در طول 50 سال گذشته، کالج سنتنیال خود را با حضور در کشورهایی مانند چین، هند، کره جنوبی و برزیل از یک کالج محلی به یک نهاد جهانی تبدیل کرده است.

تمرکز این کالج همواره بر آماده سازی فارغ التحصیلان برای ورود به نیروی کار بوده است، ضمن اینکه به دانشجویان آموزش می دهد که رهبر باشند. در حالی که فارغ التحصیلان خود را برای موفقیت در سطح جهانی آماده میکنند، برای ایجاد مشارکت پایدار با جوامع محلی هم تلاش میکنند.

این کالج در چهار پردیس در تورنتو به ارائه برنامه های تمام وقت و نیمه وقت شناخته شده می پردازد. چه در کلاسهای درس، چه در آزمایشگاهها و چه در جامعه، دانشجوی سنتنیال قبل از فارغ التحصیلی، دنیای واقعی را تجربه می کند و آماده کار است و این یک واقعیت است که کارفرمایان به آن اذعان دارند. زیرا بیش از 94 درصد از افراد استخدام شده ی دارای مدرک سنتنیال، از استخدام خود راضی و یا خیلی راضی هستند!

این کالج به عنوان پیشرو در جهانی سازی کارهای گسترده ای را برای آموزش دانشجویان بین المللی انجام داده است. در عین حال، شرایطی فراهم کرده است که بیشتر دانشجویان کانادایی بتوانند یک ماجراجویی بین المللی را تجربه کنند، اعم از گذراندن یک ترم در اسپانیا، کارآموزی در آفریقای جنوبی یا تجربه یادگیری در حوزه آمازون.

آموزش در کالج سنتنیال یک آموزش بدون مرز است، زیرا جهان تغییر کرده است و کالج نیز با این تغییر همسو است. کالج اکنون برای مجموعه چالش های بعدی آماده شده است؛ برای ابتکاری و کارآفرین بودن، برای بهره برداری بیشتر از مزایای فناوری، برای درگیر کردن کارمندان خود بصورت خلاقانه، برای ایجاد پل های بیشتر با اجتماعات و کارفرمایان و دیدن دانش آموختگان قبلی در کارها.