دانشگاه وسترن انتاریو UWO در کانادا واقع شده است. لتس گو یونی برای پذیرش از دانشگاه وسترن انتاریو و اطلاع از رتبه دانشگاه وسترن انتاریو با شماست. دانشگاه وسترن انتاریو که معمولا وسترن یا (University of Western Ontario: UWO) خوانده می‌شود، یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کانادا می‌باشد که دارای یکی از زیباترین محوطه‌ها در بین دانشگاه‌های کانادا است. این دانشگاه در شهر لندن در انتاریو واقع شده‌است.

دانشگاه دولتی وسترن انتاریو  در سال 1878 توسط ایزاک هلموت اسقف کلیسای شهر لندن در کشور کانادا با نام دانشگاه وسترن لندن انتاریو تاسیس شد و اولین گروه دانشجویان آن در سال 1881 وارد این دانشگاه شدند.پس از گذشت 35 سال و در سال 1916 دانشگاه وسترن لندن انتاریو موفق به خریدن زمین پردیس دانشگاه شد و در تاریخ 1923 نام دانشگاه به وسترن انتاریو تغییر پیدا کرد.

پردیس اصلی UWO به عنوان زیباترین دانشگاه کانادا در نظر گرفته شده است و مساحت آن 481.2 هکتار است که در آن ساختمان‌های سبک گوتیک با ساختارهای مدرن ترکیب شده است و محیطی ایده آل برای جامعه دانشجویان و دانشمندان این دانشگاه فراهم شده است.

وسترن انتاریو در حال حاضر در 12 دانشکده و سه دانشکده وابسته آن بیش از 400 رشته تخصصی در زمینه‌های گوناگون را به 36000 دانشجوی خود ارائه می‌کند و بیش از 1350 عضو هیئت علمی در این دانشگاه به ارائه دانش تخصصی خود به دانشجویان این دانشگاه و جامعه دانشجویی دنیا مشغول هستند.

ماموریت‌های آموزشی، پژوهشی و اجتماعی دانشگاه طیف گسترده‌ای از فعالیت‌ها را در بر می‌گیرد که بخش جدایی ناپذیری از جامعه لندن است. در دانشگاه UWO تعداد 4000 استاد تمام و کارمند به فعالیت‎‌های علمی و آموزشی مشغول هستند و 305،000 دانشجو از بیش از 150 کشور از این دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند.

وسترن انتاریو در میان گروه U15 برجسته‌ترین دانشگاه‌های تحقیقاتی کشور کانادا قرار گرفته است و از افتخارات این دانشگاه حضور دانشمند و برنده جایزه نوبل، سر فردریک بانتینگ کاشف انسولین است.

میزان پذیرش دانشجویان جدید الورود به دانشگاه وسترن انتاریو 90.6 درصد است که نرخ قابل قبولی برای متقاضیان تحصیل در این دانشگاه است. همچنین نرخ اشتغال دانشگاه وسترن انتاریو برای فارغ التحصیلان این دانشگاه 95.2 درصد بوده است که پس از تحصیل موفق به ورود به بازار کار شدند.

بیش از 23 هزار دانشجو در مقطع کارشناسی، 3.946 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و 2.219 دانشجو نیز در مقطع دکترا در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و تعداد دانشجویان بین المللی که موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از UWO شده‌اند بیش از 3.400 نفر می‌باشد. بیشترین تقاضا برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه وسترن مربوط به دانشکده علوم اجتماعی، علوم و علوم بهداشت این دانشگاه بوده است.

برنامه فرصت‌های شغلی بین المللی دانشجویی (ISWOP) یک برنامه مطالعه کار برای دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی UWO است که برای ارائه کمک مالی از طریق اشتغال پاره وقت در دانشگاه تعبیه شده است. این برنامه فرصتی را برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی برای کسب مهارت‌های شغلی، به دست آوردن تجربه کار در کشور کانادا‌ و تعامل با جامعه دانشگاهی فراهم می‌کند.

دانشگاه وسترن انتاریو خوابگاه‌های متفاوتی برای اقامت دانشجویان بین المللی این دانشگاه در محل پردیس دانشگاه در نظر گرفته است که براساس آمار یکی از بهترین تجربه‌های اقامت در میان دانشگاه‌های بزرگ کانادا را به خود اختصاص داده است. تعداد 9 اقامتگاه با سه سبک متفاوت اقامتی: سنتی، سبک سوئیت و سبک ترکیبی با برنامه غذایی متناسب با سلیقه و نیازهای غذایی هرفرد و به منظور رفاه دانشجویان بین المللی دانشگاه مهیا شده است.

با همراهی لتس گو یونی اطاعات کافی در خصوص شرایط تحصیل در کانادا را کسب کنید و از مشاوران با تجربه لتس گو یونی وقت مشاوره رزرو کنید تا به راحتی از دانشگاه‌های کشور کانادا پذیرش تحصیلی بگیرید.

دانشگاه وسترن انتاریو

دانشگاه وسترن انتاریو در شهر لندن در جنوب غربی استان انتاریو واقع شده است. لندن قطب اقتصادی، تفریحی و فرهنگی منطقه جنوب غربی انتاریو است و با بیش از 383000 نفر جمعیت، یازدهمین شهر بزرگ کشور پهناور کانادا و محیطی ایده آل برای کار و زندگی است. شهر لندن در مقایسه با بسیاری از شهرهای دیگر کانادا بسیار مقرون به صرفه‌تر و دارای جامعه گسترده آموزشی است که افراد بسیاری از سراسر دنیا برای تحصیل در کشور کانادا این شهر و دانشگاه را انتخاب می‌کنند و در میان ایرانیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا را دارند نیز بسیار پرتقاضا است.

مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا به علت چند فرهنگی بودن این کشور بسیار محبوب است. چرا که کشور کانادا از لحاظ ارائه خدمات اجتماعی و سیستم‌های بهداشتی و آموزشی یکی از بالاترین استانداردها در جهان را کسب کرده است. همچنین شهر لندن در سال 2008 برنده جایزه ملی چند فرهنگی از بنیاد غنی سازی کانادا شد.

در شهر لندن همواره چهار فصل بهار سرسبز، تابستان گرم و آفتابی، پاییزهای رنگارنگ و زمستان‌های برفی وجود دارد که هر کدام زیبایی و فرصت‌های خاصی را برای لذت بردن از فضای باز به ارمغان می‌آورند. در تمام فصول سال شهر لندن میزبان گردشگران بسیاری است که خواهان لذت بردن از اسکی در کوه Boler، اسکیت روی پیست‌های محلی یخ و یا سفر به سواحل نزدیک از جمله Grand Bend و Port Stanley هستند.

بورسیه دانشگاه وسترن انتاریو

UWO از طریق بورسیه تحصیلی، کمک هزینه تحصیلی، فرصت‌های کاری و وام‌های اضطراری به دانشجویان بین المللی خود کمک‌های مالی می‌کند. برخی از بورسیه های تحصیلی وسترن عبارت اند از:

بورسیه تحصیلی بر اساس نیاز مالی: برنامه بورسیه تحصیلی دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی که نیاز مالی دارند در حدود 300 تا 2000 دلار است که شرط دریافت آن ثبت پذیرش تحصیلی دانشجو در یک دوره کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی به عنوان دانشجوی تمام وقت UWO است و مشکلات مالی فعلی دانشجو باید در نتیجه یک وضعیت پیش بینی نشده یا اضطراری باشد که دانشجو نمی‌تواند آن را کنترل کند.

بورسیه تحصیلی رئیس جمهور: این بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی به عنوان بخشی از برنامه ملی بورسیه تحصیلی، به ارزش 50،000 دلار برای دانشجویان با استعداد در دسترس قرار می‌گیرد که انتخاب دانشجوی منتخب بر اساس عملکرد برجسته علمی، تفکر خلاق و نوآورانه و موفقیت قابل توجه در فعالیت‌های فوق برنامه دانشگاه است. 

بورسیه تحصیلی پذیرش بین المللی ویرجینیا هریس: این بورسیه تحصیلی سالانه به دو دانشجوی کارشناسی بین المللی تمام وقت که سال اول خود را در برنامه‌ انتخابی بالاترین میانگین قبولی را کسب کرده‌اند و قبلاً بورسیه تحصیلی پذیرش دریافت نکرده‌اند، اعطا می‌شود و ارزش آن 5،500 دلار است.

بورسیه تحصیلی بین المللی دکتر آمیت چاکما: این بورسیه تحصیلی هم سالانه به یک دانشجوی کارشناسی بین المللی تمام وقت که وارد سال اول هر برنامه در هر دانشکده می‌شود، بر اساس پیشرفت تحصیلی بالا (حداقل 90 درصد میانگین) به ارزش 2500 دلار اعطا می‌شود. اداره ثبت به طور خودکار بورسیه تحصیلی را برای دانشجوی انتخاب شده بر اساس میانگین پذیرش نهایی وی ارائه می‌دهد. 

رشته‌های دانشگاه وسترن انتاریو

دانشگاه وسترن انتاریو در 12 دانشکده و مدرسه خود به ارائه خدمات آموزشی تخصصی پرداخته است و بیش از 400 برنامه آموزشی و رشته تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی به جامعه بین المللی دانشجویان این دانشگاه ارائه می‌کند که عبارت اند از:

دانشکده هنر و علوم انسانی: رشته‌های مطالعات کلاسیک، ادبیات تطبیقی، زبان انگلیسی، مطالعات فرانسه، زبان شناسی، فلسفه، نظریه پردازی، هنرهای تجسمی، مطالعات زنان و تحقیقات فمنیستی، مطالعات فیلم و زبان‌ها و ادبیات مدرن در این دانشکده تدریس می‌شود.

دانشکده موسیقی Don Wright: در دانشکده موسیقی دون رایت رشته‌های آموزش موسیقی، تحقیقات موسیقی، مطالعات موسیقی، هنرهای ظبط موسیقی و موسیقی شناسی در مقاطع مختلف ارائه می‌شود.

دانشکده علوم اجتماعی: رشته‌های تحصیلی مطالعات آمریکایی، مردم شناسی، مدیریت حمل و نقل هوایی تجاری (CAM)، مدیریت DAN، اقتصاد، مطالعات زنان، جغرافیا و محیط زیست، تاریخ مطالعات بومی، روابط بین الملل، زبانشناسی، علوم سیاسی، سیاست فلسفه و اقتصاد (PPE)، روانشناسی، جامعه شناسی، عدالت انتقالی و بازسازی پس از جنگ و توسعه شهری در این دانشکده تدریس می‌شوند.

دانشکده علوم: این دانشکده در 8 بخش: زیست شناسی، علوم کامپیوتر، شیمی، ریاضیات، علوم زمین، فیزیک و نجوم، علوم آماری و تطبیقی و ریاضیات کاربردی به ارائه فعالیت‌های تخصصی می‌پردازد.

دانشکده علوم بهداشت: این دانشکده از تعدادی مدرسه تخصصی همچون: علوم ارتباطات و اختلالات، مطالعات بهداشتی، حرکت شناسی، پرستاری، کار درمانی و فیزیوتراپی تشکیل شده است و رشته‌هایی همچون: سیستم های بهداشت جهانی، علوم اطلاعات سلامت، علوم بهداشت و توانبخشی، علوم بهداشتی کاربردی، تمرین مراقبت های بهداشتی پیشرفته و ... ارائه می‌شود.

دانشکده مهندسی: رشته‌های مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک، مهندسی سیستم‌های مکاترونیک و مهندسی نرم افزار را برای علاقه مندان حوزه مهندسی ارائه می‌کند.

دانشکده آموزش: در دانشکده آموزش UWO معلمان آینده جوامع تربیت می‌شوند و محیط مناسبی برای تدریس است.

دانشکده تحصیلات تکمیلی: تمامی رشته‌ها و گرایش‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشکده برای دانشجویان این مقاطع ارائه می‌شود.

مدرسه پزشکی و دندانپزشکی Schulich: در مدرسه پزشکی شولیچ رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، کارشناسی علوم پزشکی، علوم اعصاب، بیوفیزیک پزشکی بالینی، سیستم های بهداشت جهانی، پزشکی خانواده، ارتودنسی، دندانپزشکی بالینی و ... ارائه می‌شود.

دانشکده مطالعات اطلاعاتی و رسانه‌ای: رشته‌های تحصیلی این دانشکده عبارت اند از: مطالعات رسانه‌ای، علوم کتابداری و اطلاع رسانی، روزنامه نگاری و ارتباطات، علوم اطلاعات سلامت و موسیقی و فرهنگ عامه پسند

دانشکده حقوق: این دانشکده حقوقدانان متبحر و وکلای قابل اعتماد جامعه مدرن و معاصر را تربیت می‌کنند تا جوامع در مواجه با مشکلات حقوقی از این وکلا استفاده کنند.

مدرسه کسب و کار IVEY: در مدرسه تجارت UWO رهبران تجاری پرورش داده می‌شوند که در سطح جهانی فکر می‌کنند، استراتژیک عمل می‌کنند و به جوامعی که در آن فعالیت دارند کمک می‌کنند. رشته‌های مدیریت، MBA، مدیریت بازرگانی اجرایی و ... تدریس می‌شود.

هزینه تحصیل در دانشگاه وسترن انتاریو

برآورد هزینه‌های زندگی دانشجوی کارشناسی بین المللی تمام وقت در طول یک سال تحصیلی (هشت ماه) شامل موارد مختلفی می‌شود که در زیر به آن‌ها اشاره می‌شود. 

به طور میانگین شهریه دانشگاه وسترن انتاریو در اکثر برنامه‌های آموزشی UWO سالانه بیش از 35 هزار دلار کاناداست که برای نمونه هزینه تحصیل در رشته‌های مهندسی 48.778 دلار کانادا و رشته پرستاری 45.482 دلار کانادا است. 

هزینه سالیانه اقامت در خوابگاه‌های داخل پردیس دانشگاه وسترن انتاریو به همراه وعده‌های غذایی نیز در حدود 13.690 تا 16.350 دلار کانادا است و اگر دانشجویی در خارج از محل پردیس دانشگاه سکونت کند مبلغ اجاره خانه در حدود 4.800 تا 8000 دلار کانادا و هزینه غذا نیز حدود 2.800 تا 4.800 دلار کانادا تخمین زده شده است.

هزینه کتاب و ملزومات تحصیلی بین 1.500 تا 3 هزار دلار کانادا در سال در گرفته شده است که این مبالغ به نوع رشته تحصیلی هر دانشجو بستگی دارد.

هزینه‌های دیگری همچون: اینترنت، تلفن، حمل و نقل، لباس و تفریحات نیز به مبلغ هزینه‌های هر فرد اضافه می‌شود که در مجموع برای تحصیل در وسترن انتاریو سالیانه به طور میانگین حدود 48 تا 70 هزار دلار کانادا نیاز است. لازم به ذکر است مبالغ فوق توسط دانشگاه وسترن تخمین زده شده است.

رتبه دانشگاه وسترن انتاریو

بر اساس آخرین آمار وب سایت QS در سال 2023 رتبه دانشگاه وسترن انتاریو در جهان 172 و در کشور کانادا رتبه 8 را از آن خود کرده است.

پذیرش از دانشگاه وسترن انتاریو 

وسترن انتاریو برای پذیرش دانشجو همواره به دنبال پذیرش بهترین دانشجویان داخلی و بین المللی بوده است و  بر اساس عملکرد تحصیلی و پتانسیل‌های فردی متقاضی پذیرش تحصیلی این دانشگاه، آن‌ها را بررسی می‌کند. وسترن انتاریو متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی را در پایه‌های 11ام و 12ام دوره دبیرستان بررسی می‌کند و در مرحله رقابت با دیگر متقاضیان پذیرش تحصیلی قرار می‌دهد و درنهایت دانشجوی با سوابق تحصیلی بهتر موفق به اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از UWO می‌شود.

مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی که باید برای دانشگاه وسترن انتاریو ارسال شود به شرح زیر است:

•    مدرک پیش دانشگاهی

•    مدرک دیپلم متوسطه

•    ریز نمرات دوره دبیرستان

•    نمره پیش نیاز برخی رشته‌ها

•    میانگین پذیرش طبق محاسبه دانشگاه وسترن انتاریو

•    ترجمه تمام مدارک به زبان انگلیسی

•    اثبات مهارت زبان انگلیسی

*برای اثبات مهارت زبان به یکی از مدارک معتبر بین المللی همچون: مدرک IELTS: حداقل نمره کلی 6.5 و در هیچ بخش کمتر از 6 نباشد/ مدرک TOEFL: آزمون اینترنتی 83 بدون هیچ نمره کمتر از 20 و یا آزمون کاغذی با حداقل نمره 550 / مدرک PTE: حداقل نمره کلی 58 بدون نمره کمتر از 56/ مدرک CanTEST: حداقل نمره کلی 4 / مدرک Cambridge C1 Advanced or C2 Proficiency: حداقل نمره کلی 176 با حداقل نمره 169 در هر بخش و یا مدرک CAEL: حداقل نمره کلی 60 نیاز است.

نتیجه‌گیری

اگر به این نتیجه رسیدید که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کشور کانادا، موسسه آموزشی وسترن انتاریو بهترین گزینه برای شماست پس بهتره هرچه سریع‌تر وقت مشاوره رزرو کنید تا با کارشناسان با تجربه لتس گو یونی شرایطتون رو بررسی کنید و بدون دغدغه از این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید.