لتس گو یونی
city

تحصیل در آنتیگونیش و راهنمای پذیرش تحصیلی

28,000 دلار
هزینه زندگی
28,000 دلار
17,000 دلار
اجاره خانه
17,000 دلار
5,000
جمعیت
5,000
212 کیلومتر
فاصله تا هلیفکس
212 کیلومتر

زندگی و تحصیل در آنتیگونیش

ساعت به وقت آنتیگونیش

تحصیل در آنتیگونیش Antigonish یا به عبارت کلی‌تر مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از روش‌های دریافت مجوز اقامت دائم کانادا محسوب می‌شود؛ اما گذشته از این، مدارک تحصیلی معتبر و موسسات آموزشی خوش‌نام آنتیگونیش و کانادا موجب جذب سالانه هزاران دانشجوی بین‌المللی به این سرزمین شده است. برای رسیدن به هدف تحصیل در کانادا باید از سدِ دو مرحله اصلی یعنی دریافت «پذیرش تحصیلی» و «ویزای تحصیلی کانادا» گذر کرد که هر یک از آن‌ها مراحل و شرایط خود را دارند. آنتیگونیش به عنوان یکی از شهرهای نه چندان بزرگ و شلوغ کانادا، میزبان خوبی برای مهاجران بوده است. پیش از هر اقدامی کسب اطلاعات لازم در مورد شهر مقصد مهاجرت تحصیلی و پروسه تحصیل در کانادا از ضروریات است؛ به همین علت لتس گو یونی در این برگ از دفتر شهرهای کانادا شما را دعوت به همراهی می‌کند تا در پایان این نوشتار با شهر زیبای آنتیگونیش، آب و هوا و هزینه زندگی در این شهر آشنا شوید.

آنتیگونیش کجاست؟

این سرزمین خوش آب و هوا یکی از شهرهای شهرستانی به همین نام در استان نوا اسکوشیاست که به علت میزبانی از دانشگاه سنت فرانسیس خاویر St. Francis Xavier University در میان پژوهشگران به شهرت رسیده است. جوی‌هایی ناتوان از رود رایت پیش از پیوستن به خلیج جورج بخش‌هایی از این شهر را با آب‌های زلال و نیلی‌رنگش می‌پیماید و طراوت و تازگی را به شهر هدیه می‌دهد. 

تحصیل در کانادا نیاز به دریافت ویزای تحصیلی و پذیرش تحصیلی دارد.

آنتیگونیش Antigonish یکی از شهرهای شمال شرقی نوا اسکوشیا در 160 کیلومتری مرکز استان یعنی هلیفکس واقع شده است. سفر به مرکز استان با وسایل حمل و نقل عمومی حدود یک ساعت و نیم زمان می‌برد. با سفر کوتاه به مرکز استان می‌توان به مراکز اداری آن دسترسی داشت و در عین حال از ازدحام و آلودگی شهرهای بزرگ در امان بود. شهرهای وست ویل و شربروک هر دو در فاصله 62 کیلومتری این شهر واقع شده‌اند. مونکتون از شهرهای بزرگ استان همسایه در فاصله 281 کیلومتری آنتیگونیش واقع شده و با صرف کمتر از سه ساعت زمان با وسایل حمل و نقل عمومی می‌توان به این شهر سفر کرد.

تحصیل در آنتیگونیش 2020

پیشتر گفتیم برای تحصیل در کانادا باید از موسسات آموزشی این کشور نامه پذیرش تحصیلی دریافت کرد. پس از انتخاب شهر، مرکز آموزشی و رشته تحصیلی، باید سایت رسمی دانشگاه یا کالج مورد نظر را به دقت مورد بررسی و مطالعه قرار داد تا از شرایط پذیرش تحصیلی و مدارک مورد نیاز رشته منتخب اطلاعاتی موثق کسب کرد. مدارکی مانند سوابق تحصیلی و شغلی، مدرک معتبر و بین‌المللی زبان انگلیسی با نمره متوسط به بالا، شرایط سنی و معدل آخرین مدرک تحصیلی از جمله موارد مشترک در شروط پذیرش تحصیلی دانشگاه های کاناداست؛ اما هر یک از این موسسات شرایط منحصر به فرد خود را برای رشته‌های تحصیلی دارند. بر اساس سیستم آموزشی دانشگاه‌های کانادا، تحصیل در آنتیگونیش Antigonish نیز به پذیرش تحصیلی و پس از آن ویزای تحصیلی نیاز دارد.

پذیرش تحصیلی

پس از آماده‌سازی مدارک مورد توجه دانشگاه یا کالج، باید با مسئولان پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی مکاتبه کرد. با بررسی وضعیت تحصیلی متقاضی، در صورت واجد شرایط بودن نامه پذیرش تحصیلی اولیه با اعتبار موقت صادر می‌شود. اگر متقاضی نمره زبان مورد نظر مرکز آموزشی را در پرونده خود نداشت، پذیرش تحصیلی مشروط صادر می‌شود؛ در این صورت متقاضی پیش از شروع دوره تحصیلی باید در دوره زبان شرکت کند و تسلط کافی به زبان انگلیسی را به دست آورد. با تکمیل پرونده و ارسال فیش‌های پرداختی، نامه پذیرش تحصیلی اصلی ارسال می‌شود؛ در این مرحله همه چیز برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا مهیاست!

ویزای تحصیلی

پس از دریافت نامه پذیرش تحصیلی اصلی از مرکز آموزشی می‎توان درخواست ویزای تحصیلی را به ثبت رساند؛ در این مرحله نیز متقاضی موظف است مدارک مشخصی را برای سفارت ارسال کند. پس از ارسال فرم درخواست همراه با اسکن و ترجمه مدارک موردنظر، درخواست ویزای تحصیلی به صورت رسمی به ثبت می‌رسد. پس از این مرحله بازه زمانی 30 روزه برای شرکت در جلسه بایومتریک از طرف سفارت مشخص می‌شود.

در پروسه درخواست ویزای تحصیلی کانادا جلسه مصاحبه وجود ندارد، اما برای انگشت‌نگاری باید به یکی از دفترهای کارگزاری سفارت کانادا (یا وَک) مراجعه کرد. پس از توقف فعالیت سفارت کانادا در ایران، برای شرکت در این جلسه باید به یکی از کشورهای همسایه سفر کرد؛ انتخاب زمان دقیق و شهر محل دفتر کارگزاری به عهده متقاضی است. دریافت پاسپورت ویزا شده نیازی به سفر ندارد و می‌توان با استفاده از پیکاپ پاسپورت را ارسال و دریافت کرد.

دانشگاه های آنتیگونیش

این شهر میزبان یکی از مهم‌ترین دانشگاه‌های کاناداست؛ کمپوس دانشگاه سنت فرانسیس خاویر به اعتبار و شهر آنتیگونیش Antigonish بسیار افزوده است. به دلیل اهمیت دانشگاه سنت فرانسیس خاویر در شهرت و اقتصاد شهر، امکانات درخوری در اختیار دانشجویان این دانشگاه قرار می‌گیرد. شاید آنتیگونیش شهر صنعتی بزرگی نباشد، اما حضور این دانشگاه موجب اهمیت این شهر در کاناداست.

دانشگاه سنت فرانسیس خاویر

یکی از دانشگاه‌های دولتی و مهم کانادا در رشته هنرهای زیبا، دانشگاه سنت فرانسیس خاویر St. Francis Xavier University نام دارد که در مرکز شهر آنتیگونیش واقع شده است. دانشگاه سنت فرانسیس خاویر یکی از اعضای لیگ دانشگاهی مَپِل Maple League of Universities است که در سال 1853 با عنوان کالج آریشات Arichat College آغاز به کار کرد. پس از تغییر موقعیت جغرافیایی آریشات کالج به مکان کنونی دو سال پس از تاسیس، نام سنت خاویر فرانسیس گرفت و تا سال 1866 به عنوان یکی از کالج‌های پر طرفدار نوا اسکوشیا به فعالیت ادامه داد.

بر اساس رتبه‌بندی مجله مک‌کلین، دانشگاه سنت فرانسیس خاویر در پنج سال متوالی 2002-2006 به عنوان دانشگاه برتر کانادا در مقطع کارشناسی شناخته شد. در حمایت از دانش‌آموختگان دوره 2006-06 دانشگاه سنت فرانسیس خاویر رتبه اول را میان دیگر دانشگاه‌های هم‌رده در کانادا کسب کرد.

دانشگاه سنت فرانسیس خاویر سالانه برای حدود 4 هزار دانشجو در رشته‌های مختلفِ دانشکده هنر، دانشکده علوم، دانشکده تجارت جرالد شوارتز، دانشکده آموزش، موسسه دولتی برایان مولرونی و موسسه بین‌المللی کوادی پذیرش تحصیلی صادر می‌کند. این دانشگاه برنامه‌های ویژه‌ای برای دانشجویان بین‌المللی و بومیان کانادا دارد.

برای تحصیل در کانادا باید به مدرک زبان، شرایط سنی و شرط معدل توجه کرد.

حدود 50 درصد جمعیت دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه سنت فرانسیس خاویر (90 درصد دانشجویان سال اولی) در اقامتگاه‌های سنتی یا آپارتمانی پردیس دانشگاه زندگی می‌کنند. در اقامتگاه‌های سنتی فضای بسیار بزرگ‌تر و زندگی اجتماعی در جریان است. این اقامتگاه‌ها معمولا در اختیار دانشجویان سال اولی یا دومی قرار می‌گیرید؛ در حالی که دانشجویان سال سومی و چهارمی در اقامتگاه‌های آپارتمانی زندگی می‌کنند. در این نوع اقامتگاه‌ها امکان پخت‌وپز در آشپزخانه‌ای کوچک ایجاد شده است. تیم‌های ورزشی دوومیدانی، فوتبال و هاکی این دانشگاه آوازه سنت فرانسیس خاویر را در سراسر استان سر داده‌اند.

آب و هوای آنتیگونیش 

آنتیگونیش Antigonish از دو سو به آب‌های منتهی به اقیانوس راه دارد؛ خلیج گراهام از ضلع شمالی و بندرگاه آنتیگونیش از شرق. رود روان رایت نیز رد پایی از آب‌های اقیانوس اطلس و خلیج سنت لونس را در سطح شهر جاری کرده است. موقعیت جغرافیایی این شهر در آب و هوای آنتیگونیش تاثیر عمیقی گذاشته است؛ تابستان‌هایی گرم مرطوب و زمستان‌هایی سرد و برفی آنتیگونیش را در رده آب و هوای مرطوب قاره‌ای جای داده است. 

میانگین بالاترین دمای تابستانی در این شهر 25 درجه بالای صفر گزارش شده که در ماه‌های جولای و آگوست تجربه می‌شود. میانگین پایین‌ترین دمای زمستانی هم 10 درجه زیر صفر در ماه‌های ژانویه و فوریه اعلام شده است.

هزینه زندگی در آنتیگونیش

با اینکه آنتیگونیش Antigonish یکی از شهرستان‌های استان نوا اسکوشیا محسوب می‌شود، اما هزینه زندگی در این شهر نسبت به پایتخت تقریبا برابر است؛ اگر هزینه زندگی ماهانه یک خانوده در هلیفکس را ماهانه 5,395.75 دلار در نظر بگیریم، هزینه زندگی در آنتیگونیش 5,128.64 دلار است؛ یعنی تفاوت 5 درصدی! پیش از سفر یا مهاجرت به این شهر باید جزئیات مخارج زندگی را مورد مطالعه قرار داد.

هزینه خورد و خوراک در آنتیگونیش

هزینه یک‌وعده غذا در رستوران‌های به نسبت معمولی شهر حدود 12 دلار کاناداست. رستوران‌های زنجیره‌ای فست‌فود هم هر وعده غذایی را با حدود 10.60 دلار ارائه می‌دهند. قیمت یک فنجان کاپوچینوی معمولی بیرون‌بر حدود 4.50 دلار و یک بطری 330 میلی‌لیتری نوشیدنی پپسی حدود 2.50 دلار برآورد می‌شود.

مخارج مربوط به خورد و خوراک بیشترین سهم را در هزینه زندگی دارند. در خریدهای سوپرمارکتی باید توجه داشت که در آنتیگونیش قیمت یک‌لیتر شیر معمولی 2.76 دلار، یک قرص نان سفید 500 گرمی 2.65 دلار، و یک بسته 12 عددی تخم‌مرغ معمولی 3.64 دلار کاناداست. قیمت هر کیلو برنج سفید معمولی 5 دلار، هر کیلو پنیر محلی 17 دلار، هر کیلو فیله مرغ 16.47 دلار، گوشت قرمز 24.95 دلار، سیب 3 دلار، موز 2.38 دلار، پرتقال 4.25 دلار، گوجه 6.66 دلار، سیب‌زمینی 1 دلار و قیمت هرکیلو پیاز 1.30 دلار کاناداست. 

هزینه حمل و نقل در آنتیگونیش

استفاده از وسایل حمل‌ و نقل عمومی به‌صرفه‌ترین راه جابه‌جایی‌ست که در آنتیگونیش با دو نوع بلیط تک‌سفره با قیمت  2 دلار و بلیط ماهانه با قیمت 55 دلار کانادا صورت می‌گیرد. تعرفه ورودی تاکسی‌های داخلی شهر هم حدود 6.50 دلار است که به ازای هر کیلومتر مسیر 1.52 دلار به این مبلغ افزوده می‌شود. 

هزینه مسکن در آنتیگونیش

زندگی در کمپوس دانشگاهی در کاهش هزینه‌ها تاثیر چشمگیری دارد. افزون‌بر کاهش استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی، زندگی در خوابگاه‌های دانشجویی نیز هزینه کمتری به نسبت کرایه آپارتمان دارد. اما در صورت تمایل به کرایه آپارتمان باید ماهانه حدود 1500 دلار به دیگر مخارج افزود؛ چراکه میانگین کرایه آپارتمان تک‌خوابه در مرکز شهر آنتیگونیش Antigonish حدود 1,566.67 دلار و آپارتمان سه‌خوابه حدود 1,850.00 دلار کانادا برآورد می‌شود. زندگی در حومه شهر تا حدودی در کاهش کرایه مسکن تاثیرگذار است؛ آپارتمان تک‌خوابه در حومه شهر آنتیگونیش حدود 1,333.33 دلار و آپارتمان سه‌خوابه حدود 1,416.67 دلار تخمین زده می‌شود.

تحصیل در کانادا یکی از روش های دریافت اقامت دائم کاناداست.

زندگی در آنتیگونیش

مرکز خدمات شهرستان آنتیگونیش و گایزبورو در شهر آنتیگونیش واقع شده است. تجارت‌ها و صنایع کوچک موجب آبادانی این شهر شده، اما اصلی‌ترین معیار چرخه اقتصاد شهر، بر عهده بیمارستان سنت مارتا رجینا St. Martha's Regional Hospital  و دانشگاه سنت فرانسیس خاویر  St. Francis Xavier University است. تا سال 2011 آنتیگونیش میزبان مرکز تمبرشناسی کانادا بود که سفارش پستی کلکسیون‌داران سراسر جهان را تامین می‌کرد.

شهرت این شهر از دیرباز تا به اکنون به برگزاری جشنواره‌های بهاری و تابستانی است که در اصل مهاجران اسکاتلندی آن را به کانادا آورده‌اند. طبق رسم و رسوم این سرزمین هر ساله بازی‌های سرگرم‌کننده در بخ‌های مرتفع شهر برگزار می‌شود. گردهمایی برای اولین بازی‌ها در 1863 انجام شد؛ هدف از برگزاری این بازی‌ها جمع‌آوری کمک‌های مالی مردمی برای ساخت کلیسای جامع سنت نینیان بود!

مروری بر تاریخ آنتیگونیش

پیش از شهرک‌سازی اروپایی‌ها، آنتیگونیش Antigonish محل اجتماع سالانه سرخپوستان بومی کانادا در سواحل ییلاقی این شهر بود؛ اما در سال  1784 گروهی از اسکاتلند به این نواحی مهاجرت کردند و تا به امروز ماندگار شده‌اند؛ به همین دلیل رسوم اسکاتلندی هنوز در فرهنگ این شهر جولان می‌دهد.

دو سال پیش از تاسیس دانشگاه سنت فرانسیس خاویر، کالج خلیج شرقی در استان نوا اسکوشیای کنونی دایر شده بود که با گسترش و سرمایه‌گذاری به دانشگاه تبدیل شد. نکته قابل توجه در تاریخ این دانشگاه به دهه 1920 میلادی بازمی‌گردد؛ جنبش آنتیگونشی که توسط کاهنان و مربیان محلی از جمله روحانی دکتر موسی کوادی و پدر روحانی جیمی تامپکینز راه‌اندازی شد، در این دانشگاه شکل گرفت.
 

هزینه های زندگی
canada nova scotia Antigonish
مشاهده همه تصاویر

سایر شهرهای کانادا

سوالات متداول

هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست ؟
"درمان و پوشش بیمه در استان های کانادا باهم متفاوت است . اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشگی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از 600 دلار الی 900 دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://nilgam.com/canada-international-student-insurance."
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "
گران ترین استان کانادا کدام است ؟
گرانتری شهر کانادا ونکور و تورنتو است که ونکور در استان بریتیش کلمبیا و تورنتو در استان انتاریو واقع است.
هزینه زندگی در کانادا چقدر است ؟
هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است به طور مثال سالیانه برای یک فرد از 16000 دلار تا 40000 دلار می باشد ولی میانگین متوسط ماهانه برای یک فرد تقریبا 2300 دلار معادل 28000 دلار کانادا می باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو سالیانه 40000 دلار می باشد.
ارزان ترین دانشگاه های کانادا کدامند؟
در مقطع کارشناسی: Brandon University، Université de Saint-Boniface، University of Guelph، Canadian Mennonite University، Memorial University of Newfoundland در مقطع کارشناسی ارشد: Memorial University of Newfoundland، University of Northern British Columbia، University of Calgary، Simon Fraser University،University of Saskatchewan

نظرات کاربران

2 نفر
نظر خود را ثبت کنید
کاربر
01 مهر 99
هزینه خورد و خوراک توی خوابگاه هزینه جداگانه داره؟
پاسخ
کاربر
01 مهر 99
بدون مدرک زبان هم میشه از دانشگاه های این شهر پذیرش گرفت؟
پاسخ
کاربر
01 مهر 99
بدون مدرک زبان هم میشه از دانشگاه های این شهر پذیرش گرفت؟
پاسخ
کاربر
01 مهر 99
بدون مدرک زبان هم میشه از دانشگاه های این شهر پذیرش گرفت؟
پاسخ