شهر آتاباسکا کانادا یا به اصلاح دقیق‌تر آتاباسکا لندینگ Athabasca Landing از شهرهای شمالی استان آلبرتا کاناداست که میزبان متقاضیان مهاجرت تحصیلی شده است. بسیاری از علاقمندان به تحصیل در کانادا با دریافت پذیرش تحصیلی دانشگاه آتاباسکا این شهر را برای زندگی و ادامه تحصیل انتخاب کرده‌اند و موجب شهرت آن شده‌اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از شهر آتاباسکا کانادا و هزینه های زندگی در آتاباسکا این صفحه از موسسه مهاجرتی لتس گو یونی را تا پایان همراهی کنید.

شهر آتاباسکا کجاست

شهر آتاباسکا کانادا Athabasca در سال 1877 در کرانه‌های رودی به همین نام تاسیس شد. این شهر که در گذشته به نام آتاپِسکاو Athapescow خوانده می‌شد، از گذشته زیستگاه بومیان کانادا بوده است و امروز یکی از شهرهای مهم آلبرتا شمالی و شمالِ ساسکاچوان محسوب می‌شود.

شهر آتاباسکا کانادا در یک برآمدگی خشکی در بستر رود گسترده شده و در دوران رونق صنعت چرم در منطقه پیشرفت‌های بسیاری داشته است.

شهر آتاباسکا یکی از شهرهای آلبرتای شمالی در کاناداست.

برخلاف بسیاری از شهرهای آستان آلبرتا، شهر آتاباسکا کانادا پیش از احداث راه‌آهن نیز برقرار بوده است. این شهر در 145 کیلومتری شمال ادمونتون قرار گرفته و نزدیک‌ترین شهر به آن مینوک (در فاصله 17 کیلومتری) نام گرفته است. 

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این شهرِ خوش‌منظر، طبیعت زیبا و چشم‌اندازهای حیرت‌انگیز آن است که به واسطه رود آتاباسکا جلوه‌های آن دوچندان شده است. جلوه‌های سحرانگیز طبیعت این شهر بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی را برای تفریحاتی مانند سوارکاری، کمپ در جنگل و قایقرانی به خود جلب کرده است.

تحصیل در آتاباسکا

این شهر نه چندان وسیع گزینه‌های متنوع و متفاوتی برای تحصیل ندارد؛ دانش‌‎آموزان شهر آتاباسکا کانادا در سه مدرسه دولتی مشغول به تحصیل می‌شوند که تحت صلاحیت بخش Aspen View مدیریت می‌شود؛ مدرسه ویسپرینگ هیل دوره‌های کودکستان تا کلاس سوم، مدرسه مقدماتی لندینگ ترِیل پایه‌های چهارم تا ششم و مدرسه اِدوین پار پایه‌های هفتم تا دوازدهم را ارائه می‌کند.

تنها دانشگاه شهر که دانشگاه آتاباسکا نامیده می‌شود، بزرگترین کارفرما و منبع اشتغال‌زایی آن محسوب می‌شود که برای علاقمندان به تحصیل در آتاباسکا نیز پذیرش تحصیلی صادر می‌کند. متقاضیان تحصیل در آتاباسکا برای تمامی مقاطع تحصیلی از ابتدایی گرفته تا دوره‌های مطالعات پژوهشی پست‌دکترا می‌توانند درخواست پذیرش تحصیلی خود را ثبت کنند. 

اپلای موسسات آموزشی کانادا نیاز به مدارک و شرایط مشخصی دارد؛ از جمله معدل آخرین مدرک فارغ‌التحصیلی، نمره زبان انگلیسی و شرایط سنی. برای دریافت چک لیست پذیرش تحصیلی می‌توان به سایت رسمی موسسات آموزشی مراجعه کرد.

شاید مکاتبه با مسئولان یا مطالعه سایت‌ها دشوار و زمان‌بر باشد؛ جهت بررسی وضعیت تحصیلی خود می‌توانید با مراجعه به سایت موسسه اعزام دانشجو لتس گو یونی و تکمیل فرم ارزیابی پذیرش تحصیلی شرایط خود را با استانداردهای آموزشی کشور کانادا محک بزنید.

دانشگاه آتاباسکا

یکی از دانشگاه‌های دولتی و تحقیقاتی کانادا که در این شهر واقع شده، دانشگاه آتاباسکا Athabasca University (AU) نام دارد که در سال 1970 تاسیس شده است. دانشگاه آتاباسکا یکی از چهار دانشگاه جامع دانشگاهی و تحقیقاتی استان آلبرتاست و اولین و قدیمی‌ترین دانشگاه کانادایی به حساب می‌آید که در زمینه آموزش از راه دور تخصص دارد.

اکثر دوره‌های آموزشی دانشگاه آتاباسکا به‌صورت آموزش از راه دور و آنلاین تدریس می‌شوند، البته برخی از دوره ها یا واحدها به صورت حضوری و در سه مدل آموزشی مطالعه فردی Individual study، مشارکتی و مطالعه گروهی برگزار می‌شوند. با مطالعه صفحه دانشگاه آتاباسکا می‌توانید از برنامه‌های تحصیلی و مراحل اپلای آن مطلع شوید.

متقاضیان تحصیل در آتاباسکا می‌توانند با اپلای از دوره‌های آنلاین دانشگاه آتاباسکا مدرک فارغ‌التحصیلی آکادمیک دریافت کنند. شاید تحصیل آنلاین در کانادا مهاجرت تحصیلی به حساب نیاید، اما برخورداری از اعتبار مدرک فارغ‌التحصیلی از دانشگاه آتاباسکا با هزینه کمتر خود تحصیل در آتاباسکا برشمرده می‌شود. علاوه‌بر این تحصیل آنلاین در کانادا خود مزایای ویژه‌ای دارد که در این مقاله به تمام مواضع آن پرداخته‌ایم.

هزینه تحصیل در آتاباسکا

هزینه تحصیل در آتاباسکا به شهر محل زندگی، رتبه دانشگاه محل تحصیل و مقطع و رشته تحصیلی بستگی دارد. شهر آتاباسکا کانادا با 3 هزار نفر جمعیت یکی از شهرهای کوچک استان آلبرتا به حساب می‌آید و دانشگاه آتاباسکا در جایگاه 1514 جهانی قرار دارد؛ به همین دلیل به نسبت دیگر شهرها و دانشگاه های کانادا، تحصیل در دانشگاه آتاباسکا و زندگی در این شهر ارزان‌تر است.

برای اپلای دانشگاه آتاباسکا باید مبلغ 118 دلار به عنوان اپلیکیشن فی پرداخت کرد. میانگین شهریه ترمی رشته‌های دوره تحصیلی کارشناسی بسته به تعداد و نوع واحدهای درسی حدود 1200 تا 3 هزار دلار برآورد می‌شود. شهریه دوره‌های تحصیلی در مقاطع عالی نیز سالانه حدود 6 هزار تا 18 هزار دلار اعلام شده است.

آب و هوای آتاباسکا

بر اساس طبقه بندی آب و هوایی کوپِن Köppen Dfb، شهر آتاباسکا کانادا نیز مانند بیشتر مناطق آلبرتای شمالی آب و هوای قاره‌ای مرطوب را تجربه می‌کند که از شمال به مرز آب و هوای نیمه قطبی می‌رسد. بالاترین دمای ثبت شده از این شهر 38.3 درجه سانتی‌گراد بود که در تاریخ 18 ژوئیه 1941 اتفاق افتاد. در تاریخ 11 ژانویه سال 1911 هم سردترین دمای این شهر ثبت شد و رقم 54.4 درجه سانتی‌گراد زیر صفر را در تاریخ ماندگار کرد. 

در ماه‌های آوریل و میِ بهار مهمانی کوتاهی در شهر آتاباسکا کانادا می‌دهد و با میانگین دمای 4 تا 10 درجه سانتی‌گراد جای خود را به تابستان می‌دهد. روزهای پایانی بهار بهترین زمان برای جنگل‌گردی و سوارکاری در طبیعت حومه شهر است. چراکه با ورود تابستان بر میزان بارش باران افزوده می‌شود و کار را کمی دشوار می‌کند.

سوارکاری در جنگلهای آتاباسکا یکی از تفریحات دانشجویان دانشگاه آتاباسکا در بهار است.

ژوئیه گرم‌ترین ماه تابستان در این منطقه است و با میانگین دمای 16.6 درجه سانتی‌گراد هوا را برای قایقرانی و شنا در رودخانه آماده می‌کند. ژوئن و آگوست ماه‌های آغازین و پایانی تابستان نیز با یک تا سه درجه اختلاف دمای متوسط، هوای مطبوعی را برای گذراندن تابستانی به‌یادمانی رقم می‌زنند. معمولا اوج بارش باران در ماه ژوئیه است که به رکورد 103.7 میلی‌لیتر می‌رسد.

در روزهای پایانی سپتامبر بوی پاییز با افت دما خودنمایی می‌کند. میانگین دمای پائیزی در شهر حدود 9 تا 3 درجه سانتی‌گراد گزارش می‌شود. با ورود ماه نوامبر شهر جامه سپید به تن می‌کند اما اوج بارش برف در ماه دسامبر و ژانویه (20 تا 30 سانتی‌متر) پیش‌بینی می‌شود.

زمستان پیش از آغاز زمین را سفیدپوش می‌کند اما اوج قدرت خود را در ماه‌های دسامبر و ژانویه به نمایش می‌گذارد. این فصل گردشگران اسکی‌باز را به طبیعت حومه شهر می‌کشاند و بساط تفریحات زمستانی برپا می‌شود.

هزینه زندگی در آتاباسکا

همان‌طور که می‌دانید، دولت کانادا هر ساله متوسط هزینه‌های زندگی در این کشور را برای مهاجرت تحصیلی اعلام می‌کند. در این بررسی کیفیت زندگی و هزینه‌ها به تفکیک تمامی استان‌ها و شهرها درج می‌شود. 

با مقایسه هزینه‌های زندگی در شهر آتاباسکا کانادا با متوسط این معیار در استان و کشور در می‌یابیم که هزینه زندگی در آتاباسکا 7 درصد کمتر از متوسط استان آلبرتا و 8٪ کمتر از متوسط کشور است. هزینه‌های مربوط به مسکن در شهر آتاباسکا کانادا 37٪ کمتر از متوسط کشور اعلام شده است.

به طور کلی هزینه‌های مربوط به زندگی از جمله مسکن، خورد و خوراک، حمل و نقل و مخارج مربوط به حفظ تندرستی و سلامت از شاخص استانی و حتی کشور پایین‌تر اعلام شده است. از سویی دیگر مالیات فروش در استان آلبرتا 100٪ کمتر از متوسط کشور و مالیات بر درآمد آلبرتا 19 درصد بیشتر از متوسط کشور است. 

جهت بررسی هزینه‌ها و شرایط زندگی در آتاباسکا و به طور کلی مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌توانید از دانش و تجربه همکاران ما در بخش اعزام دانشجو لتس گو یونی بهره‌مند شوید. برای رزور وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی کلیک کنید.