوراک در ویکتوریا

هزینه یک وعده غذا در رستوران‌های معمولی ویکتوریا 18.50 دلار است که می‌توان با انتخاب غذای فست‌فود مانند مک‌دونالد این هزینه را به 10 دلار کاهش داد. یک فنجان کاپوچینوی معمولی در ویکتوریا حدود 4.57 دلار و یک بطری نوشیدنی 330 میلی‌لیتری حدود 2.49 دلار کاناداست. 

معمولا هزینه خوردوخوراک بیشترین مخارج ماهانه را به خود اختصاص می‌دهد. در ویکتوریای کانادا برای تهیه یک‌لیتر شیر معمولی باید 2.16 دلار، یک قرص نان سفید 500گرمی 3.36 دلار، و یک بسته تخم‌مرغ 12عددی معمولی 3.77 دلار کانادا در نظر گرفت.

میانگین قیمت هر کیلو پنیر محلی در ویکتوریای کانادا 15.23 دلار، هر کیلو فیله مرغ 17.89 دلار، هر کیلو گوشت قرمز 15.45 دلار، سیب 4.58 دلار، موز 1.95 دلار، پرتقال 4.55 دلار، گوجه 5.55 دلار، سیب‌زمینی 3.48 دلار، و قیمت هر کیلو پیاز در شهر ویکتوریا 3.51 دلار کاناداست. 

هزینه حمل و نقل در ویکتوریا

هزینه حمل ‌و نقل یکی دیگر از مخارج ماهانه دانشجویان بین‌المللی است؛ البته اگر دانشجو در کمپوس‌های دانشگاهی مستقر شود، میزان قابل‌توجهی از هزینه‌ها کاسته می‌شود. استفاده از حمل‌ونقل عمومی ویکتوریا با بلیط‌های تک سفره 2.50 دلاری و بلیط‌های ماهانه 85 دلاری امکان‌پذیر می‌شود. تعرفه ورودی تاکسی‌های ویکتوریا 3.50 دلار است که به ازای هر کیلومتر مسیر 2 دلار دیگر به این مبلغ افزوده می‌شود. البته بسیاری از مردم در شهر ویکتوریا برای تردد از دوچرخه استفاده می‌کنند. در بسیاری از خیابان‌های اصلی شهر مسیر مشخصی برای دوچرخه‌سواران تعبیه شده است. 

هزینه مسکن در ویکتوریا

استفاده از خوابگاه‌های محل تحصیل می‌تواند دانشجو را از هزینه‌های بالای مسکن در شهر ویکتوریا دور نگه دارد. اما در صورت تمایل به کرایه مسکن باید ماهانه مبلغی حدود 1400 دلار درنظر گرفت. میانگین کرایه آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر ویکتوریا ماهانه حدود 1,564.34 دلار کاناداست و میانگین کرایه ماهانه آپارتمان سه‌خوابه حدود 2,815.00 دلار است. زندگی در حومه شهر تا حدودی می‌تواند هزینه‌های مسکن را کاهش دهد؛ میانگین کرایه آپارتمان تک‌خوابه در حومه شهر حدود 1,308.55 دلار و آپارتمان سه‌خوابه حدود 2,277.58 دلار کانادا اعلام شده است.

زندگی در ویکتوریا

طبق آخرین سرشماری ویکتوریا شهری با جمعیت مسن شناخته شد؛ تقریبا 18 درصد از مردم این شهر بالای 65 سال سن دارند و میانگین سنی در ویکتوریا 43.1 سال است. بنابراین فرصت‌های شغلی و تحصیلی به روی مهاجران باز شده است. این شهر تاریخی و زیبا محل استقرار موسسات آموزشی معتبر و نامی کاناداست. در کنار کالج و دانشگاه‌های ویکتوریا، حضور صنعت در این شهر فرصت‌های شغلی مفیدی برای فارغ‌التحصیلان ایجاد کرده است. 

جاذبه های گردشگری ویکتوریا

شهر تاریخی ویکتوریا بهارانی پر شکوفه و تابستان‎هایی خنک و دلپذیر دارد؛ شاید این مهم‌ترین دلیل شهرت این شهر به عنوان باغ شهر Garden City باشد. زیباسازی شهری بر زیبایی‌های طبیعت ویکتوریا افزوده و در لیست شهرهای توریستی کانادا به نیکی جای گرفته است؛ تا جایی که در سال 2015 ویکتوریا به عنوان بیستمین شهر دارای برترین کیفیت زندگی در جهان شناخته شد.

دانشجویان بین‌المللی بسیاری نیز این شهر زیبا را مقصد مهاجرت تحصیلی بر می‌گزینند؛ البته دلیل این انتخاب تنها زیبایی‌های بصری ویکتوریا نیست. موسسات آموزش عالی همچون دانشگاه ویکتوریا، کالج کموسان، دانشگاه رویال رودز و کالج هنر ویکتوریا که از جمله مهم‌ترین دانشگاه‌های کانادا برشمرده می‌شوند، سالانه میزبان بسیاری از دانشجویان غیر بومی نیز می‌شوند.

شهر ویکتوریا یکی از قدیمیترین شهرهای کاناداست.

گذری کوتاه بر تاریخ ویکتوریا

پیش از ورود مهاجران اروپایی به این منطقه، سواحل زیبای دریای سالیش میزبان بومیان کانادا بود؛ اما پس از استعمار اروپایی‌ها در اواخر قرن هفدهم میلادی رفته رفته بر شمار مهاجران افزوده شد و شهر ویکتوریا به همین ترتیب تشکیل شد.
این شهر نامش را از ملکه ویکتوریای بریتانیا عاریه گرفته و از قدیمی‌ترین شهرهای گسترده در شمال غرب اقیانوس آرام محسوب می‌شود. دلیل این نامگذاری به سکونت بریتانیایی‌ها در اواسط قرن نوزدهم میلادی بازمی‌گردد، اما پیش از آن نیز اسپانیا آسایش را از بومیان ربوده بودند.

پس از جنگ جهانی دوم، منطقه ویکتوریا رشد به نسبت پایداری را تجربه کرده است؛ این رشد تا حدودی مدیون تاسیس دو دانگاه بزرگ شهر یعنی دانشگاه رویال رودز و دانشگاه ویکتوریا بوده است. از دهه 1980 میلادی حومه غربی شهر مانند کلود و لانگفورد به حوزه شهری ویکتوریا پیوست و ویکتوریای بزرگ Greater Victoria را تشکیل داد. 

هزینه های زندگی
canada british columbia victoria
مشاهده همه تصاویر

سایر شهرهای کانادا

سوالات متداول

خوش آب و هوا ترین شهر و استان کانادا کدام است ؟
کانادا دارای دو بخش شمالی و جنوبی می باشد. بخش شمالی آن نزدیک به قطب شمال است که دارای آب و هوای بسیار سرد می باشد. بخش جنوبی آن نزدیک به آمریکا می باشد. معتدل ترین و مناسب ترین منطقه بخش جنوبی آن در استان انتاریو و بریتیش کلمیبیا می باشد. خوش آب و هواترین شهر در استان انتاریو شهر وینزر و در استان بریتیش کلمبیا شهر ویکتوریا ست.
هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست ؟
"درمان و پوشش بیمه در استان های کانادا باهم متفاوت است . اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشگی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از 600 دلار الی 900 دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://nilgam.com/canada-international-student-insurance."
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "
گران ترین استان کانادا کدام است ؟
گرانتری شهر کانادا ونکور و تورنتو است که ونکور در استان بریتیش کلمبیا و تورنتو در استان انتاریو واقع است.
هزینه زندگی در کانادا چقدر است ؟
هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است به طور مثال سالیانه برای یک فرد از 16000 دلار تا 40000 دلار می باشد ولی میانگین متوسط ماهانه برای یک فرد تقریبا 2300 دلار معادل 28000 دلار کانادا می باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو سالیانه 40000 دلار می باشد.

نظرات کاربران

امتیاز دهید
نظر خود را ثبت کنید