لتس گو یونی
city

تحصیل در شارلوت تاون و راهنمای پذیرش تحصیلی

24,000 دلار
هزینه زندگی
24,000 دلار
11,000 دلار
اجاره خانه
11,000 دلار
39,000
جمعیت
39,000

زندگی و تحصیل در شارلوت تاون

ساعت به وقت شارلوت تاون

شارلوت تاون Charlottetown یکی از شهرهای کم‌جمعیت کاناداست که به واسطه دیدنی‌های تاریخی و جاذبه های طبیعی آن در این کشور به شهرت رسیده است؛ اما تاسیس دانشگاه جزیره پرنس ادوارد موجب شهرت این شهر در میان متقاضیان تحصیل در کانادا شده است. این شهر خوش‌منظر برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا که به دنبال زندگی در شهرهای کوچک و کم‌جمعیت هستند، بسیار مناسب است؛ چراکه شارلوت تاون مرکز استان و مقر ادارات دولتی پرنس ادوارد است اما با وجود مرکزیت، خبری از ازدحام و آلودگی کلان‌شهرها نیست. تحصیل در شارلوت تاون نیز مانند دیگر شهرهای کانادا نیازمند گذراندن دو مرحله عمده یعنی دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌ها یا کالج‌های این شهر و پس از آن نیازمند دریافت ویزای تحصیلی کاناداست. برای آشنایی بیشتر با این مراحل و همچنین شناخت بیشتر این شهر ساحلی با این نوشتار تا پایان همراه لتس گو یونی باشید.

شارلوت تاون مرکز استان پرنس ادوارد کاناداست

شارلوت تاون کجاست؟

این شهر مرکز استان پرنس ادوارد است که در شرق کشور کانادا در همسایگی استان کبک و استان نواسکوشیا قرار گرفته است. این شهر در جنوب شرقی کشور پهناور کانادا و در مرکز جزیره سبز پرنس ادوارد آرمیده است و از دو سو به منابع آبی پرینس ادوارد راه پیدا کرده است؛ مرزهای شرقی شهر را دریاچه گراهام راجرز و رود شمال تسخیر کرده‌اند و بخش‌های جنوبی در حیطه قلمروی رود پر آب هیلزبرو قرار گرفته است. این رودها در کنار دریاچه گراهام راجرز مناظر زیبا و دلربایی را به شهر اعطا کرده‌اند و در آب و هوای این سرزمین تاثیر بسزایی گذاشته‌اند.

تحصیل در شارلوت تاون 2020

با اینکه زبان اول مردمان شهر زبان انگلیسی اعلام شده، اما در برخی از مراکز آموزشی به زبان فرانسوی تدریس می‌شود. در برخی از مدارس شهر به زبان فرانسوی تدریس می‌شود، اما بیشینه مراکز آموزشی زبان انگلیسی را سرحوله کار خود قلمداد می‌کنند؛ بنابراین جهت تحصیل در شارلوت تاون Charlottetown باید به زبان انگلیسی تسلط داشت و این مهارت را توسط مدارک بین‌المللی معتبری مانند آیلتس به اثبات رساند. این امر در مرحله دریافت پذیرش از دانشگاه یا کالج های شهر اهمیت بسیاری دارد، اما ارائه آن در مرحله بعدی که دریافت ویزای تحصیلی کاناداست، نیز خالی از لطف نیست.

تحصیل بدون مدرک زبان در کشوری که زبان‌های انگلیسی و فرانسوی به عنوان زبان ملی اعلام شده‌اند، امکان‌پذیر نیست. از سال 2019 در سیستم آموزشی کانادا قانونی به تصویب رسید تا پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی را آسان‌تر کند. بر اساس این قانون متقاضیانی که نمره مدرک زبان‌ها حد انتظار دانشگاه را برآورده نمی‌کند، می‌توانند با پذیرش تحصیلی مشروط ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنند و پس از سپری کردن دوره زبان (انگلیسی یا فرانسوی) به ادامه تحصیل بپردازند. مدرک زبان انگلیسی یکی از شرایط دریافت پذیرش از دانشگاهاست؛ در کنار این مدرک، شرایط سنی و سوابق تحصیلی و شغلی دانشجو نیز اهمیت دارد.

دریافت پذیرش تحصیلی

پس از آماده‌سازی مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش تحصیلی که معمولا لیست آن به تفضیل در سایت رسمی موسسه آموزشی درج شده است، باید با مسئولان پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی مکاتبه کرد و درخواست را به ثبت رساند. در صورت واجد شرایط بودن، نامه پذیرش تحصیلی اولیه با اعتباری موقت به دست متقاضی می‌رسد؛ بر اساس این نامه نقصی مدارک و لیست پرداختی‌ها به متقاضی اعلام می‌شود. با ارسال فیش‌های پرداختی و تکمیل مدارک، نامه پذیرش تحصیلی اصلی صادر می‌شود.

ویزای تحصیلی کانادا

پس از دریافت نامه پذیرش تحصیلی اصلی نوبت به درخواست ویزای تحصیلی کانادا می‌رسد؛ برای این هدف نیز باید لیستی از مدارک را آماده و به همراه فرم تکمیل شده ویزای تحصیلی در سایت سفارت بارگزاری کرد. ویزای تحصیلی کانادا معمولا جلسه مصاحبه نداردف اما برای ثبت اثر انگشت باید در جلسه بایومتریک (یا همان جلسه انگشت‌نگاری) شرکت کرد. پس از توقف فعالیت سفارت کانادا در تهران، متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا باید برای شرکت در این جلسه به یکی از کارگزاری‌های سفارت واقع در کشورهای همسایه سفر کنند. دریافت پاسپورت ویزا شده نیازی به سفر ندارد و می‌توان با استفاده از خدمات پیکاپ از سفر و هزینه‌های اضافی پیشگیری کرد. 

دانشگاه های شارلوت تاون

یکی از این موسسات آموزش عالی مهم کانادا در این شهر دانشگاه پرنس ادواردUniversity of Prince Edward Island است که تنها دانشگاه جزیره محسوب می‌شود. افزون بر این، کاج دامپزشکی آتلانتیک  Atlantic Veterinary College و پردیس‌های متعددی از کالج هولاند Holland College در سطح شهر قرار دارند که میزبان گرمی برای دانشجویان بین‌المللی هستند. 

دانشگاه جزیره پرنس ادوارد

یکی از دانشگاه‌های دولتی کانادا در استان پرنس ادوارد قرار دارد و موجب شهرت این شهر شده است. دانشگاه جزیره پرنس ادوارد University of Prince Edward Island که به اختصار UPEI نیز خوانده می‌شود، در سال 1969 تاسیس شده است. البته ریشه‌های تاسیس دانشگاه جزیره پرنس ادوارد به سال 1804 بازمی‌گردد؛ زمانی که کالج کنت Kent College در این شهر پایه‌گذاری شد. 

پردیس دانشگاه جزیره پرنس ادوارد در 56 هکتار از اراضی شهر را در نبش خیابان بلودر و دانشگاه به اختیار خود در آورده است. نزدیک به 5 هزار دانشجو در دانشکده‌های هنر، کسب‌وکار، آموزش، پرستاری، علوم پایه، مهندسی طراحی پایدار و دامپزشکی دانشگاه جزیره پرنس ادوارد مشغول به تحصیل می‌شوند. بیش از 4 هزار دانشجو در مقطع کارشناسی در این دانشگاه مشغول به تحصیل می‌شوند و حدود 460 نفر در مقاطع عالی دانشگاه جزیره پرنس ادوارد را برمی‌گزینند.

تحصیل در شارلوت تاون مورد توجه بسیاری از متقاضیان تحصیل در کانادا قرار گرفته است.

آب و هوای شارلوت تاون

جزیره پرنس ادوارد آب‌وهوای مرطوب قاره‌ای دارد؛ البته نمی‌توان از تاثیر موقعیت جغرافیایی منطقه چشم پوشید. خلیج سنت لورنس (یا سن‌لوران) در کنار دو رودی که این شهر را در آغوش گرفته‌اند، تاثیر عمیقی بر آب و هوای شهر گذاشته است. 

زمستان در شارلوت تاون

زمستان‌های این شهر به نسبت دیگر شهرهای جزیره ملایم‌تر است؛ میانگین دمای ژانویه به عنوان سردترین ماه سال 7.7 درجه زیر صفر است، اما پایین‌ترین دمای زمستانی گاهی به 20 درجه سانتی‌گراد هم می‌رسد. در بیشتر روزهای زمستانی برف چهره شهر را می‌پوشاند و اغلب بارش‌های سنگینی تجربه می‌شود؛ میانگین بارش برف سالانه حدود 290 سانتی‌متر گزارش شده است. کمترین دمای ثبت شده در این شهر دمای 32.8 درجه سانتیگراد زیر صفر بود که در تاریخ 29 ژانویه سال 1877 گزارش شد. 

تابستان در شارلوت تاون

بهاران در این سرزمین به دلیل وزش بادهای اقیانوسی سردتر از دیگر شهرها سپری می‌شود، اما تابستان ملایم و دلچسب با حداکثر دمای 23 درجه‌ای در شهر جا خوش می‌کند. تابستان با میانگین دمای 9.6 درجه سانتیگراد در ژوئن وارد این سرزمین می‌شود و با میانگین دمای 13.7 درجه‌ای در ماه آگوست رخت از شهر می‌بندد. بالاترین دمای ثبت شده از این شهر تا کنون 36.7 درجه سانتیگراد بود که در تاریخ 19 آگوست سال 1935 به ثبت رسیده است.

هزینه زندگی در شارلوت تاون

سطح درآمد از مشاغل این شهر به نسبت کلان‌شهرهای کانادا پایین‌تر است؛ اما از سویی دیگر، به دلیل پایین‌بودن نسبی مخارج زندگی این شهر برای تحصیل گزینه به‌صرفه‌ای محسوب می‌شود. برای مطالعه دقیق‌تر هزینه های زندگی در شارلوت تاون Charlottetown باید عمده مخارج زندگی یعنی هزینه خورد و خوراک، هزینه حمل و نقل و هزینه مسکن را بررسی کرد. 

هزینه خورد و خوراک در شارلوت تاون

طبق آخرین آمار منتشر شده در سایت نومبئو هزینه سوپرمارکتی در این شهر به نسبت دیگر شهرهای کانادا ارزان‌تر گزارش شده است؛ برای خرید یک لیتر شیر معمولی 2.86 دلار، یک قرص نان سفید 500 گرمی 3.32 دلار، یک بسته 12 عددی تخم‌مرغ معمولی 3.64 دلار کانادا باید هزینه کرد. قیمت هر کیلو برنج سفید معمولی 5.69 دلار، هر کیلو پنیر محلی 9.75 دلار، فیله مرغ 13 دلار، گوشت قرمز 16.55 دلار، سیب 4.79 دلار، موز 1.75 دلار، پرتقال 4.25 دلار، گوجه 5 دلار، سیب‌زمینی 3.85 دلار و پیاز 1.30 دلار کاناداست. 

هزینه حمل و نقل در شارلوت تاون

حمل و نقل عمومی در این شهر یکی از کامل‌ترین و پیشرفته‌ترین وسائل جزیره پرنس ادوارد است؛ استفاده از این تجهیزات نقلیه عمومی با بلیط‌های تک‌سفره 2 دلاری و بلیط‌های ماهانه 58.50 دلاری ممکن است؛ در صورت تردد و استفاده مکرر از وسایل حمل و نقل عمومی گزینه دوم مقرون به‌صرفه‌تر است. تعرفه ورودی تاکسی‌های شهری 5.75 دلار اعلام شده و به ازای هر کیلومتر مسافت 1.23 دلار به مبلغ ورودی افزوده می‌شود. 

هزینه مسکن در شارلوت تاون

عمده مخارج ماهانه به کرایه مسکن اختصاص می‌یابد؛ با استفاده از اقامتگاه‌های دانشجویی می‌توان به میزان چشمگیری در هزینه مسکن و حتی هزینه های مربوط به خورد و خوراک صرفه‌جویی کرد. با اینکه هزینه مسکن در این شهر به نسبت بسیاری از کلان‌شهرهای کانادا ارزان‌تر است؛ اما برای جلوگیری از اتلاف زمان و صرفه‌جویی از هزینه حمل و نقل، زندگی در پردیس دانشگاهی به دانشجویان این شهر پیشنهاد می‌شود. البته در صورتی که دانشجو تمایل به داشتن آپارتمان اختصاصی داشته باشد، باید به‌طور میانگین ماهانه 1000دلار به عنوان هزینه کرایه مسکن در نظر داشت.  

میانگین کرایه ماهانه آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر حدود 981.25 دلار گزارش شده که با انتخاب آپارتمان سه‌خواب این مقدار به 1,600.00 دلار افزایش می‌یابد. البته بسیاری از مهاجران برای کاهش هزینه‌ها زندگی در حومه شهر را برمی‌گزینند؛ چراکه میانگین کرایه آپارتمان تک‌خوابه در حومه شهر حدود 790.00 دلار و آپارتمان سه خوابه حدود 1,125.00 دلار کانادا برآورد می‌شود.

جاذبه های گردشگری شارلوت تاون سالانه گردشگران بسیاری را جذب می کند.

زندگی در شارلوت تاون 

با قدم زدن در سطح شهر به آسانی می‌توان دریافت که حدود 5 درصد از جمعیت شهر مهاجران چینی هستند. حدود 85.8 درصد از جمعیت شهر زبان انگلیسی را به عنوان زبان مادری‌شان به کار می‌برند و تنها 2.1 درصد از کل جمعیت فرانسوی‌زبان هستند. پس از دوران تحصیل در شارلوت تاون Charlottetown می‌توان با یافتن شغل و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری کانادا به دریافت اقامت دائم این کشور امیدوار بود.

جاذبه های گردشگری شارلوت تاون

این شهر آرام و نه‌چندان بزرگ یکی از زیباترین جاذبه‌های دیدنی کانادا محسوب می‌شود؛ شگفتی‌های طبیعی نهفته در این سرزمین در کنار بناهای تاریخی ارزشمند، سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند. 11 سایت ملی تاریخی کانادا در این شهر واقع شده است؛ از جمله مهم‌ترین جاذبه‌های تاریخی این شهر می‌توان به ساختمان استانداری و مرکز کنفدراسیون هنر اشاره کرد. افزون بر این، مراکز فرهنگی بسیاری در سطح شهر نام شارت تاون را بر سر زبان‌ها انداخته است.

مروری بر تاریخ شارلوت تاون

اولین ساکنان جزیره پرنس ادوارد فرانسوی‌ها بودند، اما در اواخر قرن هجدهم میلادی بریتانیا در جنگ‌های چندساله فرانسویان و سرخپوستان فرصت را مناسب دید و کنترل جزیره را به‌دست گرفت. این سرزمین پادشاهان و حکم‌رانان بسیاری را از سرگذراند تا اینکه شارلوت‌تاون Charlottetown در سال 1855 به افتخار ملکه شارلوت مکلنربورگ استرولیتز Charlotte of Mecklenburg-Strelitz همسر پادشاه بریتانیا نامگذاری شد.

اقتصاد شارلوت تاون

بزرگ‌ترین و مشهورترین منبع اقتصادی این شهر ریشه در کشاورزی دارد؛ تا جایی که این شهر بزرگ‌ترین ایستگاه پژوهشی کشاورزی در کانادا را عهده‌دار شده‌است. مزارع و باغات وسیع بخش‌های شمالی شهر لقب باغ خلیج را به این شهر داده است. افزون بر این، گردشگری، ماهیگیری و تولید مواد شیمیایی از دیگر منابع اقتصادی آن به شمار می‌آید.
 

هزینه های زندگی
canada prince edward island charlottetown
مشاهده همه تصاویر

سایر شهرهای کانادا

سوالات متداول

هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست ؟
"درمان و پوشش بیمه در استان های کانادا باهم متفاوت است . اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشگی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از 600 دلار الی 900 دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://nilgam.com/canada-international-student-insurance."
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "
گران ترین استان کانادا کدام است ؟
گرانتری شهر کانادا ونکور و تورنتو است که ونکور در استان بریتیش کلمبیا و تورنتو در استان انتاریو واقع است.
هزینه زندگی در کانادا چقدر است ؟
هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است به طور مثال سالیانه برای یک فرد از 16000 دلار تا 40000 دلار می باشد ولی میانگین متوسط ماهانه برای یک فرد تقریبا 2300 دلار معادل 28000 دلار کانادا می باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو سالیانه 40000 دلار می باشد.
ارزان ترین دانشگاه های کانادا کدامند؟
در مقطع کارشناسی: Brandon University، Université de Saint-Boniface، University of Guelph، Canadian Mennonite University، Memorial University of Newfoundland در مقطع کارشناسی ارشد: Memorial University of Newfoundland، University of Northern British Columbia، University of Calgary، Simon Fraser University،University of Saskatchewan

نظرات کاربران

1 نفر
نظر خود را ثبت کنید
کاربر
01 مهر 99
بدون مدرک زبان هم میشه تو این شهر درس خوند؟
پاسخ