دانشگاه سایمون ‌فریزر (Simon Fraser University) یکی از دانشگاه‌های معتبر و دولتی کشور کاناداست که در استان بریتیش کلمبیا و در شهر ونکوور واقع شده است. نام این دانشگاه به افتخار سایمون فریزر تاجر و کاوشگر اصالتا اسکاتلندی و کاشف قسمت‌های زیادی از ایالت بریتیش کلمبیا، انتخاب شده است.

دانشگاه سایمون ‌فریزر در سال 1965 تأسیس شد که در مدت کوتاه 30 ماهه به سرعت به یک محوطه دانشگاهی واقعاً خوش ساخت تبدیل شد. SFU در ابتدا فعالیت آموزشی‌اش را با تعداد 2500 دانشجو آغاز کرد که بعد از گذشت بیش از 40 سال تعداد دانشجویان این دانشگاه از مرز 30 هزار دانشجو فراتر رفته است.

دانشگاه سایمون ‌فریزر یکی از دانشگاه‌های معتبر تحقیقاتی کانادا است که تحقیقات بسیار زیادی در زمینه‌های مختلف از جمله: علوم، هنر و علوم انسانی در این دانشگاه انجام شده است. در سال 2019 حدود 37 هزار دانشجو موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه سایمون ‌فریزر شدند که از این تعداد بیش از 8500 دانشجو از 137 کشور دنیا وارد کانادا و شهر ونکوور شدند. 

SFU در زمینه‌های مختلف در کشور کانادا و دنیا اعتبارات بسیاری کسب کرده است و به عضویت چند انجمن معتبر دانشگاهی همچون: انجمن دانشگاه‌های مشترک ‌المنافع، انجمن بین‌المللی دانشگاه‌ها و انجمن دانشگاه‌های کانادا درآمده است.

نرخ پذیرش سالیانه SFU حدود 65 درصد است که نرخ قابل قبولی است. همچنین در رتبه‌بندی مربوط به نرخ اشتغال فارغ‌التحصیلان وب سایت QS در سال 2019 ، دانشگاه سایمون‌ فریزر رتبه 301 تا 500 در جهان و 10  تا 17 در کشور کانادا قرار گرفته است.

این دانشگاه دارای سه پردیس در سه شهر ونکوور، برنابی و سوری در استان بریتیش کلمبیا است . پردیس برنابی پردیس اصلی دانشگاه به حساب می‌آید و بزرگترین کتابخانه SFU در آن قرار گرفته است. پردیس سوری در نزدیکی روخانه فریزر واقع شده و بیشتر پذیرای دانشجویان سال اولی SFU است. پردیس ونکوور که از آن به عنوان قلب فکری شهر ونکوور کانادا یاد می‌شود و شش ساختمان دانشگاه را در خود جای داده است و از تمام امکانات آموزشی و رفاهی برخوردار است.

اگر موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه سایمون ‌فریزر شده‌اید مطلب آب و هوای ونکوور کانادا در طول سال چطور است؟ را در وبلاگ لتس گو یونی مطالعه کنید تا اطلاعات کافی درمورد آب‌ و هوای ونکوور را کسب کنید.