لتس گو یونی
city

تحصیل در سنت جان و راهنمای پذیرش تحصیلی

26,000 دلار
هزینه زندگی
26,000 دلار
11,000 دلار
اجاره خانه
11,000 دلار
73,000
جمعیت
73,000
640 کیلومتر
فاصله تا کبک
640 کیلومتر

دانشگاه های سنت جان

university of new brunswick

کشور
canada
استان
new brunswick
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
658
تعداد رشته
148

زندگی و تحصیل در سنت جان

ساعت به وقت سنت جان

یکی از شهرهای خالی از ترافیک و آلودگی هوا در استان نیوبرانزویک کانادا شهر سنت جان نام دارد که به واسطه موسسات آموزشی بی‌شمار و معتبر در میان متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا شهرت بسیاری یافته است. زیبایی چشم‌اندازهای دلربای این شهر و همچنین آرامش حاکم بر آن موجب افزایش متقاضیان تحصیل در سنت جان شده است. برای آشنایی بیشتر با شهر ساحلی سنت جان برای مهاجرت تحصیلی و همچنین نحوه اخذ پذیرش تحصیلی از موسسات آموزشی این شهر و ویزای تحصیلی کانادا، تا پایانِ این مبحث لتس گو یونی را همراهی کنید.

سنت جان کجاست؟ 

شهر سنت جان (Saint John) دومین شهر پرجمهیت در استان برانزویکِ کانادا است که در خلیج فاندی و در دهانۀ رودخانۀ سنت جان جای گرفته است. این شهر در سال 1785 با ادغام چند منطقه تشکیل شد و حالا یکی از شهرهای مهم کانادا به لحاظ تاریخ و تنوع فرهنگی است. 

هسته «بالاشهر» سنت جان میزبان ساختمان‌های تاریخی بسیاری از که در ساحل رودخانۀ سنت جان و بندر آن پراکنده شده‌اند. این شهر که ساختار محله‌به‌محله دارد، کیفیت زندگی بسیار خوبی را به شهروندان و متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا ارائه می‌کند. به لحاظ تنوع مسکن، رویدادهای هنری متعدد و جامعۀ فعال فرهنگی، این شهر زیبا امکانات فراوانی را در اختیار شما قرار خواهد گذاشت. 

تحصیل در کانادا نیاز به اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی دارد.

دسترسی راحت شهروندان این شهر به دریا، تسهیلات تفریحی و فضاهای سبز هم از دیگر ویژگی‌های این شهر به شمار می‌رود. این شهر در ساحل جنوبی نیونرانزویک واقع شده است و با کبک حدود 700 کیلومتر فاصله دارد. این شهر تا فردریکتون حدود 112 کیلومتر و تا مونکتون حدود 152 کیلومتر فاصله دارد.

تحصیل در سنت جان 2020

مانند دیگر شهرهای کانادا نیز برای مهاجرت تحصیلی باید پیش از هرچیز برای اخذ پذیرش تحصیلی از موسسات آموزشی و پس از آن برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا از سفارت اقدام کرد. با انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاه، باید به مطالعه دقیق شرایط پذیرش تحصیلی در سایت رسمی دانشگاه مورد نظر بپردازید. با اطلاع از این شرایط و مهیا کردن مدارک پذیرش تحصیلی، نوبت به مکاتبه با موسسه آموزشی و مسئولان پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی می‌رسد.

پس از ثبت درخواست پذیرش تحصیلی و پرداخت هزینه‌های لازم، نامه پذیرش تحصیلی اصلی برای متقاضی مهاجرت تحصیلی صادر خواهد شد. در این مرحله می‌توان برای ثبت درخواست ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرد. برای این منظور نیز باید مدارک مشخصی را آماده و به همراه فرم تکمیل شده ویزای تحصیلی کانادا به سفارت ارسال کرد.

تمامی مراحل ویزای تحصیلی کانادا به صورت آنلاین قابل پیگیری است، اما برای ثبت اثر انگشت در سیستم مهاجرت تحصیلی سفارت، باید به یکی از دفاتر کارگزاری سفارت کانادا واقع در کشورهای همسایه مراجعه کرد. البته باید توجه داشت برای ارسال پاسپورت و دریافت ویزای تحصیلی نیازی به سفر دوباره نیست.

دانشگاه های سنت جان

در سال‌های اخیر تعداد دانشجویان بین‌المللی و همچنین متقاضیان مهاجرت تحصیلی این شهر رو به افزایش بوده است. این شهر میزبان دانشگاه نیوبرانزویک، و یک پردیس کامیونیتی کالج نیوبرانزویک در قسمت شرقی نیز هست. پردیسی از دانشکده پزشکی دالهاوزی نیز در سال 2010 به پردیس  UNBSJ اضافه شد که سالیانه 30 دانشجو می‌پذیرد. 

دانشگاه نیوبرانزویک سنت جان

در سال 1964، دانشگاه نیوبرانزویک UNB شعبه‌های متعدد و وسیعی را در سرتاسر شهر سنت جان Saint John برپا کرد. در سال 1968، دانشگاه نیوبرانزویک در سنت جان (UNBSJ) پردیس جدیدی در محله تاکر پارک افتتاح کرد که در طول چندین سال گسترش داده شد و تا به امروز ساختمان‌های متعددی به آن اضافه شده است.
دانشگاه نیوبرانزویک که مهم‌ترین موسسه آموزشی این شهر به شمار می‌رود، میزبان گرمی برای مهاجرت تحصیلی برشمرده می‌شود؛ چراکه دانشگاه نیوبرانزویک برای دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در کانادا نیز پذیرش تحصیلی صادر می‌کند.

دانشگاه نیوبرانزویک University of New Brunswick که دارای رتبه QS جهانی 201-250 است، در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری پذیرش تحصیلی اعطا می‌کند. مدت زمان دوره لیسانس در این دانشگاه 4 سال، فوق لیسانس بین 1 تا 4 سال و دکتری بین 3 تا 5 سال خواهد بود. 

دانشگاه نیوبرانزویک در پردیس سنت جان برای دانشجویان خارجی نیز پذیرش تحصیلی اعطا می کند.

دانشجویان بین‌المللی متقاضی تحصیل در سنت جان Saint John باید بدانند که در دانشگاه نیوبرانزویک تمامی دروس به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند؛ به این ترتیب متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا در این شهر و دانشگاه، باید تسلط کافی به زبان انگلیسی و مهارت‌های گفتار و شنیداری داشته باشند. (آیتلس 7 یا معادل آن). 
خبر خوب اینکه دانشجویان بین‌المللی مشغول به تحصیل در سنت جان می‌توانند از حمایتهای مالی زیادی در دانشگاه نیوبرانزویک بهره‌مند شوند؛ مانند بورسیه رفاه عمومی، حمایت‌های هیئت کاناداییِ آموزش بین‌المللی (CBIE) و حتی آموزش از راه دور در کشور خودشان. 

آب و هوای سنت جان 

شهر سنت جان Saint John آب و هوای معتدل قاره‌ای دارد، با زمستان‌های سرد که در طول آنها دمای هوا به 0 درجه می‌رسد و تابستان‌های ملایم. این شهر در شرقی‌ترین قسمت کانادا واقع شده است، جایی که دریا با جریان‌های هوایی برخورد می‌کند؛ همین امر باعث می‌شود باران‌های زیادی در این منطقه ببارد (که در طول زمستان عمدتا به برف تبدیل می‌شود). 

ماه مه هم یکی از ویژگی‌های زمستان‌های این شهر است؛ این شهر را مه‌آلودترین شهر کانادا نامیده‌اند. بین این روزهای پر از باران و برف و مه، روزهای بهاری هم در ماه‌های آپریل، مه و گاهی در ژوئن نیز دیده می‌شوند. به علاوه، برخورد توده‌های هوا در این منطقه باعث می‌شود این شهر همیشه در معرض باد قرار داشته باشد. 
در سردترین روزهای سال دما هوا به -15 درجه هم کاهش پیدا می‌کند و گاهی حتی پایین‌تر از آن هم خواهد رفت. گرم‌ترین روزهای سال در این شهر هم شاهد افزایش دما به 27 تا 28 درجه خواهد بود. دمای متوسط سردترین ماه (فوریه) نزدیک به -5 درجه و دمای متوسط گرم‌ترین ماه سال (اوت) حدود 16 درجه است. 

در این شهر سالانه 1535 میلی‌لیتر باران می‌بارد و در این شهر سالانه 1635 ساعت آفتاب را در آسمان مشاهده خواهید کرد. دمای آب دریا هم بین 0 تا 14 درجه متغیر است و می‌توان گفت که در طول سال نسبتا سرد است. 

هزینه زندگی در سنت جان

هزینه‌های زندگی برای یک خانواده چهارنفره در این شهر، به جز مبلغ اجاره‌بها، به صورت متوسط ماهی 3200 دلار خواهد بود که برای افراد مجرد به 910 دلار کاهش پیدا می‌کند. 

یک وعده غذا در یک رستوران گران‌قیمت در این شهر 15 دلار و یک وعده غذای فست‌فود حدود 10 دلار آب می‌خورد. قیمت آب معدنی کوچک هم 2.12 دلار است. اقلام مصرفی در این شهر به صورت متوسط با این قیمت‌ها عرضه می‌شوند: 1 لیتر شیر 11 دلار، 1 قرص نان 2.55 دلار، یک کیلو برنج 2.66 دلار، یک بسته 12 تایی تخم مرغ 3.65 دلار، یک کیلو پنیر محلی 5.34 دلار، یک کیلو فیله مرغ 6.80 دلار، یک کیلو گوشت 6.23 دلار. برای خرید یک کیلو سیب باید 2.68 دلار، یک کیلو موز 0.86 دلار، یک کیلو پرتقال 2.13 دلار، یک کیلو گوج 1.62 دلار و یک کیلو سیب‌زمینی 1.09 دلار پرداخت کنید. 

قیمت بلیط یک‌طرفه سیستم حمل و نقل این شهر 2.75 دلار است و کارت رفت و آمد ماهانه را 77 دلار می‌فروشند. ورودی تاکسی 5 دلار است و به ازای هر کیلومتر 1.77 دلار به آن اضافه می‌شود. 

اجاره بهای آپارتمان‌ها نیز به این صورت است: یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ماهانه 869 دلار، یک آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر ماهانه 670 دلار، یک آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر ماهانه 1400 دلار، یک آپارتمان سه‌خوابه در خارج از مرکز شهر، ماهانه 1000 دلار. 

تحصیل در سنت جان نیاز به اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی دارد که باید در هر دو مرحله مدرک زبان ارائه داد.

زندگی در سنت جان 

یکی از مهم‌ترین مزایای زندگی در سنت جان Saint John که متقاضیان مهاجرت تحصیلی از آن‌ها بهره‌مند خواهند شد، بالا بودن شاخص بهداشت و سیستم سلامت این شهر است. همچنین شاخص آلودگی در این شهر بسیار پایین بوده و هیچ‌وقت خبری از ترافیک در خیابان‌های آن نیست. 

به لحاظ آب و هوا هم بیشتر متقاضیان مهاجرت تحصیلی اقلیم این منطقه را می‌پسندند. وجود تفرجگاه‌های طبیعی، سواحل زیبا و همچنین امکانات تفریحی متعدد، این شهر را برای دوست‌داران گردش و خوشگذرانی هم بی‌نظیر کرده است. به علاوه، این شهر دارای چندین محله مختلف است که هر کدام دارای ویژگی‌های خاص ومنحصربه‌فرد خود هستند و فرهنگ محله‌نشینی هنوز در این شهر پابرجاست.

تنوع فرهنگی بالای این شهر، در کنار رویدادهای فرهنگی متعدد و جوامع هنری مختلف، اینجا را به مقصدی محبوب برای مهاجران، به‌خصوص آسیایی‌ها بدل کرده است. سیستم حمل و نقل خوب، هزینه زندگی نسبتا پایین، تاریخ غنی و طبیعت دلنشین این شهر نیز از جمله دیگر دلایلی است که می‌توانید برای زندگی در سنت جان برشمارید.
 

هزینه های زندگی
canada new brunswick saint john
مشاهده همه تصاویر

سایر شهرهای کانادا

سوالات متداول

ارزان ترین استان کانادا برای زندگی کدام است ؟
شهر شربوک در استان کبک،مونکتون در استان نیوبرزانویک،ثاندر بی ،سنت کاترینز ؛ کیچنر، لاندن در استان انتاریو، ابوتسفورد دراستان برریتیش کلمبیا
هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست ؟
"درمان و پوشش بیمه در استان های کانادا باهم متفاوت است . اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشگی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از 600 دلار الی 900 دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://nilgam.com/canada-international-student-insurance."
ارزان ترین دانشگاه های کانادا کدامند؟
در مقطع کارشناسی: Brandon University، Université de Saint-Boniface، University of Guelph، Canadian Mennonite University، Memorial University of Newfoundland در مقطع کارشناسی ارشد: Memorial University of Newfoundland، University of Northern British Columbia، University of Calgary، Simon Fraser University،University of Saskatchewan
هزینه اجاره خانه در ارزان ترین و گرانترین شهر کانادا به چه صورت است ؟
"گرانترین شهرهای کانادا تورنتو، اتاوا، مونترال و ونکور است که میانگین هزینه برای یک نفر هر ماه بین2314 الی 2475 دلار است . میانگین هزینه در ونکور برای 2 نفر تقریبا3058 دلار الی 3150 دلار می باشد. میانگین هزینه در ادمونتن در هر ماه 1163 الی 1216 دلار می باشد. ارزان ترین شهرهای کانادا مانند ساسکوچوان از 1000 دلار الی 1050 دلار در هر ماه می باشد. و در شهر سنت جونز تقریبا 820 دلار می باشد. به طور کلی میانگین هزینه برای یک نفر در هر ماه در گرانترین شهر 1500 الی 2000 دلار ودر ارزان ترین شهر 1000 دلار می باشد."
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "

نظرات کاربران

امتیاز دهید
نظر خود را ثبت کنید