لتس گو یونی
city

تحصیل در سینت جانز و راهنمای پذیرش تحصیلی

25,000 دلار
هزینه زندگی
25,000 دلار
11,000 دلار
اجاره خانه
11,000 دلار
114,000
جمعیت
114,000
2,311 کیلومتر
فاصله تا کبک
2,311 کیلومتر

دانشگاه های سینت جانز

memorial university of newfoundland

کشور
canada
استان
newfoundland and labrador
موسسه
دولتی
نوع
university
رتبه جهانی
701
تعداد رشته
153

زندگی و تحصیل در سینت جانز

ساعت به وقت سینت جانز

شهر سِینت جانز (یا تلفظ فرانسوی آن سنت جان) مرکز استان استان نیوفانلند و لابرادورِ کاناداست که در شرق استان، کشور و آمریکای شمالی واقع شده است. تحصیل در سینت جانز نیز مانند دیگر شهرهای کانادا نیازمند دریافت پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کاناداست. اما پیش از هر گونه اقدامی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا باید درباره زندگی و تحصیل در کانادا و تحصیل در سینت جانز اطلاعاتی کسب کرد. اهمیت این موضوع لتس گو یونی را بر آن داشت تا در برگ دیگری از معرفی شهرهای کانادا، به شهر بزرگ سینت جانز بپردازد. 

جاذبه های گردشگری سنت جان درآمد بسیاری برای این شهر دارد.

سینت جانز کجاست؟

شهر ساحلی سنت جان st. john's در امتداد کرانه‌های گسسته از آب‌های نیلگون اقیانوس اطلس، در شمال شرقی شبه جزیره آوالون در جنوب شرقی استان نیوفاند لند واقع شده است. بعد از مرکز استان نوا اسکوشیا سنت جان بزرگترین شهر منطقه و دومین شهر بزرگ در میان استان‌های منطقه آتلانتیک برشمرده می‌شود. این شهر قامت 446.04 کیلومتر مربع از کشور کانادا را به نام خود ثبت کرده است. اگر از منطقه سبز جزایر گرینلند چشم بپوشیم، سنت جان غربی‌ترین شهر آمریکای شمالی محسوب می‌شود. 

سنت جان بزرگ‌ترین شهر استان نیوفانلند برشمرده می‌شود که قدمت طولانی‌تری به نسبت دیگر شهرهای آمریکای شمالی دارد؛ این امر موجب شده تا سنت جان تاثیر عمیقی در اقتصاد و فرهنگ استان داشته باشد. از سویی دیگر، بندرهای سنت جان در کرانه‌های اقیانوس اطلس چرخ اقتصاد این شهر و استان را به‌طور چشمگیری روان کرده است. افزون‌بر موقعیت جغرافیایی سنت جان در جوار امواج اقیانوس اطلس، این شهر یکی از 19 شهر انرژی جهان و مرکز نفتی و گازی کانادا محسوب می‌شود؛ از این رو، 50 درصد اقتصاد نیوفاندلند و لابرادور به سنت جان وابسته شده است.

تحصیل در سینت جانز 2020

همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره کردیم، تحصیل در کانادا معمولا آزمون ورودی مشخصی ندارد و تنها با ارائه مدارک معینی می‌توان به این هدف رسید. تحصیل در سینت جانز هم مانند دیگر شهرهای این کشور گسترده نیازمند دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه یا کالج و ویزای تحصیلی و پس از آن درخواست ویزای تحصیلی کاناداست.

دانشگاه های سینت جانز 

بیشتر جمعیت دانشجویان استان نیوفاندلند و لابرادور در شهر سنت جان و در موسسات آموزشی مختلفی گردهم آمده‌اند. دانشگاه نیوفانلند Memorial University of Newfoundland، دانشگاه مارین Marine Institute، و کالج آتلانتیک شمالی College of the North Atlantic، کالج ایسترن Eastern College و کالج کِین Keyin College  از جمله موسسات آموزشی مهم این شهر هستند.

تحصیل در سنت جان نیازمند دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی کاناداست.

یکی از پردیس‌های دانشگاه نیوبرانزویک University of New Brunswick, Saint John Campus نیز در این شهر واقع شده و در کنار دانشگاه نیوفاندلند Memorial University of Newfoundland مهم‌ترین موسسات آموزشی عالی این شهر محسوب می‌شوند. 

دانشگاه نیوفانلند

دانشگاه مموریال نیوفانلند Memorial University of Newfoundland که در محاوره به دانشگاه مموریال یا به اختصار مان MUN مشهور شده است، از مهم‌ترین و برجسته‌ترین موسسات آموزشی دولتی استان نیوفانلند و لابرادور برشمرده می‌شود. دانشگاه نیوفانلند بزرگ‌ترین دانشگاه منطقه آتلانتیک و تنها دانشگاه استان محسوب می‌شود. پردیس اصلی این دانشگاه در سال 1925 بنا شد و پردیس‌های دیگر در شهرهای کرنر بروک Corner Brook، هارلو Harlow، اسکس و در کشور بریتانیا تاسیس شده است.

در اوان پا گرفتن این موسسه بر نام دانشگاه نیوفانلند کلمه Memorial نیز اضافه شد تا یادبودی از جان‌باختگان جنگ جهانی اول باشد. دانشگاه نیوفاندلند به عنوان کالج دانشگاهی در سپتامبر سال 1925 تاسیس و آغاز به کار کرد، اما امروز بیش از 18 هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی و در دانشکده‌های هنر، مدیریت بازرگانی، آموزش، مهندسی، پزشکی، پرستاری و علوم پایه و شش موسسه تخصصیِ تحصیلات تکمیلی، موسیقی، داروسازی، سینِتیک انسانی (جنبش شناسی)، تفریح و کار اجتماعی پذیرش می‌کند. 

کالج آتلانتیک شمالی

بزرگ‌ترین و برجسته‌ترین کالج دولتی استان نیوفاندلند و لابرادور کالج آتلانتیک شمالی College of the North Atlantic نام دارد که به اختصار از آن به CNA نیز یاد می‌شود. کالج آنتانتیک شمالی که در سال 1997 تاسیس شده است، در حال حاضر 17 پردیس دانشجویی در سراسر استان و کشور برپا کرده و با دانشگاه‌های آسیایی کشورهای چین و قطر نیز همکاری دارد. 

پذیرش تحصیلی 

هر دانشگاه یا کالج مدارک و شرایط خاصی برای دریافت پذیرش تحصیلی در سایت رسمی خود اعلام می‌کند؛ اما به طور کلی سوابق و مدارک تحصیلی، سوابق و مدارک شغلی، نمره مدرک زبان انگلیسی متوسط به بالا، نمره معدل متوسط به بالای آخرین مدرک تحصیلی و شرایط سنی از جمله موارد مشترک در میان این موسسات آموزشی است. پس از آماده‌سازی مدارک باید با بخش پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی مکاتبه و مدارک را ارائه کرد. با ثبت درخواست پذیرش تحصیلی در صورت واجد شرایط بودن نامه پذیرش تحصیلی اولیه صادر می‌شود. در این نامه که اعتباری موقت دارد، نقصی مدارک و شهریه پرداختی به متقاضی اعلام می‌شود. تکمیل و ارسال مدارک و فیش‌های پرداختی در این مرحله منجر به صدور پذیرش تحصیلی اصلی خواهد شد.

ویزای تحصیلی 

پس از دریافت نامه پذیرش تحصیلی اصلی می‌توان درخواست ویزای تحصیلی کانادا را ثبت (سابمیت) کرد. در این مرحله باید مدارک مشخصی را همراه فرم درخواست ویزای تحصیلی برای سفارت ارسال کرد. پس از آن بازه زمانی یک‌ماهه برای متقاضی تعیین می‌شود تا در جلسه انگشت‌نگاری شرکت کند. با توقف فعالیت سفارت کانادا در ایران، برای شرکت در جلسه انگشت نگاری ویزای تحصیلی کانادا باید به دفترهای کارگزاری سفارت این کشور واقع در کشورهای همسایه همچون شهرهای آنکارا، استانبول، دبی، تفلیس و ... مراجعه کرد. تعیین زمان دقیق و مکان برگزاری جلسه به عهده متقاضی خواهد بود. اما برای دریافت پاسپورت ویزا شده نیازی به سفر دوباره نیست و می‌توان از سرویس پیکاپ پاسپورت استفاده کرد. 

سنت جان در شرقی ترین سزمین های آمریکای شمالی واقع شده است.

آب و هوای سینت جانز

تپه‌های مه‌آلود کرانه‌های شهر که میزبان امواج نیلیِ اقانوس اطلس هستند، تاثیر عمیقی در آب و هوای سینت جانز st. john's می‌گذارند. با اینکه سنت جان آب و هوای مرطوب قاره‌ای دارد، اما به دلیل جریان گرم و اقیانوسیِ گلف استریم (Gulf Stream) تغییرات فصلی از حد معمول کمتر به‌چشم می‌خورد. البته باید در نظر داشت که اعتدالِ دریایی، حریف قدری برای سرمای سوزناک زمستانی در ماه ژانویه نیست؛ به‌طوری‌که میانگین دمای زمستانی در این شهر پایین‌تر دمای شهر همتای سنت جان در استان بریتیش کلمبیا یعنی کلونا (Kelowna) در نزدیکی اقیانوس آرام است. موقعیت جغرافیایی این شهر نام سنت جان را در طبقه بندی آب و هوای اقلیم زیرشُمالگانی یا اقلیم جنب‌شمالگان نیز جای داده است.

تابستان‌های سینت جانز

با اینکه سنت جان بارانی‌ترین شهر کانادا در خارج از مرزهای استان بریتیش کلمبیاست، اما تابستان‌ها خشک‌ترین فصل سال در این منطقه محسوب می‌شود. در گرم‌ترین روزهای سال که در ماه جولای تجربه می‌شود، میانگین دمای هوای سنت جان حدود 20 درجه سانتی گراد بالای صفر است. بارش‌های طوفانی و ناگهانی در این ماه از سال، از بالا رفتن دمای هوا جلوگیری می‌کند.

زمستان‌های سینت جانز

بارش برف در زمستان شهر سنت جان به 335 سانتی‌متر هم می‌رسد و معمولا هوای طوفانی ابتدا و انتهای این فصل با تگرگ و باران همراه می‌شود. شدت بارش برف در 17 ژانویه 2020 موجب شد تا در سنت جان وضعیت فوق‌العاده اعلام شود. دمای پایین در این فصل گاهی موجب یخ‌زدن باران و پدیدار شدن گداخته‌های نقره‌ای (silver thaws) شود! 

یخبندان زمستانی گاهی دمای هوای سنت جان را به 30 درجه زیر صفر هم میرساند.

هزینه زندگی در سینت جانز

با اینکه هزینه زندگی افراد به سبک زندگی آن‌ها ارتباط دارد، اما پیش از سفر و مهاجرت باید هزینه‌های زندگی در شهر مقصد را بررسی کرد. به نسبت بسیاری از کلان‌شهرهای کانادا مانند تورنتو و ونکوور، زندگی در سنت جان هزینه پایین‌تری دارد؛ زندگی یک فرد مجرد در این شهر ماهانه 1,188.78 دلار کانادا هزینه دارد که البته این میزان حداقل هزینه‌های زندگی دانشجویی نیست!

هزینه خورد و خوراک در سینت جونز

صرف یک وعده غذایی در رستوران‌های معمولی و ارزان‌قیمت سنت جان حدود 20 دلار کانادا هزینه دارد که با انتخاب رستوران‌های فست‌فود مانند مک‌دونالد، این مقدار تا 10 دلار کاهش می‌یابد. برای صرف یک فنجان کاپوچینوی معمولی در این شهر باید 3.75 دلار و برای یک قوطی نوشیدنی پپسی باید 2 دلار پرداخت کرد. البته بیشترین میزان هزینه‌ها مربوط به خورد و خوراک و مسکن است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

در خریدهای سوپرمارکتی باید در نظر داشت که یک لیتر شیر معمولی 3.45 دلار، یک قرص نان سفید 500 گرمی 3.13 دلار و یک بسته 12 عددی تخم‌مرغ معمولی 3.60 دلار در سینت جانز هزینه دارد. قیمت هر کیلو برنج معمولی 5.88 دلار، پنیر محلی 8 دلار، فیله مرغ 11.50 دلار، گوشت قرمز 13 دلار، سیب 4.88 دلار، موز 3.38 دلار، پرتقال 5.62 دلار، گوجه 5.25 دلار، سیب‌زمینی 5.25 دلار و پیاز 4 دلار کاناداست.

هزینه مسکن در سینت جانز

ارائه اقامتگاه و خوابگاه در بسیاری از کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا کاهش چشمگیری در هزینه‌های زندگی دانشجویی را در پی دارد؛ اما در صورتی که دانشجوی مشغول به تحصیل در این شهر تمایل به کرایه آپارتمان داشته باشد، باید هزینه کرایه ماهانه 700 تا 1500 دلاری را جدا از هزینه زندگی در نظر بگیرد. آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر حدود 915 دلار و آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر به‌طور میانگین 1,537.50 دلار است. البته در حومه شهر کرایه‌ها کمی پایین‌تر است؛ میانگین کرایه ماهانه آپارتمان تک‌خوابه در حومه شهر 777.78 دلار و آپارتمان سه‌خوابه در همین حوالی 1,275.00 دلار کانادا اعلام شده است.

هزینه حمل و نقل در سینت جانز

استفاده از حمل‌نقل عمومی شهر نیاز به خرید بلیط‌های تک‌سفره یا ماهانه دارد؛ بلیط تک‌سفره که برای سفرهای معدود مناسب است 2.50 دلار قیمت دارد و بلیط‌های ماهانه که برای سفرهای مکرر طراحی شده، 78 دلار کاناداست. جهت استفاده از تاکسی‌های داخل شهر باید 3.75 دلار را به عنوان تعرفه ورودی در نظر داشت؛ در ضمن به ازای هر کیلومتر مسیر 1.62 دلار نیز به مبلغ ورودی افزوده می‌شود.

سنت جان مرکز استان نیوفانلند و لابرادور است.

زندگی در سینت جانز

بر اساس معیارهای کیفیت زندگی، سنت جان st. john's یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی محسوب می‌شود. این شهر شاخص سلامت بسیار بالا و شاخص ترافیک و آلودگی هوای بسیار کمی دارد. منطقه سیگنال هیل، مسیر پیاده‌روی ساحل شرقی، و تپه‌های سبز سواحل سنت جان از زیبایی‌هایی طبیعی این شهر هستند که در کنار مراکز فرهنگی آن مانند کلیسای باپتیست سنت جان، منطقه تاریخی ملی فانوس دریایی کیپ اسپیر و کلیسای کاتولیک آنگلیکایی باپتیست مناطق دیدنی این شهر را تشکیل می‌دهند.

نگاهی کوتاه بر تاریخ سینت جانز

این سرزمین یکی از قدیمی‌ترین اردوگاه‌های ماهیگیران در قرن شانزدهم میلادی محسوب می‌شود. سِباستین کابوت Sebastian Cabot کاوشگر ونیزیِ قرن شانزدهم، نقشه لاتین این سرزمین را در سال 1545 ترسیم کرده است؛ او مدعی‌ست نام سنت جان از ورود او و پدرش "جان کابوت" به این سرزمین گرفته شده است. این دو که در آن زمان در خدمت ارتش بریتانیا بودند، صبح روز 24 ژوئن 1494 وارد این سرزمین شدند. 

سنت جان st. john's نقش مهمی در جنگ‌های هفت‌ساله میان فرانسویان و سرخپوستان بومی امریکا ایفا کرد و بدین ترتیب نام این شهر در تاریخ ماندگار شد. سنت جان در سال 1888 به طور رسمی به عنوان شهر معرفی شد. در طول تاریخ این شهر میزبان هلندی‌ها، فرانسوی‌ها و انگلیسی‌ها بوده و این امر تاثیر بسزایی در هنر، معماری و حتی زبان مردمان ساکن در این منطقه گذاشت، اما امروز بیش از 95 درصد جمعیت این شهر به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند.

هزینه های زندگی
canada newfoundland and labrador st. john's
مشاهده همه تصاویر

سایر شهرهای کانادا

سوالات متداول

هزینه درمان در کانادا به چه صورت هست ؟
"درمان و پوشش بیمه در استان های کانادا باهم متفاوت است . اگر شما دانشجو هستید و از بیمه دانشجویی استفاده می کنید یک سری از خدمات شامل دندانپزشگی و چشم پوشش بیمه خصوصی است نه دولتی. به طور میانگین و متوسط بیمه درمانی سالانه از 600 دلار الی 900 دلار خواهد بود برای آشنایی با انواع بیمه در کانادا به لینک زیر مراجعه فرمایید. https://nilgam.com/canada-international-student-insurance."
شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چیست؟
به طور کلی چند نوع کمک مالی برای ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد که شامل بورسیه تحصیلی کانادا (scholarships and bursaries)، جوایز تحصیلی (awards)، کمک‌های مالی (grants)، کمک هزینه تحصیلی (fellowships) و وام (loans) می‌شود. Scholarships که نوعی از بورسیه تحصیلی کانادا است، براساس داشتن صلاحیت و برتری علمی، پیشرفت تحصیلی چشمگیر فردی، مهارت‌های ورزشی، تجربه داوطلبانه و مشارکت‌های فوق برنامه و یکسری تحقیقات خاص، به دانشجویان و خصوصا فارغ‌التحصیلان ارائه می‌گردد. بورسیه تحصیلی (Bursaries) به دانشجویانی با نیاز مالی داده می‌شود، به همین خاطر معمولا یک فرم درخواست مورد نیاز است و ممکن است اطلاعات و فرم درخواستی شما جهت شناسایی وضعیت مالی‌تان مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. لازم به ذکر است بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی در اغلب اوقات مختص شهروندان کانادایی و دانشجویان بومی این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مدارک و شرایط اخذ بورسیه به لینک زیر مراجعه کنید: https://nilgam.com/canada-scholarship-conditions/#f2
بهترین کالج های کانادا کدامند
دانشگاه تورنتو، اتاوا،دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکور،دانشگاه McGill در مونترال، دانشگاه لاوال (UL) در کبک،
ارزانترین کالج های کانادا کدامند ؟
"ALGONQUIN COLLEGE,BOW VALLEY COLLEGE,CAMOSUN COLLEGE, FANSHAWE COLLEGE , GEORGIAN COLLEGE,LAMBTON COLLEGE,NIAGARA COLLEGE,LETHBRIDGE COLLEGE,LOYALIST COLLEGE,SENECA COLLEGE,SELKIRK COLLEGE,NORTHERN LIGHTS COLLEGE,HUMBER COLLEGE,ST.LAWRENCE COLLEGE,SHERIDAN COLLEGE,CENTENNIAL COLLEGE,CONESTOGA COLLEGE,CONFEDERATION COLLEGE"
چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟
بنابر گزارش CNBC ، کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی و موفق دنیا مبلغ بیشتری را صرف سرانه تحصیلات و آموزش و پرورش می‌کند؛ از این رو به عنوان تحصیل‌کرده‌ترین کشور در دنیا محسوب می‌شود. سیستم آموزش و پرورش دولتی K-12 کانادا یکی از بهترین نمونه‌ها در سطح جهان است. این کشور هم‌چنین میزبان برترین دانشگاه‌های دنیا هم‌چون دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش‌کلمبیا است که در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. بنابر آخرین آمار کشور کانادا، قریب به ۵۴ درصد از شهروندان کانادا با میانگین سنی ۲۵ تا ۶۴ سال دارای مدارک دانشگاهی هستند و در حدود ۱۰٫۸ درصد دوره‌های فنی و حرفه‌ای، کارآموزی و مدارک تجارت وبازاریابی را گذرانده‌اند. کشور کانادا در عین حال بخاطر رویکرد موزاییکی mosaic خود در مقابل موضوع چند فرهنگی شناخته شده است؛ این رویکرد موجب شده تا مهاجران با فرهنگ‌های مختلف در حالی که میراث فرهنگی و مذهبی خود را حفظ می‌کنند، با هماهنگی کامل با یکدیگر به زندگی بپردازند.
دوره تحصیل post bac کانادا چیست ؟
دوره پست بک (لیسانس پیشرفته) در کانادا | Post Bac دوره‌های (Post-Baccalaureate Diploma) (PBD or “post-bac”) در کانادا به دوره‌هایی گفته می‌شود که متقاضیان دارای مدرک undergraduate یا همان کارشناسی می‌توانند وارد این دوره شوند تا مهارت‌های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره‌ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌ها است و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس خوبی برای استخدام شدن می‌دهد. پیش نیاز اخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس (داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست)
مزایای کشور کانادا برای تحصیل چیست ؟
"1. تحصیل در کانادا ارزان تر از آمریکا، استرالیا، انگلیس است 2. تحصیل در کانادا بعد از فارغ تحصیل موجب اقامت و شهروندی در کانادا می شود 3. همزمان با تحصیل قادر به کار کردن خواهید بود 4. همزمان با تحصیل شما همراه شما می تواند تمام وقت کار کند 5. اگر مادر و پدر در حال تحصیل و یا شاغل باشند فرزند قادر خواهد بود در مدارس دولتی تحصیل کند که اکثرا رایگان و یا ارزان قیمت هستند 6.هزینه زندگی در کانادا از آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزان تر است . 7. فرزندان زیر 16 سال امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند 8.در مقطع ارشد و دکتری امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد 9. امکان تغییر رشته و یا دانشگاه بعد از اخذ ویزای کانادا امکان پذیر است "
گران ترین استان کانادا کدام است ؟
گرانتری شهر کانادا ونکور و تورنتو است که ونکور در استان بریتیش کلمبیا و تورنتو در استان انتاریو واقع است.
هزینه زندگی در کانادا چقدر است ؟
هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است به طور مثال سالیانه برای یک فرد از 16000 دلار تا 40000 دلار می باشد ولی میانگین متوسط ماهانه برای یک فرد تقریبا 2300 دلار معادل 28000 دلار کانادا می باشد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو سالیانه 40000 دلار می باشد.
ارزان ترین دانشگاه های کانادا کدامند؟
در مقطع کارشناسی: Brandon University، Université de Saint-Boniface، University of Guelph، Canadian Mennonite University، Memorial University of Newfoundland در مقطع کارشناسی ارشد: Memorial University of Newfoundland، University of Northern British Columbia، University of Calgary، Simon Fraser University،University of Saskatchewan

نظرات کاربران

امتیاز دهید
نظر خود را ثبت کنید