لتس گو یونی
city

تحصیل در واترلو و راهنمای پذیرش تحصیلی

28,000 دلار
هزینه زندگی
28,000 دلار
16,000 دلار
اجاره خانه
16,000 دلار
114,000
جمعیت
114,000
113 کیلومتر
فاصله تا تورنتو
113 کیلومتر

دانشگاه های واترلو

st. jeromes university

کشور
canada
استان
ontario
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
10598
تعداد رشته
-

university of waterloo

کشور
canada
استان
ontario
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
173
تعداد رشته
206

wilfrid laurier university

کشور
canada
استان
ontario
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
858
تعداد رشته
101

زندگی و تحصیل در واترلو

ساعت به وقت واترلو

کالج‌ها و دانشگاه‌های بسیاری در منطقه واترلو قرار دارد، اما دانشگاه واترلو مورد توجه متقاضیان تحصیل در کانادا قرار گرفته و موجب شهرت شهر واترلو در انتاریو نیز شده است. برای تحصیل در واترلو نیز مانند دیگر شهرهای کانادا باید به ذنبال اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا بود که هر یک مراحل و شرایط خود را دارند. جهت آشنایی با این مراحل و همچنین شناخت بیشتر شهر واترلو، دانشگاه واترلو و هزینه زندگی در واترلو در ادامه این مطلب با لتس گو یونی همراه باشید. 

واترلو کجاست؟

کوچک‌ترین شهر منطقه واترلو در جنوب استان انتاریو کانادا به شهر واترلو شهرت دارد که یکی از دوقلوهای KW یا کیچنر-واترلو "Kitchener–Waterloo" محسوب می‌شود. در واقع این شهر در همسایگی شهر بزرگ‌تری به نام کیچنر واقع شده که معمولا در کنار شهر کمبریج به شهرهای ثلاثه (the tri-cities) شهرت یافته‌اند و شهرستان واترلو را تشکیل می‌دهند.

کلان‌شهر تورنتو در 113 کیلومتری این شهر واقع شده که با صرف حدود یک ساعت زمان می‌توان با وسایل نقلیه عمومی به تورنتو سفر کرد. شهر همیلتون تا مرکز این شهر کمتر از 73 کیلومتر فاصله دارد. واترلو در 174 کیلومتری شهر آمریکایی بوفالو واقع شده و برای سفر به این شهر کمتر از دو ساعت زمان لازم است. 

تحصیل در واترلو به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد.

تحصیل در واترلو 2020

بیشتر متقاضیان تحصیل در کانادا به دنبال زندگی در شهرهای کوچک‌تر و به دور از ازدحام کلان‌شهرها هستند. از این رو تحصیل در واترلو یکی از بهترین گزینه‌های پیش‌روی متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا برشمرده می‌شود؛ چراکه در عین آسایش و پاکی هوای محل زندگی به دلیل نزدیکی این شهر به تورنتو، امکانات یک کلانشهر نیز در دسترس است. 

همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره کردیم، تحصیل در واترلو نیز به اخذ پذیرش تحصیلی از موسسات آموزشی این شهر نیاز دارد. برای این منظور باید لیستی از مدارک مورد توجه دانشگاه یا کالج را در رشته دلخواه مهیا کرد. شرایط دریافت پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی از دانشگاه های کانادا در سایت رسمی موسسات آموزشی درج شده است. پس از آماده کردن این شرایط باید با مسئولان پذیرش تحصیلی مکاتبه و مدارک لازم را ارسال کرد. پس از ثبت درخواست پذیرش تحصیلی در برخی موسسات آموزشی باید مبلغی به عنوان application fee جهت بررسی وضعیت تحصیلی متقاضی پرداخت کرد.

در صورت واجد شرایط بودن، نامه پذیرش تحصیلی اولیه با اعتباری موقت صادر می‌شود که در آن لیستی از موارد پرداختی و نقصی مدراک به اطلاع متقاضی تحصیل در کانادا رسانده می‌شود. با ارسال فیش‌های پرداختی و تکمیل مدارک، نامه پذیرش تحصیلی اصلی صادر می‌شود.

پس از اخذ پذیرش تحصیلی نوبت به ثبت درخواست ویزای تحصیلی کانادا می‌رسد. توجه داشته باشید که برای ثبت درخواست باید نامه پذیرش تحصیلی را دریافت کرده باشید؛ در غیر این صورت نامه پذیرش تحصیلی اولیه برای این درخواست مدرک مناسبی نیست.

با ارسال مدارک مورد نیاز سفارت به همراه فرم تکمیل‌شده درخواست ویزای تحصیلی باید منتظر ایمیل سفارت بود تا برای سفر کوتاه مدت مهیا شد؛ پس از سابمیت ویزای تحصیلی سفارت بازه‌ای 30 روزه برای انجام انگشت‌نگاری مشخص می‌کند. در این بازه باید به یکی از کارگزاری‌های سفارت کانادا در کشورهای همسایه مراجعه کرد. انتخاب زمان دقیق و شهر مورد نظر برای سفر به عهده متقاضی است.  

دانشگاه های واترلو

افزون بر دانشگاه واترلو که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت، موسسات آموزشی دیگری مانند دانشگاه ویلفرد لوریر Wilfrid Laurier University، دانشگاه سنت جروم St. Jerome's University، کالج دانشگاهی سنت پل St. Paul's University College، کالج دانشگاهی کونراد گربل Conrad Grebel University College، کالج دانشگاهی رنیسون Renison University College، و کالج کونستوگا در شهر واترلوی انتاریو قرار گرفتند که برای دانشجویان بین‌المللی نیز پذیرش تحصیلی اعطا می‌کنند.

دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو کانادا University of Waterloo یکی از مهم‌ترین موسسات آموزشی واقع در استان انتاریو محسوب می‌شود که در این شهر واقع شده است. دانشگاه واترلو دارای چهار پردیس و مرکز آموزشی در آمریکای شمالی، اروپا و آسیا است که در آن‌ها پژوهش‌های بسیاری در زمینه‌های بهداشت، مهندسی، ریاضیات، روانشناسی، داده‌های کوانتومی، فناوری نانو و محیط زیست انجام می‌پذیرد. 

پردیس استردفورد دانشگاه واترلو در فاصله چهل کیلومتری از واترلو قرار دارد و روی آموزش دیجیتال مدیا و هنر متمرکز است. سالانه بیش از 35 هزار دانشجو در دانشگاه واترلو مشغول به تحصیل می‌شوند؛ افزون بر این، آموزش از راه دور با کلاس‌های آنلاین این دانشگاه 40000 دانشجو را جذب می‌کند.

در سال موسسه رتبه‌بندی دانشگاهای جهان شانگهای یا (ARWU) نام دانشگاه واترلو را در جایگاه 151–200 و جایگاه 6–9  ملیِ کانادا قرار داده است. موسسه QS در آخرین رده‌بندی خود که متعلق به سال 2021 است، دنشگاه واترلو را در رتبه 166 جهانی و هفتم در کانادا معرفی کرده است. تایمز نیز در سال 2021 این دانشگاه را در رده 201–250 جهانی و 9-10 کشوری جای داده است.

دانشگاه ویلفرد لوریر

پردیس اصلی دانشگاه ویلفرد لوریر Wilfrid Laurier University که به اختصار WLU شناخته می‌شود، در شهر واترلو قرار دارد. دانشگاه ویلفرد لوریر دو پردیس دیگر در شهرهای کیچنر و برانتفورد Brantford (در فاصله 50 کیلومتری از پردیس اصلی) تاسیس کرده است.

سالانه نزدیک به 17 هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی از دانشگاه ویلفرد لوریر پذیرش تحصیلی دریافت می‌کنند که در دوره‌های پاره‌وقت و تمام‌وقت مشغول به تحصیل می‌شوند. نزدیک به 3 هزار دانشجو در پردیس واترلو اقامت می‌گزینند و از امکانات این مرکز بهره‌مند می‌شوند. 

دانشگاه ویلفرد لوریر در سال 1911 به عنوان موسسه سمیناری تاسیس شد و در سال 1925 به دانشگاه لوتری واترلو گسترش یافت، اما در تاریخ اول نوامبر 1973 به افتخار سر ویلفرید لوریر، هفتمین نخست وزیر کانادا نامگذاری شد. 

تحصیل در کانادا نیازمند دریافت پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی است.

آب و هوای واترلو

بر اساس سامانه طبقه‌بندی کوپن، آب و هوای واترلو در جایگاه مرطوب قاره‌ای قرار می‌گیرد. در این منطقه به نسبت بسیاری از شهرهای کانادا اختلافات فصلی زیادی وجود دارد؛ معمولا تابستان‌ها گرم و مرطوب است و زمستان‌های سردی بر شهر حکم‌فرما می‌شود. 

زمستان معمولاً از نیمه دسامبر تا اواسط ماه مارس مهمان شهر می‌شود. میانگین دمای زمستانی در سردترین ماه سال یعنی ژانویه 10.03 درجه سانتی‌گراد زیر صفر است. تابستان در اواسط می وارد شهر می‌شود و تا اواخر سپتامبر هوای گرمی حکم‌فرما می‌کند. میانگین دمای تابستانی در گرم‌ترین ماه سال یعنی جولای به 26 درجه سانتی‌گراد بالای صفر هم می‌رسد. 

هزینه زندگی در واترلو

به طور کلی زندگی دانشجویی در شهر واترلو ماهانه حدود 1800 دلار هزینه اعلام شده است اما برآورد دقیق هزینه‌ها به سبک زندگی افراد بستگی دارد. برای مطالعه بیشتر در مورد مخارج زندگی به مطالعه سه رکن عمده هزینه‌ها یعنی خورد و خوراک، مسکن و حمل و نقل می‌پردازیم.

هزینه خورد و خوراک در واترلو

با انتخاب رستوران‌های معمولی برای صرف یک وعده غذایی باید چیزی حدود 15 دلار درنظر گرفت. البته رستوران‌های فست‌فود برای هر وعده 11.07 دلار هزینه دارند. یک فنجان کاپوچینوی معمولی بیرون‌بر حدود 3.83 دلار است. برای یک بطری 330 میلی‌لیتری نوشیدنی پپسی حدود 2.23 دلار و برای یک بطری آب کوچک حدود 1.60 دلار باید پرداخت. 

معمولا خرید‌های سوپرمارکتی بخش اعظمی از مخارج زندگی را به خود اختصاص داده‌اند. به طوری که برای یک لیتر شیر معمولی 2.13 دلار، یک قرص نان سفید 500 گرمی 2.77 دلار و یک بسته 12 عددی تخم‌مرغ معمولی 3.04 دلار باید در نظر گرفت. 

میانگین قیمت هر کیلو برنج سفید معمولی 4.01 دلار، قیمت هر کیلو پنیر محلی 10 دلار، هر کیلو فیله مرغ 17.33 دلار و قیمت هر کیلو گوشت قرمز 14.50 دلار کاناداست. برای خرید سیب کیلویی 4.18، موز کیلویی 1.34 دلار، پرتقال کیلویی 3.47 دلار، گوجه کیلویی 3.52 دلار، سیب‌زمینی کیلویی 3.04 دلار و برای پیاز کیلویی 3 دلار باید درنظر داشت. 

هزینه حمل و نقل در واترلو

برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی باید بلیط تک‌سفره با نرخ 3.25 دلار یا بسته به میزان مصرف بلیط‌های ماهانه با قیمت 90 دلار کانادا تهیه کرد. تعرفه ورودی تاکسی‌های داخل شهر 3.90 دلار است که به ازای هر کیلومتر 2.10 دلار به آن افزوده می‌شود. 

هزینه مسکن در واترلو

اقامت در پردیس‌های دانشگاهی بهترین گزینه پیش روی دانشجوست؛ چراکه افزون بر کاهش هزینه‌های مسکن و حمل‌ونقل، در زمان گران‌بهای او نیز صرفه‌جویی می‌شود. اقامت دانشجویی در خوابگاه‌های دانشگاهی ماهانه حدود 500 دلار هزینه دارد؛ درحالی‌که برای زندگی در آپارتمان‌های مستقل باید حدود 1200 دلار پرداخت کرد. میانگین کرایه ماهانه آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر واترلو حدود 1,513.46 و آپارتمان سه‌خوابه 2,262.50 دلار کاناداست. البته زندگی در حومه شهر می‌تواند هزنیه‌ها را کمی کاهش دهد؛ میانگین کرایه ماهانه آپارتمان تک‌خوابه در حومه شهر واترلو 1,175.00 دلار و میانگین کرایه آپارتمان سه خوابه حدود 1,966.67 برآورد می‌شود.

تحصیل در دانشگاه واترلو نیازمند مدرک زبان انگلیسی است.

زندگی در واترلو

بیشتر ساکنین شهر اصالت آلمانی دارند؛ حدود 9.3 درصد جمعیت را چینی‌ها و 6.4 درصد را مهاجرانی از آسیای جنوبی تشکیل می‌دهند. از مرکز شهر اغلب با عنوان بالای شهر یاد می‌شود که در دهه سوم قرن بیستم پیشرفت چشمگیری داشته است. تاسیس شرکت‌های خصوصی به خصوص شرکت‌های بیمه و موسسات آموزشی مشهور در ترقی شهر سهم عمده داشته‌اند. 

فعالیت‌های فرهنگی و هنری شهر واترلو نیز موجب شهرت این شهر در استان شده است؛ سالانه ده‌ها جشنواره موسیقی، هنری و غذا در واترلو برگزار می‌شود و نام این شهر را بر سر زبان‌ها می‌اندازد. 

بخش فناوری شهر واترلو بخش اعظمی از نیروی کار این شهر را در اختیار گرفته و یکی از قوی‌ترین شرکت‌های با تکنولوژی پیشرفته در کانادا برشمرده می‌شود. شرکت فناوری بلک‌بری چندین ساختمان اداری در نزدیکی پردیس اصلی دانشگاه واترلو دارد.

مروری بر تاریخ واترلو

هالدیمند Haldimand Proclamation نام سرزمینی‌ست که ایروکوها سرخپوستان بومی کانادا در آن زندگی می‌کردند؛ اما پس از ورود بریتانیایی‌ها به این منطقه در قرن 18 میلادی، این منطقه دستخوش تغییراتی شد. شهر واترلوی امروزی توسط آبراهام ارب در سال ۱۸۰۶ میلادی تنها با احداث کارگاه چوب‌بری و آسیاب آبی تاسیس شد. رونق تجاری و اجتماعی این منطقه تبدیل به روستایی پررفت‌وآمد کرد. ارب نام این شهر را با توجه به نام مکانی در بلژیک که در آن ناپلئون شکست خورد، برگزید.  سرانجام واترلو در سال ۱۸۵۶ به عنوان روستا به ثبت رسید؛ در سال ۱۸۷۶ به شهر و در نهایت در سال ۱۹۴۸ به شهرستان تبدیل شد.

هزینه های زندگی
canada ontario waterloo
مشاهده همه تصاویر

سایر شهرهای کانادا

سوالات متداول

هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست ؟
"درمان و پوشش بیمه در استان های کانادا باهم متفاوت است . اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشگی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از 600 دلار الی 900 دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://nilgam.com/canada-international-student-insurance."
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "
گران ترین استان کانادا کدام است ؟
گرانتری شهر کانادا ونکور و تورنتو است که ونکور در استان بریتیش کلمبیا و تورنتو در استان انتاریو واقع است.
هزینه زندگی در کانادا چقدر است ؟
هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است به طور مثال سالیانه برای یک فرد از 16000 دلار تا 40000 دلار می باشد ولی میانگین متوسط ماهانه برای یک فرد تقریبا 2300 دلار معادل 28000 دلار کانادا می باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو سالیانه 40000 دلار می باشد.
ارزان ترین دانشگاه های کانادا کدامند؟
در مقطع کارشناسی: Brandon University، Université de Saint-Boniface، University of Guelph، Canadian Mennonite University، Memorial University of Newfoundland در مقطع کارشناسی ارشد: Memorial University of Newfoundland، University of Northern British Columbia، University of Calgary، Simon Fraser University،University of Saskatchewan

نظرات کاربران

1 نفر
نظر خود را ثبت کنید
کاربر
01 آبان 99
برای انگشت نگاری باید کجا رفت؟
پاسخ
پشتیبان
01 آبان 99
پس از توقف فعالیت‌های سفارت کانادا در ایران، انگشت نگاری در دفترهای کارگزاری سفارت در شهرهای آنکارا، استانبول، دبی، تفلیس و ... صورت می‌گیرد.
پاسخ
کاربر
01 آبان 99
غیر از اپلیکیشن فی دیگه چه هزینه‌هایی باید پرداخت بشه؟
پاسخ
پشتیبان
01 آبان 99
هزینه ثبت نام، رزرو خوابگاه، بیمه دانشجویی و شهریه پرداختی‌های این مرحله هستند.
پاسخ