لتس گو یونی
city

تحصیل در همیلتون و راهنمای پذیرش تحصیلی

26,000 دلار
هزینه زندگی
26,000 دلار
13,000 دلار
اجاره خانه
13,000 دلار
767,000
جمعیت
767,000
68 کیلومتر
فاصله تا تورنتو
68 کیلومتر

دانشگاه های همیلتون

mcmaster university

کشور
canada
استان
ontario
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
144
تعداد رشته
103

mohawk college

کشور
canada
استان
ontario
موسسه
دولتی
نوع
college
رتبه جهانی
6218
تعداد رشته
106

زندگی و تحصیل در همیلتون

ساعت به وقت همیلتون

همیلتون یکی از شهرهای چندملیتی کاناداست که به دلیلی نزدیکی آن به تورنتو مورد توجه متقاضیان تحصیل در کانادا قرار گرفته است. تحصیل در همیلتون به واسطه دانشگاه‌های برجسته و موسسات آموزشی معتبر آن پیشنهاد می‌شود؛ چراکه این شهر میزبان دانشگاه مک مستر و کالج فناوری موهاک است. برخی از متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا که از ازدحام کلان‌شهر تورنتو دوری می‌کنند و همزمان به مراکز واقع در این شهر وابسته‌ هستند، زندگی و تحصیل در همیلتون را برمی‌گزینند. پیش از هر اقدامی باید شناخت کافی از شهر مقصد و دانشگاه های همیلتون کسب کرد. برای آشنایی با مراحل اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی برای تحصیل در همیلتون و شناخت موقعیت این شهر تا پایان این نوشتار با لتس گو یونی همراه باشید.

همیلتون کجاست؟

هامیلتون یا هَمیلتون Hamilton یکی از شهرهای بندری استان انتاریو کاناداست که در قلب صنعتی‌ترین منطقه این کشور یعنی ناحیه گلدن هورس شوُ (Golden Horseshoe) در امتداد کرانه غربی دریاچه انتاریو واقع شده است. از سال 1981 منطقه شهری همیلتون به لحاظ وسعت عنوان سومین شهر استان انتاریو را به خود اختصاص داده و جایگاه نُهمین شهر بزرگ کانادا را از آن خود کرده است. 

تحصیل در همیلتون به دلیل نزدیکی این شهر به تورنتو مورد توجه مهاجران قرار گرفته است.

شهر همیلتون در 58 کیلومتری جنوب غربیِ کلان‌شهر تورنتو و در جنوب غربی استان انتاریو قرار گرفته است. سفر به تورنتو از مبدا این شهر با وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس خطی و قطار کمتر از 40 دقیقه زمان می‌برد. فاصله بین شهرهای گوئلف و همیلتون حدود 50 کیلومتر و فاصله بین شهرهای کیچنر و همیلتون حدود 65 کیلومتر برآورد می‌شود. فاصله همیلتون با شهرهای آمریکایی بافلو و روچستر نیز به ترتیب 103 و 216 کیلومتر تخمین زده می‌شود.

در 72 کیلومتری این شهر یکی از جذاب‌ترین پدیده‌های طبیعی جهان یعنی آبشارهای نیاگارا واقع شده است. مجموع آبشارهای نیاگارا که مرز طبیعی کانادا و آمریکا محسوب می‌شوند، بهانه‌ای به جا به دست توریست‌ها داده تا از این شهر نیز بازدید کنند. فضای زیبا و حیرت‌انگیز این منطقه محل مناسبی برای گذراندن تعطیلات دانشجویان نیز برشمرده می‌شود.

تحصیل در همیلتون 2020

مانند دیگر شهرهای دانشجویی برای تحصیل در کانادا، تحصیل در همیلتون نیز نیازمند اخذ پذیرش تحصیلی از موسسات آموزشی و ویزای تحصیلی از سفارت کاناداست که هر دو مرحله به صورت آن‌لاین صورت می‌گیرد و قابل پیگیری‌ست. در اولین گام برای رسیدن به هدف تحصیل در همیلتون باید با انتخاب رشته و موسسه آموزشی، سایت رسمی دانشگاه یا کالج به دقت مورد مطالعه قرار بگیرد تا اطلاعات مربوط به مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی، نحوه ارتباط با مسئولان پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی و دیگر موارد مربوطه دریافت شود. 

پذیرش تحصیلی از دانشگاه های همیلتون

با ارسال مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه های همیلتون درخواست متقاضی به ثبت می‌شود. برخی دانشگاه‌ها در این مرحله مبلغی به عنوان application fee برای بررسی شرایط دانشجو دریافت می‌کنند. در صورت واحد شرایط بودن، نامه پذیرش تحصیلی اولیه که اعتباری موقت دارد، صادر می‌شود. در این نامه لیست هزینه‌ها و نقصی مدارک به دانشجو اعلام می‌شود. پس از ارسال فیش‌های پرداختی (مربوط به شهریه، بیمه دانشجویی، و خدمات خوابگاه) و تکمیل مدارک، نامه پذیرش تحصیلی اصلی صادر می‌شود.

ویزای تحصیلی کانادا

نامه پذیرش تحصیلی اصلی مهم‌ترین مدرک برای مرحله بعدی یعنی اخذ ویزای تحصیلی کاناداست؛ ثبت درخواست با نامه پذیرش تحصیلی موقت و اولیه منجر به رد شدن ویزا می‌شود! پس از آماده‌سازی لیست مدارک با تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی و ارسال آن‌ها برای سفارت کانادا درخواست ویزای تحصیلی به اصطلاح سابمیت می‌شود. در این مرحله بازه زمانی 30 روزه از سوی سفارت جهت شرکت در جلسه بایومتریک (یا همان انگشت‌نگاری) مقرر می‌شود، اما انتخاب زمان دقیق و مکان آن به عهده متقاضی است. پس از توقف فعالیت سفارت کانادا در ایران برای شرکت در این جلسه باید به یکی از دفاتر کارگزاری سفارت کانادا در کشورهای همسایه مراجعه کرد؛ شهرهای آنکارا، استانبول، دوبی، و تفلیس از جمله شهرهای مورد توجه متقاضیان ویزای تحصیلی کاناداست. ارسال و دریافت پاسپورت ویزا شده برای تحصیل در کانادا نیازی به سفر مجدد ندارد و می‌توان با استفاده از خدمات پیکاپ از هزینه‌های سفر دوباره پرهیز کرد.

دانشگاه های همیلتون

موسسات آموزشی بسیاری در همیلتون تاسیس شده‌اند که مهم‌ترین آن‌ها دانشگاه مک‌مستر McMaster University، کالج دانشگاهی ریدیمر Redeemer University College و کالج موهاک Mohawk College نام دارند. یکی از پردیس‌های دانشگاه براکِ Brock University شهر سینت کاترین نیز در شهر همیلتون واقع شده است. پس از مطالعه خدمات هر یک از این موسسات، می‌توان مقصد نهایی را انتخاب کرد.

دانشگاه مک مستر همیلتون

دانشگاه مک مستر در سال 1930 به شهر همیلتون منتقل شد و علاوه‌بر پذیرش و جذب دانشجویان بین‌المللی، مشاغل مستقیم و غیرمستقیم متعددی نیز در زمینه تحصیل و تحقیق ایجاد کرده است. پردیس اصلی دانشگاه مک مستر به گستردگی 121 هکتار در همسایگی باغ گیاه‌شناسی رویال واقع شده است.

دانشگاه مک مستر هرساله میزبان 32 هزار دانشجو در 6 دانشکده می‌شود که از این شمار حدود 27 هزار دانشجو از مقطع کارشناسی و حدود 4 هزار و پانصد دانشجو از مقاطع عالی موفق به اخذ پذیرش تحصیلی می‌شوند. سازه‌های دانشگاه مک مستر که در سال 1887 تاسیس شده‌اند، معماری شگرف و دیدنی را برای شهر همیلتون به ارمغان آورده‌اند.

دانشگاه مک مستر یکی از دانشگاه های دولتی کاناداست.

در سال 2020 موسسه آماری شانگهای یا ARWU دانشگاه مک مستر را در جایگاه 98 جهان و 4 ملی کانادا معرفی کرده است. موسسه مشهور QS هم در همین سال دانشگاه مک مستر را در رتبه 144‌ام جهانی و 6‌ام ملی کانادا قرار داده است. مجله آماری تایمز هم دانشگاه مک مستر را در رده 69 جهانی و 6 ملی جای داده است. نام دانشگاه مک مستر هر ساله در رتبه های جهانی بهترین دانشگاه های کانادا و جهان جایگاه ثابتی را از آن خود کرده است.

کالج موهاک

کالج تکنولوژی و هنرهای کاربردی موهاک Mohawk College of Applied Arts and Technology یکی از کالج‌های دولتی استان انتاریو برشمرده می‌شود که در سال 1966 تاسیس شده است. سالانه بیش از 30 هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی موفق به اخذ پذیرش از کالج موهاک می‌شوند. این دانشجویان در بیش از 130 برنامه تحصیلی در دانشکده تجارت مک‌کیل McKeil School of Business، دانشکده رسانه و سرگرمی، دانشکده فناوری مهندسی، دانشکده علوم بهداشت و دانشکده مطالعات جامعه و شهرسازی مشغول به تحصیل در کالج موهاک می‌شوند.

کالج موهاک در سه پردیس مستقل دانشجوی بین‌المللی نیز می‌پذیرد؛ پردیس فنل (Fennel Campus) در Hamilton Mountain، پردیس استونی کریک (Stoney Creek Campus) در Stoney Creek، موسسه علوم بهداشتی کاربردی موهاک-مک مستر (Mohawk-McMaster Institute of Applied Health Sciences) در دانشگاه مک مستر از جمله موسسات آموزشی کالج موهاک در شهر همیلتون هستند.

آب و هوای همیلتون کانادا

شهر همیلتون در جنوب استان انتاریو و روی نوار جزیره‌ایِ نیاگارا واقع شده است؛ این شهر بندری در کرانه‌های دریاچه انتاریو گسترده شده که بر زیبایی چشم‌اندازهای شهر همیلتون بسیار افزوده است. بیش از 100 آبشار در این شهر جاری‌ست که به آبشارهای تیوس مشهور شده‌اند. افزون بر جاذبه های بصری، این آب‌های روان که شهر را به محاصره خود درآورده‌اند، تاثیر بسزای در آب و هوای همیلتون دارند.

بر اساس سامانه طبقه‌بندی اقلیمی کوپن، همیلتون آب و هوای مرطوب قاره‌ای دارد و با الگوهای آب‌وهوایی تغییرپذیر است. در همسایگی آبشارهای نیاگارا تابستان‌ها به‌نسبت گرم‌تر است؛ اما به‌طور میانگین دمای هوا در گرم‌ترین فصل سال که جولای است، 22 درجه بالای صفر گزارش می‌شود. متوسط سالانه دما در شهر همیلتون ۸.۴ درجه سانتی‌گراد و میانگین بارندگی سالانه ۸۳۵ میلی‌متر می‌رسد. 

اگرچه به نسبت دیگر شهرهای کانادا آب و هوای همیلتون معمولا معتدل است؛ بالاترین دمای ثبت شده از این شهر مربوط به 14 جولای سال 1868 دما را به 41.1 درجه سانتی‌گراد رساند. از سویی دیگر پایین‌ترین دمای ثبت شده از شهر همیلتون هم مربوط به 25 ژانویه 1884 می‌شود، با دمای 30.6 درجه زیر صفر!

تحصیل در کانادا نیازمند اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی است.

هزینه زندگی در همیلتون

به‌طور میانگین هزینه زندگی دانشجویی در همیلتون ماهانه حدود 1220 دلار اعلام شده است، اما شرح دقیق آن به سبک زندگی افراد بستگی دارد. برای اطلاع از مخارج زندگی ماهانه باید سه رکن هزینه خورد و خوراک، هزینه مسکن و هزینه حمل و نقل که عمده هزینه زندگی را شامل می‌شود، بررسی کرد. 

هزینه خورد و خوراک در شهر همیلتون

صرف یک‌وعده غذا در رستوران‌های معمولی حدود 17 دلار کانادا هزینه دارد که با انتخاب رستوران‌های فست‌فود می‌توان این مبلغ را به 11.07 دلار کاهش داد. یک فنجان کاپوچینوی معمولی بیرون‌بر در شهر همیلتون حدود 3.83 دلار و یک‌بطری 330میلی‌لیتری نوشیدنی پپسی 2.23 دلار کاناداست. 

برای بررسی دقیق هزینه خورد و خوراک در همیلتون می‌توان به موارد زیر از جمله خریدهای سوپرمارکتی اشاره کرد؛ برای خرید یک‌لیتر شیر معمولی باید 3.23 دلار هزینه کرد؛ یک قرص نان سفید 500 گرمی 2.77 دلار، و یک بسته 12عددی تخم‌مرغ معمولی 3.14 دلار کاناداست. قیمت هر کیلو برنج سفید معمولی 4.66 دلار، قیمت هر کیلو پنیر محلی 12.41 دلار، هر کیلو فیله مرغ 14.66 دلار، گوشت قرمز 10 دلار، سیب 4.15 دلار، موز 1.34 دلار، پرتقال 4.34 دلار، گوجه 4.33 دلار، سیب‌زمینی 3.4 دلار و پیاز 3.96 دلار است. 

هزینه حمل و نقل در همیلتون

برای استفاده از حمل و نقل عمومی همیلتون باید بلیط تک‌سفره با مبلغ 3 دلار یا بلیط ماهانه با مبلغ 110 دلار تهیه کرد. تعرفه ورودی تاکسی‌های همیلتون هم 3.90 دلار است که به ازای هر کیلومتر مسیر 1.0 دلار به مبلغ اولیه افزوده می‌شود. 

لازم به ذکر است که دارندگان کارت دانشجویی می‌توانند با تخفیف‌های چشمگیری بلیط‌های وسایل نقلی عمومی را تهیه کنند.

هزینه مسکن در همیلتون

استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی در کاهش هزینه‌های زندگی بسیار موثر است؛ چراکه افزون بر کاهش هزینه حمل‌ونقل روزانه و مسکن در زمان دانشجو نیز صرفه‌جویی می‌شود. اما درصورتی که دانشجو تمایل به کرایه آپارتمان داشته باشد، باید ماهانه حداقل 816.42 دلار کانادا یا 600 دلار به‌عنوان اجاره خانه در همیلتون کانادا به سایر هزینه‌ها افزود. میانگین کرایه ماهانه برای آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر همیلتون حدود 1,211.67 دلار و آپارتمان سه ‌خوابه حدود 1,861.36 دلار کاناداست. زندگی در حومه شهر نیز چندان تفاوتی با مرکز شهر ندارد؛ میانگین کرایه آپارتمان تک‌خوابه در حومه شهر همیلتون 1,035.80 دلار است و آپارتمان سه‌خوابه ماهانه حدود 1,700.00 دلار کرایه دارد.

تحصیل در همیلتون نیازمند دریافت ویزای تحصیلی کانادا و پذیرش تحصیلی از دانشگاه مک مستر است.

زندگی در همیلتون 

پیش‌بینی می‌شود همیلتون در 50 سال آینده در توسعه صنعتی ناحیه هورس گلدن سو، از اوشاوا تا رودخانه نیاگارا پیشگام خواهد بود. حدود 60 درصد از فولاد کانادا توسط شرکت‌های همیلتونیِ استلکو و دوفاسکو  (Stelco and Dofasco) تولید می‌شود. این آمار و اعداد موجب شده شهر همیلتون به عنوان پایتخت فولاد کانادا شناخته شود. 

سرعت رشد جمعیت در این شهر به نسبت دیگر شهرهای کانادا به‌طور چشم‌گیری کمتر است؛ البته کوچ ساکنان تورنتو به این شهر به دلیل کمتر بودن هزینه‌های زندگی در سال‌های اخیر نرخ رشد جمعیت را در 3.1 درصد ثابت نگه داشته است. 

به نقل از سایت معتبر نومبئو کیفیت زندگی در شهر همیلتون بر اساس شاخص قدرت خرید متوسط، بر اساس شاخص امنیت متوسط، شاخص خدمات بهداشتی بسیار بالا، شاخص اقلیمی بالا، شاخص هزینه زندگی متوسط، شاخص هزینه ملک نسبت به درآمد پایین، شاخص زمان ترافیک پایین، و بر اساس شاخص آلودگی هوا متوسط اعلام شده است. 

کار در همیلتون

بر اساس سیستم آموزشی کانادا دانشجویان بین‌المللی با ویزای تحصیلی می‌توانند تا سقف 20 ساعت در هفته مشغول به کار دانشجویی شوند. درآمد کار پاره‌وقت در این شهر حدود 20 تا 28 دلار به ازای هر ساعت است. سابقه کار در کانادا در کنار مدارک فارغ‌التحصیلی از دانشگاه های همیلتون می‌تواند کارفرماها را برای یافتن شغل تمام‌وقت پس از دوران تحصیل متقاعد کند. میانگین درآمد سالانه از مشاغل تمام‌وقت شهر همیلتون حدود 30 هزار تا 50 هزار دلار کانادا اعلام شده است.

اجاره خانه در همیلتون کانادا ارزان تر از تورنتو است.

مروری بر تاریخ همیلتون

در دوره‌های پیش از استعمار قبیله‌های سرخ‌پوستی بومی آمریکای شمالی یا همان ایروکوا‌ها در شهر همیلتون امروزی و اطراف دریاچه همیلتون با ماهیگیری و صنعت خز روزگار می‌گذراندند تا اینکه قدرت‌های استعمار بریتانیا و فرانسه در اوایل قرن هجدهم میلادی آن‌ها را از سرزمین خود راندند. پس از اُفت‌وخیر فراوان در تاریخ نه‌چندان ژرف و تجربه جنگ‌های متوالی استعمارگران بر سر تصاحب، شهر همیلتون پس از جنگ مشهور به 1812 توسط جورج همیلتون (فرزند رابرت هامیلتون کارآفرین و بنیان‌گذار کویین‌استون) تاسیس شد.

نیمه دوم قرن نوزدهم میلادی مصادف بود با گسترش شهر و بنای موسسات فرهنگی و صنعتی، و ارتقاع خدماتی مانند آموزش، حمل و نقل و خدمات بهداشتی موجب افزایش جمعیت این منطقه شد؛ اما کلان‌شهر امروزی حاصل ادغام همیلتون قدیمی با 5 شهر همسایه‌ست که در اول ژانویه 2001 به‌طور رسمی اعلام شد.

هزینه های زندگی
canada ontario hamilton
مشاهده همه تصاویر

سایر شهرهای کانادا

سوالات متداول

هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست ؟
"درمان و پوشش بیمه در استان های کانادا باهم متفاوت است . اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشگی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از 600 دلار الی 900 دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://nilgam.com/canada-international-student-insurance."
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "
گران ترین استان کانادا کدام است ؟
گرانتری شهر کانادا ونکور و تورنتو است که ونکور در استان بریتیش کلمبیا و تورنتو در استان انتاریو واقع است.
هزینه زندگی در کانادا چقدر است ؟
هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است به طور مثال سالیانه برای یک فرد از 16000 دلار تا 40000 دلار می باشد ولی میانگین متوسط ماهانه برای یک فرد تقریبا 2300 دلار معادل 28000 دلار کانادا می باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو سالیانه 40000 دلار می باشد.
ارزان ترین دانشگاه های کانادا کدامند؟
در مقطع کارشناسی: Brandon University، Université de Saint-Boniface، University of Guelph، Canadian Mennonite University، Memorial University of Newfoundland در مقطع کارشناسی ارشد: Memorial University of Newfoundland، University of Northern British Columbia، University of Calgary، Simon Fraser University،University of Saskatchewan

نظرات کاربران

1 نفر
نظر خود را ثبت کنید
کاربر
30 مهر 99
برای تحصیل در همیلتون باید مدرک زبان با چه نمره ای داشت؟
پاسخ
پشتیبان
30 مهر 99
نمره زبان برای ارائه پذیرش را دانشگاه بسته به رشته انتخابی مشخص می‌کند؛ اما به طور کلی برای دریافت پذیرش از مقطع لیسانس نمره آیلتس 6، مقطع فوق لیسانس نمره آیلتس 6.5 و برای دکتری نمره 7 باید ارائه داد.
پاسخ
کاربر
30 مهر 99
آبشار نیاگارا اعتبار گردشگریه همیلتونه.
پاسخ
کاربر
30 مهر 99
دانشگاه مک مستر یکی از بهترین دانشگاه های کاناداست.
پاسخ