لتس گو یونی
city

تحصیل در تروا ریویر و راهنمای پذیرش تحصیلی

19,000 دلار
هزینه زندگی
19,000 دلار
6,000 دلار
اجاره خانه
6,000 دلار
141,000
جمعیت
141,000
129 کیلومتر
فاصله تا کبک
129 کیلومتر

زندگی و تحصیل در تروا ریویر

ساعت به وقت تروا ریویر

یکی از شبکه‌های دانشگاهی استان کبک در شهر تروا ریویر واقع شده و به این ترتیب نام این شهر را در لیست مقاصد مهاجرت تحصیلی به کانادا گنجانده است. جهت تحصیل در تروا ریویر باید پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی دریافت کرد؛ هر یک از این مراحل خود پروسه زمان‌بر و پیچیده‌ای بر سر راه متقاضیان تحصیل در کانادا ایجاد می‌کند که باید در زمان مشخصی انجام شود. برای آگاهی از این شرایط و آشنایی بیشتر با شهر تروا ریویر تا پایان این مبحث لتس گو یونی را همراهی کنید.

تروا ریویر کجاست؟‌

تروا ریویر (Trois-Rivières) که در اصل به معنای «سه رودخانه» است، شهری‌ در منطقه موریسی، جنوب استان کبک کاناداست. شهر تروا ریویر در همریزگاه دو رودخانه سن موریس و سن لورنس جای گرفته است.

این شهر بین مونترال و کبک قرار جای گرفته است؛ 130 کیلومتر تا مونترال و 120 کیلومتر تا شهر کبک فاصله دارد. شاید این موقعیت جغرافیایی و سهولت رفت‌وآمد به دو کلان‌شهر مهم استان و کشور باشد که این شهر را به یکی از محبوب‌ترین شهرهای کوچک استان برای متقاضیان تحصیل در کانادا تبدیل کرده است.

تحصیل در کانادا نیاز به اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی دارد.

تحصیل در تروا ریویر 2020

سیستم آموزشی باکیفیتِ این شهر، که شامل یک دانشگاه، دو مرکز رشد شغلی و دو کالج می‌شود، دانشجویان را برای داشتن یک آینده روشن و موفق آماده می‌کند. این شهر دارای 28 مدرسه و دبیرستان نیز هست که تحصیلات عمومی و پایه را به زبان‌های فرانسه یا انگلیسی ارائه می‌دهند. نهادهای مشخصی هم برنامه‌های بین‌المللی برای دانش‌آموزان پیش‌دبستانی، دوره ابتدایی و دبیرستان در نظر دارند. به علاوه، با وجود رویداد‌های و فعالیت‌های فرهنگی متعدد، تورهای شهری، موزه‌ها و اماکن تاریخی فراوان، ارکستر سمفونی و رستوران‌ها و کافه‌های بیشمار، این شهر یک شهر دانشجویی بی‌نظیر برای دانشجویان بین‌المللی به شمار می‌رود. 

به این ترتیب می‌توان بیان کرد که تحصیل در تروا ریویر مزایایی از قبیل کیفیت بالای آموزشی، هزینه‌های زندگی و شهریه پایین، احتمال پذیرشِ بالا کیفیت زندگی خوب و اماکن تفریحی متعدد را به همراه دارد و فرصت بسیار خوبی برای ادامه تحصیل در کانادا به شمار می‌رود. 

تحصیل در تروا ویویر نیز مانند دیگر شهرهای کانادا نیاز به اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا دارد. بر اساس سیستم آموزشی استانی کبک پیش از آغاز دوره تخصصی در دانشگاه، دانشجویان باید در دوره سژپ به تحصیل بپردازند و پس از فارغ‌التحصیلی از این دوره وارد دانشگاه شوند. بنابراین در اولین گام برای تحصیل در کانادا باید از کالج‌های این شهر برای دوره سژپ پذیرش تحصیلی دریافت کرد.

دانشگاه های تروا ریویر

مهم‌ترین موسسه آموزشی فعال در این شهر، دانشگاه کبک شعبه تروا ریویر است. سالانه حدود 14500 دانشجو از سرتاسر دنیا از دانشگاه کبک پذیرش تحصیلی دریافت می‌کنند. تعهد این شعبه از دانشگاه کبک نسبت به توسعة اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، متخصصان زیادی را جذب این منطقه کرده است. 

دانشگاه کبک هر ساله در نزدیک به 500 برنامه تحصیلی را در طول سه ترم و در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری پذیرش تحصیلی اعطا می‌کند که رشته‌های اصلی آن‌ها عبارتند از پزشکی، علوم، مهندسی، مدیریت و آموزش. همچنین 40 برنامه تحصیلی در دانشگاه کبک ارائه می‌شوند که در هیچ‌ جایی دیگری از استان پیدا نمی‌شوند. 

به علاوه، دانشگاه مونترال هم پردیسی در این شهر دارد که به آموزش پزشکی اختصاص داده شده است. دانشکده علوم پزشکی دانشگاه مونترال در تروا ریویر بین 70 دانشگاه برتر کانادا قرار دارد و رتبه جهانی QS آن در سال 2021 بین 601 تا 650 بوده است.

جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشکده علوم پزشکی دانشگاه مونترال باید ارزیابی تحصیلی خوبی داشته باشید. میانگین هزینه سالانه شهریه نزدیک به سالی 15 هزار دلار برآورد می‌شود که البته بسته به مقطع و رشته تحصیلی این رقم متغیر خواهد بود. 

کالج تروا ریویر یکی از موسسات آموزش شغلی و عمومی مهم در این شهر است که در سال 1968 تاسیس شده است. این کالج 42 برنامه آموزشی را ارائه می‌دهد و مدارک پیش‌دانشگاهی و فنی را اعطا می‌کند. این کالج سه مرکز انتقال فناوری و یک مرکز خدمات کسب‌و‌کار و آموزش عادی دارد. سالانه 4500 دانشجو در این کالج ثبت‌نام می‌کنند.

کالج لافلش (Lafleche) یکی دیگر از موسسه‌های آموزشی خصوصی این شهر است که در سال 1969 تاسیس شده است و آموزش‌های پیش‌دانشگاهی و حرفه‌ای را ارائه می‌دهد. دروس این کالج به زبان فرانسه ارائه می‌شوند و دانشجویان بین‌المللی می‌توانند برنامه‌های پیش‌دانشگاهی دوساله را در این کالج بگذرانند. برنامه‌های ارتقای شغلی سه ساله هم ارائه می‌شوند که در انتهای دوره دیپلم کالج (DEC)‌ اعطا می‌شود. 

برای تحصیل در کانادا باید به ددلاین ثبت نام دانشگاه ها توجه کرد.

آب و هوای تروا ریویر 

شهر تروا ریویر در ارتفاع 10 متری از سطح دریا واقع شده است و آب و هوایی معمولا سرد و خنک با بارش‌های متوالی دارد. دمای متوسط سالانه این شهر 5.2 درجه و میزان بارش سالانه 1009 میلیمتر است. کم‌بارش‌ترین ماهِ سال فوریه است که در طول آن به صورت متوسط ماهانه 62 میلیمتر باران می‌بارد. از سوی دیگر، در ماه‌های اوت به صورت متوسط ماهی 100 میلیمتر باران می‌بارد. ماه جولای نیز با متوسط دمای 20.2 درجه گرمترین ماهِ سال و ماه ژانویه با متوسط -11.6 درجه سردترین ماه سال در این شهر به شمار می‌روند. 

هزینه‌های زندگی در تروا ریویر 

صرف یک وعده غذا در یک رستوران معمولی در این شهر 50 دلار کانادا هزینه دارد و برای یک وعده فست فود باید 10 دلار کانادا خرج کنید. در این شهر، آب معدنی کوچک 1.91 دلار و یک نوشابه کوچک 2.98 دلار قیمت دارد.

قیمت اقلام مصرفی خانه در این شهر به این صورت هستند: 1 لیتر شیر 2.40 دلار، 1 قرص نان 3.53 دلار، 1 کیلو برنج 3 دلار، 12 عدد تخم‌مرغ 3.67 دلار، 1 کیلو پنیر محلی 11 دلار، 1 کیلو فیله مرغ 15.33 دلار، و 1 کیلو گوشت 14.63 دلار.

میوه و تره‌بار نیز در این شهر با این قیمت‌ها به ازای هر کیلو ارائه می‌شود: سیب 5.53 دلار، موز 1.91 دلار، پرتقال 5 دلار، گوجه 6 دلار، سیب‌زمینی 2 دلار، پیاز 2 دلار وکاهو 5 دلار.

بلیط یک طرفه سیستم حمل و نقل عمومی شهر 3.5 دلار است، اما اگر کارت ماهانه را به قیمت 66.5 دلار بخرید به‌صرفه‌تر خواهد بود. ورودی تاکسی 3.50 دلار است و به ازای هر کیلومتر 2.5 دلار به آن اضافه می‌شود.

اجاره یک آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر نیست ماهیانه 500 دلار و یک آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 830 دلار است. اجاره‌بها در حومه‌های شهر تفاوت چندانی با مرکز شهر ندارد.

تحصیل در کانادا به مدرک زبان انگلیسی با نمره متوسط به بالا نیاز دارد.

زندگی در تروا ریویر

مساحت شهر تروا ریور نزدیک به 40 هزار کیلومتر مربع است و یکی از قدیمی‌ترین سکونتگاه‌های کانادا به شمار می‌رود. این شهر در ابتدا یک پایگاه مرزی دورافتاده بوده است، اما حالا به یک مرکز صنعتی و بندرگاه مهم تبدیل شده است. برق به دست‌آمده از نیروگاه‌های برقآبی سنت موریس و منابع جنگلی وسیع این منطقه را به بزرگ‌ترین تولید‌کنندة روزنامه بدل کرده است. 

خط آهن ملی کانادا، چندین بزرگراه مهم، یک فرودگاه و رفت‌و‌آمد دائمی قایق‌ها در سنت لورنس تروا ریور را به شهر مهمی در کانادا بدل کرده است. جمعیت این شهر در سرشماری سال 2016 برابر با 135 هزار نفر بوده است. 

علاوه بر هزینه‌های نسبتا پایین، یکی از مزایای زندگی در تروا ریویر نزدیکیِ این شهر به طبیعت است. با وجود رودخانه‌های سنت موریس و سنت لورنس، فضاهای سبز، پارک‌های دلباز و نزدیکی به کوهستان، می‌توان از آب و هوای فرح‌بخش این شهر نهایت استفاده را برد.

در این شهر می‌توانید انواع فعالیت‌های تفریحی و ورزشی را تجربه کنید: 150 کیلومتر مسیر دوچرخه، 34 پیست یخ روباز، 31 زمین تنیس، اسکله‌های کایاک‌سواری متعدد، زمین‌های گلف و سواحل دیدنی، فقط بخشی از این تفرجگاه‌ها و ورزشگاه‌های این شهر هستند. به علاوه، این شهر 300 ساله چندین مکان تاریخی دیدنی دارد که می‌توانید در قالب تورهای پیاده‌روی از آن‌ها بازدید کنید. در مرکز شهر نیز زندگی پرنشاط و پرهیجانی برقرار است و فروشگاه‌ها، مراکز خرید، کافه‌ها و رستوران‌ها فضایی دلپذیر پدید آورده‌اند. 

هزینه های زندگی
canada quebec trois rivieres
مشاهده همه تصاویر

سایر شهرهای کانادا

سوالات متداول

هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست ؟
"درمان و پوشش بیمه در استان های کانادا باهم متفاوت است . اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشگی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از 600 دلار الی 900 دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://nilgam.com/canada-international-student-insurance."
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "
گران ترین استان کانادا کدام است ؟
گرانتری شهر کانادا ونکور و تورنتو است که ونکور در استان بریتیش کلمبیا و تورنتو در استان انتاریو واقع است.
هزینه زندگی در کانادا چقدر است ؟
هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است به طور مثال سالیانه برای یک فرد از 16000 دلار تا 40000 دلار می باشد ولی میانگین متوسط ماهانه برای یک فرد تقریبا 2300 دلار معادل 28000 دلار کانادا می باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو سالیانه 40000 دلار می باشد.
ارزان ترین دانشگاه های کانادا کدامند؟
در مقطع کارشناسی: Brandon University، Université de Saint-Boniface، University of Guelph، Canadian Mennonite University، Memorial University of Newfoundland در مقطع کارشناسی ارشد: Memorial University of Newfoundland، University of Northern British Columbia، University of Calgary، Simon Fraser University،University of Saskatchewan

نظرات کاربران

امتیاز دهید
نظر خود را ثبت کنید