ویزای تحصیلی کانادا یکی از انواع ویزا کانادا است که در این مطلب به بررسی هزینه اخذ آن، ویزای تحصیلی کانادا برای زیر 18 سال، میزان تمکن مالی و شانس ایرانیان اشاره خواهیم کرد. مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا و هزینه انواع ویزا کانادا را در لتس گو یونی بررسی می‌کنیم. 

بهتر است بدانید یکی از خدمات اصلی سایت لتس گو یونی اخذ ویزای دانشجویی کانادا برای متقاضیان ایرانی است، بنابراین جهت آشنایی با هزینه ویزای دانشجویی کانادا 2024 همراه ما باشید. در آخر، برای شروع هرچه سریع تر پروسه ویزای دانشجویی کانادا، می توانید از طریق رزرو وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی لتس گو یونی اقدام نمایید.

ویزای کانادا

نوع ویزای کانادا بر اساس هدف متقاضی از سفر و مدت‌زمان اقامت او در خاک کانادا مشخص می‌شود. به عبارتی دیگر، متقاضی بسته به هدفی که از سفر خود دارد باید چک‌لیستی از مدارک از پیش تعیین شده را برای آفیسر پرونده گردآوری و ارسال کند.

به طور کلی برای دریافت ویزای کانادا معمولا نیازی به شرکت در جلسه مصاحبه نیست، اما تصویر چهره و اثر انگشتان دست متقاضی باید در سیستم مهاجرتی به ثبت برسد. این تصاویر به مدت ده سال در سیستم اداره مهاجرت باقی می‌ماند. اگر سفر بعدی متقاضی در بازه 10 سال پس از انگشت‌انگاری باشد، دیگر نیازی به شرکت در این جلسه ندارد. با توجه به توقف فعالیت سفارت کانادا در ایران، متقاضیان ویزای کانادا باید به یکی از دفترهای کارگزاری سفارت و دفترهای وی‌اف‌سی گلوبال در کشورهای همسایه (مانند استانبول، آنکارا، ایروان، باکو تفلیس و ...) مراجعه کند.

پس از بررسی مدارک و پرونده درخواست ویزای کانادا، متقاضی باید برای انجام بیومتریک در بازه 30 روزه تعیین شده از سوی سفارت به این دفترها مراجعه کند. متقاضی می‌تواند زمان دقیق جلسه بایومتریک، شهر و کشور محل کارگزاری را انتخاب کند.

انواع ویزای کانادا

هر ایرانی برای ورود به خاک این سرزمین زیبا و پهناور و مهاجرت تحصیلی نیاز به دریافت یکی از انواع ویزای کانادا دارد. کانادا به عنوان کشوری مهاجرپذیر، ویزاهای مختلفی برای اتباع دیگر کشورها بسته به اهداف متقاضیان تعیین کرده که به طور کلی به دو نوع مجوز اقامت موقت و ویزای اقامت دائم تقسیم می‌شوند. همان‌طور که از عنوان آن پیداست، ویزای اقامت موقت مجوزی کوتاه‌مدت برای حضور در خاک این سرزمین است؛ ویزای توریستی کانادا، ویزای دانشجویی کانادا و دیگر مجوزهای زیر مجموعه آن‌ها در این گروه طبقه‌بندی می‌شوند.

ویزای اقامت دائم مجوزی با اعتبار طولانی‌تر است که با تمدید آن شرایط دریافت حق شهروندی و حتی پاسپورت این کشور مهیا می‌شود. با شرکت در برنامه‌های مهاجرت به کانادا که متعدد هستند، متقاضیان واجد شرایط می‌توانند در بدو ورود با مجوز اقامت دائم وارد خاک شوند.

از جمله پرتقاضاترین انواع ویزا کانادا، ویزای توریستی کانادا، ویزای دانشجویی کانادا و ویزای کاری کانادا برشمرده می‌شوند که در ادامه به معرفی شرایط ویزای دانشجویی کانادا، هزینه‌ ویزای دانشجویی کانادا و دیگر انواع ویزای کانادا می‌پردازیم.

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا برای متقاضیان تحصیل در کانادا و مهاجرت تحصیلی، در هر مقطع و شرایطی نیاز است. ویزای دانشجویی کانادا از سنین 5 سال به بالا برای افراد واجد شرایط جهت تحصیل در دوره‌های آکادمیک که بیش از 6 ماه طول می‌کشد، اعطا می‌شود. ویزای دانشجویی کانادا مجوزی موقت برای دانش‌آموزان و دانشجویان است؛ دانش‌آموزان 5 تا 17 سال و دانشجویان 18 سال به بالا برای مهاجرت تحصیلی برای تحصیل در کانادا موظف به دریافت آن هستند.

دانشجویان خارجی دوره‌های تمام‌وقت می‌توانند با اخذ ویزای دانشجویی کانادا به کار نیمه‌وقت هم اشتغال داشته باشند؛ برای این منظور نیازی به تبدیل ویزای این کشور یا ایجاد شرایط خاصی نیست. متقاضی می‌تواند تا سقف 20 ساعت در هفته در حین تحصیل و به صورت تمام‌وقت در روزهای تعطیلات رسمی (مانند تعطیلات کریسمس یا تابستان) مشغول به کار شود.

مدارک ویزای دانشجویی کانادا

اولین مرحله برای درخواست ویزای دانشجویی کانادا، دریافت پذیرش تحصیلی از موسسات آموزشی این کشور است؛ متقاضی مهاجرت تحصیلی باید ابتدا فرم تکمیل‌شده درخواست پذیرش تحصیلی را به همراه مدارک مورد نیاز به موسسه آموزشی مورد نظر (مدرسه، کالج یا دانشگاه) ارسال کند و در صورت موافقت مسئولان پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی، نامه پذیرش تحصیلی موقت را دریافت کند تا بتواند برای ویزای این کشور اقدام کند.

پس از صدور نامه پذیرش تحصیلی موقت، با تکمیل مدارک و ارسال فیش‌های پرداختی نامه پذیرش تحصیلی اصلی صادر می‌شود که مهم‌ترین مدرک برای ثبت درخواست ویزای این کشور محسوب می‌شود. البته باید توجه داشت که موسسه آموزشی منتخب باید معتبر و مورد تایید آموزش و پرورش این کشور باشد. پس از اخذ نامه پذیرش تحصیلی اصلی و قطعی کردن مهاجرت تحصیلی، نوبت به گردآوری مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست ویزای این کشور می‌رسد که می‌توان با مراجعه به سایت اداره مهاجرت به آن‌ها دست‌یافت. چک لیست ویزای دانشجویی کانادا عبارت است از:

 • نامه پذیرش تحصیلی اصلی از موسسات آموزشی معتبر
 • برنامه تحصیلی Study Plan
 • فرم‌های تکمیل‌شده درخواست ویزا 
 • گواهی تمکن مالی با گردش حساب ۴ ماه اخیر متقاضی یا حامی مالی او
 • اسناد و مدارک اموال به نام متقاضی یا حامی مالی او
 • پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماهه
 • اسکن صفحه اول پاسپورت به‌همراه صفحات مهر خورده
 • اسکن اصل شناسنامه به همراه ترجمه
 • دو قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵
 • مدارک مبنی بر سابقه کاری
 • گواهی معتبر عدم سوء پیشینه (متقاضیان 18 سال به بالا)
 • فیش‌های واریزی
 • مدرک زبان انگلیسی
 • انگیزه‌نامه تحصیلی (به خصوص جهت تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی)

گواهی‌نامه تمکن مالی نمایان‌گر توانایی مالی دانشجو یا حامی مالی او برای پوشش هزینه‌های زندگی و تحصیل در کانادا پس از مهاجرت تحصیلی است که از سوی بانک‌های ایرانی و به زبان انگلیسی صادر می‌شود. در این گواهی باید گردش حساب 4 ماهه متقاضی (یا حامی مالی او) رویت شود تا میزان درآمد ماهانه برای آفیسر ویزا اثبات شود.

هزینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا

در واقع تمکن مالی ارائه شده برای ویزای دانشجویی کانادا باید هزینه حداقل یک‌سال زندگی به همراه شهریه سالانه موسسه آموزشی را پوشش دهد. در صورتی که هزینه‌های تحصیل و زندگی متقاضی از سوی فرد دیگری مانند پدر یا مادر تامین شود، فرد حامی موظف به ارائه نامه معتبر محضری مبنی بر پوشش هزینه‌های متقاضی در طول دوره تحصیل است. این نامه باید در کنار مدارک مالی برای سفارت ارسال شود.

پس از گردآوری مدارک مورد نیاز ویزای این کشور، متقاضی می‌تواند به‌صورت آن‌لاین درخواست خود را به سفارت این کشور ارسال کند. پس از این مرحله ایمیل تاییدیه یا به اصطلاح سابمیت دریافت می‌شود. در صورت نیاز به تکمیل مدارک در ایمیل موارد مورد نیاز نام برده می‌شود.

در صورت تکمیل بودن مدارک و شرایط، متقاضی موظف است در جلسه انگشت‌نگاری موسوم به بایومتریک (بیومتریک) شرکت کند. با اینکه ویزای دانشجویی کانادا جلسه مصاحبه ندارد، اما اثر انگشت متقاضی باید در سیستم اداره مهاجرت به ثبت برسد. باید توجه داشت که پس از سفر جهت شرکت در جلسه بایومتریک، دیگر نیازی به مراجعه دوباره به دفتر کارگزاری VFSGlobal نیاز نیست؛ برای ارسال پاسپورت و دریافت ویزا می‌توان از سرویس پیکاپ استفاده کرد.

هزینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا

هزینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا توسط اداره مهاجرت و شهروندی اعلام شده و قابل تغییر است. به همین دلیل پیش از اقدام باید سایت اداره مهاجرت مورد مطالعه و هزینه‌های لازم بررسی شوند اما لتس گو یونی برای شما جدیدترین آپدیت ها و مبالغ را ارائه می دهد. از سویی دیگر، این هزینه‌ها ارتباطی به نتیجه ویزای این کشور ندارد؛ به عبارتی دیگر، در صورتی که درخواست متقاضی رد شد، هزینه‌ها به او بازگردانده نمی‌شود.

هزینه صدور ویزای دانشجویی کانادا توسط سفارت، ۱۵۰ دلار کانادا است. این هزینه باید هنگام ارسال درخواست یا ارائه رسید پرداخت آنلاین، پرداخت شود. همچنین، هزینه ویزای ذکر شده شامل کارمزد خدمات VAC نمی‌شود و شما باید بر اساس منطقه‌ی خود، هزینه خدمات اضافی را پرداخت کنید. برای هر پرداختی که انجام می‌دهید، یک رسید دریافت خواهید کرد که آن را به عنوان مدرک پرداخت نگه دارید.

پس از ارسال درخواست ویزا، دانشجویان باید هزینه بیومتریک به مبلغ ۸۵ دلار کانادا را پرداخت کنند. پس از آن، اطلاعات بیومتریک شما در مرکز درخواست ویزا گرفته خواهد شد که گام بلندی برای مهاجرت تحصیلی شما محسوب می‌شود.

شرکت در جلسه بایومتریک که برای درخواست تمام انواع ویزا کانادا ضروری است، برای هر نفر 85 دلار هزینه دارد؛ انگشت نگاری سفارت کانادا از سنین 14 تا 79 سال الزامی است. افرادی که در 10 سال گذشته انگشت‌نگاری شده باشند، نیازی به ثبت مجدد اثر انگشت و شرکت در این جلسه ندارند؛ چرا که اثر انگشت آن‌ها هنوز در سیستم اداره مهاجرت این کشور موجود است.

افزون بر هزینه‌های مربوط ویزا، میزان تمکن مالی ارائه شده در گواهی بانکی نیز باید به تعداد همراهان افزایش یابد . برای متقاضی اصلی که خارج از کبک برای ویزای دانشجویی کانادا درخواست می‌کند، حداقل موجودی بانکی مورد نیاز به صورت سالانه، به استثنای شهریه، ۱۰,۰۰۰ دلار کانادا است. اگر متقاضی اصلی یک نفر همراه داشته باشد، ۴,۰۰۰ دلار کانادا دیگر و برای هر عضو خانواده‌ی اضافی ۳,۰۰۰ دلار کانادا لازم است.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا

در کبک، الزامات مالی برای ویزای دانشجویی کانادا بر اساس تعداد و سن اعضای خانواده متفاوت است. برای یک نفر زیر ۱۸ سال، نیاز سالانه ۶,۵۶۹ دلار کانادا است. برای یک نفر ۱۸ ساله یا بالاتر، ۱۳,۱۳۴ دلار کانادا است. زوجی که هر دو بالای ۱۸ سال سن دارند باید تمکن ۱۹,۲۶۴ دلار کانادا نشان دهند و اگر یک فرزند زیر ۱۸ سال داشته باشند، هزینه به ۲۱,۵۷۹ دلار کانادا افزایش می‌یابد. برای یک خانواده با دو بزرگسال بالای ۱۸ سال و دو فرزند زیر ۱۸ سال، مبلغ مورد نیاز سالانه ۲۳,۲۹۰ دلار کانادا، به استثنای شهریه است.

اگر برای انجام خدمات خود می خواهید از خدمات لتس گو یونی استفاده کنید، برای اطلاع از هزینه دقیق، به صفحه اصلی سایت لتس گو یونی مراجعه نمایید.

آخرین اخبار ویزای تحصیلی کانادا

آخرین اخبار ویزای تحصیلی کانادا توسط تیم لتس گو یونی جمع آوری شده است. این کشور چه در لیست نهایی شما باشد و چه تازه به بررسی دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور برای تحصیل فکر می‌کنید، آگاهی از این تحولات اخیر ضروری است. این بخش با هدف ارائه بینشی از آخرین به‌روزرسانی‌ها نوشته شده است تا اطمینان حاصل شود که از تغییراتی که بر دانشجویان بین‌المللی در این کشور تأثیر می‌گذارد، به‌خوبی مطلع هستید. برای تطابق با چشم‌انداز جهانی در حال تحول، این اقدامات جدید به عنوان تغییرات موقت در بازه زمانی دو ساله (2024-2026) اجرا خواهند شد.

دریافت نامه تاییدیه

از تاریخ ۲۲ ژانویه ۲۰۲۴، برای هر درخواست مجوز تحصیلی که به اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی این کشور (IRCC) ارائه می‌شود، یک نامه تاییدیه اضافی از یک استان یا قلمرو مورد نیاز خواهد بود. در حالی که این مورد ممکن است یک مرحله اضافی در فرآیند درخواست ایجاد کند، اما به عنوان راهی برای تقویت فرآیند تایید و برقراری ارتباط بین مقامات فدرال و استانی عمل می‌کند. 

هر استان یا قلمرو در حال حاضر به طور فعال روی توسعه فرآیندهای صدور این نامه‌های تأییدیه کار می‌کند، با این هدف که تا تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۲۴ اجرایی شوند. طبق گفته وزارت مهاجرت این کشور، حدود ۳۶۴۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی در سال ۲۰۲۴ مجوز تحصیلی دریافت خواهند کرد. دولت با اعمال سقف موقت، تعداد مجوزها را یک‌سوم کاهش داده است.

تغییرات در شرایط مجوز کار پس از تحصیل (PGWP)

از تاریخ ۱ سپتامبر ۲۰۲۴، معیارهای واجد شرایط بودن برای مجوز کار پس از تحصیل (PGWP) تغییرات قابل توجهی خواهد داشت. پیش‌تر دانشجویان می‌توانستند در یک کالج یا مؤسسه‌ی خصوصی در این کشور تحصیل کنند و مجوز کار بگیرند.

همچنان می توان برای چنین موسساتی درخواست داد، اما برای دریافت مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی واجد شرایط نخواهید بود. بنابراین، اگر هدف نهایی مهاجرت تحصیلی شما دریافت مجوز کار پس از تحصیل در کانادا است، بهتر است برای دوره ‌ها و موسساتی درخواست دهید که واجد شرایط صدور ویزای کار پس از تحصیل در کانادا باشند.

این تصمیم با هدف رسیدگی به نگرانی‌ها در مورد نظارت و سوء استفاده احتمالی از این نوع مجوز کار گرفته شده است. علاوه بر این، فارغ‌التحصیلان رشته‌های کارشناسی ارشد اکنون می‌توانند برای مجوز کار سه ساله درخواست دهند که فرصت طولانی‌تری را برای کسب تجربه کاری ارزشمند و احتمالاً انتقال به اقامت دائم در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

آخرین اخبار ویزای تحصیلی کانادا

مجوز کار آزاد محدود برای همسران دانشجویان بین‌المللی

یکی دیگر از تغییرات کلیدی، مربوط به امکان دریافت مجوز کار آزاد برای همسران دانشجویان بین‌المللی است. با شروع مقررات جدید، مجوز کار آزاد تنها برای همسران دانشجویان بین‌المللی ثبت‌نام شده در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری قابل دسترسی خواهد بود. متاسفانه، همسران دانشجویان مقاطع تحصیلی دیگر، از جمله کارشناسی و کالج، دیگر واجد شرایط دریافت این مزیت نخواهند بود.

مجوز کار خارج از دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی

در ۳۰ آوریل ۲۰۲۴ اعلام شد که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند تا ۲۴ ساعت در هفته خارج از دانشگاه کار کنند. اخیراً، مارک میلر، وزیر مهاجرت، پناهندگان و شهروندی گفت که قصد داریم تعداد ساعت‌هایی را که دانشجویان می‌توانند در خارج از دانشگاه کار کنند، به ۲۴ ساعت در هفته تغییر دهیم. این اعلامیه برای همه دانشجویان بین‌المللی که در این کشور تحصیل می‌کنند، می‌باشد.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا می‌تواند متفاوت باشد، اما به طور معمول حدود ۹۰ روز طول می‌کشد. از آنجایی که پردازش درخواست ویزای تحصیلی ممکن است چند ماه طول بکشد، مهم است که این فرآیند را زود شروع کنید، به خصوص اگر در فصل شلوغ (جولای تا سپتامبر) درخواست می‌دهید. برای ارائه تمامی مدارک مورد نیاز آمادگی داشته باشید؛ در صورتی که تمام مدارک مورد نیاز را نداشته باشید، اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) درخواست شما را پردازش نخواهد کرد.

شرایط سنی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا 

شرایط سنی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا و رعایت آن عاملی تاثیرگذار در نتیجه ویزای این کشور برای آفیسر ویزا در سفارت و مسئول پذیرش تحصیلی در دانشگاه محسوب می‌شود. به همین دلیل باید برای تحصیل در دوره کارشناسی تا 23 سال، تحصیل در دوره کارشناسی ارشد تا 28 سالگی و برای تحصیل در دوره دکترا تا 35 سالگی اقدام کرد. در صورتی که متقاضی بتواند سابقه شغلی مرتبط با تحصیل را ارائه دهد، می‌توان با ارائه مدارک معتبر وقفه یا به اصلاح گپ تحصیلی را پوشش داد. به همین دلیل وضعیت متقاضیان مهاجرت تحصیلی باید به صورت فردی مورد بررسی قرار بگیرد!

ویزای تحصیلی کانادا برای متاهلین

ویزای تحصیلی کانادا برای متاهلین شرایط خوبی را فراهم می کند. همراه با ویزای تحصیلی خود، می‌توانید برای ویزای همراه (Dependent visa) برای همسر/شریک زندگی قانونی و/یا فرزندانتان که شما را همراهی می‌کنند، درخواست دهید. این ویزا نوعی ویزای اقامت موقت است و برای دریافت آن باید هزینه‌های مربوط به همسر/فرزندتان را پرداخت کنید.

همراهان می‌توانند دانشجویان تمام‌وقت را با ویزای همراه (Dependent) همراهی کنند. در این حالت، تنها نیاز است نشان دهید که بودجه‌ی کافی برای تامین مخارج آن‌ها را دارید. همچنین، در صورتی که مدت اقامت همسر شما یک سال یا بیشتر باشد، او می‌تواند به صورت تمام‌وقت کار کند.

ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

با داشتن مجوز کار آزاد، پس از ورود به این کشور می‌توانید هر شغلی را پیدا کرده و آن را بپذیرید. برای درخواست مجوز کار خود به پیشنهاد شغلی یا ارزیابی مثبت تاثیر بر بازار کار نیاز ندارید.شما می‌توانید از طریق سیستم اکسپرس انتری (کلاس تجربه کانادایی، برنامه‌ی کارگر ماهر فدرال، برنامه‌ی مشاغل ماهر فدرال) یا برنامه‌های نامزدی استانی (PNP) و غیره همراه همسر یا فرزند خود برای اقامت دائم کانادا (PR) درخواست دهید.

کسب تجربه کاری در این کشور به شما کمک می‌کند تا امتیاز اضافی (۷۰ امتیاز در صورت داشتن همسر و ۸۰ امتیاز در صورت نداشتن همسر) در سیستم جامع رتبه‌بندی (Comprehensive Ranking System) دریافت کنید. با مطالعه مطلب مزایای تحصیل در کانادا می توانید از برخی دلایل تحصیل در این کشور آگاه شوید.

ویزای تحصیلی کانادا زیر 18 سال

ویزای تحصیلی کانادا زیر 18 سال برای تحصیل در مدارس این کشور نیاز هستند. شرط اصلی این امکان داشتن مجوز تحصیلی (Study Permit) است. با این حال، در شرایط خاص ممکن است این الزام وجود نداشته باشد. شرایطی که فرزند زیر سن قانونی شما به مجوز تحصیلی نیاز دارد به شرح زیر است:

فرزند زیر سن قانونی در صورتی به مجوز تحصیلی نیاز دارد که والدین ویزای اقامت موقت (ویزای توریستی) کانادا را داشته باشند و یکی از والدین می‌تواند فرزند زیر سن قانونی خود را برای مراقبت به این کشور همراهی کند.

لازم است بدانید که والدین مجوز کار دریافت نخواهند کرد، بلکه وضعیت اقامت آن‌ها در این کشور به عنوان بازدیدکننده خواهد بود. مدت اعتبار ویزای والدین با مدت اعتبار مجوز تحصیلی/ویزای تحصیلی فرزند زیر سن قانونی یکسان خواهد بود. والدینی که فرزند زیر سن قانونی را همراهی می‌کند، می‌تواند به طور جداگانه یا همراه با فرزند در هنگام درخواست ویزای تحصیلی، برای ویزای اقامت موقت درخواست دهد.

شرایطی که فرزند زیر سن قانونی شما به مجوز تحصیلی نیاز ندارد نیز به شرح زیر است:

 • اگر فرزند زیر سن قانونی شما شهروند کانادا یا مقیم دائم این کشور باشد.
 • اگر یکی یا هر دو والدین شهروند کانادا یا مقیم دائم این کشور باشند.
 • اگر یکی از والدین مجوز کار کانادا یا مجوز تحصیلی داشته باشد.
 • هیچ کدام از والدین به صورت فیزیکی در این کشور حضور نداشته باشند.
 • دوره تحصیلی مورد نظر آنها کمتر از شش ماه طول بکشد.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی برای افراد زیر سن قانونی که همراه با یکی از والدین هستند:

نامه پذیرش: افراد زیر سن قانونی که برای مجوز تحصیلی درخواست می‌دهند، باید نامه پذیرش از مدرسه‌ای را که در آن تحصیل خواهند کرد، ارائه دهند. این الزام در صورتی که یکی یا هر دوی والدین مجوز کار یا مجوز تحصیلی داشته باشند، ضروری نیست.

ویزای تحصیلی کانادا زیر 18 سال

برای افراد زیر سن قانونی که همراه با والدین خود نیستند:

افراد زیر سن قانونی که در زمان تحصیل در این کشور همراه والدین خود نخواهند بود، باید تحت مراقبت یک قیم کانادایی قرار بگیرند. این قیم می‌تواند یکی از دوستان خانوادگی یا اقوام باشد که شهروند کانادا یا مقیم دائم این کشور است و موافقت کرده است تا در طول تحصیل فرد زیر سن قانونی در این کشور، از او مراقبت کند. برای تعیین قیم برای فرزند زیر سن قانونی خود، باید فرم «اعلام قیمومت» را به همراه درخواست مجوز تحصیلی/ویزای تحصیلی فرزندتان ارسال کنید. این فرم دو صفحه‌ است که در آن:

 • صفحه‌ی اول باید توسط قیم امضا شده و در کانادا توسط یک وکیل یا سردفتر اسناد رسمی تایید شود.
 • صفحه‌ی دوم باید توسط والدین یا سرپرستان قانونی فرزند زیر سن قانونی امضا شده و در کشور محل سکونت آنها تایید شود. مسئول ویزا باید اطمینان حاصل کند که برای مراقبت و حمایت از کودکان زیر سن قانونی که قادر به تامین مخارج خود نیستند، ترتیبات کافی وجود دارد.

برای درخواست مجوز تحصیلی برای افراد زیر سن قانونی، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • گذرنامه‌ی کودک. گذرنامه‌ی یکی از والدین برای درخواست پذیرفته نخواهد شد، حتی اگر حاوی اطلاعات کودک باشد.
 • کپی شناسنامه‌ی کودک
 • نامه‌ی مجوز که آدرس و شماره‌ی تلفن قانونی والدین یا نام، شماره‌ی تلفن و آدرس فردی که از کودک در کانادا مراقبت خواهد کرد را ذکر می‌کند
 • سندی که توسط والدین یا سرپرست کودک در کشور مبدا آنها با تایید امضا (گواهی‌نامه‌ی سردفتر) امضا شده باشد
 • نامه‌ی پذیرش از مدرسه، در صورت وجود
 • مدرکی دال بر حمایت مالی از سوی والدین یا قیم

اعتبار مجوز تحصیلی برای افراد زیر سن قانونی بسته به سطح تحصیل آنها متفاوت است:

 • کودکانی که از کلاس اول تا هشتم تحصیل می‌کنند: یک سال
 • کودکانی که از کلاس نهم تا دوازدهم تحصیل می‌کنند: به مدت طول تحصیل به علاوه‌ی نود روز

ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست. در صورت ارائه مدرک زبان آیلتس، متقاضی دوره کارشناسی باید نمره 6 به بالا، دوره کارشناسی ارشد نمره 6.5 به بالا و متقاضی دوره دکتری باید نمره 7 به بالا در کارنامه آزمون آیلتس (یا معادل آن در آزمون‌های بین‌المللی دیگر) ارائه دهد.