دانشگاه آدلر کانادا یکی از دانشگاه‌های غیرانتفاعی شهر ونکوور است که اصالتی آمریکایی دارد. پذیرش تحصیلی دانشگاه آدلر کانادا برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی نیز صادر می‌شود. بسیاری از علاقمندان تحصیل در کانادا که قصد رسیدن به اقامت دائم آمریکا را دارند، دانشگاه آمریکایی آدلر را برمی‌گزینند.

شما می‌توانید مراحل اپلای دانشگاه آدلر و هزینه تحصیل در این دانشگاه پرطرفدار را در این بخش از سایت لتسگو یونی مشاهده نمایید.

دانشگاه Adler کانادا

دانشگاه Adler در ابتدا در شهر شیکاگو ایالت ایلینویز آمریکا تاسیس شد و در فاصله کوتاهی پس از راه‌اندازی، پردیس دیگری در شهر ونکوور استان بریتیش کلمبیا در کشور کانادا دایر شد. این مجموعه آموزش عالی به نام پزشک، روان‌درمانگر و از روانشناسان بنام اتریشی آلفرد آدلر Alfred Adler نام نهاده شد.

آلفرد آدلر از نخستین پیشگامان روانشناسی اجتماعی و بنیانگذار مکتب روانشناسی فردی بود که در سال 1911 راه‌ش را از زیگموند فروید جدا کرد و نظریه «علایق اجتماعی» با مفهوم «انسان، عضو مهمی از سیستم اجتماعی» را در مقاله‌ای معروف ارائه داد.

پس از مرگ آدلر یکی از شاگردانش موسسه روانشناسی آدلری را در سال 1952 تاسیس کرد که در سال 1991 به عنوان مدرسه روانشناسی حرفه‌ای آدلر و در سال 2015 به عنوان دانشگاه آدلر شناخته شد. جالب است که بدانید نخستین مربیان و بنیانگذاران این موسسه آموزشی برنارد شولمن Bernard Shulman، هارولد موساک، بینا روزنبرگ و رابرت پاور بودند.

در سال 2005 پردیس ونکوور در استان بریتیش کلمبیای کانادا راه‌اندازی شد و از آن تاریخ به بعد برنامه‌های تحصیلی مقاطع عالی در دانشگاه Adler کانادا نیز برگزار می‌شود. مجتمع آموزش عالی آدلر با تاسیس بیش از 700 شعبه آموزشی و درمانی اهداف خود را برای پیشبرد سلامت جامعه دنبال می‌کند.

دانشجویان دانشگاه Adler کانادا می‌توانند با استفاده از منابع به‌روز و کامل کتابخانه به پایگاه داده آنلاین در حال افزایش، مجلات الکترونیکی با متن کامل، کتاب‌های الکترونیکی و مجموعه‌هایی از انتشارات و مجلات دسترسی داشته باشند. دانشجویان می‌توانند به‌صورت آنلاین و حضوری از منابع این کتابخانه بهره‌مند شوند.

دانشجویان دانشگاه آدلر کانادا در اتاق‌های تمرین بالینی مهارت‌های مشاوره می‌آموزند و با ثبت و فیلمبرداری جلسات وضعیت تحصیلی خود را ارزیابی می‌کنند و با تمرین همراه با دیگر دانشجویان شرایط مشاوره را بهبود می‌بخشند. سپس این جلسات توسط استادان آدلر ارزیابی و بازخورد نهایی اعلام می‌شود.

اپلای دانشگاه Adler کانادا

تنوع دانشجویان خارجی از افتخارات دانشگاه آدلر کاناداست. دانشجویان نماینده طیف گسترده‌ای از علایق شغلی، زمینه‌های قومی و فرهنگی و تاریخچه علمی و کاری هستند. افرادی که سابقه پیشرفت تحصیلی برجسته و تعهد به مسئولیت اجتماعی دارند، می‌توانند اپلای دانشگاه Adler کانادا شوند. 

تحصیل در دانشگاه آدلر نیز مانند دیگر دانشگاه های کانادا با دریافت پذیرش تحصیلی صورت می‌گیرد. علاقمندان مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌توانند با مطالعه شرایط مورد نیاز برنامه تحصیلی مورد نظرشان در سایت رسمی دانشگاه آدلر کانادا مدارک را در تاریخ‌های مشخص به دست مسئولان پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی برسانند.

شرایط و مدارک مورد نیاز اپلای دانشگاه Adler کانادا بسته به مقطع و رشته تحصیلی متفاوت است؛ اما به طور کلی از آن‌جایی که آدلر دوره‌های مقاطع عالی در زمینه روانشناسی ارائه می‌هد، ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر بین‌المللی با نمره بالا از جمله مدارک مورد نیاز اپلای دانشگاه آدلر کانادا برشمرده می‌شود. 

کمیته پذیرش تحصیلی متقاضیان تحصیل در کانادا، درخواست‌های اپلای را بر اساس عواملی مانند سوابق و عملکرد دانشگاهی، محتوا و وضوح ارتباطات نوشتاری و کلامی، توصیه‌نامه‌های دانشگاه‌های پیشین، اثبات علاقه یا تجربه خدمات عمومی، سابقه کار حرفه‌ای پیشین، صداقت، انگیزه و اخلاق شخصی ارزیابی می‌کنند.

شرایط پذیرش تحصیلی بر اساس نوع دوره متفاوت است؛ در دانشگاه آدلر کانادا دوره‌ها بر اساس مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد، دکتری و دوره‌های آنلاین پردیس ونکوور به تفکیک ارائه می‌شود. 

اپلای مقطع کارشناسی ارشد نیاز به مدرک فارغ‌التحصیلی کارشناسی با حداقل معدل GPA 3.0 نیاز دارد. ارائه معادل سه ترم روش تحقیق، انگیزه‌نامه و ارسال پستی اصل مدارک تحصیلی نیز برای اپلای مورد نیاز است.

شرایط پذیرش مقطع دکترا دانشگاه Adler کانادا

اپلای مقطع دکترا مجموعه آموزشی آدلر در پردیس ونکوور به مدرک لیسانس روانشناسی یا یک دستاورد قابل توجه در روانشناسی (که به عنوان 30 واحد درسی در روانشناسی تعریف می شود) نیاز دارد. سابقه تحصیلی متقاضی مهاجرت تحصیلی باید در رشته‌های روانشناسی غیرطبیعی، روش‌های تحقیق، آمار و روانشناسی رشد یا طول عمر باشد. 

مدرک تحصیلات تکمیلی که باید به تایید مسئولان پذیرش تحصیلی دانشگاه آدلر در پردیس ونکوور برسد، باید شامل دوره‌های مربوط به علوم اعصاب، عملکردهای روانشناختی، روانشناسی اجتماعی، روانشناسی رشد، آزمون‌ها و نظریه اندازه‌گیری، شخصیت و یادگیری باشد.

میانگین معدل مقاطع تحصیلی پیشین برای اپلای مقطع دکترا باید 3.25 GPA باشد. رزومه تحصیلی، سوابق پژوهشی و تحقیقاتی در زمینه روانشناسی، ارسال اصل مدارک تحصیلی به صورت پستی، سه توصیه‌نامه از مقاطع تحصیلی پیشین، و کارنامه آزمون GRE که در 5 سال گذشته دریافت شده باشد، از مدارک و شرایط مورد نیاز تحصیل در مقطع دکتری موسسه آموزشی Adler کاناداست.

تمام مدارک تحصیلی که از موسسات آموزشی خارج از آمریکای شمالی (از جمله مکزیک) دریافت شده‌اند، باید توسط یک سرویس ارزیابی رونوشت مانند خدمات آموزش جهانی (WES) (www.wes.org) یا ارزشیاب‌های اعتبار سنجی آموزشی (ECE) (www.ece.org) ارزیابی شوند. 

باید توجه داشت که دانشگاه Adler در پردیس ونکوور کانادا برای بررسی شرایط متقاضی تحصیل در کانادا در مقطع دکتری به همه متن‌های رسمی (و ترجمه های رسمی اگر به زبان انگلیسی نیست) و همچنین ارزیابی اعتبار بین‌المللی دوره به دوره و مقطع به مقطع نیاز دارد.

نمره آزمون انگلیسی برای اپلای مقطع دکتری باید در سطح پیشرفته باشد. دانشگاه آدلر کانادا کارنامه آزمون تافل مبتنی بر اینترنت را با نمره نهایی 92 با حداقل 22 امتیاز در هر چهار بخش می‌پذیرد. نمره آزمون آیلتس با نمره نهایی 7 مورد قبول است، البته در صورتی که هیچ یک از مهارت‌ها کمتر از 6.5 نباشد. کارنامه آزمون پیرسون انگلیسی (PTE) نیز با حداقل نمره کلی 62 پذیرفته می‌شود. 

ثبت پذیرش تحصیلی دانشگاه آدلر کانادا

داشتن حداقل شرایط پذیرش تحصیلی نمی‌تواند اپلای دانشگاه Adler در پردیس ونکوور را تضمین کند. مسئولان پذیرش تحصیلی حق پذیرش یا رد درخواست اپلای را بر اساس قضاوت حرفه‌ای مسئولان مجموعه و اداره دانشجویان خارجی که در روند پذیرش شرکت دارند، برای خود محفوظ می‌داند.

پس از تکمیل فرم درخواست پذیرش تحصیلی و الصاق مدارک مورد نیاز، در بازه زمانی یک تا چهار هفته شرایط متقاضی مهاجرت تحصیلی بررسی می‌شود و در صورت واجد شرایط بودن پذیرش تحصیلی اولیه صادر می‌شود. متقاضی پس از تکمیل مدارک و ارسال فیش‌های پرداختی به طور رسمی اپلای دانشگاه آدلر کانادا می‌شود.

ظرفیت بسیاری از برنامه‌های تحصیلی دانشگاه Adler کانادا به سرعت تکمیل می‌شود، به همین دلیل باید در تاریخ مشخص شده درخواست اپلای ارسال شود و به روزهای پایانی موکول نشود. متقاضیان مهاجرت تحصیلی می‌توانند وضعیت درخواست اپلای خود را لحظه به لحظه پیگیری کنند.

اگر در مورد برنامه‌های تحصیلی، شرایط اپلای و ظرفیت موجود سوالی دارید، می‌توانید از همکاران ما در بخش اعزام دانشجوی لتس گو یونی بپرسید. برای این منظور با رزرو وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی موانع دسترسی به تجربه و دانش به روز مشاوران موسسه مهاجرتی لتسگو یونی هموار کنید.

رشته های تحصیلی دانشگاه آدلر کانادا

هر یک از برنامه‌های تحصیلی دانشگاه Adler در پردیس ونکوور کانادا با نقاط عطف خاص طراحی شده تا در پایان دوره‌های مربوطه و نتایج مورد انتظار ایجاد شود و با انعطاف‌پذیری و خلاقیت چالش‌های اساسی امروز افراد و جوامع حل شوند. با این حساب متقاضیان اپلای دانشگاه آدلر با دانش و تجربه در دنیای واقعی فارغ‌التحصیل خواهند شد تا در مسیر هدف خود را برای ایجاد یک جامعه عادلانه‌تر تلاش کنند.

در پردیس ونکوور دانشگاه Adler کانادا 17 برنامه تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری برگزار می‌شود. برنامه‌های تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد در حال حاضر حول رشته‌های هنر، روانشناسی مشاوره، روانشناسی مشاوره، روانشناسی مشاوره: هنر درمانی، روانشناسی مشاوره: تمرکز مدرسه و جوانان، روانشناسی صنعتی و سازمانی، سیاست عمومی و مدیریت طراحی شده و در مقطع دکتری رشته روانشناسی بالینی (روانپزشکی) ارائه می‌شود. 

در دوره‌های آنلاین دانشگاه Adler کانادا دو مقطع کارشناسی‌ارشد و دکتری پوشش داده می‌شود. در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌های هنر، مشاوره آنلاین سلامت روان بالینی، روانشناسی صنعتی و سازمانی، روانشناسی نظامی، رهبری سازمانی، روانشناسی و مدیریت دولتی برگزار می‌شود. رشته‌های روانشناسی صنعتی و سازمانی و رهبری سازمانی نیز در مقطع دکتری دوره‌های آنلاین برگزار می‌شود.

شهریه دانشگاه آدلر کانادا

همان‌طور که گفتیم، تحصیل در کانادا معمولا با دریافت پذیرش تحصیلی از مجموعه آموزش عالی مورد نظر امکان‌پذیر است. اپلای دانشگاه Adler کانادا و بررسی وضعیت تحصیلی متقاضی مهاجرت تحصیلی 50 دلار هزینه ادمیشن فی دارد.

پس از صدور پذیرش تحصیلی باید بخشی از شهریه سالانه پرداخت شود. هر یک از برنامه‌های تحصیلی این دانشگاه بر اساس مقطع و تعداد واحدهای تحصیلی شهریه متفاوتی دارند؛ به طور کلی شهریه هر یک از واحدهای درسی 1,112 دلار کانادا به انضمام 1,401 دلار شهریه سالانه دانشگاه محاسبه می‌شود.

برای مثال، شهریه کل دوره کارشناسی ارشد مشاوره روانشناسی با 55 واحد درسی 72340 دلار است که در ترم اول حدود 44 هزار دلار و در ترم دوم حدود 28 هزار دلار (بسته به تعداد واحدها) دریافت می‌شود. 

علاوه بر شهریه، خدمات دانشجویی دانشگاه Adler کانادا سالانه 2500 دلار کاناداست و هزینه منابع درسی و کتاب‌ها نیز در هر سال 1200 دلار کانادا آب می‌خورد. هزینه‌های متفرقه دیگری نیز وجود دارد که ماهانه 100 دلار کانادا تخمین زده می‌شود. 

در حال حاضر پردیس ونکوور آدلر خوابگاه اختصاصی برای دانشجویان غیربومی ندارد؛ به همین دلیل پیش از مهاجرت تحصیلی باید به فکر اقامتگاهی مناسب بود. برای هزینه ماهانه خوابگاه دانشجویی در نزدیکی پردیس ونکوور باید حدود 750 دلار کانادا در نظر گرفت.

علاوه‌بر این، هزینه مربوط به حمل و نقل 175 دلار کانادا در هر ماه و هزینه مربوط به موارد پزشکی حدود 75 دلار کانادا در هر ماه می‌شود. با این حساب، هزینه زندگی در طول دوره تحصیل در کانادا حدود 12 هزار دلار کانادا برآورد می‌شود.

برای درخواست اپلای این دانشگاه با لتسگو یونی در ارتباط باشید و همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر پس از ثبت اپلای، مقاله مربوط به ویزای تحصیلی کانادا را می‌توانید مطالعه نمایید.