لتس گو یونی
city

تحصیل در همیلتون

26,000 دلار
هزینه زندگی
26,000 دلار
13,000 دلار
اجاره خانه
13,000 دلار
767,000
جمعیت
767,000
68 کیلومتر
فاصله تا تورنتو
68 کیلومتر

دانشگاه های همیلتون

زندگی و تحصیل در همیلتون

ساعت به وقت همیلتون

هامیلتون یا هَمیلتون یکی از شهرهای بندری استان انتاریو کاناداست که در قلب صنعتی‌ترین منطقه این کشور یعنی ناحیه گلدن هورس شو (Golden Horseshoe) در امتداد کرانه غربی دریاچه انتاریو واقع شده است. از سال 1981 منطقه شهری همیلتون به لحاظ وسعت عنوان سومین شهر استان انتاریو را به خود اختصاص داده و جایگاه نُهمین شهر بزرگ کانادا را از آن خود کرده است. این شهر ساحلی در 58 کیلومتری جنوب غربیِ کلان‌شهر تورنتو قرار گرفته و 72 کیلومتر تا آبشارهای نیاگارا فاصله دارد. 
پس از اُفت‌وخیر فراوان در تاریخ نه‌چندان ژرف و تجربه جنگ‌های متوالی استعمارگران بر سر تصاحب، شهر همیلتون توسط جورج همیلتون (فرزند رابرت هامیلتون کارآفرین و بنیان‌گذار کویین‌استون) تاسیس شد. اما کلان‌شهر امروزی حاصل ادغام همیلتون قدیمی با 5 شهر همسایه‌ست که در اول ژانویه 2001 به‌طور رسمی اعلام شد.


آب‌وهوای همیلتون


همیلتون در جنوب استان انتاریو و روی نوار جزیره‌ایِ نیاگارا واقع شده؛ این شهر بندری در کرانه‌های دریاچه انتاریو گسترده شده و بر زیبایی آن بسیار افزوده است. بیش از 100 آبشار در همیلتون جاری‌ست که به آبشارهای تیوس مشهور شده‌اند. این آب‌های روان که شهر را به محاصره خود درآورده‌اند، تاثیر بسزای در آب‌وهوای همیلتون دارند.
بر اساس سامانه طبقه‌بندی اقلیمی کوپن، همیلتون آب‌وهوای مرطوب قاره‌ای دارد و با الگوهای آب‌وهوایی تغییرپذیر است. در همسایگی آبشارهای نیاگارا تابستان‌ها به‌نسبت گرم‌تر است؛ اما به‌طور میانگین دمای هوا در گرم‌ترین فصل سال که جولای است، 22 درجه بالای صفر گزارش می‌شود. متوسط سالانه دما در همیلتون ۸.۴ درجه سانتی گراد و میانگین بارندگی سالانه ۸۳۵ میلی متر می رسد. 
اگرچه به نسبت دیگر شهرهای کانادا همیلتون آب‌وهوای معتدلی دارد؛ بالاترین دمای ثبت شده از این شهر مربوط به 14 جولای سال 1868 است که دما به 41.1 درجه سانتی‌گراد رسید. از سویی دیگر پایین‌ترین دمای ثبت شده همیلتون هم مربوط به 25 ژانویه 1884 می‌شود، با دمای 30.6 درجه زیر صفر!


هزینه زندگی در همیلتون


به‌طور میانگین هزینه زندگی دانشجویی در همیلتون حدود 1220 دلار است، اما شرح دقیق آن به سبک زندگی افراد بستگی دارد. برای اطلاع از مخارج زندگی ماهانه باید سه رکن هزینه خوردوخوراک، هزینه مسکن و هزینه حمل‌ونقل که عمده هزینه زندگی را شامل می‌شود، بررسی کرد. 
صرف یک‌وعده غذا در رستوران‌های معمولی همیلتون حدود 17 دلار کانادا هزینه دارد که با انتخاب رستوران‌های فست‌فود می‌توان این مبلغ را تا 11.07 دلار کاهش داد. یک فنجان کاپوچینوی معمولی بیرون‌بر در همیلتون حدود 3.83 دلار و یک‌بطری 330میلی‌لیتری نوشیدنی پپسی 2.23 دلار کاناداست. 
برای بررسی دقیق هزینه خوردوخوراک می‌توان به موارد زیر از جمله خریدهای سوپرمارکتی اشاره کرد؛ برای خرید یک‌لیتر شیر معمولی در همیلتون باید 3.23 دلار هزینه کرد؛ یک قرص نان سفید 500 گرمی 2.77 دلار، و یک بسته 12عددی تخم‌مرغ معمولی 3.14 دلار کاناداست. قیمت هر کیلو برنج سفید معمولی 4.66 دلار، قیمت هر کیلو پنیر محلی 12.41 دلار، هر کیلو فیله مرغ 14.66 دلار، گوشت قرمز 10 دلار، سیب 4.15 دلار، موز 1.34 دلار، پرتقال 4.34 دلار، گوجه 4.33 دلار، سیب‌زمینی 3.4 دلار و پیاز 3.96 دلار است. 
برای استفاده از حمل‌ونقل عمومی همیلتون باید بلیط تک‌سفره با مبلغ 3 دلار یا بلیط ماهانه با مبلغ 110 دلار تهیه کرد. تعرفه ورودی تاکسی‌های همیلتون هم 3.90 دلار است که به ازای هر کیلومتر مسیر 1.0 دلار به مبلغ اولیه افزوده می‌شود. 
استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی در کاهش هزینه‌های زندگی بسیار موثر است؛ چراکه افزون بر کاهش هزینه حمل‌ونقل روزانه و مسکن در زمان دانشجو نیز صرفه‌جویی می‌شود. اما درصورتی که دانشجو تمایل به کرایه آپارتمان داشته باشد، باید ماهانه حداقل 816.42 دلار کانادا یا 600 دلار به سایر هزینه‌ها افزود. میانگین کرایه ماهانه برای آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر همیلتون حدود 1,211.67 دلار و آپارتمان سه ‌خوابه حدود 1,861.36 دلار کاناداست. زندگی در حومه شهر نیز چندان تفاوتی با مرکز شهر ندارد؛ میانگین کرایه آپارتمان تک‌خوابه در حومه شهر همیلتون 1,035.80 دلار است و آپارتمان سه‌خوابه ماهانه حدود 1,700.00 دلار کرایه دارد.


زندگی در همیلتون 


پیش‌بینی می‌شود همیلتون در 50 سال آینده در توسعه صنعتی ناحیه هورس گلدن سو، از اوشاوا تا رودخانه نیاگارا پیشگام خواهد بود. حدود 60 درصد از فولاد کانادا توسط شرکت‌های همیلتونیِ استلکو و دوفاسکو  (Stelco and Dofasco) تولید می‌شود. این آمار و اعداد موجب شده همیلتون به عنوان پایتخت فولاد کانادا شناخته شود. 
سرعت رشد جمعیت در همیلتون به نسبت دیگر شهرهای کانادا به‌طور چشم‌گیری کمتر است؛ البته کوچ ساکنان تورنتو به این شهر به دلیل کمتر بودن هزینه‌های زندگی در سال‌های اخیر نرخ رشد جمعیت را در 3.1 درصد ثابت نگه داشته است. 
موسسات آموزشی بسیاری در همیاتون تاسیس شده‌اند که مهم‌ترین آن‌ها دانشگاه مک‌مستر McMaster University نام دارد. این دانشگاه در سال 1930 به همیلتون منتقل شد و علاوه‌بر پذیرش و جذب دانشجویان بین‌المللی، مشاغل مستقیم و غیرمستقیم متعددی در زمینه تحصیل و تحقیق ایجاد کرده است. 
 

هزینه های زندگی
canada ontartio hamilton
مشاهده همه تصاویر

سوالات متداول

چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
هزینه های زندگی در کانادا چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در کانادا طبق جدول سفارت به شرح زیر است. ۱۲,۴۷۵$ ۱ ۱۵,۵۳۱$ ۲ ۱۹,۰۹۳$ ۳ ۲۳,۱۸۱$ ۴ ۲۶,۲۹۲$ ۵ این مبالغ از سوی سفارت کانادا تعیین شده و قابل تغییر هستند. نکته مهم در بحث هزینه، نحوه بودجه بندی هر شخص و مدیریت هزینه های جاری است. همچنین، زندگی در شهرهای بزرگ تر، ناگزیر هزینه های بیشتری را تحمیل خواهد نمود. به طور کلی، تورنتو و ونکور هزینه های بیشتری را در مقایسه با شهرهای دیگر خواهند داشت. میزان اجاره بها، هزینه رفت و آمد، خدمات و ... از جمله این عوامل هستند. شیر: ۲ $ یک تکه نان: ۳ $ تخم مرغ (۱۰ عدد): ۳ $ سیب زمینی (۱ کیلو): ۲.۸ $ خورد و خوراک ۱ نفر در یک ماه: ۲۰۰ تا ۳۰۰ $ ۱ لیتر بنزین: ۱.۲ تا ۱.۴ $ اجاره آپارتمان تکخوابه در شهرهای بزرگ کانادا در ماه: ۱,۳۰۰ $ اجاره آپارتمان تکخوابه در شهرهای کوچک کانادا در ماه: ۱,۰۰۰ $ هزینه حمل و نقل عمومی در کانادا در ماه: ۹۰ تا 120 دلار یک وعده غذا در رستوران معمولی در کانادا: ۱۰ تا ۲۰ $ بلیت سینما: ۱۳ $ بیمه درمانی در هر ماه: ۸۰ تا ۱۰۰ $
شهریه دانشگاه ها در کانادا چقدر است؟
شهریه دانشگاه ها در کانادا بر اساس چندین عامل مشخص می شود: دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه، رنک داخلی و جهانی، رشته های ارائه شده (رشته های پزشکی و آزمایشگاهی معمولا پرهزینه تر هستند)، شهر و لوکیشن دانشگاه و ... بنابراین رقم مشخصی قابل ارائه نیست. به طور کلی، هزینه تحصیل دانشجویان خارجی به مراتب بیشتر از هزینه دانشجویانی است که اقامت دائم یا پاسپورت کانادا را دارند. به صورت آماری، میانگین متوسط شهریه در مقطع لیسانس حدود 18000 دلار، و در مقطع ارشد حدود 17000 دلار هستند. متوسط شهریه سالانه برای رشته های مربوط به مدیریت و MBA حدود 18000 تا 20000 دلار است. طبعا دانشگاه هایی وجود دارند که هزینه تحصیلی بسیار کمتر یا بسیار بیشتری دارند که با توجه به فاکتورهای عنوان شده متغیر است.
هزینه زندگی و تحصیل در کانادا چقدر است؟
هزینه های تحصیل و زندگی با توجه به دانشگاه ها ، رشته ها و شهر ها متغیر میباشد . اما به طور میانگین هزینه های تحصیل در مقطع لیسانس بین 13 تا 22 هزار دلار کانادا در سال ، هزینه های ارشد بین 15 تا 21 هزار دلار کانادا در سال و هزینه های زندگی در سال معادل 13 هزار دلار کانادا میباشد
هزینه های زندگی در شهر وینزور چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در وینزور کانادا سالیانه تقریبا 23000 دلار کانادا و هزینه اجاره مسکن به طور متوسط سالیانه 11000 دلار کانادا می باشد.
شرایط اقامت دائم (PR) شدن چیست؟
یک فرد برای دریافت PR کانادا ، می بایست حداقل برای 2 سال در یک دوره 5 ساله در کانادا اقامت داشته باشد . کانادا اخذ PR را برای دانشجویان بین المللی با ساده سازی روند مهاجرت آنلاین ساده تر کرده است . دولت کانادا تغییرات مهمی در برنامه Express Entry ، یک سیستم انتخاب مهاجرتی آنلاین که اپلیکیشن های PR کانادا را مدیریت می کند ایجاد کرده است ، و به فاکتورهایی از اپلیکیشن چون سابقه کار ، سن ، مهارت زبان و سطح تحصیلات رتبه می دهد . قوانین جدید دانشجویان را در موقعیت بهتری قرار می دهد . جستجوی فرصت کاری پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا و اخذ PR آسان است . Express Entry جدید و تبدیل شده برای دولت کانادا قدرت انتخاب مهاجران با مهارت فراوان و جذب آن ها به کشور و تقویت اقتصاد و جامعه را به ارمغان آورده است.
هزینه های زندگی در شهر ونکور چقدر است؟
هزینه متوسط زندگی در شهر ونکور سالیانه تقریبا 37000 دلار کانادا و هزینه اجاره مسکن به طور متوسط سالیانه 22000 دلار کانادا می باشد.
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
آیا پدر و مادر همراه اجازه کار دارند؟
خیر پدر و مادر جز ویزای همراه open work permit که اجازه کار داشته باشند محسوب نمیشوند. ویزای توریستی اجازه کار ندارد.
آیا داشتن مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه لازم است؟
بله . مدرک زبان یکی از مدارک مهم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا میباشد. هرچند شرایطی مبنی بر پذیرش بدون مدرک زبان در برخی دانشگاه ها وجود دارد اما توصیه نمیشود.

نظرات کاربران

امتیاز دهید
نظر خود را ثبت کنید