کالج سنتنیال در شهر تورنتو واقع شده است، برای کسب اطلاع درمورد رشته های کالج سنتنیال و شرایط پذیرش کالج سنتنیال با لتس گو یونی همراه باشید. کالج دولتی هنرهای کاربردی و تکنولوژی سنتنیال قدیمی‌ترین کالج دولتی استان انتاریو است که در شهر تورنتو واقع شده و به کالج سنتنیال معروف است. سنتنیال در سال 1966 تاسیس شد که بیش از 50 سال است که در زمینه آموزش حرفه‌ای در کشور کانادا مشغول به فعالیت است.

در سال 1965 ویلیام دیویس وزیر آموزش استان انتاریو، به منظور رقابتی شدن فعالیت‌های آموزشی در این استان ایجاد شبکه‌ای از دانشکده‌های عمومی را پیشنهاد داد و در پی این پیشنهاد تیمی از داوطلبان محلی یک کارخانه خالی ابزارهای راداری را در انتهای شرقی تورنتو پیدا کردند و دولت فدرال را متقاعد کردند تا از این مکان برای محل موقت سنتنیال استفاده کنند.

سرانجام در سال 1966 و در صدمین سالگرد به وجود آمدن کشور کانادا، کالج سنتنیال افتتاح شد و پس از گذشت 4 ماه درهای آن به روی علاقه مندان تحصیل در تورنتو گشوده شد. در سال 2016 و در پنجاهمین سالگرد تاسیس کالج سنتنیال، برای اولین بار به عنوان یکی از 10 کالج تحقیقاتی برتر کشور کانادا برگزیده شد. 

کالج سنتنیال دارای پنج پردیس است که در شهر بزرگ تورنتو قرار گرفته‌اند و هفت مدرسه مختلف آموزشی در این پردیس‌ها مستقر هستند. همچنین دوره‌ها و برنامه‌های یادگیری پاره وقت و از راه دور هم در Centennial ارائه می‌شود که به صورت آنلاین در دسترس هستند.

پردیس Ashtonbee: مدرسه حمل و نقل کالج سنتنیال در این پردیس واقع شده است و همچنین یکی از بزرگترین مراکز آموزش فناوری خودرو و هواپیما در کانادا است. در پردیس اشتونبی برخی از برنامه‌های مطالعاتی جامعه و بهداشت نیز ارائه می‌شود.

پردیس Downsview: این پردیس جدید در کالج Centennial ساخته شده است که به منظور فضای آموزشی اضافی برای برنامه‌های موجود و همچنین برنامه‌های جدید در هوافضا که توسط دانشکده فناوری مهندسی و علوم کاربردی ارائه می‌شود، مورد استفاده قرار گرفته است.

پردیس Morningside: این پردیس در منطقه حفاظت از دره روژ واقع شده است و ساختمانی سازگار با محیط زیست دارد که محل مدرسه مطالعات جامعه و بهداشت و همچنین برخی برنامه‌های فنی مهندسی و علمی کاربردی این کالج است.

پردیس Progress: این پردیس محل مدرسه تجارت و مهمانداری، گردشگری و هنرهای آشپزی سنتنیال است. همچنین در این پردیس برنامه‌های پیشرفته ساخت و مهندسی اتوماسیون و بسیاری از برنامه‌های مطالعات کودک و خدمات اجتماعی را پیدا می‌کنید. 

پردیس Story Arts Centre: این پردیس برتر در زمینه هنرها است و مکانی عالی برای تقویت خلاقیت دانشجویان این کالج است. این مرکز محل استقرار مدرسه ارتباطات، رسانه‌ها، هنرها و طراحی است. 

طی 50 سال فعالیت آموزشی و حرفه‌ای کالج Centennial، حضور و همکاری با کشورهایی مانند چین، هند، کره جنوبی و برزیل این کالج را از سطح محلی وارد سطح بین المللی کرده و کالج سنتنیال به یک موسسه آموزشی جهانی تبدیل شده است. 

تمرکز و هدف اصلی کالج سنتنیال همواره بر آماده سازی فارغ التحصیلان این کالج برای ورود به دنیای کار بوده است. نتیجه سیستم آموزشی کالج Centennial در تورنتو، رضایت بیش از 94 درصدی کارفرمایانی بوده است که فارغ التحصیلان این کالج را به کار گرفته‌اند.

در Centennial بیش از 25 هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند که تعداد 13 هزار نفر از دانشجویان این کالج را دانشجویان بین المللی تشکیل داده‌اند که این تعداد باعث شده است تا نام کالج سنتنیال در صدر کالج‌های دولتی کانادا از لحاظ پذیرش دانشجویان بین المللی قرار بگیرد. 

یکی از برنامه‌های کالج سنتنیال ارائه آموزش‌های بر پایه نوآوری ذهنی و کارآفرینی است که در این روش مزایای فناوری و تعامل خلاقانه اساتید و دانشجویان به خوبی نشان داده می‌شود و بین جامعه دانشجویی و کارفرمایان این منطقه ارتباط برقرار می‌شود. اساتید برجسته‌ای در Centennial حضور دارند که به منظور تدریس دوره‌های کاربردی در زمینه‌هایی همچون: تجارت، فناوری، روابط عمومی، روزنامه نگاری، خدمات رفاهی، اقتصاد و صنعت در این مرکز آموزشی استخدام شده‌اند.

اعتبار هر کالج و یا دانشگاه را براساس نظرسنجی‌های معتبر و موسسات آماری اعلام می‌کنند که یکی از روش‌های مورد اعتماد برای انتخاب کالج و دانشگاه مورد نظر از طریق مراجعه به همین موسسات آماری است. در مطلب راهنمای جامع تحصیل در بهترین کالج های کانادا در وبلاگ لتس گو یونی به کالج‌های مختلف در کشور کانادا اشاره شده است.

شرایط پذیرش کالج سنتنیال 

تحصیل در کشور کانادا و کالج‌های این کشور یکی از گزینه‌های پیش روی ایرانیانی است که خواهان مهاجرت تحصیلی هستند. برای ورود به این مسیر اولین قدم انتخاب رشته مورد علاقه خود است و سپس براساس رشته انتخابی باید به سراغ انتخاب دانشگاه و یا کالج مورد نظر براساس شرایط فردی خود بروید تا بتوانید به راحتی پذیرش تحصیلی بگیرید و پس از آن برای گرفتن ویزای تحصیلی خود اقدام کنید.

کالج Centennial یکی از برترین کالج‌های کشور کانادا است که آموزش‌های کاملا حرفه‌ای را ارائه می‌دهد و یک گزینه مناسب برای انتخاب جهت اخذ پذیرش تحصیلی است چرا که با تحصیل در این کالج آینده شغلی افراد تضمین شده است و دانشجو به راحتی بعد از فارغ التحصیلی از این کالج وارد بازار کار کشور کانادا و شهر تورنتو می‌شود. 

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از هر دانشگاه و کالجی با دیگری متفاوت است، پس بهتر است در مرحله اول از شرایط اخذ پذیرش تحصیلی موسسه آموزشی مورد نظر خود اطلاع کسب کنید که در این مورد لتس گو یونی همراه شماست و شرایط مورد قبول جهت اخذ پذیرش تحصیلی در دوره‌های مختلف و همچنین کارشناسی از کالج Centennial را در زیر آورده است:

•    مدرک دیپلم دوره متوسطه

•    مدرک پیش دانشگاهی

•    سوابق تحصیلی دوره متوسطه

•    کپی صفحه اول گذرنامه معتبر

•    ترجمه رسمی مدارک به زبان انگلیسی

•    مهارت در زبان انگلیسی

* اگر زبان مادری متقاضی پذیرش تحصیلی از کالج سنتنیال انگلیسی نباشد، باید یکی از مدارک معتبر را برای اثبات مهارت در زبان انگلیسی به کالج ارائه دهد: 

مدرک TOEFL حداقل نمره 88 و در هر بخش نمره 22/ مدرک IELTS حداقل امتیاز 6.5 به صورت کلی و در هیچ بخش کمتر از 6 نباشد/ مدرکPTE  حداقل نمره 60 و بیشتر/ مدرک MELAB با حداقل امتیاز 82/ مدرک CAEL با حداقل امتیاز 70 و نمره 60 در بخش نوشتن/ مدرک Duolingo با نمره بیشتر از 125

رشته ‌های کالج سنتنیال کانادا 

علاقه مندان به تحصیل در دوره‌های آموزشی شغل محور و همچنین آماده شدن برای کار در کشور کانادا و یا کشورهای دیگر می‌توانند گزینه تحصیل در کالج سنتنیال را امتحان کنند و در یکی از دوره‌های آموزشی این کالج و در رشته مورد علاقه خود مشغول به تحصیل شوند. 

بیش از 160 برنامه آموزشی در 7 مدرسه تخصصی کالج سنتنیال که در 5 پردیس این کالج در شهر تورنتو مستقر هستند، برای دانشجویان ارائه می‌شود که به شرح زیر است:

مدرسه ADVANCEMENT: برنامه‌های آموزشی این مدرسه در حوزه‌های مختلفی همچون: هنرهای عمومی، هنرهای آزاد، آموزش زبان انگلیسی، سلامت و رهبری ارائه می‌شود.

مدرسه ارتباطات، رسانه، هنرها و طراحی: تحصیل در این مدرسه راهی برای تبدیل خلاقیت و نوآوری دانشجویان به حرفه و شغل‌های مختلف است و مجموعه‌ای از برنامه‌های شناخته شده در صنعت همچون: تبلیغات- مدیریت رسانه، تبلیغات- خلاقیت و استراتژی دیجیتال، هنرهای نمایشی و ... در این مدرسه تدریس می‌شود.

مدرسه جامعه و مطالعات بهداشتی: برنامه‌های آموزشی این مدرسه عبارت اند از: ماساژ درمانی، تغذیه و مدیریت خدمات غذایی، آموزش دوران کودکی، جامعه و خدمات قضایی و ...

مدرسه فناوری مهندسی و علوم کاربردی: بخش‌های مختلف این مدرسه متشکل از علوم کاربردی زیست شناختی و زیست محیطی، فناوری اطلاعات، مهندسی نرم افزار، فناوری پیشرفته ساخت و اتوماسیون و طراحی پایدار و انرژی‌های تجدیدپذیر است.

مدرسه مهمانداری، گردشگری و هنرهای آشپزی: در این مدرسه تجربه‌های کاری متنوعی ارائه می‌شود و رشته‌های تحصیلی مختلفی مانند هنر شیرینی پزی، هنر آشپزی، مدیریت، مهمانداری، مطالعات جهانگردی و مدیریت رویدادها تدریس می‌شود.

مدرسه حمل و نقل: مدرسه حمل و نقل کالج Centennial بزرگترین مرکز آموزش حمل و نقل در کانادا است و آزمایشگاه‌های خودرویی این کالج از آخرین فناوری‌های مربوط به اتومبیل‌ها، کامیون‌ها و وسایل نقلیه سنگین استفاده می‌کنند. همچنین در این مدرسه یک آشیانه کاملاً مجهز برای دانشجویان هوافضا و هواپیمایی نیز موجود است.

مدرسه تجارت: بیش از 30 برنامه مختلف آموزشی در راستای ایجاد مهارت‌های تجاری و توسعه تفکر نوآورانه دانشجویان در این مدرسه ارائه می‌شود و دانشجویان این مدرسه را به بخشی از نسل بعدی کارآفرینان تبدیل می‌کند.

شهریه کالج سنتنیال کانادا

شهریه و مخارج سالیانه تحصیل در کشور کانادا برای هر دانشگاه و یا کالج متفاوت است و بسته به نوع رشته و یا دوره‌های آموزشی متفاوت و متغیر است.

به طور کلی هزینه‌های تحصیل در کالج Centennial تورنتو به دو دسته گواهینامه‌ها و دیپلم‌ها و مدارک دانشگاهی تقسیم می‌شود. شهریه سال اول برای دوره‎‌های آموزشی گواهینامه‌ای و دیپلم‌ها در این کالج 15,385.50 دلار کانادا است و همچنین شهریه یک سال تحصیلی در دوره‌ مدرک دانشگاهی نیز 18.917 دلار کانادا می‌باشد.

همچنین هزینه‌های دیگری نیز به مبلغ شهریه سالیانه سنتنیال اضافه می‌شود که مبلغ کلی برای دوره‌های گروه اول به 16.538 دلار کانادا می‌رسد و در گروه دوم این مبلغ به حدود 20.518 دلار کانادا افزایش پیدا می‌کند.

رنک کالج سنتنیال کانادا

براساس آخرین آمار وب سایت webometrics رتبه و رنکینگ کالج سنتنیال در جهان 5876 اعلام شده است و همچنین این کالج رتبه 76 کشور کانادا را در سال 2022 از آن خود کرده است.

بورسیه تحصیلی کالج سنتنیال

کالج Centennial هم همانند بسیاری از موسسات آموزشی کشور کانادا برای کمک به دانشجویان بین المللی خود، برنامه‌های بورسیه تحصیلی متعددی را ارائه کرده است تا دانشجویان از این بورسیه تحصیلی استفاده کنند و در هزینه‌های تحصیلی خود در کشور کانادا صرفه جویی کنند.

در کالج سنتنیال انواع مختلف بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی ارائه می‌شود که مهمترین آن بورسیه تحصیلی براساس شایستگی فردی دانشجو در تحصیلات پیش از ورود به کالج است که از طرف کالج بررسی می‌شود و به دانشجو اعطا می‌شود.

خوابگاه دانشجویی

کالج سنتنیال گزینه اقامتی و خوابگاهی متمرکز در پردیس کالج را برای دانشجویان ارائه نمی‌دهد ولی برای کمک به دانشجویان بین المللی و غیر بومی، اقامتگاه‌ها و خانه‌هایی را در بیرون از محیط کالج به دانشجویان معرفی می‌کند تا از آن‌ها استفاده کنند و در هزینه‌های خود صرفه جویی کنند. 

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از کالج‌‌های کشور کانادا، کالج سنتنیال بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید.