آکادمی الکساندر (Alexander Academy) یک مدرسه خصوصی در کشور کانادا است و در شهر ونکوور واقع شده است. این مدرسه برای دانش‌ آموزان کلاس‌های 8 تا 12 است. بخش مهمی از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور را دانش آموزان زیر 18 سال تشکیل می‌دهند. کشور کانادا با داشتن مدارس متعدد به ارائه بهترین خدمات آموزشی و علمی پرداخته و پذیرای دانش آموزان بین المللی از سراسر دنیا است.

ورود به آکادمی الکساندر این فرصت را مهیا کرده تا متقاضیان در یک محیط امن به تحصیل مشغول شده و کسب مهارت کنند. با ما در این پُست از مجله لتسگو یونی همراه باشید تا با این مدرسه در کانادا بیشتر آشنا شوید.

رسیدن به تعالی علمی و اجتماعی با هم از جمله اهداف آموزشی این مدرسه است. متقاضیان آموزش در محیط باز، یادگیری بهداشت و سلامت و خدمات اجتماعی را تجربه خواهند کرد. آن‌ها در کنار برنامه های تحصیلی از برنامه های آمادگی ورود به دانشگاه همراه با فعالیت‌های هنری و ورزشی برخوردار می‌شوند. آکادمی الکساندر مدرک BC Dogwood را ارائه می‌دهد. تمامی برنامه های آموزشی این آکادمی بر اساس علایق و نقاط قوت دانش آموزان صورت می‌گیرد. 

تعداد کلاس‌ها بین 16 تا 20 نفر است و به معلمان اجازه می‌دهد تا به راحتی به هر دانش آموز توجه کرده و به رفع مشکلات آن‌ها بپردازند. برنامه های تحصیلی برای پایه‌های دهم تا دوازدهم شامل ریاضیات، مطالعات اجتماعی، تربیت بدنی، زبان دوم، هنر و دوره‌های آمادگی ورود به دانشگاه را شامل می‌شود. بهترین سن برای ورود به این آکادمی بین 13 تا 18 سالگی است.

شرایط پذیرش در آکادمی الکساندر

به صورت کلی، الزامی برای ارائه مدرک زبان به منظور اخذ پذیرش وجود ندارد؛ اما به متقاضیانی که قصد تحصیل در ونکوور و خصوصاً این مدرسه را دارند، توصیه می‌شود در صورت داشتن مدرک زبان آن را ارائه دهند تا شانس پذیرش افزایش یابد. ترم تحصیلی در این آکادمی سپتامبر تا ژانویه و از اواخر ژانویه تا جولای می‌باشد. آکادمی الکساندر مانند دیگر مدارس دارای مصاحبه با مدیر مدرسه است که از طریق برنامه زوم (zoom) صورت می‌گیرد. هزینه درخواست پذیرش در این آکادمی 300 دلار کانادا است.

مراحل درخواست

مراحل درخواست پذیرش و ثبت نام در آکادمی الکساندر به شرح زیر است:
•    مرحله اول، پر کردن اطلاعات دانش آموز و والدین و سپس انتخاب برنامه 
•    مرحله دوم، وارد کردن اطلاعات تحصیلی متقاضی. داوطلبان باید سوابق تحصیلی دو سال آخر را در این صفحه اعلام کنند. 
•    مرحله سوم، پرداخت هزینه درخواست پذیرش. برای این مرحله آن‌ها باید کارت اعتباری (ویزا یا مسترکارت) داشته باشند. پس از پرداخت هزینه درخواست، یک ایمیل تایید شامل رسید پرداخت و همچنین شماره شناسه دانش آموز و رمز عبور موقت دریافت خواهند کرد.
•    مرحله چهارم، داوطلبان باید ایمیل خود را بررسی کرده و برای تأیید آدرس ایمیل خود روی لینک ارسالی کلیک کنند.
•    مرحله پنجم، درخواست آنلاین خود را بررسی و ارسال کنند

مدارک لازم برای درخواست پذیرش

بهتر است آن دسته از متقاضیانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند از این موضوع آگاه باشند که هر مؤسسه آزاد است که معیارهای خود را تعیین و به صورت فردی ارزیابی کند. با این حال، معمولاً برای ثبت نام دانش آموزان در آکادمی الکساندر به ارائه مدارک زیر نیاز است:
•    گذرنامه یا شناسنامه
•    مجوز تحصیل (در صورت نیاز)
•    نتایج آزمون زبان (در صورت وجود)

هزینه تحصیل در آکادمی الکساندر

یکی از مهم‌ترین مواردی که در هنگام تحصیل دانش آموزان در خارج از کشور به آن توجه ویژه‌ای می‌شود، هزینه‌های تحصیل است. هزینه تحصیل در این مدرسه برای سال 2022 مبلغ 22،800 دلار کانادا است. پرداخت به صورت آنلاین از طریق بانک مونترال (BMO)، بانک تجارت سلطنتی کانادا (CIBC)، اسکوشیابانک و تمام کارت‌های اعتباری امکان پذیر است. هزینه کتاب های درسی و اردو علمی سالانه 800 دلار و هزینه یونیفرم بین 600 تا 700 دلار کانادا است.

شرایط اسکان دانش آموزان آکادمی الکساندر

با توجه به سخت گیری هایی که به تازگی از سوی سفارت کانادا در رابطه با ویزای همراهی والدین اعمال می‌شود، اقامت فرزندان در طول تحصیل به نگرانی اصلی والدین تبدیل شده است. این مدرسه شرایطی را مهیا کرده است تا دانش آموزان امکان اقامت در stay home را داشته باشند. این کار به دانش آموزان فرصت می‌دهد تا زندگی با یک خانواده کانادایی را تجربه کنند و مهارت‌های زبان انگلیسی خود را در یک محیط امن و توسعه دهند.

زندگی در stay home به آن‌ها امکان آشنایی با فرهنگ کانادایی خواهند داد. هزینه سالانه اقامت در این مکان‌ها سالانه بین 9000 تا 15000 دلار است. خانواده ها باید شرایط زیر را برای دانش آموز فراهم کنند:

•    اعضای خانواده بالای 25 سال سن داشته
•    اجازه بازرسی خانه و شرایط زندگی دانش آموز از سوی مدرسه و دولت داده شود.
•    بیش از دو دانش آموز بین المللی به طور همزمان در خانه اقامت نداشته باشند.
•    فراهم کردن سه وعده غذای مقوی برای دانش آموز
•    ارائه یک اتاق خواب خصوصی با یک میز، صندلی و روشنایی کافی برای انجام تکالیف و در صورت امکان اینترنت
•    دانش آموزان باید مانند سایر اعضای خانواده دارای کلید منزل و رمز درهای ورودی باشند

مزایای تحصیل در آکادمی الکساندر

ورود به این آکادمی با مزایای ویژه‌ای همراه است. از امکانات و مزایای حضور در این مدرسه می‌توان به برنامه‌های غنی سازی شده اشاره کرد. این برنامه ها شامل فعالیت‌هایی است که متقاضیان به صورت داوطلبانه انجام می‌دهند و باعث می شود تا آن‌ها نسبت به جامعه احساس مسئولیت کنند. برنامه‌های فوق برنامه این مدرسه شامل عکاسی، شمشیر بازی، بدمینتون، فیلم و عکاسی و غیره می‌شود.

در این مقاله تمام سعی خود را به کار گرفتیم تا به اصلی‌ترین موارد تحصیل در آکادمی الکساندر بپردازیم. در واقع، این مدرسه می‌تواند ضامن آینده تحصیلی متقاضیان باشد. چنان چه شما متقاضیان عزیز قصد ورود به این کشور از طریق پذیرش تحصیلی را داشته و به دنبال کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان مجرب مجموعه لتسگویونی هستید، با ما در ارتباط باشید.