کالج هنرهای کاربردی و فناوری فنشاو Fanshawe College of Applied Arts and Technology یکی از مشهورترین کالج‌های استان انتاریو در کانادا محسوب می‌شود که در میان متقاضیان مهاجرت تحصیلی به طور مختصر به کالج فنشاو Fanshawe College مشهور شده است.

این کالج دولتی در شهر لندن کانادا واقع شده و پردیس‌های مختلفی در سطح استان تاسیس کرده است. برای دریافت پذیرش تحصیلی کالج فنشاو و تحصیل در کانادا و همچنین آشنایی بیشتر با خدمات این مجموعه آموزش عالی تا پایان این صفحه لتس گو یونی را همراهی کنید تا مسیر درستی را برای ویزای تحصیلی کانادا انتخاب کنید. 

کالج فنشاو کانادا

یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین کالج‌های کانادا کالج فنشاو نام دارد که در جنوبِ غرب استان انتاریو واقع شده است. دانشجویان بین‌المللی با اخذ پذیرش تحصیلی Fanshawe College می‌توانند توانایی‌های بالقوه خود را بیایند و در زمینه‌های مختلف از جمله هنرهای کاربردی، بازرگانی، خدمات بهداشتی، خدمات انسانی، مهمانداری و فناوری به موفقیت برسند. کالج Fanshawe هر ساله بیش از 200 مدرک فارغ‌التحصیلی و گواهینامه پایان‌دوره به 43000 دانشجو اعطا می‌کند.

مرکز فنی‌حرفه‌ای انتاریو (OVC) در سال 1962 در شهر لندن استان انتاریو کانادا تاسیس شد و در تاریخ 28 سپتامبر سال 1964 اولین کلاس‌های آموزشی را دایر کرد. گسترش این مجمعه آموزش عالی و آوازه نیک آن در کیفیت آموزش موجب شد در سال 1967 به کالج تبدیل و به کالج فنشاو (Fanshawe به معنی معبدی در جنگل) مشهور شود. 

گسترش کالج Fanshawe در این مقطع متوقف نشد و در دیگر شهرهای استان نیز (مانند سنت توماس، ووداستوک، و سیمکو) شعبه‌هایی تاسیس کرد، رفته رفته بر شمار آن‌ها افزود و توسعه فضای آموزشی را همواره در راس برنامه‌های خود قرار داد.

خوابگاه کالج فنشاو

پردیس اصلی Fanshawe College در شهر لندن 3 مجتمع اقامتگاهی دارد که بیش از هزار و 200 خوابگاه را در اختیار متقاضیان تحصیل در کانادا قرار می‌دهد. خوابگاه های آپارتمانی این موسسه آموزشی 400 اتاق دارد و هر یک از سوئیت‌های آن با گنجایش 4 دانشجو طراحی شده‌اند.

دانشجویان با اقامت در این خوابگاه‌ها می‌توانند از خدمات آموزشی فضای پردیس مانند کتابخانه، سالن‌های ورزشی، و کلوب‌های دانشجو بهره‌مند شوند. اتحادیه دانشجویی FSU کالج Fanshawe کانادا نهادی به‌نمایندگی دانشجویان است که برای پاسخگویی به نیازها و انتظارات مختلف آن‌ها دایر شده است.

پردیس های کالج Fanshawe

دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از Fanshawe College می‌شوند، فارغ از هر رشته و برنامه تحصیلی می‌توانند از خدمات دانشگاه انتاریو نیز بهره‌مند شوند؛ این دو مجموعه ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند. کالج Fanshawe کانادا در شعبه‌های متعدد و 15 موسسه آموزشی تحت نظر خود، سالانه میزبان 43 هزار دانشجو می‌شود.

پردیس اصلی کالج فنشاو

پردیس اصلی کالج فنشاو کانادا حدود 100 هکتار از اراضی شهر لندن London Campus را از آن خود کرده است. در فضای این پردیس بیست‌وسه ساختمان دارد که برخی از آن‌ها برای اقامت دانشجویان بومی تعبیه شده است. 

در خوابگاه پردیس لندن کالج Fanshawe کانادا نزدیک به 1200 اتاق به سبک آپارتمان و نزدیک به 400 اتاق سنتی به سبک خانه در اختیار دانشجویان متقاضی تحصیل در کانادا قرار گرفته است. 

پردیس لندن همچنین شامل دانشکده فناوری حمل و نقل و کارآموزی و دانشکده فناوری هوانوردی نورتون ولف می‌شود. محوطه پردیس لندن Fanshawe College از بزرگ‌ترین موسسات آموزشی استان انتاریو محسوب می‌شود و "یک شهر درون یک شهر" توصیف شده است.

پردیس مرکز شهر لندن

کالج Fanshawe کانادا در پردیس مرکز شهر لندن با سه ساختمان واقع در خیابان431 ریچموند در سال 2018 تاسیس شده است. 
دپارتمان دوره‌های پیش‌نیاز تحصیلی (واقع در خیابان ریچموند شماره431)، دپارتمان فناوری اطلاعات و جهانگردی، دپارتمان مهمانداری و هنرهای آشپزی (خیابان دونداس شماره 130) و دپارتمان دیجیتال و هنرهای نمایشی (واقع در خیابان دونداس شماره 137) در این پردیس Fanshawe College مستقر شده‌اند.

پردیس جنوبی شهر لندن

جدیدترین پردیس کالج Fanshawe کانادا در جنوب شهر لندن (خیابان ویلینگتون شماره 1060) واقع شده است. ساختمان تازه‌بازسازی‌شده این پردیس در سپتامبر 2019 افتتاح شد و در حال حاضر میزبان پنج دپارتمان مدیریت بازرگانی، معماری سیستم‌های تجاری و اطلاعاتی، مدیریت بازرگانی کشاورزی، مدیریت اجرایی مراقبت‌های بهداشتی و مدیریت در بازنشستگی شده است.

پردیس سنت توماس در الگین

پردیس سنت توماسِ الگین در ضلع جنوب شرقی شهر سنت‌توماس استان انتاریو میزبان 350 دانشجوی تمام‌وقت و 2000 دانشجوی نیمه‌وقت شده است. در پردیس سنت توماس Fanshawe College کانادا برنامه‌های تحصیلی با مدرک معتبر برگزار می‌شود و برای دانشجویانی مناسب است که برای ارتقا سطح علمی نیاز به گذراندن دوره کارآموزی دارند تا با ادامه تحصیل، آموزش و دریافت مدرک تحصیلی در شرکت‌ها و خدمات شغلی استخدام شوند.

پردیس سیمکو در نورفولک

پردیس سیمکو Simcoe کالج فنشاو کانادا در شهر نورفولک Norfolk استان انتاریو به جذابیت روستایی و پایگاه قوی کشاورزی مشهور شده است. قریب به 200 دانشجوی تمام‌وقت و صدها دانشجوی نیمه‌وقت که موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از کالج Fanshawe شده‌اند، در این شهر تحصیل و زندگی می‌کند. 

پردیس سیمکو کالج Fanshawe کانادا برنامه‌های متنوعی در مقطع تحصیلات تکمیلی ارائه می‌کند و برای ارتقا سطح علمی متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا و ادامه تحصیل مناسب است. متقاضیان ورود به بازار کار با ارائه مدرک فارغ‌التحصیلی موسسه آموزشی Fanshawe College در شرکت‌ها و دیگر خدمات شغلی استخدام شوند.

پردیس وودستاک در آکسفورد

پردیس وودستاک کالج فنشاو کانادا در شهر آکسفورد استان انتاریو قرار گرفته و دسترسی خوبی به بزرگراه‌های 401 و 403 دارد. حدود 450 دانشجوی دوره‌های تمام‌وقت و 2000 دانشجوی نیمه‌وقت از پردیس وودستاک کالج Fanshawe کانادا پذیرش تحصیلی دریافت کرده‌اند. پردیس وودستاک برنامه‌های تمام وقت در دوره‌های تجارت، کارآفرینی و مدیریت، آرایشگری، بنیادهای پلیس، تکنسین گرمایش، برودت و تهویه مطبوع برگزار می‌کند.

پردیس هورون در بروس

کالج Fanshawe از سال 2007 در منطقه هورون شهر بروس در شمال لندن پردیس دیگری تاسیس کرده است. در حال حاضر برنامه‌های تحصیلی مجموعه آموزش عالی Fanshawe College در دپارتمان‌های آموزش و مهارت‌های فناوری برگزار می‌شود.

رشته های کالج فنشاو کانادا

معمولا سالانه حدود 200 برنامه تحصیلی در Fanshawe College در اختیار متقاضیان تحصیل در کانادا قرار می‌گیرد که در 15 دانشکده ارائه می‌شود؛ دانشکده فناوری ساختمان دونالد جی اسمیت؛ دانشکده تجارت لارنس کینلین؛ دانشکده فناوری هوانوردی نورتون گرگ؛ دانشکده علمی و کاربردی؛ دانشکده مطالعات اجتماعی؛ دانشکده رسانه های معاصر؛ دانشکده طراحی؛ دانشکده هنرهای دیجیتال و نمایشی؛ دانشکده علوم بهداشتی؛ دانشکده فناوری اطلاعات؛ دانشکده زبان و مطالعات لیبرال؛ دانشکده پرستاری و ایمنی عمومی؛ دانشکده گردشگری، مهمانداری و هنرهای آشپزی؛ و دانشکده فناوری حمل‌ونقل و کارآموزی.

کالج فنشاو کانادا با بیش از 50 سال سابقه آموزش بر ارائه دوره‌های کوآپ و کارآموزی تمرکز ویژه‌ای داشته است؛ برنامه‌های تحصیلی موسسه آموزشی Fanshawe College به گونه‌ای طراحی شده تا فارغ‌التحصیلان را برای بازار کار کانادا مهیا بسازد. بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سایت کالج Fanshawe کانادا بیش از 80 درصد فارغ‌التحصیلان کالج فنشاو در کمتر از 6 ماه پس از اتمام دوره تحصیلی مشغول به کار شده‌اند.

بسیاری از رشته‌های تحصیلی Fanshawe College برای متقاضیان تحصیل از راه دور طراحی شده است که به صورت آن‌لاین برگزار می‌شود. پروسه اخذ پذیرش تحصیلی از این دوره‌ها، ثبت‌نام، تحصیل و برگزاری آزمون پایانی به صورت آن‌لاین و از راه دور برگزار می‌شود.

پذیرش تحصیلی کالج فنشاو

تحصیل در کانادا نیاز به دریافت پذیرش تحصیلی از کالج Fanshawe کانادا دارد. برای این منظور ابتدا باید یکی از برنامه‌های تحصیلی کالج فنشاو را برگزید و مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی را گردآوری و مهیا کرد. 

مدارک و شرایط مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی بستگی به مقطع و رشته تحصیلی دارد؛ اما به طور کلی ارائه مدارک تحصیلی پیشین با ریز نمرات، مدرک زبان انگلیسی معتبر و بین‌المللی، توجه به شرایط سنی و شرط معدل از جمله موارد مشترک میان رشته‌ها محسوب می‌شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی نیاز به ارائه مدرک 12 ساله دبیرستان با ریز نمرات دارد. در برخی برنامه‌های تحصیلی Fanshawe College باید نمره درس‌های مربوط بیش از 60 درصد نمره کل باشد. در صورتی که متقاضی دوره تحصیلی کوتاه‌تری در دبیرستان سپری کرده باشد؛ باید در رشته مرتبط مدرک کاردانی را جایگزین کند.

نمره مدرک زبان انگلیسی نیز یکی از موارد بسیار مهم برای مهاجرت تحصیلی به کاناداست؛ پذیرش تحصیلی کالج Fanshawe کانادا مدرک آزمون‌های آیلتس با نمره بالای 6.5، تافل iBT با نمره بالای 84، PTE آکادمیک با حداقل نمره 59، و CAE با حداقل نمره 176 مورد قبول است. 

ناگفته نماند که دریافت پذیرش تحصیلی برخی رشته‌ها نمره زبان بالاتری نیاز دارد؛ برای مثال برای رشته پرستاری، تکنولوژی کاربردی و آموزش کودکان باید نمره آیلتس 7 به بالا ارائه داد. برای ارزیابی وضعیت تحصیلی خود پیش از هر اقدامی می‌توانید فرم ارزیابی آنلاین پذیرش تحصیلی را در لتس گو یونی تکمیل کنید و شرایط خود را بسنجید.

پس از مهیا کردن مدارک و شرایط مورد نیاز رشته تحصیلی باید با توجه به تاریخ‌ها و مهلت ثبت‌نام درخواست پذیرش تحصیلی را به ثبت رساند. در صورت واجد شرایط بودن نامه پذیرش تحصیلی موقت از سوی مسئولان پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی کالج فنشاو کانادا صادر خواهد شد. پس از پرداخت هزینه‌ها و ارسال فیش‌های پرداختی نامه پذیرش تحصیلی اصلی به دست متقاضی مهاجرت تحصیلی می‌رسد.

ددلاین کالج Fanshawe

پیش از ثبت درخواست پذیرش تحصیلی باید به مهلت ثبت‌نام Fanshawe College توجه کرد. با توجه به تنوع رشته‌های تحصیلی در این مجموعه آموزش عالی، بازه زمانی مشخص و متفاوتی نیز برای ثبت درخواست پذیرش تحصیلی اعلام شده است. 

برای مهاجرت تحصیلی به کانادا در ترم پاییز، باید تا اول ماه مِی اقدام کرد. جهت تحصیل در ترم زمستان کالج فنشاو کانادا نیز باید تا اول ماه نوامبر مدارک را گردآوری و ارسال کرد. دوره‌های پاره‌وقت نیز در هفته اول ماه سپتامبر، ژانویه و مِی شروع می‌شود و مهلت ثبت‌نام این دوره‌ها تا روز قبل از شروع کلاس‌ها طول می‌کشد. 

باید توجه داشت که پروسه دریافت ویزای تحصیلی نیز مراحل خاص خود را دارد و کمی زمان‌بر است؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم حداقل 6 ماه پیش از شروع کلاس‌ها برای اخذ پذیرش تحصیلی کالج Fanshawe کانادا اقدام کنید.

هزینه تحصیل در کالج فنشاو

شهریه سالانه دانشگاه های کانادا به رشته، مقطع و رتبه موسسه آموزشی بستگی دارد. تحصیل در Fanshawe College کانادا نیز بسته به رشته تحصیلی از 6 هزار دلار تا 41,621 دلار متفاوت است؛ تحصیل در رشته مهمانداری و گردشگری سالانه 6,076 دلار هزینه دارد و از طرفی رشته‌های پرستاری و موسیقی 40 تا 42 هزار دلار آب می‌خورد.

در کنار شهریه سالانه، متقاضی مهاجرت تحصیلی باید هزینه‌های مربوط به ثبت نام، بررسی درخواست پذیرش، رزرو خوابگاه و درخواست بورسیه تحصیلی نیز باید پرداخت کند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با رزرو وقت مشاوره مهاجرت تحصیلی از تجربه و دانش مشاوران لتس گو یونی بهره‌مند شوید.