مدارس شبانه‌روزی کانادا بهترین گزینه برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی در مقاطع دبیرستان به حساب می‌آیند؛ چراکه خدمات و امکانات این مدارس نیازهای دانش‌آموزان بین‌المللی را از اسکان و برنامه غذایی گرفته تا امکانات آموزشی و تفریحی بر طرف می‌کنند. 

یکی از بهترین مدارس شبانه‌روزی مجهز و صاحب‌نام کانادا دبیرستان بادوِل نام دارد که امکانات بسیار مناسبی را در اختیار متقاضیان مهاجرت تحصیلی قرار داده است. با رزرو وقت مشاوره مهاجرتی خود می‌توانید شرایط لازم برای رفتن به بهترین مدارس کانادا را بررسی کنید. همچنین از آنجایی که دبیرستان بادول یکی از چندین موسسه آموزشی طرف قرارداد با موسسه اعزام دانشجو لتس گو یونی است، شما می توانید از خدمات پذیرش تحصیلی رایگان موسسه لتس گو یونی استفاده کنید.

دبیرستان بادوِل کانادا Bodwell High School یک مدرسه شبانه‌روزی خصوصی است که در شمال شهر ونکوور در استان بریتیش کلمبیا کانادا واقع شده است و برای متقاضیان بین المللی واجد شرایط هم پذیرش تحصیلی صادر می‌کند. برای آشنایی با این دبیرستان شبانه‌روزی تا پایان این بخش از معرفی موسسات آموزشی کانادا همراه ما در سایت موسسه اعزام دانشجو لتس گو یونی باشید.

دبیرستان بادول کانادا bodwell

دبیرستان بادول کانادا bodwell یک مدرسه شبانه‌روزی مختلط است که پردیس آن مشرف به خلیجک بورارد نظاره‌گر افق زیبای ونکوور است. دبیرستان بادول کانادا در سال 1991 در شهر ونکوور تاسیس شد و بدون توجه به ملیت متقاضیان، میزبان دانش‌آموزان پایه‌های هشتم تا دوازدهم است.

در سپتامبر سال 2003 پردیس این مدرسه به شمال ونکوور و محل کنونی نقل مکان کرد. یکی از مهم‌ترین اهداف دبیرستان بادول کانادا ایجاد «محیطی متنوع از نظر فرهنگی برای دانش‌آموزان از سراسر جهان» است. دبیرستان بادول کانادا استفاده از تجهیزات و خدمات با کیفیت آموزشی را حق همه می‌داند.

دوره‌های بادول از برنامه درسی استانی که توسط وزارت آموزش و پرورش بریتیش کلمبیا مقرر شده است، پیروی می‌کنند. دانش‌آموزان پس از فارغ‌التحصیلی از دوره 12 ساله، دیپلم دبیرستان Dogwood Diploma را که توسط وزارت آموزش و پرورش صادر می شود، دریافت می کنند.

مدرسان مقاطع پایین‌تر و متوسطه به بهترین نحو برنامه‌های درسی را آموزش می‌دهند تا با نیازهای دانش‌آموزان دبیرستان  Bodwell کانادا مطابقت داشته باشد. این دبیرستان در سال 2014 و بار دیگر در سال 2015 برنده جایزه مجله ترَوِل استادی Travel Study برای "STM Star High School School" شد. در ژوئن 2015، بادول برنده جایزه بازاریابی آموزش عالی بین‌المللی از BCCIE شد.

دانش‌آموزان بادول ارزش‌های اجتماعی مشترک را که برای همزیستی مسالمت‌آمیز ضروری تلقی می‌شود، از طریق سیستم Bodwell's House یاد می‌گیرند و تمرین می‌کنند. این سیستم از شش زیرمجموعه تشکیل شده که آن‌را خانه نامیده‌اند. این خانه‌ها بر اساس ارزش‌هایی که Bodwell برای آن جایزه‌ای در نظر گرفته است، نامگذاری شده است. 

هر دانش آموز از بدو ورود به بادول در یکی از این شش خانه قرار می‌گیرد و از طریق رقابت سالم و کار گروهی، مفاهیم انصاف و عدالت، عدم خشونت و حل مسالمت آمیز مناقشات، درک و تحمل تضادهای فرهنگی، احترام و خدمت به دیگران راهنمایی می‌شود. عبور از هر مرحله به منزله دست‌یافتن به مهارت‌های آن است.

امکانات دبیرستان Bodwell کانادا

در پردیس دبیرستان بادول کانادا امکاناتی نظیر دو سالن بدنسازی چند منظوره، استخر سرپوشیده، سالن تئاتر، سالن مدرن چند رسانه‌ای، اتاق موسیقی، کتابخانه تقسیم شده در سطح‌های آموزشی مختلف، دو کافه تریا بزرگ با فضای باز، و ... ایجاد شده است.

دانش‌آموزان می‌توانند در تمام نقاط مدرسه به اینترنت بی‌سیم پرسرعت متصل شوند. اتاق‌های استراحت دانش‌آموزان به گونه‌ای طراحی شده تا به چشم‌انداز کوهستان‌های شمالی یا منظره نیلی دریا مشرف باشد و دانش‌آموزان از طبیعت اطراف لذت ببرند.

سالن‌های شبانه‌روزی تحت مدیریت کارکنان و مشاوران حرفه‌ای قرار می‌گیرد که به‌صورت 24 ساعته در بخش خوابگاه‌ها حضور دارند تا بر فعالیت‌ها و امنیت دانش‌آموزان نظارت کنند. در سیستم خوابگاهی Bodwell سالن‌های شبانه‌روزی جداگانه‌ای برای استراحت دانش‌آموزان دختر و پسر در نظر گرفته شده است.

در خوابگاه‌های بادول ایمنی حرف اول را می زند. والدین می‌توانند مطمئن باشند تا زمانی که فرزندشان از قوانین پیروی می‌کند، با اینکه دور از راحتی خانه خودشان زندگی می‌کنند، تا جای ممکن در امنیت و سلامت خواهند بود. کارکنان این مجموعه بهداشت و سلامت، وضعیت عاطفی و رفتار دانش‌آموزان را با دقت زیر نظر دارند و آماده کمک در شرایط اضطراری هستند.

هر سالن توسط یک مشاور اداره می‌شود که مانند والدین، شبانه‌روز به نیازهای هر دانش‌آموز رسیدگی می‌کند. در هر سالن یک دفتر برای مکالمات خصوصی و راهنمایی کارکنان وجود دارد. همه خوابگاه‌ها دارای یک آشپزخانه کوچک، همراه با حمام مشترک، ماشین لباسشویی و انباری هستند.

معمولا دانش‌آموزان هر روز به همراه کارکنان وعده‌های غذایی را صرف می‌کنند تا رابطه‌ای سالم بین آن‌ها برقرار و حفظ شود. در حالی که دانش‌آموزان در کلاس‌های مدرسه خود مهارت‌ها و محتوای آکادمیک را در طول روز می‌آموزند، عصرها و تعطیلات آخر هفته مهارت‌های زندگی و فردی آن‌ها در قالب تفریحات و سرگرمی‌ها توسعه داده می‌شود. 

به منظور حمایت از توسعه مهارت‌های زندگی دانش آموزان، کارگاه‌های آموزشی، جلسات بحث گروهی هفتگی و ... به صورت مستمر و مداوم در این مجموعه برگزار می‌شود تا باب آشنایی با دانش‌آموزان دیگر از ملیت‌های مختلف تحت نظارت مربیان آموزش‌دیده و مشاوران مجرب ایجاد شود. 

مشاوران دبیرستان بادول چند زبانه هستند؛ دانش‌آموزان و والدین می‌توانند به راحتی با مشاوران به زبان‌های مورد نظر خود صحبت کنند. از اولین روز تا خروج نهایی و فارغ‌التحصیلی از متوسطه، دانش آموزان از پشتیبانی مشاوران بادول بهره‌مند می‌شوند. ویژگی‌های هر یک از مشاوران را می‌توانید در سایت رسمی دبیرستان Bodwell کانادا مطالعه کنید.

چندین کلینیک پزشکی در نزدیکی دبیرستان Bodwell کانادا وجود دارد که بالاترین استانداردهای مراقبتی را ارائه می‌دهند؛ مانند یک کلینیک پزشکی، مطب دندانپزشکی، داروخانه محلی و کلینیک فیزیوتراپی. برای خدمات اورژانس و مراقبت‌های حاد، بیمارستان دروازه شیرها با پردیس مدرسه کمتر از 15 دقیقه فاصله دارد.

دانشجویان بین المللی در بدو ورود به پردیس دبیرستان بادول بیمه درمانی خصوصی دریافت می‌کنند. در این طرح، خدماتی مانند بستری در بیمارستان، حمل‌ونقل آمبولانس، داروهای تجویزی، درمان فوری پزشکی و برخی از اقدامات دندانپزشکی (در مقادیر مختلف تجویز شده) را پوشش می دهد. 

پس از 3 ماه، دانش‌آموزان در برنامه خدمات پزشکی استان بریتیش کلمبیا ثبت نام می‌کنند، که با هزینه ماهانه کمی، مخارج مربوط به ویزیت‌های پزشکی و هزینه‌های بیمارستان را به استثنای داروهای تجویزی و کمک‌های پزشکی تامین می‌کند.

دانش‌آموزان دبیرستان بادول کانادا می‌توانند به عضویت تیم‌های ورزشی و هنری درآیند و به بهترین نحو اوقات فراغت خود را بگذرانند. این تیم‌ها شامل باشگاه‌های ورزشی بسکتبال پسران، فوتبال پسران، والیبال پسران، شنای پسران، دوومیدانی پسران، بسکتبال دختران، والیبال دختران، شنای دختران، دوومیدانی دختران، بدمینتون، سافت بال (بیسبال با توپ نرم) و ... شوند.

علاوه‌بر این علاقمندان در رشته‌های اجرا می‌توانند از فرصت‌هایی نظیر کلاس‌ها و کلاب‌های بازیگری، نمایش،  هیپ هاپ، ساز گیتار، بندهای پیشرفته، موسیقی جاز، فناوری موسیقی، گروه‌های راک، و گروه‌های آوازی یا گروه کُر بهره‌مند شوند.

پذیرش مدرسه بادول کانادا

فاکتورها و شرایط متعددی برای پذیرش تحصیلی مدرسه بادول کانادا در نظر گرفته شده است. مانند دولت کانادا، مسئولان دبیرستان Bodwell کانادا هم به دنبال حفظ تنوع فرهنگی خود هرچند در جامعه‌ کوچک مدرسه است. دانش‌آموزان فارغ‌التحصیل از این مجموعه در محیط آکادمیک انگلیسی زبان و چالش‌برانگیز موفق می‌شوند علاقه و استعداد خود را به انواع فعالیت‌های درسی و فوق برنامه بشناسند و متعهد به خدمت به جوامع خود شوند. 

مسئولان پذیرش تحصیلی جنبه‌های مختلفی از جمله سوابق تحصیلی سه سال گذشته، مشخصات فردی، نامه‌ها و مدارک مرجع، مصاحبه و سایر دستاوردهای ارائه شده را ارزیابی می‌کنند. پیش از هرچیز، باید ددلاین درخواست را جستجو کرد؛ درخواست پذیرش تحصیلی معمولا در ماه‌های سپتامبر، ژانویه و آوریل دریافت می‌شود.

بهتر است درخواست‌های پذیرش تحصیلی دانش‌آموزان بین‌المللی حداکثر چهار ماه قبل از شروع هر ترم ارسال شود؛ چرا که ظرفیت و استفاده از فضا و امکانات این مدرسه شبانه‌روزی محدود است. استثنائات تنها زمانی در نظر گرفته می‌شود که فضا در دسترس باشد و شرایط استثنایی دانش‌آموزان ارائه شود.

پس از تکمیل فرم درخواست پذیرش تحصیلی که در سایت رسمی دبیرستان شبانه‌روزی بادول به زبان فارسی در دسترس است، باید مدارک مورد نیاز زیر را بارگذاری کرد:

•    اسکن صفحه اول گذرنامه
•    عکس گذرنامه دیجیتال 
•    رونویسی کامل و گزارش پیشرفت از 3 سال گذشته مدرسه
•    فیش‌های پرداخت هزینه برنامه تحصیلی
•    مشخصات فردی
•    ارسال نامه‌های مرجع معلم‌های پیشین (در برخی موارد)
•    شرکت در آزمون ورودی انگلیسی و / یا ریاضی آنلاین (در برخی موارد)
•    شرکت در مصاحبه حضوری یا تلفنی / اسکایپ (در برخی موارد)
•    ارائه گواهینامه نتایج آزمون انگلیسی (IELTS/TOEFL) (در برخی موارد)

طبق قوانین مهاجرتی کشور کانادا دانش‌آموزان بین‌المللی که محل اقامت اصلی آن‌ها خارج از استان بریتیش کلمبیاست باید یک سرپرست کانادایی داشته باشند. این سرپرست که به اصطلاح کاستودین نامیده می‌شود، وظیفه حمایت از دانش‌آموز در طول تحصیل را دارد.

طبق قوانین مهاجرتی کشور کانادا دانش‌آموزان می‌توانند با ویزای تحصیلی وارد کانادا شوند و با تمدید اقامت موقت خود به مجوز اقامت دائم کانادا دست پیدا کنند. فارغ‌التحصیلی از مدارس کانادا امکان ورود به برترین دانشگاه های کانادا را تسهیل می‌کند؛ شرکت در دوره‌های آمادگی دانشگاه‌ها در دبیرستان Bodwell آینده روشنی را برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه های کانادا رقم می‌زند.

هزینه تحصیل در دبیرستان بادول کانادا

دانشجوی بین المللی مدرسه شبانه‌روزی Bodwell که با ویزای تحصیلی وارد خاک کانادا شده‌اند و کارت اقامت دائم ندارند، باید شهریه سالانه برای دو ترم پرداخت کنند. شهریه ثابت دوره تحصیلی 31,500 دلار کاناداست؛ اما همه هزینه‌ها به اینجا ختم نمی‌شود!

مبالغی که در ادامه میگوییم برای دانش‌آموزان بین‌المللی خوابگاهی در طول دو ترم در نظر گرفته شده اند. شهریه خوابگاه ۲۳٬۵۰۰ دلار و هزینه فعالیت‌های درسی و باشگاه‌ها ۱٬۲۰۰ دلار است که به دانش‌آموزان فرصتی برای شرکت در فعالیت‌های فوق‌برنامه می‌دهد. هزینه استفاده از فناوری ۸۰۰ دلار است که امکان دسترسی به فناوری مدرن و منابع دیجیتال را فراهم می‌کند.

بیمه پزشکی، جنبه مهمی از آرامش دانش‌آموزان را تأمین می‌کند و هزینه آن ۱٬۰۷۵ دلار است. هزینه درخواست پذیرش ۳۵۰ دلار است. در آخر، هزینه لباس فرم مدرسه ۱٬۲۰۰ دلار است که احساس تعلق را میان دانش‌آموزان افزایش می‌دهند.

یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های مدرسه بادول دوره‌های آمادگی برای دانشگاه آن است که تقریبا مشابه دوره پیش‌دانشگاهی در سیستم آموزشی ایران عمل می‌کند. تیم آمادگی دانشگاه با موفقیت فارغ التحصیلان Bodwell را با فرصت‌های بورسیه ورودی آشنا می‌کند و متقاضیان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را از طریق برنامه های ورود مستقیم در رشته‌های علوم پایه، علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم زندگی، مهندسی، علوم رایانه، ارتباطات و فیلم، مدیریت بازرگانی/تجارت/ در دانشگاه‌های برتر ثبت نام می‌کنند. 

طبق آمار اغلب فارغ‌التحصیلانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا را دارند، موفق به دریافت پذیرش تحصیلی از بهترین دانشگاه های کانادا می‌شوند؛ مانند دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه سیمون فریزر، دانشگاه ویکتوریا، دانشگاه یورک، دانشگاه واترلو، دانشگاه مک گیل، دانشگاه تورنتو، دانشگاه کوئینز، دانشگاه آلبرتا و … .

این قبیل مدارس دارای یک فلسفه مشترک هستند؛ استانداردهای پذیرش تحصیلی برای متقاضیان جدید و پشتیبانی از آن‌ها. کسانی که مهارت کافی در زبان انگلیسی برای گذراندن این دوره ندارند، می‌توانند در دوره آموزش زبان انگلیسی (علاوه‌بر برنامه آموزشی و اختیاری) شرکت کنند. والدین دانش‌آموزانی که پیش از سپتامبر پذیرفته شده‌اند، می‌توانند در فرآیند پذیرش تحصیلی شرکت کنند. تیم لتس گو یونی خدمات زیادی برای گرفتن پذیرش تحصیلی بهترین دبیرستان‌های کانادا ارائه می‌دهد.