لتس گو یونی
city

تحصیل در پیتربورو و راهنمای پذیرش تحصیلی

23,000 دلار
هزینه زندگی
23,000 دلار
12,000 دلار
اجاره خانه
12,000 دلار
85,000
جمعیت
85,000
138 کیلومتر
فاصله تا تورنتو
138 کیلومتر

دانشگاه های پیتربورو

trent university

کشور
canada
استان
ontario
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
1181
تعداد رشته
106

زندگی و تحصیل در پیتربورو

ساعت به وقت پیتربورو

تحصیل در پیتربورو Peterborough به واسطه دانشگاه ترنت و کالج فلمینگ محبوبیت چشمگیری در میان متقاضیان تحصیل در کانادا پیدا کرده است. از طرفی نزدیکی این شهر دانشجویی کوچک به دو کلان‌شهر مهم کانادا تورنتو و اتاوا توجه متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا را برای دریافت اقامت دائم کانادا پس از دوران تحصیل جلب کرده است. تحصیل در پیتربرو و به عبارت کلی‌تر تحصیل در کانادا دو مرحله عمده دارد؛ اخذ پذیرش تحصیلی از موسسات آموزشی این کشور و دریافت ویزای تحصیلی کانادا که هر یک پروسه زمان‌بر مربوط به خود را دارد. اما پیش از هر اقدامی باید اطلاعات کافی درباره شهر پیتربرو و نحوه تحصیل در پیتربرو کسب کرد؛ برای شناخت بیشتر این شهر و پروسه مهاجرت تحصیلی به کانادا تا پایان این نوشتار با لتس گو یونی همراه باشید. 

پیتربورو کجاست؟

پیتربورو Peterborough شهری نه‌چندان وسیع در کرانه‌های رود روان اوتونابی‌ست Otonabee River که در مرکز استان انتاریو قرار گرفته است. پیتربورو در 125 کیلومتری شمال شرق تورنتو و 270 کیلومتری جنوب غربی اوتاوا واقع شده و طبق آخرین آمار 81032 نفر جمعیت دارد. این شهر به افتخار پیتر رابینسون (1785- 8جولای 1838) Peter Robinson سیاستمدار کانادایی نامگذاری شده است. 

تحصیل در پیتربورو نیازمند اخد پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کاناداست.

تحصیل در پیتربورو 2020

پیتربورو Peterborough میزبان موسسات آموزش عالی مهم کاناداست و شاهد گردهمایی آکادمیک متعددی بوده است. دانشگاه ترنت Trent University که بیشتر رشته‌های زیرمجموعه علوم پایه و علوم انسانی را ارائه می‌دهد، در سال ۱۹۶۴ تاسیس شده و تمرکز پژوهشی خود را روی علوم زیست محیطی، فرهنگ و علوم پایه قرار داده است. در کنار این دانشگاه موسسات آموزش عالی دیگری مانند کالج فلمینگ Fleming College میزبان گرمی برای دانشجویان بین‌المللی هستند.

تحصیل در پیتربورو نیازمند دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه یا کالج‌های این شهر است. برای این منظور باید سایت رسمی موسسه آموزشی مورد نظر به دقت بررسی شود تا لیست مدارک و شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از برنامه تحصیلی دریافت شود. با آماده‌سازی مدارک (گردآوری و ترجمه) و مهیا کردن شرایط مورد نیاز موسسه آموزشی می‌توان با مسئولان پذیرش تحصیلی مکاتبه و مدارک را ارسال کرد.

پس از اخذ نامه پذیرش تحصیلی اصلی می‌توان برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرد. در این مرحله نیز لیستی از مدارک و شرایط باید برای سفارت مهیا و ارسال شود. پس از ارسال فرم تکمیل‌شده درخواست ویزای تحصیلی و مدارک مورد نیاز سفارت درخواست متقاضی سابمیت می‌شود. باید توجه داشت که در پروسه درخواست ویزای تحصیلی کانادا جلسه مصاحبه حضوری وجود ندارد؛ اما برای ثبت اثر انگشت باید به یکی از دفترهای کارگزاری سفارت کانادا در کشورهای همسایه مراجعه کرد.

اقدام برای اخذ پذیرش تحصیلی و پس از آن ویزای تحصیلی کانادا پروسه زمان‌بری است؛ به همین علت پیشنهاد می‌کنیم حداقل شش‌ماه پیش از شروع سال تحصیلی درخواست خود را برای تحصیل در کانادا ثبت کنید تا از برنامه تحصیلی موسسه آموزشی مورد نظر عقب نیوفتید.

آب و هوای پیتربورو کانادا

بر اساس سامانه طبقه‌بندی کوپن آب و هوای پیتربورو Peterborough مرطوب قاره‌ای‌ست و در چهار فصل مجزا تفاوت دمایی دارد. پیتربورو در منطقه‌ای واقع شده که از آن به منطقه سپر کانادایی یاد می‌شود. سرزمین‌های شمال پیتربورو زمستان‌هایی بسیار سرد دارد و قسمت‌های جنوبی آب‌وهوایی مرطوب. به همین دلیل آب‌وهوای این شهر در مناطق کوهستانی غیرقابل پیش‌بینی‌ست. اما در منطقه شهری پیتربورو حضور دریاچه باعث کاهش بارندگی و بوران زمستانی می‌شود.

میانگین دمای تابستانی در شهر پیتربورو 26.8 درجه بالای صفر است که در ماه جولای تجربه می‌شود. سرمای زمستانی پیتربورو هم در ماه ژانویه به اوج می‌رسد که به طور میانگین دمای 13 درجه زیر صفر دارد. اما بالاترین دمای ثبت شده از شهر پیتربورو 38.9 درجه بالای صفر و پایین‌ترین دمای ثبت‌ شده تاکنون 37.8 درجه زیر صفر بوده است.

زندگی در پیتربورو برای مهاجرت تحصیلی به کانادا نیازمند ارائه مدرک زبان انگلیسی است.

هزینه زندگی در پیتربورو کانادا

مخارج ماهانه به سبک زندگی افراد بستگی دارد، اما طبق استانداردهای اعلام شده هزینه زندگی دانشجویی در پیتربورو کانادا حدود 1500 دلار کاناداست. البته باید درنظر داشت که میانگین درآمد ماهانه از شغل تمام‌وقت در این شهر حدود 2985.94 دلار کانادا اعلام شده است. جهت بررسی دقیق هزینه زندگی در پیتربوروی کانادا باید سه رکن اصلی مخارج ماهانه یعنی خورد و خوراک، حمل و نقل و مسکن را مورد مطالعه قرار داد.

هزینه خورد و خوراک در پیتربورو

صرف یک‌وعده در رستوران‌های معمولی پیتربورو حدود 17.15 دلار هزینه دارد و یک وعده فست‌فود 11 دلار است. یک فنجان کاپوچینوی معمولی بیرون‌بر حدود 4.50 دلار، یک بطری 330 میلی‌لیتری نوشیدنی پپسی حدود 2.25 دلار و یک بطری کوچک آب‌ حدود 1.83 اعلام شده است.

در خریدهای سوپرمارکتی باید 2.83 دلار برای یک‌لیتر شیر، 2.10 دلار برای یک قرص نان سفید 500 گرمی و 2.95 دلار برای یک بسته تخم‌مرغ 12 عددی در نظر داشت. قیمت هر کیلو برنج سفید معمولی در پیتربورو کانادا 2.33 دلار، قیمت هر کیلو پنیر محلی 17.08 دلار، هر کیلو فیله مرغ 12.48 دلار، هر کیلو گوشت قرمز 12 دلار، هر کیلو سیب 4.59 دلار، موز 1.25 دلار، پرتقال 3 دلار، گوجه 2 دلار، سیب‌زمینی 5 دلار و قیمت هر کیلو پیاز در پیتربورو انتاریو 2.65 دلار کاناداست.

هزینه حمل و نقل در پیتربورو

استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی در پیتربورو هم مانند دیگر شهرهای کانادا در هزینه‌ها صرفه‌جو می‌کند. برای این منظور باید بلیت تک‌سفره با نرخ 2.50 دلار یا بلیت ماهانه با نرخ 60 دلار تهیه کرد. تعرفه ورودی تاکسی‌های پیتربورو هم 4.25 دلار کانادا اعلام شده است. 

هزینه مسکن در پیتربورو

زندگی در کمپوس‌های دانشگاه‌ها در کانادا هزینه زندگی دانشجویی را به میزان چشمگیری کاهش می‌دهد؛ افزون بر هزینه حمل‌ونقل و مسکن، در زمان دانشجو نیز صرفه‌جویی می‌شود. برای این منظور در هنگام ثبت درخواست پذیرش تحصیلی باید برای رزرو خوابگاه دانشگاه نیز اقدام کرد. اما در صورت تمایل به کرایه آپارتمان باید در نظر داشته باشید که میانگین کرایه ماهانه برای آپارتمان تک‌خوابه در مرکز شهر پیتربورو Peterborough حدود 1,033.33 دلار و آپارتمان سه‌خوابه حدود 1,577.78 دلار کاناداست. هزینه مسکن در حومه شهر چندان تفاوتی با مرکز شهر ندارد؛ میانگین کرایه آپارتمان یک‌خوابه در پیتربورو حدود 1,024.38 دلار و آپارتمان سه‌خوابه حدود 1,557.14 دلار پیش‌بینی می‌شود.

تحصیل در کانادا نیازمند ارائه مدارک زبان انگلیسی برای دریافت پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی است.

زندگی در پیتربورو کانادا

بیشتر مهاجران ساکن در پیتربورو کانادا را چینی‌ها تشکیل می‌دهند، اما رنگین پوستان بسیاری را می‌توان در سطح شهر دید؛ در کنار مهاجران، طبیعت شگفت‌انگیز این شهر گردشگران بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند. این امر فرصت خوبی را برای دانشجویان بین‌المللی رقم می‌زند تا با تقویت زبان خود با دیگر اقوام ملل آشنا شود و با یک تیر دو نشان را هدف بگیرد. 

تولید برق اصلی‌ترین منبع اقتصادی پیتربورو Peterborough است، اما تولید مواد فراوری و مواد غذایی، لوازم  قطعات خودرو، صنعت هوافضا و علوم زیست فناوری هم چرخه اقتصاد این شهر را روان‌تر می‌چرخاند. افزون بر این، در سال‌های اخیر موسسات آموزش عالی این شهر میزبان دانشجویان بین‌المللی بسیاری بوده است.

هزینه های زندگی
canada ontario peterborough
مشاهده همه تصاویر

سایر شهرهای کانادا

سوالات متداول

هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست ؟
"درمان و پوشش بیمه در استان های کانادا باهم متفاوت است . اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشگی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از 600 دلار الی 900 دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://nilgam.com/canada-international-student-insurance."
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "
گران ترین استان کانادا کدام است ؟
گرانتری شهر کانادا ونکور و تورنتو است که ونکور در استان بریتیش کلمبیا و تورنتو در استان انتاریو واقع است.
هزینه زندگی در کانادا چقدر است ؟
هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است به طور مثال سالیانه برای یک فرد از 16000 دلار تا 40000 دلار می باشد ولی میانگین متوسط ماهانه برای یک فرد تقریبا 2300 دلار معادل 28000 دلار کانادا می باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو سالیانه 40000 دلار می باشد.
ارزان ترین دانشگاه های کانادا کدامند؟
در مقطع کارشناسی: Brandon University، Université de Saint-Boniface، University of Guelph، Canadian Mennonite University، Memorial University of Newfoundland در مقطع کارشناسی ارشد: Memorial University of Newfoundland، University of Northern British Columbia، University of Calgary، Simon Fraser University،University of Saskatchewan

نظرات کاربران

1 نفر
نظر خود را ثبت کنید
کاربر
01 آبان 99
صدور پذیرش و ویزا دقیقا چقد طول میکشه؟
پاسخ
پشتیبان
01 آبان 99
زمان مشخصی برای این دو مرحله اعلام نشده است؛ اما به طور کلی نامه پذیرش تحصیلی حدود 1 تا 6 ماه پس از ثبت درخواست صادر می‌شود. ویزای تحصیلی نیز حدود 3 تا 9 ماه زمان نیاز دارد.
پاسخ
کاربر
01 آبان 99
امکان تحصیل بدون مدرک زبان هم وجود داره؟
پاسخ
پشتیبان
01 آبان 99
تحصیل در کانادا در هر دو مرحله اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی نیاز به مدرک زبان معتبر و بین‌المللی مانند آیلتس یا تافل دارد. نمره مدرک باید متوسط به بالا باشد، در غیر این صورت پذیرش مشروط صادر می‌شود و دانشجو پیش از آغاز دوره تحصیلی باید در دوره زبان شرکت کند.
پاسخ