لتس گو یونی
سو سنت‌ ماری
city

تحصیل در سو سنت‌ ماری و راهنمای پذیرش تحصیلی

25,000 دلار
هزینه زندگی
25,000 دلار
10,000 دلار
اجاره خانه
10,000 دلار
75,000
جمعیت
75,000
687 کیلومتر
فاصله تا تورنتو
687 کیلومتر

دانشگاه های سو سنت‌ ماری

algoma university

کشور
canada
استان
ontario
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
6408
تعداد رشته
15

زندگی و تحصیل در سو سنت‌ ماری

ساعت به وقت سو سنت‌ ماری

یکی از شهرهای هم‌مرز با ایالات متحده آمریکا شهر ساحلی سو سَنت مِری (یا سو سن ماری) در استان انتاریوی کاناداست که به واسطه دانشگاه آلگوما در میان متقاضیان تحصیل در کانادا به شهرت رسیده است. این شهر ساحلی پس از سادبری و تاندربِی (یا ثاندر بی) سومین شهر پرجمعیت شمال انتاریو برشمرده می‌شود. تحصیل در سوسنت مری نیز مانند دیگر شهرهای کانادا نیاز به دریافت پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا دارد. اولین گام برای تحصیل در سو سنت‌مری مطالعه در مورد این شهر و کسب اطلاع درباره فرآیند تحصیلی کاناداست. به همین دلیل این برگ از دفتر هزاربرگ لتس گو یونی را به این شهر زیبا اختصاص داده‌ایم.

سو سنت مری کجاست؟

این شهر ساحلی در کرانه‌های شمالی رود سنت‌مری در منطقه آلگوما در شمال استان انتاریوی کانادا واقع شده است. در جنوب رود سنت‌مری که سرزمین‌های آمریکایی را تشکیل می‌دهند شهری با همین نام در ایالت میشیگان آمریکا به چشم می‌خورد. اما سوسنت‌مری کانادا در بخش‌های شمالی دریاچه سوپریور و رود سنت مری گسترده شده و جوی‌های روان متعددی در آن روان است.
سوسنت مری در حدود 300 کیلومتری شهر سادبری واقع شده که برای سفر به این شهر با اتوبوس‌های خطی حدود 3 ساعت زمان نیاز است. تورنتو نیز در حدود 700 کیلومتری این شهر قرار دارد و با صرف حدود 7ساعت می‌توان با وسایل نقلیه عمومی به این کلان‌شهر مشهور کانادا سفر کرد. ثاندر بی دیگر شهر ساحلی دریاچه سوپریور در فاصله 705 کیومتری این شهر قرار گرفته است؛ در سفر آبی می‌توان با صرف یک ساعت زمان به ثاندر بی رسید اما در سفر زمینی حداقل 7 ساعت زمان نیاز است تا بتوان به این شهر مسافرت کرد.

دانشگاه آلگوما از دانشگاه‌های مشهورکاناداست که در انتاریو قرار گرفته است.

تحصیل در سو سنت مری 2020

با اینکه سوسنت‌مری شهر چندان وسیعی نیست، اما موسسات آموزش عالی بسیاری در این شهر تاسیس شده است. تحصیل در این موسسات معتبر نیازمند دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه یا کالج مورد نظر است. پیش از هر گونه اقدامی باید سایت رسمی دانشگاه یا کالج را مورد بررسی و مطالعه قرار داد تا از شرایط پذیرش تحصیلی و مدارک مورد نیاز آن با خبر شد. 

دریافت پذیرش تحصیلی

مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی موسسات آموزشی کانادا نسبت به قوانین دانشگاه یا کالج متفاوت است، اما معمولا مواردی همچون سوابق تحصیلی، سوابق شغلی، مدرک زبان انگلیسی با نمره متوسط به بالا (مدرک زبان فرانسوی در استان کبک)، شرایط سنی و معدل آخرین مدرک تحصیلی در میان آن‌ها مشترک هستند. با ارسال اسکن اصل و ترجمه این مدارک درخواست پذیرش تحصیلی ثبت می‌شود. در صورت واجد شرایط بودن، پس از بررسی مدارک از سوی مسئولان موسسه آموزشی مورد نظر متقاضی نامه پذیرش تحصیلی اولیه را دریافت می‌کند. در این مرحله نوبت به پرداخت هزینه‌ها (تمام هزینه دوره یا بخشی از شهریه ترم اول بسته به دانشگاه یا کاج) می‌رسد. با ارسال فیش‌های پرداختی و تکمیل مدارک، نامه پذیرش تحصیلی اصلی صادر می‌شود. 

دریافت ویزای تحصیلی

مهم‌ترین مدرک برای ثبت درخواست ویزای تحصیلی کانادا، نامه پذیرش تحصیلی اصلی است. بنابراین باید تا صدور این نامه، ثبت درخواست ویزای تحصیلی را به تعویق انداخت. نمره مدرک زبان، شرایط سنی، نمره معدل آخرین مدرک تحصیلی و تمکن مالی از دیگر مدارک مهم برای درخواست ویزای تحصیلی کاناداست. گواهینامه تمکن مالی که از سوی بانک‌های ایرانی به زبان انگلیسی صادر می‌شود، توانایی متقاضی یا حامی مالی او را در پرداخت هزینه‌های زندگی و تحصیل در کانادا نشان می‌دهد. 

ویزای تحصیلی کانادا جلسه مصاحبه حضوری ندارد؛ اما پس از ثبت درخواست بازه زمانی یک ماهه برای جلسه انگشت‌نگاری از سوی سفارت مشخص می‌شود. پس از توقف فعالیت‌های سفارت کانادا در تهران، برای انجام انگشت‌نگاری باید به یکی از دفترهای کارگزاری سفارت کانادا در کشورهای همسایه مراجعه کرد؛ شهرهای همچون آنکارا، استانبول، دبی، تفلیس و ... معمولا بیش از دیگر شهرها مورد توجه قرار می‌گیرند. مشخص کردن زمان دقیق و محل برگزاری جلسه انگشت‌نگاری به عهده متقاضی خواهد بود اما برای دریافت پاسپورت ویزا شده نیازی به سفرِ دوباره نیست و می‌توان از سرویس پیکاپ استفاده کرد.

دانشگاه آلگوما

یکی از دانشگاه‌های دولتی استان انتاریو دانشگاه آلگوما Algoma University یا به اختصار Algoma U  نام دارد. دانشگاه آلگوما که کوچک‌ترین دانشگاه آنتاریو برشمرده می‌شود، تنها در مقطع کارشناسی دانشجو می‌پذیرد. کمپوس اصلیِ دانشگاه آلگوما در سال 1965 در سو سنت مری انتاریو تاسیس شد، اما امروز انشعاباتی از این دانشگاه در شهرهای برمپتون و تیمینس نیز راه‌اندازه شده است. 

طبیعت زیبای انتاریو کانادا در شهر سو سنت مری به زیبایی می‌درخشد.

آب و هوای سو سنت مری

بر اساس طبقه‌بندی سامانه کوپن این شهر آب و هوای مرطوب قاره دارد. زمستان‌های سرد و برفی، و تابستان‌هایی گرم و معتدل از شاخصه‌های آب و هوای سو سنت مری انتاریو است؛ البته دریاچه مواج سوپریور تا حدودی در تعدیل دمای این شهر موثر واقع شده است. حاشیه شهر بیشتر درگیر بوران زمستانی می‌شود اما در مناطق داخلی نفوذ سرما چندان چشم‌گیر نیست.
 اما نکته‌ای که در شاخص آب و هوای این منطقه مورد توجه واقع شده، مربوط به اختلاف دمای شب و روز در این شهر است؛ گاهی اختلاف دمای شبانه با طول روز به 20 درجه نیز می‌رسد! میانگین دمای تابستانی در این شهر حدود 24 درجه سانتی‌گراد است که در ماه جولای به اوج می‌رسد. البته در طول این ماه دما در حدود 4 روز مرز 30 درجه سانتی‌گراد بالای صفر را نیز رد می‌کند. 

هزینه زندگی در سو سنت مری

برخلاف شهرهای بزرگ و کلانشهرهای کانادا هزینه زندگی به خصوص هزینه مسکن در این شهر ارزان‌تر از شاخص ملی کاناداست. جهت مطالعه دقیق و برآورد هزینه‌های زندگی در سو سنت مری به سه مقوله هزینه مسکن، خورد و خوراک و حمل و نقل در سو سنت مری می‌پردازیم. 

هزینه خورد و خوراک در سو سنت مری

صرف یک وعده غذایی در رستوران‌های معمولی و متوسط حدود 17.50 دلار هزینه دارد، اما با انتخاب رستوران‌های فست‌فود این هزینه به 12 دلار کاهش می‌یابد. یک فنجان کاپوچینوی معمولی حدود 4.60 دلار و یک بطری 330 میلی‌لیتری نوشیدنی پپسی 2.36 دلار کاناداست. در خریدهای سوپرمارکتی باید برای هر لیتر شیر معمولی 2.09 دلار، یک قرص نان سفید 500 گرمی حدود 2.87 دلار، و یک بسته تخم‌مرغ معمولی 12 عددی 3.50 دلار کانادا در نظر گرفت. قیمت هر کیلو برنج سفید معمولی 6.67 دلار، هر کیلو پنیر محلی 9 دلار، هر کیلو فیله مرغ 15 دلار، گوشت قرمز 10.25 دلار، سیب 3.93 دلار، موز 1.95 دلار، پرتقال 4.87 دلار، گوجه 4.15 دلار، سیب‌زمینی 3.25 دلار و برای هر کیلو پیاز 1.78 دلار کانادا اعلام شده است.

هزینه حمل و نقل در سو سنت مری

بعد مسافتی در این شهر به نسبت کلان‌شهرهای کانادا بسیار کوتاه‌تر است؛ به همین دلیل هزینه و زمان کمتری در طول مسیر صرف خواهد شد. برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی باید بلیط تک سفره با نرخ 2.98 دلار تهیه کرد؛ البته در صورت استفاده مکرر از حمل و نقل عمومی این شهر تهیه بلیط‌های ماهانه با نرخ 67 دلار به صرفه‌تر است. تعرفه ورودی تاکسی‌های شهر نیز 4.90 دلار کاناداست که به ازای هر کیلومتر از مسیر 2 دلار به مبلغ اولیه افزوده می‌شود.

هزینه مسکن در سو سنت مری

شاید دلیل انتخاب این شهر به عنوان مقصد مهاجرت تحصیلی قیمت مسکن باشد؛ کرایه مسکن در این شهر زیبا و خوش آب و هوا به نسبت بسیاری از شهرهای بزرگ ارزان‌تر است؛ به ‌طوری که یک آپارتمان تک‌خوابه در مرکز شهر را با کرایه ماهانه حدود 800 دلار می‌توان یافت. البته برای کاهش هزینه‌ها می‌توان زندگی در حومه شهر را برگزید؛ میانگین کرایه آپارتمان تک‌خوابه در حومه شهر حدود 700 دلار و میانگین کرایه آپارتمان سه خوابه در همین حوالی حدود 1000 دلار کاناداست. 

پیاده روی و دوچرخه سواری در سواحل و قایقرانی از جمله تفریحات در شهر سو سنت مری کاناداست.

زندگی در سو سنت مری 

صنعت چوب و کاغذ در کنار تولیدات ارگانیک اقتصاد این شهر را رونق بخشیده است؛ بسیاری از شهروندان زیرمجموعه‌های این صنایع مشغول به کار شده‌اند. افزون بر این صنایع، تاسیس موسسات آموزشی در این شهر موجب جذب دانشجویان بین‌المللی به شهر سو سنت مری شده و آموزش به یکی از راه‌های کسب درآمد شهر تبدیل شده است. در کنار این منابع اقتصادی، طبیعت زیبای این شهر سالانه گردشگران بسیاری را روانه سو سنت مری می‌کند.

هوای پاک و امنیت از جمله شاخصه‌های کیفی زندگی برشمرده می‌شود که در این شهر به سطح قابل توجهی رسیده است. کیفیت زندگی در سو سنت مری در کنار زندگی و تحصیل ارزان‌تر، موجب شده تا نام این شهر در لیست مقاصد مهاجرت تحصیلی دانشجویان بین‌المللی قرار بگیرد. 
 

هزینه های زندگی
canada ontario sault ste. marie
مشاهده همه تصاویر

سایر شهرهای کانادا

سوالات متداول

هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست ؟
"درمان و پوشش بیمه در استان های کانادا باهم متفاوت است . اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشگی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از 600 دلار الی 900 دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://nilgam.com/canada-international-student-insurance."
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "
گران ترین استان کانادا کدام است ؟
گرانتری شهر کانادا ونکور و تورنتو است که ونکور در استان بریتیش کلمبیا و تورنتو در استان انتاریو واقع است.
هزینه زندگی در کانادا چقدر است ؟
هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است به طور مثال سالیانه برای یک فرد از 16000 دلار تا 40000 دلار می باشد ولی میانگین متوسط ماهانه برای یک فرد تقریبا 2300 دلار معادل 28000 دلار کانادا می باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو سالیانه 40000 دلار می باشد.
ارزان ترین دانشگاه های کانادا کدامند؟
در مقطع کارشناسی: Brandon University، Université de Saint-Boniface، University of Guelph، Canadian Mennonite University، Memorial University of Newfoundland در مقطع کارشناسی ارشد: Memorial University of Newfoundland، University of Northern British Columbia، University of Calgary، Simon Fraser University،University of Saskatchewan

نظرات کاربران

امتیاز دهید
نظر خود را ثبت کنید