با بهترین دانشگاه‌ های کانادا 2021 آشنا شوید و سپس برای پذیرش از دانشگاه های کانادا از طریق سایت پذیرش تحصیلی لتسگو یونی اقدام نمایید. کشور مهاجر پذیر کانادا با داشتن برترین دانشگاه‌های دنیا در شهرهای مشهور خود، هرساله دانشجویان بین‌المللی زیادی را ترغیب میکند تا با دریافت مجوز و گرفتن ویزای تحصیلی در این کشور تحصیل کنند و در صورت موفقیت، از شرایط مهاجرت تحصیلی نیز استفاده نمایند.

بنابراین تصمیم گرفتیم این پُست از مجله تحصیلی لتس گو یونی را به بهترین دانشگاه های کانادا 2021 اختصاص دهیم.

در مقایسه با آمریکا، دانشگاه های کانادا شرایط ساده‌تری را برای درخواست پذیرش و ویزای تحصیلی و همچنین کار تمام‌وقت پس از فارغ‌التحصیلی بوجود آورده است. دانشجویان بین المللی با تحصیل در کانادا فرصت اقامت دائم و امکاناتِ بیشمارِ این کشور پیشرفته را خواهند داشت.

دانشجویان بین‌المللی کانادا ویزای تحصیلی

در حال حاضر بنابر آمار ارائه شده در اغلب وب‌سایت‌های معتبر رنکینگ در دنیا، دانشگاه‌های تورنتو و بریتیش کلمبیا، دو موسسه آموزشی برتر دانشگاه های کانادا محسوب می‎شوند. این دو دانشگاه از امتیاز بالایی در زمینه تحقیقات تاثیرگذار برخوردار هستند، این بدین معنی است که این موسسات آموزشی کار و فعالیتی دانشگاهی را با کیفیتی بالا و قابل ستایش تولید می‌کنند.

در این میان، بخش اعظمی از دانشگاه‌های کانادا 2021 با جذب و استخدام دانشجویان و اساتید بین‌المللی و تشویق همکاری‌های فرامرزی، در امر ارتقای چشم‌انداز جهانی از شهرت زیادی برخوردار هستند؛ از این رو شما می‌توانید با حضور در محوطه این دانشگاه‌ها فضایی چند ملیتی و جهانی را تجربه کنید.

براساس آمار دفتر آموزشی کانادا برای دانشجویان بین‎المللی، بیش از 90 درصد از دانشجویان در حال تحصیل در این کشور از سیستم آموزشی، کیفیت و نحوه تدریس دانشگاه های کانادا بسیار راضی هستند و قریب به 95 درصد از آنها کانادا را به عنوان برترین مقصد برای دریافت ویزای تحصیلی و ادامه تحصیل پیشنهاد می‌کنند. 

بهترین دانشگاه های کانادا

در ادامه به معرفی بهترین دانشگاه های کانادا 2021 برای تحصیل در کشور کانادا در خدمت شما در مجله سایت لتسگویونی هستیم:

تحصیل در کانادا ویزای تحصیلی

1- دانشگاه تورنتو 

دانشگاه تورنتو در ابتدا توسط کلیسای انگلیس کنترل میشده و اولین دانشگاهی بوده که به عنوان یک موسسه و سیستم دانشگاهی در مستعمره Upper Canada همانند دانشگاه‌های معتبر و باشکوه انگلیس تاسیس شده است. شایان ذکر است که همه هفت کالج دانشگاه تورنتو دارای تاریخچه و سنت‌های مخصوص به خود هستند.

دانشگاه تورنتو به عنوان گل سر سبد بهترین دانشگاه های کانادا از دستاوردهای بسیار زیادی برخوردار است که از آن جمله می‌توان به اولین انتشارات دانشگاهی کانادا، نخستین دانشکده علوم جنگل در کشور و اولین دانشگاه کانادایی با بیش از 1 میلیارد دلار کانادایی اهدایی و موقوفات اشاره کرد.

جنبش‌های تاثیرگذار آکادمیک نیز در این دانشگاه آغاز شد که شامل دانشکده انتقاد ادبی و نظریه ارتباطات تورنتو، نظریه تکاملی NP در علوم کامپیوتری و تحقیقات در مورد درمان سلول‌های بنیادی می‌شود.

پردیس مرکزی دانشگاه تورنتو از چندین ساختمان تاریخی و حیاط و فضای سبز تشکیل شده که با نمونه‌های اروپایی به خوبی رقابت می‌کنند. در حال حاضر بیش از 700 رشته کارشناسی و 200 رشته تکمیلی به دانشجویان ارائه می‌شود و این دانشگاه یکی از بهترین‌ها در جهان پزشکی به شمار می‌آید.

همچنین از افراد سرشناس فارغ‌التحصیل از دانشگاه تورنتو می‌توان به 5 نخست وزیر و نویسندگانی هم‌چون مایکل اونداتجی و مارگارت اتوود اشاره کرد. در مجموع 10 نفر از برندگان جایزه نوبل وابسته به این دانشگاه هستند.

دانشگاه تورنتو ویزای تحصیلی

2- دانشگاه بریتیش کلمبیا

قدیمی‌ترین دانشگاه این استان، دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از برترین و رقابتی‌ترین موسسات آموزشی پیشنهادی let’s go uni در کانادا است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای دو پردیس یکی در ونکورر و دیگری در کلونا است. پردیس اصلی در ونکوور در نزدیکی چندین ساحل قرار گرفته و از منظره‌های زیبایی از کوه‌های ساحل شمالی برخوردار است. همچنین در این دانشگاه باغهای گیاه‌شناسی و یادبود در کنار مرکز مشهور هنرهای نمایشی قرار گرفته است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا چندین بورسیه تحصیلی از جمله جایزه بین‌المللی Donald A. Wehrung را برای متقاضیان جنگ‌زده ارائه می‌دهد. لازم به ذکر است که 8 برنده جایزه نوبل به همراه 71 دانشمند و پژوهشگر Rhodes و 65 مدال‌آور المپیک با این دانشگاه در ارتباط بوده‌اند.

همچنین بزرگترین سیلکوترون جهان که نوعی شتاب‌دهنده ذرات است در TRIUMF، آزمایشگاه ملی فیزیک هسته‌ای و ذرات کشور دانشگاه بریتیش کلمبیا قرار دارد. 

بریتیش کلمبیا به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌ های کانادا از 12 دانشکده در پردیس ونکوور و هفت دانشکده در پردیس کلونا برخوردار است و در عین حال دوره ویژه کارشناسی را به طور مشترک با دانشگاه Sciences Po پاریس ارائه می‌دهد.

3 نخست وزیر کانادا در این دانشگاه آموزش دیده‌اند که از آن جمله می‌توان به نخست وزیر فعلی کانادا جاستین ترودو اشاره کرد. (مدرک کارشناسی آموزش خود را از این دانشگاه دریافت کرده است)

دانشگاه بریتیش کلمبیا ویزای تحصیلی کانادا

3- دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل تنها موسسه آموزشی کانادایی است که در مجمع جهانی رهبران اقتصادی دانشگاه‌های جهان که از روسای 26  موسسه آموزشی برتر دنیا تشکیل شده، حضور دارد.

دانشگاه مک گیل در سال 1821 میلادی تاسیس شده و پردیس اصلی آن در دامنه کوه رویال در مرکز مونترال کانادا قرار گرفته است. همچنین بسیاری از دانشجویان سال اول در محوطه پارک مانند این پردیس سرسبز زندگی می‌کنند.

تمامی ساختمان‌های اصلی دانشگاه از سنگ آهک خاکستری بومی منطقه ساخته شده و به پردیس دانشگاه ظاهری زیبا و قابل توجه بخشیده است. در سال 1829 میلادی دانشگاه مک‌گیل نخستین دانشکده پزشکی را تاسیس کرد و تاکنون بخاطر موضوعات بالینی از امتیاز بسیار بالایی در جهان برخوردار شده است.

دانشگاه پیشنهادی let’s go uni بیش از 300 رشته تحصیلی را به بیش از 31 هزار دانشجو از 150 کشور دنیا ارائه می‌دهد. هر ساله دانشجویان زیادی به دریافت پذیرش از دانشگاه مک گیل که یکی از بین‌المللی ‌ترین و بهترین دانشگاه‌های کانادا لقب گرفته است ترغیب می‌شوند. 

همچنین خواننده و ترانه‌سرا لئونارد کوهن و بازیگر معروف ویلیام شتنر از فارغ‌التحصیلان دانشگاه مک گیل هستند.

دانشگاه مک گیل ویزای تحصیلی

4- دانشگاه مک مستر

دانشگاه مک مستر در همیلتون انتاریو واقع شده و پردیس اصلی آن در زمینی 121 هکتاری در نزدیکی باغ گیاه‌شناسی رویال همیلتون قرار گرفته است.

نام این دانشگاه از ویلیام مک‌مستر یک سناتور برجسته و بانکدار کانادایی گرفته شده که 900 هزار دلار برای تاسیس این موسسه آموزشی عالی اهدا کرد.

دانشکده پزشکی مک مستر همه ساله در لیست برترین دانشگاه های کانادا قرار گرفته و شهرتی جهانی دارد. در این دانشگاه دانشکده‌های دیگری از جمله مهندسی، تجارت، علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم قرار گرفته است.

دانشگاه مک مستر تمرکز ویژه‌ای بر روی کارهای تحقیقاتی داشته تا از این طریق به برخی از مهم‌ترین و اضطراری‌ترین نیازهای جامعه خصوصا در زمینه سلامت رسیدگی کند.

این کارها شامل تحقیقات سلول‌های بنیادی و تحقیقات سرطان می‌شود که بخش کوچکی از پوست انسان را به سلول‌های خونی تبدیل کرده و ممکن است در آینده کمبود اهداکنندگان خون را کاهش دهد.

به طور معمول دانشجویان و اساتید دانشگاه مک‌مستر از بیش از 90 کشور به این موسسه می‌آیند و این موسسه دارای چیزی بیش از 70 قرارداد تبادل دانشجو با سایر دانشگاه‌های جهان است.

دانشگاه مک مستر ویزای تحصیلی

5- دانشگاه مونترال

تنها دانشگاه فرانسوی‌زبان که در رتبه پنج بهترین دانشگاه های کانادا 2021 قرار گرفته موسسه آموزش عالی مونترال است.

همچنین از لحاظ تعداد دانشجو با بیش از 37 هزار محصل دومین دانشگاه بزرگ کشور محسوب می‌شود که از این میان یک چهارم آنها دانشجویان بین‌المللی هستند.

پردیس اصلی دانشگاه در دامنه کوه رویال واقع شده و ساختمان متمایز مرکزی با سبک Art Deco ساخته شده است. به طور معمول 74 درصد بدنه دانشجویی این دانشگاه را دانشجویان کارشناسی تشکیل می‌دهند.

ورزش در دانشگاه مونترال بسیار محبوب است، تیم‎‌های ورزشی به نام کارابین شناخته می‌شوند و در رشته‌های بدمینتون، فوتبال کانادایی و هاکی و سایر رشته‌های ورزشی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

همچنین بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاه مونترال بخاطر تحقیقات علمی در زمینه نوآوری در انرژی هسته‌ی، ادراک بصری و رمزنگاری کوانتومی در سراسر دنیا شناخته شده هستند.

دانشگاه مونترال کانادا ویزای تحصیلی

6- دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا یکی دیگر از بهترین دانشگاه‌های کانادا 2021 و دانشگاه‌های دولتی پیشرو در زمینه تحقیقات فشرده است، این موسسه آموزشی خوش‌نام از شهرت زیادی در زمینه‌های علوم انسانی، علوم، هنرهای خلاقانه، تجارت، مهندسی و علوم سلامت برخوردار است.

همچنین دانشگاه آلبرتا خانه تجهیزات متفاوتی نظیر انستیتوی ملی فناوری نانو در کانادا و انستیتوی ویروس‌شناسی Li Ka Shing نیز هست. این دانشگاه که به نام U of A شناخته می‌شود، بهترین و روشن‌ترین مغزهای جوان و پویا را از سراسر دنیا به سمت خود می‌کشاند.

دانشجویان دانشگاه آلبرتا می‌توانند از بین 400 رشته کارشناسی، ارشد و تخصصی در 18 دپارتمان آموزشی مختلف، رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند. در حال حاضر دانشگاه آلبرتا با بورس 3 میلیونی آموزشی ملی برای تدریس (بالاترین جایزه کانادا برای تعالی تدریس در مقطع کارشناسی) در سراسر کشور پیشرو است.

با بیش از 100 سال قدمت و 250 هزار فارغ‌التحصیل، دانشگاه آلبرتا در سراسر دنیا به تجهیز دانشجویان به دانش و مهارت‌های ویژه برای تبدیل شدن به رهبران آینده شناخته می‌شود.

موسسه عالی آلبرتا به عنوان یکی دیگر از برترین و بهترین دانشگاه های کانادا در ادمونتون آلبرتا، شهری پویا با یک میلیون جمعیت و قطب اصلی صنعت پررونق انرژی آلبرتا قرار گرفته است. پردیس اصلی دانشگاه در مرکز ادمونتون قرار گرفته و با مرکز شهر از طریق اتوبوس یا مترو تنها چند دقیقه فاصله دارد.

این پردیس دانشگاهی خانه بیش از 40 هزار دانشجو است که قریب به 7000 نفر از آنها دانشجویان بین‌المللی از بیش از 150 کشور دنیا هستند. از نگاه let’s go uni دانشگاه آلبرتا پشتیبانی عالی با فضایی چندفرهنگی و محیط تحقیقی پرجنب و جوش را به دانشجویان ارائه می‌دهد.

 دانشگاه آلبرتا ویزای تحصیلی کانادا

7- دانشگاه واترلو

یکی دیگر از بهترین دانشگاه‌های کانادا 2021 دانشگاه واترلو است که در خط مقدم نوآوری قرار گرفته و در منطقه‌ای به همین نام واقع شده است. به بیانی دیگر، دانشگاه واترلو خانه تحقیقات در حال تغییر در جهان و تدریس الهام‌بخش است.

در کانون شبکه در حال رشد مشارکت جهانی، موسسه عالی آموزشی واترلو با ساختن پل‌هایی بین صنعت و رشته‌های آموزشی، موسسات و جوامع، در حال شکل‌دهی به آینده در پیش رو است.

از محاسبات کوانتوم و نانوتکنولوژی گرفته تا روان‌شناسی بالینی، مهندسی و تحقیقات علوم سلامت، ایده‌ها و افکار تغییردهنده  دنیا در قلب و جان این دانشگاه بین‌المللی قرار دارد.

دانشگاه واترلو طی 25 سال گذشته به عنوان یکی از نوآورترین دانشگاه های کانادا لقب گرفته است. این دانشگاه جایی است که بیش از 16 هزار دانشجوی کارشناسی در بزرگترین دوره‌های آموزشی تعاملی post-secondary دنیا شرکت کرده و با تبادل دانشکده و شرایط کار، از کارفرماهایی نظیر گوگل، فیسبوک و آمازون تجربه ارزشمند کاری کسب می‌کنند.

دانشگاه واترلو که پیشنهاد let’s go uni نیز میباشد در 110 کیلومتری غرب تورنتو قرار گرفته  و میزبان قریب به 35 هزار دانشجو از 120 کشور دنیا است.

تنها کافیست برای اطلاع از داشتن شرایط لازم برای دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی و ادامه تحصیل در کانادا به وب‌سایت let’s go uni مراجعه کرده و از اطلاعات کاربردی زیادی از جمله ارزیابی تحصیلی در این زمینه بهره‌مند شوید.

ویزای تحصیلی کانادا دانشگاه واترلو

8- دانشگاه وسترن

دانشگاه وسترن به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا 2021 محسوب می‌شود. از مفاهیم بنیادی تا دانش عملی و کاربردی، اکتشافات موسسه عالی وسترن موجب بهره اقتصادی، توسعه اجتماعی و فرهنگی در کانادا و سراسر دنیا شده است.

دانشگاه وسترن دانشجویانی را با جهان‌بینی‌هایی گسترده برای مطالعه، فعالیت و رهبری در جوامع بین‌المللی به خود جذب می‌کند. از این رو دانشجویان از 117 کشور مختلف تجربه کلاسی خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشته و به تحصیل  در خارج از کشور، تحقیق و انجام فرصت‌های داوطلبانه برای توسعه چشم‌اندازها و دانش خود مشغول می‌شوند.

همچنین دانشجویان دانشگاه وسترن دستاوردهای آکادمیک خود را با فرصت‌های ورزشی، داوطلبانه و مشارکت‌های اجتماعی متعادل می‌کنند و از این طریق اجتماعی قوی را پرورش می‌دهند که به بیش از 277 هزار فارغ‌التحصیل بین‌المللی گسترش یافته است.

دانشگاه وسترن تمامی رشته‌‌های تکمیلی را به همراه 3 موضوع  و زمینه تحصیلی که در 50 رشته برتر دنیا قرار گرفته به دانشجویان آموزش می‌دهد و با بودجه تحقیق سالانه 235 میلیون دلاری، محققان وسترن برای اطلاع‌رسانی سیاسی و اشتراک‌گذاری جهانی دانش تلاش می‌کنند.

لازم به ذکر است که بیش از 60 درصد نشریات تحقیقاتی این دانشگاه شامل همکاری‌های بین‌المللی می‌شود.

دانشگاه وسترن خانه مراکز تحقیقاتی مشهوری نظیر انستیتوی فلسفه Rotman، مهندسی باد، موسسه تحقیقات انرژی و محیط زیست، موسسه ذهن و فکر، موسسه تحقیقاتی Robarts، مرکز پروژه Fraunhofer برای تحقیقات کامپوزیت و موسسه استخوان و مفاصل است.

دانشگاه وسترن به عنوان یکی دیگر از بهترین دانشگاه های کانادا و موسسات آموزشی پیشنهادی let’s go uni دارای پردیس‌های زیبایی در شهر لندن کانادا است که به عنوان مکانی امن میزبان بیش از 381 هزار نفر است.

ویزای تحصیلی دانشگاه وسترن

9- دانشگاه کلگری

موسسه آموزش عالی کلگری دانشگاه نسل پیشرو در کانادا و مکانی زنده، در حال رشد و جوان است که با شعار " ما می‌توانیم"  در یکی از شهرهای برتر کانادا، با آغوشی باز پذیرای تغییرات و فرصت‌ها است.

دانشگاه کلگری دارای سمت و سویی استراتژیک و شفاف برای تبدیل شدن به یکی از 5 دانشگاه تحقیقاتی در کانادا است و از این رو کاملا در یادگیری و آموزش خلاقانه غرق شده و به طور کامل با جامعه کلگری ادغام شده است.

دانشگاه کلگری از صنعت و کسب و کارهای بومی، ملی و بین‌المللی پشتیبانی کرده و در تلاش است تا به جامعه خدمت کرده و ارزشهای آنرا منعکس کند، این در حالی است که در حال فعالیت و کار برای پیدا کردن راه حل‌های برخی از چالش ‌برانگیزترین مشکلات جامعه امروز نیز هست.

کلگری به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های کانادا 2021 و موسسات آموزشی تحقیقاتی اصلی در این کشور دارای 14 دانشکده،53 دپارتمان و بیش از 200 رشته تحصیلی آکادمیک است. همچنین دانشگاه کلگری دارای 77 جایگاه تحقیقاتی در کانادا بوده و در سال 2013-14 در حدود 325 میلیون دلار درآمد تحقیقاتی کسب کرده و خانه 85 ساختمان و مرکز تحقیقاتی مجزا است.

کارشناسان let’s go uni دانشگاه کلگری را به عنوان یکی از بهترین گزینه های تحصیل در کانادا پیشنهاد کرده و همواره جهت ارائه ارزیابی، مشاوره و خدمات تحصیلی در خدمت شما هستند.

ویزای تحصیلی دانشگاه کلگری با لتس گو یونی

10- دانشگاه کوئین

زمانی که شما دانشگاه کوئین را انتخاب می‌کنید، انگار دارید ترکیبی از فرصت‌های مختلف، اساتید فعال و پویا، فضاهای آموزشی خلاقانه در زیباترین پردیس‌های دانشگاهی در کانادا را انتخاب می‌کنید و به خود شانس شرکت در بیش از صدها باشگاه و اجتماع دانشجویی، تکمیل کارآموزی دارای حقوق و یا کاوش کشور و فرهنگی جدید از طریق ادامه تحصیل در کانادا را به خود می‌دهید.

دانشجویان با میانگین ورودی و پذیرش 88.9 درصدی از سراسر کانادا و بیش از 108 کشور دنیا برای تحصیل در برخی از بهترین دوره‌های تحصیلی آکادمیک پا به این دانشگاه می‌گذارند و از فرصت تعامل با فیلسوفان و دانشمندان اجتماعی، مهندسان خلاق و دانشمندان درجه یکی که به بورسیه تحصیلی به عنوان همکاری متعادل بین اکتشاف و تدریس نگاه می‌کنند، برخوردار می‌شوند.

شما می‌توانید در دانشگاه کوئین با انتخاب دوره‌های درسی از حوزه‌های مختلفی نظیر موسیقی، فیزیک نجومی، تجارت و یا مهندسی، زمینه تحصیلی خود را انتخاب کرده و مدرک تحصیلی خاصی را برای خود رقم بزنید.

همچنین می‌توانید در صورت تمایل یک سال از دوره تحصیلی خود را در مرکز مطالعات بین‌المللی bader در پردیس ساسکس شرقی در انگلیس بگذرانید و یا اینکه برای توسعه تجارب کاری و حقیقی، در دوره‌های کارآموزی شرکت کنید.

در عین حال، می‌توانید در مرکز نوآوری تابستانی کوئین، برای پایان دوره تحصیلی خود در یک دوره آموزشی با مدرک دوگانه شرکت داشته باشید. در حالت کلی هر رشته و یا دوره تحصیلی را که در این دانشگاه انتخاب کنید، می‌توانید از این موضوع مطمئن باشید که مدرک این دانشگاه کانادایی درب‌ها و فرصت‌های بین‌المللی متنوعی را به روی شما باز خواهد کرد.  

پردیس دانشگاه کوئین دارای یک شبکه یکپارچه از 6 کتابخانه است و در آن چندین موزه و تجهیزات هنری از جمله مرکز هنری آگنس اترینگتون و مرکز ایزابل بادر برای اجراها و نمایش‌های هنری قرار گرفته است.

در حال حاضر دانشگاه کوئین به عنوان یکی از با کیفیت‌ترین دانشگاه های کانادا دارای بیش از 3800 دانشجوی بین‌المللی است که 12 درصد از جمعیت کل دانشجویان تمام‌وقت در حال تحصیل این دانشگاه را تشکیل می‌دهند.

لازم به ذکر است که مرکز برنامه‌های دانشگاهی OUAC، کلیه برنامه‌های تحصیلی کارشناسی و ارشد دانشگاه‌های استان انتاریو را ارائه می‌دهد و شما می‌توانید در صورت تمایل برای درخواست پذیرش و ادامه تحصیل در کانادا از ارزیابی تخصصی وب‌سایت let’s go uni استفاده کرده و از مشاوره تحصیلی تخصصی کارشناسان ما برخوردار شوید.

پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا

11- دانشگاه اتاوا

دانشگاه اتاوا مرکزی زنده، تعاملی و پر جنب و جوش برای فهم و پیشرفت بشریت است و تجربه آموزشی فوق‌العاده‌ای را به دانشجویان ارائه می‌دهد. همچنین پرسنل آموزشی، دانشکده و دانشجویان تمامی دپارتمان‌ها، خدمات تحصیلی و شرکای بخش‌های دولتی و خصوصی این موسسه آموزشی از اعتبار و ارزش بالایی در کانادا و سراسر جهان برخوردار هستند. 

به بیانی دیگر، فعالیت آنها در زمینه مسائل پیش روی جامعه و تعهد آنها برای ارائه تجربه یادگیری در بالاترین سطح ممکن آموزشی در کنار مشارکت مثبت در مسائل اجتماعی، بومی و کشوری، دلایلی هستند که موجب ارتقای شهرت و نام دانشگاه اتاوا در زمینه‌های تحقیقاتی و تحصیلی شده‌اند.

دانشگاه دولتی اتاوا یکی دیگر از بهترین دانشگاه های کانادا 2021 است که همواره برای دریافت درخواست پذیرش تحصیلی و کاری از افراد مستعد و واجد شرایط  از سراسر دنیا آمادگی داشته و با تجهیزات متعدد آموزشی و کمک‌هزینه‌های تحصیلی به دانشجویان بومی و بین‌المللی فعال مساعدت می‌کند.

ویزای تحصیلی دانشگاه اتاوا

12- دانشگاه یورک

یکی دیگر از برترین و بهترین دانشگاه‌های کانادا 2021 دانشگاه یورک است که در زمینه روش‌های نوین تفکر و رویکرد دوره‌های کارشناسی بسیار شناخته شده است و سطح بالایی از کیفیت را در حوزه آموزش و تحقیق ارائه می‌دهد.

دوره‌های کارشناسی یورک

 علوم، تجارت

 حقوق

 مهندسی

 سلامت

 مطالعات محیط زیست

 مطالعات تخصصی و هنرهای لیبرال

 آموزش و پرورش و هنر

 رسانه، نمایش و طراحی 

در حال حاضر 53 هزار دانشجوی یورک برای خلق ایده‌های بزرگ و تاثیرگذار مثبت در جهان از آموزش مورد نیاز خود برخوردار می‌شوند. عموما دانشجویان این دانشگاه بخاطر طراحی خلاقانه دوره‌های آموزشی، دوره‌های میان‌رشته‌ای و چندجانبه و فرصت‌های تجربی و آموزشی متنوع از پیشنهادهای شغلی فوق‌العاده‌ای بعد از فارغ‌التحصیلی بهره‌مند می‌گردند.

دانشگاه تحقیقاتی یورک از 11 دپارتمان و 24 مرکز پژوهشی تشکیل شده و با 280 دانشگاه برتر دنیا مشارکت و همکاری دارد. پردیس دوزبانه گلندن در جنوبی‌ترین بخش انتاریو مرکز دوره‌های زبان فرانسه و دوره‌های آموزشی تکمیلی است.

هم اکنون، 2700 دانشجوی دانشگاه یورک حداقل به دو زبان بین‌المللی تحصیل کرده و قریب به 30 درصد جمعیت دانشجویان به 3 تا 4 زبان بین‌المللی تحصیل می‌کنند. 

رتبه‌بندی دانشگاه‌های کانادا 2021 

رتبه کانادایی رتبه جهانی 2021 دانشگاه استان شهر
1 =25 دانشگاه تورنتو انتاریو تورنتو
2 =31 دانشگاه مک گیل  کبک مونترال
3 45 دانشگاه بریتیش کلمبیا بریتیش کلمبیا ونکوور 
4 118 دانشگاه  مونترال کبک مونترال
5 119 دانشگاه آلبرتا آلبرتا ادمونتون 
6 144 دانشگاه مک مستر انتاریو   همیلتون 
7 =166 دانشگاه واترلو انتاریو واترلو
8 =203 دانشگاه وسترن انتاریو لندن
=9 =246 دانشگاه کوئینز انتاریو کینگستون
=9 =246 دانشگاه کلگری آلبرتا کلگری
=11 251-300 دانشگاه دالهوزی نوا اسکوشیا هلیفکس
=11 251-300 دانشگاه لاوال کبک شهر کبک
=11 251-300 دانشگاه اتاوا انتاریو اتاوا
=11 251-300 دانشگاه سیمون فریزر بریتیش کلمبیا برنابی
15 351-400 دانشگاه منیتوبا منیتوبا وینیپگ
=16 401-500 دانشگاه ساسکاچوان ساسکاچوان ساسکاتون
=16 401-500 دانشگاه ویکتوریا بریتیش کلمبیا ویکتوریا
=16 401-500 دانشگاه یورک انتاریو تورنتو
=16 501-600 دانشگاه کارلتون انتاریو اتاوا
=16 501-600 دانشگاه گلف انتاریو گلف
=16 501-600 دانشگاه یادبود نیوفاندلند نیوفاندلند و لابرادور سنت جان
=22 601-800 دانشگاه کنکوردیا کبک مونترال
=22 601-800 دانشگاه لیک هد انتاریو تاندربی و اوریلیا
=22 601-800 دانشگاه کبک کبک شهر کبک
=22 601-800 دانشگاه رجینا ساسکاچوان رجینا
=22 601-800 دانشگاه رایرسون انتاریو تورنتو
=22 601-800 دانشگاه شربوک کبک شربوک
=22 601-800 دانشگاه ویندزور انتاریو ویندزور
29 801-1000 دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی بریتیش کلمبیا پرینس جرج
30 1001+ دانشگاه لتبریج آلبرتا لتبریج

چنانچه شما هم مایل به دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا و ادامه تحصیل در این کشور پهناور هستید، کافیست تا از طریق وب‌سایت letsgouni از مشاوره تحصیلی تخصصی کارشناسان ما برخوردار شوید.