دانشگاه بریتیش کلمبیا در شهر ونکوور کانادا واقع شده.در مورد شهریه دانشگاه بریتیش کلمبیا و پذیرش دانشگاه بریتیش کلمبیا با لتس گو یونی همراه باشید. دانشگاه بریتیش کلمبیا در شهر ونکوور کانادا واقع شده.در مورد شهریه دانشگاه بریتیش کلمبیا و پذیرش دانشگاه بریتیش کلمبیا با لتس گو یونی همراه باشید.

دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا یک دانشگاه دولتی است که دو پردیس اصلی آن در شهرهای ونکوور و کلونا در استان بریتیش کلمبیا واقع شده است. این دانشگاه که قدیمی‌ترین دانشگاه استان بریتیش کلمبیا نیز است در سال 1908 تاسیس شد و اولین مدرک تحصیلی را در سال 1916 به فارغ التحصیلان این دانشگاه اعطا کرد.

پردیس ونکوور دانشگاه بریتیش کلمبیا در غرب شبه جزیره پوینت گری در شهر ونکوور به مساحت 400 هکتار ساخته شده است که از سه طرف با جنگل و از یک طرف به اقیانوس آرام محدود شده است و 30 دقیقه تا مرکز شهر فاصله دارد. این پردیس همچنین دارای دو سایت دیگر، یکی در قلب مرکز شهر ونکوور در میدان رابسون و دیگری مرکز رسانه های دیجیتال است. 

پردیس اوکاناگان در سال 2005 در شهر کلونا افتتاح شد و از آن پس به ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان دانشگاه بریتیش کلمبیا پرداخت. در این پردیس 9 دانشکده و مدرسه فعالیت می‌کنند و طیف وسیعی از برنامه‌های آموزشی را ارائه می‌کند.

براساس آخرین آمار رسمی دانشگاه بریتیش کلمبیا، 66.747 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد 55.990 دانشجو در پردیس ونکوور و 10.757 دانشجو در پردیس اوکاناگان تحصیل می‌کنند که از میان آن‌ها بیش از 18 هزار دانشجو از 166 کشور دنیا برای تحصیل در این دانشگاه کشورهای خود را ترک و به کشور کانادا مهاجرت تحصیلی کرده‌اند.

همچنین بیش از 350 هزار دانشجو از دانشگاه بریتیش کلمبیا با موفقیت فارغ التحصیل شده‌اند که در میان آن‌ها افراد برجسته‌ای همچون 3 نخست وزیر کشور کانادا و 8 برنده جایزه نوبل دیده می‌شود.

UBC تعداد 16 دانشکده، 18 مدرسه و 2 کالج را به منظور ارائه طیف گسترده‌ای از برنامه‌های آموزشی و رشته‌های تحصیلی برای علاقه‌ مندان تحصیل در این دانشگاه در خود جای داده است.

UBC مکانی برجسته برای دانشجویانی است که با هدف یادگیری، رشد و توسعه وارد محیط این دانشگاه می‌شوند و در ادامه با استفاده از یادگیری‌های دانشجو محور که شامل گزینه‌های برنامه ابتکاری و میان رشته‌ای است، یک تجربه یادگیری مدرن را به دست می‌آورند. تحصیل در این دانشگاه به دانشجو انگیزه می‌دهد تا علایق خود را دنبال کند و آینده‌ای روشن برای خود بسازد.

این دانشگاه همچنین نام خود را در میان دانشگاه‌های با نرخ اشتغال بسیار بالا ثبت کرده است و در نظرسنجی سال 2019 موسسه QS در رتبه سوم کشور کانادا و 38ام جهان برای استخدام فارغ التحصیلان قرار گرفته است. همچنین بسیاری از فارغ التحصیلان این دانشگاه در  شرکت‌های بزرگ دنیا همچون: Google ،Microsoft، Facebook و کالج‌های آمریکایی مانند UCLA و Purdue استخدام شده‌اند که به اعتبار این دانشگاه افزوده است.

پذیرش دانشگاه بریتیش کلمبیا

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی و سپس موفقیت در اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای هر دانشگاه متفاوت است، پس اولین قدم برای اقدام به مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا انتخاب دانشگاه و پس از آن انتخاب رشته تحصیلی مورد نظر است. برای پذیرش در UBC دانشجو باید با موفقیت شرایط عمومی پذیرش را که برای همه متقاضیان اعمال می‌شود و همچنین شرایط خاص هر رشته تحصیلی را کسب کند و به دانشگاه ارائه کند.

شرایط عمومی مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه بریتیش کلمبیا و اخذ ویزای تحصیلی از کشور کانادا به شرح زیر است:

•    دیپلم دوره دبیرستان 

•    ریز نمرات دوره دبیرستان

•    ترجمه رسمی مدارک به زبان انگلیسی

•    مهارت در زبان انگلیسی

* اگر زبان مادری متقاضی پذیرش تحصیلی از UBC انگلیسی نباشد و یا 4 سال آخر تحصیل را در کشورها و یا موسسات انگلیسی زبان نگذرانده باشد، باید یکی از مدارک معتبر را برای اثبات مهارت در زبان انگلیسی به دانشگاه ارائه دهد: مدرک CAEL با حداقل نمره 70/ مدرک TOEFL با حداقل نمره 90 و در بخش خواندن و شنیدن نمره کمتر از 22 و در بخش نوشتن و صحبت کردن نمره کمتر از 21 نداشته باشد/ مدرک IELTS با حداقل نمره 6.5 به طور کلی و در هیچ بخش کمتر از نمره 6 نباشد/ مدرک PTE نمره کلی 65 و در هیچ بخش کمتر از 60 نباشد/ مدرک CEL با نمره کلی 600/ مدرک Cambridge English Qualifications با حداقل نمره 180

* برای ارائه مدرک دیپلم دوره متوسطه، کپی مورد تأیید از سوی مدیر مدرسه قابل قبول است ولی نسخه‌های محضری فاقد اعتبار هستند.

با گرفتن وقت مشاوره از مشاوران باتجربه لتس گو یونی شرایط خود را بررسی کنید و درصورت واجد شرایط بودن برای اخذ پذیرش تحصیلی از UBC، از این دانشگاه برجسته در سطح کلاس جهانی پذیرش تحصیلی بگیرید.

رشته های دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

رشته‌ها و دانشکده‌های دانشگاه بریتیش کلمبیا در دو پردیس این دانشگاه پخش شده است و دانشجویان متقاضی تحصیل در این دانشگاه باید پردیس و رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند. دانشکده‌های پردیس ونکوور UBC عبارت اند از:

دانشکده علوم کاربردی: مدارس معماری و معماری منظر، جامعه و برنامه ریزی منطقه‌ای، مهندسی پزشکی و پرستاری و رشته‌های تحصیلی مهندسی‌ شیمی و زیست، مهندسی عمران، مهندسی برق و کامپیوتر، مهندسی فیزیک، مهندسی محیط زیست، مهندسی زمین شناسی، مهندسی مواد، مهندسی مکانیک، مهندسی معدن و ... از جمله موارد قابل ارائه در این دانشکده می‌باشد.

دانشکده هنرها: رشته‌های تحصیلی همچون: انسان شناسی، تاریخ هنر، هنرهای تجسمی، مطالعات آسیایی، مطالعات اروپای شمالی و شرقی، مطالعات کلاسیک خاور نزدیک و مذهبی، نوشتن خلاق، زبان و ادبیات انگلیسی، مطالعات فرانسه اسپانیایی و ایتالیایی، جنسیت نژادپرستی و عدالت اجتماعی، جغرافیا، تاریخ، مطالعات بومی انتقادی، زبانشناسی، فلسفه، علوم سیاسی، روانشناسی، جامعه شناسی، تئاتر و فیلم و مدارس سیاست‌های عمومی و امور جهانی، روزنامه نگاری، موسیقی، مطالعات کتابخانه‌ای بایگانی و اطلاعات،مددکاری اجتماعی و مدرسه اقتصاد Vancouver در این دانشکده ارائه می‌شود.

مدرسه شنوایی سنجی و علوم گفتاری: تنها برنامه در دانشگاه بریتیش کلمبیا برای آموزش شنوایی سنجی و آسیب شناسی گفتار زبان است که در این مدرسه به صورت کاملا تخصصی ارائه می‌شود. 

مدرسه بازرگانی Sauder: در این مدرسه رشته‌های حسابداری و سیستم‌های اطلاعاتی، بازرگانی، کارآفرینی و نوآوری، امور مالی، قانون و تجارت، بازاریابی و علوم رفتاری، کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی، مدیریت، رفتار سازمانی و منابع انسانی و استراتژی و اقتصاد تجارت تدریس می‌شوند.

دانشکده دندانپزشکی: در دانشکده دندانپزشکی UBC علوم بیولوژیک و پزشکی دهان و علوم بهداشت دهان و دندان برای علاقه مندان تحصیل در رشته‌ دندانپزشکی ارائه می‌شود.

دانشکده آموزش: رشته‌های تحصیلی این دانشکده عبارت اند از: برنامه درسی و آموزشی، روانشناسی آموزشی و مشاوره‌ای، آموزش‌های ویژه، مطالعات آموزشی، آموزش زبان و سوادآموزی

دانشکده جنگلداری: رشته‌های مدیریت منابع جنگل، علوم جنگل و علوم چوب در دانشکده جنلگداری UBC تدریس می‌شوند.

دانشکده تحصیلات تکمیلی: در این دانشکده رشته‌های تحصیلی مختلفی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌شود.

مدرسه حرکت شناسی: در این دانشکده به مطالعه حرکات انسانی، فعالیت‌های بدنی و ورزش و تأثیر آن‌ها بر سلامتی و عملکرد جامعه و کیفیت زندگی می‌شود. رشته‌هایی همچون كالبدشناسی، فیزیولوژی، بیومكانیك، پزشکی ورزشی، روانشناسی، جامعه شناسی و علوم انسانی در این دانشکده ارائه می‌شود.

دانشکده زمین و سیستم‌های غذایی: رشته‌های تحصیلی این دانشکده عبارت اند از: سیستم‌های منابع جهانی، زیست شناسی کاربردی و غذا، تغذیه و سلامت

مدرسه حقوق Peter A. Allard: این مدرسه به صورت تخصصی به ارائه آموزش‌های حقوقی در مقاطع مختلف آموزشی پرداخته است.

دانشکده پزشکی: بخش‌های دانشکده پزشکی عبارت اند از: بیهوشی، دارویی و درمانی، بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی، علوم سلولی و فیزیولوژی، پوست و علوم پوست، گروه خانواده، مامایی، ژنتیک پزشکی، آلرژی و ایمونولوژی، قلب و عروق، مراقبت‌های ویژه، غدد درون ریز، پزشکی تجربی، دستگاه گوارش، داخلی، پزشکی سالمندان، هماتولوژی، بیماری‌های عفونی، سرطان پزشکی، نفرولوژی، مغز و اعصاب، طب فیزیکی و توان بخشی، تنفسی، روماتولوژی، علوم اعصاب، زنان و زایمان، علوم کار و کاردرمانی، چشم پزشکی و علوم تجسمی، جراحی ارتوپدی، آسیب شناسی و پزشکی آزمایشگاهی، اطفال، فیزیوتراپی، جمعیت و بهداشت عمومی، روانپزشکی، رادیولوژی، پزشکی هسته‌ای، جراحی، علوم اورولوژی و ... 
دانشکده علوم دارویی: دانشکده علوم دارویی UBC که در سال 1946 تاسیس شد و از شهرت بین المللی در آموزش داروسازی، نوآوری در داروسازی و تحقیقات در علوم دارویی برخوردار است.

دانشکده علوم: در دانشکده علوم دانشگاه بریتیش کلمبیا رشته‌های تحصیلی همچون: ریاضیات کاربردی، گیاه شناسی، شیمی، علوم کامپیوتر، علوم زمین و اقیانوس، ریاضیات، میکروب شناسی و ایمونولوژی، فیزیک و نجوم، منابع محیط زیست و پایداری، آمار و جانورشناسی ارائه می‌شود.

کالج UBC Vantage: برنامه آموزشی کالج  Vantage برای آن دسته از دانشجویان بین المللی طراحی شده است که از لحاظ علمی بسیار قوی هستند ولی مهارت زبان انگلیسی آن‌ها هنوز شرایط پذیرش مستقیم در UBC را برآورده نمی‌کند.

علاوه بر پردیس ونکوور در پردیس اکاناگان UBC نیز دانشکده‌ها و مدارسی همچون: دانشکده هنر و علوم اجتماعی Irving K. Barber، دانشکده مطالعات خلاق و انتقادی، مدرسه آموزش و پرورش اوکاناگان، مدرسه مهندسی، دانشکده بهداشت و توسعه اجتماعی، دانشکده مدیریت، دانشکده علوم Irving K. Barber، برنامه پزشکی جنوب دانشکده پزشکی و کالج تحصیلات تکمیلی به ارائه خدمات آموزشی و رشته‌های تحصیلی برای علاقه مندان تحصیل در این پردیس UBC پرداخته شده است.

شهریه دانشگاه بریتیش کلمبیا 

اگر شما یک متقاضی بین المللی هستید و قصد اخذ پذیرش تحصیلی از UBC و یا هر دانشگاه دیگر در کشور کانادا را دارید، داشتن یک برنامه اولیه برای تأمین هزینه‌های مورد نیاز برای تحصیل و زندگی در کشور کانادا، مهم است. لذا داشتن اطلاعات کامل در خصوص مبلغ شهریه UBC به شما کمک می‌کند تا برنامه دقیق خود را تنظیم کنید.

معمولا شهریه دانشجویان بین‌المللی سالانه حدود 3 تا 5 درصد افزایش می‌یابد. هزینه تحصیل در برخی رشته‌های مقطع کارشناسی دانشگاه بریتیش کلمبیا برای دانشجویان بین المللی این دانشگاه به شرح زیر است:

شهریه تحصیل در رشته‌های مربوط به علوم کاربردی 50.838 دلار کانادا، رشته‌‌های مربوط به دانشکده هنرها 39.573 دلار کانادا، رشته تجارت 51.206 دلار کانادا و رشته علوم کامپیوتر 40.765 دلار کانادا است.

همچنین شهریه رشته‌های تحصیلی دیگری همچون: هنرهای زیبا 39.573 دلار کانادا، رشته تجارت بین الملل 47.872 دلار، رشته علوم آزمایشگاهی پزشکی 51.635 دلار، رشته مامایی 47.559 دلار، رشته موسیقی 37.460 دلار می‌باشد.

رتبه دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا براساس آخرین آمار QS World University Rankings در سال 2023 رتبه 47 جهانی و سوم کشور کانادا را از آن خود کرده است که بر شهرت جهانی این دانشگاه افزوده است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه بریتیش کلمبیا

UBC و حامیان مالی این دانشگاه برای تشویق دانشجویان درقبال دستاوردهای علمی و همچنین کمک در تأمین نیازهای مالی دانشجویان بومی و بین المللی طیف وسیعی از حمایت‌های مالی را ارائه می‌دهند.  UBCسالیانه مبلغی در حدود 30 میلیون دلار به جوایز، بورسیه تحصیلی و سایر اشکال حمایت مالی از دانشجویان دوره کارشناسی بین المللی خود که موفقیت علمی کسب می‌کنند، اختصاص می‌دهد. 

بورسیه تحصیلی ورودی دانشجویان بین المللی: این بورسیه تحصیلی مخصوص دانشجویان بین المللی با سوابق تحصیلی درخشان است که برای سال اول ورود به برنامه های کارشناسی در UBC پذیرش تحصیلی گرفته‌اند. این بورسیه تحصیلی برای سه سال تحصیلی قابل تمدید است و تعداد و مبلغ این بورسیه تحصیلی هر ساله بسته به بودجه دانشگاه متفاوت است.

جایزه دانشجویان برجسته بین المللی: این بورسیه تحصیلی ورودی مبتنی بر لیاقت است که به دانشجویان واجد شرایط در صورت اخذ پذیرش تحصیلی از UBC و برای یک بار اعطا می‌شود. دانشجویان منتخب این بورسیه تحصیلی باید از نظر آکادمیک پیشرفت داشته باشند و در فعالیت‌های خارج از کلاس شرکت کنند.

جایزه رهبر بین المللی کارن مک کلین برای آینده: این جایزه به دانشجویان بین المللی محصل در دوره‌های کارشناسی اعطا می‌شود که پیشرفت تحصیلی داشته باشند، مهارت‌های رهبری گروه‌های دانشجویی داشته باشند و در امور دانشجویی و خدمات اجتماعی مشارکت کنند و همچنین موفقیت‌هایی در زمینه‌هایی همچون: هنرهای نمایشی، ورزش، بحث و گفتگو یا نوشتن خلاق را از خود نشان دهند. 

اجازه کار کردن حین تحصیل

کار نیمه وقت در زمان تحصیل راهی عالی برای کسب درآمد، ملاقات با افراد جدید و کسب تجربه کاری است. این برنامه دارای پنج موئلفه برای کمک به رشد دانشجویان می‌باشد: پیشرفت شخصی و حرفه‌ای. توسعه مهارت‌های شغلی، کاوش در مسیرهای ایجاد شغل، یادگیری تجربی و پشتیبانی و مشاوره مداوم.

Work Learn یک برنامه اشتغال است که در پردیس ونکوور ارائه می‌شود و به دانشجو کمک می‌کند تا مهارت‌های حرفه‌ای خود را افزایش داده و در حالی که تحصیل خود را می‌گذراند حقوق و دستمزد نیز دریافت می‌کند. با حضور در این برنامه‌ها دانشجویان با دوستان جدید در محیط کار آشنا می‌شوند، با مشاغل جامعه ارتباط برقرار می‌کنند و هزینه شهریه خود را جبران می‌کنند.

برنامه آموزش تعاونی UBC یکی از بزرگترین برنامه‌های تعاونی دانشگاهی در کشور کانادا است که کارکنان اختصاصی و پشتیبانی در هر دو پردیس اوکاناگان و ونکوور برای کمک به دانشجویان در ایجاد یک تجربه کاری موفق با حقوق و دستمزد حضور دارند.

خوابگاه دانشجویی

دانشگاه بریتیش کلمبیا یک اقامت ایمن و راحت را برای دانشجویان بین المللی این دانشگاه در کشور کانادا تضمین می‌کند و گزینه‌های اقامتی بسیاری در داخل و خارج از دانشگاه را برای رفاه دانشجویان بین المللی فراهم می‌کند. ونکوور یکی از زیبا ترین شهرهای کشور کانادا است و فرصت زندگی در آن از طریق ویزای تحصیلی و به عنوان دانشجو، یک فرصت مناسب است.

UBC میزبان بیش از 12،000 دانشجوی بین المللی خود در 14 محل اقامت و خوابگاه دانشجویی است که بهترین محیط برای زندگی دانشجویی و یادگیری ارائه می‌دهد. دانشجویان سال اولی این دانشگاه به صورت تضمینی مشمول استفاده از خوابگاه‌های دانشگاه هستند و بدون دغدغه می‌توانند به کشور کانادا و شهر ونکوور مهاجرت تحصیلی کنند.

Marine Drive و Ponderosa Commons 2 از اقامتگاه‌های بسیار محبوب UBC با بهترین امکانات و زیرساخت‌ها هستند. از طرف دیگر دانشجویانی که دوستدار فضای آرام و حریم خصوصی هستند، Fair View و Fraser Hall دو گزینه‌ مناسب‌ برای آن‌ها هستند. هزینه تخمینی اقامت در خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه بریتیش کلمبیا به همراه وعده‌های غذایی از 10.500 دلار کانادا تا 14 هزار دلار کانادا در هر سال تحصیلی می‌باشد.

اگر دانشجو قصد اقامت در خارج پردیس داننشگاه را داشته باشد باید به این نکته که شهر ونکوور یکی از گران‌ترین شهرهای کانادا و جهان است، توجه داشته باشد و همچنین خواندن مطلب چیزهایی که باید درباره اجاره خانه در کانادا بدانید در وبلاگ لتس گو یونی اطلاعات کافی در این زمینه را به شما می‌دهد. هزینه اجاره ماهیانه در ونکوور تقریباً بیش از 800 دلار است که البته می‌توان برای کاهش در هزینه اجاره مکان‌هایی با فاصله کمی از دانشگاه را در حدود 500 تا 800 دلار پیدا کرد.

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا، UBC بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید.